Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hcl válasza janeszgol (#299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, én se mondom, hogy jobb lenne az alma (esetleg néha, pl. a tök telefonanalfabéta anyámnak :D ), de azért na, nem kell belehalni.

@7Heads Drago : OK, ebbe meg bármivel bele lehet futni. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#302) 7Heads Drago válasza hcl (#301) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert neked az normális hogy 2023-ban nem tudok más eszközre netet osztani? És a lányom szerint ez náluk az egyetemen elég sok Apple eszközön előfordult. Ez nálam egy csúcs kategóriás telonál nem fér bele a "csúcsba". Apple topikban többen is azt javasolták hogy kábelen kell osztani ott nincs fent ez a probléma... 2023-ban kábelen. Szóval nem egyedi gond ez. Nem tudom az újabb szériákat érinti-e. Akkor veszek egy alsó kategóriás szart és nem érdekel hogy mi nem megy rajta. Ilyen azért velem droidon sose volt. A közelség érzékelővel volt problémám droidon amire így hirtelen emlékszem... jah meg az újabb teloknál ez a vékony káva sztem vicc(droidon). Törnek, mint a ropi. Az iPhone töréstesztje nálam 5*-os.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#303) opr válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


opr
veterán

Varj, mi? Apple nem tud wifi hotspotkent mukodni? :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#304) opr válasza opr (#303) üzenetére


opr
veterán

Ui: ragugliztam, de tud. Akkor nem értem, miről beszélsz fentebb. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#305) Zsolt,72 válasza opr (#304) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A gyakori megszakadás okozza a problémát. Nem vonom kétségbe, amit ír, azzal együtt sem, hogy én is szoktam megosztani Apple telefonról (több modellt is alkalmazva), de még nem tapasztaltam megszakadást. Ez az elmúlt 5 évem tapasztalata, 4 féle iPhone-nal.

(#306) gti16v


gti16v
őstag

Az első számú probléma...sony telefonokkal A garancia support...A sony csak addig foglalkozik veled míg ki nem fizetted a nagy lóvét a készülékért, utána már lesz@r amilyen magasról csak lehet.
Egyedül arra lennék kíváncsi, hogy ez csak Magyarországon van így, vagy az egész világot,telibe foss@k?

Amúgy nagyon szerettem, őket.... 90 es évek óta nagy rajongója vagyok a márkának, rengeteg terméket vettem tőlük.

Sose felejtem el 1993ban vettem sony walkmant is (wm ex 1hg) akkor volt 44.000.-... szóval nem a levegőbe beszélek,akkor semmi gond nem volt...

Sajnálom

(Nem nem .. nem egy megfáradt felhasználó vagyok aki bosszúból ír.... Akkoriban elég sok ismerősöm re családtagra rábeszéltem a Sony telefonokat sony z1 z2 időszakban.... És mindenkivel ki b...szt...k...nem csak velem..)

... Engem már csak akkor tudnának kiengesztelni,ha kapnék ajándékba egy ilyen telefont,3 év supporttal....

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#307) 7Heads Drago válasza opr (#303) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az opció megvan, de teljesen random eldobja az eszközt. Nem lehet tudni mitől dobja. És nem csak egy modellt érint ez a probléma.
Vagy hogy nálam 2 kártyás módban dobja a bejövő hívást bármelyik simről... de nem mindig persze. Úgy hogy rendesen jelzi hogy van kapcsolat és a net is megy közben és akkor is. 1 kártyás módban semmi baj sincs vele. Szervizes szerint az I11 volt az első duál simes telo az Applenél és ez elég gyakori szoftveres probléma. Nem javítható. Használd 1 kártyával. :W

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#308) Zsolt,72 válasza 7Heads Drago (#307) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az iPhone XR és XS típusok megelőzték a 11-es gyártmányt. Nem a 11-es volt az első DS iPhone. [kép] Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#309) opr válasza 7Heads Drago (#307) üzenetére


opr
veterán

Biztos, hogy nem valami kontakt/gyárihibás készüléket kaptál? Azért ez (mindkettő) olyan szintű probléma, ami még a durván hűséges, legmegátalkodottabb fanoknál is kivágná a budiajtót szerintem.
Ne érts félre, hiszek neked, hogy ezt produkálja a telód, de ilyet még nem hallottam iPhone 4 óta, hogy ilyen hibája lenne úgy általános jelleggel bármelyik modern iPhone-nak. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#310) xhege válasza dlaj (#295) üzenetére


xhege
addikt

A telefon a tradingshenzen oldalról származik.

(#311) 7Heads Drago válasza Zsolt,72 (#308) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem néztem utána... Nekem szervizes mondta. Legyen úgy.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#312) 7Heads Drago válasza opr (#309) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mint írtam is: a lányom egyetemista és ott a fiatalok közt elég népszerű az iPhone. Viszont nem mindig van netje mindenkinek. Sajnos az osztás se sikerül nekik. De aztán van amikor meg nem bontja. Fogalmam sincs milyen készülékekről van szó.
A lányomnak is iPhonja van.... újonnan vásárolva és fent áll a probléma. Én a magamét használtan vettem. De egyszerű, mert rákeressel a problémára a topikjában. Nem egyedi esett. Sőt nekem jelezte valaki hogy neki a Mac-et is dobja az osztott netről. Nálam csak PC, droid volt próbálva.
Egy Apple user már hozzá szokott hogy saját sim kell minden eszközbe. Nem reklamál. Mint ahogy a 100 férőhelyes hívásinfó is elég volt mindenkinek. Talán majd a következő verziónál bővítik 500-ra.... és okostelonak merik hívni.
Az is közismert hiba hogy telenoros simmel teljesen random ledobhat a netről a hálózat. Nesze neked 4G-5G. És csak resi után javul meg. Ezt a szolgáltatós topikból tudom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#313) opr válasza 7Heads Drago (#312) üzenetére


opr
veterán

Jézus... Fasza. Erre már nem lehet mást mondani. Mindegy, amúgy se akartam iPhone-t, fogalmazzunk úgy, hogy ez most nem változott. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#314) dlaj válasza xhege (#310) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#315) hcl válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Tehát kifogtál egy sw bugot, és akkor minden iPhone használhatatlan? :D
2020 körül volt pár userünk melóhelyen, akinek nem ment iPhone-al a bármije, ha a teló volt a hotspot, meg olyan is, hogy droiddal nem ment, de azért én ebből nem vonnék le sok következtetést... Ezek kb. megszűntek azóta, meg akkor is egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen volt. (Jönnének rinyálni, az biztos, ha gyakori lenne. Mondjuk mi SE 2022-t osztogatunk az Apple-t igénylő usereknek jelenleg.)
GSM háló eldobálást meg a T csinálta random, de az is inkább hibás SIM-ek miatt volt, mint kiderült. Illetve eSIM meg full használhatatlan (tavaly tesztelték páran a cégnél, minden telefonnal esett-kelt :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#316) Sgr_A válasza hcl (#315) üzenetére


Sgr_A
addikt

I14-en semmi baja az esim-nek (telekom)

(#317) spect80 válasza gti16v (#306) üzenetére


spect80
senior tag

Sonyval vagy szervizzel volt baj. A Sonyt is a TMX javítja?

(#318) xhege válasza spect80 (#317) üzenetére


xhege
addikt

Ha jól tudom szinte mindent ők javítanak. :)

(#319) Zsolt,72 válasza Sgr_A (#316) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

12 mini és 13 esetén sincs probléma az eSIM működésével. Valószínűleg javította a szolgáltató azt a hibát, ami a bevezetés idején valóban előfordult a felhasználók egy részénél.

(#320) eventus


eventus
veterán

Első közös éjszaka után nagyon elégedett vagyok :) Nagyon tetszik, hogy a ház minimálisan változott csak, de a belső nagyon. Hangja valóban sokkal jobb lett, költözés alatt melegedett csak, egyéb esetben nem, mint a IV. Teljesen megérte minden szempontból. Este fotóztam, döbbenet :Y

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#321) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért a sim tű elhagyásáért jár a mínusz. Elég pofátlan cég.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#322) janeszgol


janeszgol
félisten

Megnéztem a rapid tesztben a videófelvételt. Ilyen gyenge minőséget régen, évek óta nem láttam. A hang is kritikán aluli, meg a képminőség is. Komolyan mondom az A5 2017 szinttől i nagyon távol van... lefele.
Tud jobbat?

Anno az egyik fórumtárs próbálgatta az egyik elődöt, de sosem volt jó végeredménye. (Itt írta is, hogy egy Mi Note 10 is simán hozza...megkockáztatom le is előzi.)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#323) asr27 válasza eventus (#320) üzenetére


asr27
tag

Kérlek, írd le, hogy mik a leginkább észrevehető különbségek az 1 IV és a 1 V között. Pozitívumokra és ha van, a negatívumokra is nagyon kíváncsi vagyok.
És arra, hogy ez valóban 4K felbontásban mutatja az alkalmazásokat, vagy ugyanúgy full HD-ban mint az 1 IV?

(#324) spect80 válasza janeszgol (#321) üzenetére


spect80
senior tag

Azért nincs, mert nem kell tűvel szórakozni hanem körömmel ki lehet szedni a sim tálcát

(#325) Xaels válasza janeszgol (#321) üzenetére


Xaels
félisten

Mivel nincs rá szükség...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#326) spect80 válasza eventus (#320) üzenetére


spect80
senior tag

A 18+ dolgokat hagyd ki :)

Hangja hívás közben jobb, vagy a sztereó hangszóróé?
A vaku használható már?

(#327) janeszgol


janeszgol
félisten

Nektek nincs. Aki rendszeresen vágja a körmét, annak kell.

Megnéztem Tech2Laci tesztjét. Ott van egy képösszehasonlító. Sorrendben a legjobbtól a legrosszabbig: Xiaomi 13 Pro, iPhone 14 Pro, Huawei P60, Sony 1 mark V.
Este viszont: Sony 1 mark V, Huawei P60, a maradék kettő meg egál.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#328) Xaels válasza janeszgol (#327) üzenetére


Xaels
félisten

Rendszeresen vágom a körmöm és soha nem volt még gondom azzal, hogy kiszedjem a SIM tálcát. De kb bármivel ki lehet piszkálni...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#329) janeszgol válasza Xaels (#328) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, 600 ezerért majd keresek otthon egy bármit.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#330) spect80 válasza janeszgol (#327) üzenetére


spect80
senior tag

Nagyon rövid körömmel is simán ki lehet húzni. Tűvel nem sokra mész ha nincs lyuk.
Van egy ulefone 11t prom, ahhoz adnak egy ilyet, mert azt körömmel ki nem nyitod

(#331) eventus válasza janeszgol (#329) üzenetére


eventus
veterán

??? Simán ki lehet szedni. Már a SIM tálca is baj? Teljesen jó megoldás, nem kell tű. 600ért nem is kell :)

Általánosan: ez a 600-ért szlogen, minden esetben... Olcsóbban iPhone nem adott nekem olyan dolgokat, mint a Sony. Ez van, legyünk már békében.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#332) eventus válasza spect80 (#326) üzenetére


eventus
veterán

Minden helyzetben :)
Vaku eddig is rendben volt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#333) spect80 válasza eventus (#332) üzenetére


spect80
senior tag

Fura, nekem az xperia 1 IVnél az (is) volt a bajom, hogy éjszakai mód nem volt benne, a vaku meg kb egy ledes kulcstartó szintjén volt. A többi telefonhoz hasonlítva fele olyan fényereje volt, ezért sötétben csak nagyon közeliket tudtam vele lőni értékelhető minőségben.

(#334) eventus válasza spect80 (#333) üzenetére


eventus
veterán

Érdekes ez az éjszakai mód igény. Eddig is tudta, lehetett állítani záridot/ isot egyszerűen. Éjszakai mód egy automa cucc csak.

Nekem egy hianyom van, nagyobb pixel szám. Anno mentek a 19, 20 mpx felvontások, több volt a részlet. Nem kell binning, nagy pixeles kb 20 mpx.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#335) blagolf válasza Elit3Zotya (#35) üzenetére


blagolf
senior tag

A tavalyi Xiaomival kb tojást lehetett sütni, szóval nem rossz a helyzet. Az árazás meg olyan mint a többi márkánál. Ha az említett márka elkérhet 530-at, akkor a Sony is elkérhet 600-at szerintem. Minden esetre egyik telóért sem adnék ennyi pénzt, még elvagyok az első generációs Xperia 1-el. Pörög-forog semmi baja már 3 éve.

Üdv, Zoli

(#336) xhege válasza eventus (#320) üzenetére


xhege
addikt

Néhány fotót, esetleg összehasonlító fotókat szívesen látnánk majd. :R

(#337) spect80 válasza eventus (#334) üzenetére


spect80
senior tag

Ok, ha szeretsz/akarsz/tudsz vele bíbelődni és lehetőség is van. Én hobbi kocafotós vagyok, gyerekeket szoktam az esetek 90%ában fotózni, ott nincs idő állítgatni. Már az bosszantott hogy bár van külön exponálógomb ami a gyorsabb kameraelérést is hivatott biztosítani, de sehol nem találtam azt a funkciót a kamerában, hogy az előző beállításokkal induljon.

Nekem nem fáj annyira a kisebb felbontás ha cserébe tisztább a kép. Tapasztalataim szerint inkább kevésbé sikerül ez az Androidos gyártónak. Nagy pixelszám mellett, belenagyítva sokszor zsizsikes, olajfestményes, homályos a végeredmény, ezért van hogy az iphone 12mpixellel is versenyben van még

(#338) hcl válasza Sgr_A (#316) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, amikor ez a teszt ment, akkor még nem volt I14 asszem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#339) asr27 válasza eventus (#320) üzenetére


asr27
tag

A kijelzője mennyiben különbözik az 1 IV-hez képest?
Illetve a nappali fotóknál is van jelentős különbség?
Este én nem szoktam fotózni, így az annyira nem fontos nekem...

(#340) Noukoum válasza eventus (#331) üzenetére


Noukoum
veterán

Már minden baj sajnos, nem teszik csilivi dobozba amit azonnal szekrénybeteszünk, nincs benne töltőadapter meg kábel amiből van itthon egy tucat és még sim tű sem kell a kinyitásához. Felháborító!

Megyek és veszek is inkább egy kínai telefont, annak szép a doboza és van benne töltő is, és még a fotóimat sem kell feltöltenem az internetre, megteszi helyettem a kínai kommunista párt… :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#341) 7Heads Drago válasza hcl (#315) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha csak e sim van benne semmi, baja. Hacsak normál sim van benne semmi baja. ha mindkettő problémázik és random nem kapom meg a hívást. Az sms is jó pár perc késéssel érkezik meg... és közben lehet hogy épp a PH-t vagy a Youtubet nézem gond nélkül. Szóval hálózat biztos hogy van. Mint írtam is a szervizes ember mondta hogy közismert probléma. A fórumon is írták jópáran hogy nem vagyok vele egyedül. Akkor nem értem mit és kit mentegetsz? Több update felment már rá és semmi se változott. Eddig 2 db T-com os sim volt benne, de most váltott szolgáltatót a cég és a fizikai sim az most Yetteles. Nem változott. Szóval véletlenül se kártya hiba. Pedig a legtöbben ezt mondták nekem is. Ez viszont csak az én telomnál áll fent, a másik iPhone 1 simmel van használva.
Ugyanez a hotspottal. Nem egy teloról van szó. Nálunk van 2 db I11, a lányom meg az évfolyam társaitól hallja hogy ugyanezzel küzdenek. A legtöbb céges telon eleve csak hívás van. Pl a mi cégünknél is... 1 gb netet ad korlátlan hívás mellet. Azon mit akarna a user megosztani? Sose találkozik a problémával. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb iPhone user sok évnyi használat után se ért a telohoz. A droidos társaik az én tapasztalataim szerint jobban értik. IPhone váltás után bárkit kérdeztem bármiről senki semmit nem tudott, pedig évek óta Apple user. Majdnem mindent innen a fórumról kellett kibányásznom.
A Yettel-es net eldobásnak meg néz utána. Nem én találtam ki.
SW bug.... :W :W :W

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#342) 7Heads Drago válasza Noukoum (#340) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ilyen sok telo behalt nálad, hogy már egy tucat töltőadapter van otthon? Nálunk csak a Honor 8-é van pluszban. (most halt be a panel fél éve) De mivel gyári adapter pont semmire se mész vele másik márkás telonál. A többi telot mind eladtam adapterrel együtt. Ugye milyen hihetetlen?
Az egyéb kis kütyük adapterei meg megint csak 5 W töltenek, ami pont semmire se elég. Szóval nálunk nem áll hegyekben a töltő.
Neked nem kell töltő ezek szerint, de nekem kell és még sok más embernek is. Ha nem haragszol.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#343) Viktor0610 válasza janeszgol (#322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A rapidteszt alatt írta Bog, hogy a YouTube valamit összekuszált a rendereléskor, a leírásba betette az eredeti videókat.
Az alapján nézted?

Samsung Galaxy A54

(#344) Noukoum válasza 7Heads Drago (#342) üzenetére


Noukoum
veterán

És milyen nehéz bemenni a boltba és venni egy töltőt kábellel 10-20 ezer forintért és 5 évig fixen le van tudva, de ha szerencsés vagy akkor 10... Nem, inkább menjen a hiszti a fórumon, az amúgy is arra való.

Minden szarhoz usb c kábel jár ma már, az okosórától kezdve, fülhallgató, vezeték néküli töltő, laptop, tablet, konzol kontroller, powerbank és mennyi kütyüt veszünk még, majd pont kábelért fogom csinálni a balhét... Ha meg kell a gyorstöltő (és véletlen pont olyan nincs) akkor lásd fentebb, de a többség éjszaka tölti a telefonját ott meg nincs haszna.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#345) 7Heads Drago válasza Noukoum (#344) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem nehéz. Én mondjuk a netről rendelek inkább. Viszont ezek a költségek tovább növelik a telo árát. És mondjuk egy új teloba nem szívesen dugnék be egy elhasznált koszos kábelt. Inkább veszek új kábelt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#346) edward2 válasza Noukoum (#344) üzenetére


edward2
addikt

Minden szarhoz usb-c jár elméletileg. Nekem otthon mégsem tűnik úgy hogy van fölösleges töltő. Sőt. Ahogy fentebb írták a régi eszközt töltővel adom el.

Ezt a töltő nem töltő ügyet ugye tovább bonyolítja, hogy szinte az összes gyártó a saját gyorstöltését erőlteti. Így veszel egy töltőt ami a következő telefonnál nem jó vagy max lassan tölt vele... Tehát kivettek egy €40-50 pluszt a zsebedből a környezetre hivatkozva.

(#347) janeszgol válasza Viktor0610 (#343) üzenetére


janeszgol
félisten

Természetesen nem, szóval megyek és megnézem.

Szerk: megnéztem. Nem annyira darabos, de attól a kép és a hang vállalhatatlan szintű.
Hangnak nem is nevezném, inkább csak zajnak a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#348) 7Heads Drago válasza edward2 (#346) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ugye a kábelek se egyformák. A füles töltőhöz kapott kábelen sose fogok 50 wattal tölteni. Vagy a Bt hangszóró kábelével se. És az adatmozgatás se fog vele rendesen menni.250 gb teloról az adatmentés még mindig kábelen a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#349) spect80 válasza Noukoum (#344) üzenetére


spect80
senior tag

Persze, minden háztártásban csak egy eszköz van amit tölteni kell egy féle töltőszabvánnyal. És ha egyszerre kell tölteni a telefont a tabot a bt fülest akkor majd szépen várok 4 órát mire mindegyik elkészül. És akkor a család többi eszközéről nem is volt szó.

(#350) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Szégyen és gyalázat az, hogy nincs semmi a dobozban, de még gyári fólia sincs rajta.(samsung és almánál sincs)
A töltési sebességről ne is beszéljünk, az is szánalmas.
Ennek ellenére, most kb bármelyik másik telefon helyett ezt választanám.:K

Mi11 Ultra + HyperOS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.