Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40001) SirRasor válasza Szemi82 (#40000) üzenetére


SirRasor
őstag

Mármint tartalomindexelésre gondolsz? Köff, kipróbálom, hátha segít.

Make Love not war!

(#40002) SirRasor


SirRasor
őstag

Továbbra is csinálja.

Make Love not war!

(#40003) pmheros


pmheros
senior tag

akinek 775 -ös lapja van
és esetleg gondolkozik Q6600 -osban, akkor érdemes látogatnia a hirdetésemet, olyan hozzászólásokkal(információkkal) gazdagodik amik segíthetnek a döntésében.

nem vagyok tökéletes

(#40004) pmheros válasza SirRasor (#40002) üzenetére


pmheros
senior tag

akkor user error ;]
talán ha kikapcsolnád a gépet akkor nem csinálná,
már ha úgysem fut semmi-?

nem vagyok tökéletes

(#40005) Rick4 válasza SirRasor (#39999) üzenetére


Rick4
félisten

Rakj bele 4 GB memóriát, megnyugszik tőle.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40006) totya694 válasza SirRasor (#40002) üzenetére


totya694
őstag

Mind örökké Windows Xp :K

Üdv:Attila

(#40007) bolcsodal válasza Rick4 (#40005) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem is csinálja...leszarom... :) Pedig nálam 4GB memória van.

They drew first blood....

(#40008) Rick4 válasza bolcsodal (#40007) üzenetére


Rick4
félisten

Most nézem, milyen lapod van, hogy megy vele az E5200-as? tuningból mi lett a max?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40009) bolcsodal válasza Rick4 (#40008) üzenetére


bolcsodal
addikt

Áhh...még nem próbáltam feszelni. A kölykök miatt nincs időm kitesztelgetni, a nejem is utálja ha tuningolni próbálok...sok időt felemészt. :U

Jelenleg 24/7-ben FSB310-en megy 10-es szorzóval Normal feszen (hogy működjön az EIST, meg visszavegye a feszt IDLE). 3.1GHz nem sok egy ilyen procitól, de eddig 1.12V-on járattam. Majd lehet egyszer feszelem, de a magas szorzót nem szerette sosem. 11X310-en nem sikerült stabilizálnom csak óriási feszemeléssel..azt meg nem szeressem.

Inkább a 4x1GB CSX-szarakszik mostanában....nem szeretik, hogy négyen vannak. Most visszaosztva mennek 940MHz-en CL6-ban...szégyen... :(

They drew first blood....

(#40010) Rick4 válasza bolcsodal (#40009) üzenetére


Rick4
félisten

Én se szénnéhúzni akarom a gépet, csak a mostani 10K-.s lapom mATX, és a VGa hűtője úgy rálóg az egyik pci slotra, hogy ki kellett vennem a hangkarit... Mondjuk lapcsere helyet lehet elég lenne egy vgahűtő csere is, csak szerintem nem fér be semmi...
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40011) SirRasor válasza pmheros (#40004) üzenetére


SirRasor
őstag

F*szt :D Azureus megy, de csak minimálisan csordogál valamicske, szóval attól még nem kell folyamatosan töltenie, ráadásul akkor miért hagyná abba, ha hozzáérek az egérhez? Ilyen spec belső beállítása nincs.

Make Love not war!

(#40012) SirRasor válasza totya694 (#40006) üzenetére


SirRasor
őstag

Pont ezért kacsingatok az Ubuntu felé! Egyrészt ingyenes, másrészt elvileg sok minden van benne/hozzá, amivel wines progik kiválthatók, egyedül a game meg spec programokkal van gond, de ha csak mezeu júzer lennék, akkor netezésre, filmezésre, zenehallgatásra tökéletes lenne. Vaaagy kell alá win emulátor vagy mellé egy kis XP oszt' csá. Necces esetekben meg lehetne dúrni az XP-t, és minden jogtiszta lenne a gépen.

Ilyeneken gondolkozom, talán jó ötlet..

Make Love not war!

(#40013) bolcsodal válasza Rick4 (#40010) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nálad mit megy alapfeszen? Viszi a 3,6Ghz-et, ami az adatlapodon van? Az szép lenne. Valami egyslot-os hűtés kéne neked, csak azok barom hangosak.

Igazából nem E5xxx-öt terveztem bele, csakhát az igények és a szomoró valóság valahol egy E5xxx-nél találkozott... :DDD

Most meg már minek négymagosítani. Q6600-hoz kevés a tápom a Q8xxx-asok meg drágák még mindig. De hosszútávon egy Q8xxx-at terveznék bele, akkor a RAM-ok is megmutathatnák mit tudnak. Majd....

(#40012) SirRasor: Jó az Ubi. És lassan a Steam is érkezik rá. Akkor kirúgom Bill Gates-t a gépemről... ;]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#40014) totya694 válasza SirRasor (#40012) üzenetére


totya694
őstag

Ment PÜ

Üdv:Attila

(#40015) Rick4 válasza bolcsodal (#40013) üzenetére


Rick4
félisten

Alapfesz alatt is viszi. :D, ebben alapban igazából nem derült ki, mert se az FSb, se a fesz nem lesz annyira jól beállítható, mint pl egy giga lapban. Igaz, most 300X12-ről visszatettem 266X 12-re, és így megy a speedstep is, 1500-3300 között megy a proci terheléstől függően. Nekem meg netezni tökéletes, jól dolgoznak így együtt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40016) bolcsodal válasza Rick4 (#40015) üzenetére


bolcsodal
addikt

Talán felesleges P31/G31-nél komolyabb lapot rakni alá. P45-el szenvedek vele, igazából E8xxx-as kéne ehez a laphoz kétmagosban és Q9xxx 4 magosban. De erről asszem lecsúsztam egy jó ideig. :DDD

Mennyi a VID-je a procidnak? Vagy lehet már kérdeztem a megfelelő topicban.... :B

They drew first blood....

(#40017) adamik22


adamik22
csendes tag

Eladó ATI radeon 9600 VGA AGP-s 2k vagy 4doboz cigi az ára!!!!
elérhetőség itt pü.128-as.

(#40018) Rick4 válasza bolcsodal (#40016) üzenetére


Rick4
félisten

1.2875V, de ennél kevesebbel simán megy, cpu-z szerint 1.232V is elég a 3.6GHz-hez. Lehet jobb lappal pontosabban lehetne azt is adagolni, itt biztosan ugrál fel-le valamennyit. Asrock-ék sosem az ilyen kis részletekre gyúrnak, de a proci alapon 40, terhelve 55-58°C között mozog, tehát bőven jó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40019) pschio válasza SirRasor (#40012) üzenetére


pschio
őstag

idlézés közben indexel és töredezettségmentesít. magyarul karbantartja a rendszert. én direkt úgy szoktam hagyni néhány órára had dolgozzon. nincs ebben semmi különös.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#40020) SirRasor válasza totya694 (#40014) üzenetére


SirRasor
őstag

RePü.

Make Love not war!

(#40021) totya694 válasza pschio (#40019) üzenetére


totya694
őstag

Az OS X meg le is állítja a vinyót(minek forogjon ha nem csinálnak semmit a gépen) :U

Üdv:Attila

(#40022) SirRasor válasza pschio (#40019) üzenetére


SirRasor
őstag

De van, mert gyanús nekem ez a kis mocsok! Először is telepítés után azonnal kikapcsoltam a defragot, mert saját progival oldom meg jobban.
Az indexelést meg reggel kapcsoltam ki, de rajtakaptam a gépet főzés közben, szóval nem tudom mi a fenét csinálhat. Talán vírus? Irtóm nincs, de nem is szokott lenni (néha felteszek egyet ellenőrizni).

Make Love not war!

(#40023) SirRasor válasza totya694 (#40021) üzenetére


SirRasor
őstag

Mondjuk SSD-nél fasza, de HDD esetén nem valami szerencsés..

Make Love not war!

(#40024) SirRasor


SirRasor
őstag

Na megvan. A Windows Search szolgáltatás művel ilyet.

Make Love not war!

(#40025) bolcsodal válasza SirRasor (#40024) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hehe..kikapcsoltad? Mert akkor lehet én is kikapcsolom. :U

They drew first blood....

(#40026) SirRasor válasza bolcsodal (#40025) üzenetére


SirRasor
őstag

Kikapcsoltam. Nem kell nekem semmi sallang, csak az aero.
Meg az előbb végigmentem az összes szolgáltatáson, és letiltottam azokat, amik nem kellenek. Érezhetően gyorsabban működik. Most meg megyek, és megnézem, hogy milyen telepített windows komponensek vannak, amiket le lehet szedni.

Make Love not war!

(#40027) maláj válasza SirRasor (#40026) üzenetére


maláj
őstag

nehogy mindent letiltsál :DDD

(#40028) SirRasor válasza maláj (#40027) üzenetére


SirRasor
őstag

XP-nél már csináltam olyat, aztán persze pislogtam, hogy miért nem akar normálisan bebootolni :D

Make Love not war!

(#40029) adamik22


adamik22
csendes tag

Eladó ATI radeon 9600 VGA AGP-s 2k vagy 4doboz cigi az ára!!!!
elérhetőség itt pü.128-as.

(#40030) skopy


skopy
tag

Valakinek ?

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#40031) csiszy válasza r0by (#39998) üzenetére


csiszy
csendes tag

Köszi, megnéztem amit írtál, de az egész gép ér vagy 25 ezret, így a 6000 Ft egy kicsit túlzás lenne neki.
Most ha jól emlékszem, egy 1700 MHz-es Celeron csigázik benne...
Azon sokat dobna egy P4 is, és az már haláláig elég is lenne neki.

Úgyhogy továbbra is keresek max. 3000 Ft-ig, hibátlan P4 2800MHz, 512kb L2 cache, 533FSB, s478 processzort.

[ Szerkesztve ]

(#40032) maláj válasza csiszy (#40031) üzenetére


maláj
őstag

én + SD Ramokat ;] sör, bor, csoki, stb.

(#40033) adamik22


adamik22
csendes tag

Eladó ATI radeon 9600 VGA AGP-s 2k vagy 4doboz cigi az ára!!!!
elérhetőség itt pü.128-as.

(#40034) userZ


userZ
tag

Valakinek új boxkesztyű? :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#40035) SirRasor


SirRasor
őstag

Nekem vipera vagy pisztoly kéne :D

Make Love not war!

(#40036) martonx válasza totya694 (#40021) üzenetére


martonx
veterán

Elárulom, a windows is pont ezt csinálja. Legalábbis windows 7-ben az energiatakarékos mód, ami ha jól emlékszek default.
Én utálom az energiatakarékos módokat, ha nem használom úgyis kikapcsolom, vagy hibernálom a gépet.
Ha meg bekapcsolva hagyom, akkor meg a torrent miatt, ergo megint nincs miért kikapcsolni a vinyókat.

Én kérek elnézést!

(#40037) totya694 válasza martonx (#40036) üzenetére


totya694
őstag

Még egy alkalmazás ami miatt már nem kellett törni a fejüket a Win 7 íróknak(könnyebb lenyúlni a másét)

Üdv:Attila

(#40038) martonx válasza totya694 (#40037) üzenetére


martonx
veterán

XP-ben is benne van, csak ott még nem ez volt a default séma.

Én kérek elnézést!

(#40039) maláj


maláj
őstag

valaki aki tud nylon-t "leheggeszteni" vagy hogy mondják :F

(#40040) kispéé


kispéé
aktív tag

Szasztok!
Valakinek Nokia GPS vevő?
Szegedieknek egy kis alku belefér ;]

(#40041) Rhino666 válasza bolcsodal (#40013) üzenetére


Rhino666
őstag

Nálam az uborka csak egy VirtualBox erejére van fent a gépen, amibe persze távoli asztal eléréssel is be lehet lépni igény esetén, de mindez csak kényszerből, ha Linux alatt kell valamit fordítani. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40042) bolcsodal válasza Rhino666 (#40041) üzenetére


bolcsodal
addikt

Te legalább értessz hozzá. De szerintem átlag júzernek tök elég az Ubuntu.

Nagy áttörés lesz, ha végre a Steam is elérhető lesz alóla.

They drew first blood....

(#40043) madstunt válasza totya694 (#40037) üzenetére


madstunt
addikt

te miről beszélsz? :DDD szerintem még a 98ban is benne volt már, sőt tuti
energiagazdálkodás részen

[ Szerkesztve ]

(#40044) madstunt válasza bolcsodal (#40042) üzenetére


madstunt
addikt

hát max ha portolják a régoi címeket. mostanság szinte alig jelenik meg valami jó név(igen 20 évesen mondom ezt...)

(#40045) Rhino666 válasza totya694 (#40037) üzenetére


Rhino666
őstag

Na ja, mindig az Apple-ék sz@rják a spanyolviaszt. :DDD Csak hogy tudd, elárulom: soha nem volt egy eredeti ötletük sem, csak összelopkodtak mindent, amit aztán saját név alatt szabadalmaztatni próbáltak, hogy visszamenőlegesen perelhessék azokat, akiktől eredetileg lenyúlták a technológiát. :U Ennyit a mocsok sz@r Apple mentalitásról. :K

Kötelező olvasmány: ez és ez. ;)

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40046) bolcsodal válasza madstunt (#40044) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért én örülnék ha tudnék HL2-t, Overlord-ot, Torchlight-ot, Stalker-t stb...tolni linux alól Windows emuláció nélkül.... :U

They drew first blood....

(#40047) SirRasor


SirRasor
őstag

MÉG MINDIG TÖLT A VINYÓ! Most kaptam rajta a gépet. Kimentem teát főzni, s mire visszajöttem, megint töltött a vinyó 1000-rel. Annyi pikantériája van a dolognak, hogy most még torrent se ment, tehát csak csatlakoztam a nethez és semmi több.

Defrag off, indexelés off, ezek után legyen valaki okos, hogy mitől tölthet.

Esetleg a vinyó nem csinálhat magától self-test-et üresjáratban?

edit: háhááááá, rájöttem mit kell tenni! Felteszek egy HDD monitoring progit, ami megmondja, hogy ilyenkor milyen fájlokkal fajtalankodik a gép :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#40048) Szemi82 válasza SirRasor (#40047) üzenetére


Szemi82
tag

Hibernáció tiltása? :F
Bár nem tudom hogy az engedélyezett helyzet töltögetéssel jár e?

(#40049) ErőVarázsló válasza SirRasor (#40047) üzenetére


ErőVarázsló
tag

virusirto?

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#40050) totya694 válasza madstunt (#40043) üzenetére


totya694
őstag

"Jó pap is holtig tanul" :B

Üdv:Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.