Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) _seth_ válasza kovtam (#8996) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem gumis mondta, hogy mindenképpen érdemes külön lemezfelnire rakni a téli szettet mert:
-bontóból lemezfelnit 2-5e/db áron el lehet hozni szinte minden autóhoz
-a csere is megvan sokkal gyorsabban sőt akár te magad is lecserélheted ami nem kerül semmibe (emelő csak van és kerékkulcs, én is magam cserélem miután 2 gumisnál is azt tapasztaltam, hogy képesek voltak nem meghúzni jól a csavarokat az egyik pedig önbeálló súlyt rakott a kerékre centírozás(? nem tudom, hogy kell pontosan leírni de nem is érdekel, lehet, hogy centrírozás na értitek) alkalmával
-ha esetleg alufelnid van akkor télen nem kell félteni a sós létől
-a gumik le-fel rakása egyáltalán nem tesz jót a guminak ami érthető is hiszen rá kell feszíteni a felnire persze bírják egy darabig és ha szerencséd van hamarabb kopik el a gumi mint, hogy ilyen cserénél valami baja történne

Ezeket én csak hallottam/tapasztaltam nem szentírás, kérdezz meg mást is az a biztos :)

Lemezfelnit mindenesetre bontóból vegyél! Ott a legolcsóbb! Sőt ha mázlid van akár jó téligumival együtt is megkapod :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9002) finest válasza _seth_ (#9001) üzenetére


finest
őstag

Mindennel egyetértek, kivéve, h használt gumit tegyetek a kocsitokra.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9003) _seth_ válasza finest (#9002) üzenetére


_seth_
veterán

Nem mondtam, hogy azt kell rakni rá :) Az új jobb :) Ugyanakkor ki lehet fogni 1-2 jó darabot a használtak közül... olyan mint a tv németektől: lemerül az elem a távirányítóban már cseréli is... kb az én gumim is így sikerült + miután észrevettem, hogy a jobb elsőm belső oldalán 1-2 mm mély és 2 centi hosszú vágás van nem akartam halogatni a gumicserét mert ha eldurran az a gumi nem lett volna kellemes pl főúton 90-el. Mindenesetre ha valaki mégis használtat vesz nagyon alaposan nézze meg! Ne legyen púpos, vágott, deformált, belül se legyen hibás, nagyon kopottat sem érdemes venni, mi is 3-an néztük a gumimat nehogy rosszat vegyek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9004) Foolti


Foolti
csendes tag

visszatérve a számítástechnikához:

valaki help! :Y

miért van az, hogy az ati vga-m miatt, a windows mindig egy hibaüzenettel illet, miszerint a catalyst control center visszállította a vpu-mat, és restartoljam a masinát...ha kikapcsolom a vpu recovert, akkor kékhalállal hal el a gép. mit tegyek? már 25 drivert tettem fel, biost is frissítettem :(

további érdekessége a karinak, hogy eredetileg 128mb-s, de a saját drivere, és az everest=>megjelenítes=>windows video ablakban 256mb-nak, de a gpu ablakban meg 128mb-s...

ez miért lehet?

Foolti

(#9005) Old fox válasza csongi (#8973) üzenetére


Old fox
tag

A 2db 512/800 DDRII Kingmax Ram 4K?
Ha igen érdekel.

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#9006) Rolly válasza Szemi82 (#8988) üzenetére


Rolly
veterán

hidd el a téligumi jobban tapad a jegen is, persze nem azt jelenti, hogy 100-zal kell menni. pl téivel mehetsz 40-nel akkor a nyárival 20szal ...

(#9007) Rolly válasza Foolti (#8995) üzenetére


Rolly
veterán

akkor én nagyon vakmerő voltam, mert 1-jén algyő szeged között 80-90-nel mentem a havon (mert ugye az aszfalt nem látszódott :D), tegnap este meg békéscsaba újkígyós tiszta jég 50-60-70 attól függ hol mennyire mozgott alattam a kocsi ... (ja téligumi)

(#9008) Foolti válasza Rolly (#9007) üzenetére


Foolti
csendes tag

:U

Foolti

(#9009) Szemi82 válasza proper (#8999) üzenetére


Szemi82
tag

Sajnálom hogy az jött le a mondanivalomból hogy szerintem mindegy hogy mi van fent!!! :U
Hidd el hogy nem ez volt a lényeg. :R

(#9010) Foolti válasza Szemi82 (#9009) üzenetére


Foolti
csendes tag

igen, az én mondanivalómnak is olyasmi lett volna a lénygege, hogy télen téligumi, de azért csodára az sem képes... :)) és is vennék idén is, ha lenne annyi feleslegem... :U csak tavalyelőtt télen vettem 1 garnitúrát(igaz használtan) de meg is adták magukat, és idén már nem bírom használni őket.

Foolti

(#9011) pschio


pschio
őstag

2x256@400 ram elado 2x2.5k
2x256@333 ram elado 2x2.0k

2.4-es cerka (s478) gyari hutovel elado 4k
egy ECS alaplap (socketA) 4k

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9012) finest válasza _seth_ (#9003) üzenetére


finest
őstag

Amennyire alaposan elmndtad, h miért jó a gumit felnivel együtt venni, anyira indokolatlan a használtgumi vásárlást propagálni. A külsérelmi nyom nem minden. Hiába nézed meg kívülről, h milyen a gumi, bele nem láthatsz, nem lehet tudni, h milyen hatások érték a belső szerkeztetet, hányszor, milyen sebességgel vágták hozzá padkához, kátyúhoz. Szerintem felejtsétek el a használt gumit.
Spóroljátok meg a különnbözetet a számítógép felújításán! :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9013) _seth_ válasza finest (#9012) üzenetére


_seth_
veterán

1,5 éve használom azokat a gumikat, mint írtam aki csak tud vegyen újat de ha nincs más még egy jó állapotú használt is jobb mint egy tükörsima kopott gumi főleg ha olyat sikerül kifogni amin még szőrök is vannak :D És igen, nem lehet belelátni de ha már itt tartunk van példa olyanra is, hogy pár kilométeres gumi eldurrant, anyaghiba megesik az ilyen persze használtnál nagyobb esély van rá. Az új gumi egyértelműen jobb mint a használt.

PC: hehe :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9014) Rick4 válasza finest (#9012) üzenetére


Rick4
félisten

ehhez képest a cimborám 100K-ért vett 4db új téli gumit, 5-600 km után meg olyan defektet szedett össze, hogy szálszakadásos lett, és vehetett újat...az jobb?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9015) Rhino666


Rhino666
őstag

Srácok... A Gears of War nagyon letargikus!! :Y Most tartok a Berserker-es résznél és kiléptem a francba mert nem bírtam idegekkel... :Y Még most is remeg a kezem....

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#9016) bolcsodal válasza Foolti (#9004) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen kártya? Gyári hűtés van rajta? GPU-Z mit mond róla? Hőmérsékletet tudsz mérni rajta?

They drew first blood....

(#9017) Foolti válasza bolcsodal (#9016) üzenetére


Foolti
csendes tag

egy egyszerű x600-as... igaz nem nagy érték, de azért csak nem kéne kidobni... :( jaja gyári hűtés van rajta, GPU-Z -vel még nem néztem, de akkor meglesem...

Foolti

(#9018) Foolti válasza bolcsodal (#9016) üzenetére


Foolti
csendes tag

megnéztem GPU-Z -vel is, nem ír semmi különöset, ott 128-asnak látja... nem tok hőt mérni rajta, de nem hinném hogy az lenne a baja, mert kézzel nem tűnik melegnek sem a GPU, sem a ramok... :F

Foolti

(#9019) bolcsodal válasza Foolti (#9017) üzenetére


bolcsodal
addikt

A rendszernapló mit ír? Start/Administrative tools/Event viewer?

Milyen driver van fent? 7,9-esnél frissebb Catalyst?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#9020) Foolti válasza bolcsodal (#9019) üzenetére


Foolti
csendes tag

most épp 7.12, de volt már 7.11, 7.10, 7.9 is... azelőttit a 6.11-est akartam próbálni, de az nem tamogatja a karit...

a redszerinfó annyit ír: HIBA! ati2mtag

Foolti

(#9021) Rolly válasza Foolti (#9004) üzenetére


Rolly
veterán

nekem ilyen gondom volt a 9550-es atimmal anno, ha 3d ment rajta mindig szólt a recovery, ha kikapcsoltam csinttá fagyott a gép. Lecseréltem a karit egy nvidiára...

nekem valszeg a pasztázással volt a gond.

(#9022) Foolti válasza Rolly (#9021) üzenetére


Foolti
csendes tag

nekem is hasonló gondom van... de nekem attól függetlenül megy a 3d része, csak az eredeti 60%-át teljesíti... meg nekem akkor is szól, ha nme megy 3d... :F

Foolti

(#9023) finest válasza Rick4 (#9014) üzenetére


finest
őstag

Anyagfáradás, előfordul. :DDD Atomtámadás ellen nem véd a gumi, gondolom, megdolgozott a szálszakadásért a srác. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9025) bolcsodal válasza Foolti (#9020) üzenetére


bolcsodal
addikt

CRT monitorod van? Tedd fel a 7,6-os Catalystot, vagy 3.8.360-as Omega drivert.

Részletesben nem az van írva véletlenül, hogy "CRT invalid display type"?

They drew first blood....

(#9026) bolcsodal válasza Rolly (#9021) üzenetére


bolcsodal
addikt

A pasztázás minőségéhez vajmi kevés köze van az ATI-nak, vagy az AMD-nek, vagy az NVidiának. Ezért tök felesleges lecserélni a kártyát.

They drew first blood....

(#9027) Foolti válasza bolcsodal (#9025) üzenetére


Foolti
csendes tag

de igen... CRT-m van...

Típus: Hiba! Forrás:ati2mtag kategória: CRT

Foolti

(#9028) bolcsodal válasza Foolti (#9027) üzenetére


bolcsodal
addikt

A 7,9-es Catalyst-tól van egy ilyen bugyuta bug a driverben. Időnként hazavágja a rendszert, ha CRT monitorod van. Tedd fel a 7,6-os gyári drivert, vagy egy olyan omega drivert, ami abból készült(én jobban szeretem, mert nem használja a CCC-t) és figyeld a rendszernaplót.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#9029) martonx válasza Foolti (#9022) üzenetére


martonx
veterán

Elkezdett meghalni a videókártyád.

Vagy ha az nem, akkor a windowsod. Én a helyedben kjipróbálnék egy win reinstallt, utána omegadrivert feltenni. Ha azzal jó, akkor a windowsban kavarodott össze valami a drivernél.
Ha akkor is csinálja ezt a meghalást, akkor új kártyát kell venni.

Én kérek elnézést!

(#9030) bolcsodal válasza martonx (#9029) üzenetére


bolcsodal
addikt

:( :(

Felesleges. A régebbi driverekben nincs meg ez a hiba...

És ha mégis előjönne én először újrapasztáznám a hűtő, aztán lecserélném rajta a hűtést, és csak utoljára cserélném le a kártyát. A windows reinstall-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#9031) Foolti válasza martonx (#9029) üzenetére


Foolti
csendes tag

win. reinstall-t már próbáltam... hát remélem megúszom egy 7.6-os driver cserével :F

Foolti

(#9032) bolcsodal válasza Foolti (#9031) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy próbát megér nem? Driver Cleanert ne felejtsd le...

They drew first blood....

(#9033) martonx


martonx
veterán

Ja és a téligumihoz hozzászólva. Nekem van téligumim 3 éve.
Mivel két éve nem volt komoly tél, ezért idén nem rakattam fel. Erreföl most meg hideg van, és elég bőven esett a hó. Mondjuk én azt vettem észre, hogy túl nagy különbség nincs a kettő között, én főleg városban használom a kocsit, és nem vagyok egy száguldó idegbeteg (bár az ismerőseim ezt cáfolják :DDD )
Téligumival is pont ugyanúgy lehet lecsúszni az útról, mint nyárigumival, csak nagyobb a meglepetés, hogy miért (múltkor főnököm téligumival, 70-nel, egyenes szakaszon csúszott le az útról)?
Egyébként anno a téligumi vásárlás előtt is nyári gumival nyomtam a teleket, idáig 10 telet vezettem, ebből 2-t téligumival. 3 éve pont téligumival ért el a -27°C fokos tél, a fél méteres hóesésekkel, és akkor megint sz*rt se ért a téligumi.
Akkoriban Csólyospáloson laktam, minden nap Szegedre jöttem be dolgozni, és kizárólag hólánccal lehetett a városig beverekedni magam.

Én kérek elnézést!

(#9034) Rick4 válasza finest (#9023) üzenetére


Rick4
félisten

semmi nem volt, csak egy snassz luk az úton....de azt azért érdemes megfontolni, hogy milyen márkájú més milyen erősségű gumit vesz az ember...én már jártam úgy, hogy defektet kaptam, és abban a szituban nem kellett volna szálszakadássnak lennie a guminak...szal azóta én is másképp látom a kérdést, erős gumik kellenek, azokkal kevesebb a baj.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9035) Foolti válasza bolcsodal (#9032) üzenetére


Foolti
csendes tag

na feltettem a 7.6-os catalystot, 3x kellett restartolnom, mert elszállt, viszont most már 3. körben keni a 3dmark -ot :C valszeg meg is oldódott, de azért még majd kérdezek, ha nem így lenne :))

1000 hálám mindenkinek aki válaszolt, de főleg neked bolcsodal a használható ötletért.

:R :R :R

Foolti

(#9036) Rolly válasza bolcsodal (#9026) üzenetére


Rolly
veterán

tudom :$

volt egyszer egy ati kártyám 7000-es hát valami eszméletlen gyenge kártya volt már akkoriban is. Aztán volt ez a 9550-es ami egy idő elkezdett fagyni meg szarakodni, s szar volt az egész, s úgy billeget rajta a hűtés mintha nem is lett volna rajta, szóval valami nagyon szar példányt sikerült kifognom, de ez a két kártyával kapcsolatban úgy döntöttem, hogy többé sose veszek atit :).bár már AMD, s elgondolkodtató a 3850, 3870 de nem :) inkább majd egyszer egy 8800 gt :D

(#9037) bolcsodal válasza Rolly (#9036) üzenetére


bolcsodal
addikt

Volt egy 9550-es karim Connect3D, passzív bordával. Első dolgom volt lecserélni a hűtést rajta. Azokat az RV360/350-asokat iszonyat módon lehetett húzni. A GPU-t sok esetben 100%-ban meg lehetett rántani, nekem "csak" 250-ről 400MHz-re sikerült. Ha jófajta RAM-ok voltak rajta verhetetlen tuningbajnok kártya volt! Régi szép idők...a jelenlegi karit meg még 10%-ban sem lehet húzni... :(

They drew first blood....

(#9038) bolcsodal válasza Foolti (#9035) üzenetére


bolcsodal
addikt

figyelgesd a rendszernaplót a hibaüzenetek miatt. Sokszor le sem fagy a rendszer egy-egy bejegyzésnél...érdmes néha áttanulmányozni.

They drew first blood....

(#9039) Rolly válasza bolcsodal (#9037) üzenetére


Rolly
veterán

nekem alaból asszem 500-on ment a gpu ...

(#9040) Foolti válasza bolcsodal (#9038) üzenetére


Foolti
csendes tag

oks :R

Foolti

(#9041) finest válasza martonx (#9033) üzenetére


finest
őstag

Hát én érzem a különbséget a téli és a nyári között. - mondjuk egyikkel se csúsztam még le az útról. - A téli gumi is eltömődik a nagy hóban, ezt nem rónám fel hibának. Főnököd esetében is azt tom mondani, h mindent nem véd ki a gumi sem - mostanában elég hideg van éjjelente és ráfagy az eső az utakra, ami erősen csökkenti a téli gumi tapadását.
Előző évben feleségem nagyon örült magának, h a munkahelye előtti, lefagyott parkolóban simán ki, meg be állt az Opeljével, amikor a munkatásak meg nem tudtak moccanni sem.
De nem akarok minden áron új téli gumi vásárlásra buzdítani, volt olyan időszak nekem is, h örültem, h egyátalán gumi van a kocsin, nem hogy téli. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9042) bolcsodal válasza Rolly (#9039) üzenetére


bolcsodal
addikt

mondom voltak durvább példányok is...Az enyém egy low end Connect3D-volt. ;)

They drew first blood....

(#9043) Rick4 válasza finest (#9041) üzenetére


Rick4
félisten

én ezt a téli gumit a gumi óvszerhez tudnám hasonlítani...pl a nemi betegségektől, gyermekáldástól megvéd, de a baltától, kalapácstól már nem....szal a téli gumitól sem azt várja el az ember, hogy onnantól mindent lehet, és mindent kell a guminak tudnia, éles helyzetekben segít, picivel több esélyed van arra, hogy az úton maradj. pl jégen pont ugyan annyira nem ér semmit, mint a nyári gumi. de a latyakos hókásás úton azért piszokul nem mindegy.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9044) finest válasza Rick4 (#9043) üzenetére


finest
őstag

Baltával gumióvszerre, júj, elképzeltem... :Y

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9045) Rhino666 válasza Rick4 (#9043) üzenetére


Rhino666
őstag

Röviden szart se ér és inkább seggbe..? :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#9046) Rick4 válasza Rhino666 (#9045) üzenetére


Rick4
félisten

hát, nézheted így is....nem csodálom, hogy elhagytak, ha ilyeneken gondolkodsz... :DDD

nem erre gondoltam egészen. valamit ér, sokszor jól jöhet, de nem mindig és minden esetben megoldás. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9047) CSorBA


CSorBA
őstag

Vki erre az ie és flash kérdésemre tud válaszolni?

(#9048) bolcsodal válasza CSorBA (#9047) üzenetére


bolcsodal
addikt

Manage Add-on-s! Nézd meg nem-e disabled.

They drew first blood....

(#9049) CSorBA


CSorBA
őstag

nem-nem, ha ilyen egyszerű lenne ment volna nekem is :(
fogalmam sincs h. mi lett a baja...

(#9050) Rhino666 válasza Rick4 (#9046) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát hogy őszinte legyek a gumióvszernek kb. annyi értelmét látom, hogy a gumialapanyag-felesleget is el lehessen adni. :F Betegségek, potya gyerekek? Igen, az ellen nem véd... De legalább kényelmetlen, macerás és elrontja az egészet. Ilyen értelemben jó fogamzásgátló, mert mindkét félnek elmegy a kedve még az élettől is, úgy meg biztos nem lesz gyerek... :DDD

Bár akkor már inkább Algopyrin... Jó erősen a két térd közé szorítva... :D

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.