Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fred23 válasza paatrick (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

Böngészőből néztem mobilon az otthoni wifi-n lógva, és úgy tűnt fel, nem használok YT appot. Mobilról pedig ilyen otthon a netsebesség. Egyszerűen tényleg nagyon jó szemem van, és néha "lebukik" az alacsonyabb felbontás egy-egy képdarabon. Tényleg nem sokszor, de néha egyértelműen. Szinte tényleg mindegy 6.39"-on, hogy 1080p vagy 1440p, de csak szinte, mert néha azért látható a difi. Az Xperia 10 V viszont csak 6.1"-os kijelzős az 1080 x 2520-as felbontáshoz, és így ez a 449 ppi már nekem is biztosan elég lenne.

(#52) sfdrakex válasza Cecevok (#50) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a gond a 48 mpx-el? Teljesen elég mindenre, ha jó a szenzor és a szoftver. Sony jó kamerákat készít csak szoftvert nem tudnsk hozzá írni általában.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#53) Cecevok válasza sfdrakex (#52) üzenetére


Cecevok
tag

Semmi bajom nincs vele, de ha már a Sony vagyok és én gyártom a kameraszenzort, akkor beleférhetett volna pl. egy IMX766.
Igazából a két 8 mpx-es lóg ki leginkább...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#54) bwoay


bwoay
nagyúr

nagy rajongója tisztelője vagyok a Sony mobiltelefon ágazatának, de az utóbbi években általuk gyártott készülékek árazását elnézve egyszerűen nem tudok másra gondolni, minthogy ennek a gyártónak van valami grandiózus, nagyon hosszú távú terve a mobilpiacon, amit gyarló ember nem érthet meg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#55) Shyciii válasza ujvendeg (#47) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért az jó, hogy a hosszú írásodban többször is ellent mondasz a saját megállapításaidnak. Mint például, hogy nem említik a triluminos technológiát, ami aztán hű meg minden, és senki a közelében nincs annyira különleges, közben meg többször is csak egy egyszerű használatra alkalmas mobilnak mondod, és nem többcélú all in one telefonnak.
Aztán leírod, hogy elsősorban csak egy telefon, amitől nem szabad többet várni, közben meg erőltetni próbálod az előnyeit másokhoz képest.
De ugyanígy bizonygatni akarod, hogy egykezes telefon, holott a nyúlánk formája miatt nagyon nem az.
Az üzemideje hosszú, sőt annál is hosszabb, mert ezzel a procival elmegy az ember kedve, hogy úgy használja, mint az eddigi telefonjait, és hát a végén tényleg csak telefonálásra fogja használni, úgy meg tényleg tovább tart...
És ha már elfogultsággal vádolod az írót, akkor olvasd el a kommentedet mielőtt kiteszed ide, mert a tied pontosan ugyanez. Váltig próbálod állítani, belesulykolni itt mindenkibe, hogy legalább ugyanannyira jól használható, mint a többi telefon egyszerűbb tartalomfogyasztásra is, de nem. Ez a képarány baromira nem olyan jó sem böngészésre, sem youtube-ra (mivel ott még mindig nem elterjedt a 21:9), meg úgy általánosságban bármilyen olvasandó applikációban is dettó ez a gond, de lehetne képnézőket is mondani, mert ha ugyanakkor bélyegnézetet akarsz mikor tallózol, akkor jóval többet kell scrollozni ugyanakkora mennyiséghez, mint máshol.
10-esből az V-öst nyomkodtam kb 5 percig. Nem egyszer döccent meg, az applikációk megnyitásának lassúságáról nem is beszélve.
Szal ennyit erről egy most is mérnöktől...

(#56) paatrick válasza Fred23 (#51) üzenetére


paatrick
őstag

Ha mobil böngészőből nézed és a címe m.youtube.com akkor az szinte ugyanaz mintha az appból nézed.
De ha átrakod asztali nézetre akkor is felismeri hogy mobilról nézed, szóval valószínű a skálázás akkor is gagyi lesz. Már én is észrevettem egyik barátnőm telefonján.

Amúgy mint írod is a legtöbb telefon ****x1080-at tud kijelzőben tehát ezen hiába raknál 1440p vagy 4k-t semmivel nem kéne jobban kinéznie, mivel minden esetben csak 1080 pixel fog megjelenni :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#57) janeszgol válasza paatrick (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

A YT mobilon nem jó. Sosem jegyzi meg a felbontást, mindig valami kisebben indítja el a videót.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#58) Fred23 válasza paatrick (#56) üzenetére


Fred23
nagyúr

Böngészőtől, illetve beállításaitól függ, hogy felismeri -e, hogy mobilról vagyok. Nálam 3-4 böngésző van mindig telepítve.

Perpill egy Mate 20 Pro-n vagyok, az 1440p-s 6.39"-on, de biztos vagyok benne, hogy 6.1"-on még nekem se lenne zavaró a 10 V kijelzője. Sokat hasonlítgattam egy időben. 400 ppi fölött már azért elég szép a világ még nagyon jó szemmel is. :)

(#59) hdavid1 válasza ujvendeg (#47) üzenetére


hdavid1
tag

A Triluminos csak annyit csinál, hogy egy kicsit megnöveli a kontrasztot és feltolja a színeket a képeknél és videóknál. Próbáltam már régi és új Sony telefonjaimon is, szóra sem érdemes. Nem ettől lesz jó vagy rossz a kijelző.

(#60) szitiszem válasza janeszgol (#36) üzenetére


szitiszem
újonc

Mióta megtaláltam ezt a beállítást a 10 II -n ezzel videózok.
A tv/monitor is ennyit tud, ha azon nézném vissza.
Le vagyok maradva a 4k vonalról :-) .
Klassz mobil ez a Sony, letisztult szoftverrel.
De alternatíva is rengeteg 👍

(#61) ddaydome


ddaydome
senior tag

A legnagyobb ellenérv az ára ennek a mobilnak.
Egész biztosan szerethető, kiszámítható, de sajnos tényleg vannak ennél sokkal jobb lehetőségek is.
Nem tartom jobbnak egy A53-as SamSungnál a jobb kijelzővédő tech ellenére sem és azt még mindig meg lehet venni 150e körül. Hasonlóan egy X30-as nokia is most 146-ért van asszem és az jobb választás ennél lényegesen.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#62) gombasm válasza ujvendeg (#47) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Ugyan vajon melyik gyártó ad kb. 520 ezres határig ezüst-szelencét, mert én csakis papírdobozt láttam csomagoló-anyagként.... az ilyesmivel kötekedni elég pitiáner dolog, ráadásul semmi köze a telefon minősítéséhez. Közel 300 ezerért a legnagyobb gyártó sem ad több tartozékot, és az üdvöskéjük az egy töltéssel elérhető üzemideje éppen fele a Sony üzemidejének."

Elég kevés telefont néztél meg mostanában: a dobozuk valóban papír, de nem ez a kb. pizzásdoboz szintű szörnyűség hanem olyan doboz, amibe később vissza lehet tenni a telefont és a tartozékait (igen, van aki szereti így eltenni vagy eladni a használt telefonját). Hogy itt nincsenek tartozékok? Valóban, de a 100-200e közötti kategóriában töltő (gyorstöltő!), kábel, tok teljesen normális elvárás - kivéve a Samsungot, ami az Apple után ráment a spórolásra. (Huawei, Realme, Xiaomi, Oppo - mindegyik két-három nagyságrenddel több telefont értékesít a Sonynál, bár ez neked biztosan nem számít sokat.) A jó üzemidőt meg könnyű összehozni egy kétéves hardverrel meg 60 Hz képernyőfrissítéssel - az újabb készülékek korszerű processzorait lefojtva és a képernyőt alapra állítva pontosan annyit mennek el, mint ez a Sony kifeszítve - mert ez ennyit tud.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#63) judas13


judas13
addikt

Felezzük meg alapon ezt az árat. De még akkor sem kéne valójában.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#64) Petervipe


Petervipe
csendes tag

Na jó, hadd szólok egy pár szót azokhoz akik nem vágják annyira a mobilok összes specifikációját mint ti, de erre a tesztre rámennek és a hozzászólásokat elolvassák. Elég sokan vannak egyébként akik pl pont a mobilaréna tesztjeiből tájékozódnak az áruház megfogdosott telefon után.
Tehát a célközönség : a kompakt telót kereső emberkék... 10 ll, 10 lll tulajként (és a családban van 10 lV) azt mondom, ez az amit keresel.
- A netezés rajta egyáltalán nem nehéz, pikk-pakk meg fogod szokni, a jó öreg (és már régen is gáz) egérmozi érvelés miatt ne aggódj, azért a 6 col sem kicsi, nemrég még ezt se hívtuk volna kompakt méretnek. TÉNY : játszani, filmezni nem ezen fogsz! De volt itt aki az olvashatóságra, betűméretre panaszkodott, az vicc, beállítod a betűméretet és kész.
- az állandóan feljövő nyúlánkság. Ne dőlj be a nyavajgóknak, akik 5 percre fogták meg a telót egy boltban. Egy darabig szokatlan, de a középen lefelé mozduló gesztust használva nemigen fogsz a mobil tetején nyomkodni. Egyébként is észre fogod venni a kis szélesség előnyeit, hogyha akarod, picit meg is döntheted és még messze nem akar kiesni a kezedből mint a tepsik. (Apró érdekesség hogy sok teszt egykezesnek hív olyan mobilokat amik egyébként pont ilyen magasak, pl Samu jónéhány készüléke, viszont batár szélesek,, valóban szemre arányosabbak és az itt fórumozó szakik mégis "elviselhetlennek" csak a Sony magasságát nevezik)
- Végül : akármit is olvasol itt , ennél kisebb telefon a középkategóriában sajnos úgy tűnik nem lesz, úgyhogy ha egykezes, jó mobilt keresel, ezek a 10-es kis sonyk engem évek óta kiszolgálnak, az árához és az "elavult" belső komponensekhez képest bőven ki fognak elégíteni.
Még egyszer : sajnos valszeg azért lesz egy nagyobb bármid (teló, tablet) amin filmezel, netezel hosszabb távon, mert ez inkább telefon mint kényelmes multimédiás eszköz.
Hozzászólásom azoknak szólt akik keresik a kis méretet , de elbizonytalanodtak az itt leírt véleményektől.

(#65) sfdrakex válasza Petervipe (#64) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

200 ezer környékén van Galaxy S22, iPhone 11 és 12 mini, Zenfone 8. Bár régebbi készülékek, de hardveresen tovább lesznek jók, mint ez a Sony. Azt írod tartalom fogyasztásra és telefonálásra bőven jó, ez igaz is, csak ezt más készülékek ezzel a hardverrel 100 ezer körül tudják, igaz azok nagyobbak. Csak a kisebb méret miatt +100 ezret kifizetni egy elavult SoC-ra az szerintem durván sok, és még a Samsung és az Apple túlárazott…

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszönöm a tesztet :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#67) Damos válasza sfdrakex (#65) üzenetére


Damos
tag

A Galaxy S22 semmiképpen sem ajánlott az Exynos 2200 miatt. Merül, mint a titanic, trottingol és forrósodik. Én az enyémet 1 hónap után eladtam, gyalázat volt.

(#68) vlesi69 válasza Petervipe (#64) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igen az átlag felhasználónak bőven elég, bár a Sonyk túlárazottak, meg ebbe a kategóriába rengeteg készülék van. De az akku jól bírja, jó a kamera. Mindenki saját maga dönti el mi a megfelő neki, mi a keret, játszani is akar rajta,mi a felhasználási szokása, ennek is le fog menni az ára, én 167000 ft-ért rendeltem meg az Emagtól felhallgatóval, a fülest eladom kb 30000 körül már jó akkor az ára. Ha megjön és használtam egy kicsit már referálok.

(#69) Atee94 válasza sfdrakex (#65) üzenetére


Atee94
csendes tag

Én 255-ért vettem az I13 minit lassan 2 éve(2021.októberében). A szörnyű az, hogy mikor ez a friss Sony már biztonsági frissítést se kap, akkor a kompakt Iphone 13 mini(ha az Apple átlagát veszem) még 1 évig fog főverzió frissítést kapni, és utána még biztonsági frissítést minimum 1 évig. Ami azt jelenti hogy durván 6+1 év (minimum) van egy naprakész telefonom. Arról nem beszélve hogy a benne lévő hardver csak CPU fronton 2,5x erősebb, GPU teljesítményben meg 6-8X-os fölényben van.Úgy mondom ezt, hogy a Sony Xperia Z1 Compactot és XZ1 Compactot használtam 4-4 évig.(Utóbbi guest hálózaton páromnak takarítás közben podcast és rádióhallgatásra még mindig jó.)Mai napig az XZ1 Compact lenne a fő telefonom, ha KAPNA KICSESZETT SECURITY UPDATET, így bazd meg Sony, imádtam a telefonjaidat, de nem támogatom ezt az irányvonalat.
2021-ben, telefonvásárlás előtt szomorúan vettem tudomásul, hogy egy cég egy telefonja képes 130 mm-es igazi, egykezes használatra tervezett készüléket előállítani, az pedig az Apple. Így majdnem egy évtizednyi droidozás után áttértem IOS-re, és addig nem is fogok visszatérni, még minimum nem lesz egy androidos telefongyártó aki képes kompakt készüléket 5 évnyi security updateval hozni.Tudom, bilibe lóg a kezem, mert a trend nem azt mutatja hogy egyáltalán lesz kompakt telefon az elkövetkezendő években, így megszívtam. :))

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#70) DS39 válasza Atee94 (#69) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát ja, az Apple sem fog már 6,1 col alatti kijelzővel telefont gyártani.

(#71) janeszgol válasza Petervipe (#64) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem biztos, hogy megéri a lényegesen gyengébb kiszerelés (hardver, kamera) a keskenységet. 68 mm igen, tök jó, ma alig van a piacon ilyen. Ennek a telefonnak ez az egyedüli erénye. A 68 mm-es szélesség.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#72) Petervipe válasza Atee94 (#69) üzenetére


Petervipe
csendes tag

Én is meginogtam az iPhone Miniknél, az akksi miatt nem vettem végül.
De sajnos az Apple se nagyon fogja továbbvinni a mini vonalat, a 6 col körüli méret lesz náluk is a kompakt definíciója...
A bosszantó, hogy a Sony-nak van ténylegesen kompakt 5,5"- os telója, de csak Japánban.

(#73) CabalX válasza Atee94 (#69) üzenetére


CabalX
aktív tag

iPhone 13 mini méretű telefon már nem lesz, ami android oldalon újabb "kompakt" model van - ezen a túlárazott (alsó) középkategóriás Xperia 10 V-n kívül :
-Samsung S23 - ez hozza is az általad elvárt security update mennyiséget.
-Google Pixel 7a (illetve majd 8) - ez szintén rendben van update terén.
-Asus Zenfone 9 és 10 - itt sajnos csak két év főverzió frissítés van és utóbbi esetében is csak 4 év security update (de van Jack csati!)
-Sony Xperia 5 V lesz még - kb 400e-ért, szintén csak 2 év főverzió és 3 év security updattel - ami ebben az árkategóriában tragikomikus (akár csak az 1 V esetében).

A tartalomfogyasztás és a beépített/elvárt tudás (több kamera, "nagy" akku miatt sem hiszem hogy valaki bepróbálkozna egy 5.9 alatti telefonnal már.
Nekem is XZ1 Compactom van, elvagyok vele bár már öreges az akksija, megvárom az Xperia 5 V-t, hátha alkot valamit a Sony update terén ha nem akkor lehet lesz egy Zenfone 9 (esetleg 10) ha akciózzák majd az ősszel.

(#74) Petervipe válasza janeszgol (#71) üzenetére


Petervipe
csendes tag

Igaz, de azért is írtam oda, hogy kiknek szánom a hozzászólást. Te vágod (és még itt sokan) a miérteket, az ár-arány felől nézve, a specifikációk alapján már tudod ,neked megéri-e rövid, hosszútávon. De olyanok kértek , hogy írjak ide mint évek óta xperia 10 sorozat tulaj, akik más szempontok alapján döntenek.
Egyébiránt én sem értem a Sony döntéseit sok esetben, tehát még nem is szoktam védelmükre kelni sem, csak ez a szélesség tényleg vonzó és manapság ritka.

(#75) Petervipe válasza vlesi69 (#68) üzenetére


Petervipe
csendes tag

Igen, sajnos a Sonyra jellemző a túlárazás, minden téren...
Kíváncsi vagyok hogy jön majd be a teló, a 167ezres ár még vállalható (ha mínusz 30, akkor már jó vétel)

(#76) Luck Dragon válasza Petervipe (#75) üzenetére

Bár értem , hogy rólad van szó . Csak a gondolatot vinném tovább és amikor mások azt látják , hogy olcsóbban (akár) egy A54-est vehetnek , megteszik .
Én is igy tettem 142E volt az A54 (hivatalos helyről + kupon + akció ) de ki lehet fogni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77) Petervipe válasza Luck Dragon (#76) üzenetére


Petervipe
csendes tag

Nem vitatom, nyilván meg is nézted hogy hogy jársz jobban és úgy döntöttél. Viszont az a54 már nem egy kompakt telefon.
Én inkább azokat céloztam meg (illetve konkrétan kértek hogy írjak) akiknél a méret elsődleges.
Ajánlhattam volna az s23-at egyébként, akinek fontos hogy kicsi legyen, az egy nagyon kézreálló telefon, de csak xperia vonalon van saját tapasztalatom

(#78) janeszgol válasza Petervipe (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem van egy Pixel 4a-m. 144 x 69.4 x 8.2 mm. Imádom fogni. Meg amúgy is jó kis telefon. Sajna a 4G-s verziónak A13 a vége, de attól még király telcsi.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#79) Atee94 válasza CabalX (#73) üzenetére


Atee94
csendes tag

A következő telefonom a pixel a szériából jön ki majd évek múlva, mert ha már a kompakt telefonméretet fel kell adnom(ez az elsődleges szempont volt nálam mindig telefonvásárlásnál), akkor a következő szempont a biztonság(IOS második helyen van nálam, GrapheneOS első helyen).Iphone 13 mini az elsődleges szempont miatt került vásárlásra. Mindig is kiakartam próbálni a GrapheneOS-t,így pixelt fogok venni.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#80) Atee94 válasza DS39 (#70) üzenetére


Atee94
csendes tag

Sírok is érte, mert a minit nagyon szeretem.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#81) joey04


joey04
titán

Ez még Sony mércével is gyenge ajánlat. Nagyon...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#82) bteebi válasza sfdrakex (#65) üzenetére


bteebi
veterán

Vagy egy S21 FE, érdemben olcsóbban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#83) sfdrakex válasza bteebi (#82) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáltam méretben hasonlókat keresni, az S21 FE nagyobb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#84) bteebi válasza sfdrakex (#83) üzenetére


bteebi
veterán

Ja értem. Hát igen, sajnos szinte az összes gyártó elment a hülye irányba, és normális méretű telefont már kb. senki nem gyárt, mert minek. :( Nagy szívfájdalmam. Az S20+-om után nemrég a kezembe vettem a régi, sérült kijelzőjű LG V30-amat. Az is egy elég nagy telefon, de kb. eltörpült az S20+ mellett. Az egy brutál tepsi.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#85) paatrick válasza Luck Dragon (#76) üzenetére


paatrick
őstag

Megnéztem én korábban ezt az A54-et, el se fért a kezemben akkora :DDD kb csak úgy használható hogy az egyik kezedbe fogod a másikkal meg nyomogatod. Semmi köze az egykezes használathoz.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#86) MrPetya19 válasza bteebi (#42) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én U11 után váltottam S21-re. Majd arról váltottam volna 5 Mk IV-re, de pár nap után visszament. A wifi használhatatlan volt amint nem a router szobájában voltál, és vegyesek voltak az infók arról hogy ez gyakori vagy egyedi hiba.
A kamerája viszont felüdülés volt a Samsung után. Egyszerűen hardveresen sokkal jobb volt minden téren, az S21 még az U11-et se tudja mindenben felülmúlni.
A méret viszont a hossza miatt picit zavaró volt.
Az a baj hogy olcsóbbak nem lesznek, de ha már a wifi stabilan jó lenne az nagy előrelépés lenne nekem.
Ami ezt a készüléket illeti, tetszik, de érződik itt is hogy a Qualcomm butítja azért a 600-as szériát az utóbbi években.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#87) bteebi válasza MrPetya19 (#86) üzenetére


bteebi
veterán

Érdekes vélemény. Magamtól én is azt hittem, hogy a Sony kamerái tuti nagyon jók, hiszen eleve ő gyártja a szenzorokat (sok más gyártónak is). Aztán valahogy mégse igazán. Legalábbis az RTINGS tesztjein nem szoktak nagyon fényesen szerepelni. De igazából máshol se.

Azt nem is hallottam, hogy a wifijével is volt baj, de kijelzőhibá(k)ról (elszíneződés? és/vagy alacsony fényerő??) már a PH-n olvastam, és kb. akkor döntöttem el végleg, hogy oké, mégse kell nekem Xperia 5, hiába volt nagyon sok szempontból szimpatikus (viszonylag kompakt, alapvetően elég jó, SÍK kijelző, ami ráadásul noccs meg hülyeségmentes, jack csatlakozó (!), jó hangminőség, és még microSD-vel is bővíthető). Talán majd az 5 V, vagy a VI-VII már majd jó lesz. :DDD Ha egyáltalán lesz még akkor Sony telefon.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#88) vlesi69 válasza Petervipe (#75) üzenetére


vlesi69
senior tag

Az Xperia 1 V 600000 ft, pont ma rakták fel a tesztjét, holnap elolvasom.

(#89) vlesi69 válasza bteebi (#84) üzenetére


vlesi69
senior tag

Régen az volt az irány a buta telefonoknál hogy minél kissebekre csinálják, aztán jöttek az okosak és egyre nagyobbak. Van egy Mate 20 X-em 7.2 col, az első tabom volt akkora. Lehet hogy eljön az idő hogy összefele fognak menni méretbe?

(#90) Mishita


Mishita
tag

Az szerintem is igaz hogy az előző generáció bőven jobb. A másik meg az árazás, ha tudnának közelíteni xiomi oppo és barátai fele árban szerintem sokkal nagyobb vásárló közönsége lenne.

(#91) Mishita


Mishita
tag

Meg ha lenne szolgáltatónál szerintem az is sokat segítene. Ha lett volna a tcom-nál meg se néztem volna a többi lehetőséget :DD Bár sokan mondják hogy defektes vagyok ilyen téren. :))

(#92) Luck Dragon válasza paatrick (#85) üzenetére

Bár amiről írtam , nem is a méterről szólt , csak egy példa volt , hogy ezért az összegért bőven kapsz mást is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#93) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Az biztos, hogy felismerhető minden Sony mobil, viszont ez csak akkor kéne, ha ehhez az árhoz egy wh1000xm5-öt hozzácsapnak (ingyen) !
... mert zenében nagyon oda tették magukat, a fotózással ellentétben. :F

plus ça change, plus c'est la même chose

(#94) vasi79 válasza bteebi (#87) üzenetére


vasi79
aktív tag

Fekete péntek óta használok 5iv-et. Sem a wifi, sem a fényerő, sem az elszíneződés problémája nem fordult elő. Érdekes, hogy itt a ph-n olvastad a problémát, mert én a készülék topikjában nem találkoztam. Vagy volt egy ilyen készülék és már elfelejtettem. De amúgy melyik gyártónál nincs hibás darab? Egy gyengeséget tudok felhozni, az pedig a térerő. A kínai telefonhoz képest gyengébb jelzés szerint, de igazából ahol a Sony 1 vagy 0 vonalat mutat és nem működik, ott a kínai 2 vagy 1 vonallal nem működött 😁 úgyhogy ez mindegy is.

(#95) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Akinek az SD-kártya/jack a kattanása és/vagy aki nagyon tikkel a kameralyuktól/notchtól, de nincs pénze a nagyobb verzióra, az biztos megveszi majd, de összességében annyira gyenge ennyi pénzért, hogy arra nincsenek szavak

(#96) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért az elég szomorú, hogy 2023-ban 200 ezer forintért a Sony nem hozza, bőven nem hozza a Pixel 4a minőségét. Pláne kamerában nem (4k/60fps).

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#97) bteebi válasza janeszgol (#96) üzenetére


bteebi
veterán

Nem feltétlenül baj az. Vannak, akik az áraikkal szeretnének hódítani. :DDD Ha ez egy Vertu lenne, akkor minimum 10-szer ennyit is adnának érte. Persze ez csak egy Sony, szóval nem feltétlenül jó a stratégiájuk. Persze így is van elég szereplő a mobilpiacon, max. majd eggyel kevesebb lesz. Mondjuk én sajnálnám a Sonyt, az árazásukat leszámítva legalább a törekvéseik jók.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#98) Crafter32


Crafter32
őstag

Én végigolvastam itt mindent, de igazából mindenki csak a saját malmára hajtja a dolgokat. Ha van neki Sonyja akkor azért jó, ha nincs az a gond. De megértem, mert nem érzelmi alapon kezelni a dolgokat nagyon nehéz és ha csak használati tárgyként kell egy telefon bemész a szolgáltatóhoz, előfizetésedhez amit odaadnak nulla forint közelében telefont hazamész.
Én is csak MM ben tapogattam meg a Sony 10 III és IV et, ami formára borzasztóan tetszett, de tényleg írni rajta nagyon nehéz volt. Itt mindig figyelem a írásokat, hogy el kell fordítani a telefont, de akkor meg nincs magasság, hogyan látod a megírt szöveget? Nem igazán értem... Én sem használom semmi különösre a telefont, nem kell erőmű. Egyszerűen a mostani régi telefont szeretném lecserélni egy újra. Legyen jobb korszerűbb ha már kiadsz érte pénzt. A mostani telefonomba sem tudom milyen HW van,.fenét sem érdekli mi a száma, de már kezd lassúlni, naponta 2x kell tölteni stb. Most csak annyit szeretnék legyen egy firssebb telefon ami sokáig jó, de ha már most elavult a Sony HW téren mi lesz vele 2-3 év múlva? Ipari szemét? Nem akarok 1 év múlva megint telefont venni. 4 tagú a család, ha mindenkinek évente vennék telefont ahhoz politikusnak kellene lennem. Doboz tartalma mindegy, mert azt lehet pótolni utólag éppen amire szükséged van, de a telefon fix dolog, nem tudod tuningolni. Nagyon vártam a kis Sonyt, de így elcseszni..., mintha vennél egy 2 éves készüléket új árban. Akkor meg minek lecserélni a régi telefont? Mivel lesz jobb? Ami hirtelen jobb lesz, hogy nem lesz rajta karc. Talán az egyetlen pozitívum a sztereó hang, Youtubeon biztos ad egy kis pluszt.
Ebben az árban nem kínai telefonok között ott van a Samu A54, Pixel 7a, Sony 10V. Nagyon nehéz mérlegelni a kompromisszumot és érzelmeket. Árban kb ugyanaz. 200 alatt van mind. Egyéni ízles, de a Sony formája a legszebb, de a Sony egyben a leggyengébb láncszem is. Pixel csak részben támogatott Magyarországon, van benne némi rizikó. Samsung jól eltejedt, ha baj van könnyű orvosolni, de formára még mindig ott tart ahol 100 éve, nulla érzelmet vált ki.
Ezek az egyéni véleményeim. Nincs meg bennem, hogy nagyon szeretnék egy ilyen-olyan telefont, mert teljesen le vagyok nyügözve, mint egy közepes Nokia 6700 esetén anno.

[ Szerkesztve ]

(#99) bteebi válasza Crafter32 (#98) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem nézz szét a kínai gyártók között is. A Sziamiaú első körben jó kiindulási pont.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#100) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.