Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) eventus


eventus
veterán

Olyan frissítés hiányzom van, majdnem 2 hónapja nem jött. Remélem a javításokon dolgoznak és jó lesz :) Bár a havi biztonságit nem kellene kiadni legalább?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#852) melodie válasza eventus (#851) üzenetére


melodie
tag

A Sony már csak ilyen, hogy szarik a supportra...
Sony 5 III. kevesebb, mint két év után(2021.11.hóban megjelent 08.havi patch-2023.07.havi patch a vége) befejezte a támogatást! Szánalmas gyártó! A telefonokkal egyébként elégedett vagyok! Az I.V. és a 5.III. is kiválló élményt ad!

(#853) eventus válasza melodie (#852) üzenetére


eventus
veterán

Igen.. Nem tudnék mást választani. Elvileg a 2024-es modellek 5 év támogatást kapnak.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#854) Knight666 válasza melodie (#852) üzenetére


Knight666
aktív tag

Ezzel még együtt lehet élni, csak nehogy az utolsó frissítés hozzon el valami idegesítő bugot :D .

(#855) Xaels válasza eventus (#851) üzenetére


Xaels
félisten

Igen, ez nekem is feltűnt. Azért a 3-asra sűrűbben jöttek, reméljük csak a karácsonyi szünet :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#856) eventus válasza Xaels (#855) üzenetére


eventus
veterán

Illetékes vezető rituális öngyilkoságát javaslom :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#857) eventus


eventus
veterán

Igen, szakértő kezek kellenek Xperia fotózáshoz: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#858) eventus


eventus
veterán

Közeledik a frissítés [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#859) Xaels válasza eventus (#858) üzenetére


Xaels
félisten

Reméljük azért a biztonsági frissítésnél azért több lesz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#860) eventus válasza Xaels (#859) üzenetére


eventus
veterán

Bőven van bug és tényleg vérlázító némely. Napokban hiába van újraindítva, képernyő feloldás néha kész cirkusz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#861) eventus válasza eventus (#860) üzenetére


eventus
veterán

Reméljük ennél több lesz a frissítés: [link]
Meg ott a hír, hogy a Sony lesz az első akinél van a februári biztonsági patch. Legalább biztonságos fosrakás lesz a teló 600 ezerért... Legalább a támogatási időben dolgozzanak meg érte.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#862) otto14 válasza eventus (#861) üzenetére


otto14
senior tag

Ha nem segít neked a frissítés, szerintem nem a legrosszabb ötlet újra telepíteni az androidot a telefonon. Nálam csak a képfrissítési frekvencia esik be, semmi más komolyabb bug nem jelentkezett.

asd

(#863) domos


domos
senior tag

Nálam a WiFi-t engedi el állandóan, ugyan az amit az S23 Ultra produkált: WiFin marad de “nincs internetkapcsolat” és manuálisan ki-be kell kapcsolni hogy megjavuljon. Nagyon ciki. Ráadásul laggol mint a szemét.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#864) Szena67


Szena67
csendes tag

Újratelepítés előtt hátha segít valakin a nem kívánt bloatware tartalom eltávolítása. Szerencsére a fenti bugok közül semmit nem tapasztaltam. De én úgy lakom be a telefont, hogy bloatware-t rögtön tiltom vagy törlöm.

https://xdaforums.com/t/bloatware-to-remove.4601609/

root nélkül (shizuku app-al) működik

(#865) eventus válasza Szena67 (#864) üzenetére


eventus
veterán

Köszi! Nálam ezek tiltva vannak, gondolom elég az úgy ha nem akarok mókolni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#866) eventus


eventus
veterán

Egy tipp Android 14 problémákra: [link]
Most megcsináltam, hátha.

Februári Google pixel esetén sokmindent javítottak, reméljük Sony esetén is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#867) Szena67 válasza eventus (#865) üzenetére


Szena67
csendes tag

Biztos elég, mert először nálam is csak tiltva voltak és akkor sem jelentkeztek ilyen problémák. Azóta meg letakarítottam ne foglalja a helyet. Egy Chrome-ot, Youtube appot soha nem használnék, mert van reklámmentes megoldás helyette, így meg csak foglalta a helyet. Aztán minden lehetséges app-ot felvettem a játék módba részben azért is, ha pl. a navigációt vagy mást szeretném a H. S. Power Control funkcióval (töltés bypass) használni.

(#868) eventus válasza Szena67 (#867) üzenetére


eventus
veterán

Szar volt ugyanúgy :)

De most jött frissítés, 436 mb 67.1.A.2.208

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#869) Xaels válasza eventus (#868) üzenetére


Xaels
félisten

Nem túl méretes, nekem is most dobta fel.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#870) eventus válasza Xaels (#869) üzenetére


eventus
veterán

Hibát javítani csak elég, vagy többet tenni bele.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#871) melodie


melodie
tag

Xperia I V (XQ-DQ54) 67.1.A.2.208 Februárr 1.security patch...

(#872) Xaels válasza eventus (#870) üzenetére


Xaels
félisten

Ez igaz, meg így is 1 órája próbálja lassan telepíteni magát :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#873) eventus válasza Xaels (#872) üzenetére


eventus
veterán

Kell idő az új hibákhoz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#874) eventus válasza eventus (#873) üzenetére


eventus
veterán

Képernyő feloldás ugyanúgy osszefagy, nem tudom feloldani, nem tudok pl elokapni fizetni, ott szerencsétlenkedek.
Sony után mit lehet még venni? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#875) Bwin87 válasza eventus (#874) üzenetére


Bwin87
tag

Mint nekem,volt régebben vagy 2x hogy az UI úgy megadta magát hogy szó szerint nem reagált semmire,azt érzékelte hogy a bekapcsoló gombal lezártam,de utána nem tudtam visszakapcsolni,de hivást sem érzékelte a szerencse az volt 6%-ra merült az akksi és teljes lemerülés után kikapcsolt,tötöttem rá és jó lett :U

Sony Xperia 1 V

(#876) otto14 válasza Bwin87 (#875) üzenetére


otto14
senior tag

Ilyen nekem is történ teljesen más telefonon. Ilyenkor ha sokáig tartod nyomva a bekapcsoló gombot, akkor újra indul a telefon.

[ Szerkesztve ]

asd

(#877) domos


domos
senior tag

A mai frissítés óta nekem csak rosszabb lett, 10 percet nem bír ki a wifi. :( csatlakozva marad de nincs semmi adatforgalom.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#878) domos válasza domos (#877) üzenetére


domos
senior tag

Nyomtam egy factory reset-et, mire elértem oda hogy be kell jelentkezni a google fiókba már eldobta a netet... szánalmas ez a telefon.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#879) Szena67


Szena67
csendes tag

Akkor egyelőre nem frissítek, minden jól működik nem piszkálom. Esetleg próbáljatok más lauchert. Nova vagy bármi kinek mi szimpatikus. Lehet, hogy az xperia kezdőképernyő a hunyó. Megszokásból htc sense home-ot faragtam rá még újkorában ui prolémák nincsenek.

(#880) coyote66


coyote66
aktív tag

Nálam szinte semmi nem változott. Wifi-vel, mobilnettel nincs gondom, bár kicsit lassan kapcsolódik. A képernyő beragadás szerintem fícsör lesz. Korábban pár pillanatra magakadt a lezárandó program, most kerekített széllel komótosan zárul be. Igaz nálam üzemidő miatt szinte minden minimálisra van álítva. Tény és való, hogy azért többet vártam ettől telefontól. Korábban próbáltam az 1 első kiadását, de nem bírtam a 20:9 kijelzőt és eladtam. Az xz prémium telefonom (2017-es), kicsivel lassabb, de sokkal fluidabb a váltás.
De akkor is megmarad.

Én vagyok

(#881) eventus


eventus
veterán

Pár nap után a kijelző drop minimálisra csökkent, inkább a feloldás belefagyas lett több. Akksi mintha többet bírna, rendszer is gyorsabb talán.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#882) eventus


eventus
veterán

1VI infók, jól hangzanak: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#883) eventus


eventus
veterán

Ilyen lenne az 1VI? [link]
1V kamera szigete sem tetszik annyira, mint az II-IV között.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#884) otto14 válasza eventus (#883) üzenetére


otto14
senior tag

Kíváncsian várom én is, nincs már olyan messze a bemutató.

asd

(#885) vlesi69 válasza eventus (#883) üzenetére


vlesi69
senior tag

Samu dizájn. Majd ha bemutatják kiderül. Már annyi fajta kamera elrendezés van egymást másolják. A Samu meg az Apple tart még ki az elrendezésbe.

(#886) eventus


eventus
veterán

Ti milyen fóliát használtok a kijelzőre? Nem igazán találok minőséginek tűnő választékot, talán ez: [link] Esetleg vélemény? Korábban matt fólia volt több telefonomon, azt volt a legjobb számomra.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#887) otto14 válasza eventus (#886) üzenetére


otto14
senior tag

Én nem használok fóliát, sajnos nem tudok segíteni. Rendeltem egy 3as csomagot az amazonról még a telefonnal együtt, de sosem tettem fel. De legalább tudom, hogy van.

Persze az előző 250 eurós telefonom egy napig sem volt védő üveg nélkül. Ki érti ezt :N

asd

(#888) domos válasza eventus (#886) üzenetére


domos
senior tag

Ilyen mobilboltos méretre vágott hidrogél csoda van rajta, a semminél jobb.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#889) Szena67 válasza eventus (#886) üzenetére


Szena67
csendes tag

https://www.ebay.de/itm/334960885496?var=544182885043

Mikor kerestem ezt találtam a legjobb minőségűnek, azóta is ezt használom.

(#890) eventus


eventus
veterán

Köszönöm a fólia tippeket!

Két érdekesség: legutóbbi frissítés óta elfogadható a működés, csak a felső/ kezdőkep fagy össze feloldáskor gyakran :( Kijelző frissítés csökkenés ritkább, általában hamar magától helyreáll.

Teljes csendben fotóztam és feltűnt valami zaj a telefon felső reszeből. Lehet jól hallani ahogy a stabilizáló dolgozik, mint a rendes fenykepezőm esetén. Hirtelen azt hittem a hangszóró serceg.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#891) otto14 válasza eventus (#890) üzenetére


otto14
senior tag

Ezt a zajt én már az első napokban észre vettem, és többen is jelezték még. Sajni ez ilyen.. Örülök, hogy már kicsit jobban működik a telefonod.

asd

(#892) eventus válasza otto14 (#891) üzenetére


eventus
veterán

Félreértés ne essék, nem probléma a stabilizáló hangja, nagy gépeket is szoktam hallgatni, olyan jó működési hang :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#893) Duwad


Duwad
tag

Nekem szerencsére egyik fentebb leírt probléma sem jelentkezett, osztott képernyőnél meglepő módon néha nagyon beakad/lassul a telefon, mintha nem bírná el, máskor meg semmi baja(lekopogva). Így a sok tapasztalat után azóta is ott csücsül a frissítés és nem tudok dönteni... Érdemes felrakni, vagy félve, hogy ront a helyzeten, inkább üljön még ott? :DD (Vicc kategória egyébként, hogy egy frissítésen ennyire kell izgulni, hogy rakja e fel az ember vagy sem)

(#894) domos válasza eventus (#890) üzenetére


domos
senior tag

Nekem a WiFi probléma sajnos napi szinten előjön. A szaggatás szintén, főleg Discordon, FB Messengerben a GIF-ek/képek ölik meg de durván.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#895) eventus válasza domos (#894) üzenetére


eventus
veterán

4 méterre a routertől katasztrófa volt a wifi nekem is, de ezeket kikapcsoltam és megjavult. Telekom gyári router van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#896) Szena67


Szena67
csendes tag

Telekom gyári routernek biztosan vannak kompatibilitási problémái fél évig tartott mire sikerült úgy bállítanom, hogy az 5GHz része na akadjon le, ha a notebook és pl. telefon egyszerre csaklakozott rá. Ilyenkor rendszeresen újra kellett indítani, közben a 2,4GHz része meg jól működött. Azóta nyugi van.

[ Szerkesztve ]

(#897) domos


domos
senior tag

TP-LINK Archer AX11000-em van, semmi másnak nincs vele baja. De kipróbálom amiket írtál, hátha segítenek.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#898) Szena67


Szena67
csendes tag

Van pár negatív tapasztalat is róla
https://www.amazon.com/TP-Link-Archer-AX11000-Tri-Band-Router/product-reviews/B082Z71VT2

(#899) domos válasza Szena67 (#898) üzenetére


domos
senior tag

Ez azon a tényen hogy csak a Sony szarakodik vele, nem igazán változtat. iPhone-ok, iPad Pro, Z Fold 5, Tab S9 Ultra, laptopok mind működnek tökéletesen, csak az Xperia rossz, de az máshol is :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#900) Szena67 válasza domos (#899) üzenetére


Szena67
csendes tag

Tökéletes telefon ma már nincs. :( Tetszett képeken, meg méret szempontok alapján a Xiaomi 14 is, de azt már nem tudtam megvárni. Ahogy olvasom majd a tesztben kiderül, hogy párásodik a kameraszenzor, meg 400 induló ár egy penészes kínaiért :DDD A végén kiderül a sony még egy jó telefon a többihez képest, ha nem egy hétfői eresztést fogunk ki belőle :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.