Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15190) Ablakos válasza bigdady (#15180) üzenetére


Ablakos
őstag

Bocs, Linksys WVC2300.

(#15191) sbazsi válasza sbazsi (#15187) üzenetére


sbazsi
veterán

mit csinálhat vajon a cloud station?
Megint lezabált egy csomó helyet.

Mit, és hova mentett, hogy tudom törölni, és kikapcsolni, hogy a nas önmagában ne mentsen semmit a cloud stationbe, csak azt, amit én távoli eszközről (telefon/pc/tablet) rámentek. :U

(#15192) zoltan6 válasza sbazsi (#15191) üzenetére


zoltan6
őstag

én is leszedtem most ezt a f@stalicskát,mert tényleg csak zabálja a helyet,a home,meg a homes/admin mappába is bepakolgatott többezer fényképet :(
telefonról inkább a dropboxba meg az onedriveba mentek,az legalább átlátható meg nem önállósítja magát.

[ Szerkesztve ]

(#15193) sbazsi válasza zoltan6 (#15192) üzenetére


sbazsi
veterán

Én is most szedem le.
"Pörög az üres hely számláló" felfelé ezerrel :C

(#15194) bigdady válasza sptkyle (#15181) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez nem kulteri.

Ablakos: ez sincs a kompatibilitasi kamera listan.

(#15195) sbazsi válasza bosa (#15144) üzenetére


sbazsi
veterán

Na és ezt hogy tudom úgy beállítani, hogy csak az általam kiválasztott mappában lévő képeket tegye fel? :F

(#15196) Grougon válasza bigdady (#15175) üzenetére


Grougon
tag

hikvision ds-2cd2032-i

Lehet nem kompatibilis, de simán megy 3db.

(#15197) Boost3er


Boost3er
tag

Sikerült megoldani a mobilinternetes problémámat, igazából annyi volt az egész, hogy a routert újra kellett indítanom, mert teljesen meghülyült a port forwardingtól. Csak azért írtam le, hogy ha esetleg másnak lenne ilyen problémája, akkor próbálja meg, hogy reseteli a routert.

(#15198) Mezga Aladár válasza Boost3er (#15197) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha wan-ról ment másik pc-vel, ddns névvel, akkor az h., megjavult a mobilinternetes kapcsolat, annak semmi köze a router újraindításához.
Inkább az, új külső ip-t kaptál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15199) sptkyle válasza bigdady (#15194) üzenetére


sptkyle
senior tag

Sorry, félreértelmeztem a kérdésed. :B

Egyébként Synon tud/használ valaki ERP/CRM/PMS rendszert (utóbbi lenne ideális), az OpenERP-n kívül?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#15200) bigdady válasza Grougon (#15196) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez meg nem wifis :)
Akkor támogatott wifis kültérit senki nem használ?

[ Szerkesztve ]

(#15201) Patice válasza sbazsi (#15191) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Cloud Station telepítése után, a "Start menüben" be kell állítani, hogy hány verziót tartson meg a CS. Ezt már leírtuk. Alapból (nem tudjuk miért) 32 verzióra van állítva. Ezért szokta zabálni a helyet.

Mit és hova mentett?

Mit = azt a könyvtárat/könyvtárakat, amit beállítottál, annyi verzióban, amennyi be van állítva.

Hova = annak a user-nek a "home" mappájába (CloudStation alkönyvtárba), amelyikkel a klienst beállítottad.

Ha ugyan azt a tartalmat akarod látni minden eszközödön, akkor ugyan azzal a userrel állítsd be mindegyiken. De vigyázz, mert ha ez egyiken kerül valami a szinkronos mappába, az a másik eszközre is szinkronizálódni fog, mondjuk otthon, amikor wifin csatlakozol az otthoni, belső hálódra.

(#15192) zoltan6:

Csak tájékoztatásul: Amikor adott user-rel belépsz a DSM-be, akkor a megosztások között a 'home' mappa, az annak a user-nek a home mappája, akivel éppen beléptél. Ha ez a user épp az admin és van joga a többi user home mappájához, akkor azokat a 'homes' megosztásban fogod látni.

A 'homes' az összes user home mappája egy helyre gyűjtve. Ha nem akarod, hogy adott user-nek legyen home mappája, akkor a user létrehozásánál csak ki kell venni egy pipát. :K

Tehát amikor te a home és a homes/admin mappában is láttál fájlokat, azok ugyan azok voltak, csak a DSM két helyen is megjeleníti. (Gondolom admin-nal voltál belépve....)

Amúgy neked is ajánlom a fentebbi sorokat. a CS feltelepítése után be kell állítani, hogy hány változatot tároljon el. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15202) sbazsi válasza Patice (#15201) üzenetére


sbazsi
veterán

Mit = azt a könyvtárat/könyvtárakat, amit beállítottál, annyi verzióban, amennyi be van állítva.
Hova = annak a user-nek a "home" mappájába (CloudStation alkönyvtárba), amelyikkel a klienst beállítottad.

Épp ezt nem értem.
A telefonomon beállítottam 1, azaz 1 mappát, amiben volt kb 5db fénykép. ~15mega.
Ehhez képes a log fájlokban mp3-akat is láttam.
Más eszközön (telefon/tablet/pc) a cloud station fel sem volt telepítve.
A nas saját magáról csinált mentést, nem tudom miért. Amikor uninstalláltam, lett 90gb szabad hely.
És néztem a home/cloudstation mappát, nem volt benne semmi. (nason belül a file stationnel)

magyarul a nas elkezdte saját magát menteni. na ezt nem értem, hogy miért.

(#15203) Patice válasza sbazsi (#15202) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azzal a userrel, amit a telefonon beállítottál, azt nem használtad más gépen a beállításhoz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15204) sbazsi válasza Patice (#15203) üzenetére


sbazsi
veterán

épp ezt mondom. még csak a cloudstation alkalmazás sem volt fent más eszközön.
a cloud station log részében csak a telefon volt.

és 1000%, hogy nem a telefonról csinálta a mentéseket, mert olyan mp3 is a historyban volt, ami csak a nason van fent, a telefonomon nincs.

(#15205) Patice válasza sbazsi (#15204) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez valamilyen beállítás hibának tűnik nekem.

Félre ne érts, nem védeni akarom a CS-t, meg a Synology-t, semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, csak próbálok segíteni, kideríteni távolról a hiba okát, mert ezekből lehet a legtöbbet tanulni.

Az utánajárás az, amit sokan nem tesznek meg, pedig a megértéshez ez vezet a leggyorsabban. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15206) Megane2000


Megane2000
aktív tag

OSX Yosemite alól hogy tudnék ftp-n vagy webdavon kapcsolódni távolról az otthoni nashoz?

(#15207) sbazsi válasza Patice (#15205) üzenetére


sbazsi
veterán

majd megnézem valamikor még egyszer.
de semmit nem állítottam rajta.
letöltöttem, és rögtön ezt csinálta.

(#15208) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Sziasztok!

Az ügyben írok ide, hogy van egy ZTE ZXHN H108L inviteles csodaruterem ami modem is egyben. Szeretném a NAS-t távolról elérni, de egyszerűen nem csinálja meg a port forwardingot. (NAT, Virtual server, HTTP beállítva) Amikor beütöm a x.synology.me címet a ruter oldalát hozza fel,(vagy semmit) ha a Diskstationböl szeretném konfigurálni a rutert, akkor pedig egyszerüen nem találom a listában, így az kizárt. Amikor pedig, keresi az eszközt, kiírja, hogy a default gateway nem válaszol, pedig minden helyesen be van állítva.

Szerintetek az megoldaná a problémát ha Bridgeben rákötnék valami értelmes Rutert?
Illetve emódon az IPTV is megmarad csak az új ruterbe kell dugni?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#15209) Ablakos válasza bigdady (#15194) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem így pucéran van kint, hanem fűthető biztonsági dobozban. Lehet, hogy nincs a komp. listában, de jól kezeli a syno.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.