Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Blood Mage válasza leslieke (#10898) üzenetére


Blood Mage
senior tag

nyertél :D amint lesz rá időm frissítem

(#10902) leslieke válasza nokiander (#10899) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tegnap még ezt írtad: "2.0 egy gyalázat...Ment is vissza a 1.2" Eddig tartott a 2.0 iránti utálat? ;] ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10903) nokiander válasza David3 (#10900) üzenetére


nokiander
tag

Sajnos így sem jó de memoriakártyára volt állítva és mikor telepedne az alkalmazás azt írja a telefon hogy kevés a memória a memóriakártyán,kívánja a telefonra menteni :W :W :W

leslieke: kénytelen voltam egy bizonyos alkalmazás végett ami csak 2.0-án megy illetve már az alkalmazások 80%-a (az a sok ;] ) igényli sajnos és kénytelen vagyok megbékélni vele... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#10904) snecizero


snecizero
senior tag

Alcatel OT-995 mobilhoz mit szoltok ? Ez is már kínai mobil és nem francia. 30000 már kínáltak a telefonomért ?! Annyiért nem adom.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10905) leslieke válasza nokiander (#10903) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mit akarsz telepíteni, amit nem tesz fel a Kies?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10906) nokiander válasza leslieke (#10905) üzenetére


nokiander
tag

Névnap widget.... :)

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#10907) leslieke válasza nokiander (#10906) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt nem fogja csak a telefonra tenni a Kies. Annyira kicsi, hogy bőven elfér ott is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10908) nokiander válasza leslieke (#10907) üzenetére


nokiander
tag

Köszi szépen a választ...na akkor kipróbálom valami mással...

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#10909) @matthew@ válasza leslieke (#10874) üzenetére


@matthew@
őstag

Azt a cikket olvastam, de én a fejlődést a szoftverek illetve programok terén értettem és azon a téren a Bada elég nulla és a WP-nél sokkal több/értelmesebb alkakmazás van ingyen annak ellenére h kisebb a részesedése. Az meg h jön ki más Bada-s telefon sztem nem azt jelenti h nagyon javítgatnák a Bada-t meg a tempo is nevetséges h december óta W2-re nincs használható 2.0-a

Matthew 24:42

(#10910) nokiander


nokiander
tag

És tényleg az volt a gond többi települ ahogy kell... :C Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#10911) leslieke válasza @matthew@ (#10909) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd meglátjuk mire megy a több programmal a WP7 vagy majd a WP8. Jelen állás szerint semmire.

W2-re van több új 2.0 is, csak épp magyarul nem tud, mert Ázsiában adták ki. Európa másik fele is vár a 2.0-ra.Ezekkel persze nem vagy kisegítve, de az legalább látszik, hogy foglalkoznak a badával.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10912) @matthew@ válasza leslieke (#10911) üzenetére


@matthew@
őstag

A terjedése azért lassabb mert az emberek a magyar csodálatos fizetésekből nem tudnak 70+-os de inkább 90 közeli telefonokat venni ami a WP7-es telefonok ára, de van ami még ezt is meghaladja a Bada meg az ára miatt tud hódítani mivel egy jó készüléket egy jelen állás szerint W2-n használhatatlan op rendszerrel eladnak és szépen lassan (kb. fél év alatt) kiadnak majd egy új frissítést, ezen a téren sztem a Samsung sz@rik a népre mert kicsivel több ferde szemű programozót beültetnének a gépek elé és 1 hónap alatt rossz esetben is meg lenne a javítás, meg a külföldi frissítést nem tudom h miért nem úgy csinálják h minden olyan nyelvet beletesznek a független készülékekbe ahol Samsung képviselet van az adott országban, és akkor az össze szerencsétlen vásárló megkapná a frissítését szépen egyszerre és nem azt kéne nézni h más országban már van, de jó itt meg nincs..... :(

itt most nem vitát akarok elindítani csak sokan akik nem W2-vel szívnak azoknak ez nem probléma, itt leginkább a W2-vel van gond, mivel arra nincs 2.0-a csak a decemberi a többi készüléken már van újabb és lagg mentes op rendszer is.

Matthew 24:42

(#10913) leslieke válasza @matthew@ (#10912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az a terjedés globális terjedést jelent, nem a magyarországit. Azaz világszinten sikerül alulteljesítenie a WP7-nek.

A magyar Wave 1-ek is csak 1 hónapja kapták meg a 2.0-át. Ebből kiindulva W2-re nyáron lesz frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10914) @matthew@ válasza leslieke (#10913) üzenetére


@matthew@
őstag

Addigra sztem csere lesz, sürgősen, a készülék kb. használhatatlan, mivel bármikor lefagyhat a telefon és alkalmatlan bármire is így mivel ha fontos hívásom lenne akkor szívtam és nem tudnak elérni, meg ilyenek, szóval ez sztem eléggé probléma, remélem sikerül a dolog :K

Meg konkrétan azt sem értem h a W1-re érkezett 2.0-a miért nem tehető fel a W2-re amikor a telefon ugyan az csak a proci gyorsabb, ez sztem nem lenne akkora gond, vagy nagyon összezavarná a rendszert?

Matthew 24:42

(#10915) consono válasza leslieke (#10913) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem is jól látja @matthew@: az ár miatt terjed a Bada és szenved a WP... Arra nézve nem láttunk statisztikát, hogy a Badás gépek eloszlása milyen (talán a Wave a legnagyobb, mert az a legeleső és pozitív kritikákat kapott), de nem lennék meglepve, ha az olcsó modellek ott lennének a topban.... WP nem volt olcsó modellel mostanáig, már ha 60 pénz olcsó - Badás meg van 30 alatt is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10916) leslieke válasza consono (#10915) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én ezt mind értem. De, mint írtam is, nem a hazai, hanem a globális terjedés eredményei rosszak és nem hinném, hogy mindenhol a gyenge magyar fizetések lennének. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10917) @matthew@ válasza leslieke (#10916) üzenetére


@matthew@
őstag

A WP elterjedése még a kinézete miatt is necces lehet eddig nekem sem tetszett de kipróbáltam és tényleg sokkal átláthatóbb a többivel szemben illetve az ár globális szinten is érdekes mivel kint annyiért előfizetėssel már iPhone is van bőven vagy más Androidos csócsfón is

Matthew 24:42

(#10918) gelbelex válasza @matthew@ (#10914) üzenetére


gelbelex
őstag

FYI:
A Wave II-mre LA1-es Nexus-cfw van felmultizva, a gyári XEZ-es LA1 csc-jével (tud magyarul).
Csak ritkán fagy le, és sosem magától, tehát mindig látom. A reboot 20 másodperce nem a világ...
Widget-et nem használok, az Opera Minivel a böngészés közbeni memórielfogyás is szinte eltűnt, ami volt is, a háttérben futó program miatt volt, a bezárásuk után még az Operát sem kellett újraindítani, nemhogy a telefont... :C

Teljesen használható lett a telefon, nem is gondolkozom másban, nincs többre szükségem. :N

(#10919) snecizero


snecizero
senior tag

Egy videó a wave-em ről-------->youtube 35000 ft-ért bárkinek bármikor. :D

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10920) @matthew@ válasza gelbelex (#10918) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen, van aki szereti főzögetni a telefonját, de én nem közéjük tartozom. Azért nem vettem droidot sem és választottam a Bada-t h ezzel nem kell szórakozni de mégis. Nekem egy telefon ennyi pénzért már legyen olyan h ahhoz ne kelljen hozzányúlni.
Meg ez a 20 másodperc lehet sok is végképp ha lefagy a teló a zsebemben és hívnának de nem vagyok elérhető én meg nem veszem észre. Volt h majdnem a telefon miatt nem jött össze egy fontos üzlet és még 1 ilyet nem szeretnék. Ott konkrétan majdnem földhözvágtam a telefont

Matthew 24:42

(#10921) David3 válasza @matthew@ (#10920) üzenetére


David3
őstag

Sajnos az alap, főleg szolgáltatói szoftverek ilyenek. Ha az ember normális szoftvert akar, akkor magának kell felraknia. Persze nem minden esetben, mindig van kivétel.

Egy multiloaderes frissítés egyébként 20-30 perc mindennel együtt, és a badablog.hu-n megtalálható leírással könnyedén lehet frissíteni... nem tudom, hogy ajánlották-e már, de érdemes lenne kipróbálnod egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#10922) leslieke válasza @matthew@ (#10920) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálad az a baj, hogy a KL6 van fent, ami valahol átmenet a béta verziók és a végleges közt, ezért is vannak vele problémák; gelbelex ötlete nem rossz, 20 perc multizással megszabadulnál a gondoktól.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10923) @matthew@ válasza David3 (#10921) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen már ajánlották de én inkább cserélek, mert az egyszerűbb :DDD De holnap jön érte szervízfutár majd meglátjuk mit alkotnak, bár úgysem tudnak vele mit csinálni hacsak a szerviz nem multiz rá nekem vmit :DDD Ha másképp nagyon nem sikerül a dolog akkor marad a multi, de az lenne az utolsó amit próbálnék :K
Majd jelentkezem h mi hogyan alakult :K

Matthew 24:42

(#10924) leslieke válasza @matthew@ (#10923) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagy szerencse kell ahhoz, hogy a szerviz 2.0-át tegyen fel, mivel hivatalosan nincs magyar verzió. Ezért nem is fogják azt feltenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10925) @matthew@ válasza leslieke (#10924) üzenetére


@matthew@
őstag

Szerintem sem :DDD de hátha holnap jön frissítés vagy vmi, vagy nekem az is jó ha betelik a szervízlapon a 4 pecsét helye :DDD

Matthew 24:42

(#10926) Dhampir válasza @matthew@ (#10920) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért kellene egy Androidos telefont főzögetni? :F Azért, mert néhány felhasználónak nincs nemi élete, attól még nem kötelező a droidot buzgányolni. :)

(#10927) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

írtam egy sms-t és kérdezi a teló, hogy mind három sms-t el akarom küldni? én nézek, hogy milyen 3? :S gondoltam vmi gáz van, a bejövő üzenettel akarja elküldeni a válaszomat és összecsatolgatta. Megnyomom, hogy vissza, mentem e a piszkozatok mappába. Igen mentem. Csak kár, h sehol nincs ilyen mappa, a kereső se találja az üzim az egész telefonban o.O
Egyébként most nem tudom, vagy ezen a wawe-n lehet sokkal kevesebb karaktert elküldeni, vagy csak én gépelek gyorsabban és könnyedebben, de tuti nem írtam 3 sms-nyit :F

mod: aztán elkezdtem újra gépelni, és látom a visszaszámlálót 70ről.. ez nem kevéske kicsit? legalábbis ahogy nézem milyen ütemben fogynak a karakterek :DDD meg nem azért, de a space-t mióta számolja bele??! előző telómnál ez nem számított bele :U

[ Szerkesztve ]

(#10928) s4tch válasza Dhampir (#10926) üzenetére


s4tch
veterán

Na ja. Öcsém megvette az Xperia Mini Prót, feltett rá valami offline navit, néhány tőzsdei programot meg index, hvg, portfolio appot, beállítottam neki a céges exchange-t, azóta néha feltölti a telefont, oszt' jóvan. :D Frissíteni?! Minek, ha gyors, stabil így is?

(#10929) m1sk4r válasza Blood Mage (#10927) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ki kell kapcsolni az ékezetes karakterek támogatását, akkor 160 lesz a használható karakterek száma.

Aurea mediocritas

(#10930) Viktojka válasza Blood Mage (#10927) üzenetére


Viktojka
tag

Beállítások -> Üzenet -> Karaktertámogatás és itt válaszd az ékezet nélkülit.
Nem tudom 1.x, vagy 2.0-át használsz?! Ez 2.0-nál így van, de szerintem 1.x-en sincs sokkal másabbul. :)

(#10931) Blood Mage válasza m1sk4r (#10929) üzenetére


Blood Mage
senior tag

oks, az a 160 már szimpatikusabb :) egyébként az a vicc!! hogy ékezetesre van állítva, de nem tudok ékezetesen gépelni.. :F
és a piszkozatok mappával mi van?? átráz a telefon? :U

[ Szerkesztve ]

(#10932) csibusz0314 válasza s4tch (#10928) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Na ezt nem így akartam :D

De ha már ideírtam.. Kérdés :)
Szereztem töltőt.. De nem biztos, hogy samu.. A hálózati töltőnél mindegy, hogy milyen csak a bemenet legyen oké?

[ Szerkesztve ]

(#10933) gelbelex válasza @matthew@ (#10920) üzenetére


gelbelex
őstag

Én sem szeretem a rom-cserélgetést. Rá voltam kényszerülve, mert az 1.2 (nekem) egy kalap xar volt, a bétás 2.0-k már jobbak voltak, de nem voltam még velük elégedett. A mostani fw már megfelelő.
A nexust cfw-t nem én főztem..., és csak egy fájlt cseréltem ki az alkotórészei közül, hogy legyen magyar billenytűzetem.

Btw. azt szeretem a badában, hogy nem is tud annyit, hogy állandóan nyomkodni akarjam. Pc előtt ülök naphosszat, már az is sok az online létből... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10934) ABal válasza Blood Mage (#10931) üzenetére


ABal
őstag

üzenetek --> alsó felhúzható menü --> piszkozatok

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10935) Blood Mage válasza ABal (#10934) üzenetére


Blood Mage
senior tag

:DDD gondolod, hogy nem találtam volna meg..? ;] szóval, nem nincs ott nekem :F bada 1.0

(#10936) Blood Mage válasza Blood Mage (#10935) üzenetére


Blood Mage
senior tag

és sms-eknél mindig kapok egy olyat, hogy "kézbesítve" ez tök, jó, hogy látom elolvasták, de ugye nem kerül pénzbe?

(#10937) szebev válasza Blood Mage (#10936) üzenetére


szebev
senior tag

Nem kerul penzbe ! Ha nincs a piszkozatok kozott az sms , akkor nem is lett elmentve . Ott kell lennie a piszkozatok mappanak, ahol Abal irta ! :K

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#10938) leslieke válasza Blood Mage (#10936) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A "kézbesítve" csak azt jelenti, hogy megérkezett a címzetthez, nem azt, hogy elolvasták.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10939) peter_k


peter_k
tag

Sziasztok!
Kérdezném, hogy használja-e valaki a SmartRunner, Runtastic vagy Btracker programok egyikét? Nekem a 2.0-a alatt sajnos nem működnek jól. Bármelyiket indítom el, elkezdi az útvonal logolását, de pár perc múlva leáll és nem rögzít tovább. Ez régen a 1.2 alatt nem így volt. Ott hibátlanul rögzítettek. Valami olyasmi lehet, hogy a képernyő lekapcsolódása után megszűnik a gps adatok vétele is. Nekem a Nami féle rom van fent. Ha megnézné valaki, hogy más verzióval megy-e, azt megköszönném.

Más: Szerdán elkészült a telefonom. Két hete írtam, hogy leesett és a ház összekarcolódott és az üvege összetört. A T-nél volt készülékbiztosításom. Bevittem és elküldték a samu szervízbe, ahonnan most jött vissza. Szépen kicserélték az üveget és a házat. 4 ezer forint önrészt kellett fizetnem. A számlán feltüntették a javítás teljes összegét is, 43 ezer forintba került volna. Ennyiért nem kérném, de így megérte. Érdekes, hogy eddig az üveg kicsit asszimetrikusan volt a keretben. Egyik oldalt érezni lehetett a peremet, míg a másik oldalt síkban volt. most mindkét oldalon minimálisan mélyebben van, mint a ház.

(#10940) RetepNyaraB válasza Blood Mage (#10931) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyébként asszem csak a spec. ékezetekért számít fel külön díjat (vagyis kb 50 karaktert egy darabért :((( ). Gyakorlatilag az összes magyar ékezet speciálisnak számít :DDD
Ha azonban a francia fordított ékezeteket használod, az alapdíjas. Legalább is az enyémen, de az német.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10941) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Szerbusztok, remélem alaptalan a félelmem, tegnapelőtt felraktam a telómat tölteni, reggel leszedtem.. Tegnap este (mondjuk nem néztem pontosan hány % volt), de még volt rajta.. és reggelre meg már ki volt kapcsolva.. Lehet, hogy a wifi egy éjszaka alatt lehúzta volna? remélem nem szállt el az aksi :/

(#10942) RetepNyaraB válasza csibusz0314 (#10941) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha nem volt tele és 2.0 van rajta, akkor simán lehúzhatta a wifi reggelre. Főleg, ha 3G is aktivált...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10943) csibusz0314 válasza RetepNyaraB (#10942) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Okés, akkor megnyugodtam ^^

(#10944) gyulank


gyulank
addikt

Meg lehet azt oldani valahogy, hogy az a fényképező induljon a gomb megnyomásakor, amin be lehet kapcsolni az előlapi kamerát is, és emellett működjön képnézegetésnél az a funkció, hogy ha megdöntöm, lapoz?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10945) leslieke válasza gyulank (#10944) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fényképezőn nincs ilyen beállítás, gombnyomásra a gyári app indul.

Képnézegető: Beállítások -> Galéria -> Effektusok. Itt van 3 lehetőség, de a döntés nincs közöttük.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10946) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

na most már tényleg nem tudom mit csináljak... biztonsági mentés kiesben 5 óra alatt sem tud lementeni 300 megát, melóban tovább nem tudok erre várni, otthon meg win7 64biten szét van zuhanva a kies, már 3x raktam ujra, de az egyik dolog az, hogy 5-8perc amíg egyáltalán elindul (mindeközben szép lassan feltornássza a lefoglalt memóriát olyan 600 megára, és feldobja h frissíteni kell, valami firmware kezelés miatt blabla, ha frissítésre megyek kilép és semmi nem történik, ha mégsére akkor megy tovább a kies, de amint bedugom a telefont lefagy a picsába az egész. legfrissebbet szedtem le a samu oldaláról, de semmi... egyébként már ez az 5 perces indulás szétcsapja az agyamat, ssd-n van a rendszer, 8 giga ram, meg i7, ne vicceljen már...

(#10947) gelbelex válasza Ranger^41 (#10946) üzenetére


gelbelex
őstag

:F
Win7 64b van nálam is, sosem volt baj a Kies-szel (45 mp alatt indul, igaz, a memóriából 250 megát foglal :Y ), talán egyszer volt uninstall, sosem töröltem registry-t, mindig frissíti magát...

Biztos hibátlan az a Win7..?

(#10948) gelbelex válasza RetepNyaraB (#10940) üzenetére


gelbelex
őstag

A "GSM alphabet"-ben az "ő" és az "ű" kivételével minden magyar ékezetes karakter vagy hozzá hasonló létezik.

(#10949) Dhampir válasza csibusz0314 (#10932) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi lelte az eredeti töltődet? :F

(#10947) gelbelex

Win7 64-bit alatt nekem sem volt gondom a KIES-szel. Majd Vista alatt is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#10950) Ranger^41 válasza gelbelex (#10947) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Aránylag friss rendszer, februárban lett összerakva, mással nincs probléma. Néha be szokott akadni a rendszer, főleg a firefox, de ez a hulladék kingston ssd miatt van, sikerült beletenyerelnem ebbe a szerencsétlen v200 szériába...
SSDre és HDDre is volt már telepitve, mindkettőnél ugyan ez a helyzet

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.