Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) AndrewTdi válasza lacy86 (#37250) üzenetére


AndrewTdi
addikt

a RED kimondottan NASokba szánt. Én arra voksolnék.

(#37252) V.Stryker válasza gyugyo79 (#37249) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor rosszul fejeztem ki magam. :) Most kezdtem használni, dropbox, drive, icloud helyett és tök jó. Mobilról a fotókat is feltölti szépen.

Amire a kérdés irányult, hogy amit a mobilra nem szinkronizál le helytakarékosságból, azt azért néha szeretném megnyitni és szerkeszteni. Pl. egy excellt. Erre a DS File lenne csak?

Amúgy nekem nincs kinyitva a 6690 és így is megy.

A DS filelal az a baj, hogy a változások nem mentodnek el.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37253) Dolphine


Dolphine
addikt

Ez engem is érdekelne, hogyha van a NAS-on egy Excel fájl, akkor azt gépről, leginkább távolról el tudom érni és a változásokat menteni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37254) gyugyo79 válasza V.Stryker (#37252) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha QC -vel éred el akkor nem kell a port ...

"nem szinkronizál le helytakarékosságból, azt azért néha szeretném megnyitni és szerkeszteni" ->
Ilyen nincs.

Minden letöltődik max egy tmp (ideiglenes) könyvtárba onnan megnyílik és módosítás után vissza kerül és jó esetben a tmp -ből törlődik (még ez a weboldal is letöltődött a gépedre)...

Meg a boldog tudatlanság van meg amíg erről nem tud a felhasználó. DE ez nem Synology turpisság, így működik minden.

Ez alól valamilyen szinten a saját Office alkalmazása amit weben át lehet szerkeszteni.

Szóval a DS file az ami van a Synologyhoz és pont úgy működik mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#37255) V.Stryker válasza gyugyo79 (#37254) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy így működik és ezzel a tmp-es dologgal nincs is bajom. Csupán annyit szeretnék, hogy egy bizonyos mappa összes fájla ne dekkoljon mindig a telefonon. Heti egy pár alkalommal egy - egy excel miatt főleg ne.

Viszont most kipróbáltam és DS File-on keresztül ha megnyitom az excellt a telón WPS officeal mondjuk, akkor hiába mentek rá, nem mentődik fel.

Mi lenne a jó megoldás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37256) gyugyo79 válasza V.Stryker (#37255) üzenetére


gyugyo79
addikt

Leszeded -> Átírod - >Visszamásolod a módosítottat.

Android/IOS/Win változatonként is változik a jogosultság kezelés és tárhely elérés/ kezelés.

Ha találsz olyan progit ami tudja kezelni rendesen smb/nfs/afp keresztül a fájlokat azzal meg tudod oldani VPN keresztül is amit szeretnél. Már ha találsz ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#37257) Pubszon


Pubszon
veterán

Valaki bővített már DS216+II memóriát?

Illetve DS213j -> DS216+II migrálás lesz, ezzel kapcsolatban várok minden hasznos információt.
:)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37258) lajos75 válasza Pubszon (#37257) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen

(#37259) Pubszon válasza lajos75 (#37258) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyen modult raktál bele?
Mit vettél észre a bővítés után?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37260) lajos75 válasza Pubszon (#37259) üzenetére


lajos75
senior tag

Használtan vettem 2GB CSX 1333MHz ennyit tudok róla.
Talán csak 1-2napig volt nálam így véleményt nem tudok írni róla.

Jelenleg ugyanez a memória van a DS718+ ban.
Semmi gond nincs vele.

(#37261) Doky1988 válasza AndrewTdi (#37251) üzenetére


Doky1988
senior tag

+1 a Redre!:)

DokY | www.zsolti.hu

(#37262) #54657280 válasza Csokifalo (#37210) üzenetére


#54657280
törölt tag

Őszintén sajnálom, hogy elvesztek az adataid.
De:
Ha egy 4 lemezes NAS-ból egy lemezt kiveszel, akkor oda a RAID biztonsága. A megmaradt három lemez így adatvédelem nélkül maradt. A NAS-ban nincs elvesztegetett tárolóhely, a NAS-ban az adott "plusz" meghajtókat ADATVÉDELEMRE használjuk. A te esetedben ez 6 TB volt egészen addig, míg ki nem vetted a NAS-ból. Na ez volt a felelőtlenség.

[ Szerkesztve ]

(#37263) Boss81 válasza lacy86 (#37250) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

Személy szerint a WD Purple -re szavazok . 24 órás működésre van fejlesztve , fejparkoltatás nélkül .
Igaz kamera rendszerekhez elvileg .
Évek óta használom és nekem ez jött be a legjobban , előtte volt red is , de az nekem annyira nem jött be .

Egy szó mint száz , én nem váltanék róla az biztos .

(#37264) Bozso68 válasza Boss81 (#37263) üzenetére


Bozso68
senior tag

A RED-del mi volt a baj?

(#37265) Kicsimix válasza Pubszon (#37257) üzenetére


Kicsimix
őstag

[link]

Én is ilyen Crucial 8gb -al csináltam mint a linken volt. De igazából a márka lényegtelen.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37266) urban racer válasza Pubszon (#37257) üzenetére


urban racer
senior tag

416 play pipa
Én KVR16LS11/8-at raktam bele.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#37267) Pubszon válasza Kicsimix (#37265) üzenetére


Pubszon
veterán

Ti mit vettetek észre a RAM bővítés után?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37268) Boss81 válasza Bozso68 (#37264) üzenetére


Boss81
senior tag

Jóval hangosabb volt, jobban melegedett, ezek zavartak.

(#37269) Mezga Aladár válasza Boss81 (#37268) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor neked biztos a red traktor volt ;] . Ezerrel zúdul le az info most is, és a nas teljesen kussba van.
3 db red 3 TB, 1 db re4 gp 1,5TB.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37270) MiB


MiB
tag

Sziasztok

A DSM frissítését hogy érdemes beállítani? Mindent vagy csak a security update-eket?

"A DSM frissítések az ütemezett lekapcsolás előtt automatikusan telepítésre kerülnek." Ez mit jelent pontosan? Mi ez az ütemezett lekapcsolás és hol lehet állítani?

Ha mondjuk beállítom este 9 órára akkor az mit jelent? Újraindíthatja ilyenkor a teljes NAS-t vagy csak akkor ha idle-be kerül a rendszer?

Köszi

(#37271) orimate86


orimate86
tag

Hi, egy fórumtárstól idézve :
"a QuickConnect szolgáltatást, véleményem szerint, csak akkor használjuk, ha a normál port továbbítás nem
működik a rendszerünkben, (pl mert nincs valós ip-nk a net felé, mert a szolgáltató egy saját belső lan-ra tesz
minket."

Sajnos a digi előszeretettel csinál ilyet mostanában az ismeretségemben. A kérdésem az, hogy a QuickConnect-tel van el lehetőség az alap szolgáltatásokon kívül mást is elérni, pl transmission 9091 portján lévő gui-t? Feladatot Dropbox - on keresztül tudok kiadni neki, de jó lenne menedzselni is a dolgokat. Gondoltam azon is, hogy vmi böngésző szerűséget, mint aplikáció feltelepíteni és akkor nason keresztül belső IP n elérni de nem találtam ilyet. Van valakinek ötlete?

(#37272) Boss81 válasza Mezga Aladár (#37269) üzenetére


Boss81
senior tag

Persze , gázolajjal szoktam tankolni :C

Nem , viccet félretéve , nekünk az ágytól 2-3 méterre van , és este-éjjel igen is lehet hallani akárki akármit mond .
A régebbi red merevlemezeket mind újjonnan vettem nem használtan , tehát azt is kizártam , hogy esetleg azért lenne "hangos"
De mindegy is , nekem ez a véleményem . Mindenkinek más jön be .

(#37273) gyugyo79 válasza orimate86 (#37271) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem működik csak a saját Synologys alkalmazásokkal és még lehet , hogy azzal se minddel.

Egy alapvetően böngésző felületen át használható kezelőfelülethez ritkán írnak böngésző appot.

A DIGI igaz, hogy NAT -ol szó nélkül de egy telefon és leveszik annak akinek nem jó ha NAT -olva van. Ez az út talán a legjobb megoldás.

(#37274) Mezga Aladár válasza Boss81 (#37272) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam száműzve van a szobából, semmit nem viselek el éjszaka ami villog/susog/zajong.
A mostani helyén időnként amikor ébresztem a nast, ott szoktam fülelni valóban elindult-e.
(előszoba mennyezet alatt egy polc, ott van minden cucc)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37275) Boss81 válasza Mezga Aladár (#37274) üzenetére


Boss81
senior tag

Nálam az sajnos nem megoldható , minden a szobába van .
Beállítottam a nas villogó ledjeinek a fényerejét , valamint este 9-től , reggel 7 -ig kikapcsolva a led villogása , így nem zavar :)
Valamint teljesen hangtalan , még letöltésnél is , tehát a hang szintén kizárva :)

(#37276) WaterWave válasza Boss81 (#37275) üzenetére


WaterWave
veterán

hangtalan? azt hogy állítod be?:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#37277) claire78 válasza Mezga Aladár (#37274) üzenetére


claire78
senior tag

Nincs ott melege?

(#37278) Boss81 válasza WaterWave (#37276) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem állítok rajta semmit mivel nem lehet , kussba van és ennyi .
Többször füleltem , hogy van-e valami hangja de eddig nem hallottam semmit :K

(#37279) Kicsimix válasza Pubszon (#37267) üzenetére


Kicsimix
őstag

Szerintem reszponzívabb a rendszer így memória tömörítés nélkül. Gyorsabban reagál. Vagy pl az alap 1gb-os ram-ot a Mail server önmagában is képes túllépni. Igaz már nem használok annyi dolgot csak a tényleg szükségeseket de nem bántam meg a bővítést. Még annyi, hogy 8gb ram mellett még nem láttam 40-50%-nál nagyobb kihasználtságot. Persze ha rengeteg dolgot telepítenénk talán..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37280) Mezga Aladár válasza claire78 (#37277) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37281) claire78 válasza Mezga Aladár (#37280) üzenetére


claire78
senior tag

Mondjuk nyáron gondoltam. :)
Még ha klíma is van... csak azért kérdezem, mert én is gondolkoztam hasonló megoldáson.

(#37282) Mezga Aladár válasza claire78 (#37281) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most legalább olyan meleg van a mennyezet alatt mint egy normális nyáron. Klimatizált a lakás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37283) Doky1988 válasza gyugyo79 (#37273) üzenetére


Doky1988
senior tag

Pontosan, szintén DiGi, betelefonáltam kb fél óra volt és levették a NATot :)

DokY | www.zsolti.hu

(#37284) Mezga Aladár válasza claire78 (#37281) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megmértem, most 29 Celsius van a mennyezet alatt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37285) Pubszon válasza Kicsimix (#37279) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor én is eszközölni fogok egy 8GB-ra való bővítést, mondjuk 213j-ről így is hatalmas lesz az előre lépés.
10k-ból kijön.

Viszont a garanciát nem veszti el akkor?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37286) Borisz76 válasza Pubszon (#37285) üzenetére


Borisz76
veterán

Én kivettem a gyárilag benne lévő 2GB-os modult és tettem bele 2*8 GB-t.
A garancia elviekben ugrik de ha gond van , akkor csak vissza kell tenni az eredetit.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37287) e90lci válasza Mezga Aladár (#37280) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ezek nagyon jó értékek,amíg polcon volt nekem is addig kb ilyenek voltak nálam is.Mióta beköltöztettem rack szekrénybe,olyan 4-5 C fokot emelkedett a hőmérséklet.(rack ventik kikapcsolva)Köszönik szépen jól vannak a vinyók.2db 4TB red,2db seagate 4TB.Igaz a Seagatet szerintem jövőre cserélni kell,mert már 5 éve teljesítenek szolgálatot. 7/24-ben.

(#37288) Pubszon válasza Borisz76 (#37286) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálad is tele van a 16GB RAM gyorsítótárazva?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37289) Borisz76 válasza Pubszon (#37288) üzenetére


Borisz76
veterán

Most néztem meg : 1.28 GB foglalt a többi 14 GB gyorsítótárazott !!!

Mod : tabletről néztem előbb, ott nem jelezte a gyorsítótárazást...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37290) Pubszon válasza Borisz76 (#37289) üzenetére


Pubszon
veterán

Raknál be egy ilyen képet?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37291) Borisz76 válasza Pubszon (#37290) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37292) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Valaki használ synlogogy drive modult a nas-on, illetve ennek a pc kilensét? Lejár az 1TB-os Google drive előfizetésem, gondoltam áttérek erre, ha már úgyis van a NAS, de nem igazán boldogulok vele. Egyrészt nem találok sehol olyan opciót a NAS-on, hogy melyik mappába szinkronizáljon, a PC-n beállítottam neki de az meg nem kerül fel a nas-ra...szóval teljes a káosz. :R

What else?

(#37293) Pubszon válasza Borisz76 (#37291) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem szarozik, felhasználja gyorsítótárnak. :D
Így legalább van értelme bővíteni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37294) Boss81 válasza Pubszon (#37293) üzenetére


Boss81
senior tag

Én használom , de előbb csinálj neki a nason egy mappát , pl drive , és azt add meg elérési útnak .
Miután beállítottál mindent a nason utána rakd fel gépre a kliest addig felesleges .

De majd délután leírom részletesen mert akkor lesz rá időm , ha addig valaki nem teszi meg .

(#37295) ATM_automata válasza Boss81 (#37294) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szuper! Nagyon hálás lennék érte, ha tudnál egy részletes leírást csinálni, sokat segítenél vele! :R

What else?

(#37296) Csabroncka válasza ATM_automata (#37292) üzenetére


Csabroncka
addikt

Miért nem csatolod fel hálózati mappaként, vagy mindenképpen kell, hogy a PC-n is rajta legyenek fizikailag a fájlok?

"in medias res"

(#37297) ATM_automata válasza Csabroncka (#37296) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem egy megosztott mappát szeretnék, hanem a google drive felhőtárhelyet szeretném kiváltani saját megoldással. Eddig volt 1TB-om egy promócióból, ami le fog járni hamarosan. Tök jól működik, a nas is a cloud sync-el frankón kezeli, de évi 35K lenne megújítani, ami elég horror összeg.

Ha viszont a Synology Drive beválna, akkor a fileokat mindenhonnan el tudnám érni és a szinkronizálás is meg lenne oldva, így a laptopom bárhol is vagyok felteszi az új fileokat, az otthoni PC-n is meglenne minden meg a telefonon is meg tudnám nézni ami kell. Ideálisnak tűnő megoldás, persze ha jól működik. :R

What else?

(#37298) Csabroncka válasza ATM_automata (#37297) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet más irányba kellene gondolkoznod, mármint nem a szinkronizálásban, hanem a fájlok elérésére a felhőből, ami megoldható!

Minek tárolnál két helyen egyszerre ennyi adatot? Ha VPN valahogy belőnéd akkor simán megy a megosztott mappa, amit telefonról is elérsz. A különbség csak annyi, hogy nem a meghajtóra dolgozol, hanem rögtön a felhőbe.

Igaz ez akkor gáz ha offline vagy, de 1 terra adat szinkronban tartása ennyi gépen számomra furcsa. Mármint én PC-n (NUC) és laptopon sem tárolok semmi adatot (OS és programokon kívül), csak smb megosztású mappák vannak felcsatolva, annyi különbséggel, hogy a laposon a távoli elérést VPN-el oldom meg.

Így ugyan azt valósítom meg amit szeretnél, de a dedikált gépeken nincsen rajta az adat.

(persze minden az egyéni igényektől függ)

"in medias res"

(#37299) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Vettem egy Synology DS116-ot. Jelenleg működik egy Zyxel 310-esem, amiben lévő 2TB-os WD red HDD-t át szeretném rakni a most vásárolt Synology nasba úgy, hogy a hdd-n lévő adatok megmaradjanak. Hogyan tudom ezt kivitelezni?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#37300) Patice válasza the.odzsy (#37299) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sehogy.

Syno formázni fogja.

Valahová le kell mentened az adataidat és utána vissza.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.