Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Speeedfire válasza építész (#6250) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Így csináltam, de meg sem mozdult. Próbáltam a sárgával is, de semmi. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6252) építész válasza Speeedfire (#6251) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor, lehet, hogy a fordulatszámszabályzó csak 5V-ot ad a ventire, mert hideg a táp, amivel az új el sem indul. Próbáltad meglökni a lapátját?
Illetve lehet, hogy az égvilágon semmi baja a régi ventinek, csak a fordulatszámszabályzó vacakol.

bye

(#6253) Speeedfire válasza építész (#6252) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen próbáltam lökődni szerencsétlent, de nem reagált rá. :(((
Na, ennek a fordulatszámszabályzó dolognak majd utána nézek. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6254) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy ős régi ATX tápom.
Ha terhelem, csak egy kicsit is rögtön esik feszültség.
Már a benne lévő venti is gondot okoz szegénynek,
kb 1V ot csökken a 12V os ág ha rákötöm a ventit.

Mi lehet a baja? Kondizni kéne az egészet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6255) moha21 válasza Speeedfire (#6253) üzenetére


moha21
addikt

EGyébként megy a venti 5V-ról, mert van ami meg sem moccan?.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6256) Rive válasza DonThomasino (#6254) üzenetére


Rive
veterán

Miféle?

Ui.: az ívhúzós táp rendes szétszedéséig még mindig nem jutottam el :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6257) Speeedfire válasza moha21 (#6255) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem próbáltam, de szerintem nem megy. Csak azt néztem, hogy az eredetire is 12V van írva. De lehet bekötöm majd fix 12V-ra az egyik ágról. Viszonylag halk a venti, szóval...
Vagy veszek egy olyat, mint ami most is benne van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6258) DonThomasino válasza Rive (#6256) üzenetére


DonThomasino
veterán

Enermax EG231P-V

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6259) Rive válasza Rive (#6240) üzenetére


Rive
veterán

No. Még mindig nem mindent mértem le, de már alakul. Az égett ellenálló a primer graetz pozitiv sarkáról indul a kondi felé. A graetz egyik ága rövidzár, a többit még nem mértem rendesen.

A primer puffer épnek tűnik, mérve a kapacitása is jó, de valszeg cserélni fogom, nem merem bevállalni.

Agyrém: a biztositék megúszta. :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6260) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Van egy Chieftec GPS-450-AA-101A tápom,ami már lassan 4-5 éves,a venti elég hangos benne. Egy Coolink Swif 2 1200rpm-es venti elég lenne bele,vagy valami nagyobb teljesítményű kéne? A coolink ventiket preferálom,jó az ár érték arányuk.

[ Szerkesztve ]

(#6261) építész válasza HollyBoni (#6260) üzenetére


építész
aktív tag

Magát a tápot biztos le fogja hűteni.

Az nem lehet így távolból biztosra tudni, hogy házat ki bírja-e szelőztetni. Saját példámat had említsem. Van egy P3-as házam, kapott bele egy AMD lapot 2400+ Athlon procival. Próbáltam már bele több tápot tenni és egy se csinál akkora huzatot, hogy ne szaladna a proci 60 fok fölé. A ház fedelét levéve persze nem sül meg. A tápok meg köszönik jól vannak.

Ha most nincs 60 fok közelében a proci és a táp nem fúj 40 foknál melegebb levegőt, akkor én nem aggódnék.

A kocsiban évente olajat cserélnek. Egy PC többet fut, abban sem ártana évente 5 csepp olaj a venti csapágyára és nem kell cserélni.

bye

(#6262) HollyBoni válasza építész (#6261) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szoktam olajozni a ventit,de alapból elég hangos a táp. Fractal Design Core 1000 házikóm van,3 ventivel,+ a VGA-n egy Accelero Twin Turbo Pro. Elég jól szellőzik a ház alapból is. Vagy akkor lehet rákötök egy Swif 2 PWM-es ventit,az 1700rpm-ig megy fel.

(#6263) 04ahgy válasza építész (#6261) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg aggódnék. Tápban nem cserélünk kisebb légszállításúra ventit, akkor sem, ha nem fúj meleget. Lehet, hogy egy apró alkatrész épp a maximum hőmérséklet határára van belőve. Tűz-, élet- és vagyonvédelmi szempontok sérülnek, ha paramétereiet tekintve (légszállítás, minimális biztosanmegindulási feszültség) nem ugyanolyan, vagy kedvezőbb paraméterekkel rendelkező kerül a tápba. Szóval a Coolink ventilátor nem javasolt.

A siklócsapágyat meg zsírozni szokás, az olaj a maradék kis zsírt is kimossa.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6264) staccato


staccato
tag

sziasztok.segítséget szeretnék kérni.gépemben FSP 350 PNR tápegység van.Kb 3 éves és egy kissé hangos a ventije.Most hozzá jutottam egy Gigabyte GE- C420A-C2 táphoz.Ez 2 hónapos sincs.Az ajánlott tápok közé tertozik ez a Giga táp,erősebb e,és jobb e a hatásfoka,érdemes e lecserélnem a 350-es FSP-T,a 420-as Giga-ra.A konfig amit hajtana,nem nagy teljesítmény igényű,MSI G41 lap,2x4GB ddr3,1 db 500-as vinyó,Core 2 E7500,és majd most érkezik egy ATI 4670 Vga.Előre is köszi a választ mindenkinek.

üdv

(#6265) HollyBoni válasza 04ahgy (#6263) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is azt gondoltam zsírozni kell,de többen lehurrogtak,hogy nem. :U

(#6266) DonThomasino


DonThomasino
veterán

[link]

Erre valaki?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6267) 04ahgy válasza staccato (#6264) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A választ megkaptad a melyik tápot vegyem topikban. A kérdés nem mélyvizes. Kérlek, nem mélyvizes témával ezt a tpoikot kerüld.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6268) 04ahgy válasza DonThomasino (#6254) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Látatlanban senki nem fogja neked megmondani, mi a baja. Ha lehetséges lenne, távjavító szervizek üzemelnének az országban. Ki kell mérni, alapos ismeretekkel kell ehhez a táp működéséről, kapcsolástechnikájáról rendelkezni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6269) staccato válasza 04ahgy (#6267) üzenetére


staccato
tag

Ok.köszönöm.elnézést.

üdv

(#6270) HollyBoni válasza 04ahgy (#6267) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azonnali kérdések órája topikba is beírta,ki tudja még hány helyre.. :DDD

(#6271) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Ha egy tápba szeretnék hűtőbordát ragasztani, megpróbálkozhatok kétkomponensű epoxy ragasztóval, vagy ennek nem megfelelő a hőátadási képessége? Netalán egy pötty ragasztó köré sok hővezető paszta? Már így a passzív táp kérdés miatt amit jópár üzenettel előbb beszéltünk.

(#6272) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Milyen venti passzolna egy Chieftec GPS-450AA-101 A tápba? A mostaninak már elég érdekes hangja van,olajozás/zsírozás után is.

[ Szerkesztve ]

(#6273) 04ahgy válasza Babetta-X (#6271) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem jó. A hőátadása rossz. És a passzív tápban nem csak a hűtőbordát méretezik túl, hanem a többi komponenst is, amit eddig a ventilátor hűtött.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6274) 04ahgy válasza HollyBoni (#6272) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valami jó erős ADDA, vagy YateLoon ventit keress. Nekem van egy nagyon K.O. Bluestorm 500W, abból a ventit csoki fejében fel tudom ajánlani. Jó erős. Pontos típust írok PÜ-ben, ha érdekel.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6275) Babetta-X válasza 04ahgy (#6273) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Épp ezért akarok sok-sok bordát, kíváncsiságból építenék ilyesmit, nem is feltétlen gépet hajtana meg. (Van egy régebbi tápom) Ha ilyen ragasztással nem, akkor hol érdemes ilyesmi ragasztót szerezni? Nézegettem de vagy aranyárban van vagy nincs. A ragasztó keverve hővezető pasztával nagyon rossz megoldás?

(#6276) építész válasza Babetta-X (#6275) üzenetére


építész
aktív tag

Én ilyen kétes kimentelű buherálásra biztos nem pazarolnám az időmet és nem is bíztatok senkit se.
Valahogy nem értem, hogy hova tennéd az új hűtőbordát, rá a meglévőre? Hol van ott hely? Hűtőbordának csak úgy van értelme, ha kilóg a dobozból valahol a venti helyén. Diódák esetén ezt még el is tudom képzelni. No de primer oldalt életveszélyes lenne kihozni.

Amúgy a rögzítést én csavarokkal (+kontranya !) oldanám meg és hövezető pasztával kitömném az össezcsiszolt felületeket.

Aztán arra is gondolni kell ám, hogy ha nincs légmozgás, akkor mi lesz azokkal az alkatrészekkel, amik úgy fűtenek, hogy nincsennek a bordára rögzítve. Azoknak a hője bentmarad. Ha még ki is bírja az adott alkatrész azt, hogy nincs hűtve vagy nagyobbra cserélsz pár ellenállást megsül a mellette lévő kondenzátor, ami amúgy nem is igen melegedne. Ne is egyetlen alkatrészre gondolj, hanem együtt az összesre és arra, hogy a paszív bordád befele is fűt !!!

Ha nem raksz rá nagy fogyasztót, akkor miért nem veszel egy régi paszív hűtésű IBM tápot. Matáv tele volt ilyen gépekkel, bizonyára akad még valakinél.

bye

(#6277) Babetta-X válasza építész (#6276) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Igazad lehet, igazándiból régi at tápból szeretnék passzív labortápot alkotni, nagy dobozban, stb. De lehet igazad van benthagyok egy ventilátort.

Attól függetlenül az alap kérdésem továbbra is áll, mivel érdekel, hol lehet ilyen ragasztós hővezetős dolgot venni, vagy, hogy lehet-e csinálni? ( Nem csak tápnál szeretném alkalmazni, hanem egy konzolba videochipnél)

(#6278) 04ahgy válasza Babetta-X (#6277) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Labortápnak miért nem jó egy alacsonyabb fordulatú ventilátorral hűtve?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6279) Dezike válasza Babetta-X (#6277) üzenetére


Dezike
tag

Ha használod a guglit sok helyen találhatsz. Nekem az 1-ik favoritom a RET ami Szegeden és Pesten is rendelkezik üzlettel. A kívánt termék ime [link]

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6280) cashback


cashback
őstag

Üdv itt is. :)

Táp után érdeklődnék: Rosewill Lightning

150$ áron mozog... ami sztem nem is lenne olyan nagyon rossz (ha szeretnék ekkora tápot), csakhogy a 800W-ot sokallom. Sajnos ez a legkisebb a Lightning szériában.

Esetleg tudtok valami hasonló esztétikájú, minőségű tápot... esetleg Mo.-s beszerzéssel?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6281) Babetta-X válasza Dezike (#6279) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#6282) donat_sz


donat_sz
senior tag

üdv mindenkinek!

a HTPC-m szeretném csendesíteni, amiben jelenleg a táp a leghangosabb.
A tápról nem sokat találtam a neten a CFI A8989 házhoz kapott gyári tápról van szó CFI-S150X.
kérdésem az volna, hogy vki szedett-e már szét ilyen tápot (barkácsolás ezen mélységében én kezdő vagyok) maga a ventilátor cserjével (egy igazán csendes alkalmazása esetén) vajon megoldódhat a problémám? vagy a ventilátoron kívül más is generálhat zajt számomra? ha igen mik lehetnek ezek? és van-e rájuk bevált megoldás.

minden ötletet és segítséget várok. köszi.

ui: pico psu-ban nem gondolkodnék, mert úgy látom, hogy az adapterrel közösen nem jelentene igazi hatékonyságnövelést a fogyasztásban, a zajt pedig a fenti kérdéskörrel remélem ki tudom zárni.

(#6283) 04ahgy válasza donat_sz (#6282) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pico PSU kell pedig, mert a csendesebb ventilátor kevésbé is hűt...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6284) donat_sz válasza 04ahgy (#6283) üzenetére


donat_sz
senior tag

ventilátoron kívül mi lehet még ami a táp zaját generálja? mert felteszem jobb minőségi ventillátorral mint a globe fan ventije, azért lehet sikert elérni talán itt is.

(#6285) építész válasza donat_sz (#6284) üzenetére


építész
aktív tag

Minden, ami levegő útjába kerül zajt kelthet. Sikeresen lecsendesítettem egy 8cm-es ventit. Vagyis magában nagyon csendes volt. Betettem a dobozába máris úgy szólt mint egy hangszer. Minden lifegő vezeték, minden rés, bármi amin megpördül a levegő hangkeltő lehet. Maga a doboz fala remekül szól. Hangcsillapító anyagot csak elvétve alkalmazhatsz, mert azok hőt is szigetelnek. Ahol 6m/s fölé emelkedik a légszállítás, ott szinte garantált a rezonancia.
Nem csak maga a táp számít, hanem ahonnan szívja a levegőjét.
A szűk keresztmetszetek növelése segít. Pl. nem teszel egy 80 pontos ATA kábelt a levegő útjába, bent a dobozban. Rögzíted és eldugod a vezetékeket. Nagyon megfontoltan fúrhatsz lyukakat stb.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6286) 04ahgy válasza donat_sz (#6284) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Globe FAn sosem halk, de cserébe jó erős, magas légszállítású ventijei vannak. Ha találsz legalább ugyanakkora légszállításút, akkor a zajszint is hasonló lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6287) donat_sz válasza építész (#6285) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi! sok érdekest és újat is mondtál, bár a kábelek már össze voltak fogva (sata adat és táp) és a ventillátorok útjából el voltak vezetve, de azt hiszem van itt még mit fejleszteni. illetve lehet hogy a mini itx-es ház okán a ház hűtője se kell (ha a hő szempontjából ez nem gond, mert az pl elég erősen rányomja a levegőt a hdd-kre...

(#6288) donat_sz válasza 04ahgy (#6286) üzenetére


donat_sz
senior tag

értem.
ezt a képet lehet a fanról megtalálni, a megadott kód alapján (S0602012H) nem találtam speckót. van esetleg ötleted, hogy milyen légszállítási mutatókkal bírhat ez a ventilátor?

(#6289) Tempileul


Tempileul
tag

Hello! Vettem egy FSP AURUM 700 tápot és a következő probléma lépett fel, összekötöttem a gépet a táppal,, minden csatlakozó a helyén volt, a gép el is indult de nem volt kép, meg a windows se bootolt be! Rögtön leszűrtem a vga karival van vmi baj, megnéztem a kártya rendesen bent volt a helyén , a táp csati is rá volt kötve, megfogtam kihúztam a csatit, majd vissza, ugyan az nincs kép, majd ugyan azon az ágon egy másik vga csatival is ugyan ez semmi... Végül a megpróbáltam a másik ágon lévő vga csatival és jó lett a rendszer!
Létezik az hogy az egyik VGA táp csati ágam rossz ? Vagy mi lehet, vki találkozott már vmi hasonlóval ?

A konfig Intel core 2 duo, 3.2GHZ, Asus P5Qse,4gb ram, 2hdd,Ati 4850.

The easy day was yesterday!

(#6290) építész válasza Tempileul (#6289) üzenetére


építész
aktív tag

Mérd ki a +12V -ot a sárga vezetékeken és megtudod a választ. Nem szokott az szakadt lenni. Legfeljebb a csatlakozó lehet kitágulva.

Nincs véletlen húzva a gép, vagy a proci. Nekem Asus P5E -nél fordul elő, hogy néha rosszul osztja le az órajeleket a gép és a kép szétesik. Egy-két újboli bekapcsolástól viszont helyrejön. Viszont ez már más topik.

bye

(#6291) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!
A tápom alig több, mint fél éves, és kikapcsolt állapotban nekiállt ciripelni. Néha csak halkan, vékony, magas hangon sípol, máskor csicsereg, ritkán van csendben, így még kikapcsolt gép mellett is nehéz aludni (lakótelepen talán nem is venném észre). Mire számítsak? Behal, és vége, esetleg viszi magával a gépet, illetve ez a csicsergés garanciális ok-e, tekintve a fennálló veszélyekre. Eddig sem noname (Codegen rulez), sem Cooler Master tápokkal nem volt semmilyen problémám, anno viszont ezt lehetett beszerezni, és úgy tudtam, a Corsair nem gagyi gyártó. Előre is köszönök minden segítséget! :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6292) vzsryl válasza katt777 (#6291) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Elvileg nem annak az előjele, hogy tönkre akarna menni, hanem csak simán valami gond lehet a zajszűréssel. Ha nagyon zavar a ciripelés, akkor áramtalanítsd, kapcsold ki a kapcsolójával, vagy ha kapcsolós elosztóra van kötve, azt is kinyomhatod. Valószínűleg a garanciáztatás nem lenne sikeres, de egy email-ben rákérdezhetsz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6293) építész válasza katt777 (#6291) üzenetére


építész
aktív tag

Készenléti állapotban is működik a táp és olyan magas frekvencián, ahol már nem hallod ott cicereghet. Azért kérdezz meg egy idősebb embert is, hogy hallja-e, nehogy csak neked legyen szuper denevér füled.
Ha hallod és más is jól hallja, akkor az bizony hiba én visszavinném. Pl. a készenléti trafó lábainak rossz forrasztása okozhat ilyet. Vastag és oxidos alkatrészlábakat néha rosszul forrasztják és úgynevezett hideg kötés jön létre (, mert nincs kellő diffúzió de ezt hosszú lenne kifejteni). Ezek idővel csak egyere rosszabbak lesznek és fokozódhat a sipolás. Persze lehet, hogy helyből elültettek egy alkatrészt ami befolyásolja a frekvenciát. Aztán az is lehet, hogy túl sok áramkör lóg a PC-n, ami készenlétben is fogyaszt. Próbálj mindent kihúzgálni az USB csatikból.

Ha a billenőkapcsolóján keresztül is ki van kapcsolva és úgy is sipol, akkor az nagy gáz. Viszont elég kevés alkatrész lehet a kapcsoló előtt, legfeljebb a szűrő. Annak meg pláne nem szabadna sipolnia. Akkor szivárog egy kondi, ami ki is gyulladhat.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6294) 04ahgy válasza építész (#6293) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezeknél a modern tápoknál nem a forrasztás a gond, hanem az ún. EuP/ErP ready címke. Hogy a kikapcsolt, de standby fogyasztást minimalizálják, a készenléti kör vezérlő integrált áramköre burst üzemben dolgozik, és máris nem 150-500kHz a kapcsolófrekvencia, hanem hallható tartományba eső. [link].

Valószínűleg ezt hallja. Nem garanciális probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6295) építész válasza 04ahgy (#6294) üzenetére


építész
aktív tag

Hát ez így elég gáz. Kezét törném a tervezőnek, ha le mer menni 20kHz alá. Már a TV sorfrekije is zavaró.

bye

(#6296) katt777 válasza építész (#6293) üzenetére


katt777
félisten

Nem érdekel idős ember füle, mert a sajátommal hallok, amely egyébként tényleg elég érzékeny (hál' istennek). Sok minden nincs a gépre kötve, és csak pár hete cicereg. Ha kikapcsolom, akkor olyan 3-5mp múlva hallgat el. Elég macerás kapcsolgatni, és jobb' szeretném, ha simán rendben működne.

04ahgy: Tápból is az elavult jó, mint autóból? :F Bár CM SilentPro nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6297) 04ahgy válasza építész (#6295) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tervezőnek megköti a kezét az EuP / ErP egyfelől, mint maximalizált atásfok, és 1W alatti fogasztás készenlétben. Másik irányból a táp ára (ala marketinges csapat) is korlátoz. Hiába tudna jó megoldást magas frekin, az drága lenne. Így a veszteségeket csökkentendő, marad a frekvencia csökkentése és a burst üzemmód.

Nem kötelező EuP / ErP ready tápot venni. Aki vesz, az számoljon ezzel. Nálam halkan ugyan de még az AX750 is sípol készenlétben, csak közelről hallható. Pedig az nem két fillér. A bele sem bóvli kategória.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6298) 04ahgy válasza katt777 (#6296) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt kell mondanom, hogy igen... Nézz meg egy első generációs Bluestormot (FSP400-60THN/THN-P) belet. Iszonyat módon túlméretezett, atombiztos cucc.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6299) építész válasza 04ahgy (#6297) üzenetére


építész
aktív tag

Köszi a tájékoztatást. A szabványíróktól azért megkérdezném, hogy miért nem azt követelik meg, hogy legyen a számítógép elején egy főkapcsoló, amit ha lekapcsolok nulla lesz a fogyasztás, mint egy AT gépnél. Kb, 1€-val többe kerülne a kínai gépház.
Ezzel képességgel még egy kínai olvasólámpa is rendelkezik. A hátsó kapcsoló nem igazán ösztönzi a felhasználót, meg nem is mindenki éri el.

TV-nél még érthető a készenléti állapot, hogy a fotelból vagy ágyból be lehessen kapcsolni, na de egy PC-t ritkán használunk távolról. Annak is kicsi a valószínűsége, hogy LAN-on keresztül más bekapcsolja a gépemet, mert bios-ból letiltom. A hibernálásnak még van értelme, de a táp készenlétben hagyásának alig látom értelmét.

bye

(#6300) Tempileul válasza építész (#6290) üzenetére


Tempileul
tag

Kösz az infót! A tápnak semmi baja én csináltam hülyeséget, 1 molex csatira 3 dolgot dugtam, 1 ventit meg a háznak a két csatiját!

The easy day was yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.