Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Hali!

Kérnék egy kis segítséget. Vettem egy Seasonic SS-400HS tápot amin van egy 24 pin csati, egy 4 pin, 2 molex és piros kábelen külön egy darab fekete molex. A fekete sem vinyót sem olvasó nem hajt meg. Esetleg régi alaplapokra rádugni a 4 pin helyett vagy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#6452) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Nos annyit már megtudtam hogy az a fekete molex nem ad 12 voltot csak 5-öt meg 3,3-at azért nem jó az eszközökhöz. Most már csak azt szeretném tudni mire lehet való?

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#6453) geza12345


geza12345
tag

Sziasztok!

Bocsi az offért , de "táposoknak" tudni kell multimétert olvasni, ez hány mA??[link]

[ Szerkesztve ]

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#6454) 04ahgy válasza geza12345 (#6453) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Helytelen a műszer csatlakoztatása, nem kiértékelhető a fotón látott eredmény. A piros mérővezeték a "10A" csatlakozóban van, míg a méréshatár-választó kapcsoló ettől eltérőben.

Vagy 10A-es méréshatárra kell átkapcsolni, vagy a másik mérővezeték aljzatba kell átdugni a piros mérővezetéket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6455) geza12345 válasza 04ahgy (#6454) üzenetére


geza12345
tag

az autónak a "nyugalmi"fogyasztását néztem így meg ,negatív saru leszedve és a multin keresztül sorba kötve kéne megnéznem hogy hány mA megy el.Youtoberól néztem hogy így kell ,majd holnap megnézem ahogy te mondod.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#6456) 04ahgy válasza geza12345 (#6455) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A bekötés akkor jó volt, csak a kapcsolót kell a 10A állásba tenni. A kijelző is amperben olvasható ekkor le.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6457) geza12345 válasza 04ahgy (#6456) üzenetére


geza12345
tag

rendben köszi holnap megnézem.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#6458) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok
nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy milyen problémákat okoz az hogy 4 pinen kapja a cpu az áramot és nem 8 pinen azon kívül hogy melegszik?
köszönöm előre a választ!

(#6459) mr_ricsi válasza andronymus (#6458) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"milyen problémákat okoz az hogy 4 pinen kapja a cpu az áramot és nem 8 pinen azon kívül hogy melegszik?"

A proci nem melegszik jobban.

95W-nál nem nagyobb TDP-jű proci esetén semmi probléma sincs.
Nagyobb teljesítménynél a csati melegszik, és megéghet az érintkezője. A proci instabillá válhat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6460) didyman válasza építész (#6418) üzenetére


didyman
őstag

De, olcsóbb, a nagyobb feszükltségű kondikból a kínálat is szűkebb és az ár is fajlagosan nagyobb. Na meg a két kisebb kondit ügyesebben el lehet pakolni. A két tranzisztornak meg semmi köze a dologhoz. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6461) didyman válasza stol (#6449) üzenetére


didyman
őstag

Mantra! :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6462) 04ahgy válasza didyman (#6460) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Félhídnál nincs nagyon választás, mindenképp két sorba kacsolt kondi kell. Tényleg olcsóbb. De aktív PFC esetén is szoktak két kisebb kondit, igaz ott mindegyik teljes feszültségű, párhuzamosan kapcsolni! Jobb a helykihasználás, és a tranziens paraméterek. Megnéznék egy olyan tápot, ahol az aktív PFC kimenetén ülő kondenzátortömb mondjuk 10 darabból van összerakva, párhuzamos kapcsolással. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6463) építész válasza didyman (#6460) üzenetére


építész
aktív tag

Nézz meg egy régi táp rajzát és látni fogod, hogy miért van sorban a két kondi. Amikor ezeket tervezték még nem volt aktív PFC.

bye

(#6464) w.laci


w.laci
csendes tag

Hali lenne egy no name 350-es kb.6 éves tápom amivel az a gond,hogy vettem1 videókarit ATI hd 2600xt amit nem tud kiszolgálni,eddig alaplapi vgat használtam és minden Ok volt.A videókartya használata közben derült ki,hogy nem jelég erős a táp,mivel hol jó volt a konfig hol már boot közben már kékhalálozott,amit elötte azt sem tudtam hogy mi az,és így a számtechboltba vittem ahol terhelés mérővel derült ki,hogy a táp a ludas,ha videókari nélkül használom minden oké.A kérdésem a következő mit lehet tenni ezzel a táppal,lehet-e javítani,hogy erősebb legyen illetve miért addnak-le ha öregszenek a tápok kevesebb teljesítményt.Szétletszedtük és nem látszik a hibája minden forrasztása jó és a feszültségek is okék és az Everest is jó feszkókat mér.Érdemes-e javítani vagy vegyek egy újat,ha veszek mit javasoltok a keret max 5 ezer.
Proc: Amd athlon 64 3000
ddr 1024
80Gb hdd
+dvd+Ati hd 2600xt régi a rendszer ezért nem akarok sokat költeni rá.
Köszönettel Laca :DD

(#6466) w.laci válasza #68686080 (#6465) üzenetére


w.laci
csendes tag

Majd megnézem pontosan de valamilyen kínai szar lehet,szét lett szedve és kong az üreségtől,aki ért 1 kicsit hozzá azt mondata hogy gagyi az egész.Érdekes a feszkók mind értéken felül vannak,az illető aki megnézte(elektroműszerész) szerinte még a codegan is jobb nála amiről nem sok jót olvastam,a panelen vannak üres ,kihagyott alkatrész helyek ott van a jelölésük,amúgy ha öregszik a táp mit kell bene cserélni,hogy ismét erőre kapjon, nem is volt túl sokat éjszakákon át letöltére használva csak napi úgy átalag 4órát durván.Mutattak cadegant is hát ebbe kevesebb a cucc és kisebb a alcsi hűtője is.
Kösz a hozzá szólásokért Lac :C

(#6468) rambustibi válasza w.laci (#6464) üzenetére


rambustibi
őstag

Ezt tudom ajánlani, eddig nem voltak vele gondok, volt egy 550 silent amit eladtam, és most is van egy 500W tesója. Tökéletes Német márka egyébként. Honlap

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#6470) rambustibi válasza #68686080 (#6469) üzenetére


rambustibi
őstag

Mi a bajod vele?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#6472) rambustibi válasza #68686080 (#6471) üzenetére


rambustibi
őstag

Érdekes, mert nekem EZ a tápom volt és gond nélkül kiszolgálta a rendszerem:
Alaplap: Asus Crosshair Formula IV,
Processzor/hűtő: AMD Phenom X6 1100T BE gyári hűtővel
Memória: Kingston DDR3 1600Mhz 4X2GB kit Hyper-X (CL8)
SSD: OCZ Agility3 60GB
HDD: Samsung 1Tb 7200
VGA: Asus HD6870
Pioneer DVD író
Ráadásul nagyon csendes volt a táp!

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#6473) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jó lenne a masszív offot befejezni a topikban, ez se nem a melyik tápot vegyem, se nem a valami baja van a tápomnak topik. Az LC Power meg egy ipari hulladék a legnagyobb, Legend szériát kivéve, abban van CWT és Andyson bél is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6474) rambustibi válasza 04ahgy (#6473) üzenetére


rambustibi
őstag

Esetleg tudsz a Nexus rx-1k-ról alaposabb infókkal szolgálni (mélyvíz)? Például: Gyári megoldás-e, hogy a táp ventije nem forog működés közben CF rendszernél? Sehol nem találok erről alaposabb infót. Remélem ez nem off.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#6475) 04ahgy válasza rambustibi (#6474) üzenetére


04ahgy
nagyúr

FurMark alatt kellene megnézni, de ez a valami baja van a tápomnak topik témája, semmiképp sem feszegeti a tápok mélylélektanát, ami ennek a topiknak a témája.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6477) 04ahgy válasza #68686080 (#6476) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármi baja lenne, ezek szerintem nem rendellenesek. A CapXonoknak nagyon jó helyük van a kukában, mire cserélted őket?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6478) vvillie


vvillie
tag

Udv.
Alaplapcsere elott allok.
Erre cserelnem :Asrock Z68 Pro3 Gen3

http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?M...8%20Pro3%20Gen3

Proceszor i5 2500k lessz, vga pedig gtx 460(az van most)
Tapot nem kellene csereljek. A kerdesem az volna, hogy az uj alaplapon 24 es 8 pin-es 12V-os csatolo van, a tapomon pedig csak 4 pin-es 12V-os csatolo van.
Mi a velemenyetek, foge mukodni a rendszer? Es ha fog, mennyire biztonsagos?
Errol a taprol van szo:

http://www.excaliberpc.com/568619/antec-basiq-bp500u-500w-atx12v.html#TabSpecification

Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#6479) veze válasza vvillie (#6478) üzenetére


veze
őstag

nekem is i5 2500k van csak asus lapban, amin ugyanugy 8 pines a 12 V
a tápomon meg csak 4 pin a csati
és működik minden további nélkül Neked is fog

[ Szerkesztve ]

(#6481) nrqz95


nrqz95
csendes tag

FSP Bluestrorm II 400W ról mi a vélemény?

(#6482) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Elvileg ON a kérdés.

Van egy Cooler Master Real Power 550W Modular tápom. Teljes terhelésnél hallom a hangját lentről, a gép pedig zajcsökkentő kúrán van, így ezt szeretném kiküszöbölni.

2 lehetőség vetődött fel bennem:

-Tudom e cserélni halkabb típusra a ventilátorát, egyáltalán érdemes e?
-Tudom e cserélni a hűtőbordáit nagyobbakra, édemes e, tudtok e ebben segíteni.

Szóval van e értelme egy még gyártói garanciás tápot megbontani, moddolni, vagy inkább vegyek egy halkabb, újabb, drágább darabot?

[ Szerkesztve ]

(#6483) mr_ricsi válasza madd dogg (#6482) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"-Tudom e cserélni halkabb típusra a ventilátorát, egyáltalán érdemes e?"
Tudod, de nem ajánlatos.

"-Tudom e cserélni a hűtőbordáit nagyobbakra, édemes e, tudtok e ebben segíteni."
Nehéz ügy, ha tudsz gyártani egyedi bordákat, akkor ki tudod cserélni, de ezt sem érdemes, mert nem csak a bordán lévő alkatrészek melegszenek egy tápban.

"Szóval van e értelme egy még gyártói garanciás tápot megbontani, moddolni, vagy inkább vegyek egy halkabb, újabb, drágább darabot?"
Nincs értelme. Tápmoddinghoz eleve az fogjon, aki itt a topicon nem kérdezni, hanem válaszolni szokott.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6484) mr_ricsi válasza nrqz95 (#6481) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kérdésed nem erre a topicra való!
(Mielőtt valamelyik topicban kérdezel, olvasd el az első hozzászólást. Abból kiderül, hogy milyen témákról van szó benne.)
Itt kérdezd!

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6485) mr_ricsi válasza vvillie (#6478) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A te kérdésed sem erre a topicra való.
A procid 95W-os, azt elbírja a 4pines drót is. Még egy kis tuning is belefér.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6486) madd dogg válasza mr_ricsi (#6483) üzenetére


madd dogg
senior tag

Köszönöm. Akkor elnézést, ha off volt. :)

(#6487) didyman válasza 04ahgy (#6462) üzenetére


didyman
őstag

A-a. :-) Lehet azt szimpla tápra is illeszteni félhíddal. Az utóbbi időszak rezonáns HBC-i is mind ilyenek.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6488) didyman válasza építész (#6463) üzenetére


didyman
őstag

A 110V üzem miatt, mivel az átkapcsolás feszkétszerezőt gyárt a graetzből. De ennek nem sok köze van a topológiához, A két soros kondin az ESR is összeadódik, a félhidat kicsatoló fóliakondi mögött így adja magát a megoldás, hogy alacsonyabb ESR és harmonikus termék mellett nyelessük le a trafó áramát az egyes kondikon, így azok kisebbek lehetnek, illetve gyengébb minőségűek. Azóta persze a nagyobb feszültségű kondiknál volt előrelépés árban, megbízhatóságban, de az ilyen megoldásokat ma is csak a neves gyártók alkalmazzák, az olcsójánosok meg továbbra is a régi verziót.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6489) didyman válasza #68686080 (#6480) üzenetére


didyman
őstag

Én mondanám inkább, hogy ami működik, azt ne akard megjavítani. A Capxonok szekunder oldalon viszonylag ritka kivételtől eltekintve működnek, nem kell cserélni azokat. A 850 GLN nem szervertáp egyébként, erre a célra, van alkalmasabb az FSP-nél. De ha már ilyen feladatra szánod, és Rubycon alá nem adnám a felújítást :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6490) Cheesy


Cheesy
őstag

Remélem itt feltehetem a kérdésem. :) Egyértelmű választ se külföldi, se itthoni fórumon nem sikerült találnom az alábbi kérdésemre. A feltevés elméleti, nem rendelkezem számottevő elektronikai tapasztalattal.

Egy konzumer tápegységet ugye arra terveztek, hogy javarészt napi szinten 1-2x ki- és bekapcsoljuk. Bekapcsoláskor egy lökésszerű fogyasztói (rá kötött alkatrészek) szükségletet kell kiszolgálnia, ami végül beáll egy alacsonyabb, állandó szintre. (HDD felpörgésnél többet vesz fel mint üzem közben pl.)
A tápegység esetében az élettartamára (tételezzük fel a megfelelő hűtést és állandó ideális 22 celsius fokos hőmérsékletet és itt most felejtsük el a ventilátor kopását) melyik igénybevétel jelent kevesebb megterhelést? A folyamatos üzem vagy a napi szinten (akár többszöri) ki-be kapcsolás?

www.vakbelmutet.hu

(#6493) mr_ricsi válasza Cheesy (#6490) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor fesz alatt van, de áll a ventije. Tehát a stand-by.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6494) didyman válasza Cheesy (#6490) üzenetére


didyman
őstag

Ha készenlétből indul, az nem probléma jól tervezett tápnak. A hidegindítás nagyobb stressz, de emiatt eleve olyan tápok szoknak tönkremenni, melyeknek már van valami bajuk.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6495) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Az mennyire normális dolog, hogy a táp primer bordáján - 142 V DC mérhető standby módban ( is ) ? Egy régi Antec táp egyébként működik. ( Igaz 5-6 indítás után ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6496) didyman válasza moha21 (#6495) üzenetére


didyman
őstag

Normális, nem szokott a levegőben lenni a borda. Ha lapos primer kondik vannak a tápban, azok a végüket járják valószínűleg, meg a szokásos többi :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6497) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Nekem csak egy olyan kérdésem volna, hogy az normális vagy rendellenes dolog, hogy a táp elég magas frekvencián folyamatosan "ciripel" ?

Amúgy egy FSP HEXA 400W-os tápról van szó, túlterhelve nincsen (1 HDD,1 SSD, GTX460 és alulfeszelt 2500K alapórajelen meg 3 venti)

(#6498) építész válasza scream (#6497) üzenetére


építész
aktív tag

Elvileg olyan magas frekvencián kéne neki dolgoznia, hogy ne halld meg. Csakhogy más is kapcsolgat a gépedben magas frekvenciával. Interferencia révén előállhat a két frekvencia összege és különbsége. A különbséget meg hallhatod. Ez a jelenség tehát normális is lehet, de azért idegesítő.

Ha kiveszed a tápot és mondjuk egy halogén izzóval vagy más ohmikus műterheléssel terheled le, akkor már nem illene neki ciripelnie. Esetleg kipróbálhatod másik videókártyával is, hogy máshogy ciripel-e.

Ha mindenhogy zavarón ciripel lehet még egyszerű forrasztási hiba is. Én a tekercsek lábairól eltávolítanám az ónt. Megkapargatnám a lábakat, hogy a réz látszódjon és újraforrasztanám alaposan. Minden vastag lábú méretes alkatrész a hideg forrasztás potenciális lehetőségét jelenti, mert lehűti a forraszanyagot. Ez nem konstrukciós kérdés, hanem gyártástechnológia. Egy adott szériát másik kínai üzemben szereltek máshonnan vették az ónt, megnőtt a termelés ezért lecsökkentették a normaidőt és már ott is a forrasztási hiba.

Olyannal is találkoztam, hogy a szűrőtekercsen laza volt a drót. Megfeszítés után elhallgatott.

bye

(#6499) scream válasza építész (#6498) üzenetére


scream
veterán

Hát nem állnék neki még egy garis tápot szétbontani ... Gondolom garanciába visszavinném röhögve küldenének haza ... :U

(#6500) építész válasza scream (#6499) üzenetére


építész
aktív tag

Te tudod, hogy mennyire ciripel. Ha egyértelműen hangosan ciripel szerintem bátran visszaviheted. Persze simán elhajthatnak, te pedig fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez is, akik majd békéltetnek.
Aztán az is lehet, hogy jóindulatú az eladó. Nekem volt szerencsém olyan eladóval találkozni, aki nem volt rest kétszer visszaküldeni a szervizből megérkező továbbra is sántító árucikket, majd levásárolhattam az árát.

[ Szerkesztve ]

bye

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.