Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) korcsi válasza farkas-j (#20100) üzenetére


korcsi
veterán

Jogos, csak ha ügyfél akartam maradni kellett átszerződnöm.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20102) Keksz válasza Keksz (#20098) üzenetére


Keksz
senior tag

Na, ment…
kiderült hogy ősrégen regeltek már, így volt felhasználónév

(#20103) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Ez a TG6441 egy rakás...hulladék. Beírom jól 5x a jelszót, mindegyikre hibát dob, hogy rossz jelszó. Az 5. próbálkozás után kitilt 10 percre. 10 perc után elsőre beenged a jelszóval. Hogy lehet kiadni így firmwaret gyártásba? De ami még jobb, hogy ki hajlandó ezt megvenni? A másik meg az, hogy bőszen hirdeti, hogy open source, de valahogy csak nem sikerül megtalálni a forráskódját sehol. Legalább viszonylag stabil... :W

(#20104) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Bekötettem egy Tarr internetet és TV-t.
A telefonomon két csatlakozási lehetőség ugrik fel, az egyik 5g-s, de asztali gépen csak az 5g nélkóli és az csak 30 mbitet tud.
A mobil stick miatt nem találja az 5g-s csatlakozási lehetőséget?
Nem lehet valahogy ezt beállítani?
Vagy kéne új mobilsticket vennem?

Androidos mobil tv szolgáltatásnál csak az ügyfélszámot kell megadnom és ennyi? Nem kér más semmi egyedi azonosítót regisztrációkor.

[ Szerkesztve ]

(#20105) ftamas0201 válasza margithid (#20104) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Szia.
Az 5Ghz-hez valószínűleg új sticket kell venned, mert a jelenlegi csak 2.4Ghz-et tud (bár a márkáját és típusát nem írtad de ha nem látja akkor ez a helyzet).
A mobiltv-re nem tudok preferálni, én még akkor regisztráltam mikor behozták, azóta tudtommal már változott a metódus. De ha csak azt kéri akkor meg kell próbálni, Tarr weblapján az ügyfélkapuban is van mobiltv felület, ott tudod ellenőrizni is valószínűleg ha regisztráltál.

(#20106) margithid válasza ftamas0201 (#20105) üzenetére


margithid
veterán

Regisztráltam a mobil tv-re, majd értesítenek, azt írta regisztráció végén.

Igen, mindkét mobil stick 10 éves, szóval ezekkel nem fog menni az 5g.
Most csináltam egy speedtestet, 50 mbit, nekem ez is elég :)

A felhasználónevemet hol tudom megváltoztatni?

(#20107) margithid


margithid
veterán

Nyomtatómat sehogy se tudom összecsatlakoztatni a tarr nettel.
Eddig telekom netem volt.
Itt az 5g kavarhat be?
Hogy lehetne megoldani ezt a problémát?

(#20108) korcsi válasza margithid (#20107) üzenetére


korcsi
veterán

A nyomtatód be volt állítva, a régi telekomos wifi hálózatra (gondolom wifi-s)

Újra be kellene állítani a Tarr-os rendszerhez.
Jól sejtem, hogy új hálózatnév és jelszó van? Esetleg ezt kellene beállítani, ha van rá mód, hogy ugyanaz legyen mint a Telekomos volt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20109) margithid válasza korcsi (#20108) üzenetére


margithid
veterán

Igen, új a felhasználónév és jelszó.
Hol tudom megváltoztatni a felhasználónevet és jelszót?
De félek ez se segít.

(#20110) margithid


margithid
veterán

Hol lehet belépni az admin/password parossal? 198.162.?
Valamit valahol elrontottam, mert lett egy plusz WiFi kapcsolat. Ugyanolyan erős jel mint a 2 ARRIS. Abból ugye egyik az 5g, másik a 2.4. Valahogy csináltam még egy kapcsolatot csak nem tudom hogy.
:)

(#20111) ftamas0201 válasza margithid (#20110) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

192.168.0.1, ha nem voltál belépve, nem hiszem hogy bármit is tudtál csinálni.
illetve a jelszó általában a router hátulján megadott password lesz.

(#20112) margithid válasza ftamas0201 (#20111) üzenetére


margithid
veterán

Igen, be tudtam lépni, de igazából nem tudom mit kéne beállitani.
Mindegy, ma lehet veszek egy nyomtató kábelt, hátha azzal sikerül a nyomtatót használnom.
Az egyik klímát se sikerült parositani, az aux nem sikerült, a gree igen.

(#20113) margithid


margithid
veterán

A felhasználó nevemet hol találom hogy be tudjak lépni a mobil tv-be?
Elkuldtem nekik a regisztrációt, de a felhasználó nevem mintha az email cimem lenne, de azzal nem enged be.

Még annyi hogy a 192.168.0.1 felületre csak az tud belépni aki csatlakozva van?
Mert akkor felesleges megváltoztatni a jelszót, nem?

Nyomtatóhoz vettem egy kábelt, mostantól azzal használom :)

(#20114) Norbi27 válasza margithid (#20113) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Ha regisztráltál a Tarr ügyfélkapura, azzal az azonosítóval és jelszóval használhatod a mobil tv-t. Más nem kell hozzá

(#20115) margithid válasza Norbi27 (#20114) üzenetére


margithid
veterán

Na már jó, az emailem @ elótti része a felhasználónév.
Remek, hogy a telefonon és az asztali gépen is lesz mostantól TV.

Az egyik klimát és a nyomtatót nem tudtam párosítani, de ezek nem olyan nagy gondok. (kis utánajárással, internet beállításokkal biztos párosítani lehetne mindkettőt)
Az internet jó gyors, eddig telekomnál voltam 20 mbit körül.

(#20116) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Más is kapott díj emelésről tájékoztatót?
Most esett be a mail: január 1-től +14,2%....
Természetesn hűségidő alatt, MEGINT, már vagy harmadszor játsza ezt el a tarr, sok értelme van így leszerződni velük...
Öröm az ürömben, hogy szintén január 1-től jön a T optikás giganet, már itt az oszlopon az optika a ház elött, bár árlista még nincs...

(#20117) margithid válasza TheSaint (#20116) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem más szolgáltató is hasonló emelést fog csinálni.

Nézegettem amúgy 5g képes usb modemet, de jó drágák, maradnak amik vannak.
Asztali gépen 50 mbit lesz csak a 150 helyett :)

(#20118) Red product válasza TheSaint (#20116) üzenetére


Red product
csendes tag

Én is kaptam ma olvastam de nagyon felháborít a dolog.Egyrészt a sok reklám miatt másrészt most váltottam csomagot és így egy év újra a hűségem megint. nem tudom mit csináljak ha nem fogadom el akkor mi van?
T optikát hol vezetik mert itt nálunk sárbogárdon még nincs fejlesztés.

(#20119) TheSaint válasza Red product (#20118) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Levéltől számított 45 napig felmondhatod a határozott idejüt is! Már ha van hova átszerződnöd...
Az optikát nyáron húzták, akkor mondták a szerelők hogy lesz majd, majd most novemberben jött célzott reklám, hogy januártól a falunkban elérhető lesz. Neten nulla infót találtam erről...

[ Szerkesztve ]

(#20120) margithid


margithid
veterán

A telekomhoz miért mennétek?
Az optika miatt?
Árban kb az is hasonló, meg a digi is.

(#20121) TheSaint válasza margithid (#20120) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Mi is abba a régióba tartozunk ahol nem volt eddig konkurencia, az árak is így voltak képezve, mellettünk a megyeszékhelyen ~20%al olcsóbb volt ugyanaz. Most emeléssel a sima net300 7900ft lesz...
Szerintem lesz mozgástere a Tnek az árak kapcsán..

(#20122) margithid válasza TheSaint (#20121) üzenetére


margithid
veterán

Én most néztem rá telekomra, elvileg nálunk már van optika, de ha rendelni szeretnék akkor a 30/5 mbites netet adja, egy hasonló TV csomaggal mint ami Tarrnál van 7100 Forint.
Tarr 8600 Forint. De ugye gyorsabb net.
Optikával szerintem drágább lenne mint a Tarr.

(#20123) Red product válasza TheSaint (#20119) üzenetére


Red product
csendes tag

Fejérben vagy?

(#20124) 8th válasza TheSaint (#20116) üzenetére


8th
addikt

Pont most nézem. Mi a pöcs értelme van így a határozott idejű szerződés megkötésének? 15éve vagyok az előfizetőjük de bevallom elkezdtem keresni a lehetséges alternatívákat ezerrel. Slusszpoén, hogy néhány hete szerződtem le velük újabb egy évre, erre most egyoldalúan árat emelnek... no comment. :U

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#20125) TheSaint válasza Red product (#20123) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Zala megye

(#20126) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Megkaptam természetesen én is a jó kis emeléses mailt, szintén a néhány hete hűség kötéses csoportba tartozom, de bele van írva a levélbe hogy 45 napig azonnal fel lehet mondani. Most matekolgattam elég sokat, hogy tv maradna tarrnál mert a telekom féle iptv soha, netet áthozni telekomtól, plusz bemenne magenta alá egy telefon előfizu, hát árban ugyanúgy jöttem kb kb forintra pontosan mintha most maradnék tarrnál.
Nem beszélve a sok maceráról amit ezek a módosítások megkívánnak. Egyelőre marad a tarr, de ez nagyon nem szimpatikus hozzáállás hogy ilyen mértékű emeléseket hajtanak végre évente/félévente a szolgáltatók. Ez undorító dolog, ennyit sem a fizetések nem nőnek, sem pedig az életszínvonal, hogy minden ilyen jellegű árváltoztatást az ember benyeljen.
Persze tudnék visszább menni csomagban, de hát sokat nem lehetne azzal sem spórolni, azt a havi 2200Ft-ot sem amit most rátesznek. Ezt az infláció követős idiótaságot aki kitalálta és aki engedi is el lehetne beszélgetni vele egy folyó, egy betondarab és egy kötél a lábon társaságában..

(#20127) margithid


margithid
veterán

Mondjuk az áremelés után már majdnem 10k lesz a havidíj. Az tényleg sok.
Nem tudom hogy a többi szolgáltató is fog e emelni.
Telekom idén már emelt egyszer emlékeim szerint.

(#20128) margithid válasza ftamas0201 (#20126) üzenetére


margithid
veterán

A telekom ip TV-vel mi a baj amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#20129) TheSaint válasza ftamas0201 (#20126) üzenetére


TheSaint
aktív tag

"Most matekolgattam elég sokat, hogy tv maradna tarrnál mert a telekom féle iptv soha, netet áthozni
telekomtól"
Bár nem ismerem a T iptvjét, mivel már tejednek az OTT streamingek is, ezért elég egy jó net előfiztés +streamingek +OTT ha mindenáron fontos a tv csatornák is. Szerintem.

(#20130) ftamas0201 válasza margithid (#20128) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

max 3 tv lehet és mindenhova boxot. az én házamba boxot nem akarok meglátni, nem beszélve a sz*r androidos boxokról amit osztogatnak, használhatatlanok.

(#20131) margithid válasza ftamas0201 (#20130) üzenetére


margithid
veterán

Meg gondolom 1 box-ot adnak ingyen egy előfizetéshez, másodiknak már költsége van.

(#20132) ftamas0201 válasza margithid (#20131) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

igen, ezer ft a második és még ezer egy harmadik, szóval 2k plusz ha három boxot akar az ember. de nálam több tv is van osztva ami coaxal tökéletes 90% körüli jelerősségekkel, ezt nem szívesen cserélném, sőt nem cserélném boxos iptv-re, ez a CI modulos megoldás a legjobb ami létezhet.

(#20133) margithid válasza ftamas0201 (#20132) üzenetére


margithid
veterán

Na akkor árban végképp ott lennék mint tarr-nál, mivel 2 TV van nálunk.

(#20134) Red product válasza margithid (#20127) üzenetére


Red product
csendes tag

Kombi - Prémium 500 van 3tv. jelenleg 11390 ft. Január 1-től 13007ft. Csak úgy tudnék váltani, hogy a tv-t meghagynám és lehet a yetteles otthon netet megpróbálom.

(#20135) RockCNC


RockCNC
senior tag

Nálam is emelnek, más alternatívát kell nézzek..

(#20136) margithid válasza RockCNC (#20135) üzenetére


margithid
veterán

Mit találtál ami jobb alternatíva?

(#20137) RockCNC válasza margithid (#20136) üzenetére


RockCNC
senior tag

Még nem értem oda, hogy megnézzem, de úgyérzem tt a váltás idő kb. 20 év után...

(#20138) margithid válasza RockCNC (#20137) üzenetére


margithid
veterán

Értem.
Nekem csak ez és telekom van, szóval nem nagyon ugrálhatok.
Kicsit én is húzom a szám az áremelkedéstől, de félek más szolgáltató is lépni fog, csak lehet kicsit később.
Minden nagyon drágul sajnos...

(#20139) Red product


Red product
csendes tag

Ügyfélszolgálatttal beszéltem és a jelenlegi csomagot le lehet mondani 45 napig így a hűség is elévül. ha csak tv-t szeretnék nem járok jobban mert a sima tv előfizetés net nélkül 8000ft alatt nincs és akkor is kérik az egy év hűséget persze net is kellene valahonnan de akkor már többre jön ki az egész egyben mintha visszaváltanék pl. 300-as netre és 102 tv-re.Patt helyzet.

(#20140) margithid válasza Red product (#20139) üzenetére


margithid
veterán

Ezt mondom én is.
Telekomnál optikai (300/70) és sportcsomagos TV 7700, plusz 1000 Forint ha mégegy TV-re szeretném.
Tarrnál 150 mbites net és sportcsomagos TV 8600.
A telekom mellett a gyorsabb net szól, ellene az ip TV.

(#20141) mizu


mizu
aktív tag

Nem buli ez az emelősdi. Ez ment tavaly is. Inflációra hivatkozva emeltek. Oké ki kell matekozni a béremeléseket is, de ne hűség alatti szerződéssel bohóckodjanak, amikor új ügyfeleknek x hónapig adnak kedvezményes havidíjat meg egyeseknek jóval kedvezőbb árakat biztosítanak lakóhely alapján. Az is rendben van lenyelem. De NE azt b_szogassák aki aláírt náluk.

▫️ PH! FAN ▫️

(#20142) resTore.hu


resTore.hu
csendes tag

Tudni esetleg már valamit arról h mely csatornák kerülnek át HD-ba, vagy esetleg bővítés várható -e?

(#20143) Grande Ale válasza resTore.hu (#20142) üzenetére


Grande Ale
őstag

Comedy Central igencsak illene már, ennyi pénzért főleg.

(#20144) meke11 válasza resTore.hu (#20142) üzenetére


meke11
aktív tag

A karácsonyi ingyenes csatornalista szerint a Viasat History is HD.
A Comedy Central HD-nek örülnék.

Állítólag a Magyar Mozi TV-t is mejelenik a kínálatban. :)
Esetleg ezek: RTL négy új csatornája

[ Szerkesztve ]

(#20145) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ugy tűnik asus routerunk doglodik ezert a Tarr szolgáltató saját modemere csatlakozunk.
Szepen kikapcsoltam a bridge modot, majd radugtam a switchet vartam 20 percet. Szépen elértem a midem beallitasi feluletet azon beallitottam a jelszavakat wifihez is. Saját halozatot szépen látja, de nincs internet. Milyen beallitásra lenne még szükség?

F.K.T.

(#20146) kabelmania27 válasza psg5 (#20145) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Modem áramtalanítás után sincs internetkapcsolat?
Ha megírod, hogy milyenek a jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#20147) margithid


margithid
veterán

Egyébként az nem baj ha nem változtattam meg a jelszót ami a modemen van?

(#20148) psg5 válasza kabelmania27 (#20146) üzenetére


psg5
veterán

Közben szolgaltato felhivott es kiderült hogy elobb kotottem át a vezetekeket a midembe a routerrok es csak utána kapcsoltam ki a bridge modot igy elfogytak a cimek. Tavolrol beallitotta es most már jo.

F.K.T.

(#20149) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Az normalis hogy Arris modem esetében, ami egyben a net szetosztására is szolgál 300-as netnél a wifi csak 25-el jon mobil eszközökön?

F.K.T.

(#20150) kabelmania27 válasza psg5 (#20149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezeték nélküli kapcsolatot nem garantálják a szolgáltatók mert az átvitelt több tényezőtől is függ, lehet a készülék nem képes nagyobb sebességre, próbálj másik vlan csatornát.
Amennyiben más eszköznél is gond van érdemes saját routert használni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.