Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) David3


David3
őstag

Frissítettük a múltkori Android 4.0.4-es portolásról szóló hírünket, 4 újdonsággal:

1. A belső SD kártya működik és PC-re dugva látni a memóriakártya tartalmát.
2. A készülékben lévő giroszkóp is működik, megy a képernyő elforgatás.
3. A 3.5” jack aljzat is működik most már, ha csatlakoztatjuk, a készülék érzékeli azt.
4. A kamera kezd “éledni”, elkezdi az ini részt betölteni. Bekapcsol, de aztán valami oknál fogva leáll.

Ja, és elkezdték a Tizen-t is portolni Wave-re. Mi van itt gyerekek? : )

[ Szerkesztve ]

(#10452) leslieke válasza David3 (#10451) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lassan csak lesz droid.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10453) Sn[4k3] válasza David3 (#10451) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Megmondtam, hogy leportolják a Tizent Wave-re vagy megmondtam? :D Már csak WP7 kellene és megszületne az új HD2, de minimum megugrana a használt hullámok ára :K

Dhampir: szerintem meg inkább megszokás kérdése, hogy kinek mi jön be jobban. TouchWiz van ugyan úgy badán, mint a Galaxykon. Basket, hiányolom a live panelt, annyira tetszett a Wave 3-on :D

snecizerio: azt azért vedd hozzá, hogy a WinMo platformjai sokkal nyitottabb volt, nem telt semmibe feltörni és megoldani más OS-ok,feltelepítését. De.persze nagyon akarni kellett :)

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10454) @matthew@ válasza leslieke (#10452) üzenetére


@matthew@
őstag

Inkább használható (nem multis) 2.0-a kéne W2-re, de arról sztem sokáig nem fogunk hallani :(

Matthew 24:42

(#10455) leslieke válasza Sn[4k3] (#10453) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Live Panel benne van valamennyi bada 2-ben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10456) Sn[4k3] válasza leslieke (#10455) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

félrememt, szerkesztve
Tudom, de azért hiányolom, mert droidon nincs :D Még droidos TW-ben sem. Wave 3 meg nagyon megfogott, pöpec masina :K

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10457) leslieke válasza Sn[4k3] (#10456) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Észrevettem. Nem is értettem, miért én vagyok a címzett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10458) consono válasza David3 (#10451) üzenetére


consono
nagyúr

Csak a modemről lenne már hír...

Aműgy a Tizen port elég hihetetlen dolog, a badaforum-os hozzászólásoaiban a fejlesztő teljes baromságokat ír...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10459) Sn[4k3] válasza consono (#10458) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Idéznél párat? Nekem most nincs kedvem az angol nyelv rejtelmeibe belebonyolódni így este, pláne úgy hogy tizenegy éve németet okítanának nekem :D Csak.legyen is meg az a felsőfokú...

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10460) consono válasza Sn[4k3] (#10459) üzenetére


consono
nagyúr

"Good morning everyone.

I've flashed my wave with my own tizen but i've flashe fota from bada 2.0.

So, I had all the widgets from bada 2.0
And I'll try to make a Tizen fota.

I'll post here a new image from today through mediafire.

And the next few days I'll make a video to post at youtube.

My SHApp.app and factoryfs has Tizen OS.

The complication is to make a fota compatible with tizen os."

pl ez. Semmi köze a FOTA-nak a Bada 2.0 widgetjeihez. Ráadásul korábban azt írta, hogy a galaxyboot foldrből bootolja az androidos kernelt (amiben tutira nincs modem driver),de megy az sms meg a hívás...

Szerintem kár komolyan venni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10461) Dhampir válasza Sn[4k3] (#10453) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a TouchWiz miatt a kezelés ismerős lehet. :K

Androidon automatikusan a Feladatkezelőhöz nyúl az ember (legalábbis én), hogy kipucolja a memóriát, így is csökkentve a fogyasztást, és az egymagosokon javítva kicsit a sebességet.
Waven erre nemigen van szükség, mert egy időben kevés alkalmazás, widget futkorászik rajta, de javítsál ki, ha nem így van.

(#10462) Goldmen75 válasza snecizero (#10444) üzenetére


Goldmen75
őstag

Kezd újra! Jah ezé jó az ssd:) Qrva gyorsan megcsinálja:D

(#10463) snecizero


snecizero
senior tag

Van megoldás esetleg arra ,hogy hangos profil mellè egy kevésbé hangos profilt be lehet állítani ? Csak azt látom van egy sima csengőhang amit be lehet állítani meg egy rezgés. Nincs még egy ilyen rendszer a vílágon ahol nincs több hang profil csak kettő. Miért nincs több ?! Az előzőnél volt legalább 5 lehetőség. Ennek a hiànya miatt rakom vissza az előző verziót.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10464) consono válasza Dhampir (#10461) üzenetére


consono
nagyúr

Erre a killelgetésre mondják mindig, hogy több rosszat tesz mint jót 2.2-2.3 óta. Előtte valóban voltak nagy bajok a memóriakezeléssel, de sokat optimalizálta a Google. Sajnos (?) az android úgy épül fel, hogy mindent fejben akar tartani, hiába irtod ki a processzeket, úgy is betölti újra (és adott esetben az újra és újra betöltéssel többet fogyaszt, mint ha békén hagynád...)

"In God we trust. All others must bring data"

(#10465) leslieke válasza snecizero (#10463) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs megoldás, csak ez a 2 hangprofil van a 2.0-ban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10466) David3


David3
őstag

Egy kis nyalánkság a mai napra...

- Úgy néz ki, hogy sikerült egy viszonylag nagy adatbázissal rendelkező német-magyar adatbázist találnunk (Jelentéspár: 203 577 db), de még egyeztetünk a szótár tulajdonosával.
- Az Idegen-Szavak Szótára is készülget, most a készítők válaszára várunk egy kérdéssel kapcsolatban.
- Tervben van egyéb más nyelvű szótárak készítése (olasz-magyar, román-magyar, szlovák-magyar, stb.), de ezek nagyon távlati tervek.

Remélem nem kotyogtam ki nemzetbiztonsági titkot. :)

(#10468) gyulank


gyulank
addikt

Jajj... Elindítottam a multiloadert, rákattintottam arra, hogy portkeresés, és azóta a telefon azt írja ki, hogy Downloading... ne húzzam ki amíg nem frissül. A multiloaderben semmi nem volt, és már be is zártam. Mit tehetek?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10469) gyulank


gyulank
addikt

Azóta még nem húztam ki a kábelt. Ha elindítom a Multiloadert azt írja ki, hogy com5 ready lismore. Lehúzhatom? Vagy töltsek be valamit? Letöltöttem ezt. Ebben van boot mappa is. Eddig LA1-es fw volt rajta. Ha van boot mappa, akkor muszáj full fw frissítést csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10470) Goldmen75 válasza gyulank (#10469) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ajjaj....elolvastad pl a badablog-on a frissítés menetét?

(#10471) gyulank válasza Goldmen75 (#10470) üzenetére


gyulank
addikt

El. De azóta újraindítottam, és semmi sem történt, kihúztam, semmi sem történt, aztán kivettem az akkut, és olyan mint volt szerencsére. ;)
De azt nem tudom, hogy ha frissíteni akarom, akkor muszáj-e full fw frissítést választani, ha van boot mappa? Csak mert mindenhol úgy olvastam, hogy akkor fordulhat elő, hogy nem lehet visszacsinálni, ha aközben történik valami. És, hogy 1.2, és 2.0 váltáskor kell. De ha nem muszáj nem szeretném kockáztatni. A leírásban az van, hogy ha van boot mappa, akkor teljes fw cserét kell beállítani. De 2.0 van rajta most is, csak LA1 helyett LC1-re akarom frissíteni. Akkor is a full fw-t kell bejelölni, és cserélni kell a boot-ot?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10472) leslieke válasza gyulank (#10471) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Miért nem a Kiest használod a frissítéshez?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10473) gyulank válasza leslieke (#10472) üzenetére


gyulank
addikt

Ezért.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10474) leslieke válasza gyulank (#10473) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi köze van annak, hogy nem tudsz egy témát feltenni a telefonra ahhoz, hogy a rendszert frissítsd? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10475) leslieke válasza gyulank (#10473) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kies használatához itt egy találsz segítséget: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10476) gyulank válasza leslieke (#10472) üzenetére


gyulank
addikt

Szóval olyasmit ír ki, hogy frissítéshez nem támogatott készülék. Ha előtte elindítom azt a reg-fájlt, akkor sem változik semmi. Na és nem találtam leírást sem arra, hogy Kiessel hogy lehet mondjuk pont erre frissíteni. Na és mondjuk az Androidos leírásban sem működnek a linkek amit találtam, pedig majd szeretném feltenni azt is valamikor. De muszáj full fw frissítés 2.0-ról 2.0-ra frissítésnél, ha van boot mappa?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10477) Storms válasza leslieke (#10438) üzenetére


Storms
őstag

Szinkr. ütemezése:
csúcsnapok : H, k, Sz, Cs, P
Csúcsidőszak kezd.: 06:00
Csúcsidőszak vége: 06:00
Kapcsolat fenntartása lemerülő akku

Ebben hol van hogy milyen gyakran nézze az e-mail fiókom? Mondjuk óránként. De így hogy percenként kiírja hogy e-mail szinkronizálás eléggé idegesítő és felesleges.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10478) gyulank válasza leslieke (#10474) üzenetére


gyulank
addikt

A végén a még egy kérdés erre vonatkozott, mert pár hozzászólással előtte írta valaki, hogy neki is ezt írja, aztán többen javasolták neki a patchet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10479) consono


consono
nagyúr

Nüzdenek a srácok, hogy A Navigon fusson rendesen Wave-en is!

"In God we trust. All others must bring data"

(#10480) gelbelex válasza David3 (#10466) üzenetére


gelbelex
őstag

német-magyar adatbázist

:C
Remélem, összejön a dolog. Vevő lennék rá...

(#10481) ABal válasza Storms (#10477) üzenetére


ABal
őstag

Először be kell lépned az adott fiókba, csak utána tudod beallítani a gyakoriságot. /1.2-n legalábbis/

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10482) gelbelex válasza consono (#10479) üzenetére


gelbelex
őstag

Rendesen..? :Y Fut egyáltalán?

(#10483) leslieke válasza Storms (#10477) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ilyenek nálam nincsenek. Ez push szinkron lenne?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10484) consono válasza gelbelex (#10482) üzenetére


consono
nagyúr

Elvileg lassan, de fut. Wave 3-on kellett letölteni a plussz fileokat, de én sem tudok többet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10485) David3 válasza gelbelex (#10480) üzenetére


David3
őstag

Hm, és mit szólnál hozzá, ha ingyenes lenne? Vagy ne húzzam az agyad? : )

Ja, és este várható egy újabb cikk a bada jövőjével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#10486) leslieke válasza gyulank (#10476) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így valóban csak a multiloaderes frissítés marad. Ott viszont bármit cserélhetsz bármire, a lényeg, hogy csak full firmware-t lehet feltenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10487) gyulank válasza leslieke (#10486) üzenetére


gyulank
addikt

Gondolom full firmware, de azt is kell kiválasztani? A Boot csere, Teljes Firmware, Master rom, Csak eltéréseket mikor lehet választani? Mert a leírásban csak annyi van, hogy ha nincs bootfiles mappa akkor semmit, ha van, akkor a Teljes FW-t kell kijelölni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#10488) gelbelex válasza David3 (#10485) üzenetére


gelbelex
őstag

Simán adnék annyit érte, amennyibe az angol-magyar került...

(#10489) David3 válasza gelbelex (#10488) üzenetére


David3
őstag

Bízunk benne, hogy ingyenesen (?) kapósabb lesz. : )

(#10490) Dhampir


Dhampir
félisten

Ez kacsa? Működik az FM-rádió madzag nélkül is?

(#10491) snecizero


snecizero
senior tag

GT-S8500_XXKF3-OXDKG2_FULL_HUN_SHP_OK-NAMI fogom felrakni multival kell itt valamire figyelnem ? Vagy ugyan úgy kell felraknom ahogy a gyári simát ? bada 2.0 állítom vissza 1.2 re. :)

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10492) David3 válasza Dhampir (#10490) üzenetére


David3
őstag

Ezt láttam/olvastam már. Nem tartom valószínűleg, hogy tényleg működik, mivel a head-set-et használja a készülék a jel vételéhez.

snecizero: Ha bada 2.0-áról térsz vissza 1.2-re, mindenképp cserélj BOOT fájlokat!

[ Szerkesztve ]

(#10493) snecizero


snecizero
senior tag

Sikerült végre visszaraktam az 1.2 badát. :DD Legközelebb már csak az androidot fogom felrakni. :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10494) Tomajdon válasza Dhampir (#10490) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Elképzelhető, mivel fém házas a wave. Amúgy meg a régi k750i-men is ment, úgy, hogy a fogamhoz kellett rakni egy bizonyos szakaszon belül, és akkor elég jól fogta az adásokat :DDD Szóval csak próbálkozni kell. Szerintem.

(#10495) leslieke válasza snecizero (#10493) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem bírtad sokáig a 2.0-al. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10496) snecizero válasza leslieke (#10495) üzenetére


snecizero
senior tag

Hát igen nagyon vacak. Ez a nami 1.2 verzió miben másabb az eredetinél ? Leszámítva a sok programot ami plusz rajta van.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10497) leslieke válasza snecizero (#10496) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dehogy, csak más elvárásaid vannak, aminek az 1.2 jobban megfelel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10498) ABal válasza leslieke (#10497) üzenetére


ABal
őstag

leslieke! benned egy pszichiáter veszett el. :D

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10499) leslieke válasza ABal (#10498) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az! Jó mélyen. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10500) Sn[4k3] válasza leslieke (#10499) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

:DDD

Ma délután egymás mellé tudtam rakni a három testvért, a Galaxy W-t, Omnia W-t és Wave W-t 3-at. A legmeggyőzőbb külsőleg a Wave volt, de.azaz.Omnia sem szégyenkezhetett - ellenben a Galaxyval. Műanyag az egész, ráadásul a gagyivb fajtából, ha a RIM-hez hasonlóan bántak volna a műanyaggal, akkor oké, de így... :(

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.