Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) stol válasza andrade (#6745) üzenetére


stol
addikt

"Kirohadt" forrasztásnál ív keletkezett. Ólommentes technika előnye... :U

(#6752) stol válasza Kékes525 (#6746) üzenetére


stol
addikt

Tehát, bő 200ezer feletti géped van? Mert azalatt nem igen lehet 450W fogyasztást összehozni mostani konfiggal.

(#6753) stol válasza kovy79 (#6748) üzenetére


stol
addikt

Az semmi... Nézz meg egy vargánya, mérkúr-í, vagy HulladékKategóriásCompany förmedvényt.

Mod.: LowCost-Power kimaradt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6754) kovy79 válasza stol (#6753) üzenetére


kovy79
őstag

Jóvan', de ez csak egy FSP lenne, vagy mifene. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6755) Kékes525 válasza stol (#6752) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6756) adax01 válasza stol (#6753) üzenetére


adax01
tag

Hát ja úgy néznek ki mintha össze hányták volna őket, ahogy esik úgy puffan az alkatrészek össze vissza a forrasztás is úgyszintén a nyákról meg ne is beszéljek.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#6757) adax01 válasza stol (#6751) üzenetére


adax01
tag

Hát ja szar az egész úgy ahogy van ólom mentes meg környezet védelem azt 1 év után a cuccot meg dobhatod ki akármilyen márkás meg tönkre mint a fene.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#6758) építész válasza adax01 (#6757) üzenetére


építész
aktív tag

Az élettartamra méretezésből adódik, hogy egyre gagyibb, de csilivilibb mind. Nem véletlenül vagy szakmai tévedésből rosszak, hanem szándékosan. Ha jók lennének és nem találnának ki újabb csatlakozókat, nem növelnék egyes ágak terhelését, akkor 20 évente kellene tápot cserélni vagyis alig lenne gyártás és a GDP is csökkenne. Akkor meg nem lenne profit. Közel 100 éve titokban megállapodtak a villanykörte gyártók, hogy 1000 üzemórát bíró égőket kell gyártani. Bizonyára a tápgyártók is megegyeztek már.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6759) Rive válasza építész (#6758) üzenetére


Rive
veterán

Kiváncsi lennék, hogy az ilyen egyszerű összeesküvéselméletekbe hogyan illeszthető be az élettartam-garancia terjedő modellje.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6760) kovy79 válasza Rive (#6759) üzenetére


kovy79
őstag

Úgy, hogy a gyártók tudják, hogy pl 2x256MB Cosair ddr ramot senki nem fog 2012-ben gariztatni, vagy ha igen, az bőven bele volt építve az árba.
Nem vagyok egy nagy "összeesküvés hívő", de "nagyvonalú" gyártók amit adnak az egyik kezükkel, visszaveszik a másikkal...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6761) 04ahgy válasza Rive (#6759) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az élettartam garancia cégenként mást jelent. Van ahol leírják, hogy 10 év, van ahol a termék gyártási ciklusa, van ahol más. A nevében is benne van: limited lifetime warranty... Mindig el kell olvasni a garanciális feltételeket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6762) Drrazsé


Drrazsé
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem tápjavítással kapcsolatos a kérdésem, de a megválaszolásához érzésem szerint szakmai és gyakorlati ismeret kellhet, illetve az hogy valaki találkozzon már hasonló hibával.
Ezért bátorkodom itt feltenni. :)
Hangoskodni kezdett a gépemben a táp ventilátora, ezért vettem egy FSP Blue Storm II 350W-os tápot. Venti cseréje sem lett volna gond de az amúgy is öreg és gagyi tápot inkább dobnám.Az FSP használt (mert az igen koros konfigba sajnáltam újat venni), de elméletileg működőképes, az eladó megesküdött az én életemre is hogy az :) :)
A táp cseréje után a gép nem indul :W Az alaplapon lévő standby led viszont boldogan világít tehát valami csak van arra felé. A kérdésem az, lehetséges-e hogy a kimenetekre kötött terhelés kevés az induláshoz? Gyanítom (valaha volt egy kis közöm az elektronikához) valahol az alaplap csatijában kell lenni olyan pont(ok)nak ami(ke)t egymáshoz, vagy a földponthoz zárva indítható a táp. Mely pontok ezek, rövidzár vagy ellenállás kell, illetve megy "asztalon üresbe" vagy csak meghatározott műterheléssel a kimeneteken?
Az adott konfigban én csak a 20 pines csatit használtam fel, a +4-es, a proci és a PCI-e 4-4 pólusú üresen maradt.A +12 kimenőböl is csak az egyik ág terhelt bár a másikra próbából dugtam egy ház hűtőt (ez volt kéznél hirtelen) természetesen semmi változás.
Mielőtt elkezdenék az eladóval vitázni valahogy szeretném eldönteni hogy a táp hibás vagy valami más a gond.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

A vénséges cucc:ASUS A7N8X-E delux, Athlon XP 3200+ (Barton), ATI Radeon 9600 XT,
1 GB RAM, SATA HDD, IDE DVD író, az USB-n egy szkenner meg egy nyomtató

(#6763) 04ahgy válasza Drrazsé (#6762) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megy asztalon üresben a táp, de célszerű egy-egy autóizzót az 5V és a 12V-ra is közni (csoporszabályozott, másként elmásznak a feszek). Multiméterrel mérni.

Persze az kell ehhez, hogy elinduljon, a nagy ATX csatin a zöld és bármelyik fekete zárandó össze.

Az alaplapon a Stand-by zöld LED világít? Mérhetsz a lila-fekete között is, úgy, hogy nincs a táp bekapcsolva, csak áram alá helyezve, a készenléti 5V-nak meg kell lennie úgy is, ha a táp áram alatt van, de nincs bekapcsolva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6764) építész válasza Rive (#6759) üzenetére


építész
aktív tag

Van még egy effektus a szándékos erkölcsi elavítás arra az esetre, ha nem romlik el. Működik még a régi, de már ciki. A divatos új viszont alig tud többet, de szebb és menőbb még a színe is más.
A harmadik effektus a kompatibilitással való játszadozás. Pl szándékos platform váltás, hogy a régi alkatrészt/modult el kelljen dobni. Új oprendszer bevezetése, amihez nincs már driver stb. Viszont a régi oprendszeren meg nem megy valami új program. Tehát rá vagy kényszerítve a teljes váltásra. Végül szinte semmit nem tarthatsz meg a régi gépből.

bye

(#6766) Drrazsé válasza 04ahgy (#6763) üzenetére


Drrazsé
csendes tag

Köszönöm hogy időt szántál a problémámra! :R :C

"Az alaplapon a Stand-by zöld LED világít?" Pontosan, az világít.
Azóta annyi történt, hogy válaszodat elolvastam, hamar kerestem egy ATX csati bekötési rajzot, előszedtem egy multit és hajrá.Az eredmény: 5V SB (lilán) áram alatt megvan, indítás után az összes kimenő fesz.a megfelelő pontokon (az azonosakon egyenként is) mérhető.
Az izzós terheléssel, amit írtál, még nem próbáltam, de megcsinálom azt is ha lesz egy kis időm.
Most is erről a gépről írok, egy harmadik, kölcsönkért gagyi táp van benne, ezzel is megy csak az FSP-vel nem. :F :O :W
Most meló, majd jövök még, addig is még egyszer köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6767) 04ahgy válasza Drrazsé (#6766) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hohóóó, üresjáratban sokszor megvan a lilán az 5VSB. Dugd rá a lapra, és úgy is mérj 5VSB-t (felülről bedugható a vezeték mellett a műszer mérőcsúcsa). Lehet, meglepődsz majd. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6768) kovy79


kovy79
őstag

Na, jövök egy újabb problémával, ami kísértetiesen hasonlít Drrazsééhoz.
Volt vala egy (egyébként 2db) 300W Zen-em.
Egyik reggel kikapcsolva találtam a gépet, bekapcsolni természetesen nem lehetett.
Oké, nem szenvedtem vele sokat, vettem egy másikat, mert lassan egy kicsit nagyobbra lesz szükség.
Tegnap gondoltam, belekukkantok a Zen-be.
Pár kondi púpos, kifolyt. Kicserélgettem ugyanolyanra őket.
Egy P5N32SLI lapra rádugtam (benne Pentium D830 + 2db 7800GTX), főkapcsolót bekapcsoltam és hurrá, alaplapi led világít.
Indítanám, be is indult a cuccos, de nincs kép...
Persze a Zen zizeg, ahogy terhelést kap.
Rádugtam egy kis alap integrált AM2 lapra (valami Sempi van benne), ugyanaz a jelenség.
Ezután bármilyen VGA-t tettem a lapba, bekapcsoláskor csak felpörgeti a ventiket.
Üzem közben az ATX + molex csatikat kimértem, minden feszültség tökéletes.

Van ötletetek, hogy mi a búbánat lehet?

Mod: mielőtt valaki azt mondaná, hogy kapcsoljam be a monitort, megtettem :), az FSP 300GTF-fel be is indul szépen a cuccos, csak annak már kicsit sok lenne az SLI.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6769) 04ahgy válasza kovy79 (#6768) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mikor a gépet bekapcsolod, mekkora feszültség van az ATX csati szürke ága és a föld között? Az a PG - Power Good szál. Ha ott nincs bekapcsolást követő pár száz ms időn belül logikai high (gyak. 5V), akkor a lap nem indul.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6770) kovy79 válasza 04ahgy (#6769) üzenetére


kovy79
őstag

Nos:
Indítás pillanatában 2,2-3,8V van, utána beáll 0,2-0,3V-ra.
Teendő, ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6771) 04ahgy válasza kovy79 (#6770) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor nincs PG. Azért nem indul az alaplap. Ötlet: javítani kell a tápot, mert meghibásodott.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6772) andrade válasza kovy79 (#6770) üzenetére


andrade
senior tag

Jellegzetes áramhiányos feszültségesés itt mA-ek vannak csak az elötte levő alkatrész nem tud több áramot átengedni. A rajzon lehetne keresni.Pld az IC-t

(#6773) 04ahgy válasza andrade (#6772) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt, amit itt most leírtál, ugye nem komolyan gondoltad?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6774) andrade válasza 04ahgy (#6773) üzenetére


andrade
senior tag

"Indítás pillanatában 2,2-3,8V van, utána beáll 0,2-0,3V-ra."

Gyakorlatilag terhelés nélkül nincs közel se 5V még a fele se és szinte 0-ra esik.Hová tűnik az áram? Csak nem valamelyik alkatrész zabrálja el?
Ekkora feszültségesés nem az áram hiánya miatt van?

[ Szerkesztve ]

(#6775) 04ahgy válasza andrade (#6774) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert a PG-n mit terheljen? Az egy logikai kimenet. Azért megy el a feszültség, mert a PG-t biztosító IC / diszkrét kapcsolás bármi okból nem adja azt meg.

A bármi ok lehet valamely tápfeszültség OVP vagy UVP trigger kondíciója akár egy pillanatra is (úgy, hogy nem lekapcsolásként manifesztálódik - nagyon ritka), vagy valamely monitorozó áramkör egyéb meghibásodása (nem érzékeli a 12V-ot, holott az megvan rendesen, ezért nem ad PG-t), vagy magának a PG előállításáért felelős áramkörnek a hibája.

További lehetőség, ha az alkalmazott IC-k a készenléti kör esetlegesen különálló, nem 5V-os tápfeszét használják (nem minden tápban van ilyen, de előfordul), és a feszültségellátásnak vannak zavarai.

Egyre irritálóbb, hogy egy mélyvizes topikban beböfögsz (mert minden szakmai alapot nélkülöz a hozzászólásaid 90%-a, a maradék meg nem kellően komplex témával foglalkozik ahhoz, hogy ez felszínre kerüljön) valami megalapozatlan, szakmailag irreleváns, és ráadásul ál-tudományosan megfogalmazott baromságot, mely mögött a valóságot véled.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6776) kovy79 válasza 04ahgy (#6771) üzenetére


kovy79
őstag

Ma megsasolom egy teszterrel, aztán majd lesz vele valami.
Köszi az újbóli segítséget. :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6777) tomgabor válasza 04ahgy (#6775) üzenetére


tomgabor
senior tag

Hello!
Lenne egy tápos kérdésem.
Mit csinál a táp saját magával illetve a gépemmel ha meghal a ventilátor benne?
Chieftec GPS-550AB_A
Elvileg csapágyas, de még halk és mivel kipucoltam az egészet mintha megjavult volna. Most ilyen egyenletesen zúgó hangot hallok a tápból az új pár órás GPS-450-nek is hasonló hangja van

Mi a véleményed a CTG-500-80P-ről, megfelelő utód lenne?

(#6778) 04ahgy válasza tomgabor (#6777) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó táp a CTG.

A GPS-ben ha csapágyas a venti, akkor az még annyira nem vészes (gyakorlati tapasztalatok alapján), de ha megáll szorul, akkor vagy lekapcsol a táp túlmelegedve, vagy lassan megsüti magát (kondik felpúposodnak). Mivel legeslegelőbb elhelyezését tekintve a készenlét kondija kap, két oldalról is meleget, no meg eddig is többet ment mint a többi, 99% eséllyel az durran ki elsőnek, és a táp nem kapcsol be. Gépre nem nagyon van veszélyes megnyilvánulása a GPS szériának, igen üzembiztos, megbízható példányok, melyek jól vették az idők próbáját.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6779) tomgabor válasza 04ahgy (#6778) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm!
Akkor addig használom amíg be nem áll.
Ezek szerint csak a táp belsejében fognak elhalálozások történni, ez fontos mert egyedül kell hagynom amíg dolgozok. 24/7 -be megy én meg fél napot nem vagyok otthon.

Amúgy mi zúg/cicereg benne?

OFF: Arctic Cooling tápot is néztem még mert egyszerű csereventilátort szerezni hozzá, de teszt alapján nem vállalnám be.

[ Szerkesztve ]

(#6780) stol válasza tomgabor (#6779) üzenetére


stol
addikt

"Akkor addig használom amíg be nem áll." :W

Megelőző karbantartás.
Pláne szervernél.
:K

(#6781) 04ahgy válasza stol (#6780) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az igazat megvallva, én is furcsállottam, hogy abból, hogy a GPS tápok meghibásodása az esetek legnagyobb részében a gépre nem veszélyesen történik, hogy szűrte le, hogy célszerű addig használni míg be nem áll, azt nem tudom...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6782) tomgabor válasza 04ahgy (#6781) üzenetére


tomgabor
senior tag

Akkor minél hamarabb cseréljem?

(#6780) stol: Megelőző karbantartás.
Pontosan hogyan történik?

(#6783) 04ahgy válasza tomgabor (#6782) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sűrített levegővel, kéremszépen...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6784) tomgabor válasza 04ahgy (#6783) üzenetére


tomgabor
senior tag

Kéremszépen ez már megtörtént, mint írtam: 2012-05-12 21:08:16 mivel kipucoltam az egészet mintha megjavult volna

Mi legyen használjam így, vagy inkább cseréljem ha jót akarok magamnak?

[ Szerkesztve ]

(#6785) 04ahgy válasza tomgabor (#6784) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, de az nem megelőző, hanem csak átmenetileg a már fellépett hiba jelentkezését kis ideig visszaszorító karbantartás volt. A megelőző - neve is mutatja - nem engedi, hogy bekövetkezzen a hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6786) tomgabor válasza 04ahgy (#6785) üzenetére


tomgabor
senior tag

És mégis hogyan előzzem meg?
A.: Ha azt mondod hogy előbb kellet volna kipucolni, akkor én azt válaszolom rá, hogy fél éve járt le a garancia, most vetem csak észre a hibát, kevés por volt benne mert a ventilátor lapátokra ragad általában rá.
B.: Ha meg ventilátor cserét ajánlasz, akkor meg mihamarabb cserélem a tápot egy CTG-re.

Várom a válaszod.

(#6787) Hequila válasza tomgabor (#6786) üzenetére


Hequila
őstag

Ventilátor szétszed, csapágy bezsíroz, ventilátor összerak. Ennyire egyszerű. 10 perces munkával megoldod a ventilátorproblémát 0,5-3 évre (nagyban függ a környezeti tényezőktől és a zsír minőségétől).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6788) tomgabor válasza Hequila (#6787) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm.

Most már mindegy :DDD holnap megyek a CTG tápért meg pár PWM-es AC ventiért meg a Coolink ventit is felhasználom a gépbe amit a táphoz vettem, már csak a videókártyát kell cserélni és minden új és jó lesz egy ideig a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#6789) stol válasza tomgabor (#6782) üzenetére


stol
addikt

"Pontosan hogyan történik?"

És ezt most komolyan mélyvízbe? :DDD
Pl. venticserével,.... :W

Kocsiban sem cserélsz olaja, amíg megy?

(#6790) stol válasza tomgabor (#6786) üzenetére


stol
addikt

Mi cégeknél kompresszorral portalanítunk és kiviszi a port a 8bar mindenhonnan.

(#6791) stol válasza tomgabor (#6788) üzenetére


stol
addikt

:DDD

Teljesen logikus... Nem cserélünk motorolajat, hanem helyette motort egyben :DD

(#6792) csasaKKP válasza stol (#6790) üzenetére


csasaKKP
senior tag

És az a 8 bar kiviszi a tápból a kondit is. ;]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#6793) tomgabor válasza stol (#6791) üzenetére


tomgabor
senior tag

A szerkesztés gombot nem ismered? Látszik hogy csak hsz.-eket gyűjtesz, a tudás meg nulla.

Igen, ha csapágyas a motor és friss olajjal még jó lesz egy ideig ami 20-ba kerül, a motor meg 30 zsír újonnan 3 év garival, akkor nekem egyértelmű hogy a motort választom.
Ha te ezt nem így látod az már nem az én bajom.

[ Szerkesztve ]

(#6794) Hequila


Hequila
őstag

"Látszik hogy csak hsz.-eket gyűjtesz, a tudás meg nulla."

Hát stol, ezt megkaptad ;] ;]

mod:
tomgabor: 50g kenőzsír ~ 600 Ft, 500W-os Chieftec CTG pedig ~ 12.500.- Ft (mindkettő árgépes adat).
Tehát a példád úgy állja meg a helyét, hogy miért cseréljek olajat 20.000.- Ft-ért, ha új motort vehetek 416.000.- Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6795) tomgabor válasza Hequila (#6794) üzenetére


tomgabor
senior tag

Számold még bele a Coolink ventilátort is amit vettem bele 3800-ért. A zsírtól meg nem fog megjavulni a kikopott csapágy, csak egy ideig még fogja bírni.

Ma megtettem azt ami az eredeti elgondolásom volt, már a CTG-500-80P hajtja a gépem.

Meg minek vegyek BMW-t 8 millióért amikor Camaro SS-t kapok 120-ért.(Mármint a 69-es Big-Blockosat szőr patika állapotban).

Részemről ennyi, én befejeztem, úgyis nektek lesz igazatok.

(#6796) kovy79 válasza tomgabor (#6795) üzenetére


kovy79
őstag

Hozhatsz bármilyen példát, de te jöttél ide, egy szakmai topikba a kérdéseddel, amire szakemberektől megkaptad a választ és szépen megmagyarázod, hogy miért nem azt csinálod... Logikus.
Éljen a fogyasztói társadalom! Eljutottunk oda, hogy valami el sem romlik, de máris kidobjuk és újat veszünk...

stol, remélem azért fogsz tudni aludni! :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6797) tomgabor válasza kovy79 (#6796) üzenetére


tomgabor
senior tag

Muszáj neked beleszólni, a szakember dumával meg maradjál már. Elektroműszerész vagy mi a fene az itteni emberek szakmája?
Ha az akkor azt mond meg hogy az alaplapom milyen feszültségnél mennyi ampert fogyaszt, illetve a ramoknak mennyi a fogyasztása, ha ezt tudod elismerlek szakemberként.

[ Szerkesztve ]

(#6798) Hequila válasza tomgabor (#6797) üzenetére


Hequila
őstag

Ráhibáztál, stol (többek között) elektroműszerész végzettséggel is rendelkezik. ;]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6799) 04ahgy válasza tomgabor (#6795) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg is érdemled, ha 3800-ért vettél egy tápba kvázi alkalmatlan Coolink ventilátort. A topikból meg tűnés, ilyen mentalitással oldd meg magad.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6800) stol válasza tomgabor (#6793) üzenetére


stol
addikt

Evvel most nem picit melléfogtál.
Egyrészt, nem ismersz, így jó lenne nem ítélkezni. Mert én mondhatnám azt, hogy a kérdéseid alapján 0, azaz NULLA tudással rendelkezel, ám van pénzed.
A pénz viszont nem vonja maga után azt, hogy TUDSZ valamit.
Hányok a diplomás "informatikusoktól".

Autó motorról beszéltem kérlek. Mely autó motorja került újonnan garival 10ezerrel többe, mint maga az olajcsere? Hm...?

"Meg minek vegyek BMW-t 8 millióért amikor Camaro SS-t kapok 120-ért.(Mármint a 69-es Big-Blockosat szőr patika állapotban)."

Persze, mindegy mit veszel, úgyis csak 2ezerért kattogtaszt bele a kútnál, karbantartás meg 0. ;]

"Elektroműszerész vagy mi a fene az itteni emberek szakmája?"
Attól, hogy Te senkiházi vagy, még nem mindenki az. Sokan vannak itt, akik évtizedek óta dolgoznak a szakmában SZAKEMBERKÉNT.

@(#6796) kovy79

Persze, csak megint egy ideig le fogom szarni a közösséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.