Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) banuszzs79 válasza stefi68 (#38150) üzenetére


banuszzs79
tag

Értem köszi akkor nem cserélem le nekem nem tűnt fel ilyesmi...

(#38152) Samsung SPS válasza csiben1 (#38019) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Ha gyári a ROM, rá tudunk csatlakozni a Samu ügyfélszolgálatról a telóra, hogy lecsekkoljuk a beállításokat. Ha érdekel a dolog, dobj egy PÜ-t a neveddel és telefonszámoddal, és egyeztetünk ;)

(#38153) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Urak!

S2-re kijelzőcserét meg lehet úszni épeszű áron belül? Működni működik, a képe is szép, csak van rajta két kis karc, az oldalkeret 3 helyen repedt, az egyik sarokba van egy leejtésnyom (így vettem), plusz ma sikerült nekem is leejtenem :(( :F :O Samsungba megkérdeztem kíváncsiságból, de nem lepődtem meg, amikor olyan árat mondtak, amennyiért a telefont vettem (40e). Van valami más megoldás, vagy szokjak hozzá, hogy ütött-kopott?

"A végtelenbe és tovább..."

(#38154) Just_Reboot válasza BBandigyerek (#38153) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Vegyél egy alaplaphibásat kb:20e körül kapsz ha újat akarsz akkor nem tudom!

(#38155) anonymus89 válasza Rem.Nicky (#38095) üzenetére


anonymus89
addikt

Csak sikerült végre megértetni, hogy vegyék ki a pipát.... :C

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38156) SteveJobs válasza BBandigyerek (#38153) üzenetére


SteveJobs
őstag

Nézz körül az ebay !!!

(#38157) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Azt nem tudja valaki hogyan lehetne kikapcsolni a billentyuzet vilagitast? Kb mindent lehet OmniRom-ban allitani csak ezt nem :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38158) BBandigyerek válasza Just_Reboot (#38154) üzenetére


BBandigyerek
tag

Ez mondjuk nem rossz ötlet, csak nem nagyon találok :F vaterán van egy 19-ér, de a meg olyan faszul van fotózva, hogy nem látom a kijelzője hogy néz ki.

"A végtelenbe és tovább..."

(#38159) Just_Reboot válasza BBandigyerek (#38158) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen én is nézegettem inkább törött kijelzősek vannak. De ha veszel egy alaplaphibásat abból esetleg mást is tudsz hasznosítani.Nézz szét apródon is.

(#38160) Daemos


Daemos
tag

Hali.

Szeretnék megkérni valakit aki gyári Jelly Bean-t használ, hogy lenne olyan szíves nekem a gyári billentyűzetet kimenteni és feltölteni valahova ?? Mert már annyira megszoktam hogy bármi más van igazából nem nagyon fekszik nekem :( :(

Néztem Playen is de ott szerintem azok nem ugyan olyanok mint s2-n vagy nem tudom :(

Köszönöm.

(#38161) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Elszeretnék végezni a telón egy akkumulátor kalibrációt. Ezt a programot választottam. Jó lesz ez nekem? Csak annyi a dolgom, hogy feltöltöm 100%-ra (Tök mindegy hány %-ról töltöm? Én most 66%-ról kezdtem.) és utána rányomok a Calibration gombra és kész? Lehúzom a töltőről és ennyi?

A hozzászólások kicsit elbizonytalanítottak.. nem tudom eldönteni, hogy csak trollkodtak vagy tényleg igaz. Írtak olyanokat, hogy 1 napot ment a telefonuk, most meg 4 órát ... van olyan is aki azt írja, hogy jobban megy a telefonuk, hogy kalibrálták. Szóval én most ezt nem értem... Ez a program nem csak egy fájl-t töröl ki, hogy pontosabb legyen a %-s akkukijelzés?!?

(#38162) Gloob válasza mAtThEw0319 (#38161) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Igen, miután feltöltötted 100%-ra, rá kell nyomni a Calibration gombra és le kell húzni a töltőről. Egyébként semmi mást nem csinál, mint törli a BatteryStat file-t, amit Te is tudsz törölni recovery-ből. Mellesleg megjegyzem, hogy semmit nem ér az egész. Nehogy valaki azt higgye, hogy ettől aztán meggyógyul egy rossz kondícióban lévő akksi! Ha az akku tényleg rossz, akkor azt cserélni kell, és nem kalibrálni. Egyébként is mit kalibrálsz egy akkumulátoron? Ez már jó párszor volt itt téma, valaki mindig felhozza, és mindannyiszor le lett írva, hogy semmit nem ér az egész. Persze próbálkozni akkor is lehet, ha felesleges.

Samsung Galaxy A52S

(#38163) mAtThEw0319 válasza Gloob (#38162) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Ezért kérdezem én is.. Én csak azt szeretném elérni, hogy pontosan írja ki az akkumulátorom %-t. Tudom, hogy nem lesz jobb az üzemidő. :)

(#38164) logarithm


logarithm
őstag

Ha már feljött az akku téma, ezzel a programmal ránéztem DU Battery Saver & Widgets és 1650mAh jelzett, de ugye nekem 2000 mAh akku van benne eléggé régóta, ötletek? :U

[ Szerkesztve ]

(#38165) Snoop-y válasza mAtThEw0319 (#38163) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ha ezt azert teszed mert mondjuk 40%-ot mutat aztan reboot utan meg 17-et akkor van egy jo hirem meg egy rossz:
nem kell kalibralnod semmit
viszont vehetsz uj akkut.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38166) oba válasza logarithm (#38164) üzenetére


oba
addikt

lehet csak simán egy adatbázisból veszi hogy az S2 -nek 1650 -es akkuja van gyárilag :) és ezért írja azt

(#38167) Snoop-y válasza logarithm (#38164) üzenetére


Snoop-y
veterán

Valoszinu a telefon tipusa alapjan adja az infot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38168) Kékes525 válasza logarithm (#38164) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok 2000mAh (és nagyobb akkuknál még több) hamisítvány, csak ráírják az értéket. Meg kell egy multiméterrel mérni a tényleges értéket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38169) noto válasza Kékes525 (#38168) üzenetére


noto
senior tag

Multimeterrel hogy mered meg?
A fest megtudod de a teljesítményét csak terhelés alatt nem?

(#38170) nimba1 válasza noto (#38169) üzenetére


nimba1
aktív tag

Igen így van, nem tudid mérni. Az akku teszterek is annyit csinálnak, hogy megterhrlik az akkuz és közben mérik a feszültségüket. Multiméterrel a kondenzátor kapacitását tudod mérni.

(#38171) Kékes525 válasza nimba1 (#38170) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazatok van, helyesbítek:

A multiméteres kapocsfeszültség mérés csak durva hiba kimutatására alkalmas.

Az akkumulátor energia tároló képességének mérésére kapacitásmérő műszer szolgál. Ez egy olyan állandó áramú terhelő eszköz, amely a beállított konstans árammal kisüti az akkumulátort és közben méri az eltelt időt.

akkumulátor kapacitása mérő műszer

Akkumulátor és töltöttség mérő

Ezek már jók?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38172) noto válasza Kékes525 (#38171) üzenetére


noto
senior tag

Igy okés csak hogy ne essenek neki multimeterrel
Teljesitmenymerő meg nem sok embernek van szerintem itt

[ Szerkesztve ]

(#38173) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sziasztok azon gondolkodom hogy elcserélem az s2 esem egy Nexus i9250 re szerintetek megéri elcserélni? A válaszokat előre is köszönöm!

(#38174) justaview válasza Just_Reboot (#38173) üzenetére


justaview
őstag

(#38175) Rem.Nicky válasza justaview (#38174) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Például kijelző felbontás. De az S2 színei szebbek szerintem, intenzívebbek. Bár ezzel is lehet buherálni... Fizikailag is nagyobb.

Nekem volt olyanom is, de nem sok köszönetem volt benne. Az én példányom több időt töltött a szervizben, mint nálam szinte.

(#38176) Snoop-y válasza Just_Reboot (#38173) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem tennem a helyedben.
Pl en az asszonynak vettem anno karacsonyra egy Xperia T -t. Aztan csereltunk egy idore hogy kiprobaljuk.
Hat sirva menekultem vissza az S2 -hoz. ( pedig a T az boven1 evvel kesobbi modell!es papiron jobb is a valosagban viszont egy bughalmaz idegesito Sony logikaval )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38177) logarithm válasza Kékes525 (#38168) üzenetére


logarithm
őstag

Gondolod, hogy az enyém is az? németből rendeltem full original bontatlan dobozos hátlappal járó gyári samsung 2000 mAh akku ami benne van :)

Akkor csak valószínű a program a telefonba integrált adatot mutatja nem a tényleges akku-t

(#38178) porse válasza Just_Reboot (#38173) üzenetére


porse
senior tag

Tavaly nyáron kerestem gnexust, akkor még samsung garisat, de nem nagyon találtam aki cserélne, pedig fizettem is volna rá ~10 körül.
Ha nincs beégve simán cserélném.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#38179) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Urak!

Tegnap kipróbáltam, hogy USB-s egeret dugok a telefonra, hogy működik-e, és működött is faszán. Kérdésem: ugyanezt megcsinálja a gép USB-s (vagy bármilyen) billentyűzettel is?

"A végtelenbe és tovább..."

(#38180) yozsee11 válasza BBandigyerek (#38179) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Pendrive, egér, billentyűzet, ez mind működik, használtam is őket már.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#38181) Just_Reboot válasza Snoop-y (#38176) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hát most már elbizonytalanodtam.

(#38182) BBandigyerek válasza yozsee11 (#38180) üzenetére


BBandigyerek
tag

Pendrive-ot én is, nagyobb mennyiségű zenét-ilyesmit mindig avval rakok föl.

"A végtelenbe és tovább..."

(#38183) Ricardo válasza Just_Reboot (#38181) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez erősen függ attól is,hogy melyik milyen állapotban van.
Melyik mennyi idős, mennyire vigyáztak rá....stb

(#38184) Just_Reboot válasza Ricardo (#38183) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hát ez az mert én az enyémre nagyon vigyáztam olyan mintha most vettem volna ki a dobozból.

(#38185) Ricardo válasza Just_Reboot (#38184) üzenetére


Ricardo
félisten

A másikat láttad? Az milyen?

(#38186) Just_Reboot válasza Ricardo (#38185) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Még nem nincs konkrét csak nézegetem a hirdetéseket.Nagyon megtetszett ez a nexus.

[ Szerkesztve ]

(#38187) Kékes525 válasza logarithm (#38177) üzenetére


Kékes525
félisten

Fogalmam sincs, de azt olvastam, hogy sok a hamisítvány.

Ha kérdéses, akkor lehet hogy meg kellene mérni műszerrel. Nem hiszem hogy olyan bonyolult lenne.

A tényleges teljesítménye (aksi idő) szignifikánsan jobb, mint az 1650-nél?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38188) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Mivel lehet a játékmentéseket átrakni másik telóra, olyanra amin nincs ROOT jog?

(#38189) chemo20


chemo20
tag

ez a kernel van fent omnirom alatt de a stweaks azt írja h nem jó..art zavarhat be?

(#38190) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Döntöttem maradok az S2 es nél a Nexuson is CM 11 futott volna akkor meg mindegy. Azért köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#38191) BBandigyerek válasza Kékes525 (#38187) üzenetére


BBandigyerek
tag

Sztem igen, az 1650-es nekem max egy nap volt, ha használtam (wifi, e-mail nézéssel-kevés fb chattel-whatsappal, mobilnetem nincs, játék, zenehallgatás, sűrűn bekapcsolt képernyővel), úgy értve, hogy reggel levettem a töltőről, este vissza, kímélés mellett másfél nap. Ugyanezen adatok a 2000-esnél: nem használat 2.5 nap (éjszakára benyomom a repülőmódot, úgy akár 3 is lehet), de még a fenti használat mellett is 2 nap simán. Ha orrba-szájba használom, be se nyomom a gépet, telefonról fb-ozok-böngészek, olykor sorozatot is nézek rajta, úgyis megvan az egy-másfél.

"A végtelenbe és tovább..."

(#38192) Snoop-y válasza BBandigyerek (#38191) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem a 2000-es is egy nap :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38193) mAtThEw0319 válasza BBandigyerek (#38191) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Akkor van egy olyan érzésem, ha nekem is meglesz nekem is a közeljövőben a 2000-es akkumulátor, akkor MIUI-val a 2 nap simán meglesz sok nyomkodással. :)

(#38194) Burt1793 válasza mAtThEw0319 (#38193) üzenetére


Burt1793
veterán

Lószart, már bocsánat. Vagy az aksim kezd behalni (1,5 éves) vagy a romok egyre gányosabbak. Nekem egy napot bír a cucc, 4-5 óra kijelzővel. Régen ez simán ment 2 nappal is.

(#38195) Rem.Nicky válasza Kékes525 (#38187) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Dehogy hamisítvány. Nekem is 2000-es akkum van, nekem is a logarithm által említett program azt mondja, hogy 1650-es.

Ez nem erről szól. Androidra a programok nem tudják önmagukban kinyerni az akkumulátor maximum kapacitásáról az információt, mivel ugyanis az akksi, illetve a rendszer nem ad vissza ilyen adatot. Abból, amik a rendelkezésre állnak (akku feszültsége, szintje) következtethetnek különböző számítások után, hogy mennyi mAh is lehet az adott akksi körülbelül, de másképp nem.

(#38196) mAtThEw0319 válasza Burt1793 (#38194) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Szerintem ha a 1650-es aksival (kb 1,5 -2 éves) összehoztam 5 óra kijelzőidőt (szerk.: 1%-n volt az akkumulátor mikor 5 óra kijelzőidőt írt), úgy hogy kb végig youtube-ztam, és kb 15-20 perc böngészés, (háttérben Tasker, FB Messenger, G-Mail app futott) mindezt wifin persze, bekapcsolt GPS, BT-vel (igaz nem volt használatban) akkor szerintem egy új 2000-essel, ez gyerekjáték lesz. :)

MIUI v5 + Apolo V0 kernelt használok. Nagyon ott van ez így. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy új 2000-es akkumulátorral mit fog csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38197) Burt1793 válasza mAtThEw0319 (#38196) üzenetére


Burt1793
veterán

A cella készenlét hány százalékban meríti nálad a mobilt? Nekem elég nagy százalékokat ír a rovására mostanában. :(

(#38198) mAtThEw0319 válasza Burt1793 (#38197) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Perpill most 10%-t ír. Tizenöt százaléknál többet, emlékeim szerint soha nem írt.

(#38199) Just_Reboot válasza Burt1793 (#38197) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem most 19% 10ó22 perc készenlét után.

(#38200) Ricardo válasza Burt1793 (#38197) üzenetére


Ricardo
félisten

A cella készenlét fogyasztás százaléka erősen változó. Ezek a százalékok ugye azt mutatják hogy az elfogyasztott energia hány százalékát "ették meg"

Amikor lehúzod töltőről és leteszed (nem használod) akkor eleinte magasabb mivel semmi más nem fogyaszt igazán, így ha tíz perc múlva ránézel ő lesz az egyik legnagyobb érték. Amint elkezded használni a telefont akkor egyre hátrébb szorul a listán, hiszen az energiaigényes dolgok (pl kijelző) nagyobb százalékban harapnak bele.
Függ attól is milyen a térerő, hiszen minél alacsonyabb, annál több energia kell a kapcsolat tartásához.

Mindemellett ha folyamatosan magasan van az valóban nem jó :N

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.