Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) hodostamas válasza hodostamas (#5000) üzenetére


hodostamas
addikt

Na végül emagon 57000-ért a k450-es lett.

(#5002) ftt válasza hodostamas (#5001) üzenetére


ftt
tag

Jó gép, gratula! 21 db 5* és 2 db 4* értékelés, rosszabb nincs is. Remélem beválik!

Hogy lett 57? 60-ért van kiírva. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5003) hodostamas válasza ftt (#5002) üzenetére


hodostamas
addikt

Volt egy 3000es kuponom, nemtudom honnan 😀
Koszi, remelem jo lesz. Genius SW-5.1 Home Theater -t valt. (Sajnos vegleg kimult)

(#5004) norbert400


norbert400
tag

én sikeresen megszabadultam a k450től. 3napig ha használtam, soha többet soundbar.
A másfél éve vett (25e) logiteches pc hangfalam jobban szólt.
Így az eladási összegből +rárakva egy tízest vettem egy 5.1et és ég és föld az egész.

(#5005) Laca19 (a) válasza norbert400 (#5004) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Milyen 5.1-et vettél?

http://www.diesel.com

(#5006) norbert400 válasza Laca19 (a) (#5005) üzenetére


norbert400
tag

Maradtam a logitechnel z906. 2optikai van benne, igy tvhez konnyen csatlakoztathato.

Gondoltam hogy meg egy icipicit rateve veszek kardon hangfalszettet meg erositott de annyira akartan vegre tvhez vmi ertekelheto hangfalat hogy nem akartam tobb idot raszanni.

(#5007) szabi__memo válasza norbert400 (#5004) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát ez nem hangzik túl jól. Félek hogy így járok én is :(

(#5008) norbert400 válasza szabi__memo (#5007) üzenetére


norbert400
tag

tisztán szól amúgy, hangzásra nem rossz. Viszont a mélynyomó egy nagy hulladék. Szebben sajnos nem lehet megfogalmazni.

Illetve a háttérhangok is nagyon gyenguszok. Pl ha valaki íjjal lő, vagy ütközés közben törnek az ablakok, futó paciknál, ahogy a patkó a földhöz ér..az ilyen hangok elvesznek, nagyon halkak.
Ezek pedig nekem hiányoztak, ahogy a régi logi hangfalamnál is, ezért akartam egy valamire való hangfalat. a z906-tól megkaptam.

(#5009) szabi__memo válasza norbert400 (#5008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajnos nem tudom megoldani normálisan a rendes 5.1-et és bármennyire is gyenge egy soundbar kénytelen leszek azt venni b:(((

(#5010) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Jamo SB 40 et akartam venni, és fel is hívtam egy kereskedőt aki azt mondta, hogy már nincsen mert kifutott termék.
Biztosan megtudnám venni mert több helyen is van készleten de közben visszakalandoztam ide és meglattam a Polk MagniFi Max 3.1-et

Árban még belefér nekem, a kérdésem az lenne, hogy megéri a magasabb árat vagy ár érték arányban maradjak az SB 40 nél?

Előre is köszi a válaszokat.

(#5011) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Esetleg hallgatta már valaki ezt: DIMENSION + CUB 3

(#5012) Chal válasza RobexX10 (#5011) üzenetére


Chal
addikt

Pörgess vissza pár oldalt, hosszan írtam róla (itt és itt).

Amit nem árt tudni: Focal minőség, egykori fél milliós árkategóriához passzoló hang. Viszont régi (ezért kerül most fele annyiba mint anno), így nincs benne pl. 4K támogatás a HDMI-n. Ha nem gond, hogy optikán kell bekötni, akkor hajrá, csak ajánlani tudom, olyan hangminőséget kapsz, hangban és design-ban is, amit ennyiért semmi más nem fog adni. De ha kellenek a funkciók, modern csatlakozási lehetőségek, multiroom, stb.., akkor ne ezt válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#5013) RobexX10 válasza Chal (#5012) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm a hasznos infokat! 4K támogatás lehet hiányozna. De optika is megoldható. CEC/ARC, Bluetooth próbák voltak azóta?

(#5014) Chal válasza RobexX10 (#5013) üzenetére


Chal
addikt

1080p-s forrással ment a cec, és az arc-ot is jól kezelte. A bluetooth ugye egy külön modul csak, amit ajándékba adnak hozzá, működik, jó minőségű, aptx-et is tud. Ami viszont még negatívum, és most ugrott be: az érintőkijelző katasztrófa, néha nem érzékel, ez valami hw design hiba lehet, mert firmwareben is próbálgatták javítani, de sokat nem sikerült rajta reszelni. Távirányítóval persze oké.

(#5015) elmunkas


elmunkas
csendes tag

Sziasztok!
Belépő szintű hangprojektort tervezek venni 20nm nappaliba a TV hangszórója helyett. A fórumot átböngészve arra jutottam, hogy a Samsung HW-K450 használjátok sokan. Erről teszteket is találtam több helyen, ajánlott a kategóriájában, jelenleg 65000 Ft az Euronicsban.
LG SK5 a másik kiszemelt, ugyan 10 ropival több, viszont 2 évvel újabb modell. Sajnos véleményeket/tesztet szinte semmit nem találok róla.
Közeli boltban csak az SK5-öt tudom meghallgatni a Samsungot csak netről tudnám megrendelni.

Mekkora különbség lehet a kettő között? Megéri vajon az LG a felárat?
Köszi a segítséget!

(#5016) ftt válasza elmunkas (#5015) üzenetére


ftt
tag

A Samu vasárnapig 60k volt akcióban, gondolom lesz még annyi.

Az LG-t nem hallottam, de ebben az árkategóriában meglepő lenne nagy hangminőségbeli eltérés.
Valszeg mind a kettő hozza az elvárható színvonalat.

Talán az LG-nek, mivel újabb, több szolgáltatása lehet.

(#5017) Laca19 (a) válasza elmunkas (#5015) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

A funkciókra is figyelj, hogy mire van szükséged. Lehet az LG újabb, és látod h milyen tuti, van benne DTS Virtual: X támogatás, és megkapta a Hi-Res audio minősítést stb...de olyan funkció, amit meg teljesen alapnak gondolnál kihagytak belőle. Pl. ha jól néztem ezen sincs már USB csatlakozó zenéknek. Az újabb sounbarokról már lehagyják. Míg ugye a régebbi Samsung K450-en van.

http://www.diesel.com

(#5018) elmunkas válasza Laca19 (a) (#5017) üzenetére


elmunkas
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Igen ami különbséget találtam és érdekes lehet az a DTS Virtual: X. De kérdés, hogy ez megint csak a marketing és "milyen jó, hogy van de valójában használat közben semmit sem ér" dolog vagy érdemi cucc.
USB nem nagyon számít, zenét csak Spotifyról hallgatok az meg úgyis telefonon BT-ről megy. Javában sorozatot nézek Netflixről, meg kevés PS4.

(#5019) Laca19 (a) válasza elmunkas (#5018) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Most ezt úgy írom, hogy nem tudom pontosan mi ez a DTS virtual x, de szerintem teljesen kamu dolog. Egyszerűen ezek nem tudnak térhatást szimulálni, nem hiába vannak hátsó hangszórós soundbarok. Olvasd el ezt: Samsung N950 soundbar. Láthatod, 6-szor ennyibe kerül, de szimulálni nem tud semmit. A drága Yamaha hangprojektorokra írják, hogy na azok már azért tudnak valamennyire.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#5020) Draken válasza Laca19 (a) (#5019) üzenetére


Draken
őstag

Ilyen pl. Az ysp 5600, meghallgattam, hát az aztán tud valamit

(#5021) Tengri válasza Laca19 (a) (#5019) üzenetére


Tengri
senior tag

"de szimulálni nem tud semmit."
Helyesbítenék. Idézem a cikket:"A hangerővel, tisztasággal és dinamikával nem volt gond, de az ismét bebizonyosodott, hogy függőlegesre állított hangszórókkal egyszerűen nem lehet megteremteni a "Dolby Atmos élményt". Eddigi tapasztalataink alapján ez egyébként még sosem sikerült senkinek, így azért annyira nem lepett meg, hogy most sem jött össze a dolog." A Yamaha sem tudja...egy-egy tesztnél írják itt is (Samsung HW-N950-re), ott is (Yamaha YSP-5600) hogy objektumalapú hangzásélmény-t nyújt, de dedikált hangszórók híján sajnos nem képesek rá. :N

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5022) elmunkas válasza Tengri (#5021) üzenetére


elmunkas
csendes tag

Röviden a dts x fölösleges egy ilyen alap soundbarba és ez inkább marketing. Ha jól értem. :)

(#5023) Tengri válasza elmunkas (#5022) üzenetére


Tengri
senior tag

Az "alap" vagy inkább belépő szintű soundbaroktól ne várjunk sokat. A jobb minőségű, prémium termékeknek magasabb az ára, cserébe más élményt is kapsz.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5024) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv! Emberek, melyiket a kettő közül? Samsung HS-K450, avagy LG SJ4?

[ Szerkesztve ]

(#5025) ftt válasza danielgalaxy (#5024) üzenetére


ftt
tag

Google-ba írd be . Samsung Hw-K450 vs lg sj4

vannak összehasonlító leírások

(#5026) danielgalaxy válasza ftt (#5025) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Megtörtént, de a legtöbb pusztán egymás mellé rakja a technikai adatait, amire bármelyik online store is képes. Harmadiknak viszont bejönne még a Samsung M360 is.

(#5027) Tengri válasza danielgalaxy (#5024) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Sajnos egyiket sem hallottam még, de a Samsung felé hajlanék a (vezeték nélküli) bővíthetőség miatt. Ahogy néztem az idei N450 is csak +10k val drágább az ED-nél, ha beleférne a büdzsébe...

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5028) norbert400 válasza Tengri (#5027) üzenetére


norbert400
tag

K450nek a melynyomoja nagyjabol olyan mint egy 10e ftos 2.1nek.
Maga a soundbar nagyjabol tisztan szol, a hatterhangok sajna eltunnek es 80%os hangero utan eleg szepen torzit.

(#5029) szabi__memo válasza norbert400 (#5028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:((( es a N450, M450? Bar ha jol sejtem tok ugyanaz mind

(#5030) norbert400 válasza szabi__memo (#5029) üzenetére


norbert400
tag

Passz. A k450hez volt "szerencsem". En azt tudom ajanlani, hogy akinek nem kifejezetten soundbar kell, az inkabb engedje el mert dragan kapsz szart. Biztos vannak olyanok amikre csettintenek de sokkal sokkal olcsobban lehet ugyan olyat venni. En azt ajanlom, hogy nezegess 2.1es pc hangfalat amiben van optikai v hdmi, vagy stereo erosito + 2.1 hangfalszett.

(#5031) hodostamas


hodostamas
addikt

Tegnap megjött a K450.

Jobban szól mint a 335 az tuti. Mély bekerült a sarokba, -3ason megy a woofer mert túl sok a mély alapból. Amúgy szép lágyan szól, nem puffogos/dobozhangú.
Próbálgattuk este zenével filmel, ami nem tetszik hogy filmnél a beszéd halk, minden más erősebb.. Clear voice-al oké, csak akkor torzitja a háttért olyan fapados lesz.

Héten még játszok a beállításokkal filmekkel, meg van-e eltérés BT, HDMI, optikai között. Tegnap csak a TV soundconnect-el használtam.(gondolom BT-n megy)

[ Szerkesztve ]

(#5032) szabi__memo válasza norbert400 (#5030) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem helyszűke miatt kell soundbar. Remélem azért van jó, mert nekem is van 2.1 pc-s cuccom, az 20k de tökéletesen elégedett vagyok vele és nem szívesen adnék ki 3-4x annyit egy annál szarabbra

(#5033) norbert400 válasza szabi__memo (#5032) üzenetére


norbert400
tag

A 2.1 se foglal tobb helyet. Sot a k450 tobb helyet foglal, es azert meg is csak 3 vezetek a minimum. Pcs hngfalnal pl 4.

Mindenkinek mas a fule, hatha neked tetszeni fog. En pl elso nap fel is raktam jofogasra.

(#5034) s7evcsenko válasza norbert400 (#5028) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem lehet, hogy elállítottál valamit azon a k450-en?
Vagy rossz példányt fogtál ki?
Az a 10k-s hasonlat nagyon sántít.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5035) norbert400 válasza s7evcsenko (#5034) üzenetére


norbert400
tag

Koltoi tulzas volt.
Annyi fix, hogy osszehasonlitottam a logitech z533 hangfalamhoz ami raadasul analog modon van osszekotve a pcmmel es majdnem elsirtam magam mergemben.

A logi melynyomoja elegge hallhatoan jobb volt, a sztereo hangfalak meg csak egy picivel voltam gyengebbek.
Azert nah.. Boven nagyobb elmenyt vartam.

(#5036) s7evcsenko válasza norbert400 (#5035) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én z506-ot váltottam le, de szerintem a k450 izmosabb, de semmiképp se rosszabb.
Itt azért megjegyezném, hogy ez nem bizots, hogy a samu hibája, én inkább azon csodálkozom, hogy a logi ílyen jól szólt emmyi pénzért.
Viszont magasabb hangerőn nekem sokkal tisztább a samu, logi már torzít.
Azóta már M450 van, és ez mégszebben szól. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5037) Laca19 (a) válasza norbert400 (#5035) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Akkor mégsem költői túlzás. :)

Én egyszer elindultam a MM-ba, hogy esetleg még a Sonost is bevállalom. Árához képest bőven csalódás volt. Nem sokat kellett gondolkodnom....a 2.1-es LG szettem legalább úgy, de inkább jobban szól. És persze nem a legolcsóbb azaz LG szett, de azért anno a Sonos árának töredékéért vettem.
Ez az egyik, ez pedig a másik LG-m. A mai cuccok nagyon nem érik el ezt a szintet. Persze megfizethető kategóriában.

http://www.diesel.com

(#5038) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Végül a Polk Audio MagniFi MAX SR 5.1 -et választottam, 220.000.- HUF ért.

Korábban volt egy Házmozi erősítőm valós 5.1-el, sajnos költözés és kihasználatlanság miatt erről le kellett mondanom.

Eredetileg egy 3.1-es rendszert szerettem volna de végül a fent említett eszköznél kötöttem ki.
Természetesen nem képviseli azt a szintet mint az előző rendszer, de maximálisan megvagyok elégedve.
Az összeszerelés pontosan olyan könnyű volt ahogy mások is írták. A TV ARC portájára és a soundbar szintén ARC portjára kötöttem a HDMI kábel és már működött is. A távirányító tökéletes minden funkció könnyem és logikusan kezelhető. A módosítást a visszajelzőfények okosan követik.

A beépített Chromecast-ot még nem próbáltam de eddig maradéktalanul elégedett vagyok.
Csak ajánlani tudom ebben a kategóriában.

Teszt

(#5039) Laca19 (a) válasza Radványi (#5038) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ha rendes 5.1 után is elégedett vagy vele, akkor biztos szuper. :)
Ezek szerint megérdemelten kapta meg a 2018/19 EISA díjat best buy soundbarként.

http://www.diesel.com

(#5040) Radványi válasza Laca19 (a) (#5039) üzenetére


Radványi
aktív tag

Azt kell mondjam, hogy megérdemelte. Biztos összelehet rakni ennyi pénzből egy használt 5.1-et.
De ahol számít a hely és nem szeretik vagy nem lehet kábelezni oda tökéletes. A hangzás sokkal jobb mint amit vártam egy ilyen készüléktől.

(#5041) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Végül az LG SJ4-et választottam a Hi-Res Audio támogatás, és a kedvező ára miatt (49000). És később ez is bővíthető, mint a Samu.

(#5042) ftt válasza hodostamas (#5001) üzenetére


ftt
tag

Bevált? vagy esetleg mégsem?

(#5043) szabi__memo válasza danielgalaxy (#5041) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen tv-hez? CEC miatt kérdezem?
Elégedett vagy vele?
És amúgy milyen bővíthetőség, kifejtenéd?
Köszönöm

(#5044) Draken válasza Radványi (#5038) üzenetére


Draken
őstag

Pont tegnap nézegettem én is ennek a tesztjét. Azt azért megkérdezném, hogy milyen környezetben helyezted el (szoba szélessége, pont középre, stb tényezők)

(#5045) danielgalaxy válasza szabi__memo (#5043) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Egy 3 éves Samsung TV-hez vettem, de alapos véleményt egyelőre nem tudok írni hozzá, mert még úton van. A TV-n nincs CEC se ARC (de a soundbar tudja), így valószínűleg optikain lesznek összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#5046) szabi__memo válasza danielgalaxy (#5045) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne bass# hogy nincs rajta cec sem. Nekem 9 eves samum van es van rajta. ARC persze nincs, de pont az erdekelt volna hogy a cec megy-e egz samuval.
Ha mas nem a hangjarol a velemenyed erdekel azert

[ Szerkesztve ]

(#5047) Radványi válasza Draken (#5044) üzenetére


Radványi
aktív tag

Jelenleg egy 5x5m -es szobában van elhelyezve a belmagasság 4m.
Közvetlenül a tv alatt van a bar a TV mellet 1m-rel a mélynyomó.
A két rear pedig szemben a TV vel 4 méter távolságra 130cm magasan és kb 1m-rel kijebb a TV-től.

Ahova kerülni fog az elrendezés ugyanez lesz csak a tavolságok lesznek kisebbek 3,5x4m -es szoba 270-es belmagasság a rear kb 3m-re lesz a TV től.

(#5048) hodostamas válasza ftt (#5042) üzenetére


hodostamas
addikt

TEgnap nem tudtam próbálni, most HDMI ARC-ra ráraktam, jobbnak tűnik. hangminőség amúgy nekem ok.

(#5049) zsoika válasza danielgalaxy (#5045) üzenetére


zsoika
addikt

Samsungnál a CEC-et Enynet néven keresd a menüben és a ARC meg oda van írva a TV hátuljára a HDMI port mellé ha tudja, csak meg kell nézni.

(#5050) zsoika válasza Tengri (#5021) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem az ATMOS meg DTS X stb nem azért kell hogy szimulálni tudja ...hanem hogy egyáltalán dekódolni tudja és legyen hang. Jó ha új a TV és az tudja akkor dekódolhatja az is...de ha régi akkor jó az SB-ben ez a lehetőség. Az ATMOS-t meg dedikált hangszóró nélkül is lehet, ha fellövi a mennyezetre és onnan pattintja....igaz az nem igazi, csak pattintott atmos

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.