Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) psg5 válasza kabelmania27 (#20150) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm. Saját routerrol tertem át mert kezdett hobásan mukodni

F.K.T.

(#20152) ftamas0201 válasza psg5 (#20151) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Ez a sebesség 2.4Ghz-en vagy 5Ghz-en érted el? Ha 2.4-en akkor próbáld meg 5ghz-en a modem mellett. Sajnos manapság már a legtöbb eszköz 2.4ghz-et használ így nagyon telített az a sáv a lakásokban, ez kihatással van a sebességekre is.
Nálam is kb 100Mbps jön a 2.4Ghz-en míg a kevésbé terhelt sávon 700Mbps is jön, onnantól a telefon korlátai állnak valószínűleg az útjába a gigabitnek

(#20153) psg5 válasza ftamas0201 (#20152) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm. Letesztelem. Családi ház, lazán lakott utca.

F.K.T.

(#20154) kabelmania27 válasza psg5 (#20151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régi tipust idővel érdemes újabbra cserélni, előtte gyári visszaállítást és fw frissítést érdemes megnézni, szolgáltatói eszköz router része kevésbé stabil mint egy saját eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#20155) psg5 válasza kabelmania27 (#20154) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm.. 2017 óta működik. Fel tudom ismertetni ha a mostani szolgaltatoi modemmel biztositott halozatra feldugom? Nem kavar be? Bár látom a hasonlo kaliberű asus routerek nem is olyan drágák lehet inkabb beruhazok.asus rt n18u a most kiszuperálando.

F.K.T.

(#20156) ftamas0201 válasza psg5 (#20155) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Én most vettem két db AX57 routert az AX86S alá mesh hálózatnak, teljesen jók, Wifi6, AX, stb.. Az Asus routerek topicban erről többet is tudnak mondani és segíteni, mert ez már nem ide tartozik. :)
Ha egy új routert üzemelsz be akkor ismét bridge üzemmódba teszed a modemet (szerintem ha saját routert teszel be akkor felesleges a modemmel való bütykölés routerként..) és tudod csatlakoztatni az újat.
Ami fennakadás lehet az a MAC cím, a tarrnál általában néhány óra szokott lenni a frissítési intervallum, régen nagyon ritka volt, talán éjfélkor szaladt le egyszer, ez most már tudtommal kicsit sűrűbb (sőt, néha egy modem újraindítás is megoldja ezt a kérdést, de nem minden esetben), de ha ezt el akarod kerülni akkor egyszerűen csak klónozod a régi router mac címét és az újba beírod. Vagy egy telefon a tarrnak és manuálisan is frissítik gyorsan és egy modem újraindítás után elvileg helyre is jön.
Láttalak a napelemes csoportban is, simán csak beállítod a régi ssid (wifi neve) és jelszó párost, és tökéletesen fognak rá csatlakozni az eszközök, nem lesz összeakadás semmivel, csak ugye ebben az esetben a modem vagy bridge vagy más wifi beállításokat kapjon előtte.

(#20157) psg5 válasza ftamas0201 (#20156) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm.
Ha most csak a régi routert csak wifi tovabbitasra szeretném használni a mostani tarr modem hasznalata mellett es elotte frissiteni szeretném ezt a regi routert akkor elég csak egy végpontra radugni es latja a halozat? Illetve érdemes resetelni, mert ugye idaig normal net osztásra volt beallitva?

F.K.T.

(#20158) ftamas0201 válasza psg5 (#20157) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Akkor csak access pointként kell üzemeltetni a routert és akkor modem egyik portját összekötöd a router egyik portjával. Ha túl sok cucc van beállítva a routerben akkor lehet resetelni, ha gyári beállításokkal futott eddig akkor elég lehet csak az üzemmódot állítani rajta. Bár én még mindig azt mondom, hogyha be akarod kötni a routert és az nem a ház egy nagyon messzi pontjába tervezed jeltovábbításra/erősítésre (kábelt viszel három szobával arrébb és oda betenni hogy legyen jel) akkor a modem maradjon csak modem (bridge) és akkor onnantól a router dolgokat intézze a router.

(#20159) tenseye


tenseye
csendes tag

Sziasztok
Valami történt a modememmel mert furcsa értékeket ad mostanában. Tudnátok segíteni? Időrendben a képek

[ Szerkesztve ]

(#20160) kabelmania27 válasza tenseye (#20159) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és lehet-e javítani az értékeken. Alacsonyabb letöltési csatornáknál sok a hibás csomag, ezért nézd meg, hogy a modemnél és az osztónál nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#20161) tenseye válasza kabelmania27 (#20160) üzenetére


tenseye
csendes tag

Igazából csak az zavar, hogy olyan sok lett a hibás csomag. A csatlakozások rendben vannak.

(#20162) kabelmania27 válasza tenseye (#20161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax meg tudjuk írni, hogy osztócserével lehet-e javítani az értékeken.

(#20163) tenseye válasza kabelmania27 (#20162) üzenetére


tenseye
csendes tag

Pontosan nem tudom mert a szekrény mögött van. kb ilyen a bekötés.

[ Szerkesztve ]

(#20164) Red product


Red product
csendes tag

Hello. A csomagom Kombi-Extra 300. Van benne telefon szolgáltatás de nincs "bekötve" igazából nem kértem mikor kötöttem a szerződést feleslegesnek találtam. Most hogy januárban emelkednek a díjak mődosítottam a csomagomat és mondtam a hölgynek csak a netet és tv-t kérem, de azt mondta a telefon hozzá tartozik csak sokan nem kérik. Azt szeretném kérdezni, hogy ha igényelném akkor kell valamit a szerelőknek csinálni a lakásban, vagy ennek milyen technikai problémái vannak? Egyáltalán van értelme a vonalas telefonnak? Köszi a véleményeket.

(#20165) ftamas0201 válasza Red product (#20164) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Szia.
Létezik csak net+tv kombi csomag is, viszont ugyanannyi az ára mintha a vezetékes telefont is kérnéd. Ezt meg is tudod tekinteni a weblap Akciók menüponton belül a Prémium kombi csomagok menüponton belül az irányítószámod és címed megadása után, Nekem is csak net+tv van, vonalas telefon nincs. Nem kell semmit átalakítanod, a modemből megy a vezetékes telefonnak a kábel a telefonba ha szükséged van ilyesmire. Ha nem kéred akkor sem fog történni semmi, modem és minden marad a régiben :)
Természetesen ezt neked kell eldönteni, hogy szükséged van-e vonalas telefonra vagy sem. Hálózaton belül ingyen telefonálhatsz (Tarr mobil szolgáltatásra is vonatkozik a díjmentesség).

(#20166) Red product válasza ftamas0201 (#20165) üzenetére


Red product
csendes tag

Valószínű ez akkor lenne kifizetődő ha család vagy ismerős jóbarát is használja a telefont és ingyenes lenne a beszélgetés. Van itt valami ami elkerülte a figyelmemet, hogy van kapcsolási díj! Ez valyon mikor van?

(#20167) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves ittlévő tagnak és családjának! 🎄🎁

(#20168) zako válasza Red product (#20166) üzenetére


zako
tag

Nekem Prémium 250M csomagom van, aminek része a vezetékes telefonszolgáltatás is. Édesanyám használja is erősen, mivel a családi, ismerősi körben több Tarr-os előfizető is van, akikkel ingyen beszélhet korlátlanul. Igen, van kapcsolási díj, de szerintem nem egy megerőltető összeg, legutóbb azt hiszem 45 Ft volt egy teljes hónapra... A teljes havi telefonköltség 100 Ft alatt szokott maradni. Nyilván mobilszámokat nem erről kell hívogatni.
Egy korlát van: egy óra beszélgetés után automatikusan bontja a vonalat a Tarr, és újra kell tárcsázni, újabb kapcsolási díjért. Érdemes egy Panasonic zsinór nélküli telefont beszerezni (műszaki boltokban fillérekért osztogatják), azzal lehet mozogni a lakásban, sőt, az udvaron is működik.
Szerintem így, hogy ingyen utánadobják az embernek a TV-előfizetés mellé, van értelme használni.

(#20169) Red product válasza zako (#20168) üzenetére


Red product
csendes tag

Köszi januárban azt hiszem beköttetem. BUÉK!

(#20170) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#20171) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Van két TV a háztartásban, Prémium előfizetéssel. Szerintetek annak mi lehet az oka, hogy egyik napról a másikra az egyik eszközön nem elérhetőek a prémium kiscsomag csatornái? A másik eszközön hibátlanul működik.

(#20172) kabelmania27 válasza blizzrd (#20171) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és milyenek a modem jelszint értékek ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség. Tévén milyenek a jelerősség és minőség százalék értékek?

(#20173) francz'70 válasza blizzrd (#20171) üzenetére


francz'70
aktív tag

Első körben áramtalanítsd az eszközöket (tv, box) egy kis időre, az ilyen anomáliáknál (ha az) sokszor csak ez segít.

(#20174) blizzrd válasza francz'70 (#20173) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszönöm a tippeket, közben telefonáltam és elvileg a prémiumnak kell CI kártya, ami a másik készülékben benne van. My mistake ..... :U

(#20175) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#20176) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Hát, Comedy Central Hd nem lett idén sem...
Mi lehet az oka?

(#20177) Aknow válasza Grande Ale (#20176) üzenetére


Aknow
újonc

Jó kérdés, helyette van HGTV HD és Food Network HD... :C

https://tarr.hu/lakossagi/hirek/csatorna-info

[ Szerkesztve ]

(#20178) Bozek válasza Aknow (#20177) üzenetére


Bozek
nagyúr

Januártól... Hosszú a hónap, még van 27 napjuk. :D

Közben a Filmbox csatornák nyitva vannak, arról nem írnak sehol...

[ Szerkesztve ]

(#20179) ftamas0201 válasza Bozek (#20178) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Még karácsony előtt volt róla értesítés, még azt hiszem a számla mellé is csatolták a filmbox feloldásokat. Ünnepi időszak alatt kódolatlan volt végig.

(#20180) tarr52


tarr52
csendes tag

NÁLAM (ZALAEGERSZEG) MINDKÉT ÚJ CSATORNA, ÚJRAHANGOLÁS UTÁN ,2024.01.03-TÓL MÁR ELÉRHETŐ VOLT!!

(#20181) TheSaint válasza margithid (#20122) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Megjöttek a T optika árai (ugye a jelenleg tarros sima net300 7900ft az emelés után...).

!Az ár nem tartalmazza a 690 Ft e-Pack kedvezményt."

Fájdalommentes lesz a bucsú, úgy érzem :D

(#20182) vacs válasza TheSaint (#20181) üzenetére


vacs
veterán

Speciális kedvezménnyel 3654 Ft lenne a 250-es Telekom net, nekem is ennyi!
Mivel a lakcímeden van Telekom és Tarr is, ezért jó eséllyel jár a kedvezmény, kérdezz rá! ;)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20183) TheSaint válasza vacs (#20182) üzenetére


TheSaint
aktív tag

:R köszönöm a tippet, de hol "kérdezzek rá", neten akarom leadni a megrendelőt, menjek inkább személyesen? Illetve jár minden csomagra vagy csak a 250-esre?

(#20184) vacs válasza TheSaint (#20183) üzenetére


vacs
veterán

Telefonon, sokszor már alapból jobb árakat adnak, mintha te magad rendeled neten!
Minden csomagra jár, ha szerencséd van: internet, vezetékes telefon, tv!

(^)(>.<)(^)

(#20185) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Ez a gorenyek jol bedragitottak. De mit csinaltak hogy identol a torrentek is mind elakadtak a kliensben? Másnál nem?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20186) barnibooo válasza Kuruc2 (#20185) üzenetére


barnibooo
tag

Nem dobtak be NAT alá?

(#20187) Kuruc2 válasza barnibooo (#20186) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az ki?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20188) vacs válasza Kuruc2 (#20187) üzenetére


vacs
veterán

Topik keresőt használva a válasz: [link]

(^)(>.<)(^)

(#20189) rviktor25 válasza Kuruc2 (#20187) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Ügyfélkapu -> Beállítások -> NAT információ. És itt az a jó, ha publikus.
szerk.: Logikusan ha priváton áll, akkor tedd át.

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#20190) Leki78 válasza rviktor25 (#20189) üzenetére


Leki78
tag

Nekem Priváton van. Mi változik, ha átteszem publikusra?
Bocs, de teljesen hülye vagyok a témához.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#20191) ACE- válasza Leki78 (#20190) üzenetére


ACE-
addikt

Ha nem tudod mire jó, akkor semmi jelentősége számodra...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20192) rviktor25 válasza Leki78 (#20190) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Normál netezéshez, netes játékhoz, videó, etc. teljesen felesleges.
Van konkrétan bármi amiről tudod, h nem működik? Ha nincs, akkor pontosan úgy van, mint az előttem szóló írta.

Chiwasuu!!!

(#20193) Leki78 válasza rviktor25 (#20192) üzenetére


Leki78
tag

Egyetlen dolog nem működik mióta Tarr van. Nem tudok hálózaton keresztül nyomtatni ami az előző szolgáltatóval működött (az Telekom ADSL volt).

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#20194) rviktor25 válasza Leki78 (#20193) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Ez így elsőre inkább belső hálózatos témának tűnik, pl. újra kéne konfigurálni a nyomtatót, mert megváltozott az SSID, netán valami fix IP van beírva rá rossz címtartományból.

Chiwasuu!!!

(#20195) Mike88 válasza Kuruc2 (#20185) üzenetére


Mike88
senior tag

Nálam nincs gond a torrenttel. Ebben tudod mi az igazán felháborító? Hogy jan. 1-vel megszűnt a közműadó a hírközlési vezetékeken! Tehát jelentősen kevesebbet kell ismételten adózniuk és még emellett emelik is a havidíjat! Ott tartunk (pontosabban már afelett vagyunk) árban ismételten, ahol tartottunk akkor, amikor az áfa csökkent! Azt már teljesen benyelték. Tovább könnyíti a dolgukat a kormány, és még nem elég, még kell növelni a havidíjat.

(#20196) Kuruc2 válasza Mike88 (#20195) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Közbe valahogy megjavult onnantól hogy beírtam ide.

De azert pofam leszakad 150es (-nek álmodott) netre 6300 gubo.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20197) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Nem lehet valahogy lemondani hűség lejárta előtt a pofátlan 15%os drágításra hivatkozva?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20198) ftamas0201 válasza Kuruc2 (#20197) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

"Az előfizetői szerződés havi előfizetési díjának módosításával érintett Előfizető jogosult felmondani az előfizetői szerződést határozott időtartamú szerződés esetén azonnali hatállyal, további jogkövetkezmények nélkül, a jelen értesítés kézhezvételétől számított 45 napon belül: határozatlan időtartamú szerződés esetén bármikor azonnali hatállyal."

Tartalmazza is az email/levél stb.. amin keresztül tájékoztattak téged az emelésről. Telekom is most emel 15%-ot márciustól, Digi szintén, és sorban a többi is, szóval nem csak a Tarr van ebben a cipőben.
Kérlek kicsit higgadtabban kommunikálj :)
November 29-től tudod az új tarifákat, léphettél volna már eddig is és akkor egy számlával kevesebbet kellett volna fizetned már. :) Ha jól számolom épp már kicsúsztál a lemondásról.

[ Szerkesztve ]

(#20199) Kuruc2 válasza ftamas0201 (#20198) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nyilván így lenne ha jött volna levél.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20200) manmusic303


manmusic303
újonc

Tarr mobilon a honlap szerint nincsen egyik sport tv sem, tényleg így van? Most készült nálunk a Tarr hálózat, gondolkozom hogy érdemes lenne-e váltani a T (net) és a Digi (műholdas TV) helyett valami közösre, de sokat nézek mobilon és laptopon TV-t (főleg élő sport), de ha nincs sport akkor ez esélytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.