Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9002) jozsi252 válasza tornas (#8998) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Lett volna nekem is 2 kérdésem, de az egyikre megadtad a választ is, ezzel a hsz-eddel.

Konkrétan az lett volna a kérdésem hogy számít-e valamit hogyha a tápon pl van 2db 4 pines csati, illetve külön 1 db 8 pines csati. És pl a VGA-ba a 2db 4 pineset dugom, a procinál meg ami van csati, oda meg egybe a 8 pineset dugom, de akkor ez nem számít semennyit, ha jól vettem ki a szavaidból?

Másik kérdésem pedig az lett volna, ha pl az adott VGA 6 pines, és a tápcsatin csak úgy van hely hogy 6+2 pines csati, akkor gondolom a 6 pin-t nyugodtan rá lehet dugni a VGA-ra, nem baj egyáltalán hogy a végén a 2pin lóg a levegőbe?

Illetve amit említettél hogy van aki a 6+2 pines csatit erőszakolja rá a 8 pines cpu csatira, az meg amiatt száll el mert az utolsó 2 pin-nél a földelés illetve a 12V-os vezetékek nem egyeznek meg?

Köszi a segítséget :R

Illetve jól tudom hogy elvileg a csatik úgy vannak kialakítva hogy rossz helyre be sem lehet dugni őket? Szóval emiatt nem is értek 1-2 embert hogy látja hogy nem megy bele a csatlakozó az aljzatba, de ennek ellenére szépen bele erőlteti, aztán csodálkozik hogy elszáll neki minden.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9003) jozsi252 válasza jozsi252 (#9002) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe itt a topicba laza 2 órás keresgélés, olvasgatás után, okosabb lettem egy picivel.

Szóval akkor összefoglalva alapból ATX12V / EPS12V : 4+4 pin csati kifejezetten csak a cpu-hoz van, mivel fordított ennek a polaritása mint ami a PCIe csatihoz van. Valamint hiába van 8 pines PCIe csati, azt nem tudom használni én semmiképp a cpu-hoz mivel ugye itt is az áll fent hogy fordított a polaritás, amit előző hsz-nél említettem a 6+2-es csatinál.

Illetve amit akarok venni XFX 450 pro tápot, annak van 2x4 pines alaplapi csatija, illetve 8 pines csatija is. Miért van ebből 2 csatlakozó a cpu-hoz, hogyha ezeket úgy sem tudom használni a PCI-e be dugott VGA-hoz, a fent is említett fordított polaritás miatt? Vagy esetleg van valami más gyakorlati haszna a maradék csatlakozónak?

Köszönöm :R Remélem jól írtam le mindent

iPhone 13 Pro Max

(#9005) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok. Volna egy olyan kérdésem amit a VGA-s topicban is fel fogok tenni de félig ide is tartozik.

Van egy BeQuiet Straight Power E9 580W CM moduláris tápegységem.
Ennek 4 ágra van osztva a 12V-os tápköre.

Jelenleg egy PCI-E tápkábelen levő két konnektorral táplálom a 7950-es VGA-m 8tűs és 6tűs csatlakozóját.
Ekkor max kakaón(tesztprogik/Crysis sokadik) a kártya 12V-os bemenő ágán a kezdeti 12,15V-os feszültség leesik 11,94-11,97V-ra (GPUz-ben nézem).

Egy kis időre kipróbáltam úgy, hogy a tápegység másik PCI-E ágát is bekötöm és a 6tűs és 8tűs csatikat a kártyán a két külön csatlakozóból jövő két külön kábellel táplálom.

Ekkor a 12V-os bemeneti feszültség csak 12,03V-ra esett le.

A nagy kérdéseim:
-okozhat-e a 11,94V-os feszültség bármi kárt a videókártyában?
-a tuningra van-e ez valamilyen hatással? (lehet-e stabilabb a tuning 12,03V-os tápfesszel, mint a 11,94V-ossal)

Üdv és előre is köszi a segítséget tápguruk! :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#9006) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem. Adott ez a tápegység:

Elvileg 300W-os, szerintetek rá lehet bízni egy olyan konfigot amiben egy ASUS GTX650 TI-OC-2GD5 szolgál?

A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9007) tornas válasza smiti (#9006) üzenetére


tornas
őstag

Ha nem tuningolod a procit és a VGA-t akkor akár elég is lehet neki ez a 300 W.

De szerintem inkább használd egy kicsit "nagyobbal"! Pl. olyan 300 W-os (350 W-os) táppal, aminek 12 V-ja erősebb (a tiédnek elvileg csak 215 W a 12 V-os fesz terhelhetősége és az is osztott ágas). Az sem baj, ha esetleg egyben hagyott ágas a 12 V-ja.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9010) tornas válasza Raggie (#9005) üzenetére


tornas
őstag

"A nagy kérdéseim:
-okozhat-e a 11,94V-os feszültség bármi kárt a videókártyában?
-a tuningra van-e ez valamilyen hatással? (lehet-e stabilabb a tuning 12,03V-os tápfesszel, mint a 11,94V-ossal)"

Mivel ezek az értékek az ATX szabványban rögzített 5 %-on belül vannak, így én nem tartanék semmiféle következménytől. De mivel ezek szoftveres mérések, így eléggé hiteltelenek. Ahhoz, hogy pontosan tudd, hogy milyenek a feszeid értékei 12 V-on, ahhoz egy multimétert kellene használni!

És az sem ártana, ha a tápod 12 V-jának ágelosztásait is pontosan tudnád. Ehhez pedig az a legbiztosabb módszer, ha felnyitod a tápot és megnézed a panelba forrasztott sárga drótok elhelyezkedését illetve kiköveted, hogy melyik sárga drót melyik csatlakozóhoz megy és honnan (12V1, 12V2 stb...)! Ez félig-meddig egy kis szakértelmet is igényel, így ezt a műveletet csak a saját felelősségedre végezheted el!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9011) Raggie válasza tornas (#9010) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm... ezt a táp kibontást majd még megfontolom. Nem tűnik nagyon bonyolultnak, de nem szívesen bontanám ki ettől függetlenül.

Az a gond, hogy találtam képeket a tápom belsejéről a neten tesztekben, de pont ez a 12V-os ágak felosztása egyiken sem látszik. (ez hogyhogy nem érdekel senkit??)

Mindenesetre nem aggódom annyira akkor, megnyugtattatok.

Clint Eastwood FTW

(#9012) tornas


tornas
őstag

Mindenkinek Kellemes és Elektronikus Alkatrészekben Bőséges Karácsonyt Kívánok! :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9013) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok! Van egy ilyen tápom Thermaltake TR2-500W W0093.

Konfigot akarok építeni januárba vagy februárba, kerettől fűggően, de fontos lenne a fogyasztás is. Ha kevés lesz a pénzem fm2 lesz, vagy fm2+ (feltéve ha addig megjelenik). Ha több akkor egy használt sandyre gondoltam.

Két kérdésem lenne:
1.) A tápomon csak 1x4 pin-es csati van, nem pedig 2x4 pin (a barátom gagyi tápján is 2x4 pin van). Lehet problémám egy 2500k tuningolása során? Van egy elég jó proci hűtőm, CM Hypes 212 Plus, szerintem ezzel simán 4ghz fölé lehetne vinni azt a procit, kérdés, hogy bírja krafttal a táp. Vishera konfigba épp ezért nem is gondolkozom.

2.) VGA valami HD 7870/ HD 7870 Tahiti Le/ HD 7950 lessz remélem. Lehet, hogy 2 db 6 pin PCI E csati kell majd a VGA-nak, az én tápomon csak 1 db van. Meglehet ezt oldani valamilyen átalakítóval? Vagy kuka az egész és tápot is kell majd vennem?

Köszi a segítségeteket. Boldog Karácsonyt! :R

(#9015) lotuska válasza #68686080 (#9014) üzenetére


lotuska
tag

Értem, köszönöm a gyors választ. Átgondolom és kerettől fűggően döntök majd :K

(#9016) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Egy kis problemam lenne, aki tud, kerem segitsen!
Adott ez a Giga lap, benne egy 3 GHz-es Cerka: [link]
Van egy CD iro es egy HDD is a gepben, molexen kapjak a delejt. Raknek bele egy zsir FSP HEN tapot, amin csak egy molex van sajnos... Atalakitom meg a fasorban sem :(
Ezzel a csatival tudok vmit kezdeni? Mire jo ez?? -> [link]

(#9019) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Nem találom sehol a régi leírást hogy hogyan kell összekötni két tápegységet avégett hogy elkerüljük a rosszul járt kolléga esetét.

Én is tönkretettem régen 2db 350Wos tápból egyet, igaz én autó erősítőre kötöttem rá őket.

Köszönjük az okosítást, Kellemes Ünnepeket!

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9020) tornas válasza ThodEE (#9019) üzenetére


tornas
őstag

Ez a téma mostanában ki lett fejtve itt némi tapasztalattal is. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9021) ThodEE válasza tornas (#9020) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszi visszakeresgélek :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9022) janos666 válasza #68686080 (#9001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Van valami ismert hibájuk?
Akkor itt is megkérdezem, hogy szerintetek itt én rontottam el valamit?
Ezek RS-750-ACAA-E3 tápok voltak, sietős vásárlással.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9024) janos666 válasza #68686080 (#9023) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Folytathatnád, mert nekem még mindig szükségem lenne egy megoldásra, lehetőleg minél kevesebb elfüstölő táppal a hátam mögött. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9025) ThodEE válasza janos666 (#9024) üzenetére


ThodEE
őstag

Valami komolyabba nem gondolkozol :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9026) bal10


bal10
csendes tag

Új gép vásárlását tervezem, és nem tudom, hogy a jelenlegi Chieftech GPS-450AA-101A tápom mire lenne elég. A gép így nézne ki: Intel i5-4570, R9 280X és egy ssd és egy hdd.

Utánakerestem, mennyit fogyaszt az i5 4570 és az R9 280X. A cpu úgy 132 W körül ehet terhelés mellett, a vga pedig a PH-s teszt szerint 296 W-t fogyaszt.

Ez ugye 428 W eddig és még ott van a hdd és az ssd.
Szerintetek elbírná a meglévő tápom?

(#9028) Indy69


Indy69
aktív tag

Sziasztok új gép összerakását tervezem, ezt a tápot[link] ebbe a házba [link] nem fog megsülni mivel eléggé elvan burkolva ,hiába 5-7 év gar szellőzés az szinte semmi egy felső tápos vagy normál házban ok de ebben szerintem egy ventis változat talán jobb lenne :U
Ha valakinek van mATX házban hasonló és megnyugtat azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#9029) tornas válasza Indy69 (#9028) üzenetére


tornas
őstag

Az rendben van, hogy passzív az a táp, de én azért egy "gyenge" szellőzést beraknék abba a házba. Már csak az életartam-növelő hatás miatt is. :K

B.U.É.K. Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9030) Writz válasza #68686080 (#9001) üzenetére


Writz
tag

Van egy 500W-os CM GX Lite tápom (L3-as) Arról valami véleményed?

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#9031) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha egy minőségi táp elkezd cincogni, annak orvoslására milyen lehetőségek vannak, illetve mik lehetnek a kiváltó okok.

Okozhatja esetleg hibás kondi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9032) Algol válasza Graphics (#9031) üzenetére


Algol
senior tag

A kiváltó okokról lásd a következő írást:
[link]

Az orvoslás lehetőségei:

- a processzor energiatakarékossági funkcióinak kikapcsolása a BIOS-ban
- a videokártyánál a vsync bekapcsolása is segíthet
- a videokártya, az alaplap kicserélése

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#9033) ripla


ripla
őstag

beraknám ide is a kérdésemet, mert a másik topikban azt mondják rossz helyen járok.
szóval.
üdvözletem.
abban szeretnék véleményt kérni, hogy van nekem egy chieftec tápom, aminek nagyon hangos a ventije.
na most, arra gondoltam hogy kicserélem benne a ventit, ezért berendeltem hozzá egy ilyet.
azt szeretném megtudni, hogy erről mi a véleményetek?
a cheiftec tápom 600W -os, CFT-600-14CS néven fut, és 2 pines a csatlakozója. a 2,5 év alatt soha nem pörgött fel, fixen pörög.
az általam megrendelt venti viszont 3 pines, 3 vezeték jön ki belőle, amiből az egyik a fordulatszám szabályzó.
na most, mivel a chieftec jelenleg is fixen pörög, tehát nem kell hozzá a fordulatszámszabályzó vezeték, akkor a chieftec régi csatlakozóját leszedve a jelenleg használt ventiről, rá tudom-e applikálni erre az új be queit ventire úgy, hogy a 3 vezetékéből egyet nem használva, belerögzítem a maradék 2 vezetéket a jelenlegi ventinek a csatlakozójába (leszedve a régiről ofc).
működhet ez így? nem lesz baja? tökéletes lesz?

[ Szerkesztve ]

(#9035) Kikiri7


Kikiri7
tag

Sziasztok, ehhez az alaplap hoz milyen tápot javasoltak ? Mert ahogy nézem 1x8 es 1x4 atx 12volt is kell neki. Előre is koszi
http://www.asus.com/hu/Motherboards/MAXIMUS_VI_FORMULA#specifications

Kikiri

(#9036) Writz válasza Kikiri7 (#9035) üzenetére


Writz
tag

Másik topicba tedd fel a kérdésed... :R

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#9037) ngabor94


ngabor94
tag

Hali
Remélem nem gond ha itt teszem fel a kérdésem, ami nem nagyon passzol bele egyik topicba sem.
A kérdés, hogy hogyan tudom kideríteni, milyen táp van a gépben, anélkül hogy szétszedném? Van valami program vagy valahogy ki lehet következteni a típusát, vagy hogy mennyire képes maximum?

[ Szerkesztve ]

(#9038) tornas válasza ngabor94 (#9037) üzenetére


tornas
őstag

A digitális tápokat leszámítva (a saját programjukkal együtt) nincs az a program ami megmondja neked, hogy milyen típusú és paraméterű táp van a gépedben. :N

Jut eszembe, a Word, az alkalmas lehet.... feltéve, hogy előtte egy .doc állományba be lett írva a táp pontos típusa és egyéb infója is. :DDD

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9039) ngabor94 válasza tornas (#9038) üzenetére


ngabor94
tag

És valahogy kikövetkeztetni mire képes? Néztem hátul címkét, de azon csak egy W van az pedig a kettő 220 input, output.. :), meg az Amper és Hz. Esetleg valami képletet összehozni, mostani fogyasztásra vagy teljesítményre? Vagy csak tényleg akkor lehet megtudni képes ellátni egy gépet, ha azt rákapcsoljuk?

(#9040) tornas válasza ngabor94 (#9039) üzenetére


tornas
őstag

Kérünk inkább egy jó képet a tápod hátuljáról, és akkor talán lehet valamit következtetni. Esetleg ha ügyesen tudsz fényképezni, akkor a rácson át is lőhetsz valamicske képet az elektronikáról.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9041) ngabor94 válasza tornas (#9040) üzenetére


ngabor94
tag

Képből szerintem ti sem tudnátok többet, de annnyit elmondhatok 1 ventis(legalábbis amit látok), 7 lapátos, 8centi átmérőjű kb. ugyanennyi magas és 18 széles. Formára erre hasonlít

[ Szerkesztve ]

(#9042) (Bundás) válasza ngabor94 (#9041) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hasonlít... Még mindig több száz jöhet számításba. Csinálj egy képet címkéről please és pont.

(#9043) ngabor94 válasza (Bundás) (#9042) üzenetére


ngabor94
tag

Input: AC220V 3.5A 50Hz
Output: AC220V 1.5A 50Hz
Más nincs.

(#9044) Algol válasza ngabor94 (#9041) üzenetére


Algol
senior tag

Ha monitor tápcsatlakozó is van rajta, akkor az a táp nem egy mai darab.

Nem lehet olyan nehéz leszerelni a ház oldallapját, hogy megnézhesd a tápegység feliratát. Ennél jobbat senki sem tud javasolni neked. Gondolom nincs kéznél egy hajlékony üvegszálas optikai szonda, mert azt bedughatnád a ház szellőzőnyílásán és körülnézhetnél benne. :)

Üdv: Algol

(#9045) (Bundás) válasza ripla (#9033) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hangos = nagyon pörög, vagy "zaja" van?

A gyári ventilátorod elvileg Yate Loon d14bh-12, aminek max fordulata 2800 RPM 140 CFM (légszállítás) mellett. Külföldi teszt szerint 300W terhelés alatt 1000 RPM körül forog.
Legjobb lenne egy újat szerezned ebből, vagy ami benne van. Helyettesítővel is lehet próbálkozni, de a légszállításnak, fordulatszámnak nem ártana a gyárihoz közel lennie. Az induló áramerősség, ventilátor induló feszültség sem mindegy ám (nem pörgeti egyáltalán a ventit / túl későn indítja be, stb)

(#9046) (Bundás) válasza ngabor94 (#9043) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lehet sötét vagyok, de még a P3-as idejében írtak 220V-ot a 230 helyett. Az eddigi infoáradat pedig arra enged következtetni, hogy ez a táp nem képes többre, mint amennyire eddig. :)

(#9047) ripla válasza (Bundás) (#9045) üzenetére


ripla
őstag

nagy zaja van, ez a bajom vele és idegesít. :)
ezt néztem ki amúgy, ez is 1000-t pörög. de mondom ez a táp venti soha az életben nem pörgött fel, nincs is rajta sebesség szabályzó, sima 2 pines. illetve nem is tudom, hogy tápokba szoktak-e sebesség szabályzós ventit rakni, szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#9048) (Bundás) válasza ripla (#9047) üzenetére


(Bundás)
addikt

A táp maga a fordulatszám szabályzó. A tápegységed ventilátor vezérlése az említett típusú Yate Loonra van tervezve. Ha beleraksz egy eleve 1000 RPM-es ventit legjobb esetben maximum pörgeti nonstop, rossz esetben fel se pörög a ventilátor, vagy túl későn teszi ezt és ledöglik a táp. Szóval ha nem zavart a gyári hangja jobb lenne egy olyat keríteni bele ismét. :)
Ha jól látom megtaláltad a táp ventilátoros topikot, ott írd be a d14bh-12 -es modellszámot, találsz pár embert akinek hasonló problémája volt, a válaszok között pedig kapható helyettesítőt.

(#9049) JSHammer


JSHammer
tag

hali

a terheletlenül is ciripelő táp képes újraindításra játék közben?:)

gigabyte e570

bár olvastam a cikket,(hogy enm befolyásoló tényező) de ha minden jó elvileg csak a táp lehet a ludas:)

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#9050) ripla válasza (Bundás) (#9048) üzenetére


ripla
őstag

milyen problémák merülhetnek fel, ha a jelenlegi ventim max. fordulatszáma 2800, a be quiet venti fordulatszáma pedig csak 1000? túlmelegszik a táp és folyton le fog kapcsolni? vagy csak egyszerűen elolvad a tápom? :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.