Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Keresek olyan embert, akinek van garanciás S2-ese. Dobjon már egy pü-t legyen szíves!

Köszi, W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#38752) Just_Reboot válasza noto (#38750) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi én hiába kerestem nem találtam. Más: Tegnap a szervizes cserélt akksit de a problémám ugyanaz ujrainditottam 54% nál mire betöltött a rendszer 18% fogadott akkor ez az akku is haldoklik vagy valami más a gond?

[ Szerkesztve ]

(#38753) kicsike22


kicsike22
csendes tag

Sziasztok Valaki esteleg kiprobállta s5 bootanimácioját az s2 jén?? mert nálam sajnos instal aborted van, mert ugye az ilyen flashelös. esetleg van valami megoldás vagy egyálltalán nem fog menni a telomon?
A válaszokat elöre is köszönöm.

(#38754) Burt1793 válasza logarithm (#38671) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, látom romot és kernelt váltottál. Én most azt használom, amit pár hete mondtál, de ír frissítést a cm frissítő (gondolom 4.4-re), engedjem neki? A kernelt leváltsam?Javult valami? Igazából nagyon jó most minden, de ha az üzemidőt lehet növelni, akkor frissítek.

(#38755) Just_Reboot válasza kicsike22 (#38753) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Próbáld meg kivenni a zip ből és bemásolni system\media mappába állítsd be a permissiont de vigyázz lehet hogy bootlopot kapsz.

(#38756) logarithm válasza Burt1793 (#38754) üzenetére


logarithm
őstag

Szia,
Nem érdemes cserélni én tesztelgetek, spanommal egy időben toljuk én dori kernel-el ő stock kernel-el, nincsen para egyikkel sem, de ha nem kell semmi extra jobban ajánlom jelenleg a stock kernel megtartását.

Cm-et meg annyiban cseréltem, hogy linaro/sabermod optimalizált. (ezt adat vesztés nélkül feltoltam) ja igen plusz mali v3 video drivert installáltam, mert cm10.2 ugye mali v2 video driver-el van felszerelve, én tunedoltam picit :)

Frissítés csak cm11-re történne, én nem tenném a helyedben, full wipe-al váltunk cm11-re és akkor a legfrissebb nightly-ra érdemes mindig.

Szóval tudom, hogy jó úgy ahogy van a cm10.2.1 full stabil és patent, spanom sem panaszkodik amióta toljuk lassan egy hónapja.

Kernel még ott a gustavo's fajta esetleg azt ha variálni akarsz, vagy ne piszkáld ha jó ;)

[ Szerkesztve ]

(#38757) Burt1793 válasza logarithm (#38756) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, az a v97.1-es dorimanx van fent, amit múltkor ajánlottál, egy apex launcherrel nexus5-ös kinézettel használom, nagyon elégedett vagyok vele, csak gondoltam érdeklődök. De akkor marad minden, köszi a választ.

(#38758) kicsike22 válasza Just_Reboot (#38755) üzenetére


kicsike22
csendes tag

de mit vegyek ki belöle?? csak fileok vannak abszolute bmp és jpg sincs benne ez iléyen flashelös fos
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/themes-apps/galaxy-s5-boot-shutdown-animation-t2694225
itt link tölsd le és néz meg szerinted hogy mit leht kivenni belöle

[ Szerkesztve ]

(#38759) Th3Ac3 válasza Just_Reboot (#38752) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Az akksi probléma sajnos, mint itt pár embernél a fórumban. Erősen megfontolandó a cseréje, mennyi idős akkuról van szó?

(#38760) kicsike22 válasza Just_Reboot (#38755) üzenetére


kicsike22
csendes tag

nagyon örülnék neki ha találnál benne olyat ami kiszedhető mert én nekem halvány lila gözöm sincs ebböl mit lehet kiszedni azért küldtem a linket

(#38761) Just_Reboot válasza Th3Ac3 (#38759) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Tegnap cserélte a szervizes elöttem bontotta ki 2013 as gyártású.

(#38762) logarithm válasza kicsike22 (#38760) üzenetére


logarithm
őstag

Milyen romra akarod fel flash-elni?
-deodexed romokon fog működni, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#38763) Just_Reboot válasza kicsike22 (#38760) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez gyári rendszerre van?

(#38764) kicsike22 válasza logarithm (#38762) üzenetére


kicsike22
csendes tag

4.4.2
Beanstalk

(#38765) kicsike22 válasza logarithm (#38762) üzenetére


kicsike22
csendes tag

De találtam egy ilyet remélem ez deodexes ha jol olvastam akkor igen és ez is kit kat
http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=3787

(#38766) Oldman2 válasza kicsike22 (#38765) üzenetére


Oldman2
veterán

S2 topikban vagyunk, ez meg egy HTC ROM nem?

(#38767) kicsike22 válasza Oldman2 (#38766) üzenetére


kicsike22
csendes tag

de már észrevettem, csak megörültem a kit katnek,
esetleg tudj olyan 4.4.2-t ami deodexes?

(#38768) halkow


halkow
őstag

egy frankó rom linket dobnátok srácok ami teljesen magyar és mindent ki lehet lőni köszi előre is

Alcatel onetouch idol2s the king

(#38769) mAtThEw0319 válasza noto (#38740) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hát legtöbbször 2,5 - 3 órát tudok összehozni a kijelzővel (stock-al jó ha volt másfél- kettő) egy 1650 mAh-s akkumulátorral. Sajnos mobilneten nagyon merül, de lehet, hogy már az akkumulátorom se az igazi. Persze ha újraindítom nem ugrál a % .. de attól még lehet, hogy már nem az igazi ez az akkumulátor. Amint lesz rá lehetőségem lefogom cserélni egy 2000 mAh-s akkumulátorra.
Az érdekes, hogy nem bírtad megszokni. Nekem szerencsére fél óra alatt minden kézreállt. Nagyon megszerettem és most már egyáltalán nem jön be a többi android rendszer...

Most amúgy valamit nagyon el******tam az Apolo Configurator-ban mert nem olyan gyors mint volt (sio - interactiveX + -50 értékkel csökkentettem a proci feszültségét.... Lehetséges, hogy nem szereti az Apolo kernelt a MIUI? Mert pl hiába rakom vissza Light-ba nem akarja elmenteni.. pedig most engedélyezve van a SuperSU + Apolo Configurator, hogy automatikusan elindulhassanak..

(#38742) bul07 2000 mAh -s akkumulátorod van? :|

(#38770) logarithm válasza kicsike22 (#38767) üzenetére


logarithm
őstag

Minden főzött rom deodexed-rom, szóval azért kérdeztem rá, hogy milyen romon vagy. Tehát deodexed, nem stock romon, ami odexed.

Következő lépés lehet amitől működhet, rootexplorer-el : root/system/media/ és itt található a bootanimation.zip és az audio mappa ezekbe tedd bele a megfelelő új hangokat, és a bootanimation.zip-et másold be és írd felül az újra, majd reboot. elmélet mennie kell, ha nem akkor nem működik és ennyi.

(#38771) noto válasza mAtThEw0319 (#38769) üzenetére


noto
senior tag

Köszi az infot!
BLN be belehet àllitani hogy a villogàs milyen sürű legyen?

(#38772) mAtThEw0319 válasza noto (#38771) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Ha ezt úgy érted, hogy mennyi ideig villogjon, akkor igen. A Notification Timeout kell beállítani tetszés szerint.

(#38773) noto válasza mAtThEw0319 (#38772) üzenetére


noto
senior tag

Azt tudom köszi!
Arra gondoltam hogy a villogàs gyakorisàgàt lehet e àllitani akarhogy probalkozok kb 3mp villogàs gyakorisàga ritkitani akarnàm

[ Szerkesztve ]

(#38774) mAtThEw0319 válasza noto (#38773) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Foggalmam sincs mi lehet nálad a gond. Nálam amennyire be van állítva a Notification TimeOut addig villog.

Szerk.: most esik le, hogy mit szeretnél. :)) Túl lassú a villogás neked, ugye? Hát szerintem ehhez már kelleni fog a BLN alkalmazás, abból is a fizetős. Abban talán lehet még azt is szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#38775) Eclips21 válasza noto (#38741) üzenetére


Eclips21
őstag

BLN control Playen fent van de csak a fizetos valtozattal tudod allitani
szerk
latom elkestem xD mind1

[ Szerkesztve ]

(#38776) halkow válasza halkow (#38768) üzenetére


halkow
őstag

Látszik ez magyar o. mindenki cseszik a másikra ez szörnyű hová fajultok emberek?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#38777) Th3Ac3 válasza halkow (#38776) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Nem tudom ennyire hülye kérdésre mégis milyen választ vártál, kicsit jobban is összeszedhetted volna mit szeretnél, esetleg magad is utánajárhattál volna ahelyett hogy itt rögtön kötözködni kezdesz.
Van CM, MIUI, Slimkat stb. válogass kedvedre, ezek nagyja mind sallangmentes és tiszta rendszerek, XDA-n megtalálod őket.

Justreboot: szerintem már nem gyártanak újonnan ilyen akksit, annál valamivel régebbi lehet a bontatlan is.

[ Szerkesztve ]

(#38778) Just_Reboot válasza Th3Ac3 (#38777) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Oké. Köszi akkor beruházok egy 2000 es akksiba.

(#38779) logarithm válasza halkow (#38776) üzenetére


logarithm
őstag

cyanogenmod vagy továbbiakban > [link] / [link] első két oldalt érdemes megnézegetni, és amelyik szimpi mindegyik tud magyarul beszélni. kiherélni meg saját kezeddel is kitudod. de adok egy herélő táblázatot -> [link] vagy nem tudom mi a kilövés nálad, de akkor ott greenify program.

[ Szerkesztve ]

(#38780) noto válasza mAtThEw0319 (#38774) üzenetére


noto
senior tag

Köszi!
Neked is Eclips21 !

[ Szerkesztve ]

(#38781) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Feltettem az Apolo béta3 ExtrV2 TWRP zip et de csíkosan bootolt és a cm töltőképernyőnél megakadt. Ennyire bétás lenne a kernel vagy nem megfelelőt tettem fel?

[ Szerkesztve ]

(#38782) logarithm válasza Just_Reboot (#38781) üzenetére


logarithm
őstag

alul van feszelve.. eléggé durván, miért nem olvasod el az OP-ot itt magyarba egyes hsz.
light-ot rakd fel az a stock voltolásos.

(#38783) Just_Reboot válasza logarithm (#38782) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi.

(#38784) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

A Media ebren tartja a telefonomat. Gondolom a media scan. Ki tudnám kapcsolni valahogyan?

Előre is köszönöm.

(#38785) toza


toza
senior tag

hello! uk,nem magyar i9100 hez keresek 2.3.6 ot .. honnan lehet letotleni?! koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#38786) logarithm válasza toza (#38785) üzenetére


logarithm
őstag

Hi!
Nem tudom melyik az uk rom, remélem te tudod: Androidfirmwares.net itt fent van minden rom. személyes megjegyzés, amúgy meg tök mind1 milyen romot raksz fel tud minden nyelven mindegyik.

(#38784) Jumbozorz
milyen romot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#38787) toza válasza logarithm (#38786) üzenetére


toza
senior tag

kosz. eztaoldalt mar vegig nyalaztam ,es egy sem volt jo. .azert koszi

szegyen a futas,de faraszto...

(#38788) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Az új 1650 -es akkuval sem ment 2 óra fölé a képernyő idő, ezért úgy döntöttem váltok a gyári (rootolt) 4.1.2 -ről. CM 11 Nightly (20140328) és Dorimanx V10 (legújabb) került rá. Ezúton is köszönet a pontos leírásoknak, mivel elsőre hiba nélkül ment fel minden! (Még backup -ot is csináltam.) Reggeltől ezidáig folyamatosan állítgattam, frissítettem, teszteltem és 3 óra képernyőidőnél tartok 24% -os töltöttség mellett. 1-2 apróságtól eltekintve nagyon meg vagyok vele elégedve. A kamera app továbbra is fagy (Snap -pel helyettesítettem) és a GPS jelvétel egyelőre nem sikerült több perc várakozás után sem. Ezt még próbálgatom, mert szükségem lenne a funkcióra. Esetleg erre valakinek valami ötlete, tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#38789) kovacss72 válasza kovacss72 (#38788) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Következő próbára 1 percen belül lett jel az autóban.:)

(#38790) logarithm


logarithm
őstag

ajh :( érzem a végét a telefonomnak, olyan rossz érzés. [link]
"Sadly i will stop SG2 development very soon, as i need to develop KK kernel for my device! and that will take all my free time for XDA and my phone."

egyébként a v10.43v99 nagyon jó lett :)

[ Szerkesztve ]

(#38791) Burt1793 válasza logarithm (#38790) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez kár.

Amúgy én 1 hónap alatt nem videózok egy percet sem, de tegnap, a 4-es metróról szerettem volna egy kis videót csinálni mobillal. Rögtön kifagyott szegény. Tehát ez nem működik ebben a cm-ben nálam.

(#38792) logarithm válasza Burt1793 (#38791) üzenetére


logarithm
őstag

Maradhatsz érintetlen cm-emen (tehát linaro/sabermod mentesen) , de szerintem csináld meg a következőt.:

CWM alól install zip->
1: frissítsd fel mali v3 video driver-re a romot : link
2: gs2 kernel wipe : link
3: majd install dorimanx v10.43v99 kernel : link
4: majd ajánlott egy wipe cache partition és wipe dalvik cache partition
5: kész.

[ Szerkesztve ]

(#38793) Th3Ac3 válasza logarithm (#38790) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Szomorú hogy befejezi a kernel fejlesztést, lévén nemrégiben váltottam S2-re és így sincs túl nagy variáció KK-ra. Remélem lesznek még mások akik foglalkoznak a telefonnal a későbbiekben is (talán egy 4.5-ös androidot is tető alá hozhatnak).

(#38794) logarithm válasza Burt1793 (#38791) üzenetére


logarithm
őstag

szerk: ez lemaradt nálam hibátlan a camera app, rögzítés és minden.. :)

(#38793) Th3Ac3
Kernel gyakorlatilag egy jó darabig így sem lesz elavult, a google is csak most kezdi azt csinálni amit a dorimanx csinál már nekünk jó ideje: [link] na már most mi tartunk a legfrissebbnél és csak S2 tulajok vagyunk 3.14rc8 !!! :R a stock kernel samsungtól ha jól rémlik 3.0.51 haha....

[ Szerkesztve ]

(#38795) Kékes525 válasza logarithm (#38790) üzenetére


Kékes525
félisten

Megint 2 félét találtam. Mindkettő ugyanaz, mint a múltkor volt?

[link1] [link2]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38796) Th3Ac3 válasza logarithm (#38794) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Nem csak a kerneltől tartok kérdéses meddig támogatják rom fejlesztés terén az eszközt. Azért bízom benne még a következő generációs CM-et támogatják, azzal meg azért ki lehet húzni egy darabig (nem mintha ezzel a jelenlegivel ne lehetne).

Ha jól emlékszem olvastam valahol XDA-n hogy a következő verzióban a Google egységesen 3.14-es kernelt hoz létre, behozva a lemaradást. Bár ez még mindig nem sok, lévén nem egy készüléken láttam 3.4-es változatot.

(#38797) Just_Reboot válasza logarithm (#38790) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez a v10.43v99 jó CM11 alá is? Én is sajnálom hogy befejezték legjobb kernel.

[ Szerkesztve ]

(#38798) logarithm válasza Kékes525 (#38795) üzenetére


logarithm
őstag

doriét használd az a legfrissebb. (első link) , de ebben a hszben írtam is (#38792)

(#38797) Justreboot
cm11 alapból maliv3 drivert tartalmaz, tehát igen. (még nem fejezte be, reméljük stabil változatig eljutunk :) )

(#38796) Th3Ac3
szerintem tuti lesz fejlesztés, sokan használják ezt a készüléket, az pedig nagyon jó lenne ha kényszerítve lenne a kernel upgrade google által.

[ Szerkesztve ]

(#38799) Just_Reboot válasza logarithm (#38798) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az Apolo elég bétás leszedtem a light-ot azzal már bebootolt de az egész telo laggolt ujraindult és még az imei számom is elszállt. Dorimanx ezerszer jobb nála!!

[ Szerkesztve ]

(#38800) Th3Ac3 válasza logarithm (#38798) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Hamarosan úgyis kiderül pár hónapon belül biztosan pontosabb iránymutatást adnak a fejlesztésekről. Néztem CM statsot a második helyen készülékek között az S2 szerepelt ami talán nem egy rossz jel.

Kíváncsiságból feltettem legújabb dori kernelt, annyi beállítás van Stweaksben hogy jó negyed óra kellett mire végigszaladtam rajtuk. Mi az a kombináció amit érdemes használni? Performance presetet lőttem be kicsi után állítással. Valamint jól érzem hogy van hőmérséklet szabályozás benne (hogy ne melegedjen fel túlságosan a SoC)? Mert eddig játék alatt mintha nem pörgött volna rendesen 400 Mhz-en a GPU, és 1.5 Ghz-en a proci holott beállítottam neki (még a menü is szaggatott pedig az másik kernellel nem szokott, meg eleve érezni a microlagokat).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.