Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) miklos3391


miklos3391
csendes tag

Nekiálltam két modnak, és leírnám a tapasztalataimat.

A Szolgálat katonája: ez szinte játszhatatlan. Szinte minden méteren sugárzás van, védekezni meg nem lehet ellene. A sugárzás elleni gyógyszert aranyárban mérik, sugárzáscsökkentő képződményt meg nem találtam, pedig bejártam az egész mapot. Ennek így nem sok értelmét látom. :(

A sóhajok völgye: meglepően jó. Teljesen új történet, új pályák, új küldik. Kb. két órát játszottam vele, és egyelőre nagyon elégedett vagyok! ;)

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#5802) SaGa59 válasza miklos3391 (#5801) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, a Szolgálat katonájában nagyon meg kell gondolni, hova lépsz, de lehet találni sugárzáscsökkentő artit. Ott van egy ládában a tavacska mellett, lábakon álló kunyhó mellett. Viszont nem érdemes egyből oda rohanni, mert mintha valami feladat kötődne hozzá.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5803) shield válasza Dhampir (#5800) üzenetére


shield
őstag

Semmi baja a Változás idejének, nem tudom miért jó nektek a szutyok 8.1-gyel kínlódni. A cimbim szokott mazochista lenni. Amikor ez a sz@r bele piszkált a vinyója particiójába és elszállt neki 700GB anyaga akkor visszavett. Kiforratlan sz@rokkal nem érdemes foglalkozni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5804) SaGa59 válasza shield (#5803) üzenetére


SaGa59
őstag

Nincs a 8.1-gyel semmi baj (64 bites) és a Változás idejével se alatta. Néhány pályaváltásnál (amikor nem kérdezett, csak elfeketedett a kép és átrakott a következőre) ugyan kidobott, de mindig visszatölthettem az auosave-t és ebből is talán ha 3 volt.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5805) Aarpok válasza shield (#5803) üzenetére


Aarpok
őstag

Nincs semmi baja a 8.1 - nek max azoknál akik nincsenek tisztában mivel mit csinálnak.A partíciós táblába csak úgy nem nyúl bele a rendszer.

Аарпок

(#5806) op.erik


op.erik
aktív tag

BUÉK skacok!

(#5807) phanze


phanze
aktív tag

Üdv mindenkinek
Most feltettem a stalkert csak az problámám hogy szlovák és kéne angol vagy magyar szöveg
valaki tudna egyet linkelni? (én nem találtam) :)

(#5808) Aarpok válasza phanze (#5807) üzenetére


Aarpok
őstag

Shield kolléga oldalán megtalálod mind a szinkront és a feliratot is [link]

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5809) tomi20100


tomi20100
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy ez a mod pontosan mit takar?
http://www.moddb.com/mods/clear-sky-complete/downloads/stalker-clear-sky-3gb-ram-for-all-versions

(#5810) PeL válasza tomi20100 (#5809) üzenetére


PeL
addikt

bekapcsoltak a fájlban egy flaget ami által 3GB RAM-ot is használhat a játék

(#5811) tomi20100


tomi20100
tag

Kösz a segítséget!
és valaki használta már?
Működik?

(#5812) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Korábbiakban írtam, hogy a Változás ideje játék nem engedte visszatölteni a mentéseket. Azóta sem tudtam a gyakorlatban foglalkozni a problémával, de most egy kicsit, legalább elméleti síkon visszatérnék rá.
Elképzelhető a probléma okának az, hogy nem a fő meghajtóra, a Programkönyvtárba telepítettem a játékot, hanem egy mellékmeghajtón külön létrehozott mappába?

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5813) SaGa59 válasza Dhampir (#5812) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem valószínű. Én soha nem telepítek játékot a c:\porgram files alá és ilyen gondom nem volt eddig semmivel.
A stlakereknél ráadásul az appdata-t is átirányítom mindig a játék fökönyvtárában létrehozott appdata mappára...

Most az ENOT modot tartalmazó GOG-os CoP-ot (eredetileg az e:-n van) is csak úgy átmásoltam a c:\-be, mert a C: egy SSD és onnan jóval hamarabb töltődik (bár így is van egy kis várakozási idő), de tényleg csak átmásoltam, átrtam az indító ikonnál a path-t és annyi.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5814) rétisün válasza Dhampir (#5812) üzenetére


rétisün
veterán

csatlakozom SaGa-hoz, általában én sem rakok egy stalkert sem a C:\-re, ha mégis, akkor is külön mappája van, nem a program files-ban, ahová a telepítő tenné, de emiatt nem volt gondom a visszatöltéssel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5815) shield válasza Dhampir (#5812) üzenetére


shield
őstag

Nem lehet olyan gond mint rétisünnél? Ő is valami ilyesmivel küzdött és a mentések átnevezése megoldotta. Kérdezd meg tőle, hogy is volt!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5816) rétisün válasza shield (#5815) üzenetére


rétisün
veterán

:F erre nem emlékszem :B

legutóbb a secret trails 2-vel voltak ilyen gondjaim (hanyagolom is, amíg a szövetség idejével nem végzek) de ott az alapjáték volt nem megfelelő verziójú.
utána a gamedata mappák cserélgetése tett be neki, az meg egy újrakezdéssel remélem majd megoldódik, persze akkor már nem váltogatva a gamedata mappákat. mer' amúgy az igen csak jó kis modnak tűnik, még angolul is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5817) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszi a hozzászólásokat! :R

Amiatt gyanakodtam erre, mert C: alatt nem volt más játékokkal ilyen probléma. Most először változtattam a koncepción.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5818) shield válasza rétisün (#5816) üzenetére


shield
őstag

Úgy emlékszem, hogy nem tudtál mentést visszatölteni és a mentések átnevezése segített. Azt hiszem a CoP topikban volt róla szó, ha tévedek , akkor bocsi. Lehet, hogy másnál volt.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5819) rétisün válasza shield (#5818) üzenetére


rétisün
veterán

ahány moddal már játszottam (és nem mindig ment gond nélkül :D ) akár ilyen megoldás is lehetett....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5820) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Clear Skyhoz melyik patchet érdemes feltenni? A v1.5.10 jó?

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5821) Dhampir válasza Dhampir (#5820) üzenetére


Dhampir
félisten

Feltettem a v1.5.10-et. A Fileplaneten megvolt a magyar DVD-s verzióhoz is jó Retail.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5822) Dhampir


Dhampir
félisten

Megosztok egy kellemes tapasztalatot a CoP futattása után.

Mobil Intel HD Graphics 4000-el az alapjáték, 1366x768 felbontáson (ez a natív ennél a gépnél, nekem ennyi elég is bőven, mert nem kedvelem a hangyaháborút egy kis laptop kijelzőn), Intel Core i5 3230, 8 GB RAM, Magas beállításon, DX 10.1 simán fut a Clear Sky is. A ventilátor itt kicsit jobban dolgozott, mint a CoP futtatásakor, de még mindig halkan működött egy dedikált GPU hőtermelésének lehűtéséhez képest.

A Tiszta Égbolt bázison mindig laggol kissé, de nem vészesen, emiatt a Napminőséget, Napsugarakat és az Önárnyékot Alacsonyra tettem, de szerintem felesleges volt, nmert nekem korábban erősebb dedikált GPU használatával is picit akadozott a fő bázison.

Akinek csak integrált HD 4000 GPU-ja van, és elegendő számára az alacsonyabb felbontás is, az ne riadjon vissza a Clear Sky futtatásától sem.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5823) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Clear Sky Complete működik magyar szinkronnal is?

A háromféle verzióból a Stalker-clear sky 3GB RAM for all versions-t érdemes feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5824) xFreex válasza Dhampir (#5823) üzenetére


xFreex
aktív tag

Igen, max lesz 1-2 szöveg amit angolul fogsz hallani. De az ritka.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5825) Dhampir válasza xFreex (#5824) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi!

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5826) Dhampir válasza xFreex (#5824) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként melyik változatot érdemes letölteni?

A Stalker-clear sky 3GB RAM for all versions-t a Complete-re kell pluszban rátelepíteni?

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5827) xFreex válasza Dhampir (#5826) üzenetére


xFreex
aktív tag

én a magyar szinkronra írtam. Nekem azzal nem volt különösebb problémám.

Ezt a "Stalker-clear sky 3GB RAM for all versions"-os dolgot sajna nem tudom.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5828) Dhampir válasza xFreex (#5827) üzenetére


Dhampir
félisten

Biztos ami biztos, akkor csak az alap Complete-t teszem rá. :)

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5829) Aarpok válasza Dhampir (#5828) üzenetére


Aarpok
őstag

Gondolom abban benne van az a patch ami 3GB RAM használatát engedélyezi és valószínű az AF beállítások sem a normál hanem a magas textúrákkal telepíti ahhoz meg kell a RAM.

Аарпок

(#5830) Dhampir válasza Aarpok (#5829) üzenetére


Dhampir
félisten

Magas textúrákkal telepíti? Akkor menekülök előle. :D

Alapbeállításokon nem volt probléma a HD 4000-el Magas beállítással sem, de az igaz, hogy az élsimítás sem volt bekapcsolva, inkább a játék adta alapértéken hagytam sok részletet a Haladóban.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5831) Dhampir


Dhampir
félisten

A Complete-tel mászkáltam a Mocsárban.

Feltűnt, hogy az alapjátékhoz képest állandóan támad az ellenség. Rengeteg Tiszta Égboltos harapott fűbe.

A Gépház folytonos ostrom alatt áll és az Öregtemplomot is visszafoglalták. Egy kiadós alvás után mentem volna a Szivattyúházhoz, mikor a susnyásból már megint banditák ugráltak elém. A Viperrel szemben golyóállónak bizonyultak a rossz fiúk, nehéz volt megküzdeni velük.

Eléggé zavaró ez a túlzott harcba kényszerítés, mert nem lehet nyugodtan elmászkálni a rejtekhelyekhez.
Ez a folytonos harci lázban égés Complete specialitása lenne?

Egy csomó rejtekhelyet nem mutatott a térkép, ami az alapjátékban megvolt. Például a vasúti kocsik felé a kerítés mellett kettő volt az alapban, itt meg csak egy darab volt arrébb, pont a banditák rejtekhelye melletti csónaknál. Előbb harcolni kellett. A hulláik megnézésekor viszont adogatott rejtekhelyeket még másutt is.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5832) Aarpok válasza Dhampir (#5830) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem biztos,hogy így van ahogy írtam.

(#5831) DhampirNekem nem tűnt fel,hogy többet kell harcolni úgy zajlott minden mint az alapjátékban.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5833) Dhampir válasza Aarpok (#5832) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekes, mert az alapjátékban nagy nyugi volt ehhez képest. Tegnapelőtt az alappal kezdtem, majd a Complete-tel folytattam. Igazából csak az alváslehetőség miatt, mert én az elején sok különbséget nem tapasztaltam más téren.

Viszont a Completeben szinte állandóan harcolni kellett, többször visszafoglalni az állásokat és keményebbnek éreztem a küzdelmeket, golyóállóbbnak az ellenséget. A Gépállomásról alig tudtam elmenni, pedig csak 10 métert trappoltam a teherautók között és már jött újból az ellenség. :D

Utána elmentem a Renegátokhoz a felső Kordoni átjáróig, mire azokat nagy nehezen legyűrtem (a bőrkabáton nem hatolnak át a Viper golyói!), addigra valakik már megint elfoglalták a Gépállomást. Na, akkor megint harcolunk, utána felmentem a mozdonyig, ott is lőni kezdtek rám, pedig óvatosan mozogtam. Ezután a mocsár közepén egy vasszerkezet tetején jót aludtam és nappal indultam a Szivattyúházhoz. Alig értem oda, máris lelőttek a nád közötti ösvényen.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5834) Aarpok válasza Dhampir (#5833) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehetséges az én emlékeim nem pontosak :DDD Őszintén ezért szeretem jobban az SGM módot ott ha kitakarítasz valakit az adott helyről nem pakolódnak vissza.Mikor a szeméttelepen kipucoltan a fosztogatókat a bázisukról azonnal 10 - 12 sztalker spawnolt oda átvéve a helyet.

Аарпок

(#5835) Dhampir válasza Aarpok (#5834) üzenetére


Dhampir
félisten

Őszintén ezért szeretem jobban az SGM módot ott ha kitakarítasz valakit az adott helyről nem pakolódnak vissza

Az SGM-re épülő Snipert Kordonban és a Mocsárban toltam, de Kordonban már számolatlanul kezdtek jönni a mutánsok. Emiatt néha javíttatni sem tudtam, mert a szerelőnek is harcolnia kellett, valamint az ő életét is védelmezni kellett emlékeim szerint. Annál is hasonló túlzások miatt voltam kiakadva.

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5836) Aarpok válasza Dhampir (#5835) üzenetére


Aarpok
őstag

Bocs,de a CS - hez készült SGM módra gondoltam nem a COP - hoz. :U Az én bűnöm mert nem írtam konkrétan.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5837) xFreex válasza Dhampir (#5833) üzenetére


xFreex
aktív tag

Az alaphoz képest a complete-nél valamivel pörgösebb a játékmenet. Szerintem valamit piszkáltak az MI-n, meg a frakcióháborún. Viszont cserébe kevésbé bugos. (azért csodát ne várj)

Emlékeim szerint csak addig aktívak a renegátok, míg el nem jutsz a föszállal addig, hogy elfoglalod a déli falut és átkelsz kordonba. Utána valamivel nyugisabb lesz. Bár idövel a mutánsok foglalják el a mocsárt.

A fejlövést nem szerették Renegáték sem. Föleg sörétesböl, de az meg nem hord olyan messze. Valamit valamiért. :D

Rejtekhelyeket meg véletlenszerüen generálja a game holtestek átvizsgálásakor. Mármint a többségét. A tartalmuk marad, de csak akkor jelenik meg ha megkapod róla az infot.

Viszont lehet venni rejtekhelykoordinátát. Azok mindig fixek.

Majd amikor átérsz Agropromba, ott fogod kapni percenként a védd meg a déli/északi kijárattot, mert állandóan támadnak a banditák. ;]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#5838) Dhampir válasza Aarpok (#5836) üzenetére


Dhampir
félisten

Annak mi a neve, itt volt már szó róla?

(#5837) xFreex

Ja, érezni a keménykedést, de nekem ez azért nem jön be annyira, mert az állandó lövöldözést ugyanúgy meg tudom unni, mint a korlátozott területen való, küldetés nélküli csámborgást. :)

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5839) Dhampir válasza Dhampir (#5838) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben megtaláltam

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5840) Dhampir válasza SaGa59 (#5471) üzenetére


Dhampir
félisten

A Clear Shot projektbe végül nem fogtál bele?

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5841) SaGa59 válasza Dhampir (#5840) üzenetére


SaGa59
őstag

Még nem. Illetve valamit elkezdtem fordítgatni, és morogtam pár napig, míg rá nem jöttem, hogy valamelyik tag tájszólással dumál, azért van annyi hiba az orosz szövegben, de később valahol elkallódott a teljes szöveg, amit csináltam. Nem kizárt, hogy ez volt, de nem biztos.
Egy darabig még elvagyok azzal, amivel ősz óta küzdök. ...va hosszú a szöveg... És naponta fedezek fel újabb, későbbre elrakott részeket egyes fájlokban. A banditák dumája gyakorlatilag merő káromkodás és nagyon nehéz megtalálni a szótárakban a szöveget. Aki nem moszkvai vagy kijevi, a felét se érti, Egy szolgálatos, vagy művelt szabadúszó szövegét negyed akkora erőfeszítés lefordítani, mint a rablovicsokét.
Ami még nagyon nehéz, a fegyver "stratégiák" tartalma. Fegyvertechnikai szakzsargon, amit nagyon nem értek...
A gyógyszerek hatásmechanizmusán már átrágtam magam. Kell, mert egy ponton diagnosztizálni kell egy karaktert és kiválasztani neki a megfelelő kezelést...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5842) Dhampir válasza SaGa59 (#5841) üzenetére


Dhampir
félisten

Műszaki szöveg fordítása egy külön szakma. :K

Akkor ez a tájszólás fordítás most többről szól, mintha csak "ókanye" és "ákanye" különbsége lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5843) Dhampir


Dhampir
félisten

A Clear Sky SGM-hez jó a legutolsó hivatalos patch, vagy anélkül kell telepíteni? :F

Ilyen kicsi fájl a CS SGM; csak 43,5MB az egész? :F

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5844) Dhampir válasza Dhampir (#5843) üzenetére


Dhampir
félisten

Rádobtam az SGM-et a szinkronizált alapjáték + legutóbbi gyári patchre, de még a főmenü előtt kidobál. :D

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5845) SaGa59 válasza Dhampir (#5844) üzenetére


SaGa59
őstag

Másold be az xray_userneve.log fájl utolsó 3-4 sorát, talán meg tudjuk mondani, mi a baj.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5846) Dhampir válasza SaGa59 (#5845) üzenetére


Dhampir
félisten

Fú, még az éjszaka újra feltettem az alapjátékot és azzal toltam Kordonig. Magába szippantott a Zóna... :B

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5847) Dhampir


Dhampir
félisten

A Clear Sky SGM-hez melyik patchet kell feltenni?

Az SGM patch elég neki? (Azzal el sem indult a játék.)

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5848) SaGa59 válasza Dhampir (#5847) üzenetére


SaGa59
őstag

A google drive-omon lévő olvass-el.txt-ben benne van, mit kell felrakni és milyen sorrendben. A CS kivételével mindent le tudsz onnan tölteni. A hangolt fegyverek pontosabbak és valamivel erősebbek, mint a mod sajátjai, mert azt nagyon elrontotta a modder (szerintem). Ezek a valós megfelelőik alapján vannak egymáshoz arányítva, lőszer, csőhossz, gyakorlati pontosság, lőtáv alapján, így ebben már nincs olyan pisztoly, ami jobb, mint egy sniper csúzli.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5849) Dhampir válasza SaGa59 (#5848) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, az volt az első, hogy az utasítást elolvastam és aszerint tettem fel, de el sem indult az eredeti magyar szinkronos alapjátékra rátéve (lehet, hogy emiatt van gond a moddal) sőt még a Tages-szel is elkezdett vacakolni, holott az alapjátéknál ezt nem kérte. Szerencsére a korábbi mentéseket elmentettem, így ugyanott tudtam folytatni, ahol abbahagytam.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#5850) SaGa59 válasza Dhampir (#5849) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha magyar szinkronosra tetted, abból lehet gond. Angolra vagy oroszra próbáld...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.