Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#651) atillaahun válasza air (#647) üzenetére


atillaahun
veterán

Ééértem. Akkor eccerű.
Hosszan nyomsz a task-ra, Exit task hozzáadása, és oda berakod ugyanúgy a WiFi Off-ot.
Elméletileg így mennie kell.

(#652) air válasza atillaahun (#651) üzenetére


air
nagyúr

"Exit task hozzáadása"
Nekem ilyen nincs. Csak a következő lehetőségek: add task, name, select different task, unlink task. 1.3.1-es Tasker.

(#650) LordRajZoL:
Természetesen akkor nem.
Az általad írt opciók Samsung készüléken vannak, Sony-n viszont nincsenek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#653) atillaahun válasza air (#652) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz, bocs, mivel a Display Off ebben az esetben nem állapot (State), hanem esemény (Event), ahhoz pedig nem lehet kilépési utasítást (Exit task) rendelni.
Akkor az lesz amit mondtál előtte, hogy csinálsz egy Display On-os Event-et is, és ahhoz ismét hozzárendeled a WiFi Off-ot.

Bár abban igaza van kollégának, hogy eseményeknél, mivel nincs kilépési utasítás, így automatikus visszaállítási folyamatnak - tehát WiFi visszakapcsolásnak - sem kellene történnie. Biztos nem akad össze valamelyik másik profiloddal?

...nahh, a nyilvánvalót meg kifelejtettem. Csinálj inkább helyette, egy állapotos képernyőkapcsolást WiFi off-al, és ahhoz már tudsz kilépési feltételt rendelni, hogy bekapcsolásnál is WiFi off legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#654) atillaahun válasza atillaahun (#653) üzenetére


atillaahun
veterán

"...tudsz kilépési feltételt rendelni..."

Akarom mondani kilépési utasítást. :B

(#655) air válasza atillaahun (#653) üzenetére


air
nagyúr

Értem, köszi, megpróbálom. Közben még tesztelem a mostani beállítást is, mert lehet, hogy így is jó lesz. Most 2-3x jó volt, és nem kapcsolt vissza.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#656) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az "Event"-ek azok instant események, vagyis ezeknél nem működik a Tasker-nek az a tulajdonsága, hogy a beállításokat (fogaskerék ikonnal jelzett parancsok) visszaállítja, ha már nem aktív egy profil. A te esetedben nem hinném, hogy a Tasker kapcsolja vissza. Esetleg nézd meg a naplót, hogy mi történik bekapcsoláskor, ha biztosra akarsz menni.
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy az Android nem azonnal választja le a wifi-t képernyő kikapcsoláskor, vagyis előtte a Tasker manuálisan kikapcsolja. Ergó azt is kétlem, hogy a rendszer kapcsolná vissza ébredés után.

Hát, rejtélyes eset. :))

szerk: kerülő megoldásként működhet az, amit feljebb írtak. Context-et átváltod State/Display/Display State "is off"-ra. Így már hozzá tudsz adni még egy Task-ot, ami egy ún. Exit Task lesz, ami akkor fut le, ha deaktiválódik a profil.

[ Szerkesztve ]

(#657) air válasza Teasüti (#656) üzenetére


air
nagyúr

"Android nem azonnal választja le a wifi-t képernyő kikapcsoláskor"

Ez szerintem nem pontos megfogalmazás. A Sony-n futó soha nem választja le.
Nálam az lehetett a baj, hogy valószínűleg túl gyorsan oldottam fel a képernyőt a lezárás után. :W

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#658) air válasza Teasüti (#564) üzenetére


air
nagyúr

"ha a setting restore be van kapcsolva (az új program verzióban kikapcsolható)"

Az 1.3.1-es verzióban ilyet nem találtam. Hol kellene lennie?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#659) Teasüti válasza air (#658) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hosszan böksz egy profilra, majd a tulajdonságok menüben megtalálod.

(#660) air válasza Teasüti (#659) üzenetére


air
nagyúr

Delete, Export, Name. Tulajdonságok nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#661) Teasüti válasza air (#660) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Talán basic módban vagy?

(#662) air válasza Teasüti (#661) üzenetére


air
nagyúr

Beginner.
Igen, abban volt. Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#663) supercharley


supercharley
tag

Sziasztok!

Rátaláltam én is erre a csodás kis appra, mivel nem nagy pénzt kérnek érte, meg is vásároltam. Sok dologra tudnám hasznosítani, vannak terveim.
Elsősorban egy Motorola Defy telefonon fogom használni WIUI 2.5.27 főzött rommal, valamint egy Motorola Xoom tableten, amin egy főzött JB rom van.
Egy-két kisebb, próbálgatás jellegű dolgon túl vagyok, de még semmi hasznos. Gondoltam utána kellene nézni a kezelésének, akkor találtam ezt a fórumot.
Nagyon örülök hogy Teasüti jóvoltából :R működő példákat is le lehet tölteni, gondoltam ezeket áttanulmányoznám, illetve átalakítanám a saját elvárásaimnak megfelelően. Egyébként hihetetlen hogy milyen funkciókra próbáljátok használni, a Teasüti karambolos-vészhívós projektje az életben eszembe sem jutott volna. :N
Na, a Teasüti projektjeinek importálásakor máris adódott egy kis gondom, nevezetesen az hogy a WAKE.PRJ-t nem importálja a Tasker, mert azt mondja hogy egy az abban szereplő Scene(nevezetesen a POPUP) már szerepel egy másik projektben. Ez valóban így is van, a TELEFON.PRJ-ben is van. Valami beállítást meg kell még tennem hogy elfogadjon különböző projekteken belül azonos neveket? Vagy mit kell tennem? :F

(#664) LordRajZoL válasza supercharley (#663) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Szia üdv köztünk

Simán töröld a Scenét, úgy is benne lesz a következöbe

zZz

(#665) supercharley válasza LordRajZoL (#664) üzenetére


supercharley
tag

Aha, akkor ezt azt jelenti hogy a különböző projekteken belül nem lehetnek azonos objektumnevek, mert nem lehet minősíteni a projekt nevével az objektum nevét. Így is jó.
Tegnap még a trial verziót használtam, ma megvettem a pro-t. Olyan furcsaság van, hogy most az értesítési sávon azt írja a tasker, hogy "No active profiles.", pedig nagyon is van aktív, és működik is. Ez másnál is így van?

(#666) air


air
nagyúr

Rájöttem, hogy mit nem tud a Tasker. Azt az eseményt nem ismeri, ha a power gombbal zárom le a képernyőt. :F
Ugyanis nekem inkább annál az eseménynél kellene kikapcsolni a wifit.
Ha magától zárja a képernyőt, akkor nem. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#667) LordRajZoL válasza supercharley (#665) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Igy van
MIvel a projektek szabadon átjárhatoak.
Értesitéssel nem találkoztam én lekapcsoltam csak icon van státuszon. A legördülö meg rendesen jelzi a futo Taskokat.
Viszont ha nagyobb változást csinálsz akkor érdemes Tasker off, leokéz, majd vissza s megint leokézz.
Van egy két Task ami nem aktivizálódik ha változtatod és a feltételek alapján futnia kell

zZz

(#668) supercharley válasza LordRajZoL (#667) üzenetére


supercharley
tag

Na, nálam a legördülőn az van amit írtam, vagyis hogy nincs aktív, pedig van, és működik is. Nem segített az sem amit írtál. De a legfájóbb az, hogy a kihangosítótt(speakerphone) sehogy sem bírom bekapcsolni. Pedig a dolog nagyon egyszerű lenne, de gyanítom hogy a főzött rom-ban nincs valami úgy ahogyan kellene.

(#669) Oldman2 válasza supercharley (#665) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt én sem értettem, de azóta talán megértettem: az aktív profil nem az amire Te is gondolsz, hanem ami a Projektekben megadott feltételek alapján pillanatnyilag "aktivált" állapotban van.

Ha jól gondolom. Remélem megerősítenek a profik ebben a válaszomban.

(#670) Teasüti válasza air (#666) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Talán vmi Android bug lehet a rom-odban, mivel Tasker-nek tök mindegy mi kapcsolja le a képernyőt. Egyszerűen csak a tényt figyeli, h éppen lekapcsolták (event), vagy le van kapcsolva (state). Nálam pl ebből nem csinál problémát, van egy state alapú profilom, eddig minden esetben kapcsolt.

(#665) supercharley
Az aktív profil annyit tesz, minden feltétel (context) adott a lefutásához. Ilyenkor zölden kiemeli a főképernyőn az aktív profilokat a program.
"Aktív" nem egyenlő "bekapcsolt".

Illetve az Event context-el rendelkezők csak egy pillanatra aktivizálódnak, azt lesheted az értesítési sávon! ;)

Üdv amúgy köreinkben! :)

(#669) Oldman2
Így van.

Idézek a kézikönyből:
Important: the check-mark does not mean the profile is active (will run its tasks), it means that the profile can become active if its conditions are met.

Mindenki: tessék olvasgatni a kézikönyvet, ha komolyan érdekel a program! Így a topik sem hígul felesleges kérdésekkel és ti is hamarabb elsajátítjátok a használatot.
Én háromszor rágtam át magam rajta az elején, mire belejöttem. Azóta is vissza-visszanyúlok hozzá, ha kell vmi. :K

[ Szerkesztve ]

(#671) air válasza Teasüti (#670) üzenetére


air
nagyúr

Úgy látszik félreértetted a problémám. A Tasker-nek lehet hogy mindegy, nekem nem mindegy. Én szeretném ha megkülönböztetné a két dolgot, de ő ezt nem teszi. :'(
Pedig mennyiből állna egy olyan eseményt figyelni, hogy 'button pushed'?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#672) supercharley válasza Teasüti (#670) üzenetére


supercharley
tag

Értem, ok. A kézikönyv elolvasása nem fog menni, legfeljebb csak olvasgatása, mert elég gyenge vagyok angolból.
Arra akkor van valakinek ötlete hogy miért nem tudom kapcsoltatni a kihangosítást?

(#673) Teasüti válasza air (#671) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát igen, gombnyomásból két context van jelenleg, power-re épp nincs.

Úgy értettem, hogy power-re nem fut le a task, csak ha magától sötétedik el.

(#672) supercharley
Maga a parancs végrehajtása sem működik? Próbáld meg önmagában lefuttatni a Task-ot!
Aztán mondjuk egy hívásindítással tudod ellenőrizni a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#674) supercharley válasza Teasüti (#673) üzenetére


supercharley
tag

2 másik Tasker szerű programmal(Actions, meg egy másik) is próbáltam kapcsoltatni a kihangosítást, de azokkal sem megy. Meg próbáltam még kifejezetten a kihangosítót kapcsolgató programokat is, amik a telefon közelségérzékelőjétől függően kapcsolgattak. Ezekkel sem ment. Illetve erős a gyanúm hogy mégiscsak tudta kapcsolja mindegyik program a kihangosítást, csak a tárcsázó nem hagyja meg a beállítást, hanem amikor elindul akkor alapból off-ra teszi. Mivel az én általam használt programok előbb állítják on-ra, így sajna mindig a tárcsázó alapértelmezése lesz érvényben. A tárcsázóban egyébként van egy gomb, amivel manuálisan be lehet kapcsolni a kihangosítást, de ez csak az adott hívás erejéig marad érvényben, és ugye pont ezt a manualitást szeretném elkerülni, ha autóban használom a telefont.

(#675) Teasüti válasza supercharley (#674) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam sosem csinált gondot a tárcsázó, sőt! Tasker előtt Profile Scheduler-t használtam, ahol a hangszórót is folyamatosan bekapcsolva hagytam eleinte és rom hibának tituláltam a jelenséget, hogy rögtön hangszóróra teszi a hívásokat. :D
Pár rom-mal és sok idővel később jöttem csak rá, hogy ilyen beállítás is van a programban (amin könnyelműen csak átugrottam). Szóval nem, a tárcsázó nem szól bele a dologba és pláne nem reset-eli a beállítást híváskor.

Nem tudom nálad mi lehet, de az általános jelenség, hogy nem működik minden egyes funkció egytől egyig minden egyes készüléken. :( És nem a Tasker hibájából többnyire.
Főleg mivel más programok is csődöt mondtak, ez elég egyértelművé teszi.

(#676) air


air
nagyúr

B@sszus, ha megveszek, akkor sem tudom a projekteket importálni. :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#677) Oldman2 válasza air (#676) üzenetére


Oldman2
veterán

Tartsd az ujjadat a felső menüsávon és húzd le, megjelenik egy Házikó ikon, valamint kapcsold ki a beállításokban, az UI lapon a Beginner módot.

Ha ez megvan, a Házikó ikonon hosszan nyomva, ott az Import, ahol már menni fog.

(#678) air válasza Oldman2 (#677) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.
De miért kell ezt így megbonyolítani? :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#679) atillaahun


atillaahun
veterán

Valaki vállalkozó kedvű Tasker-es megtenné, hogy ránéz - neki sem megy rendesen a Proximity sensor-hoz rendelt tevékenység, mert az első letakarás után beragad a profil, vagy csak nálam van a hiba?
Teasütit kivéve persze, mert ő már megtette. :)

[ Szerkesztve ]

(#680) LordRajZoL válasza atillaahun (#679) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Ha beérek melóhely meglesem

zZz

(#681) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Teszteltem
Lehúzott statikusal addig jelezte aktívnak míg rajta volt kezem. S rögtön reagált.

zZz

(#682) Oldman2 válasza atillaahun (#679) üzenetére


Oldman2
veterán

Mármint hogy elalszik/felfénylik a kijelző folyamatosan és rendszeresen?
:-)

Nálam is jelentkezik ez...

(#683) atillaahun válasza Oldman2 (#682) üzenetére


atillaahun
veterán

Most nem a kijelzőre gondolok, hanem bármilyen akcióra amit hozzárendelek, pl. programindítás.
Mert nálam első alkalommal mikor letakarom, akkor elindítja a programot, majd kilépek a programból, letakarom újból, de már nem indítja újból a programot. Ha pedig Tasker-ben nézem folyamatosan aktív a profil, mintha állandóan le lenne takarva. Csak erre vagyok kíváncsi, hogy ez másnál megy-e rendesen. :U

(#681) LordRajZoL
Értem, köszi szépen, akkor az én CM-em egy fosrakás valószínűleg, light sensor-os dolgok sem mennek vele.

[ Szerkesztve ]

(#684) atillaahun válasza air (#666) üzenetére


atillaahun
veterán

Végül akkor miért nem lett jó a State alapú WiFi kapcsolgatós megoldás?

Más.
Kipróbáltam most egyébként a Dropsync plugin-nel is a Tasker-t, de határozottan nem csinál semmit, ha manuálisan nyomom neki sem futtatja le a Sync Now parancsot. Működött már ez valakinek valaha?
Nálam kezd egyre hosszabbra duzzadni a nem működő funkciók listája. :(
Azt hittem korábban, hogy csak a gyári rom miatt, de most CM-en meg mások nem mennek.

[ Szerkesztve ]

(#685) air válasza atillaahun (#684) üzenetére


air
nagyúr

Végül is jó lett. De rájöttem, hogy nekem nem a képernyő kikapcsolását kellene figyeltetni, hanem a power gomb megnyomását. Ezt viszont még nem tudja. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#686) atillaahun válasza air (#685) üzenetére


atillaahun
veterán

Miért mi a különbség?

(#687) air válasza atillaahun (#686) üzenetére


air
nagyúr

Kb. ég és föld. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#688) atillaahun válasza air (#687) üzenetére


atillaahun
veterán

Hacsak az nem. :o

(#689) body007


body007
addikt

Sziasztok!
Ha azt szeretném, h a meló helyemen / otthon bekapcsoljon a wifi akkor:
new profile -> location -> new location -> itt kikapcsolom, h gps-t ne használja és megnyomom a "célkereszt" ikont ezzel meghatározza a pozícióm -> elnevezem -> new task -> net -> wifi -> set on
Jól gondolom?
Ha elhagyom ezt a helyet akkor azt szeretném, h kapcsoljon ki a wifi. Na ezt, h kell megcsinálni? :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#690) Teasüti válasza body007 (#689) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A location context-hez aktív gps vétel kell és/vagy aktív mobilnet.
Cella infó alapján ajánlom a megvalósítást. Nem fogyaszt plusz energiát, nincs késlekedés és a mobilhálózat adta lehetőségeken belül megbízhatóbb, mint a Location. Ez utóbbi nem az igazi szerintem, nálam 5-10 perces fáziskésése volt. Deep sleep-nél meg vmiért nem is jelzett egyáltalán: csináltam annó egy Location profilt, hogy emlékeztessen ha egy adott helyen járok (Gmaps-en egy távoli pontot kijelöltem 100 m hatósugárral), de több órás ottlétem alatt sem sikerült aktiválódnia a profilnak. :U

Attilaahun azt hiszem többet használta ezeket, talán bővebb tapasztalata van erről.

(#691) atillaahun válasza body007 (#689) üzenetére


atillaahun
veterán

Amennyire tudom 3 féle képpen lehet pozíciót meghatározni, cellainfó alapján, WiFi hálózatok alapján, és GPS alapján. Pontosságban, és fogyasztásban is ez a sorrend.
Ha jól értem GPS-t nem akarsz, amit meg tudok érteni, akkor marad a WiFi, mert a cellainfót a State > Phone-ba kell beállítani.
Na most WiFi ki-be-kapcsolást nyilván nem lehet WiFi alapú helymeghatározással vezérelni, mert kikapcsolt állapotban nem működne.

Szóval szerintem maradj a cellainfósnál, abből is 2G-én kapsz jobb eredményeket, mondjuk 1-2 száz méteres pontosság, 3G-n már inkább több száz. Persze ez nagyon változó lakhelytől függően.

(#690) Teasüti
Egyébként rájöttem a korábbi, hogy a pöcsbe működik a WiFi alapú helymeghatározás kérdésemre. Mint megtudtam a Google már (rég) feltérképezte Mo. WiFi hálózatát is, ahogy már a vidéki nagyvárosok teljes Street View térképe is megvan, csak még nincs "beélesítve". :D Mert ugye a személyiségvédelmi törvényeink nem engedik. :)

[ Szerkesztve ]

(#692) body007 válasza atillaahun (#691) üzenetére


body007
addikt

és Teasüti: köszi, holnap meglátjuk, h szuperál :)
egyébként ha elhagyom a helyet le fog kapcsolni a wifi? és ha bekapcsolt wifi-vel érkezem? és ezután hagyom el a helyszínt kikapcsol? vagy majd meglátom? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#693) Teasüti válasza body007 (#692) üzenetére


Teasüti
nagyúr

egyébként ha elhagyom a helyet le fog kapcsolni a wifi?
Elméletileg igen.
és ha bekapcsolt wifi-vel érkezem?
Jah, semmi nem fog történni gyakorlatilag, bár a parancsok végrehajtódnak.

(#691) atillaahun
Igen, de Tasker nem tud wifi alapú helymeghatározást. Ez csak a Google Maps kiváltsága.
Tasker "Net" alapú meghatározást tud, ami sima cella infó alapú bemérés, csak netről lekéri a hozzá tartozó koordinátát.

Érdekes amúgy, ezt találtam a témában.

[ Szerkesztve ]

(#694) atillaahun válasza Teasüti (#693) üzenetére


atillaahun
veterán

Ami a cikket illeti, szerintem beszéltünk már erről korábban mint elképzelésről, csak akkor még nem volt forrás. Végülis logikus, hogy a Google bekapcsolt GPS-nél magának is leszipkázza a koordinátákat, és a hozzájuk tartozó WiFi SSID-ket, meg az aktuális jelerősséget, és máris alakul a térkép.
Bár szerintem Kelet-Európa (tőlünk keletebbre) kivételével már mindenhol járt a Google Car, ahol egyébként is van 3G-s lefedettség, úgyhogy ez a GPS-es WiFi belövés szerintem már csak kiegészítése az eredeti adatbázisuknak.

"Tasker "Net" alapú meghatározást tud, ami sima cella infó alapú bemérés, csak netről lekéri a hozzá tartozó koordinátát."

Lekéri? Mégis honnan? Csak mert ha létezne ilyen térkép szerintem a Google sem szenvedett volna a WiFi térkép létrehozásával, mikor a 2G/3G lefedettség sokszorta jobb mint amit az a pár gyengusz WiFi nyújt. - Így akkor már inkább az adótornyok azonosítójához és jelerősségéhez rendelte volna a GPS koordinátákat (nem is értem miért nem tette).
Egyébként ha megnézed a Tasker-ben a Location beállításokat, kikapcsolod a GPS alapút, és nincs mellette bekapcsolva a Wireless Location a GPS Settings-ben, akkor sír érte, hogy nincs honnan dolgozzon. Ergó a Tasker is a Google adatokból dolgozik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#695) Teasüti válasza atillaahun (#694) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]
Azt nem tudom honnan szedi az infót, de biztos nem csak ilyen közönséges népi kezdeményezések léteznek, mint az OpenSignalMaps.
Amúgy mikor legutóbb olvastam ezt a részt a kézikönyvben, még nem volt benne a wifi ebben a formában. Bár kétlem, hogy pont ugyanaz lenne, mint amit a Gmaps tud. Elvégre tudtommal nem publikus a Google wifi adatbázis.

(#696) atillaahun válasza Teasüti (#695) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát logikus lenne, hogy létezzen egy ilyen térkép, de eddig szót se hallottam róla. :U

Nem publikus, de szerintem a Tasker a Gmaps-ből vagy azon keresztül nyeri ki az adatokat. Úgy van megírva.
Én megkockáztatom, hogy nem csak a Google Wireless Location gyári beállításának bekapcsolása nélkül, de még a GMaps app nélkül sem menne a Tasker Net alapú helymeghatározása.

Ha a link alatt erre gondoltál,
"Network
This provider uses a combination of cell-towers and WiFi information (if wifi is enabled) to determine the device's geographical location. It is less power-hungry than GPS, but also less accurate (sometimes +- several kilometres) and requires data network availability."

ez szerintem baromira nem magyaráz meg semmit, és még nem is igazán passzol a Location without Tears rész Net fejezet alatti More info linkjéhez.

[ Szerkesztve ]

(#697) atillaahun válasza atillaahun (#696) üzenetére


atillaahun
veterán

Mert egyébként most hogy figyelmesen végigolvastam a Location Without Tears részt a "Net & WiFi" beállítás kivételével mind meg van magyarázva és érthető is (szvsz), csak az az egy nem. Helyette ott egy link, ami oda vezet, amit te is linkeltél, de az meg egy teljesen általános 2 mondat a nem GPS alapú helymeghatározásról.
Szóval ez a beállítás egy rejtély. :U

(#698) Teasüti válasza atillaahun (#697) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az a lényeg, h cella infót figyeli és aktív netkapcsolat mellett gps koordinátára váltja át vmilyen online adatbázis alapján.
A wifi része rejtély számomra.

(#699) atillaahun válasza Teasüti (#698) üzenetére


atillaahun
veterán

De hol van ez leírva, vagy mire alapozod?
Egyébként mivel magyarázod akkor azt, hogy aktív WiFi/netkapcsolat mellett nem megy a Net alapú helymeghatározás, ha nem pipálod be a Google Wireless Locations beállítását?

(#700) Teasüti válasza atillaahun (#699) üzenetére


Teasüti
nagyúr

This provider uses a combination of cell-towers and WiFi information (if wifi is enabled) to determine the device's geographical location. ...and requires data network availability.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.