Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15729) arpeen2


arpeen2
senior tag

Urak

Remélem tud valaki segíteni, elég lehetetlen probléma állt elő egy (idős) ismerősömnél. T-Home internete van otthon, egy Pirelli modem+router kombóval. Emellett adott egy vadonat új Samsung Young androidos telefon.

A helyzet a következő : a routerhez mindenféle eszközzel (kb fél tucat telefonnal, illetve több notival is használjuk, használtuk és kipróbáltuk a Pirelli WiFi-jén keresztül a netezést és minden kitűnöen működik. A Samsung telefonnal pedig kb 5-6 WiFi-hez csatlakoztam a napokban próbaképpen, mindenhol tökéletesen működik. DE a Pirelli és a S. Young egyszerűen nem tudnak kommunikálni, a telefon hitelesítési problémával megszünteti a kapcsolódást a Pirelli routerrel. MIután a szolgáltató engedelmével beléptem a router programozásába (ami az ő tulajdonuk), mindenféle titkosítással és jelszóval, jelszó nélkül, SSID broadcasttal és anélkül is próbáltam a csatalkozást, de a telefon képtelen csatalkozni a routerhez. De csak EZ a telefon, minden más eszköz tud csatlakozni. Ezen felbuzdulva, kicseréltettük a 2 napos telefont, (egy ugyanilyenre) és a hiba ugyanaz. Tömören, a telefon mindenhol tökéletesen csatalkozik, csak a Pirellihez nem, illetve a Pirellihez mindennel tudunk csatalkozni és netezni, csak az új (és már 1x kicseréltetett) telefonnal nem.

Hálás lennék ha valaki tudna segíteni, mert így mindkét szolgáltató mossa kezeit természetesen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.