Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) pdw_ph


pdw_ph
tag

Szinten reddit a forras, de ez egy marhajo guide a kutyurol, illetve a beallitasokrol: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2804823261

(#752) 30z.Samu válasza pdw_ph (#750) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, leadtam egyre. Nem sürgős, szépen komótosan gyűjtögetek rá. Jövőre talán Nálam is lesz. :D

Sic Parvis Magna

(#753) Taurimod01


Taurimod01
kezdő

Itt a steam oldalán leadott foglalás után, kb menyi idő mire küldenek valami emailt hogy vették a lapot?

(#754) pdw_ph válasza Taurimod01 (#753) üzenetére


pdw_ph
tag

Azonnal kvazi.

(#755) Vertigo18 válasza Taurimod01 (#753) üzenetére


Vertigo18
addikt

De ez tényleg csak arról email, hogy "vették a lapot"! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#756) lgdavid112


lgdavid112
csendes tag

Az euróban feltüntetett árat komolyan lehet venni vagy még belegányol a drága határvonalunk, meg esetleg valami 4. fél?

(#757) Gerzsi válasza lgdavid112 (#756) üzenetére


Gerzsi
tag

ami ott van az a vége

(#758) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

A béta csatornán nagyon jó az új ventilátorprofil. Nagyon halk lett, amíg 15-18 watt alatt játszik az ember.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#759) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#758) üzenetére


30z.Samu
félisten

Néztem egy videót, ahol kipróbálták a gépen a Flight Simulator-t, ami eléggé combos hardverigénnyel rendelkezik. De 30fps-t elég szépen tudta tartani a kis masina. :Y

Sic Parvis Magna

(#760) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#759) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nem játszottam azzal, viszont szeretem nagyon a Kingdom Come Delivrance-t, azt úgy viszi médiumon, hogy csak lesek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#761) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#760) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meg az 1-2 éves játékokat is simán. Gondolok itt a RE Village-re, simán be tudod állítani hogy meglegyen a 60 frame és nézzen is ki valahogy.

Sic Parvis Magna

(#762) Damateo


Damateo
aktív tag

Type-C milyen sebességet tud rajta?

(#763) Peat;) válasza 30z.Samu (#761) üzenetére


Peat;)
veterán

Jó hát switch után nézed mert nem nagyon van más elterjedt gép...egyébként semmi mérnöki csoda nincs a gépben az a kemény, csak megvették az elérhető újabb technológiákat. Nintendo gépe sem volt rossz az első években, de multiplatform címekhez gyenge már kezdetek óta, csak pár pozitív kivétel volt. A deck ezt lovagolja meg jól, mert nemrég volt új konzolgeneráció és a jelen generáció multicímeihez elég hardwaret kapott, jó pár év benne van...ha fizikai minőség adott lesz. Én ebben vagyok szkeptikus kicsit.

(#764) 30z.Samu válasza Peat;) (#763) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt nem csak a hardverről van szó, hanem arról is, hogy szabad kezet kapsz a felhasználást illetően. Kvázi azt csinálsz vele, amit akarsz. Továbbá nincsenek illúzióim a gépet illetően sem, nem várom el, hogy 4k60fps-el futtassa a AAA címeket ultra grafikán. Közepesen elmegy a kijelző natív felbontásán, Nekem az már elég. Amúgy számomra a Switch egy teljesen más liga, nem helyére rendeltem meg a Deck-et, hanem mellé. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#765) Noukoum válasza 30z.Samu (#764) üzenetére


Noukoum
veterán

Ahogy nézem 2024 karácsonyára már nyomkodhatod is a decket. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#766) 30z.Samu válasza Noukoum (#765) üzenetére


30z.Samu
félisten

Addigra lehet kijön a következő, nem baj, majd lefoglaljuk azt is. :D

Sic Parvis Magna

(#767) MrTwister válasza Peat;) (#763) üzenetére


MrTwister
őstag

"ha fizikai minőség adott lesz" Te nem tartod jól összerakottnak? Gagyi műanyag, recseg-ropog? Erre gondolsz? Mert ha ez így van akkor ez ennyi pénzért szomorú... :O

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#768) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Szerintetek mennyire valid a kalkulátor, ami fent van reddit oldalán? Elvileg ki tudja számolni, hogy mikorra ér ide feltehetőleg a géped, na Nekem 2023 májust írt. :D Nem sietek, ez oké, de azért na... :D

Sic Parvis Magna

(#769) kovsol válasza 30z.Samu (#768) üzenetére


kovsol
titán

Nem mérvadó, mert az első pár nap alapján kalkulál, de a rendelések száma nem egyenletesen oszlik el, hanem az elején nagyon sokan rendeltek.

May the Force be with you!

(#770) Peat;) válasza MrTwister (#767) üzenetére


Peat;)
veterán

Nincs még gépem, tapasztalatom, illetve ezt az idő dönti el. De elég sok hibáról lehetett olvasni, beragadó gomb, driftelés pl.
Ezeket a gyártó érdeke mielőbb javítani, könnyen lehet hogy változó minőséggel fogunk találkozni a gyártási idő függvényében.
Rengeteg dolog meg 1-2-3 év múlva derül ki, mint pl notebooknál is idő előrehaladtával rajzolódik ki a minőségibb és olcsó modellek közti különbség, kezdve már a műanyag minőségétől.

(#771) 30z.Samu válasza Peat;) (#770) üzenetére


30z.Samu
félisten

"De elég sok hibáról lehetett olvasni, beragadó gomb, driftelés pl."

Ezeket kb mindenhol olvastam, PS, Xbox, Switch stb. Mindenhol ki lehet fogni hibás terméket. Én szerencsére sehol sem tapasztaltam eddig semmilyen galibát, ami a konzolokat illeti. Viszont a BT fülesekkel megjártam mostanában. :D

Sic Parvis Magna

(#772) Peat;) válasza 30z.Samu (#771) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát az oké hogy mindenhol lehet, de itt a gariztatás körülményesebb jelenleg.

(#773) 30z.Samu válasza Peat;) (#772) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az mondjuk igaz.

(#769) kovsol: Akkor jó, egy évet várni rá kicsit húzós lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#774) eami válasza Peat;) (#772) üzenetére


eami
addikt

nem tudom mennyivel körülményesebb mint mondjuk valami más magyar online boltban vett akár switch.
Ha bajod van a switchel, vissza küldöd a boltnak, az visszaküldi a nagykernek esetleg direktbe a szervizbe, aztán ülnek rajta x időt, majd ha szerencséd van akkor javítva esetleg cserével megkapod.

Decknél ezzel szemben küldenek futárt és amint beérkezik küldik is az újat :)) Persze most ott is van ~2 hét de igyekeznek minél hamarabb cserélni.

(#775) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#768) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nekem egy egész héttel hamarabb jött, minthogy a kalkulátor mondta! Páromnak meg egy hónappal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#776) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Sűrűn fel szoktam nézni a fórumra,többen is szoktátok jelezni hol tart éppen a szállítás.
Nagyon köszönöm az infókat, esetleg közzé tudnátok tenni minden héten?
256 GB-os modellre várok,július 18-án 11.15-kor rendeltem.
Előre is köszönöm még egyszer.

(#777) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#775) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mármint a Steam féle kalkulátor, vagy a reddit-es?

Sic Parvis Magna

(#778) kovsol válasza 30z.Samu (#777) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudjuk, hogy melyik nap hány ember rendelte elő, és azt se tudjunk, hogy mikor mennyit szállítanak ki. Innentől minden csak találgatás.
Az, hogy most pár órát halad a sor az főleg annak tudható be, hogy iszonyat sokan rendelték elő az elején. Szerinted most is naponta ugyan annyian rendelnek elő, mint mondjuk első héten?
Valószínűleg az első tesztek megjelenése után volt még egy nagyobb előrendelési hullám.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#779) 30z.Samu válasza kovsol (#778) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva fogalmam sincs mennyien rendelik meg. De ezt a kiszállítást tekintve igény van rá. :D De egy valamiben pozitív ez, jobban fogsz örülni neki, amikor megkapod, mert nem csak az van hogy leemeled a polcról. kifizteted és hazaviszed. Kicsit exkluzív feelingje van a dolognak. :D

Sic Parvis Magna

(#780) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem október utánra ígérik, 02.20-kor foglaltam le. Vagyis karácsonyra már akár itt is lehet. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#781) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#780) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is októbert írt, de reálisabbnak tartom a Karácsonyt vagy a jövőév elejét. :D

Sic Parvis Magna

(#782) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#781) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként megértem a jelenlegi helyzetben a késlekedést, bár már nyomogatnám meg hekkelném mint állat...
Mi egy kis HW fejlesztő cég vagyunk, de az alkatrészválság olyan szintű, hogy megtervezel egy áramkört, akkor még mindenből volt hozzá pár ezer IC a raktárakban, aztán pár héttel később mikor a terv ellenőrzésre és lezárása kerül, akkor már pl. nincs táp IC jövő májusig, mert valaki megvette az összeset a világon... Kihelyettesíteni nem lehet, újra kell tervezni másik alkatrészekkel az áramkört (ami nem mindig opció) és csak reménykedsz, hogy azzal nem jársz ugyanígy. És akkor még nem is tartunk a gyártás beindításánál. :D
Szóval minden tiszteletem annak, aki a jelenlegi körülmények között képes világméretű gyártást beindítani.

Mondjuk nézem a jó oldalát, mire eljut hozzánk a cucc, addigra valszeg minden szoftveres apróságot kijavítanak benne. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#783) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#782) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is értem miért kell ennyit várni, meg ahogy írod, minél később kapjuk meg, annál kiforrottabb lesz a cucc. :K De természetesen már nyüstölném. :D

Sic Parvis Magna

(#784) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#777) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Egy Google Colab notebookba pöntyögtem, milyen Steames kalkulátorról beszélsz?

Más: KCD-be már beraktam 5 órát, 40 Hz-es képernyőnél nekem vibrál nagyon a kép, 50 Hz-nél meg benyalja a 28-29 wattot, amivel nem is a fogyasztás a legnagyobb baj, hanem hogy hangos. Levettem a CPU-t 12 wattra, a GPU-t 1100 MHz-re, 60 fps lockot benyomtam, így 40-60 között ugrál, de max 22 wattig megy így csak fel, és sokkal halkabb. Medium fölött van kicsit a grafika.

30 fps-en nagyon magas az input lag nekem, vsync nélküli fps lock pedig nincs a Decken.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#785) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#784) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ott igazából nincs kalkulátor, csak írja hogy mikorra várható. Reditten találtam egyet, ahol megbecsüli, hogy mikorra érhet ide a rendelésed. De erről volt szó délután,hogy nem mérvadó az a kalkulátor. :))

Sic Parvis Magna

(#786) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#785) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Amúgy redditen páran írták, hogy előrébb csúsztak, akik eleve is a határon voltak, de olyat nem láttam, hogy valaki másik negyedévbe kapta volna, mint amit írt neki a Steam.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#787) pdw_ph


pdw_ph
tag

20/05/2022 23:22 Csomag megérkezett a depóba. Magyarország Alsónémedi

Ha ma nem hozzak ki morcos leszek :(((

(#788) Vertigo18 válasza pdw_ph (#787) üzenetére


Vertigo18
addikt

Amennyit vártál, egy nap már semmit sem számít! :)

Egyébként megértem!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#789) 30z.Samu válasza pdw_ph (#787) üzenetére


30z.Samu
félisten

Futár kipróbálja Neked, hogy tuti ne kapj hibás terméket. ;]

Sic Parvis Magna

(#790) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziaszok, hát én azért kicsit átgondoltam tavaly ezt a Steam Deck-et, és bár most már 512-eset választottam volna, de 256-ost kértem július 22-én..
"Greetings! It looks like you have a EU 256GB reservation. You reserved your deck 6 days, 1 hour, 8 minutes, 23 seconds after pre-orders opened. There are 5 days, 5 minutes, 19 seconds worth of pre-orders before yours remaining. You're 17.26% of the way there."
persze a Steam még válltig állítja, hogy 2022 Q2-ben április-június megkapom, de már kevésbé látom ezt reálisnak.

Eyesis

(#791) pdw_ph válasza Eyesis (#790) üzenetére


pdw_ph
tag

Valve > random reddites/netes kalkulatorok.

(#792) Eyesis


Eyesis
őstag

úgy legyen :) :R

Eyesis

(#793) pdw_ph válasza 30z.Samu (#789) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem probalta ki, de kihozta :P

(#794) 30z.Samu válasza pdw_ph (#793) üzenetére


30z.Samu
félisten

Have fun! :C

Sic Parvis Magna

(#795) jimpo


jimpo
aktív tag

(#796) Damateo


Damateo
aktív tag

Én Juli 19.-én rendeltem. Már megkezdtem az előkészületeket. Ment fel eladásra a gépem…

(#797) 30z.Samu válasza Damateo (#796) üzenetére


30z.Samu
félisten

Úgy gondolod, hogy ki tudja váltani az asztali PC-det teljesen?

Sic Parvis Magna

(#798) pdw_ph válasza pdw_ph (#793) üzenetére


pdw_ph
tag

Egy gyors vélemény, kb. 3 óra használat után:

Összeszerelés korrekt, teljesen kényelmes a fogása (B gomb nem ragad :D).
Ellenben a ventillátor fullba nyomta a kretént, egész addig amíg a béta OS-t fel nem raktam. Azóta csendes, bár AAA játékot nem próbáltam (és nem is tervezek, van rendes gépem arra a célra).

Aperture pl. játszhatatlan (ez jelenleg ismert bug), Dead Cells sem indult el amíg nem kapcsoltam be a Compatibility Layert (pedig utóbbi natív Linuxos...), szóval a szoftver az literálisan béta. (Amúgy a stable branch-el sem mentek ezek.)

Kicsit gagyi feelinget kelt, hogy se A dedikált deck game, se egy (egyszerűbb) verified játék nem ment alapból, de próbáltam kb. 6 más játékot mellettük és azok mindegyike pöpec volt.

A UI jó arra amire való. A desktop módot nem próbáltam, hidegen hagy (kb. 10 éven át használtam Slackware/Gentoo-t, úgyhogy nem a Linux miatt).
Majd ha utaznom kell utánajárok, hogy hogy lehet Netflix / .mkv-ket lejátszani, de egyelőre jó az alap.

Melegedni melegszik itt-ott, de nem tűnik vészesnek, illetve az akksidőről sem tudok egyelőre nyilatkozni.
Model No.: 1010 van a dobozon/gépen, gondolom ez valami első szériás, mert redditen említenek már 2xxx-el kezdődőeket is.

Akit érdekel 1626515723 az epoch reserve time-om, május 16-án este jött a mail, 2 napra rá lett GLS tracking és ma, 23-án délelött jött meg (azaz majd kerek 1 hét alatt).

[ Szerkesztve ]

(#799) Damateo válasza 30z.Samu (#797) üzenetére


Damateo
aktív tag

Azt tervezem.
Mostanában nem szívesen vagyok gép előtt.
+ ez kevesebbet is fogyaszt

(#800) 30z.Samu válasza Damateo (#799) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem sincs gamer PC-m, konzolok vannak, meg itt van a laptop, amin kompromisszummal ugyan, de lehet játszani. Azt biztosra veszem, hogy a Deck jobban fog muzsikálni, mint a laptop + szeretem a hordozható kütyüket, ezárt áll hozzám közel a Switch is. :K

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.