Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) warren29 válasza e90lci (#36900) üzenetére


warren29
tag

Igen wifin.

(#36902) Bozso68


Bozso68
senior tag

Még mindig a DS718+. Távolról DS File-vel, vagy DS Video-val indított fim miért állhat le pár perc után az SG7-esemen? Akár VLC, akár BS Player a lejátszó.

A másik NAS-ról, egy DS115j-ről pedig kifogástalanul tudok bármit nézni. Otthoni router, net, távoli net, router, wifi, telefon mind ugyanaz, így csak a NAS, és annak konfiguráltsága a különbség.

Már azon gondolkodom, hogy újrahúzom a DS718+-t, mert az eladó cég lehet, hogy nem körültekintően beállított rendszert rakott fel.

[ Szerkesztve ]

(#36903) lajos75 válasza Bozso68 (#36902) üzenetére


lajos75
senior tag

"Már azon gondolkodom, hogy újrahúzom a DS718+-t, mert az eladó cég lehet, hogy nem körültekintően beállított rendszert rakott fel."

A rendszert te raktad fel és állítottad be az első bekapcsolásnál :Y vagy megbíztad az eladó céget ezzel :F

[ Szerkesztve ]

(#36904) Bozso68 válasza lajos75 (#36903) üzenetére


Bozso68
senior tag

Így jött, csodálkoztam is, hogy HDD beszerelve, rendszer felrakva.
Az egyik 'nagy' synology-s cégtől rendeltem, így nem is vacakoltam telepítéssel, megbíztam bennük.

(#36905) Alex91 válasza Bozso68 (#36904) üzenetére


Alex91
félisten

A LAN kabel is ugyanaz...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36906) Bozso68 válasza Alex91 (#36905) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az sem ugyanaz. Viszont a kábel a NAS-hoz adott darab. Pár perc lejátszás után kb 6 percnél, kb mindig ugyanott áll le ugyanaz a referenciaként használt film.

Mod: hálózaton belül nincs gond a lejátszással, csak neten keresztül. Holnap tudom kipróbálni NAS-okat megcserélve távolról való lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#36907) lajos75 válasza Bozso68 (#36904) üzenetére


lajos75
senior tag

Milyen felhasználónévvel és jelszóval léptél be az első alkalommal :F

[ Szerkesztve ]

(#36908) Bozso68 válasza lajos75 (#36907) üzenetére


Bozso68
senior tag

admin, admin (mod: a jelszó nem biztos)

Egyből változtattam.

[ Szerkesztve ]

(#36909) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Egy kérdés: fel tudom úgy másolni a képeimet a NAS-ra, hogy ne akarjon miniatűröket konvertálni több hét alatt belőlük? És nem, nem akarom a gépemmel sem, már próbáltam a Photostation uploader-al is, de a gépemet is pörgeti 100%-on, és iszonyat lassan halad az is vele... Több ezer képről van szó...

(#36910) #29810560 válasza Szpisti (#36909) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbáld itt!

Photo Station > Beállítások > Fényképek > Új albumokhoz ne konvertáljon fájlokat - pipa

... illetve Konvertálási beállítások nyomógomb

(#36911) Szpisti válasza #29810560 (#36910) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi, megpróbálom! :R

(#36912) Sanya válasza Bozso68 (#36902) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sgs7-en nézd már meg, hogy nem-e a doze lövi le a médialejátszót.

Vagy lesd meg, hogy a nas hibernálás be van- kapcsolva. Ha igen, akkor szedd ki belőle.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36913) Sanya válasza warren29 (#36899) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az upc connect boxa csak modemként funkcionál, vagy router is? Egyébként én vettem egy rendes routert és az upc connect box-át csak modemnek használom, de így is rossz.

Nálad adatátviteli sebesség probléma lesz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36914) Szpisti válasza warren29 (#36899) üzenetére


Szpisti
addikt

Valszeg az UPC útválasztó lesz a gyenge láncszem, nálam is a Telekomos cuccot ki kellett hagyjam az otthoni hálózatból. Ezekben a proci gyenge ahhoz hogy ekkora sávszélességeket lekezeljenek, pláne, ha letöltesz közben a netről, vagy IPTV-t is működtet közben, esetleg vezetékes telefont. Nekem van egy komolyabb (gigabites) Asus router rákötve és az itthoni hálózatomat azon keresztül használom és így el tudom érni a NAS-om gyárilag megadott maximális sebességeket... Persze, ha közben éppen a gépre töltök le valamit, akkor ez megintcsak nem igaz, akkor lassul valamennyit a rendszer, dehát ez természetes... Amúgy nálam a NAS a nappaliban van lent a tévé mellett, hogy ne zavarjon senkit a hangja, és közösen vannak a tévével egy pici (gigabites) switch-en. Így közvetlen éri el a tévé a NAS-t, nem szól közbe a router esetleges terheltsége...
Megoldás lehet nálad is egy switch, amire a NAS-t és a tévét is rádugod. A wifi is lehet szűk keresztmetszet egy komolyabb bitrátájú filmnél...

[ Szerkesztve ]

(#36915) warren29 válasza Sanya (#36913) üzenetére


warren29
tag

Router is egyben.

De nekem a BD50-eket viszi mint a pinty egyetlen akadás nélkül.
Akkor van gond ha kb 45gb feletti UHD filmet nézek.
Áhhh.
Jól beleszaladtam ebbe nem is gondoltam volna, hogy ilyesmi közbejöhet.
Gondolom a UPC-nél hiába kérek cserét valami komolyab médiaboxra leszarják mondván a külső le-feltöltést sebességben tudja az meg, hogy én belső hálózaton mit akarok vele nem az ő gondjuk.
De lehet ha kicsit megszorongatnám őket, hogy ha lejár a hűségem átmegyek máshová talán eredményre vezetne.
Korábban elég sokmindent elértem náluk amikor bejelentettem, hogy akkor lépek...

(#36916) warren29 válasza Szpisti (#36914) üzenetére


warren29
tag

Ezt a Switch dolgot egyáltalán nem vágom mi ez.
Most hallom először.
Nem nagyon akarok külön kütyüket venni (gondolom egy külön router is segítene) de ha muszáj akkor nincs mit tenni.
Szóval mi ez a switch, mit csinál tulajdonképpen?
Azt már látom mennyiért vesztegetik csak a funkciója nem világos.

(#36917) #29810560 válasza warren29 (#36916) üzenetére


#29810560
törölt tag

A switch-ről már régebben volt szó.

Ránézésre egy tápellátással rendelkező doboz, amin Ethernet portok - jelenleg nyilván gigabites portok -vannak. Általában akkor kerül szóba a használata, amikor a routeren lévő Ethernet portokat már mind felhasználták egy-egy LAN eszköz csatlakoztatására és szükség lenne további fizikai portokra.
Vásárláskor a port darabszám meghatározásakor számolni kell azzal, hogy csatlakoztatása a routerre (ill. másik switch-re) 2 db portot felhasznál. Egyet ez egyik, egyet a másik eszközön. Magyarul, pl. ha további 6 eszközt kell csatlakoztatni, akkor egy 8 portos switch kell.

[ Szerkesztve ]

(#36918) warren29 válasza #29810560 (#36917) üzenetére


warren29
tag

Ja vágom akkor ez egy "sima" Ethernet elosztó.
Azt viszont nem értem ez hogyan/miért segítene az én problémámon.

(#36919) #29810560 válasza warren29 (#36918) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ja vágom akkor ez egy "sima" Ethernet elosztó."

Nem egészen. Olvasd el a linkeket is!
A "sima" Ethernet elosztót hub-nak nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#36920) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni új nas-t! Jelenleg egy Qnap Ts-253a-t használok de, nem nagyon jött be! Szeretnék váltani Synology-ra! Kellene egy kis segítség, hogy milyet válasszak! Amire kellene: filmek lejátszása hálózaton keresztül (okos tv, Ipad, Macbook), (Full Hd, 4k)
Nem tudom, hogy a Synologyinak milyen a transzkódolása a gyári Video Stationba de, a Qnap siralmas.
A Ds218Play-t néztem ki de, nem tudom, hogy az 1 gb ram elég-e vagy hogy lehet e később bővíteni. Erre nem találtam választ!
Köszönöm a segítséget!

(#36921) Alex91 válasza krobiboy (#36920) üzenetére


Alex91
félisten

Minek transzkodolni... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36922) krobiboy válasza Alex91 (#36921) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Ha esetleg kellene! 😉

(#36923) BullZeye


BullZeye
veterán

Onkyo erősítőből szeretném audio stationt de legalább DLNA-t használni, viszont valamit nem jól csinálok, mert No servers fogad a NET résznél Onkyo menüjében.

Audio stationt bekapcsoltam, adtam neki mappát, indexelte is.

Neten egy 6 éves fórumban ilyet találtam:
"Under MediaServer setup page in control panel, Enable DLNA/UPnP media server"

Viszont kereső nem dob ki DLNA-t, és MediaServer fül nincs is.

Használja valaki ezt a funkciót?

(#36924) gyugyo79 válasza krobiboy (#36920) üzenetére


gyugyo79
addikt

Abba Qnap -ba nem egy N3150 vagy valami hasonló Intel proci van? Ha igen akkor következő kérdésem, hogy nincs rá PLEX (ismered/próbáltad)? Azzal a procival PLEX -el 100 szor többet ki lehet hozni mint a 218+ ból Video Staionel .
Ha úgy komplett a Qnap -ból van eleged akkor egy Intel Procis Synologyra válts.

(#36923) BullZeye
A DLNA -hoz a Mediaszervert - kell beállítani és futtatni (külön alkalmazás) a NAS -on.

[ Szerkesztve ]

(#36925) krobiboy válasza gyugyo79 (#36924) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Igen, olyan proci van benne, de a plex valamiert nem ugy ment rajta, ahogy kellene! Sharp Aquos tv-n nem jatszott le egy csomo filmet. A gyari Video Station meg azt irja, hogy az audio formatum nem jatszhato le!
Azt olvastam, hogy most az uj Realtek procik nagyon jok az uj Synology Nasekben. Ezert is nezegettem a DS218Play-t. Csak a ram bovitest nem tudom, hogy lehetseges-e a kesobbiekben.

(#36926) gyugyo79 válasza krobiboy (#36925) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olyan jók , hogy egy csomó alkalmazás még le sincs rájuk fordítva? De kb. a koruknál fogva is még csak maximum a nagyon jó is lehet mondani ezekre a procikra és majd az idő eldönti ...

Ne tévesszen meg a marketing! Szépen le van írva, hogy milyen forrásból tudja a Synology Video Station azt amit tud és az is, hogy HA a forrás megfelelő akkor milyen lehet a kimeneti formátum. ez a saját Video Station alkalmazásával 99% kompatibilis.
Persze itt is van amikor a futtató rendszer hibája miatt elhasal az ügy.

Ram bővítést ezekkel a pocikkal szerelt NAS -okba megint egy olyan dolog ami miatt nem kell aggódnod, hogy hogy fog menni ..

De a te dolgod csak ne várj többet a 218 play -től mint amit tud és akkor nem lesz csalódás. Synology-s szinten azért az árért teljesen reális az amit tud. Csak a play felirat a nem intel procis változatokon egy kicsit átverés (Azért kicsit mert ők leírják, hogy miből mit tud és már ha valaki el tud azon menni látja, hogy a nem play intel procis többet tud mint a play ...)

(#36927) Bozso68 válasza Sanya (#36912) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ.

Az SG7-en nem fut a DOZE, a két NAS-om hibernálás szempontjából ugyanúgy van beállítva. A másikról remekül fut a lejátszás.

Ma megyünk karácsonyozni édesanyámhoz, ott próbálgatom majd a beállításokat, mivel csak távoli lejátszáskor áll le idő előtt.
Az SSDP hirdetési intervalluma 920mp volt, azt visszavettem 60-ra, mint a másik NAS-on.

(#36928) krobiboy válasza gyugyo79 (#36926) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Akkor a kerdesem az, hogy melyik Synology nas-t vegyem meg? Tudsz ajanlani olyat ami megeri hosszu tavra fokent filmek,sorozatok lejatszasara. FullHD, 4K formatum! Macbook, Ipad, Okos tv DLNA kapcsolaton keresztul.

2 vagy akar 4 lemezes is szoba johet!

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#36929) #29810560 válasza Bozso68 (#36927) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Az SSDP hirdetési intervalluma 920mp volt, azt visszavettem 60-ra, mint a másik NAS-on."

Itt megint valami félreértés van. Az SSDP az DLNA fogalom (Médiaszerver). Az nem megy ki az internetre, mert lokális hálózati protokoll. A Synology szolgáltatásai/alkalmazásai közül csak a Video Station (DS Video app) képes távoli video lejátszásra. (Az meg HTTP ill. HTTPS protokoll.)

[ Szerkesztve ]

(#36930) BullZeye válasza gyugyo79 (#36924) üzenetére


BullZeye
veterán

Meg se fordult a fejembe, hogy ez nincs beépítve :) köszi, így már látszik, igaz csak a számok harmada jó ég tudja miért, de legalább van valami.

(#36931) #29810560 válasza BullZeye (#36930) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, csak az látszik ami indexelve van.

DSM > Vezérlőpult > Indexelési szolgáltatás > Médiaindexelés tábla > Indexelt mappa nyomógomb (ill. Újraindexelés nyomógomb)

... de, az utóbbival óvatosan, mert - média mennyiségtől függően - nagyon sokáig is eltarthat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36932) Alex91 válasza krobiboy (#36925) üzenetére


Alex91
félisten

Azt mi lesz, ha a Syno VideoStation-je se fog mindent lejatszani...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36933) warren29 válasza #29810560 (#36917) üzenetére


warren29
tag

Esetleg egy ilyen is segíthet?
Vagy elég lehet ez is?

(#36934) krobiboy válasza Alex91 (#36932) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Akkor passz! :D :DD

(#36935) Szpisti válasza warren29 (#36933) üzenetére


Szpisti
addikt

Mivel nálad csak film lejátszásnál zavaró a dolog, elegendő lenne, egy 4-5ezer forintos gigabites switch, amire rádugod a NAS-t és a tévét, no meg az UPC-s cuccot. Így a tévé közvetlenül kommunikálna a NAS-al és nem lennének akadások. Szvsz...
(egy komoly FullHD film teljes bitrátája kb. 30-35Mbit/s (BD50) míg egy UHD film simán lehet 60MBit/s vagy több...)
Én egy D-link GO-SW-5G switchet vettem, nem menedzselhető, tehát semmit nem lehet rajta állítani, nincs menüje semmi, csak bedugja az ember és kész.

[ Szerkesztve ]

(#36936) Szpisti válasza #29810560 (#36910) üzenetére


Szpisti
addikt

Mindenképpen konvertálni akar miniatűröket, már rájöttem, hogy a médiaszerver miatt... És abban nem is találok olyan beálltítást, hogy a fotókhoz ne csináljon ilyet...

(#36937) warren29 válasza Szpisti (#36935) üzenetére


warren29
tag

Kösz a tippet.
Ezen nem látok semmiféle jelölést.
Ez úgy működne, hogy kijön az UTP kábel a upc modemből bele a switchbe, onnan pedig nas, mediaplayer, erősít stb... ?

[ Szerkesztve ]

(#36938) Szpisti válasza warren29 (#36937) üzenetére


Szpisti
addikt

Pontosan. És mindegy melyiket melyik portba dugod, mert ezen minden port, minden porttal "osztozik" úgymond...

(#36939) warren29 válasza Szpisti (#36938) üzenetére


warren29
tag

Ez nagyszerű.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen aprósággal megoldható a dolog.
Akkor ezért is nincs külön bemenet rajta mert minden port be és kimenet is?

Logikailag azt nem értem., hogy ha ez a cucc ugye a UPC modem "után" van akkor miért lesz meg a megfelelő sávszélesség?
Mert jobban ki tudja szolgálni az egységeket?

[ Szerkesztve ]

(#36940) Madwe válasza warren29 (#36939) üzenetére


Madwe
nagyúr

A switchek tartanak saját AFP táblát. Azaz ha a switchen van a gép és a nas is, akkor a gep-switch-nas útvonalon megy az adat, a routered nem kell hozzá (mármint nyilván a router is legyen bekötve a switchbe, de nem megy felé adat). Az kb csak dhcp és portforwardoknal szól bele a dolgokba

[ Szerkesztve ]

(#36941) Szpisti válasza warren29 (#36939) üzenetére


Szpisti
addikt

Amiket a switchbe dugsz azok közvetlen kommunikálnak egymással, gigabites hálózaton, nem megy át a routeren ami esetleg már dolgozik (TV, telefon, vagy egyéb letöltés, wifi) így megmarad a teljes sávszél a NAS és a médialejátszó között, amin simán átmegy az a 60Mbit/s-es UHD film is... Szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#36942) warren29 válasza Szpisti (#36941) üzenetére


warren29
tag

:R :R

Veszek egy ilyen 5 portost amit linkeltél.
Nekem úgyis csak a NAS-t, az erősítőt, és a médiaplayert kell rádugnom.
A TV-t felesleges mert wifin frissíti magát, filmet meg úgyis a médiaplayerről nézek.

Mégegyszer köszi!

(#36943) gyugyo79 válasza krobiboy (#36928) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha tényleg a legkevesebb kompromisszumot szeretnéd akkor bármelyik x18 -as intel processzorosat.
Amúgy esélyes, hogy cseberből vederbe érzésed lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#36944) Alex91 válasza gyugyo79 (#36943) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, meg vegyen egy medialejatszot is ugye, mert a TV is gyanous nekem!

Most neztem meg egy 2160-as, hdr, h265 kodolasu filmelet az LG UJ szeriaju TV-vel, webos 3.7 alatt, felirattal egy Qnap TS-228-rol a beepitett Media szerverrel kikuldve, AC wifi-n keresztul. Siman viszi.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36945) #54657280 válasza Bozso68 (#36904) üzenetére


#54657280
törölt tag

Ilyet most hallok először.

(#36946) #54657280 válasza krobiboy (#36922) üzenetére


#54657280
törölt tag

Olyan 6 éve használok Synology és QNAP NAS-okat és még sohasem kellett transzkódolnom, pedig van otthon jó pár okos tévé és médiakütyü - a tablet/okostelefon készletről nem is beszélve.

Az S8-asom Wifin simán tolja transzkódolás nélkül az Avatar UHD-t! Mielőtt infarktust kapna valaki: 5Gigás wifin lóg az S8.

(#36947) Elemental válasza #54657280 (#36946) üzenetére


Elemental
addikt

Milyen fájlkezelő/lejátszó párost használsz telefonon?

(#36948) #54657280 válasza krobiboy (#36925) üzenetére


#54657280
törölt tag

Média megosztásokhoz (az én álláspontom szerint) csak és kizárólag Inteles Synology.
Ha plusz-os jelzésű, akkor habzsi-dőzsi.
A DS412+ NAS-om még most is kenterbe ver néhány nem Inteles 2018-as modellt (szomorú céges tapasztalat). A DS918+ pedig 16GB-ra húzva és 512GB SSD-gyorsítótárral (NVMe) már maga a Kánaán!
Néha megéri picivel többet áldozni, ami aztán rövid időn belül megtérül.

[ Szerkesztve ]

(#36949) #54657280 válasza Elemental (#36947) üzenetére


#54657280
törölt tag

Fájlkezelő: DS-File
Médialejátszó videóhoz: VLC (most jött ki friss verzió)
Hanghoz: Poweramp (fizetős)

(#36950) Szpisti válasza warren29 (#36942) üzenetére


Szpisti
addikt

Milyen erősítőd van, ami hálózaton műxik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.