Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) robee00


robee00
csendes tag

a hypertransport az mi egy processzorba? mert az alaplapom AM2-t támogat, és azt írják,hogy ha AM2+-s vagy AM3-s procit rakok bele, akkor a HT lecsökken 2000 MT/s-re. Ez mit jelent, vagy mennyi teljesítmény csökkenéssel jár?

(#502) darál0w válasza robee00 (#501) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

HT

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#503) robee00 válasza darál0w (#502) üzenetére


robee00
csendes tag

ezt én is megtaláltam, de nem nagyon értettem mit írnak ott :D

mert azért kérdezem, hogy érdemes-e lecserélnem az AMD Athlon X2 64 4000+-om egy AMD Athlon II 250-re, de az alaplapom csak AM2-s,de belemegy a 250-s, és hogy kiváncsi voltam hogy mennyit vesztek ezzel

[ Szerkesztve ]

(#504) darál0w válasza robee00 (#503) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor mind1.

legyen ennyi elég : Az első HT buszt alkalmazó esetében 800MHz-en üzemelt a kapcsolat, majd ezt követte az 1000MHz és végül a HT 3.0 szabvány bevezetésével 2600MHz-ig tolták ki a hivatalos határt (=5200 MT/s vagy 5.2 GT/s). A jelenleg forgalomban lévő desktop processzorok hivatalosan maximum 2000MHz-es (=4000 MT/s) HT busszal kerülnek forgalomba.

érdemes...össze sem hasonlíthato a 2 proci.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#505) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Van értelme használni ezt a programot: Ashampoo Core Tuner? most épp akciózzák és kb. 1500Ft körül hozzá lehetne jutni.

Sajna nemigen tudok semmit a programról, bár egész érdekes dolgokat írogatnak az oldalán és érdemleges infót sem találtam róla. Mondjuk a marketing elég megtévesztő tud néha lenni :B

Win7 x64 OS-t használok

read-only mode on the forum

(#506) darál0w válasza AtHoS (#505) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jo nagy parasztvakítás :D

nehogy megvedd.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#507) AtHoS válasza darál0w (#506) üzenetére


AtHoS
nagyúr

OK, akkor nem hagyom magam megtéveszteni :B

read-only mode on the forum

(#508) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Nem találkoztam még i5 vagy i7-es Intel rendszerrel és arra lennék kíváncsi hogyan működik a grafikus mag bennük? Tehát eleve kell egy integrált VGA-nak lennie az alaplapon és azt gyorsítja vagy önmagában valami "bővítőkártyával" lehet ezt használni? Ha veszel egy i7-es lapot és van rajta VGA csatlakozó akkor tudod használni ha nem akkor nem? :)

(#509) Воланд válasza vbbb (#508) üzenetére


Воланд
titán

Végre megjelent az Intel Sandy Bridge, ebben minden benne van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#510) darál0w válasza vbbb (#508) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt meg egy kis teszt is.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#511) Воланд válasza darál0w (#510) üzenetére


Воланд
titán

Holnap meg majd kiderítjük, hogy vajon a Sandy Bridge-re gondolt, vagy a "régebbi" i5-i7-re. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#512) darál0w válasza Воланд (#511) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mivel egyikkel se találkozott(i5-i7)...sztm a sandyrol nem is tud még :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#513) Воланд válasza darál0w (#512) üzenetére


Воланд
titán

Most már tud arról is, vagy legalábbis tudni fog róla, miután elolvasta a cikket. :D

Na, de ne off-oljuk szét a topicot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#514) darál0w válasza Воланд (#513) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

még linkelj neki gyorsan egy Llano és bulldozer topikot is, h teljes legyen a lista. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#515) Воланд válasza darál0w (#514) üzenetére


Воланд
titán

Arra meg ki kíváncsi? ;] :DDD

Nem ám, jók lesznek azok, én is várom már a bulldozert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#516) darál0w válasza Воланд (#515) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csak az a baj, h szvsz drága lesz...de mások szerint is...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#517) vbbb válasza Воланд (#509) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi, pont egy ilyen leírásra gondoltam. :)

(#518) Воланд válasza vbbb (#517) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit!

(#516) darál0w: Hát jah, szerverarchitektúrát lehozni asztali vonalra, majdnem mind az intel. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#519) vbbb válasza Воланд (#518) üzenetére


vbbb
őstag

Egy utolsó kérdés... :DDD

Ugye van 1156 és 1366-os foglalat i7esek számára. Bármelyik i7-es belemegy az 1156-os alaplapba és fordítva?
Nézegettem teszteket, de szinte semmi különbség köztük...akkor meg mi értelme?

(#520) Воланд válasza vbbb (#519) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Van a Socket 1156 foglalat, ami 1156 lábat (érintkezőt) tartalmaz és van a Socket 1366 foglalat ami 1366 lábat (érintkezőt) tartalmaz. Ez az egyik különbség. A másik a chipseteknél van. A socket 1156-hoz van a p55-ös chipset, a socket 1366-hoz meg az x58-as chipset. A kisebbik prociban csak dual channel-es memóriavezérlő van (két memóriamodul kell hozzá), a nagyobbikban tri channel (három memóriamodul kell hozzá), memória mennyiségből sem támogat ugyan annyit a két chipset, p55 max 16gb, x58 max 24 gb. Ha két vga-t használsz akkor az x58 támogatja a x16-x16 üzemmódot, míg a p55-ös "csak" a x8-x8-as üzemmódot. Az s1366-ot fel lehet fogni csúcskategóriának, míg az s1156 egy kicsit olcsóbb, de majdnem ugyan azt a teljesítményt nyújtja, sőt van ahol jobban teljesít. Meg ha jól tudom tuningban is vannak különbségek.

P55 teszt és X58 teszt, meg még egy teszt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#521) darál0w válasza vbbb (#519) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

i3 és i5 1156ba (a sandynak 1155 ) ,i7 8xx szintén 1156.

i7 9xx pedig 1366.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#522) Attix82


Attix82
őstag

Lenne egy kerdesem, roviden es tomoren :)

AMD miert gyengebb joval jatekokba mint az INTEL? [link]

(#523) vbbb válasza Воланд (#520) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi!

Körvonalazódik a kép, de minek kavarták meg ennyire...hmmm

darál0w:

Köszi!

(#524) darál0w válasza Attix82 (#522) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

aztán itt hol látod, h gyengébb? :)

~1 szinten vannak...játékok nemigen tudják kihasználni azt, amit valoban tudnak a procik...

illetve itt egy 45nm proci van összehasonlítva egy 32nmessel. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#525) Attix82 válasza darál0w (#524) üzenetére


Attix82
őstag

Hat csak nagyon feltuno, hogy egy i3as (2100 leggyengebb procija lesz ami msot megjelenik) porig alazza jatekokban az AMD csucsot... :F
Dragon age Origins ugye mar 4 magosra irodott... es ott is gyengebb az AMD.

(#526) darál0w válasza Attix82 (#525) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

porig? 3fps az eltérés :D
és mint mondtam nem összehasonlítando egy régebbi gyártmány az ujjal...most fognak jönni az uj AMDk is :U

és ismét leírom, h a játékok nem tudják kihasználni a procikban rejtőző erőt.így azt a +2 magot sem, ami az AMD "csucsban" van. :U

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#527) Attix82 válasza darál0w (#526) üzenetére


Attix82
őstag

Hat ha azt nezem 2 magos( elmeleti 4 magos)... 4 magos jatekba tobbet hozott mint a csucs AMD 6 magos ( 4 magot hasznalva).....elgondolkodtato.

2 magos jatekokba meg azert nem 3 fps....hogy van ez?

(#528) Воланд válasza Attix82 (#527) üzenetére


Воланд
titán

Továbbra sem értem (és szerintem más sem), hogy miért hasonlítasz össze egy régebbi technológiával készült procit egy új technológiával készült procival. :F
Az általad linkelt oldalon egyetlen egy játék alatt számottevő a különbség (kemény 17 fps), mégpedig a wow-nál. Ráadásul az amd eredménye 77 fps, az intelé meg 94 fps, ha a kettő között észreveszed szabad szemmel a különbséget, akkor grat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#529) Attix82 válasza Воланд (#528) üzenetére


Attix82
őstag

A kerdesem az miert van ez? Engem special egyik proci se erdekel :D....csak ugy kivancsisagbol megtudjatok magyarazni miert is van ez? Ha ugy nezem dragabb procirol van szo, + teljes 4 mag egy 4 magos jateknal.

Hat uj technologiatol meg messze van, csak kicsit helyrepofoztak....:)

[ Szerkesztve ]

(#530) Frey111 válasza Attix82 (#529) üzenetére


Frey111
csendes tag

Hali mindenki!

Szerintetek ha egy számítógép bekapcsolás után nem ad képet, azt okozhatja az, hogy rossz a processzor? :F

(#531) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

vmit nem értek! ha én AMD athlon II X4 cpu-t használok, az alaplap BIOS-ban aktivált Cool and Quiet opcióval-akkor nem kéne az órajelnek terheléstől függően változnia?
mert akármikor nézem a cpu-z-vel mindig uannyi az órajel-ha csak netezek, vagy szövszerk fut akkor is, ha video konverter fut akkor is.
az amd CnQ szoftver fel van telepítve-de minek is?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#532) darál0w válasza Attix82 (#529) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

45nm vs 32nm. ez mond vmit?

#530) Frey111 igen.

(#531) dim dim OS?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#533) dim dim válasza darál0w (#532) üzenetére


dim dim
tag

win7 x64.
de bios opció aktív, így mindegynek kéne lennie az oprendszernek.

(#534) darál0w válasza dim dim (#533) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem, mert xp alatt energiagazdálkodást be kell lőni :)

de azért nézd meg itt is...

tudod hol van?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#535) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van egy laptopom amit ha utazok viszek magammal.Egy Sempron 3500+ 1,8ghz-es proci van benne X1150 chipszeten.
Arra gondoltam lecserélem a procit benne egy Turion X2 TL-50re 2X1,6ghz.
Megéri lecserélni sokkal gyorsabb lenne mint a mostani?
Sok flash játékkal játszanék és office.
Nem találok teszteket róluk egymás ellen.

(#536) dim dim válasza darál0w (#534) üzenetére


dim dim
tag

nem, mert xp alatt energiagazdálkodást be kell lőni

milyen xp?
írom: win7 x64!

(#537) darál0w válasza dim dim (#536) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az a mondatot erre írtam : de bios opció aktív, így mindegynek kéne lennie az oprendszernek.

xp alatt hiába aktív...oprendszerben is be kell lőni. és előfordulhat win7 alatt is...

illetve tuning miatt is előfordulhat, h nem működik megfelelően.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#538) timike85 válasza dim dim (#536) üzenetére


timike85
csendes tag

Ha a teljesítménycentrikus beállítást használod, akkor nem fog változni az órajel... A biosban beállított max mhz-n fog menni.

(#539) timike85 válasza mokus1 (#535) üzenetére


timike85
csendes tag

Szerintem mindenképpen érdemes cserélned, gyorsabb is és a fogyasztása is jóval kedvezőbb. Így kíméled az akksit.

(#540) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy Acer aspire 3100 noti. Soklet S1 638 tokozású. Alaplap navaro. Sb400-as chipszett, ATI1100 VGA. Lehet ebbe a lapba x2-es processzort szerelni? És ha lehetséges merre lehet ilyen processzort fellelni?

[ Szerkesztve ]

(#541) stratova válasza csongi (#540) üzenetére


stratova
veterán

Turion 64 X2 TL processzorokat fogad a notebookod a legkésőbbi, amit kezelhet Tyler G2 stepping de vétel előtt lehetőleg próbáld ki.
Kis útmutató a K8 érás Athlon 64, Turion 64 X2 procikhoz.
Itt a PH-n is találsz esetleg itt. A manualod szerint TL-62-ig kezeli de lehet, hogy újabb biossal gyorsabbakat is csak nem nagyon éri meg a felárat TL 66-68 már nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#542) XP NINJA


XP NINJA
őstag

sziasztok

van 26K-ért phenom 2 x2 555 négymagosítva. és van athlon x4 ebben az árban

melyik a jobbb?

(#543) csongi válasza stratova (#541) üzenetére


csongi
veterán

Köszön a segítséget :R

(#544) darál0w válasza XP NINJA (#542) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nyilván a phenom...:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#545) Epiph


Epiph
tag

Urak ezt a cool and quiet -funkciót érdemes használni? Nemrég bekapcsoltam, feltettem valamit hozzá és így működik csak furcsa alaphelyzetbe 800mhz en megy a gép. Mikor odébb húzok egy megnyitott ablakot ilyen P2 es filingje van kicsit :) de mikor emelkedik az órajel jobb lesz ....

(#546) darál0w válasza Epiph (#545) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha fontos a fogyasztás, akkor igen.

viszont én lassulást nem tapasztaltam :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#547) Epiph válasza darál0w (#546) üzenetére


Epiph
tag

lassulás csak addig van amig fel nem tolja az órajelet... neked is bevankapcsolva ez a funkció?

(#548) darál0w válasza Epiph (#547) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

persze.

de én nem tapasztaltam ilyen lassulást.

mikor és hogyan is van ez?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#549) Epiph válasza darál0w (#548) üzenetére


Epiph
tag

amikor megnyitod mondjuk a sajátgépet nem teljesméretbe hanem kisablakba és ha 3100mhz en megy a proci akkor ha jobbra-balra-össze-vissza huzgálod az ablakot az asztalon lévő ikonok megse rezdülnek, ha pedíg lemegy 800mhz re akkor az ikonok kicsit belezavarodnak. Mikor megnyitok valamit azzonnal korigál és felmegy 800mhz -ről 1900ra kb ha pedig valamit futtatok akkor 3100mhz re szoval amugy észrese venni nagyon. Amúgy sokat lehet ezzel spórolni? Ha jóltudom a videókártyák is ilyenek már nem?

(#550) darál0w válasza Epiph (#549) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hmm...

hát nálam ilyen nincs.

milyen OS?

elég sokat lehet...blogomban fogyasztásteszt...sztm magáért beszél.

és igen. a VGAk is így mennek.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.