Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) moha21 válasza D.László (#6050) üzenetére


moha21
addikt

Első hsz-t elolvasva itt kérdezősködj, hogy milyen tápot vegyél : [link] / ezt egyébként itt sem ártott volna /

Lehet csak szimplán alul méretezett olcsó táp volt amiből amit csak lehetett kispóroltak. Nem tudom milyen géped van, de volt itt teszt amiből kiderült, hogy a core i7 valami egész brutális VGA-val is elmegy egy normális 400 W-os tápról ( FSP és társai ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6052) D.László válasza moha21 (#6051) üzenetére


D.László
csendes tag

Köszönöm a linket,megnézem! :R

M2V alaplap
5000+ athlon X2
Inno3D 8600 GT 256 Mb.
2 kicsi vinyó és 1 dvd+ a háznak az lcd kijelzője meg pár venti.

Tristar 400W táp nem bírta,de már volt kb 5 éves,ha nem több.

(#6053) építész


építész
aktív tag

A táp ventije bőven elviszi a tápban keletkezett hőt, ha nem küldöd át rajta a videókártya és a proci hőjét. Ha a videókártyának külön tápcsatlakozója van, vagy 100W körül fogyaszt, akkor bizony rendszerventilátort kell tenni a gépbe, ami elszív !!!
Ha tápegység ventiltorától várod, hogy elszívja a videókártyából kidobott 60°C-os levegőt megsülnek vagy kiszáradnak az elkók a tápban. Ez független attól, hogy a tápegység hány ampert bír leadni. vagyis hiába ad le egy táp akár 400W-ot is. A keletkezett hőt nem birja elszívni legfeljebb ha maxon pörög a ventije és az is 12 cm-es, valamint szellős a ház.
A rendszerventi sem elég, arról is kell gondoskodni, hogy a videókártyára jusson friss levegő. vagyis legyenek alatta lyukaka ház oldallapján, de ez már egy násik topik.

bye

(#6054) építész


építész
aktív tag

Pl. a HD4850-as videokártyám pont bootoláskor fogyaszt a legtöbbet.
Bootolás nem azonos a HDD adatainak beolvasásával, ugyanis lefut egy tucat teszt, komoly fogyasztással jár.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6055) D.László válasza építész (#6053) üzenetére


D.László
csendes tag

Köszi,de itt erről nem volt szó,mert eleve a gép bekapcsolásánál halt le a tápom(be sem indultak a ventik).
Az alaplapon kigyulladt a zöld led,amikor áram alá helyeztem a gépet,de bekapcsolásnál nem ment semmi és elfüstölt.
tehát akkor még nem volt semmilyen melegedés sem jóformán szerintem.
Eddig csak 20+4 tűs alaplapokat szolgált ki ez a táp,most meg 20+4+4 tűst raktam rá,tehát 28 tűset.
Lehet,h ez lett a gondja,h nem működött megfelelően az a kiegészítő tű a tápon,amit eddig nem használtam és az okozhatott valami galibát?

(#6056) építész


építész
aktív tag

Akkor ez zárlat lehet. Elképzelhető, hogy rossz pozícióban dugtál fel egy csatlakozót. Illetve előfordul, hogy a rossz pozícióban van a fordítva bedugás gátló. Akár 90 fokkal is el szokták forgatni.
Illetve néha szigetelt alátétek kellenek az alaplaphoz, főleg zalman hűtőborda esetén, vagy olyan háznál, ahol préselték a rögzítő füleket.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6057) építész


építész
aktív tag

A 20pontosnak jó végére dugtad a kiegészítő tűket? Előbb dugtad össze a 20pontossal a 4 tűt és egyszerre dugtad fel?

bye

(#6058) D.László válasza építész (#6057) üzenetére


D.László
csendes tag

Igen!
Nem is lehetett volna másképp rádugni,mert volt egy apró sin a 20 tűs egyik oldalán és abba ment bele a 4 tűs sines oldala és azt összeraktam és úgy egyben dugram rá,aztán dugtam rá a +4 tűset,amit szintén nem lehetett eltéveszteni,mert ott is egy oldalán van csak a rögzítő kapocs.

A +4 tűs csatoló az előző alaplappal is használatban volt,itt ami új dolog volt az a 4 tűs,amelyiket hozzá kellett illeszteni a 20 tűshöz.

A távtartókkal szintén nem lehetett gond,mert mind a 6 elég távol tartotta a lapot a hátlaptól és minden csavarnál alátétet is használtam,amit kaptam annó a házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6059) építész válasza D.László (#6058) üzenetére


építész
aktív tag

Érdemes meggyőződni, arról, hogy nincs-e valahol zárlat. Különben hiába veszel új tápot.

A Floppy csatlakozót nem dugtad el?

bye

(#6060) D.László válasza építész (#6059) üzenetére


D.László
csendes tag

Hát én nem tudom,h hol lehet zárlat...
Tudtommal nem dugtam el semmit.
Jó lenne tanács,h mikre figyeljek oda és mik okozhatnak zárlatot.

(#6061) D.László válasza építész (#6059) üzenetére


D.László
csendes tag

Floppy csatit nem is lehet nagyon variálni.
Legközelebb max egyenként teszem rá a cuccokat és úgy próbálkozom.

(#6062) AurorA85


AurorA85
csendes tag

Üdv sok rosszat olvastam az LC power tápokrol.A gépem nem túl rég vettem. A konfiguráció a következő:

Alaplap:Gigabyte GA-970A-UD3 alaplap
Proc:AMD Phenom II X4 955 dobozos AM3 Black Edition
VGA:Sapphire Radeon HD6770 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIExpress ATI Eyefinity /11189-01-20G/
RAM:4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) (KHX1600C9D3B1K2/4GX) CL9 XMP
Vinyó:500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAII winchester ST3500412AS

Volt itthon egy LC Power Silent series LC6550 V.2.2 550w tápom az van benne.
Képet is linkelek:

A kérdésem az,hogy cseréljem le vagy maradhat ez benne?

[ Szerkesztve ]

(#6063) mr_ricsi válasza AurorA85 (#6062) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A kérdésem az,hogy cseréljem le vagy maradhat ez benne?"
Szerintem maradhat. Majd a kiégett alaplappal és a meghibásodott HDD-vel együtt ráérsz másik tápot venni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6064) AurorA85


AurorA85
csendes tag

Alá tudod támasztani miért nem jó ez a táp vagy csak hebegsz habogsz ebben a ki ha én nem stílusban?

(#6065) moha21 válasza AurorA85 (#6064) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6066) AurorA85 válasza moha21 (#6065) üzenetére


AurorA85
csendes tag

Na így már jobb köszi moha21. Van egy M-Tech 450W az ilyen gagyi vagy lecseréljem arra ?Vagy inkább vegyek egyet?Ha vegyek akkor ajánlana valaki ?

(#6067) építész válasza AurorA85 (#6066) üzenetére


építész
aktív tag

Az sem túl szerencsés.
Mindig nézd meg a hardvered "system requirement"-jét a gyártó honlapján,az többet ér, mint fórumokban érdeklődni.

Világosan leírja az AMD, hogy minimum 450 wattos táp kell a videokártyádnak, ebbe persze belefér egy átlagos kétmagos proci fogyasztása is.

Vagyis a 450W karcsú, ha a procidat is beszámítjuk.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6068) építész


építész
aktív tag

Összeraktál egy piszok drága gépet, tényleg áldoznod kellene a tápra is.

bye

(#6069) AurorA85


AurorA85
csendes tag

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2453612-megvegyem-ezt-a-konfigot

Itt meg volt egy vita ahol azt mondják enyémhez hasonló konfighoz bőven elég 400w os táp nem tudom már mit csináljak mindenki mást mond.:D Na mindegy köszi a segitséget.

(#6070) építész


építész
aktív tag

Én a gyártónak és a katalógusnak hiszek, nem az ismeretlen fórumtársaknak.

Persze elég lehet, ha nem black edition procit használsz és nem terheled le maximálisan a procidat és a videokártyádat., mert csak internetezel rajta. Valamint 22°C van a szobádban és az ELMŰ hibátlan tápot ad.
Kihoznak egy új játékot van egy 5 másodperces áramszünet és nyekken egyet a tápod.

bye

(#6071) AurorA85 válasza építész (#6070) üzenetére


AurorA85
csendes tag

Rendben akkor ha ajánlanál nekem egy tápot olyan 14.000ft-ig vagy többet is annak örülnék:)

(#6072) mr_ricsi válasza AurorA85 (#6069) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha nem tuningolsz, akkor a procid max 150W-ot, a VGA-d max 108W-ot kér a 12V-os ágon. A többi hardvert is hozzászámolva 300W-ba belefér, amit egy jobb 350W-os táp is képes nyújtani.
Ha durván tuningolsz, akkor ez 40-50 százalékkal is megnőhet.

Az M-Tec ugyanolyan dzsunka táp, mint az LCpower.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6073) építész


építész
aktív tag

Igen, de azt is hozzá kell számolni, hogy a cimkére írt adatok nem mindig igazak (kivéve a megbízható tápok). Nekem kisebb HD4850-es kártyám van, de az helyből 120W.
Én sajnos nem tudok neked mit javasolni, mert nálunk a Chiftek behalt, a gagyi Mercury meg agyonüthetetlennek bizonyult. Egy harmadik gagyi táp pedig hazavágta a P5B-t.
Én egy DTK -t használok, mert abban duplikálva vannak a diódák és tényleg annyit tud, mint ami rá van írva. Viszont a ventilátor szabályzást totál át kellett építeni benne, meg újabb csatlakozólat beforrasztani, így azt sem javaslom.
Ne a wattot figyeld, hanem a +12V on leadott ampereket.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6074) építész


építész
aktív tag

Vagyis ha a kolléga által számolt wattokat elosztod 12-vel akkor 21,5 Amper adódik.

Vagyis baromira nem lesz elég a 350 Wattos táp, ha az csak 15A-t tud leadni +12 Volton.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6075) AurorA85


AurorA85
csendes tag

Köszi mindenkinek.A kérdésem akkor az mivel mindenki mást mond a 450w-os táp elég a gépembe?Az LC Powert ami 550w használom kb 3 hónapja eddig semmi baja csupán rosszakat hallok róla.Az M-Tec vadonat új ami 450w-os.Arról is azt mondják gagyi.Csak azért vennék tápot mert ezt mondják.Tehát segítségre lenne szükségem egy táp márka mondjuk amelyik biztosan jó.Hiszen tulajdonképpen biztonsági megfontolásból venném és ha veszek olyat ami ugyan úgy nem jó akkor csak a pénzemet pocsékolom.Szóval valami táp márka kéne amiben egyetértetek,hogy az jó.Melyik márka ez?Elég a 450w?

Válaszokat köszi előre is!

(#6076) építész válasza AurorA85 (#6075) üzenetére


építész
aktív tag

Ne a wattot figyeld, hanem a +12V-on leadott Amper legyen minnél több, de semmi esetre se legyen kevesebb, mint annak, ami most van. Ezenfelül legyen márkás, aminek el lehet hinni az adatlapját és jókat mondanak róla, illetve fórumokban nem szidják. ennél többet nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6077) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok... Szerintetek mi lehet a gond? Van egy HKC USP550 -es táp... Egy E5400-hoz meg egy gts 450hez beraktuk... Elindul a gép vele meg minden, de játékoknál pl: Dirt3,BF3,stb..játékoknál kb 3-5perc után lefagy, bejön egy full üres fekete képernyő,akkor ilyenkor olyan hangja van mint a kékhalálnál, tehát mint ha megakadna a hang, s kész.. Ki kell kapcsolni úgy hogy hosszan megnyomjuk a power gombot, s bekapcsolni, csak ekkor kapcsol be, mert resettel nem indul újra a jelenség alatt.. Mi lehet a baja vagy mit tegyek szerintetek?? Várom válaszotok.. Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6078) mr_ricsi válasza AurorA85 (#6075) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A kérdésem akkor az mivel mindenki mást mond a 450w-os táp elég a gépembe?"
Még semmit nem mondtál arról, hogy fogsz-e tuningolni, és mennyire durván.

"Az LC Powert ami 550w használom kb 3 hónapja eddig semmi baja csupán rosszakat hallok róla.Az M-Tec vadonat új ami 450w-os"
Az LCPowerben 350W-os tápokhoz méretezett főtrafó van, az M-Tecben pedig -úgy emlékszem- 400W-os. Ezek csak a címkéjük szerint tudják leadni a neked szükséges teljesítményt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6079) mr_ricsi válasza roberto211 (#6077) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kérdésed ezen a topicon teljesen OFF, mert itt a tápok mélylélektanával kell(ene) foglalkoznunk.
A leírt hiba nem elsősorban táphibára utal, mert ha a táp nem bírná, akkor kikapcsolna a gép.
Mégis okozhatja a táp is, ha túl ingadozó feszt szolgáltat.
A HKC tápot javasolt cserélni a gagyi minősége miatt, de a csere nem biztosan fogja a problémát megoldani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6080) roberto211 válasza mr_ricsi (#6079) üzenetére


roberto211
őstag

A tápon kívül még mi lehet a probléma forrása?? És miért??

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6081) mr_ricsi válasza roberto211 (#6080) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hibás memória, hibás alaplap, hibás proci, túlmelegedés, túlhúzás, hibás driver, vírus, hibás HDD, hibás SATA kábel, kontakthiba, warez játékprogi stb.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6082) építész


építész
aktív tag

Ha játszol a videokártya átkapcsol 3D-be és akkor jóval többet eszik és melegszik is. Ellenőrizd a videokártyád hőmérsékletét megterhelve (riva tuner, vagy calalist Control center) Ha nagyon felmegy kenj új szilikozsírt a chip és a borda közé. Ez nem fog ártani. Persze lehet bármi más is.

bye

(#6083) építész


építész
aktív tag

Mivel a resettel nem indul újra, valószínűleg a szoftware hiba kilőve. Így egyszerűbb a helyzet. Egyenként cserélj ki benne minden hardvere elemet. Vagy a te hardver elemeidet teszteld egy másik gépben. Illteve futtass le egy memória tesztet esetleg emeld a memória feszt 0,1 volttal vagy állítsd az időzítését nagyobbra, vagy vedd vissza az órajeleket.
Videokártya ram hiba is lehet. Illetve a ram hűtése elégtelen. Elsősorban a tápra és videokártyára fókuszálj.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6084) építész


építész
aktív tag

A 24 pontos csati PG jelű valószínűleg szürke színű "Power good" vezetékre kellene rámérnek. Ha nem megy fel logikai 1-be (közel +5V), akkor hiába nyomkodod a resetet.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6085) mr_ricsi válasza építész (#6084) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a PG jelet nem adja ki a táp, akkor az alaplap elveszi a PowerOn jelet, és leállítja a tápot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6086) azigazimoris válasza AurorA85 (#6071) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A kép alapján a te tápod 12 voltos ága 24 A-rel terhelhető. Az pedig mocsok kevés szerintem egy 550 W tápnak.
Mondjuk szerintem egy FSP Hexa 500 simán vinné a cuccodat és nem kellene izgulnod, hogy mikor jön ki a füst a konfigodból :)
Annak a két ága 18-18 A-rel terhelhető, összesen pedig 34 A akasztható rájuk.
Ára kb. 14-15 k.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#6087) didyman válasza építész (#6074) üzenetére


didyman
őstag

Értem én, hogy te annak a gyártónak hiszel, akit végeredményben a pénzeden kívül semmi más nem mozgat, de a józan ész, a kézzelfogható mérési eredmény az már smafu? Az ilyen ajánlások sajnos azért születnek, hogy a maguk részéről a gyanú legkisebb szikráját is lekotorják. Mivel a minőségi tápegység címszóba az eladó érdeke és a vásárló jóhiszeműsége, meg a marketing ögyessége szerint sorolódik termék és nem a minősége szerint, ezért muszáj nagyot mondani az AMD-nek, nVidiának erről és sajnos sok esetben jogosan, mivel a márkás, jó nevű gyártó terméke is ipari selejt felé tendál, de legalábbis a címkét alulról hazudja (és erre a tényfeltáró teszteken kívül a hivatalos szervek nem fognak sokat adni). Ezt viszont nem muszáj birkaként követni, és éppen ezért vannak olyan fórumok, ahol a közösségben szereplő, számodra ismeretlen, de ettől még hozzáértő emberek véleményére végeredményben lehet számítani, és így ésszerűen fejleszteni, nem kidobni, nem költeni, vagyis nem pazarolni sem erőforrásokkal, sem pénzzel. Én azt javaslom neked, tényleg minden jóindulatommal, hogy ebben a témában a fentiek szellemében csak olyan felelős módon adj tanácsot, amiben magad is szerzett tudásra alapozol és nem a gyártók weboldalaira-hiszen pont ez a lényege ennek és a hasonló témáknak is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6088) didyman válasza építész (#6084) üzenetére


didyman
őstag

A logikai H szint 5V toleráns logikán 2V feletti értéket jelent (a TTL kimenetén a garantált "H" szint a Vcc 2/3-a). Persze rendszerint 5V közelében jár és gyanús, ha nem ennyi, de bőven akad kivétel, többnyire 3,3V körüli értékekkel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6089) építész


építész
aktív tag

" a két ága 18-18 A-rel terhelhető, összesen pedig 34 A "

Ki mondta neked, hogy összeadhatod a számokat? Korántsem biztos, hogy a cimkén megadott terhelések együttesen is érvényesek. Lehet, hogy a diódája csak 20A-t bír és maga a vezeték vagy csatlakozó bír 18A-t.

Gondolj csak arra, hogy a 230V-os 16A-es konnektorokat 2,5 mm2-es vezetékeket illik bekötni. Egy PC tápból meg töredék keresztmetszetű vezetékek állnak ki.

bye

(#6090) építész


építész
aktív tag

Előző hozzászólásom sztornó.

bye

(#6091) didyman válasza építész (#6089) üzenetére


didyman
őstag

18+18=36 :-) .
18A-es ágankénti terheléshez a 25 fokon 20A-t tudó dióda nagyon kevés. Ilyenből kettőt párhuzamosan raknak ágankénti esetben. Ha közös, akkor a dupláját. A védelemnek pedig az a dolga, hogy bármely üzemi körülmények között előbb szólaljon meg, mint a védett eszköz.
16A-es áramerősségig a másfeles kanóc használható megfelelő kötéssel. A PC-tápokból is legalább ilyen kanócok lógnak ki, ha márkás, de nem is ez a gyenge pont, hanem a csatlakozók: Ezeket 6A-ig hitelesíti a gyártó darabonként. A tápra írt áram meg nem a kábelekre, csatlakozókra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6092) Chp


Chp
őstag

Nem vagyok informatikus és műszerés sem, de haladó felhasználóként leírom a tapasztalataim az új szerelésű Hipro tápomról. Egy i3-2100+GTX 460 kombót hajt. Dirt3, Crysis2, Metro2033(DX11) - amik hajtják a dolgokat - nem zajos a venti, és egy óra után is kellemesen langyos levegőt fúj ki. Sajnos nincs semmilyen felszerelésem és tapasztalatom amivel méréseket tudnék végezni, de eddig nem volt vele problémám. Bevallom kicsit féltem tőle, mert "régi rácsosat" rendeltem webshopról, de ilyet küldtek. 3 év garancia van rá. Remélem egyszer lesz valaki aki leteszteli, és kideríti, hogy nincs baj az új Hiproval. :)

Anno volt "400W-os" LC-Powerem, egy HD4850 alatt is olyan forró volt mint a kályha! El is halálozott! A papíron 580W-os HKC-m meg nemes egyszerűséggel random lekapcsolgatott! Ezek tényleg hulladékok.

[ Szerkesztve ]

(#6093) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Az "Azonnali kérdések órája" topikból irányítottak át ide. A kérdésem ez lenne: [link]

Illetve, akkor még kérdeznék egyet. Az nem káros a gépnek, hogy mikor kikapcsolom a gépet, azután az ötös elosztót kinyomom a kapcsolójával?! (pár hónapja volt egy "kis" gigszer az eon-nal, azóta ahogy, csak tudok spórolok az árammal bosszúból :(((, tudom nagy érvágás ez nekik, de akkor is :D )

Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#6094) azigazimoris válasza építész (#6090) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Így már jobb :D
Kora reggel olvastam az előző hozzászólásodat. Majdnem harcba indultam :DDD

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#6095) építész válasza azigazimoris (#6094) üzenetére


építész
aktív tag

Ha kínai az elosztód és világítós kapcsoló van rajta, akkor az egy rizikó faktor. Ívet húz, kontakthibás lesz, beég stb. A HDD meg nem örül neki, ha darabos a táp. Nekem már több kapcsoló is elhalálozott, így mindig kapcsoló nélkülit veszek és a PC tápot kapcsolom ki hátul.
Előnye, hogy készenlétben sem fogyaszt villanyt. Hátrányárol nem tudok. Legfeljebb ha évekig nincs bekapcsolva, akkor a litium elem lemerül.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6096) építész


építész
aktív tag

Elég sok olyan táppal találkoztam, aminek a készenléti +5V-ja halálozott el. Tehát növeled a tápod élettartamát, ha rendszeresen lekapcsolod.

bye

(#6097) Source16


Source16
csendes tag

helló!
olyan problémám volna, hogy a másfél éves fsp400-60apn tápomban a ventilátor elkezdett iszonyatosan zörögni két hete.. kiszedtem, kiporoltam, összeraktam, máig csendes volt, aztán ma megint produkálta a hibát, azzal a különbséggel, hogy most már akármit csinálok vele zörög.. lehet-e valamit kezdeni vele házilag, vagy szervíz, esetleg kuka, és új tápot vegyek?
előre is köszi a segítséget!

(#6098) SOAD19 válasza Source16 (#6097) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem, csak csapágyas lett a venti. Cserélj benne ventit, egy fokkal olcsóbb, mint egy tápcsere. De, nagyon figyelni kell, hogy hasonló légszállítású ventit vegyél bele, mint ami most van benne. De, várd meg a hozzábbértők válaszát is.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#6099) didyman válasza Source16 (#6097) üzenetére


didyman
őstag

Dehogy kell cserélni. Szedd ki a venti végéből a zégergyűrűt, szedd le a rotort és takarítsd le a tengelyt meg a perselyt, majd egy kevés lágy zsír segedelmével (olaj NEM jó!!) rakd össze. A portól nem zörög, sosem attól zörög, hanem a kiszáradó csapágytól (a golyósban is az a baj, hoyg a tengely a perselyen siklik, és amiatt zörög, mert ott szárad ki, a valóban golóscsapágyas ventit így nem lehet szétkapni). A por miatt kevéske szélzaja lesz esetleg, ha meg a tengely szedi össze, akkor megszorul.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6100) vendingo


vendingo
veterán

Van egy CTG 500 tápom.
A kérdésem az lenne, hogy az adatlapomon olvasható konfiggal elbírna-e 2 db 6950 2gb VGA-t CF-be?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.