Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) havri1 válasza Oldman2 (#14850) üzenetére


havri1
félisten

Ha kikapcsolod a kijelzőt, meg repülőgép mód, estig azzal ki is húzod :)

havri

(#14852) BalanceR válasza Oldman2 (#14850) üzenetére


BalanceR
addikt

Kijelzöidö?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14853) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Hali

Véletlenül leejtettem a telefont, de úgy, hogy a bal oldalára esett, ahol a hangerő gomb van. A lefele hangerőgomb teljesen benyomódott, már nincs is az a "klikkelés", hanem épp hogy hozzá érek, és már veszi is lejjebb a hangerőt, de néha van hogy magától is. Nagyon idegesítő, meg persze esztétikailag is hülyén néz ki, ferde a gomb (Felefel még jó, megmaradt a "klikk).

Kérdés: garanciálisan szervizfutár ezt tudja javítani ingyen? Mi tévő legyek? Pont nemsokára eladnám S IV miatt, de ez biztos hogy levenne az árából :(

(#14854) half333


half333
őstag

Üdv! MIUI rom-nál beállítottam boot animation hangot. De sosem játssza le ujraindulásnál. Mi lehet az ok?

(#14855) Oldman2 válasza havri1 (#14851) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, de egy működő telefonra azért még szükségem van...

Tudom, többen megkérdőjelezik az egész kísérletet.

Én magam is erősen megkérdőjeleztem ezidáig a mai aksik kapacitását, így érdekelt mire is képes egy 2000-es aksi, ha minden okos funkciót inaktiválok a telefonon.

Fél óra múlva feldugom töltőre (mert hazafelé kell a szufla), a mostani értékek ezek:

4%
1 nap 22 óra 21 perc

Képernyő 22%
Cella készenlét 18%
Médiszerver 15%
Telefon - tétlen 11%
Android OS 11%

(#14856) porse válasza Sanci789 (#14853) üzenetére


porse
senior tag

szerintem orvosolható, itt volt tegnap a szervizes s néztem ahogy csinálja, az a műanyag resze a hangerő gomboknak külön van, szóval szerintem csak elmozdult.
csak ne mond h koppant egyet.
en is leejtettem amugy, pont miután elment, azt hittem hívhatom is vissza, kb fej magasságból, szerencse szőnyegre s nem lett baja.

... szerintem.

(#14857) riov válasza Magga (#14751) üzenetére


riov
tag

Köszönöm a választ, egy próbát szerintem is megér ! :R

*** Home office ***

(#14858) riov válasza rootkiller (#14752) üzenetére


riov
tag

Köszönöm a választ,

Amiket írsz helytálló infók, de a protocoll -ok szerepével tisztában vagyok.
Ami a kérdés továbbra is, ha a beépített GMAIL klienst használom, akkor a bejövő és kimenő levelek is tárolódnak a szerveren. tehát, ha PC-ről jelentkezek be a GMAIL fiókomba, akkor látom azokat a kimenő leveleket is amiket a telefonról, tabletről küldtem el, nem csak a PC-ről a PC -set, telefonról a telefonosat, stb...

Egy ilyen beállítást, vagy klienst keresek céges levelezéshez, hangsúlyozom nem GMAIL, YAHOO és társai, mert ott a saját kliens ezt elvégzi, de céges leveleimet, ha a telefonon írom meg és küldöm el, akkor azokat csak a telefonon látom viszont, a szerveren nem tárolódnak.

Erre keresném a megoldást. :K

???

[ Szerkesztve ]

*** Home office ***

(#14859) riov válasza Varszegig (#14775) üzenetére


riov
tag

Köszönöm a választ,

Igen szépen leírod, hogy melyik protocoll mire való, ez eddig rendben is van számomra is, de a kérdésemre még mindig nem érkezett megoldás.

Miszerint hogyan oldható meg, hogy a telefonon folytatott céges levelezés (elküldött levelek) szerver oldalon is látszódjon, ne csak a mobil eszközön, mert ha fellépek PC-n a levelezésbe, akkor a telefonról küldött levelek nem szinkronizálódnak le és ez elég nagy gond.

Megoldás ?

*** Home office ***

(#14860) riov


riov
tag

Nem hiszem el, hogy a több mint 100.000 hsz.-ból, amit több 1.000 user írt, senkit nem foglalkoztat az a kérdés, hogyan lehet megfelelően szinkronba hozni a mobil eszközről küldött emaileket céges levelezés esetén?! Mindenki GMAIL-t, YAHOO-t használ ?

*** Home office ***

(#14861) Oldman2 válasza riov (#14860) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet az is, hogy aki használ céges levelezést az pont nem online és így nem kapsz érdemi tanácsot.

Nyugi!

(#14862) havri1 válasza riov (#14860) üzenetére


havri1
félisten

Neked IMAP kell? Vagy az a kimenő leveleket nem úgy kezeli, ahogy neked kell?

[ Szerkesztve ]

havri

(#14863) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
CM10.1 van az S2-ön. Az lenne a kérdésem,hogy a cwm mentést vissza lehet-e rakni?
A mentés T-s 4.0.3 volt.
Köszi

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#14864) Oldman2 válasza seefried (#14863) üzenetére


Oldman2
veterán

Csinálj a mostani rendszerről egy újabb mentést, aztán próbáld ki a régi rendszer visszatöltését.
???

Ha nem sikerült, max. visszatöltöd a mostani rendszer mentését.

(#14865) seefried válasza Oldman2 (#14864) üzenetére


seefried
tag

Előtte kell wipe cache,dalvik?

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#14866) Zsoó


Zsoó
tag

Hogyan lehetne vissza szinkronizálni a naptárbejegyzéseimet a a google fiókomból? Egyszerűen nem teszi vissza hiába szinkronizálok, pedig a webes gmail fiókomban látom hogy ott van. Több éves naptári adatok.
A rettenenetes KIES-sel pedig szintén nem tudom visszaállítani mert nem hajlandó csatlakoztatni a telefont.

A főzött romot miért nem ismeri fel a Kies? Erre nincs valami trükk? Vagy felejtsem el a Kies biztonsági mentést?

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#14867) nexusking


nexusking
aktív tag

Mi lehet annak az oka, hogy Omega ROM és PowerAMP párosításnál nem működik rendesen a számok hangerőgommbal való léptetése. Sőt, teljes a káosz, mert három verzió váltakozik teljesen véletlenszerűen: Egyszeri nyomásra változik a hangerő v. egyszeri nyomásra léptet a számon v. mindkettő egyszerre.

A programmal van a baj, vagy a ROMmal?

[ Szerkesztve ]

(#14868) Sanci789 válasza porse (#14856) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Akkor szerinted mit mondjak, mitől lett ilyen? :)

(#14869) Baliszoft


Baliszoft
csendes tag

Ha a Kedves Topiclakók nem orrolnak meg rám (nagyon), hogy szét OFFolom a topikot akkor bemásolnám a samsung válaszát a kijelző sárgásítás miatti panaszlevelemre:

Tisztelt Farkas Balázs!

Köszönjük, hogy hozzánk fordult.

Sajnálattal értesültünk arról, hogy a Samsung Electronics Magyar Zrt. által nyújtott szolgáltatással nem volt elégedett.

Ügyfélszolgálatunknak nem áll módjában felülbírálni a hivatalos márkaszervizünk szakvéleményét. Szeretném biztosítani Önt arról, hogy szervizünk minden esetben a Samsung szigorú minőségi elvárásai alapján állítja ki, valamint dokumentálja szakvéleményét.

Bízunk abban, hogy válaszunk teljes körű és hasznos volt Önnek. Amennyiben további segítségre van szüksége, az Ön szíves rendelkezésére állunk e-mailben, a honlapunkon megtalálható online chat szolgáltatásunkon keresztül, vagy a díjmentesen hívható 06-80/726-7864-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon.

Tájékoztatjuk, hogy kérdésének adtunk egy nyilvántartási számot: 2910625956. A gyorsabb és hatékonyabb segítségnyújtás érdekében erre is tud hivatkozni következő megkeresésünkkor.

Üdvözlettel,

Székely Renáta

Samsung Electronics Magyar Zrt.

Ügyfélszolgálat

******************

Eztuán a fogyasztóvédelem honlapján indítottam (volna) a panaszomat, de ott ez az üzenet fogadott:

"Felhívjuk figyelmét, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság eljárása során csak azt vizsgálhatja, hogy a kereskedő a fogyasztói kifogás/panasz intézési rendjére, határidejére vonatkozó jogszabályi előírásokat betartotta-e.

A fogyasztóvédelmi hatóság nem kötelezheti a kereskedőt kijavításra, kicserélésre, árleszállításra vagy a vételár visszatérítésére. Ha Ön ilyen irányú igényt kíván érvényesíteni, a hatóságnak hatáskör hiányában el kell utasítania panaszát. A szerződéses jogviszonyhoz kötődő jótállásból, illetve szavatosságból eredő jogviták kötelező erejű eldöntésére kizárólag bíróságnak van hatásköre. Tájékoztatjuk, hogy a polgári bírósági eljárás alternatívájaként lehetőség van a békéltető testület segítségét igénybe venni a vita eldöntésében."

... csak, hogy mindenki tisztába legyen a jogaival!

ÉLJEN A SAMSUNG

(#14870) Varszegig válasza riov (#14859) üzenetére


Varszegig
veterán

Pedig leírtam. Kismillió program, és megfelelő protokoll. pl.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14871) he.david01


he.david01
csendes tag

Sziasztok, újabb problémám van a telefonommal. Párnapja a telómon a wifi szakadozik... Mindig ki-be kapcsoltam akkor egy két mpig jó is volt. Majd most rájöttem, hogy a Kapcsolat sebessége ingadozik de elég rendesen mikor bekapcsolom(40, rá pár másodperc 3-4-5) ami ISZONYAT idegesítő. Megnéztem a család többi telefonján SEMMI ingadozás ugyanúgy áll 23-on mindenkinek. Tudtok abban segíteni, hogy mi a baja lehet, vagy mit csináljak, hogy olyan legyen mint volt?! Előre is köszönöm

-Befejeztem- :D

(#14872) porse


porse
senior tag

cm 10.1 nálam most elég jó, 0310 es.
[link][link] [link] [link]
Kb ics szintű üzem idő, de jóval vajasabb.
S android os/rendszer is 10 perc alatt vannak.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#14873) bAtt001 válasza porse (#14872) üzenetére


bAtt001
addikt

nem nem nem, ez ps :D alap cm kernellel van am? :B

(#14874) Oldman2 válasza seefried (#14865) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, egyik előtt sem kell, azok is részei a mentéseknek.

(#14875) Oldman2 válasza Oldman2 (#14855) üzenetére


Oldman2
veterán

Mini projektem zárásaként a záróadatok:

CM10.1 20130310 NIGHTLY gyári "szűz" állapotban, a Google gapps pakkban lévő gyári programokkal.

2000 mAh-s nem új gyári aksi, csutkára feltöltve.

WiFi használat minimalizálva, Gmail szinkon kikapcsolva, csak 2G kapcsolat. Semmi extra, pure mobiltelefon fukciók. Csak a Címtár és a Naptár szinkronizálás maradt bekapcsolva. FM Rádió és Power Amp használat volt nagyrészt, nem nagyszámú kimenő és bejövő hívással.

[ Szerkesztve ]

(#14876) tomi7711 válasza riov (#14859) üzenetére


tomi7711
aktív tag

A megoldás: IMAP vagy Exchange szerver használat a céges levelező szerveren! Nem (csak) a telefonra telepített programon múlik.

[ Szerkesztve ]

(#14877) porse válasza bAtt001 (#14873) üzenetére


porse
senior tag

Mivel nem találtál még mindig cmaokpsp romokra kernelt, alap igen :D...
De működik, egyelőre, bln hiányzik csak, meg a rezgés erősségét nem találtam hol tudom állítani.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#14878) nexusking


nexusking
aktív tag

Neat Lite romok közül a modememnek (LS8) megfelelő verziót töltsem le, vagy a legfrissebbet? A modem verzió igazodik a romhoz, vagy az fix, és a hozzá való rom verziót kell letölteni?

(#14879) mycso válasza nexusking (#14878) üzenetére


mycso
veterán

A modem verzió, mind1. Mondhatni szabadon cserélgethető.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#14880) noxon


noxon
őstag

Hátha valaki tudja... fennvan a facebook app és egy időben szinkronizálta az eseményeket stb mutatta a naptárban, de most csak a névjegyek szinkronizálása van ott a többi nem... MIÉRT??? :( :)

We live in a simulated world...

(#14881) kona005 válasza noxon (#14880) üzenetére


kona005
senior tag

Jó estét!
Lenne egy problémám felraktam én is a 4.2.2-es CM10.1-et nem is volt semmi gond vele , de úgy éreztem hogy nagyon meleg lesz tőle a telefon. Vissza akartam rakni a stock 4.1.2 de valamiért nem kapcsol be a teló a samsung logót tölti mindig újra! Remélem nem rontottam el :O

(#14882) exn


exn
csendes tag

sziasztok, el vesznek az adatok (képek zene stb) ha rendszervisszaállitásról van szó?
mert kb. egy hete szoftverfrissítettem és azóta nem működik a play áruház. belépek és egyből kilép. köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#14883) mycso válasza kona005 (#14881) üzenetére


mycso
veterán

Recovery-ben egy wipe megoldja, viszont így a programjaid, beállításaid törlődnek.

(#14882) exn: lehet elég lenne az alkalmazásoknál a play gyorsítótárát és adatait üríteni. Esetleg a play szolgáltatásáét is.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#14884) nggabi válasza kona005 (#14881) üzenetére


nggabi
nagyúr

bootloop. nyomj resetet recoveryből.

exn: te is :DDD de elvesznek a programok, beállítások... képek, zenék nem, de sose árt egy mentés.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#14885) kona005 válasza mycso (#14883) üzenetére


kona005
senior tag

Húúú nagyon köszi a segítséget most már jó , megijedtem biztos nem tudtam volna aludni :DDD
nggabi neked is köszi

[ Szerkesztve ]

(#14886) Szelley válasza Oldman2 (#14855) üzenetére


Szelley
senior tag

Ne haragudj de ez nem teszt. Még EZ és EZ is messze áll a teszttől, de legalább szemmel látható adatok vannak. Azzal hogy százalékos arányokat megadod, kb mintha hasraütésszerű adatokat írnál. Az pedig hogy "mire elég egy 2Ah-s akksi", sokkal inkább romfüggő. Pl. egy gyári rom kipucolva 1650-es akksival, nevetve több üzemidőt tud majd mint egy tákolmány CM10.1 2Ah-s akksival! :U

[ Szerkesztve ]

(#14887) Oldman2 válasza Szelley (#14886) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem haragszok, köszi a véleményt.

Egyébként szívesen neked is!

(#14888) busman válasza Szelley (#14886) üzenetére


busman
addikt

Szerintem majd akkor alkoss véleményt,ha használtad legalább egy hétig.
Simán hozza amit a hivatalos tud akku terén....ez tény.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#14889) Oldman2 válasza Szelley (#14886) üzenetére


Oldman2
veterán

Hétvégén lesz időm rá, megnézek neked (csak neked) szívesen egy "gyári" ROM-ot is.

Te mit nevezel gyári romnak?

Egyébként nem tudom, mit kellett volna leírnom még?

A célom az volt, hogy bármiféle "okos funkció" használata nélkül mit bír az aksi.

Mit hiányolsz konkrétan (csak hogy legyen mire figyelnem legközelebb)?

(#14890) nexusking


nexusking
aktív tag

Teleonrosok! (A telefonom független)

Mobilhálózat- APN-eknél ezt a 2 lehetőséget ajánlja fel: Pannon (net) és Telenor Net (net). Melyiket kéne bejelölnöm? Esetleg lehetséges hogy az egyik a mobilinternet előfizetésemet használja, ellenben a másik a kártáymon levő pénzt szívja folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

(#14891) Szelley válasza busman (#14888) üzenetére


Szelley
senior tag

Egy tákolt portolt rom soha nem lesz olyan stabil és megbízható, mint egy gyári romon alapuló főzött rom! Használtam kb. pont 1 hétig, amíg elegem nem lett belőle, hogy wakelockok nélkül bírt 12-13 óra akkuidővel 3-4 óra kijelzőidőt. (2Ah akksival!)
(#14889) Oldman2: Az okos funkciókra olyat értesz hogy wifi, 3g, email, böngészés ? Mert ha ezek nélkül bírt ennyit az akksi, tényleg kukába való a CM. :F
Ezt azzal lehetne leginkább szemléltetni, ha felraknánk egy XWLA4 kigyomlált romot, és minden wifi, adatforgalom, gps funkciót kilőnénk. Még gyári akksival is elmenne egy hétig a telefon! :Y

[ Szerkesztve ]

(#14892) busman válasza Oldman2 (#14889) üzenetére


busman
addikt

Az akku idő érdekli... Legközelebb kattints bele az akkuadatoknál a kijelzőbe akkor kiírja.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#14893) Szelley válasza Szelley (#14891) üzenetére


Szelley
senior tag

szerk.: Operán nem töltődött be a 14875-ben linkelt képeid! Így sorry! :R
szerk2.: sőt mit több, el se olvastam! Így bizony az én k*rva anyámat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14894) busman válasza Szelley (#14891) üzenetére


busman
addikt

Főzött az nem tákolmány? Jaj,hogy az nem..mindig beletúr valaki aztán szarabb lesz mint volt.
Nekem több mint két hete van fenn,és megfelel. Főzetből is kipróbáltam vagy egy tucatot biztosan...most ez maradt és jó.
Az,hogy a tiedet leszívta az is egy dolog láttunk már ilyet.A telefonok sem egyformák...ennyi.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#14895) Oldman2 válasza Szelley (#14891) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, megnézem...

Up: Mégsem. Kőkorszaki ROM-ok engem nem érdekelnek.

Az értelmetlen fikázást meg be lehet fejezni.

[ Szerkesztve ]

(#14896) zoleeno1 válasza Oldman2 (#14895) üzenetére


zoleeno1
addikt

Csinálhatnál egy olyan tesztet is, ha van kedved, amikor megy a wifi, meg a 3g. Ha lehet átlag felhasználás mellett (mert az a 22% kijelzőidő hűen tükrözi, hogy nem nagyon volt nyomkodva). Kíváncsi lennék úgy mit bír. :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#14897) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Tiszteletem a fórum kedves tagjainak. Galaxy S2 váráslás előtt állok (?). Volna egy pár kérdésem a készülékkel kapcsolatban, amit a tesztekből és mások által megfogalmazott véleményekből nem teljesen tudtam meg. Kérdéseim a következők lennének:

-A Jelly Bean frissítéssel milyen lett a készülék ICS-hez képest?
-Stabil, pörgős, gyors a mindennapokban?
-Milyen zenei adottságokkal rendelkezik? (Sennheiser fülhallgatóval hallgattnám, a sima Galaxy S Voodoo Sound-al nagyon állatian szólt)
-Szükséges romokkal főzőcskézni a mindennapi használathoz?
-Mit kell feltétlenül megnézni egy S2 vásárlásánál?
-Érdemes-e 10k-val többet adni egy garanciális S2-ért egy nem garanciális, ám ugyanolyan jó állapotúval szemben?

Illetve árkategóriájában milyen telefont lenne érdemes még megnézni? Bár lehet, hogy ezt nem az S2 topikban kéne kérdeznem.

Előre is köszönöm. :R

(#14898) Szelley válasza busman (#14894) üzenetére


Szelley
senior tag

Ha veszel egy full gyári romot Te magad gyomlálod ki, még stabilabb lesz mint a gyári! Erről a jóöreg GB-s cimborák tudnának mesélni. :) Főleg mikor Artu kollégánk is beindult és úgy kigyomlálta a romokat hogy lett 130mega egy rom :DDD

(#14897) szentkuti11:
-JB-vel sokkal gördülékenyebb a rendszer, sajnos az üzemidő kárára!
-Mondható elavultnak már ez a hardver is a maiakhoz képest, de mindennapi használtra még mindig több mint kielégítő! :)
-Zeneileg közelébe se és a GalaxyS-nek, elég tré hangchipet tettek bele.
-egyáltalán nem muszáj főzőcskézni, a gyári rom is 100%osan megbízható!
-vásárlásnál érdemes megnézni download módban a számláló állását, a kijelző esetleges beégését, valamint hogy egyezik-e a telefon hátlapjában található IMEI szám, a telefon által kiírttal!
-csakis gyári garanciás telefon vegyél! nem éri meg gari nélkül venni!
ismert hibák: kijelzőbeégés, usb csatlakozó problémák, kijelző körüli keret megtöredezik, kamera rózsaszín foltos. Ezeket mind javítják garanciába! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14899) zoleeno1 válasza szentkuti11 (#14897) üzenetére


zoleeno1
addikt

1: sokkal smoothabb lett, megoldotta többek között a SoD problémát, amiről részletesen olvashatsz itt a fórumban is, ha rákeresel. Összességében szerintem mindenki örül a JB-nek.

2: stabil, gyors, pörgős

3: A zenei adottságai az egyetlen negatívum szerintem, főleg a Galaxy S-hez képest. Az abban lévő wolfson, a voodoo-val párosítva szinte mindent ver a mobilok között. Annál lényegesen gyengébb az S2, vagy akár az S3 is...

4: nem szükséges

5: amit mindeképpen csekkolni kell, hogy a telefon IMEI száma egyezzen azzal, ami az akksi mögött, a dobozán, illetve a garpapíron van

6: csakis gyári garisat vegyél, a prémium, samsung, háztól-házig garancia miatt! Az ilyen sufnigsm-es garival kb kitörölheted azt a bizonyost.

7: Szerintem a 2 magos készülékeknél egyetlen ellenfele lehet, a Galaxy Nexus. Mellette szól a 720-as kijelző, a szoftvertámogatottság. Ellene a gyenge kamera, és a fix tár, also sd-vel nem bővíthető, valamint a kinézet, de persze ez szubjektív :D Vagy esetleg még a Galaxy Note, ha nem zavar a mérete (ugye kékbreki? :D)

szerk: megelőzött ez a csúnya, piros ördög, de nagyjából egy véleményen vagyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#14900) nggabi válasza zoleeno1 (#14899) üzenetére


nggabi
nagyúr

ja woll, jóteló a nóta :P

xperia s is ellenfél már... a többiben egyetértek :DDD

szentkuti11: azt nem mondtam h jó az sxs, csak ellenfél :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.