Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#752) LordRajZoL válasza Rival (#751) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem folyamatosan megy a Gps ha "sporolni" akarok a villanyal akkor én teljesen ki szoktam kapcsolni a mobil netet
Van 2 profil ami kijelzö ki/be kapcsolásakor aktiválja illetve kikapcsolja
A másik pedig x idönként bekapcsolja.

zZz

(#753) Rival válasza LordRajZoL (#752) üzenetére


Rival
aktív tag

Nálam ugyanez. Mindig ki van kapcsolva. Ha bedugom az autóstöltőt, többek között bekapcsol, ha kihúzom, kikapcsol a mobilnet is (mert a navihoz kell). Ha pedig mégis kell, Widgetsoid-dal kapcsolgatom.

(#754) flototh


flototh
csendes tag

Sziasztok!

Olyan task létrehozásában tudtok segíteni ami az aznapi Gmail-es névnap naptárat összehasonlítja a Contact-ok neveivel és ha egyezést talál,azt jelzi. Végül is egy névnapi figyelmeztetés lenne.

(#755) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.
Hogy tudom azt beállítani hogyha elmegyek itthonról kapcsolja ki a pl. a WiFi-t.Tehát ha elhagyok egy bizonyos pozíciót.
Az már megvan ha haza jövök akkor bekapcsolja, de kapcsolja is ki ha elmegyek itthonról.
Köszi :R

Szerk: Netán arra lenne valamilyen megoldás, hogy mielőtt beszállok a kocsiba kapcsolja be a bluetooth-t? Csak akkor kapcsolódik az autóm rendszeréhez automatikusan,ha előbb a telefonomon kapcsolom be, és utána indítom az autót. :F

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#756) ERPY válasza Ceko (#755) üzenetére


ERPY
őstag

Állítsd be, hogy ha a wifi kapcsolat megszakad, akkor wifi off.

(#757) air válasza Ceko (#755) üzenetére


air
nagyúr

"Netán arra lenne valamilyen megoldás, hogy mielőtt beszállok a kocsiba kapcsolja be a bluetooth-t?"

Ilyet nem lehet. De mintha valaki kérdezett volna ilyesmit mostanában.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#758) Ceko


Ceko
senior tag

Akkor netán arra megoldás, hogyha elérhető a telefon számára az autóm bluetooth rendszere akkor automatikusan csatlakozzon hozzá?
Mert akkor beállítom azt, hogy a háztól pl: 300 méterre kapcsoljon be a BT, de akkor kapcsolódjon automatikusan a BT rendszerhez. :F

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#759) fil válasza Ceko (#758) üzenetére


fil
őstag

Miért, nem kapcsolódik?
Ha párosítva van és látják egymást, akkor automatikusan kellene kapcsolódnia.

(#760) Ceko válasza fil (#759) üzenetére


Ceko
senior tag

Ha BT-t kapcsolom be előbb majd utána indítom az autót akkor kapcsolódik.Ha a kocsit indítom előbb majd utána kapcsolom be a telefonon a BT akkor nem kapcsolódik automatikusan. :( Másnak igen?

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#761) fil válasza fil (#759) üzenetére


fil
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#762) fil válasza Ceko (#760) üzenetére


fil
őstag

Nagyon régi a telefonod? Mert az újabb (Gingerbread-tól kezdve) az android energiagazdálkodása már nagyon jó. A BT ha csak készenlétben van szinte semmit nem fogyaszt.
Másrészt az is megoldható lenne, hogy bekapcsoljon :) Feltéve, ha pl. van benne magnetic szenzor. Pl. egyes telók (vagy mindegyik? én csak a sajátomból tudok kiindulni...) onnan tudják, hogy dokkolva vannak, hogy a dokkolóban van egy kis mágnes amit érzékelnek. A tasker meg tudja figyelni a "dokkolás" állapotot.
Tehát a kocsiban el kell helyezned egy megfelelő mágnest a telefon közelében...

[ Szerkesztve ]

(#763) Ceko válasza fil (#762) üzenetére


Ceko
senior tag

Galaxy S3 a telefon amiről szó van.Azt honnan tudom kideríteni, hogy melyik telefon működik ezzel a mágneses megoldással? Van benne.Már csak az a kérdés, hogy milyen mágnest kéne szereznem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#764) fil válasza Ceko (#763) üzenetére


fil
őstag

Na, az aztán tényleg nem egy régi darab :N
Mivel van van benne ezek szerint, akkor kísérletezés kérdése.
Onnan gondolom, mert az egyik kollégám a Defy+-ához vett egy tokot, amiben egy kis mágnes volt. Aztán azt vette észre, hogy a telefonja mikor kiveszi a tokból, mindíg aktív és car dock módban van.
Én is kipróbáltam, szétszedtem egy vinyót, kiszedtem belőle a mágnest és ha közel tettem a telefonom, átváltott car dock módba. (Kb. 10mm távolságra kellett tennem.)
Azért említettem, mert kell valami a telónak, amit érzékelni tud és csak arra a szitura jellemző.
Gondolom elég közel kell lennie a telónak a mágneshez. Viszont, ha már bekapcsolta akkor már nem fontos, feltéve, hogy a Taskerben csak a bekapcsolást állítod.

[ Szerkesztve ]

(#765) Ceko válasza fil (#764) üzenetére


Ceko
senior tag

Milyen mágnessel próbálkozzak?Nem akarom elcseszni a telót... :N

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#766) fil válasza Ceko (#765) üzenetére


fil
őstag

Nekem nincs ilyen dokkolóm, úgyhogy nem tudom, hogy mekkora kellene. Az biztos, hogy egy kis gombelem méretű mágnest már érez. Szerintem a guglin találsz erre is valami infot.
Viszont úgy vettem észre, hogy elég közel kell lennie a mágnesnek. Viszont nekem nem is SG3 -am van, így ez sem mérvadó.

(#767) LordRajZoL válasza fil (#766) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Na ma reggel sikeresen elaludtam

A Taskert használom a másnapi ébresztés beállitására, ami minden hajnalba fut. /Azért hajnalba mert valamilyen oknál fogva a google calendar a 24 órás bejegyzéset 02:00-02:00 óráig kezeli. De ez mindegy/

S miért is nem ébresztett. Mert vettem akcióba egy ébresztó óra progit s igy már nem volt alapértelmezett ébresztö program
Taskert reggel tesztelve észrevettem a hibát xD

Váltó örült nekem
Mert persze az Alarm lefutása után veszi le a Tasker a Flight modot ami persze igy megmaradt, s még felhivni se tudtak
Mondjuk alig késtem 1.5 órát.

zZz

(#768) fil válasza LordRajZoL (#767) üzenetére


fil
őstag

Gondolom örültek neked ;)
Ezt a 2-től 2-ig dolgot nem is tudtam...

(#769) LordRajZoL válasza fil (#768) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Igen népzserü voltam reggel

A naptárras dolgot meg akkor vettem észre mikor éjszakás voltam s teszteltem a profilt. Plusz a Llama egy logba le tudja hivni a naptáreseményeket s ott látszik. Majd mutatok képmentést mert nekek is fura volt.

zZz

(#770) vgyuri válasza LordRajZoL (#767) üzenetére


vgyuri
őstag

Lehet, hogy GMT 0-24 időszakig kezeli, de mi GMT+2-ben vagyunk ezért helyi idő szerint 2-től 2-ig számol.

(#771) LordRajZoL válasza vgyuri (#770) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nem kizárt
Mindenesetre ha valaki ilyen profilt csinál az számitson erre
Illetve ha ébresztött Taskerrel állit akkor kell alapértelmezett progi mert nem tudja lekezelni

zZz

(#772) atillaahun válasza LordRajZoL (#771) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezért nem külön programmal kell ébreszteni, hanem a Tasker-rel magával. Nekem hétköznaponta reggel 7-kor lejátszik egy zeneszámot, ha bekapcsolom a képernyőt, meg abbahagyja. Ebbe túl sok hibalehetőség nincs.

(#773) atillaahun


atillaahun
veterán

Kérdés úgy általában: jól gondolom, hogy a Tasker nem tudja időzítetten kapcsolgatni a Proxy sensor-t "állandóan be/csak képernyővel be" állapotok között?
Mert ugye ezt a beállításokban lehet megadni, de jó lenne, ha éjszakára nem fogyasztana a proxy, akkor úgyse integetek neki.
Csak mert ez más program meg tudja.

[ Szerkesztve ]

(#774) LordRajZoL válasza atillaahun (#772) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Lassan 23 éve melózok most aludtam el. Ennyi belefér.

35 napoos ciklusba 7+2, müszakrendem van. Mindenképp a dinamikus ébesztést akartam több megoldást teszteltem s ez lett szimpatikus. De valszeg bedrotozok egy biztonsági funkciot is majd

[ Szerkesztve ]

zZz

(#775) Rival


Rival
aktív tag

SzekuRicsi és a Tasker akcióban... :)

Továbbfejlesztettem az AutoRemote-os GPS pozíció küldését. Adott parancsra a Tasker készít egy képet az előlapi kamerával, amit azonnal el is küld a már fentebb részletezett Python szkripttel a saját címemre. A szépséghibája, hogy felébred alvó üzemmódból, és ilyenkor a lockscreen látszik 2 másodpercig.

De... ezt is továbbfejlesztettem: egy másik parancsra aktiválja azt, hogy a telefon nyitásakor (unlock) készít egy képet, és elküldi. Unlock alkalmával nagyobb az esély, hogy a frontkamera valami értékelhető arcot lát. :) Ezt minden unlock alkalmával megteszi, amíg egy paranccsal nem deaktiválom. Ehhez persze aktív netkapcsolat kell, ezért a mobilnetet wifi kapcsolat megszakításakor bekapcsoltatom a Taskerrel.

Következő lépésként egy olyan task kellene, amely észrevétlenül küldi a mikrofonnal felvett hanganyagot mondjuk az itthoni NAS-ra... :D

[ Szerkesztve ]

(#776) ERPY válasza Rival (#775) üzenetére


ERPY
őstag

Ugyan amit most írok nincs köze a taskerhez, de mindezt pöpecül tudja a cerberus app. Fizetős, de a múltkor ingyenesen lehetett reget szerezni. Távolról, webes felületről és sms-el is lehet a telót parancsokkal irányítani. Nézz utánna, romba tehető, szal csak egy új rom feltételével lehet kinyírni.

(#777) jackbacsi87 válasza Rival (#775) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Bakker, csak az első mondatot olvastam el ...10percig kerestem a taskert, nem találtam akcióban... :C

(#778) Rival válasza ERPY (#776) üzenetére


Rival
aktív tag

Nem ismerem az említett appot, de a Tasker igen nagy előnye, hogy az akkuhasználata konvergál a nullához. A készen kapott appal pedig elvész a kreativitás és a sikerélmény. :)

(#779) szabof1 válasza Rival (#778) üzenetére


szabof1
őstag

Teljesen egyetértek a kreativitás érveddel kapcsolatban. :D
De a Tasker megoldásod hátulütője, hogy több komponensre (Tasker, SL4A, Py4A) épül és ha ellopják a telefont, akkor könnyen kiszúrható és kiiktatható, míg a kolléga által linkelt app képes észrevétlenül beülni a rom "gyári" programjai közé.

(#780) LordRajZoL válasza szabof1 (#779) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Lopás

1 simet rögtön kidobják

2 Halotta már valaki olyat hogy letiltották telóit IMEI alapján?

3 Meglett igy már valakinek a telefonja?

Sajnos 2 utolsóra is legtöbször nem a válasz

zZz

(#781) szabof1 válasza LordRajZoL (#780) üzenetére


szabof1
őstag

Idézet a Cerberus leírásából: "az előre meghatározott telefonszámokra és e-mail címekre azonnal üzeneteket küld a készülék amikor nem azonosított SIM kártya kerül a készülékbe" - ez azért kissé megnyugtat.
Nekem, amikor azt kérdeztem a Vodától, hogy a telefont is le tudom-e tiltatni, azt mondták, hogy ilyenkor be kell menni egy "igazi" Vodafone üzletbe és ott le tudom tiltatni IMEI szerint.

[ Szerkesztve ]

(#782) LordRajZoL válasza szabof1 (#781) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Olvastam.

De akkor se vagyok meggyözve.
De nem vitát akartam nyitni csak jeleztem.

Ez különben is a Tasker toppik, nem a cerberus

zZz

(#783) szabof1 válasza LordRajZoL (#782) üzenetére


szabof1
őstag

Én sem vitatkozni akartam, csak érdekel ezzel kapcsolatban minden, mert nagyon zavarna az, ha elveszne a telefonom és mások használnák tovább. Akkor már inkább legyen használhatatlan. ;]
A mai telefonok már annyira személyesek és annyi bizalmas információt tárolnak, hogy egy ilyen lopás számomra már problémásabb annál, mintha betörnének a lakásomba. :(

Na de tényleg hagyjuk a témát. :)

(#784) Rival


Rival
aktív tag

Attól függ, hogy ki találja meg/lopja el. Ha láma, akkor a saját SIM-emmel fogja nézegetni, Tasker+AutoRemote megoldja. Ha annyira nem láma, de nem napi szintű telefonlopásból él meg, akkor SIM csere, így Cerberus jól jöhet, helyadatok, hang, kép, stb, majd pedig adatok sika-mika. Ha ért hozzá, az az első dolog, hogy kikapcs, és rögtön új ROM flash, na "az ellén nem véid". IMEI-t lehet tiltani, de ki ne hallott volna már IMEI cseréről, főleg a mai baromi okos telefonok világában. (Pl. pár hónapja a SGS1-emre a CM9 felpakolása után elveszett az IMEI számom, és átállt valami fake számra. Eltelt pár hét, mire felfedeztem ezt. Volt mentésem az /efs-ről, úgyhogy megoldódott, de ezalatt az idő alatt is tudtam használni gond nélkül.)

(#785) LordRajZoL válasza Rival (#784) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Még egy kis adatmentés
Amit lehet Evernote-ba tartok. igaz csak 4 karakteres a jelszo de több mint a semmi

Most néztem viszont ezt a progit

Elvileg kezeli Truecryptet is
https://play.google.com/store/apps/details?id=csh.cryptonite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNzaC5jcnlwdG9uaXRlIl0.

zZz

(#786) supercharley


supercharley
tag

Akadt egy kis problémám: bejövő híváskor a telefonom bemondja hogy ki hív. Sajnos nem azonnal kezdi el bemondani, több-kevesebb csengetés után. Természetesen előfordul hogy már előbb felveszem a telefont, ilyenkor is bemondja, pedig jó lenne ha nem tenné. Próbálkoztam már azzal hogy "offhook"-kor "STOP TASK" -arra a taskra amelyik a bemondást végzi, illetve a "KILL APP" a SWOX-ra. Sajnos minden hiába.
Van valami ötletetek?

Egyébként leveleztem egy kicsit a fejlesztővel, és kértem hogy meg lehessen jelölni az egyes utasítássorokat úgy hogy ne hajtódjanak végre(REM), és azt ígérte hogy hamarosan belekerül a programba. Ezen kívül kértem hogy mélyebb szinten hozzá lehessen férni a címjegyzékhez, mindenféle lekérdezések, és létrehozás szinten, erre azt válaszolta hogy többen kérték és már folyamatban van a fejlesztése.

(#787) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Sziasztok,

Vki nem tudja hogy Miui vel működik e a CPU-állítgatás, mert azt írtátok ICS-el megy, de miuiről nem láttam említést :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#788) Derejebááá válasza Derejebááá (#787) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Illetve, a lámában volt egy olyan funkció, hogy beállítottam területeket, suli, otthon, kondi stb. és ha kiléptem onnan, érzékelte cellák alapján hogy eljöttem, és átváltott utcai profilra, ezt hogy tudom a legegyszerűbben megoldani, mert eddig csak olyat találtam hogy cell near, de ennek az ellenkezőjét még nem...

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#789) ERPY válasza Derejebááá (#788) üzenetére


ERPY
őstag

Pipáld be hogy invert, akkor az ellenkezője lép érvénybe.

(#790) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Na, erre nem gondoltam, köszönöm :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#791) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Sikerült nagyjából kiismerni a progit, profilok, taskok megcsinálva, egy kérdés van már csak :) Van egy otthon profilom, cella alapján kapcsol be, és azt szeretném még plusban, ha itthon vagyok, éjszaka repülő üzemmód. Hogy ez a kettő feltételt hogy lehet összehozni? Az angolom sajna nem túl jó, és a kézikönyvből nem tudok rájönni.

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#792) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Megoldva :)
Frissítés gyakoriságot rájöttem hogy hol kell beállítani, de egyszerűen nem engedi, mindig ez legyen több ez legyen kevesebb, vkinek van esetleg jó beállítása hozzá, ami nem 10 percenként frissít?

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#793) supercharley válasza Derejebááá (#791) üzenetére


supercharley
tag

Például úgy, hogy létrehozol mindkét feltételhez egy-egy Profile-t. Az "Otthon" profilod bekapcsolod, de az "Éjszaka" profilodat nem. Az "Othon" profilodba beépíted azt hogy az annak teljesülése esetén kapcsolja be az "Éjszaka" profilt(Profile Status On), illetve az "Otthon" profil nem teljesülése esetén kapcsolja ki az "Éjszaka" profilt(Profile Status Off).
Én értem, remélem Te is, ha nem akkor az nem a te hibád, hanem hogy nem tudtam értelmesen leírni. Egyébként ezt a megoldást én is alkalmazom, tehát ki van próbálva, működik.

[ Szerkesztve ]

(#794) Derejebááá válasza supercharley (#793) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Sikerült beálllítani, köszönöm szépen. Meg a reggeli ébresztőhöz próbálom azt beállítani, hogy az aktuális időjárást felolvassa, de az még nem megy. Napot, Órát, Aksiállapotot már olvassa, csak az időjárást nem, ehhez van vmi tipped?

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#795) supercharley válasza Derejebááá (#794) üzenetére


supercharley
tag

Teasüti rakott fel olyan példaprogramot, amiben benne van az időjárás felolvasás, keresd ki az előző hozzászólások közül, importáld be, aztán használd.

(#796) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Nekem a tasker a notification bar-on ahova írja az éppen active profile-t, ki ír egy dátumot 1970-01-01.Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam van valami bibi? Vagy netán ez nem is egy dátum?

Köszi a válaszokat :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#797) Derejebááá válasza Teasüti (#636) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Alarm projected feltettem, olvasgatom, nagyon össze van rakva, de vmit változtartnom kéne mert mikor aktiválódna ezt írja : Action zoom element text not aviable on this device, és utána bemondja hogy időjárás adatok nem állnak rendelkezésre. Még csak most kezdem kiismerni a taskert, nem tudom mi lehet agond, van ötleted? Köpönyeg fennvanm beállítva, frissítve, widgettel.

Köszi előre is.

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#798) LordRajZoL válasza Derejebááá (#797) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Zoom textes widgetet nem raktad fel
Azt neked kell megcsinálni miután telepitetted
De a belsö változokat neked kell neki beállitanni

A profilok elég összetettek sok a másik projektbe van

[ Szerkesztve ]

zZz

(#799) Derejebááá válasza LordRajZoL (#798) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

A zoom fennvan, a többit próbálgatom. De az importált wake nem műkszik, majd rájövök. Ti amúgy rendelkeztek ehhez háttértudással, vagy addig próbálgattátok, míg össze nem hoztátok, ez a kérdés főleg azokhoz szól, akik olyan komoly profilokat hoznak össze mint egy időjárás felolvasó :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#800) LordRajZoL válasza Derejebááá (#799) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Szerintem is is

Rengeteg info van a tasker wikibe, sok példa meg minden

zZz

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.