Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) leslieke válasza snecizero (#10799) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak alig néhány alkalmazást lehet indítani widgettel 1.2-n. Mappákat meg sehogy se tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10802) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

beleraktam egy mikro sd kártyát teli zenével, de sehogy sem tudom elérni a rajta lévő dolgokat. Ez azért van mert nem sdhc-t raktam bele? és sz.gépen sem tudom elérni, ha csatlakoztatom a telefont ( mem.kártya tartóra pedig nincs ráírva, hogy hc kell bele)

[ Szerkesztve ]

(#10803) leslieke válasza Blood Mage (#10802) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mire van formázva a kártya?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10804) Blood Mage válasza leslieke (#10803) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ntfs

(#10805) duvi válasza Blood Mage (#10804) üzenetére


duvi
nagyúr

Sima FAT-ra kell formázni a kártyát. NTFS-t nem szeresse :N
A legegyszerűbb ha a telefonnal formázod meg a memkarit mindig.

Micro SD és Micro SDHC között annyi a "különbség", hogy 4GB-tól felfelé már mind Micro SDHC elnevezést kap.

[ Szerkesztve ]

(#10806) leslieke válasza Blood Mage (#10804) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az nem lesz jó. :( Ezért nem látja a kártyát a telefon. Formázd meg a telefonnal, aztán háttértár módban másold rá a zenéket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10807) nokiander


nokiander
tag

sziasztok kérdezném hogy van rá lehetőség hogy imei szám alapján le lehessen ellenőrizni a telefon vásárlási dátumát illetve hogy melyik szolgáltatónál lett vásárólva stb.... :F :F :F

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#10808) Blood Mage válasza duvi (#10805) üzenetére


Blood Mage
senior tag

telefonnal hogyan formázom? sehogy sem tudok eljutni a mem.kártyáig.. :S

(#10809) leslieke válasza Blood Mage (#10808) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások közt keresgélj. Fejből már nem tudom hol van a formázási lehetőség 1.2-ben, de majd snecizero megmondja. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10810) duvi válasza Blood Mage (#10808) üzenetére


duvi
nagyúr

1.x szoftver esetében: Beállítások/Memória/Memóriakártya adatai és itt a bal alsó sarokban van a formázás gomb. Persze ha nem látja a teló a kártyát, akkor ez nem lehetséges. Ebben az esetben formázd meg a szgépen sima FAT-ra és utána tedd be a telefonba. Elvileg már látnia kell és így már le is formázhatod a telóval.

(#10811) Blood Mage válasza leslieke (#10809) üzenetére


Blood Mage
senior tag

"a memóriakártya formátuma felismerhetetlen"..majd "a memóriakártya nem létezik" :Y hát sztem meg rohadtul létezik csak te vagy olyan analfabéta, hogy nem ismered fel!! :DDD ;]

de egyébként oké, sztem megvan mostmár.. :) :R

Egyébként elég no kommentnek tartom, h ki kell venni az aksit,h kivehessem a mem.kártyát. régi SE-mben nem így volt szerencsére, mert gyakran szoktam kikapni.. :U de itt legalább nem veszik el mindig a dátum és idő beállítások ha kint van az aksi :)

[ Szerkesztve ]

(#10812) leslieke válasza nokiander (#10807) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az akksin találsz egy dátumot, ha az eredeti van benne, akkor megvan, hogy kb. mikor gyártották a telefont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10813) San398 válasza Blood Mage (#10811) üzenetére


San398
őstag

Persze hogy nem veszik el a dátum és idő beállítás mert van egy kis backup elem/akku benne. A mem kártyát soha nem vettem ki egyik telefonomból se, minek ha háttértár módban látja az oprendszer.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10814) Blood Mage válasza San398 (#10813) üzenetére


Blood Mage
senior tag

igen, csak a sony ericcson-nál nem volt háttértár mód hanem csak valami hülye progival engedte volna, h bármit is rárakjak a telóra vagy kártyára. Így alternatív megoldásként lett egy usb-s mem kártyaolvasó, ami ráadásul jóval gyorsabb is volt, mint az adatkábel

[ Szerkesztve ]

(#10815) leslieke válasza Blood Mage (#10814) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most már nyugdíjba küldheted az usb-s mem kártyaolvasót. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10816) snecizero


snecizero
senior tag

Apple iphone 3GS 8gb. Elvileg holnap cserélek talán. Ha igen akkor azért még nem tünök el. Nagyon vacilálok mert nagyon szeretem a kicsikémet.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10817) San398 válasza snecizero (#10816) üzenetére


San398
őstag

Legfeljebb visszavásárolod majd! :D Vagy nem te voltál az aki háromszor visszavásárolta a telefont?!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10818) szebev válasza snecizero (#10816) üzenetére


szebev
senior tag

Te aztan tenyleg nem tudod mit csinalj ! :DD

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#10819) s4tch válasza snecizero (#10816) üzenetére


s4tch
veterán

IOS 3-ast tegyél rá, a régi jobb!

(#10820) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

van ez a facebook alkalmazás.. miért nem tudok bejelentkezni? meg van adva az előző tulaj e-mail címe, amit nem tudok módosítani, csak jelszót beírni.. nem értem, amíg sim nélkül babráltam a telóval, akkor szabadon beírhattam mindent, csak ugye utána nem tudott tovább menni.

(#10821) JMC válasza Blood Mage (#10820) üzenetére


JMC
tag

A beállításokban a saját fiókok közt töröld ki a facebookos fiókot. mmint a telefon beállításainál, nem a facebook appéban.

(#10822) Dhampir válasza Goldmen75 (#10792) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem amiatt ejted el, hanem a fémtömeg miatt könnyebben csúszik ki a kézből, mint a műanyag karosszériások. :)

(#10823) gelbelex válasza duvi (#10805) üzenetére


gelbelex
őstag

SDHC 32 GB-ig. Felette SDXC.

[ Szerkesztve ]

(#10824) Blood Mage válasza JMC (#10821) üzenetére


Blood Mage
senior tag

20 percig böngésztem a beállításokban, mire kiderült, h nem is ott van, hanem egy külön ikonja van a menüben.. de azért köszi, a saját fiókok kulcsszó nélkül nem nem sikerült volna rátalálni :D

(#10825) Aryes válasza Dhampir (#10822) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem a fém súlya miatt, mint inkább azért, mert az alumínium nagyon csúszik. Ráadásul a telefon pereme nem lapos vagy kerek, hanem olyan hülyén van az íve, hogy nem lehet két ujjal fogni, mint lehetett az összes eddigi telefonomat (kivéve az ngage-et :) ).
Kb kétszer kaptam el a levegőben esés közben úgy csípő magasságban beton járda fölött, amikor vettem rá szilikon tokot... Azóta nem csúszik. Néha kiveszem belőle, és megnézem milyen szép is... :) Nekem ezért nem kell többet fémházas telefon.

(#10826) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tizen mobil már júniusban?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10827) duvi válasza gelbelex (#10823) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a pontosítást. :K Bár a 64 Gb még ritka mint a fehér holló a mobilokban.
Mind support mind pénztárca miatt (22K+) :DDD
A 128 Gb-os meg inkább közelít az űrtechnológiához :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10828) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Kezd megbuggyanni a telefonom...

wave2 2.0 kezdődött azzal, hogy operát indítanék, és ismeretlen alkalmazás hibával el se inditja, egy idő után az ikonja is átváltott badára. Mondom jó, újra telepitem. Letöröltem, raknám fel, kies kivág azzal, hogy nincs elég memória, szabadítsak fel szabad helyet. Ez azért érdekes, mert az alkalmazásmemóriában vagy 200mega szabadhely van, a felhasználói memória, szinte teljesen üres, és a memóriakártyámon is van 200 mega, bár az ilyen progikar mind telefonra telepitem... Amikor a telós appsot próbálom inditani, akkor meg olyan hibával vág ki, hogy az alkalmazás indításához legalább 10mb hely szükséges, kérjük töröljön néhány tételt... Lassan én is eljutok oda, hogy kivágom az ablakon.

(#10829) gelbelex válasza leslieke (#10826) üzenetére


gelbelex
őstag

Vajon mi az, ami megvan a Tizen-ben (és hiányzik a badából), ami miatt megéri a Samsungnak ilyen tempóban fejleszteni, és a többi gyártónak támogatni?

Másképp: mi az, ami annyira el van cseszve a badában, hogy nem lehetett azzal házalni a többi gyártónál? Nem hinném, hogy csak az Intel részvétele a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#10830) Dhampir válasza Aryes (#10825) üzenetére


Dhampir
félisten

Az N-Gage QD-t használtam, nagyon tetszett, tesztelésen volt nálam. Akkoriban lehetett felhasználói tesztelésre jelentkezni a Nokiánál, és később picivel olcsóbban, kedvezményesen megvásárolhatta a tesztelő a használt készüléket.

Kedvelem az olyan hátlapot, ami gumiszerű műanyagból készült, stabilabb fogást eredményez.

Nekem ezért nem kell többet fémházas telefon.

Milyen lesz a következő készülék? :)

[ Szerkesztve ]

(#10831) duvi válasza Ranger^41 (#10828) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Ilyenkor az 1.x szoftvereknél segített egy böngésző cache memória törlés.
Törölj ki minden előzményt a böngészőből.
Nem tudom, hogy a 2.0 alatt is működik-e ez a megoldás :F Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#10832) Ranger^41 válasza duvi (#10831) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

megtörtént, semmi, semmit sem tudok telepíteni... opera mini már 0%nál kivág, kisebb programok eljutnak 40-50%-ig (pár kb-osak) és utána azok is kivágnak... telós apps továbbra se indul

(#10833) ProdyG


ProdyG
senior tag

2.0 esetében ha zenét hallgatok a telón, majd fogadok egy bejövő hívást, akkor a hívás végeztével nem folytatódik automatikusan a zene. ez nektek is így van? eddig jó volt...

(#10834) Ranger^41 válasza ProdyG (#10833) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Folytatódik, csak néha nagyon lassan akadozva hangosodik fel, vagy pedig folytatja, de nem szól a füles, ilyenkor meg kell állítani majd újra elindítani, és jó lesz. Nekem már olyan is előfordult, hogy elfelejtette az euqalizer beállításait, és sokol rádió módján szólt. Ekkor is megállítás újraindítás. Olyan is volt, hogy miután befejeztem a hívást, egyszerre szólt a fülhallgató, és a !külső hangszóró!, és csodálkoztam, hogy miért néznek hülyének az emberek... Mindig meg tud lepni...

[ Szerkesztve ]

(#10835) Silenzio válasza gelbelex (#10829) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem rosszkor jött. Az Android épp feltörekvőben volt, két nagy titán állóvizébe akart belecsapni szigorúan brandelt OS-ként. Azóta sokminden kiderült. Egyrészt az emberek unják az Androidot, másrészt, ami még jellemzőbb: az Android egy rakás szar. Lassan Core i7-es kell hozzá, fojtogatja a sok szabadalmi per, egy baromba puffadt hangár, túlburjánzó, sérülékeny OS. Erről ne is nyissunk vitát, elhiszem, hogy a legnépszerűbb és kiválóan használható, de lassan csakis annak, aki 200-at költ telefonra. Kiszállt a Meego, a WebOS, ha minden igaz Symbian se nagyon lesz már (a Pureview 808 kivétel), az iPhone-hype kissé lecsendesedett, az emberek kezdenek józanabbul gondolkodva lándzsát törni a kisebb, kompaktabb, gazdaságosabb megoldások mellett. Itt jegyezném meg, hogy a Mango szereplését nem értem, hájpolja az MS meg a Nokia is, mégis rosszabbul szerepel a Badánál. Summa summarum: a Tizen egy sokkal letisztultabb piacon indul, ami mára szinte teljesen elcsendesedett a hype-tól.

Ja és még valami: 7-8 éve a Samsung jó ha a top 5-ben benne volt, ma meg már a legnagyobb mobil óriássá nőtte ki magát. A Galaxy-széria népszerűsége lehet még nagyon fontos abban, hogy a Tizen diadalmenete így halad. Egyszerűen tőkeerősebbek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10836) ProdyG válasza Ranger^41 (#10834) üzenetére


ProdyG
senior tag

:)
igen, ha leállítom és újraindítom akkor jó nekem is, de hát mekkora vicc ez...
sejtettem amúgy, hogy a 2.0-val legalább annyi dolgot fognak elcseszni, mint amennyit javítani...
tegnap pl nem csörgött a teló, csak simán rezgett, pedig nem volt levéve a hangja, utána 10 perccel a következő híváskor meg már csörgött rendesen.
az ébresztőjét nem is merem használni :)

(#10837) Silenzio válasza ProdyG (#10836) üzenetére


Silenzio
addikt

Furcsa, nekem egyikőtök hibája sem jött még elő soha. A legrosszabb, ami történt, hogy a GPS nem talált jelet. Ilyenkor általában ki és bekapcsolom, és lőn világosság.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10838) Bobó_20 válasza ProdyG (#10836) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Nekem eddig csak olyan volt (mivel mikrofon nélküli fülessel hallgatok zenét), hogy hívás után visszadugtam rendesen mégis a külső hangszóró szólt. Esetleg nagyon lassan hangosította vissza a hangerőt. Az viszont nekem is fennállt, hogy hol csörgött hol nem főleg sms, email esetén hiába állítottam többször is át. Az ébresztője még mindig ezerszer jobb mint 1.2-n, sőt mint androidon (szombat óta van androidom, de eddig csak a wave-re tudtam felkelni! :DDD )

(#10839) gelbelex válasza Silenzio (#10835) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyetértek a piaci körképpel, de a kérdésem akkor/úgy is áll, hogy miért nem jó alap az egész tűrhető 2.0-ás bada arra, amit most a Tizen-nel csinálnak (nyomulnak)? Mi van elcseszve a badában?

Mango: két dinoszaurusz hype-olja; a droid fiatalos, a iPhone meg cooool, a WP7 egyik sem.

(#10840) consono válasza gelbelex (#10839) üzenetére


consono
nagyúr

Valószínűleg kernel szinten vannak problémák (pl. a mindenki által ismert memória gondok). Vagy csak akartak maguk mellé társat és az Intel kapóra jött (pl. Intel alapú telók? Van már most is, igaz Androiddal).

"In God we trust. All others must bring data"

(#10841) ProdyG válasza Silenzio (#10837) üzenetére


ProdyG
senior tag

az én telóm még soha nem talált GPS jelet :D

(#10842) leslieke válasza ProdyG (#10841) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Talál az jelet, csak biztos türelmetlen voltál. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10843) consono válasza ProdyG (#10841) üzenetére


consono
nagyúr

És keresni keresett? :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#10844) ProdyG válasza consono (#10843) üzenetére


ProdyG
senior tag

keresi a jelet, de kb 5 perc után megunom. és a szabad ég alatt vagyok vele.

(#10845) Aryes válasza Dhampir (#10830) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen lesz? Műanyag házas. :D
Esetleg androidos wave. :)
Akárhogy nézem a telefonokat, nem találok olyat, amire jelenleg érdemes lenne lecserélni a lassan két éves wave-et. Se külső, se belső szempontjából, pláne nem ebben az árkategóriában. Olyan ez a wave, mint a demokrácia. Sok hibája van, de mégis, a szóba jöhető lehetőségek közül még mindig ez a legjobb. :)

(#10846) leslieke válasza ProdyG (#10844) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyszer maradj kinn tovább is, mint 5 perc. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10847) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#10828) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

És lehet még fokozni... Hard resetet csinálnék, de előtte biztonsági mentés. Üzeneteket menteném le, erre aztmondja, idézem: "A következő egy vagy több elem kimarad a biztonsági mentésből az eszköz rendszermemória-kezelési problémája miatt."

Most már tényleg ott tartok, hogy kibaszom az ablakon, és előveszem a fiókból az innov8-et

(#10848) Goldmen75 válasza ProdyG (#10844) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nekem úgy sikerált pár másodperc alatt, hogy bekapcsoltam a wifit, s az összes gps segítő érzékelőt! Pillanatok alatt talált jelet:)

(#10849) radav válasza ProdyG (#10844) üzenetére


radav
csendes tag

Ha nem a kezedbe fogod az is szokott segíteni.

(#10850) nokiander


nokiander
tag

Hát ez a 2.0 egy gyalázat...Ment is vissza a 1.2...Gratula a Samsungnak :C :C :C

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.