Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49851) boba6


boba6
aktív tag

nincs valakinek gyorsba egy OSX kompatibilis USB-s külső optikai meghajtója? (privi ha igen)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#49852) Old fox válasza boba6 (#49851) üzenetére


Old fox
tag

belenyúltál megint? :F :O

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#49853) ALI_G


ALI_G
veterán

Ilyen Makro könyvet vennék: R. E. Hall – J. B. Taylor: Makroökonómia, Akadémiai Kiadó, 2003

(#49854) ErőVarázsló válasza boba6 (#49851) üzenetére


ErőVarázsló
tag

pó azaz pü

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#49855) boba6


boba6
aktív tag

J&W Minix 1100 netbook fehér érdekel vkit?
Intel Atom N455 (1.66GHz), 1GB DDR3, 160GB, 10" TFT-LCD LED, LAN, WLAN, USB, VGA, Kártyaolvasó, Webkamera, T-mobile 3G, 3cellás akku, Win7 Starter

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#49856) Rick4 válasza boba6 (#49855) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyi pénz? Gari, számla lenne-e?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#49857) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Keresek 8cm-es 2 eres ventilátort, valamint 6cm-es 3 eres ventit csatlakozoval.
Ha valakinek van esetleg elfekvőben akkor szóljon már, lehetőleg újszerű kellene.

köszi

(#49858) Palkó


Palkó
tag

A kapu.hu portálról levették a PH linket.
Gondolom kellet a hely a tahó világnak. Mert az felrakták... :F

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#49859) lorcsi


lorcsi
veterán

(#49860) skopy


skopy
tag

Eladó cuccaim.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#49861) pschio


pschio
őstag

hol tudok nagyobb mennyiségben ilyen moser roth csokit venni szegeden? eszméletlen finom. legjobb csoki amit valaha ettem.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#49862) Rick4 válasza pschio (#49861) üzenetére


Rick4
félisten

Aldiban szoktak ezek lenni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#49863) FoxiestFox válasza pschio (#49861) üzenetére


FoxiestFox
félisten

70% kakao, hmmmm :K

(#49864) rt06


rt06
veterán

nem tudja valaki veletlen, hol lehet szegeden 3d-s (voros/cian, magent/zold, colorcode (kek/sarga)) szemuveget kapni? akar papirkeretes is jo

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49865) skopy válasza rt06 (#49864) üzenetére


skopy
tag

Valami ilyenre gondoltál ?
Keresd nyugodtan djcir kollégát, biztos tud segíteni.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#49866) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Keresek VÉKONY 8 centis ventit. Használt is jó, 500Ft felé gondoltam

(#49867) Rick4 válasza rt06 (#49864) üzenetére


Rick4
félisten

Ezresért vettem pont ilyen szemüveget Erővarázslótól. Ha a másiknak feléből akarod ugyanazt, keresd őt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#49868) pmheros válasza FoxiestFox (#49866) üzenetére


pmheros
senior tag

megpróbáltalak lebeszélni a memsünikről, hát erről is megpróbálnálak.
80 -asakból a standard a 25mm -es vastagság. Ahhoz hogy ebben a méretben nyomjanak is levegőt ahhoz is kell egy bizonyos fordulatszám. A 80 -asokból a slim kivitel a 15mm vastagságot takarja. Ez ugyan vékonyabb de gyakorlatilag nem annyival, mint amennyivel kisebb "teljesítményű". A probléma a kis vastagság, ami miatt a lapátok dőlésszöge igen alacsony kell hogy legyen, ezen okból magas fordulat mellett is alacsony marad a légszállítás. Ez ellen lehet védekezni a magas fordulattal, de csak a motor, és a csapágyazás korlátjáig. Természetesen hangos lesz. Vagy lehet halk de akkor végképp nem nyom levegőt.

Volt 80 -as Zalman ZM-OP1 -esem, volt nagyobb 100 -as Scythe"KAZE JYU SLIM" tudom miről beszélek.

Legelterjedtebb vagy inkább egyetlen 80x15 -ös, az a Zalman ZM-OP1 ventilátora volt kis hazánkban. Ha fel is lehet még lelni valahol akkor 2000 -2500Ft lesz az ára. Sajnos használtan sem 500. :(

Ha szeretsz keresgélni 80x80x15 -ösből ezek közül vadászgass:
ADDA AD0812MB-D70
ADDA AD0812MB-D71
Xilence COO-XPF80.S.W
COOLER MASTER R4-SPS-20AK-GP

Vagy rendelj a DTK Computer -től alpine DF0801512SEMN ventit. Onnan 310 a venti, meg 1500 a posta

nem vagyok tökéletes

(#49869) FoxiestFox válasza pmheros (#49868) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A szitu most az, hogy be akarok tenni a gépbe egy kártyát a VGA mellé (az egyik kicsi pci-e így is takarásban van magától a bordától, de azt úgysem használom, viszont a venti által takarásban lévőbe jönne egy hangkártya).
Nem kell nagy légszállítású cucc, csak valami, ami mozgatja a kártyán egy kicsit a levegőt, de egy normál vastagságú venti már nem fér oda.

(#49870) Attix82 válasza FoxiestFox (#49869) üzenetére


Attix82
őstag

Xilence COO-XPF80.S.W 80x80x15 CaseFan Big4 Pin Brushless 80mm Hydro 15dBA

Ilyenre van szükséged? [link]

A legvékonyabb kivitel: Xilence COO-XPF 60S.W Fan 60x60x12 White Box SlimLine

[ Szerkesztve ]

(#49871) pmheros válasza Attix82 (#49870) üzenetére


pmheros
senior tag

jó hír :C

főleg hogy az előbb elmagyaráztam hogy mi az ami nincs :B
most kicsit sem érzem magam hülyének.

ha a 60mm -es is ér akkor van ott 10 széles is, mint "A legvékonyabb kivitel:"

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#49872) FoxiestFox válasza Attix82 (#49870) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ilyesmire. Mikorra tudsz szerválni egy ilyet?

(#49873) Attix82 válasza FoxiestFox (#49872) üzenetére


Attix82
őstag

Ha megrendeled, holnap itt lesz.

pmheros : Tényleg van 10 mm is ...:) nem is vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#49874) userZ


userZ
tag

Független 3G-s telót keresek jó állapotban, jó akksival. Skype-ot lehessen rá applikálni, hirtelen ennyi az elvárás. Ajánlatokat priviben, köszi! :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#49875) ShadowX


ShadowX
őstag

Xperia X8 eladó.

(#49876) sss


sss
senior tag

Sztem nekem valahol van egy op1-es ventim. Sőt, van hozzá zalman hp80d is. Ha vki venne ilyesmit, akkor előkeresem őket.

(#49877) pintyesz


pintyesz
senior tag

19-22"-os LCD monitort keresek Szegeden....
max 20K
A legjobb árérték "nyer" :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#49878) Luighi válasza pintyesz (#49877) üzenetére


Luighi
aktív tag

(#49879) pintyesz válasza Luighi (#49878) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszi,jegyeztem :R

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#49880) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Véletlen valakinek teszt erejéig egy velocija? Hozom-viszem a segitővel együtt ha van ideje nálam megvárni a tesztet, kb 2 óra! :R :C

(#49881) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Eladó 1db 19"-os LCD monitor. Ára: 1000HUF
Típusa: DTK J996 PYW Bézs színű, nem sík képcsöves.
Az elszállításában nem tudok segíteni.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#49882) Attix82 válasza GrotESC (#49881) üzenetére


Attix82
őstag

Biztos, hogy LCD?:)

(#49883) pilóta


pilóta
nagyúr

Van itt a topicban esetleg valaki Corel X5 expert?

Színkezelésben kellene egy kis segítség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#49884) FoxiestFox válasza GrotESC (#49881) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akarod mondani CRT? ;]

(#49885) Rhino666 válasza GrotESC (#49881) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem síkképcsöves LCD?? :Y :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#49886) Old fox


Old fox
tag

Flexibilis LCD. :C
olyan alakúra hajtod, amilyenre akarod :))

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#49887) GrotESC válasza GrotESC (#49881) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Elnézést, tényleg CRT. Én arra is gondoltam, amikor írtam... :B

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#49888) ch003067 válasza Old fox (#49886) üzenetére


ch003067
addikt

Van már olyan :D

Régebben itt a PH-n is volt róla egy írás :D

(#49889) Andi45


Andi45
csendes tag

Jó estét! Megvételre keresnék X BOX 360-at sürgősen,kipróbálási lehetőséggel.

(#49890) maláj válasza Andi45 (#49889) üzenetére


maláj
őstag

te is jányom blútúsz ?! ;]

(#49891) ch003067 válasza Andi45 (#49889) üzenetére


ch003067
addikt

Az nincs, de van 360as boxhoz kormányom, HDMI kábelem meg egy headsetem ha esetleg érdekel :U

(#49892) Andi45 válasza ch003067 (#49891) üzenetére


Andi45
csendes tag

Szia!Ha tudok venni játékkonzolt,akkor lehet,hogy érdekel. :K

(#49893) ch003067 válasza Andi45 (#49892) üzenetére


ch003067
addikt

Majd dobj egy t ha érdekel ;)

(#49894) Andi45 válasza ch003067 (#49893) üzenetére


Andi45
csendes tag

Ok :)

(#49895) Old fox válasza ch003067 (#49888) üzenetére


Old fox
tag

Írta, mondta valaki hogy nincs? :F

Na de ilyen tipusszámmal: DTK J996 PYW ? :W

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#49896) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Szabadulni a Matávtól(legujabb nevén T-home). Lehetséges, de nem egyszerű és ha nincs sok-sok pénzed akkor teljesen elérhetetlen. Ez volt a mai nap tanulsága számomra, miután bejártam délután a fél várost ezügyben.
Előzményként annyit, hogy ha jól számolom már 16 éve vagyok valamilyen módon ennek a cégnek az ügyfele. Volt telefonom, kábeltévém, netem, végül mobiltelefonom. Ezek nem feltétlenül ehhez a céghez tartoztak eredetileg, de sokszor mire megkötöttem a szerződést az eredeti céggel, vagy pont fordítva éppenhogy menekülni akartam ettől a cégtől, rövid időn belül felvásárolta azt így ismét náluk kötöttem ki.
Korábbi lakhelyemen volt egy mikrós netem akkor még (2000-ben kötöttem) egész jónak számító 10ezer forintos áron. Amíg egy kis szolgáltató szolgáltatott egész elfogadható volt, majd amikor átvette a nagy cég egyszeriben elromlott és már több időt töltött a szerelő a tetőn, mint amennyi időre rendesen működött a szolgáltatás.
Amikor 2006-ban beköltöztem Szegedre, akkor még egy Tiszanet nevű céggel kötöttem
kábelnet-szerződést, mire bekötötték addigra ez is Matávos lett. Sebaj, mert korábbi
netelérésemmel összehasonlítva valami álom volt. Kb. háromszoros stabil sebesség féláron, és a következő években ez szinte minden évben kétszer emelkedett, miközben a díjam csökkent. A kábeltévé ára ugyan nem a legolcsóbb volt akkor sem, de mivel más lehetőség nem volt akkoriban ezt elfogadtam. később digitális csomagot is kötöttem elsősorban a két History csatorna miatt. A két szolgáltatásról külön kaptam csekket, a munkáltató kifizette a netet, a kábeltévé pedig átutalásról ment. Kb két-három éve azonban elkezdett az egész rémálommá válni. Azelőtt ha lejárt a hűségem simán ment tovább minden,(egy fillérrel sem fizettem többet) sőt még a cég hívott fel azért, hogy ugyan ne fizessem már tovább a tavalyi drága áron a cuccost, hiszen már olcsóbb az egész.
Akkor azonban az történt, hogy egyszer csak kaptam egy kétszer akkora számlát mint addig, amikor meg ezt kifogásoltam, akkor még nekik állt feljebb, hogy ők bármikor változtathatnak a szerződésen és az árakon, valamint ha nem akarok még rosszabbul járni, akkor kössek újabb hűséget, amit én vagyok köteles figyelni estébé.
Kevés most az időm, ezért a továbbiakat nem részletezném, de a lényeg az, hogy amikor a fenti eset történt akkor 3250 ft volt a netem, amiből azóta a legolcsóbb csomag 6000 körül van, a banki átutalás egyik napról a másikra megszünt, illetve dehogy szünt meg, hanem csak valami miatt azóta csekket küldenek, és amikor ezért szólok, akkor a bankba zavarnának a bankban meg nem értik az egészet és vissza a T-home-hoz. A digitális csatornákat szétverték, megszüntették, a nézhető csatornák helyett nézhetetlen vackok vannak és a History sem fogható már. IPtv-re akartak tavaly kényszeríteni ami meg nem működött, így vissza is adtam, a munkáltató meg törvény alapján(!) csak 5000-et térit max havonta azt is
csak utólag az év végén aminek az összegé 40-ben maximalizálta.
Azóta összevonva tévét a nettel egy számlára, meg mindenféle hűségidőket aláírva 10ezer
körül fizetek nagyságrendekkel kevesebb csatornáért mint mondjuk két éve miközben a
legminimálisabb rugalmassággal sem rendelkezik a cégtől 28-29-án szoktam megkapni a
csekkeket, amiket 3-4-éig, kellene befizetni, illetve újabban már 24-éig és 26-ig, Tehát
időutazónak kellene ahhoz lenni, hogy pontosan befizethessem. Olyan is előfordult már, hogy a felszólítás hamarabb megérkezett mint a számla..
Ráadásul mivel annó svájci frank hitelre vettem fel a lakáshitelemet, az már a fizetésem
60-70%-át elviszi így aztán nagyon nehéz a rezsit fizetni, sokszor nem is sikerül. A többi
szolgáltató valamivel megértőbb a T-home azonban már egy hónap tartozás után kikapcsol
mindent és ez már másodszor fordult elő ebben az évben. Rengetegszer kértem már, hogy 10-15-e körüli befizetési határidőt állapítsanak meg, vagy legalább állítsák vissza az egykori átutalást, mert a bank akkor von, ám erre mindíg azt mondták, hogy ahhoz a számítógépbe kellene nyúlni és ők nem tudnak számítógépet programozni.
Mindenképpen muszáj lenne csökkenteni a költségeimet és mivel a tévéről és úgy néz ki a
netről is lejárt a hűségidőm ebben a hónapban,(legalábbis pénteken ezt állította az
ügyintéző!!!) szétnéztem milyen lehetőségeim vannak.
Nos itt Alsóvároson a Mátyás térnél nem valami sok. Igényeim nem nagyok: legyen normális sebességű netelérés, amihez nem szükséges ezer giga sebességű feltöltés, mert ahhoz a havi egy filmhez amit letöltök (azt is csak azért, hogy ki ne tiltsanak a trackerről) nem szükséges a nagy feltöltési sebesség. Tévéből meg legyenek meg a hírcsatornák, és egy-két ismeretterjesztő csati. A többi egy kalap kakit sem ér.
A tévé egyszerűnek tűnik: MindigTV, mivel mostanában csak a híradókat nézem és azon is van HÍRTV és ATV, ezer forint havonta pedig nem megterhelő. Van egy USB-s vevőm és
gyakorlatilag nincs olyan pontja a lakásnak ahol a hozzáadott párcentis botantennával ne
jönne 100%-os jelerősséggel és minőséggel, pedig földszinten lakom. Mai hír, hogy lesznek újabb csatornák, igaz azokkal együtt már 1900 lesz az ára, na de ami engem is meglepett az új csatik között ott az egyik History is!
Netből pedig vagy T-home, esetleg Invitel (max 2M-es csomaggal) illetve mikrós net
lehetséges. Kinéztem egy Okszi Pc nevű céget és elmentem a Bécsi Krt. 24-re ahol a
honlapjuk szerint az ügyfélszolgálati irodájuk van. Nagy meglepetésemre egy felnőttképző
iskolát találtam ott semmi utalással arra, hogy itt lenne egyáltalán egy ilyen nevű cég. Az
egyik oktató megmutatta merre menjek, míg végül egy konyhán és egy spájzon keresztülsétálva rájuk leltem. Ők is meglepődtek azon hogy ügyféllel találkoztak, főleg, hogy elmondtam nekik mit szeretnék. Még nagyobb meglepődéssel közölték, hogy Szegeden ők nem szolgáltatnak, majd megkérdezték honnan vettem én ezt az infót? Nos az Ő honlapjukról, amin még jobban meglepődtek. Mivel már több meglepetést szerintem már ők sem bírtak volna el, ezért gyorsan azt ajánlották, hogy inkább a Rókusi körútra menjek a Netsurf-höz, mert ők is épp onnan neteznek.
El is mentem, de előbb még tettem egy kitérőt tévéügyben. A MindigTVExtra hivatalos szegedi képviseletén úgy fogadtak, mint valami véres rongyot. Én már korábban is olvastam a
honlapon hogy száz forint híján 14ezret kell ahhoz befizetnem, hogy legyen tévém, viszont
azt is olvastam, hogy vannak mindenféle részletfizetési lehetőségek is. Ám amikor erre
rákérdeztem elkezdtek fintorogni és hangnemet váltani, majd közölték, hogy ők nem tudnak semmiről és legközelebb akkor jöjjek ha van nálam 14ezer forint, addig nem hajlandóak szóba
állni velem. Benéztem még egy-két műszaki üzletbe is ahol árulnak stb-t, de vagy nem volt, vagy csak egy éves előfizetéssel, amiről senkinek nem volt fogalma az meg az, hogy lehet-e részletfizetéssel venni legalább ez utóbbit. Ugyanígy jártam a Tescóban is amin egyébként nagyon meglepődtem. A MindígTV kereskedelmi és pénzügyi partnere ugyanis a Tescó ám amikor rákérdeztem kezembe nyomtak egy szórólapot és közölték, hogy nekik fingjuk sincs erről az
egészről, olvassam el a szórólapot hátha abban benne van. A Tescó üzletsorán található
műszaki boltban meg 26-ért adják azt a beltérit ami bent a Tescóban csak 17ezer, viszont ők voltak az egyetlenek, akiknél minden további nélkül részletre is meg lehet vásárolni!
Végül a Netsurfnél jártam, ahol végre normális és rendes hangnemű ügyintéző fogadott és
elmondta, hogy nekik vannak igen jó árú csomagjaik, és még hűségidőt se kell hozzá kötni de sajna ahhoz hogy ez meglegyen 15ezer forintra van szükségem, mert meg kell vásárolni egy ennyibe kerülő eszközt hozzá.
Itt tartok most. Ötezer forintra tudnám letornászni a net és a tévé együttes díját ami a
T-homos dolognak pont a fele. Ámde hogy ez így is legyen, ahhoz ki kell fizetnem közel
30ezret azonnal. Fél év alatt behozná ugyan az árát, csakhogy az a baj, hogy nekem nincsen 30 ezer forintom.
Egyébként nem az első hogy ilyet tapasztalok. Ha olcsóbb villanyszámlát akarsz akkor
méregdrága fénycsöveket és ledes izzókat, valamint még drágább napelemeket kell beszereznie az embernek. Ha drága a fűtés, akkor cserélj ablakot, szigetelj stb. iszonyat pénzért ha nem akkor fizethetsz mint az állat miközben megfagysz a lakásban és még sorolhatnám az ehhez hasonló példákat
Számomra úgy tűnik a spórolás lehetősége kizárólag a gazdagok kiváltsága!
:(((

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#49897) Rolly válasza regvoltrossz (#49896) üzenetére


Rolly
veterán

Teljes mértékbn igazad van, hogy a spórolásra a gazdagoknak van lehetősége...

erre az is példa ha valakinek van mondjuk egy 20 éves ladája amivel közlekedik havi 1000-2000 km-t de nincs annyi pénze hogy vagyen egy 4-5 éves autót ami fele annyit eszik ...

(#49898) bitpork válasza regvoltrossz (#49896) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Utolsó szóig igaz!
Tudok-unk valamiben segíteni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49899) adequate_cou válasza regvoltrossz (#49896) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Mátyás király téren 25 megás korlátlan net és családi IPTV csomag most 6.680,-/hó úgy, hogy az első hónap ingyenes és vehetsz mellé igénybe energia-kedvezményt is ami havi szinten akár a csomag árának felét is elérhet.

Hűség lejártakor kapsz egy levelet amit a számla mellé mellékelnek, hogy gyere be ügyfélszolgálat irodára, mert hűség lejárta után ha nem hosszabbítasz akkor a net ára emelkedik 1500-al.

Az, hogy a számla mikor jön az attól függ, hogy melyik nap szerelték a szolgáltatást anno be.

(#49900) pschio válasza adequate_cou (#49899) üzenetére


pschio
őstag

koaxon felejtsétek el az iptv-t! csak ott kössetek ahol már a lakásba húzták be az optikát. az invitelnek egyébként, most 5 helyre tervezünk ftth hálózatot.

régvoltrossz: sajnos te pont nem esel bele. a bécsi körútig csináljuk azon a környéken. mátyás tér már kívül esik.

nem tudom milyen árakat és csomagokat adnak majd. de kurva jónak kell lennie ha a digivel versenyezni akar.

nekem a net+tv havi 6k. ez tartalmaz egy 50megás korlátlan netet és 80 valahány adót. azt azért hozzá kell tenni, hogy az adók fele kapásból használhatatlan gagyi. :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.