Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) Redlight2 válasza soony000 (#17799) üzenetére


Redlight2
tag

Szia! Sikerült valahonnan beszerezned a 9200s-t? Mindenhol out of stock :/

(#17802) Danex válasza Urguru (#17797) üzenetére


Danex
addikt

Hát attól függ, ha nincs gyerek / macska és nem nyúlnak hozzá akkor igen, de egy nagyobb hangszórónál már elég fejnehéz tud lenni.

A képemen SWA9000-rel van, az ahogy néztem lényegesen kisebb mint a 9200.


Itt egy kép az SWA9000 és a Q990B surroundját összehasonlitani. Utóbbival egy kisebb lökés hatására is már szerintem borulna az alzás piszkavas :D

(#17803) freemanone válasza Danex (#17802) üzenetére


freemanone
őstag

Ha hátulról jön a lökés akkor borul. Viszont egy macska dörgölőzését kibírja. Tudom mert én egy darabig rátettem a 990-es hátsókat arra a piszkavasra, de végül falra kerültek. Macska is akadt a teszthez és nem egyszer úgy futott el mellette, hogy kicsit kilengett tőle. Nem is feltétlenül ezért cseréltem le, sokkal inkább az összekép, elég röhejesen festenek a nagyobb hangfalak azon a pálcikán és a súlya is sok volt a kihúzható tekerős leszorítónak, nagyon könnyen megsűlyedtek.
Már a 9200S-el is problémás lehet, de még talán határon mozog, a 9000S-ekhez pont méret.

[ Szerkesztve ]

(#17804) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Rendeltem egy Bose 900-at. Egyelőre csak a soundbar, majd "látom" mit tud. Ha tetszik, akkor később jön majd hozzá sub is.

(#17805) nexuspolaris válasza Henker2 (#17791) üzenetére


nexuspolaris
tag

Tudsz dobni egy linket, ahonnan rendelted? Köszi!

(#17806) Henker2 válasza nexuspolaris (#17805) üzenetére


Henker2
addikt

Parancsolj!
[link]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17807) zsoltee10 válasza Henker2 (#17806) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én ezektől a külföldi rendelésektől mindig fázok. Hogy érvényesíted a garanciát, ha kipurcan 1 hónap múlva?

(#17808) Gino20 válasza zsoltee10 (#17807) üzenetére


Gino20
őstag

Amennyiben vásárlást követően rögtön probléma van, vagy nagyon hamar bedöglik, akkor ha korrekt a bolt, küld egy return ticket-et, de ettől ha eltekintünk, akkor pl [link] és egy 10-20kg-os csomag ~10-15e Ft-ből kimegy Európába. A Banggood-os csomagot nem tudom hová kellene küldeni. Ha EU raktárba, akkor nem gond.
Mondjuk ez akkor jó deal, ha az adott termék kintről jelentősen olcsóbb, mint itthon. "Extrém" példa. Bose smart ultra soundbar + Bose bass module 700 + Bose surround 700 Németből postával együtt ~790e Ft, itthon meg akcióban és még további 5% törzsvásárlói kedvezménnyel is ~900e Ft. Nekem ennyit megérne, de ez Én vagyok. Házimozi rendszerem minden eleme kintről van. Igaz ott ennél jóval többeket lehet spórolni, akár 30-40%-okat is, így nem fáj, ha X évente vissza kell küldjek valamit.

(#17809) Henker2 válasza zsoltee10 (#17807) üzenetére


Henker2
addikt

Évek óta a Bangood-ról rendelek. Semmi gond nem volt még egyszer sem. És igen. Javarészt EU raktárról szoktam rendelni. Megbízható

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17810) Öcsielvtárs válasza Henker2 (#17809) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Dettó. Banggood és Geekbuying.

Samsung A54

(#17811) Gino20 válasza Henker2 (#17809) üzenetére


Gino20
őstag

Itt ugye a kérdés nem az volt, hogy volt-e gondod vagy sem (ez nem banggood érdem), hanem az, hogy hogyan fogod gariztatni ha arra szükség lenne ;)

(#17812) Henker2 válasza Gino20 (#17811) üzenetére


Henker2
addikt

Az ügyfélszolgálat teljesen segítőkész. És ahogyan Gino20 kolléga is írta. EU raktárnál gyors az átfutási idő gariztatás esetén is. Illetve az ULTIMEA küldött egy 1+1 éves garancia kupont, amit QR kód alapján aktiválni kellett. Így szerintem teljesen korrekt a garancia kérdés

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17813) VTom válasza zsoltee10 (#17807) üzenetére


VTom
veterán

Én gariztattam már náluk cuccot, gond nélkül.
Sőt, küldtem vissza terméket, mert félrevezető volt a leírás. Pár nap értetlenkedés, videot kértek a problémáról, aztán küldhettem a futárral, aminek a költségét szintén visszatérétették.
EU-ban nincs sz@rakodás a garival, mint Magyarországon :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#17814) Henker2 válasza VTom (#17813) üzenetére


Henker2
addikt

És ott a pont :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17815) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

A D60 hátsó hangszóróinak milyen rögzítési lehetősége van tartóra vagy falra? A netes képekről úgy látom, semmilyen

(#17816) Reinu válasza Henker2 (#17812) üzenetére


Reinu
tag

A hang akadozását sikerült megoldani?

(#17817) Henker2 válasza Reinu (#17816) üzenetére


Henker2
addikt

Igen. Egy másik HDMI kábel megoldotta a problémát

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17818) Henker2 válasza nexuspolaris (#17815) üzenetére


Henker2
addikt

A szatokhoz van egy kis fali konzol, amit fel kell a falra fogatni, és ehhez kell külön ráfogatni őket

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17819) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Adott egy JBL SB400 szett...Olyat produkált,hogy serceget majd szólt aztán újra serceget és vége...Nem szólal meg...Se optikán se bluetooth-on...Kuka?Esetleg külön eladható a mélynyomó?köszi a válaszokat!mbaker

(#17820) (ex)Cat válasza (ex)Cat (#17804) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nohát, úgy az első benyomások...

Az újra csomagolt (EMAG) állag kb annyit jelent, hogy minden ki volt bontva, a fényes teteje ujjlenyomatos volt, és az alján van egy pici karc, de mivel ez alul van, úgyse látszik belőle semmi. Minden más szempontból hibátlannak tűnik, vagy legalábbis nekem az árkülönbözetet abszolút megérte az, ami külső hjibáját felfedezni véltem.

A hangja... egyrészt meglepően jó, másrészt néha baromira érzem, hpgy a közelébe sincs a volt sztereó rendszeremnek. Ugyanakor még zenében se rossz. Bár itt azért jobban érződik, hogy a Rotel + Focal páros teltebb, élvezhetőbb sztereó teret adott, de az is lehet, hogy ha az elmúlt napokban nem tesztelgettem volna direkt a különböző zenéket, kevésbé lenne hiányérzetem, mert nem emlékeznék arra, hogy milyen is volt azzal bármit is hallgatni, annyira ritkán kapcsoltam be. :D

Ezzel együtt azt azért le lehet szögezni, hogy nem kifinomult zenehallgatásra való, viszont arra, hogy néha szóljon az is, egyelőre elégnek érzem. (amúgy most már szívesen kipróbálnék egy Sennheiser Ambeo Plus-t, mert az nagyon dcisérik ilyen téren.)

Filmnél - én most épp sorozatot néztem - viszont sokkal élvezhetőbb - nekem - mint amit sztereóban nyújtott a régi szett. Persze ez sem a mélyektől dübörög, de mégis úgy érződik, hogy több benne az erő. Ami viszont egyértelműen sokkal jobb, az pl. a párbeszédek érthetősége és a térérzet. Persze nem olyan, mint ami egy dedikált AV rendszer lenne (a közelében sincs), de egészen jó.

Az viszont biztos, hogy kell hozzá a SUB. Zenénél nem feltétlenül hiányzik, bár szerintem ott is segítene valamit, de filmeknél egyértelműen szükség van rá.

Már persze ha marad. Egyelőre nem estem szerelembe, de nem is okozott csalódást, épp csak hozta, amit kb. vártam tőle, egyfajta élvezetesebb mozis hangélményt.. Azért majd még tesztelni fogom az elkövetkező napokban, remélem több időm lesz rá mint ma volt.
Majd kipróbálom ezt a hozzáadott mérőmikrofonos/autókalibrációs dolgot, hogy az csinál-e valami észrevehetőt. No meg az appját is jobban megnézem, mert egyelőre csak kb. letöltöttem és összelőttem vele és kb. ennyi.

Ami viszont meglepő és csalódást keltő - bár sok jelentősége nincs, csak nem értem a dolgot - hogy nincs OSD. Nyomogathatom a távot, változik is a hangerő, de fogalmam sincs, hogy épp hol tart. Persze rá lehet fogni, hogy mindegy, mert addig nyomom, amíg épp jónak nem érzem, de ettől még elvártam volna, hogy mutasson valamit.

Úgyhogy egyelőre inkább igen, mint nem, de azért még hallgatni/tesztelni kell, mert benne lehet az is, hogy esetleg nagyon akarom azt hogy jó legyen és ez visz el ebbe az irányba.

[ Szerkesztve ]

(#17821) NemMo


NemMo
őstag

Vettem ma egy TCL S642W soundbart, ami sem hdmi-n (2darabbal is próbáltam) sem egy vadonatúj optikaival (mert persze semmilyen kábelt nem adtak hozzá) nem adott hangot. Vissza is küldtem az alzába. Most hogy nézegettem a mélynyomók mindegyiknél bluetooth-al kapcsolódnak. Létezik, hogy nincs vezetékes változat? A másik ami feltűnt, hogy mocsok drágák. Azt hiszem egyelőre letettem a soundbar-ról

(#17822) Alex91 válasza NemMo (#17821) üzenetére


Alex91
félisten

Azt a TV-n beallitottad, hogy min menjen ki a hang…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17823) NemMo válasza Alex91 (#17822) üzenetére


NemMo
őstag

Persze és ki is írta a tv, hogy hdmi-n vagy optkán jönne a hang, csak hát... :DD

(#17824) szoltan


szoltan
tag

Kövezzetek meg de én bevállaltam egy TCL TS8132-t a 65C805 mellé (alá). Gond nélkül összeálltak. Ennyi pénzért (104e euronics) szerintem egész jól szól. Párbeszédek szépen érthetőek, mély is meglepően jó. Xbox is hibátlan vele. Filmhez/gaminghez teljesen jó, zenéhez kevésbé, de nem is arra vettem.

(#17825) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Vannak ezek az Ultimea soundbarok, amiket a használóik nagyon dicsérnek. Néztem a Poseidon D60-at , de most itt van a D50 is, jóval olcsóbban. Ha jól látom, a hangszórók száma, mérete, nagyjából minden ugyanaz, csak a D50 elvileg nem tudja a Dolby Atmost.
Na most, ha ugyanazok a hangszórók vannak bennük, van valami hallható jelentősége annak, hogy a D60 chipje vagy szoftvere meg tudja szólaltatni az Atmost?

(#17826) Pro!Petya válasza Voice24 (#17825) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem fogja tudni mert arra valszeg nem vették már meg a licenszet és többek között ezért is lehet annyi amennyi.

Meg is van. Csak ARC van a D50-ben ezért nem lesz Atmos.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17827) Sys85 válasza Pro!Petya (#17826) üzenetére


Sys85
veterán

“ezért nem lesz Atmos”

Amit valójában amúgy sem tudna megszólaltatni, fizikálisan képtelen valós Atmos megszólaltatására, hiszen csak 5.1 csatorna.
Csak dekódolni tudja a hangot, ami meg hangszórók hiányában egy semmilyen extra.
A Samsung Q60B-m is tudja, de semmivel sem szól jobban, vagy máshogy Atmossal, csak kiírja a kijelzőn hogy Atmos.
Csak parasztvakítás, de ez lett az új hívószó.Lassan a wc papírra is rányomtatják az Atmos logot ha azzal így jobban el lehet adni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#17828) Öcsielvtárs válasza Sys85 (#17827) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Pedig a tabletemen is rajta van, tehát tudja, vagy mégsem... :D

Samsung A54

(#17829) Voice24 válasza Sys85 (#17827) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, valahogy így gondoltam én is. Emiatt nyilván nem ér kb. 20 ezerrel többet a D60.

(#17830) toompa válasza Voice24 (#17829) üzenetére


toompa
őstag

Kinek mi. Biztos nem vennék olyan soundbart, ami nem tudja az atmos-t.
Itt nem csak a Poseidon-ról van szó.

(#17831) Voice24 válasza toompa (#17830) üzenetére


Voice24
őstag

Egyrészt a tévém sem tudja, másrészt a valóban "sokhangszórós" térbeli hangzás kínáló soundbarok a Samsung 930 szériánál kezdődnek, ami nekem már jóval a lélektani határ felett van.

(#17832) toompa válasza Voice24 (#17831) üzenetére


toompa
őstag

Később lehet olyan tv-d ami tudja.
Ennyi erővel egy sztereó hangfalpár olcsóbb és jobb megoldás.
De mint mondtam, kinek mi.
Kinek mi a lélektani határ.

(#17833) Pro!Petya válasza Sys85 (#17827) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Persze hogy nem, én csak gyorsba ránéztem hogy mi a difi amiért nem kapta meg a plecsnit a D50.
Ma már teljesen "normális" hogy mindenre rányomják ami képes dekódolni mert valahogy el kell adni még ha nem is képes lejátszani! :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17834) NemMo


NemMo
őstag

A mégsem veszek soundbar dologból az lett, hogy rendeltem egy jbl 2.1 Deep Bass MK2, soundbar-t 165 ropiért. Elég nagy ugrás at 50 ezres tcl-hez képest, remélem ez már működni is fog. :DD

(#17835) Beleth


Beleth
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnek kérni. soundbart keresek nappaliba film/jatekhoz. Egyáltalán nem vagyok kompetens a témában, olvasgatok, próbálok tájékozódni,de kiváncsi vagyok ti mit ajánlotok. a keret max 150k. köszönöm szépen! :R

(#17836) Redlight2 válasza Beleth (#17835) üzenetére


Redlight2
tag

Szia!

Nem rég vettem samsung q600 soundbart. Meg vagyok vele elégedve, filmeknél iszonyat jó,basszus brutális. Játszani nem játszok, de valószínű ott sem kell szégyenkeznie. Nem mellesleg ki lehet egészíteni hátsó hangszóró párral, ha kell a valódi surround hangzás.
q600c 100ezer körül van, a nagyobb tesója q700c 150-160ezer (még királyabb lehet).
Nekem bevált, ajánlom. :R

(#17837) Beleth válasza Redlight2 (#17836) üzenetére


Beleth
csendes tag

köszönöm az ajánlást, ránézek :R

(#17838) griffin90 válasza Pro!Petya (#17833) üzenetére


griffin90
csendes tag

ugyanaz a d50 meg a d60 a gyakorlatban?? 😯 eleg nagy az arkulonbseg.

Google Pixel 7

(#17839) Voice24 válasza griffin90 (#17838) üzenetére


Voice24
őstag

A D60 tudja kezelni a Dolby Atmos hangot is, de mivel fizikailag ugyanazok a hangszórók vannak benne, mint a D50-ben, nem igazán tudom, milyen jelentősége lehet ennek, ami 20 ezres ártöbbletet megér.

(#17840) Pro!Petya válasza Voice24 (#17839) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A D60 csak dekódolni tudja az Atmos-t, lejátszani nem.
Azért olcsóbb a D50 mert nem fizetnek utána Dolby licensz díjat.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17841) Gino20 válasza Pro!Petya (#17840) üzenetére


Gino20
őstag

Tudtommal a Dolby az free és a DTS fizetős. Ezért is hiányos TV-k esetén a DTS támogatás, még a Dolby az elérhető.

(#17842) Voice24 válasza Pro!Petya (#17840) üzenetére


Voice24
őstag

Ezért írtam, hogy kezelni tudja, vagyis dekódolja (5.1-re), majd lejátssza. ;]

(#17843) Pro!Petya válasza Voice24 (#17842) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Végülis ja , csak azt amit/ahogy lejátszik már nem Atmos-nak hívják :DDD

#17841Gino20
Én úgy tudom fizetős a Dolby is.
Csak páran mint pl az LG is ezen spórólt a TV-nél hogy nem vette meg a DTS licenszet is pluszba ezért van az hogy a régebbiekben még ment és ha jól tudom akkor 2023-tól újra van.

Sőt nekem az egyik fejesemhez is külön kellett vennem Dolby licenszet, mivel két verzió van belőle.. egy amelyikhez járt alapból nyílván a drágább, és volt az olcsóbb amihez már nem. De még mindig olcsóbb volt utólag megvenni hozzá mint azt aminek az árába beépítették.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17844) Gino20 válasza Pro!Petya (#17843) üzenetére


Gino20
őstag

Lehetséges. Hm topikból rémlik, hogy a dolby digital / atmos az free, de lehet rosszul emlékszem.

(#17845) Voice24 válasza Gino20 (#17844) üzenetére


Voice24
őstag

Ezért átverés a pár hangszóróból álló rendszerekre ráírni ezt a cimkét. A bemenő jel még Dolby Atmos, a kimenő hang meg sztereó, vagy jobb esetben 5.1

Bocsi, Pro!Petyának akartam

[ Szerkesztve ]

(#17846) Gino20 válasza Voice24 (#17845) üzenetére


Gino20
őstag

Ugyan nem nekem szólt a hsz, de abszolút az. Manapság ez már marketing fogás, főleg SB kategóriában. Más gyártó is pontosan ugyan ezt csinálja. Samsung a Q600-at 3.1.2 csatornásként reklámozza, ami ugyan úgy hazugság, mert a nincs dedikált magassági sugárzói az SB-ben, helyette csak apró lyukakon kivezeti felül is hangokat (oldal irányba :DDD) szóval még ez is csak leginkább dekódolja, de még az sem várható el tőle, mint a valós pattintós atmos sb-től (az sem csoda).

(#17847) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy Samsung Q990C-t, amit egy LG C3 65" TV-vel hajtok meg. Minden megy flottul, 2 dolgot vettem észre:

1) A hátsó hangszórók időnként nagyon halkak, alig lehet hallani hátulról valamit (anyagfüggő, hol jól szólnak, hol kevésbé hangosak).

2) Lehet az én érzékelésemmel van valami, de szerintetek az létezik, hogy a TV hanszórója nem nagyságrendekkel rosszabb mint a soundbar? Most 3 órán keresztül próbálgattam mindkettőt, váltogattam oda-vissza, és őszinte leszek, habár érezhetően jobb a Soundbar, de fényévnyi különbséget nem veszek észre.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#17848) Gino20 válasza mbalint987 (#17847) üzenetére


Gino20
őstag

2) Gondolom HDMI-vel összekötötted, de mégis ezt tapasztalod. HDMI (digitális jel) esetén alapvetően nem létezik olyan, hogy gagyi jel megy át. 0 és 1 vagy átmegy vagy nem. Ha ezt esetleg hibásan teszi meg, az max anomáliákat okoz, de nem minőségromlást.
Ez szerintem nem jelent mást a szavaiddal fogalmazva, hogy a te érzékelésed "ennyit tud"
Nézz meg rajta lehetőleg saját forrásból egy UHD, TrueHD anyagot ;) . Ha ott sem hallod, akkor ez "ennyit tud".
Egy HDMI cserét amúgy megpróbálhatsz, de úgy gondolom, hogy semmi változást nem fogsz tapasztalni.

1) Surround akkor van, hogy ha a hangmérnök is kever oda hangot és ez is sokcsatornás forrás esetén. Pl egy TV vagy Youtube csatorna esetén ezt ne várd, mert a YT is 99%-ban stereo, hiába van az oda írva, hogy pl Dolby Atmos. Ehhez vagy minimum kell egy stream vagy saját forrásból dolby/dts anyagok. Stream esetén láthatod, hogy az adott hangsáv az 2.0 / 5.1 / atmos...
Atmos hangot alapvetően csak eredeti nyelven fogsz kapni. Akad 1-2 kivétel, de ez nagyon ritka (és ez is csak tömörített atmos, igaz stream esetén nincs jelentősége, mert az eleve az)

[ Szerkesztve ]

(#17849) NemMo


NemMo
őstag

A neten ellentétes infókat olvastam, így titeket kérdeznélek. A tévémen csak egy earc port van, de abba a xbox csatlakozik a vrr miatt. A sima hdmi porton keresztül is kéne működnie a soundbarnak?

(#17850) fojtviki válasza mbalint987 (#17847) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. No látom te is csalódtál :) Mi is kinlódunk itt, először volt egy Marantz Stereo 70S. De a szobai stereo vonal nem nagyon jött be. Szóval vettünk mi is egy Q930c-t. Akkora csalódás, hogy nagyon :( A sub is nagyon harmatos, és igen a surround nagyon halk, bár lehet külön hangosítani őket. De az összkép nagyon nem oké sajnos :( Élvezhetőbb volt a 2.0 rendszer. Lehet az lesz, amit Gino20 javasolt, és veszünk egy Arcam erősítőt. Megint jó sok pénz, de ez a soundbar vonal számunkra zsákutca. Valószínű, hogy ez az sb megy a nyaralóba :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.