Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#7601) Shummo


Shummo
aktív tag

ÉRdeklődnék, hogy valaki használja e a taskert samsung telefonon ROOT nélkül?
Sok esetben lenne szüksége a rootra, vagy általában megoldható root nélkül is amit akar?

(most 1 eszembe jutott. pl GPS ki-be kapcsolás csak rootal megy a Xiaomin szerintem android 10+ óta)

(#7602) Somatom válasza Shummo (#7601) üzenetére


Somatom
veterán

Stock Androidon 2.3 óta kell root a GPS kapcsolgatásához. Samsung telókon vannak un. rutinok és mivel ez gyári app, ezért tudja kapcsolgatni a helyhozzáférést. Eseménynek tud értelmezni app értesítést, amit bármely automatizáló tud küldeni. Tehát, a Tasker meg tudja hívni a beállított rutint, ami tudja kapcsolgatni a helyhozzáférést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7603) justmemory válasza Shummo (#7601) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia!

Én termux-al használom, a tasker két scriptet futtat le; nem gps kapcsolgatás, megy gond nélkül, nincs root.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#7604) kaciokos válasza Shummo (#7601) üzenetére


kaciokos
őstag

Én root nélkül használom Samsung S22-n, a legtöbb dolog, amit meg akarok csinálni, működik, de speiciális esetekben a Samsung rutinokkal lehet trükközni a Somatom által leírt módon, bár ezt még csak most próbálgatom. :)

(#7605) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként mint ha a chatgpt elég jól értené a Taskert :)

(#7606) vacs


vacs
veterán

Helló.
Repülő mód bekapcsolásakor kapcsoljon be az extrém akkukímélő mód, ezt szeretném automatizálni.
Illetve, ha csatlakozom wifire, akkor kapcsolja ki a mobilnetet (néha sajnos elfelejtem).
Android 13, Google Pixel 7.
Ez taskerrel megoldható?

(^)(>.<)(^)

(#7607) the radish válasza vacs (#7606) üzenetére


the radish
senior tag

Mindkettő megoldható, de a kérdésed első felére vonatkozóan - amennyiben rendelkezel Root hozzáféréssel - ki kell deríteni a készülékednek megfelelő Shell parancsot. Ha nincs, akkor az autoinput segítségével tudod megoldani.

(#7608) kaciokos válasza vacs (#7606) üzenetére


kaciokos
őstag

A másodiknak amúgy mi értelme van? Alapból, ha van WiFi, nem használja a mobilnetet, a mobilhálózathoz meg persze csatlakozva marad a hívások/SMS miatt.

(#7609) kaciokos


kaciokos
őstag

Van egy olyan problémám, hogy két SIM vana telefonomban, és hajlamos arra, hogy néha az egyiket lecsatlakoztassa a hálózatról, a baj az, hogy a telefon ilyenkor az ultolsó valós térerőt jelzi ki a végtelenségig, vagyis rá se jövök, amíg nem próbálok arról a SIM-ről hívást indítani. Én ezalatt az idő alatt persze tökre elérhetetlen vagyok az adott SIM-en. Ha ilyenkor repülő üzemmódba tesztem a telót, majd kiveszem, meggyógyul.

Szeretnék csinálni egy taszkot, ami rendszeresen ránéz a SIM-ekre, és szól, ha gebasz van. A nagy kérdés, hogy milyen adatokat tudok lekérni a mobilhálózat állapotáról, persze külön a két SIM-re. Hátha van olyan paraméter, amiből rá lehet jönni, hogy az egyik SIM zombi állapotban van.

(#7610) kanocpapa válasza kaciokos (#7609) üzenetére


kanocpapa
tag

szia! nekem ugyanez volt a problémám. a 7546-os hozzászólástól olvass, hátha segít. [link]

(#7611) kaciokos válasza kanocpapa (#7610) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi, egyelőre az a nagy helyzet, hogy a változóktól (%CELLSRV, %CELLSIG, %SIMSTATE) lekért értékekről fogalmam sincs, hogy melyik SIM-re vonatkoznak, illetve csak egy értéket kapok, nem kettőt.

(#7612) krysn95


krysn95
csendes tag

Sziasztok! Fejlesztői feladványom lenne..

Azt kell megoldnai, hogy egy telefonon 0-24 ben futó kamera a beolvasott QR kód adatsorát azonnal és automatikusan elküldje egy szerver címre.

Megoldható ilyen taskerrel?

köszönöm szépen!

(#7613) F.E.K.. válasza krysn95 (#7612) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A taskerhez készült AutoApps rendelkezil ilyen modullal: [link]

Vázlat: qr kód olvasás a tasker-el, aztán post a szerver api-nak, ahol ki lehet értékelni (lehetőleg valami ssl-el és api key-el, hogy ne lehessen bárhonnan bármit beküldeni, hibakezelés a szerver oldalon úgyis kell + naplózás)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7614) symbianman


symbianman
csendes tag

Üdv! Van egy Facebook Messenger Tasker beépülő modul.(plugin) Ha valaki ír a Messengeren, azt észleli. az a kérdésem, hogy hogyan tudom beállítani a plugint úgy, hogy a feladat az üzenet küldőjének nevét jelenítse meg? A plugin profil opcioban ez a2 lehetőség szerepel :"On User tiping *. On message recevied" Az On user tiping. Profilhoz adtam egy taskot : Alert/Flash - Valki éppen gépel.... Ez működik. Azt szeretném elérni hogy a kűldő nevét is fel ismerje. Pd: István éppen gépel... Az álltalam használt messengerben van egy " Copy Thread Key" opció. Tud valaki segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

(#7615) kaciokos válasza kaciokos (#7609) üzenetére


kaciokos
őstag

Sziasztok! Még mindig ezen rugózok, de sajnos nagyon kéne. :( Az a cseppet sem elegáns megoldás jutott eszembe, hogy küldök egy SMS-t az egyik SIM-ről a másikra, és figyelem, hogy megjött-e. Ezt el is kezdtem megcsinálni, de egyelőre ott tartok, hogy a bejövő SMS-t észreveszi a normál SMS app-om is, és persze küld róla egy értesítést, ami tovább rontja a megoldás használhatóságát. Guglizás közben találtam egy olyan lehetőséget Tasker-ben, hogy ún. data SMS-t is lehet küldeni, amire nem kapja fel a fejét a normál SMS appom, viszont ebben a parancsban nem találok módot arra, hogy megválaszam, melyik SIM-ről menne az SMS. Ha ehhez van valakinek ötlete, az megköszönném.

Persze az elegáns megoldás továbbra is az lenne, ha valamilyen paraméterét tudnám figyelni mindkét SIM-nek, és abból rájönni, hogy fent van-e a hálózaton.

(#7616) nfsu17


nfsu17
veterán

Hi.

Egy órája nyomkodom ezt a taskert, nagyjából már értem mi merre.

Lehet ez is (sőt, tuti) MIUI faxság, ami a gondom, mégpedig...

Teszt jelleggel csináltam egy taskot, hogy ha a mobilom csatlakozik a BT soundbaromhoz, induljon el a Pulsar zenelejátszó, majd a zene is, és 10s múlva stop a zenére.

A logviewer szerint működik is minden szépen.

Szerintem is.

DE

De csak akkor megy, ha a pulsar a memóriában van.
Tehát a memóriában van a tasker+pulsar >> kikapcsolom a teló kijelzőjét >> bekapcsolom a soundbart, megy minden szépen.
Amint kilövöm a memóriából a pulsart, cseszik elindulni a pulsar...a tasker ott a memóriában továbbra is...lakattal, minden akksikilövős beállítás nélkül.

DE a tasker log szerint elindult a pulsar és lefutott a többi action is.
Aztán mégis hol? Meg se szólalt a zene, és a memóriába se került a pulsar.

Volt egy hétig macrodroid progim is, ott is így volt, hogy amíg tesztelgettem, addig működött a dolog, amint két nap múlva élesben kellett volna mennie, akkor meg nem.

Most lényegtelen, hogy minek akarnék ilyen taskot, mint fentebb írtam, ez csak teszt most.

MIUI-n van akinek értelmesen megy ez? Indít appot, ha az nincs memóriában, és a kijelző off? :(((

(#7617) nfsu17 válasza nfsu17 (#7616) üzenetére


nfsu17
veterán

Lehet elkiabálom, de a pulsarnak adtam auto. indítási jogot, és így mintha jó lenne

(#7618) the radish válasza nfsu17 (#7617) üzenetére


the radish
senior tag

Így van, ez a biztos. Sőt én még "lakatolom" is az érintett appokat.

(#7619) FeZ... válasza nfsu17 (#7616) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Na, kíváncsi leszek az eredményre, mert se Xiaomi-n, se Realme-n nekem nem sikerült a számomra fontos macro-kat működésre bírni, pedig szórakoztam vele eleget. (mindenféle engedélyek, bezárás tiltás, stb) Pont emiatt kezdtem a Tasker-t is olvasni, hátha majd ezzel.....

(#7620) nfsu17 válasza the radish (#7618) üzenetére


nfsu17
veterán

the radish
meglássuk :DDD

FeZ...
Ha érdekel, majd nézz vissza, szerintem pár nap még kell a tesztre, a héten talán nem is kell felnézned ide, jövő hét ilyenkorra talán már tudok több tapasztalatot mondani

(#7621) the radish válasza nfsu17 (#7620) üzenetére


the radish
senior tag

Az elmúlt 4 év és a jelenlegi 40+ profil és hozzátartozó számtalan feladat hibátlanul teszi a dolgát.
Egyébként érdekes, mert pl. a zenei alkalmazások minden variálás nélkül gond nélkül indulnak, de pl. Yeelight nem.

+Tipp: a szóban forgó zenei alkalmazásoknál engedélyezd többek között a lezárási képernyőn történő megjelenést is!

(#7622) nfsu17 válasza the radish (#7621) üzenetére


nfsu17
veterán

the radish

Jó neked. :D

FeZ...

Ez sem tökéletes. Mármint a tasker (progi) gondolom jó, de sztem a MIUI megint kidobta a memóriából a taskert, mert nem indult a zenelejátszás a kocsiban ma. Tegnap volt egy telórestart, sztem az dobta ki és nem indult el magától.
Most több telórestartot nem tervezek, így megnézem meddig "bírja" piszkálás nélkül.

(#7623) Adamo_sx válasza nfsu17 (#7622) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Szintén MIUI, nekem van egy olyan profilom, hogy ha beülök az autóba (csatlakozik a rádió Blutooth-jához), akkor elindítja a Cellmappert, a Wazet és a zenelejátszást. A Taskernél kellett beállítanom, hogy ne lője ki a memóriából és működik a dolog, nem szokott gond lenni. Igaz, a "gyári" zenelejátszót indítom, illetve a Cellmappernek kell, hogy ne lője ki, mert az a háttérben fut.

(#7624) nfsu17 válasza Adamo_sx (#7623) üzenetére


nfsu17
veterán

Én is így akarom, csak a Pulsar a zenés app.
A Taskernek "nincs korlátozva" az akku az akksikímélő beállítások között. Még lakatolva is van.

Hazaértem, elindítottam a Taskert, hogy legyen a memóriában, majd egy óra múlva visszamentem a kocsihoz és továbbra sem indult a zene. Eddig működött.
Megint rá kell néznem mi baja. Ehh.

(#7625) the radish válasza nfsu17 (#7624) üzenetére


the radish
senior tag

Ahogy azt már írtam:
+Tipp: a szóban forgó zenei alkalmazásoknál engedélyezd többek között a lezártképernyőn történő megjelenést is!

(#7626) nfsu17 válasza the radish (#7625) üzenetére


nfsu17
veterán

megpróbálom, de amúgy pont nem szeretném ezt a funkciót :D

(#7627) atillaahun


atillaahun
veterán

Tud most valaki Android 14-re működő megoldást Mobile Data Network switch-re? 3G <> 5G. A Tasker alapértelmezettje minden engedély mellett is hibát ír.

[ Szerkesztve ]

(#7628) nfsu17


nfsu17
veterán

Továbbra sem értem ennek a proginak a lelkivilágát.
Pontosabban az én telómon a működését...
Android 10, MIUI

Pl
Jack headset bedug # progi indít

Amíg a tasker progiban vagyok, tehát nézem pl a taskjaimat, bedugom a fülest, elindul a progi.
Kilépek a taskerből (home gomb, mégcsak ki sem lövöm a memóriából), headset bedug, b'szik bármit is elindítani :D

(#7629) nfsu17 válasza nfsu17 (#7628) üzenetére


nfsu17
veterán

Valószínű megint elkiabálom, de találtam egy (újabb) beállítást, ami lehet, hogy most megoldotta. Legalábbis a tesztek idejére (mondjuk ez múltkor is így volt, hogy teszten működött - úgy ahogy- , élesben meg két nap múlva már nem).
Most a kocsiban elindult a zene app, ha csatlakozik a teló.
Itthon elindul a zene app, ha csatlakozik a soundbarhoz.
Ha bedugom a fülest, elindul a zene app.
Innen vettem az ötletet: [link]
So I allowed "Display pop-up window while running in background"
Tehát ezt kellett ON-ra állítani a Tasker app engedélyei között (nálam).
Aztán vagy hosszú távon is jó lesz, vagy nem, már nem érdekel. ;]

(#7630) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Van egy profilom, ami az autóban elindítja a Waze-t és a zenelejátszást. A feltétel a profilhoz az autórádióhoz csatlakozás BT-on. Ez alapvetően jól is működik, de van vele egy kis probléma. Amikor a slusszkulcsot beteszem és ACC-ra fordítom, akkor a rádió bekapcsolódik és a telefon csatlakozik a BT-ra, a profil aktiválódik és elindulnak a fenti alkalmazások. Azonban, amikor indítózok, akkor az autó lekapcsolja a rádiót, ezért a BT megszűnik, lekapcsolódik a teló, a profil inaktív lesz, az alkalmazásokat lelövi.
Persze az indítózás csak pár másodperc, ezért amint elengedem a kulcsot, ismét bekapcsol a rádió, a teló csatlakozik, stb...
A kérdés, hogy hogyan lehetne ezt a profil ki-be kapcsolást javítani. Megoldható-e, hogy egy taskból lekérdezzem a BT állapotot? Így több profillal össze tudnám rakni, hogy az egyik profil egy változót állítana a BT alapján és az exit taskban lehetne egy időzítés (mondjuk 10 mp) után ellenőrizni, hogy valóban nincs már BT csatlakozás és csak ez esetben átállítani a változót, ami vezérli a másik profilt...
De ha valakinek van más ötlete, az is jöhet.

(#7631) nfsu17 válasza Adamo_sx (#7630) üzenetére


nfsu17
veterán

Késleltetéssel nem lenne jó?
"Wait" task...mondjuk 6sec

Így nézne ki:
autó csatlakozik: ACC állás: jelen esetben (most) már indulnak is az appjaid (amit nem szeretnél), de ezek elé betennénk a "wait: 6s"-ot, szóval nem indulna semmi...tehát nem szól a zene, nem indul a waze.
Ugyan az ACC állás után pár sec-ig lecsatlakozik a teló, de ez nem gáz, mert úgysem indultak el az appok, te nem veszel ebből észre semmit (zene nem akad meg, stb).
Az, hogy a teló a háttérben mit csatlakozik fel/le, és mikor, az ugysem zavar senkit.
Majd újra csatlakozik a teló (motor jár), ezért megint elindul a profil, benne a 6s-el, de ezt ki kell várnod, és utána már indul is a zene+waze.
Biztos van ennél szebb megoldás is, de én már annak is tudok örülni, ha vmi működik bárhogy is. :))

[ Szerkesztve ]

(#7632) Adamo_sx válasza nfsu17 (#7631) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Igen, gondoltam erre is, lehet kipróbálom, hogy mennyire válna be.
Valahogy érzésre jobb lenne a kilépési oldal kezelése, de nem biztos, hogy meg tudom magyarázni miért :) . Mondjuk, ha valamiért lefullad a motor és újra kell indítani, akkor az indítási késleltetés nem segít, ott le fog kapcsolódni az indítózásnál.

(#7633) bacus válasza Adamo_sx (#7632) üzenetére


bacus
őstag

Vagy veszel egy bármilyen bt-os kütyüt, amit bekötsz és nem kapcsolja le az indítózás, azt figyeled, hogy az közelben van e.

Egyébként nem tudom, miért kell ehhez profil, amikor én beülök az autóba, akkor a telefon rákapcsolódik az autórádióra és pont így működik ahogy leírtad, csak nem lövi ki az appokat. Pl el szoktam felejteni, ha megállok és telefonban vagyok, hogy leállításkor megszűnik a kihangosító, de ilyenkor vagy visszafordítom a gyujtást és max 3-4mp ami kiesik, vagy rányomok a telefonon a kihangosító gombra vagy a fülemhez kapom a telót.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7634) the radish válasza nfsu17 (#7629) üzenetére


the radish
senior tag

Off

[ Szerkesztve ]

(#7635) Adamo_sx válasza bacus (#7633) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Rákapcsolódni nekem is rákapcsolódik, de ennyi. Sem a zenelejátszó, sem a Waze nem indul el automatikusan én meg pont ezt szeretném automatizálni.
Sajna minden elektromos kütyüt lekapcsol, a szivargyújtótól is elveszi az áramot, csak valami fixen bekötött cucc lehetne, de emiatt nem szerelnék be plusz eszközt. Elég sok mindent tud a Tasker, csak meg lehet oldani ezt is valahogy...

(#7636) bacus válasza Adamo_sx (#7635) üzenetére


bacus
őstag

ok, nálam elindul a spotify, sztem az autórádió indítja a lejátszást, a telefon meg a legutolsó zenelejátszó appot nyitja meg. Még nem tudja az android autót az autórádió.

Van 12V-os késleltető áramkör készen is (meg nem annyira bonyolult csinálni sem, ha van kis barkácskedv), olyan mint a wc-ben a ventillátor késleltető, csak 12V-os..
De értem, hogy ezt taskerrel kell megoldani :D

Engem az érdekelne, mikor lehet a samsung telefonok üzemmódjait lekérdezni, illetve váltani taskerből. Vagy lehet, csak még én nem tudom hogyan?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7637) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Most teszteltem a Lock akciót, de ez úgy lezárja, hogy csak pin kóddal engedi feloldani, biometrikus azonosítást nem enged.
Lehet úgy lezárni, hogy ujjlenyomattal feloldható legyen?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7638) HREH válasza DrBubo77 (#7637) üzenetére


HREH
Topikgazda

Én nem találtam megoldást rá még régebben, ezért maradt a root + Nova duplakoppos lezárás. Lehet valami plugin tudja.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7639) DrBubo77 válasza HREH (#7638) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Ez nem jó hír. Én nem akarok rootolni. :(

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7640) kaciokos válasza DrBubo77 (#7639) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem lehet a Nova lezárás akcióját valahogy meghívni Taskerben?

(#7641) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Ismerkedem a Taskerrel.
Hogy tudom indításra felhasználni az okosotthon (Home Assistant) által küldött push értesítést? Az értesítés egy konkrét szöveget tartalmaz.

(#7642) Bohus válasza v.attis (#7641) üzenetére


Bohus
aktív tag

New profile - Event - Plugin - Pushover Notification, majd ott:
Message matches: a konkrét szöveg
Application Name matches: a küldő alkalmazás neve

Elmented a profile-t, majd hozzárendeled a kívánt action-t.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7643) v.attis válasza Bohus (#7642) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.