Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) JohnnyWins69 válasza eventus (#999) üzenetére


JohnnyWins69
újonc

Nálam havi egyszer-kétszer a Picture-in-picture módból visszalépve a YouTube appba olyan szinten lefagy a telefon, hogy kizárólag az újraindítás oldja meg. Elég kiábrándító egy ilyen árkategóriájú cucctól.

(#1002) Szena67


Szena67
csendes tag

Nálam még soha nem fagyott, pedig a fossil okosóra applikációja elég erőforrás igényes, arról el tudnám képzelni, de még az sem. Újraindítani is csak gyári frissítéskor szoktam. Igaz youtube app-ot nem használom helyette new pipe és youtube revanced. Gyanítom urak, hogy a google meg a meta szarjai produkálják ezt a sok fura hibát. Ugyanígy chrome helyett firefox. Csak próbáljátok ki pl. egy notebookon is, hogy mennyivel kevesebb erőforrást foglal a firefox és gyorsabb, mint akár az ms edge vagy a chrome böngésző. Az edge ráadásul sok ablakot nyitvatartva beragad a memóriába és halálba pörgeti a proceszor hűtést. Úgy kell egyesével kilőni az ms edge taskokat. Ezek a szoftverek ma már csak adatgyűjtő és reklám generátorok.

[ Szerkesztve ]

(#1003) eventus


eventus
veterán

1VI infók: [link]
Holnap bemutató, élőben nézhető.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1004) otto14 válasza eventus (#1003) üzenetére


otto14
senior tag

Köszi a linket! Tavaly is élőben néztem a bemutatót, aztán meg is lepődtem, hogy azzal egy időben rengeteg tesztnek is premierje volt a YouTube -on. Olle Nilssonét várom a leginkább.

asd

(#1005) Xaels válasza eventus (#1003) üzenetére


Xaels
félisten

Lesz bemutató? mintha azt olvastam volna, hogy a leak miatt lemondták

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1006) eventus válasza Xaels (#1005) üzenetére


eventus
veterán

Lesz bizony

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1007) eventus


eventus
veterán

Még több infó: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1008) eventus válasza eventus (#1007) üzenetére


eventus
veterán

angol [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1009) Xaels válasza eventus (#1008) üzenetére


Xaels
félisten

Meglátjuk. Nekem ez a széria kimarad valószínűleg, maradok a páratlanoknál. A kijelző arányát és felbontását nem értem miért kellett megpiszkálni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1010) otto14 válasza Xaels (#1009) üzenetére


otto14
senior tag

Én azon gondolkodok, hogy ha a VII -ben ugyan az a zoom kamera lesz, mint ami a VI-ban, akkor egy szériányival rossz idősávban vagyok.

asd

(#1011) eventus válasza Xaels (#1009) üzenetére


eventus
veterán

Én sem váltok, páratlanok jobban sikerülnek.
Kijelző arany sajnos a nagyobb vasarló réteg miatt gondolom. Felbontás nagyon retina izgató volt, de drágább panelt eredményezett. Most LTPO lesz benne, abból egy 4k még drágább és teljesen egyedi lett volna, más készülék nem használja.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1012) Szena67


Szena67
csendes tag

+1
Nekem az 1 V arányai, felbontása jobban bejön, a mainstreem VI már kevésbé a szélessége miatt. Plusz van egy olyan gyanúm, hogy a korábbi drágább, bevált kijelző talán tartósabb is. Elég gyorsan kiderül, hogy a Sony váráslókat nyer vagy veszít vele.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Xaels válasza eventus (#1011) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt a részét értem, mármint, hogy az LTPO és a 4K kapcsolata, de így is mindenhol az van a fejekben, hogy a Sony túlárazott akkor elmondhatta volna magáról, hogy övék az "első" ilyen. A kijelző arány szerintem nem sok vizet zavar.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1014) eventus


eventus
veterán

1VI hivatalosan is: [link]
Tetszik, de majd jövőre :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1015) Szena67 válasza eventus (#1014) üzenetére


Szena67
csendes tag

Ez csak hozta a kötelezőt kb. mint a samsung, őket majmolva, semmi uj, csak itt ott igazítunk a tavalyi szetten egyik kezünkkel adunk a másikkal elveszünk. De legalább a design-t nem rontották el. Ha most vennék telefont lehet, hogy megnézném és a VI és V között döntenék. Majd a tesztekből derül ki mit is tud valójában. :)
Egyik első : [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1016) Szena67


Szena67
csendes tag

A kamera app ránézésre használhatóbbnak tűnik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1017) eventus


eventus
veterán

GSMarena teszt kint. Izgalmas lett, jó makró. 7.1 zoom is meglepően jó.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1018) otto14


otto14
senior tag

Belenéztem az 1VI zoom képeibe GSM Arénán. Egyet értek a tesztelővel, födlbe döngölő minőségi ugrás nem lett az idén.

"The highlights are again nicer and brighter than the Xperia 1 V's though the overall quality and rendition is the same."

És jegyezzük meg azt is, hogy a Pro vidós képességek majd csak az Android 15 -el fognak jönni, valamikor az ősszel.

asd

(#1019) eventus válasza otto14 (#1018) üzenetére


eventus
veterán

Vajon az V mit kap meg ezekből. Új kamera app is olyan, mint a többi gyartoé, gondolom ezzel is beállt a sorba.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1020) Szena67


Szena67
csendes tag

xda-n úgyis hamarosan fent lesz az új kamera app, majd kipóbáljuk az 1 V-el.

(#1021) eventus válasza Szena67 (#1020) üzenetére


eventus
veterán

Ha felmegy és nem hw/ típus kötött, meg ugye driver az os-ben.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1022) Szena67


Szena67
csendes tag

Inkább legyünk optimisták. Kamera hardverben szinte alig van változás. Zoom kamera lencsékkel talán picit variáltak, minden más változtatás szoftveresnek tűnik.

(#1023) eventus


eventus
veterán

Egész nap fix 60 hz-ra volt beállítva energia tartalékosság miatt. Sikerül is így laggolnia nem keveset. Úgyis Japánban vagyok, közvetlen mehet a panasz :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1024) Xaels válasza eventus (#1023) üzenetére


Xaels
félisten

Ilyenkor elgondolkodtató, hogy a fix 60/120 is "gondot" okoz, akkor az LTPO, hogy fog működni...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1025) eventus válasza Xaels (#1024) üzenetére


eventus
veterán

:DD :DD :DD :DD :DD

Ott lesz lehetősége 60 alá menni, majd 10-en ketyeg 🤣🤣🤣🤣

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1026) otto14 válasza eventus (#1023) üzenetére


otto14
senior tag

Érdekes. Nálam csak a szokásos akadozik, Google Photos és Youtube PiP. Ezeken kívül teljesen jól megy a telefon.

asd

(#1027) Xaels válasza eventus (#1025) üzenetére


Xaels
félisten

Ja igen, ott az feature lesz :DDD Nekem szerencsére nincs sok gondom a telefonnal, egyedül a Spotify basz fel nagyon, de azt nem tudom mindek betudni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1028) otto14


otto14
senior tag

Elgondolkodtam egy kicsit. A minap olvastam az 1VI tesztet. Idézek belőle:

Playing YouTube videos triggers a semi-appropriate refresh rate, though. For instance, 24fps and 30fps videos are played at 48Hz and 60Hz, respectively, while 60fps videos are matched at 60Hz. Playing videos in the default Google Photos gallery also brings down the refresh rate to 60Hz regardless of the video's framerate.

Tehát a YouTube PiP nem akadozik, csak 120Hz helyett 60Hz -en megy, amennyi a videó fps is. Ugyan úgy 60 Hz a videó lejátszása az app-ban is, csak nem jutott eszembe, hogy a commentek pörgetése is emiatt tűnik darabosnak. Pedig pont ugyan ilyen a régi 60Hz kijelzős telefonomon is.

Google Photos ugyan ez. Alapból 60Hz -megy, de az automatikus videólejátszás néha megakasztja a betöltés miatt, de utána folytonos 60Hz.

Ettől függetlenül más 120Hz telefonon lehet, hogy nem ilyen, vagy ugyaniyen :F

asd

(#1029) Szena67 válasza Szena67 (#1020) üzenetére


Szena67
csendes tag

[link] Itt is a kamera app a post végén "original_cameraapp_hellobbn_clone.apk" most raktam fel. :)

(#1030) eventus válasza otto14 (#1028) üzenetére


eventus
veterán

iPhone 13 pro nem akadt nálam soha...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1031) eventus válasza Szena67 (#1029) üzenetére


eventus
veterán

Működik? Bitdefender kartékonynak látta az apk-t.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1032) Szena67


Szena67
csendes tag

Eset mobile security-vel megnéztem. Működik, jónak tűnik. 48MP beállítási módot ugyan még nem találtam meg.

(#1033) eventus válasza Szena67 (#1032) üzenetére


eventus
veterán

Szerintem bonyolultabb kezelni... Jó volt külön minden progi, épp mire volt szükség.
48 esetében készülékhez kötött. Lehet egyszer engedélyezi, de majd vegyek új telefont a user.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1034) Szena67 válasza eventus (#1033) üzenetére


Szena67
csendes tag

Nekem egyelőre tetszik az új kamera app, nyilván még reszelni kell rajta. Meg a régiek is ott vannak mellete, ha kell. Azért a Sony nem gondokodhat úgy, mint a sampon, mert döntően törzsvevőknek ad el készülékeket. Ha a hardver képes valamire, de szoftveresen korlátozzák vagy letiltják, az bizalom romboló, ami most még lehet, hogy nem számít neki, de később fog, amikor majd nem vesz több sony telefont a user. :)

[ Szerkesztve ]

(#1035) otto14 válasza Szena67 (#1034) üzenetére


otto14
senior tag

Köszi a linket. A UX talán jobb egy kicsit ebben az újban, de szeretem a mostani kamera appot is. Nem örülnék, ha megszűnne.

4k60 videófelvételnél megfagy az app, de minden más mód működik..

[ Szerkesztve ]

asd

(#1036) otto14 válasza otto14 (#1035) üzenetére


otto14
senior tag

Ja és hihetetlen, hogy a timelapse mód még mindig hiányzik. (tipp: mcpro24fps)

asd

(#1037) Szena67 válasza otto14 (#1036) üzenetére


Szena67
csendes tag

Nekem az nem jön be, hogy egy mai három kamerás mobillal még mindig nem tudok rázoomolni valami apró dologra, hogy tisztán lássam rajta a feliratot. Régi htc u11plus meg 1 kamerával is tök élesen rázoomol. Azt hiszem ez hívják úgy, amikor a kevesebb több. :)

(#1038) otto14


otto14
senior tag

Készítettem ma pár fotót az új kamera appal, összehasonlítva a "régivel". Fotós topiban meglehet nézni: [link]

asd

(#1039) Elit3Zotya válasza otto14 (#1038) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Amiket eddig láttam összehasonlító videókat, kb ugyan ezek voltak különbségek a mark 6 hoz képest is.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G ÉS Realme 12 Pro + Eladó.!

(#1040) Szena67 válasza otto14 (#1038) üzenetére


Szena67
csendes tag

Akkor úgy tűnik hogy valamit próbáltak javítani, de még az út elején járnak :) Lesz itt még pár kamera app frissítés az a gyanúm :DD

(#1041) eventus


eventus
veterán

Pro-C? [link]
Jöhet ilyen méretben :) De őszintén nem látok sok esélyt rá, hogy újból Sonym legyen. Lassan elmúlt két évben volt 1-1 évet a IV/V és működésben sok bosszúságot okozott. Kamera rész kiváló, a forma, SD, LED vége, kijelző is változott.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1042) Szena67 válasza eventus (#1041) üzenetére


Szena67
csendes tag

Szerintem az a 5 V utódja lesz, maradt még kijelzőnk jeligére :)

(#1043) eventus válasza Szena67 (#1042) üzenetére


eventus
veterán

1" kamerával? Bárcsak :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1044) Szena67 válasza eventus (#1043) üzenetére


Szena67
csendes tag

Rendesen vastag lesz, gondolom azért a kisebb kijelző, mert ha még 6,5 colos kijelzője is lenne, az már a bazalt utcakő kategória. :) Az 5-ös sorozat kijelzőiből úgyis maradt még sok.

(#1045) eventus válasza Szena67 (#1044) üzenetére


eventus
veterán

Vastagság kevésbé zavaró, mint a szélesség. Nem?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1046) Szena67


Szena67
csendes tag

Nekem az 1 V tűnik ideális aránynak. De a vastag ár szokott a legzavaróbb lenni a Sonynál :)

(#1047) Knight666 válasza eventus (#1045) üzenetére


Knight666
aktív tag

Én örülnék ha egy síkba hoznák a hátlapot a kamerákkal. Bélésnek akkumulátort javaslok :D .

(#1048) eventus


eventus
veterán

1VI tapasztalatok: [link]
Valahol még láttam, hogy a fotó led erősebb zseblámpa módban, user szerint erősebb az S23-nál.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1049) eventus


eventus
veterán

1VI tapasztalatok: [link]
Valahol még láttam a kamera LED erősebb zseblámpa módban, S23-nál erősebb a user szerint.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1050) Xaels válasza eventus (#1049) üzenetére


Xaels
félisten

Én is szívesen megfogdosnám, összeereszteném az V-tel de tuti nem lesz rá pénzem mikor megjelenik nálunk. Ha lesz VII-es, majd azzal talán.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.