Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Nálam. Már a 1.0.11.0 van fent.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#302) Delirious


Delirious
tag

Hali! Egy Xiaomi Mi 10T Lite 5G telót cserélnék erre vagy a + verzióra. Első sorban a kamera végett cserélném, abban a reményben, hogy jobb minőségű képeket csinálna (főleg természetben és leginkább nappal), mint az öreg tesója. Vélemények, tapasztalatok? A másik elég szerintetek még pár évig a 8 GB ram vagy fontos lenne 12 GB? Játékra nem igazán használnám. Még egy dolog amoled kijelzőknél mennyire jellemző a kor haladtával a beégés? Köszi szépen!

(#303) Ba cy lus válasza Delirious (#302) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hasonlítsd össze:
Redmi Note 13 Pro 5G vs. Mi 10T Lite 5G
A főkamerája szerintem egyértelmű feljebb lépés, főleg a 2x-es szenzorzoom.

(#304) Delirious válasza Ba cy lus (#303) üzenetére


Delirious
tag

Igen köszönöm, az összehasonlításon és számos teszt elolvasásán/megnézésen már túl vagyok. A számok alapján jobb, bízom benne, hogy a való életben is az lesz, de még várok egy kicsit a vásárlással. Szeretek meghallgatni véleményeket, esetleg ha véletlen valaki pont Mi 10T Lite 5G-ről váltott volna arra is kíváncsi lennék.

(#305) kreg válasza OSERANSKY (#297) üzenetére


kreg
tag

Nem v.ok képben ezekkel a Xiaomi ROM/frissítés dolgokkal. Az enyém Vodafone-os,MIUI Global 14.0.8.0.(TNREUXM). Ez nem ugyanaz a Global mint azok amelyekre már bőven van HyperOS ? Nem akarom túllihegni ezt a dolgot,majd lesz rá amikor lesz, egyelőre még belakni se sikerült teljesen,de azért furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#306) kbyte1024 válasza kreg (#305) üzenetére


kbyte1024
veterán

Nem feltétlen, az enyém. Pl: UNREUXM plusz még a voda is belenyulhat mint a T.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#307) OSERANSKY válasza kreg (#305) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Nem liheged túl, nyugi.
Nem, a ROM-od verziószámában is benne van (TNREUXM), hogy EEA-s, azaz EU-s.
Ne aggódj, nekem Globalom van, de még nekem sem :N

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#308) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

A töltési sebességgel nálam nem stimmel valami:
32%-ról 79%-ra (47%-ot) 40 perc alatt töltötte most. Nem megy semmi a háttérben, azt is kiírja, hogy szuper-gyorstöltés, dehát ez nem az. A gsmarena mérése szerint 30 perc alatt 83%-ot lehet bele tölteni, és 15 perc alatt tölt 49%-ot, tehát ezt a 47-et kb. 14 perc alatt, nem 40 perc alatt kellett volna beletöltse. :(

(#309) kreg válasza OSERANSKY (#307) üzenetére


kreg
tag

Itt megnéztem, ilyen hogy TNREUXM nincs is a listában,UNREUXM-ből van kettő,az egyik már "Full Release" a másik még partial. Azért nem szerepel ebben a listában mert nem Global hanem EU? Kezdek belezavarodni... :))
https://c.mi.com/global

[ Szerkesztve ]

(#310) tusi_


tusi_
addikt

Sziasztok.

Tegnap vettem egy redmi 13 pro + 5G t es minden tok jo, kiveve, hogy megmaradt az a xiaomi tulajdonsag - egy mi 9 liteom volt elotte - hogy az osszes app becsukas nem mukodik, csak nagyon ritkan, egy mindig nyitva marad.
Ma frissult hyper os-re de ugyanaz.
Erre van valami trukk, hogy mindet be lehessen zarni?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#311) OSERANSKY válasza kreg (#309) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

A 'Full Release' teljes kiadás, a 'Partial' pedig részleges. Okés, akkor az UNREUXM-ből manuálisan feldobhatod, ha gondolod és engedi persze. Ha Stable Beta, akkor az Mi Pilot programosoknak szokott ált. elérhető lenni. Neked az OS1.0.11.0.UNREUXM fog kelleni. Stable-nek írja, tehát elvileg fel fog települni. A Global is ott van amúgy (OS1.0.6.0.UNRMIXM - múlt szerdán frissült nálam). Amit adtál linket, ott a ROM szekcióban még nincs feltüntetve a 13-as széria összes tagja, szóval szerintem itt nézz rá:

[link]

MINDIG a 'Recovery' verziót szedd le, és másold át a telód Downloads - downloaded_rom mappájába, aztán onnan a Frissítésnél választasd ki a fájlt a rendszerrel :K

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#312) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#308) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, mi volt a baj tegnap, noha ugyanígy kijelezte, mint ma, hogy 67W-os töltés. Ma 43%-ról 100%-ra 32 perc volt feltölteni. Ami még mindig elmarad a gsmarena mérésétől (azt még Android 13 és MIUI alatt mérték), kb. a Realme 11 Pro töltési idejének/sebességének felel meg.

(#313) Kátai válasza OSERANSKY (#311) üzenetére


Kátai
senior tag

Nekem is ilyen Global 14.0.8.0.(TNREUXM) van fent jelenleg. Nem nagyon akar frissülni akár melyen régióval próbálkozom. Ezek [link] közül melyiket javasolt feltenni az általad javasolt módszerrel? Vagy innen [link] is lehetne válogatni?

[ Szerkesztve ]

(#314) kreg válasza OSERANSKY (#311) üzenetére


kreg
tag

Oké, kösz az infót.

(#315) Kátai válasza Kátai (#313) üzenetére


Kátai
senior tag

OSERANSKY,
Ez [link] a módszer is működhet?

[ Szerkesztve ]

(#316) Diesel22


Diesel22
csendes tag

Jó áron vannak ezért sokan ezt választják!

(#317) kovácspityu


kovácspityu
újonc

Redmi 4, majd egy Redmi 9 után most egy Redmi Note 13 Pro 5G telefonom van. Szuper. Egy dolgot hiányolok(vagy csak bénázok és nem tudom beállítani): a gyorshívás lehetőségét. Az előző kettőnél a leggyakoribb hívottak - külön-külön ikonnal - a kijelzőn voltak és rákattintva, rögtön hívtam az illetőt. Most csak a tel.könyvben megkeresve tudok hívást indítani. Én vagyok a hunyó? Kösz a válaszokat :R

(#318) pdave válasza kovácspityu (#317) üzenetére


pdave
aktív tag

Google tárcsázó van rajta, ott a Kedvencek alatt találod a gyakran hívott kontaktokat. Gyanítom az előző telefonokon még a Miui saját tárcsázója volt, nem?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#319) pro96


pro96
tag

Sziasztok!
Hová tűntek a telepített appok widgetjei?
A képet még nem tudom csatolni, bocsánat...

[ Szerkesztve ]

SG S2 --->SG Gr.Pr. --->Honor 8--->Lenovo P2--->Redmi Note 8 pro--->Redmi note 13 pro 5g

(#320) kreg válasza OSERANSKY (#311) üzenetére


kreg
tag

Letöltöttem az általad ajánlott romot,bemásoltam a megfelelő mappába (aztán keresgéltem kicsit hogy ezután mi jön...),de sajnos az "adatok lekérése"- résznél közli velem hogy erre a verzióra a flash nem engedélyezett.
Na ezután nem tudom mit lehet még tenni.

(#321) pro96


pro96
tag


Szóval :)
Eddig a widget központban -- Alkalmazások több widget--- Mind volt az elérési útvonala az egyéb alkalmazások wifgetjeinek, de most a "Mind" eltűnt, így nem tudok új widgetet Még nem HyperOs :)
Lehet én vagyok a láma, vagy csak öregszem, de nem találom :)

SG S2 --->SG Gr.Pr. --->Honor 8--->Lenovo P2--->Redmi Note 8 pro--->Redmi note 13 pro 5g

(#322) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

55 perc volt 0-ról 100%-ra tölteni.

(#323) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Azért ennek a telefonnak a 200 MP-es módja minden hibája ellenére is relatíve nagyon erős. Csak össze kell vetni pl. a Honor Magic 6 Pro főkamerájának 50 MP-es képével. Ha a Note 13 Pro képét 50 MP-re lekicsinyítjük, zongorázni lehet a különbséget a Redmi Note 13 Pro javára, annyival jobb a vonalélesség, részletesség. Nem is értem, mit ír itt a cikkszerző a konklúzióban, hogy "korrekt főkamera". Ez simán felső kategóriás ez a főkamera. Mondom ezt úgy, hogy elsősorban DSLR-rel fotózok, tehát nyilván láttam már jobbat is.

[ Szerkesztve ]

(#324) niklebi


niklebi
senior tag

A telefonon a Xiaomi EU stabil HyperOs rom van. Bármit csinálok nem működik a Sim kártya aktiválás a telefonon. A Mi fiókban látszik a telefon, de azt írja, hogy nincs Sim kártya a telefonban. A kártya Telekomos Domino kártya, ami a slot1 helyen van, és van esim a slot2-ben is, igaz az multisim. A multisim addig nem működik amíg a másik kártyát nem látja a telefon. Mit lehet ilyen esetben csinálni?

(#325) Delirious válasza Ba cy lus (#323) üzenetére


Delirious
tag

Szia! Hogyan csinálod az 50 MP-re kicsinyítést? Ha hosszú, dobnál esetleg egy pm-et? Köszi!

(#326) Ba cy lus válasza Delirious (#325) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pl.
Irfanview
CTRL+R
Set new size in MegaPixel
A Size method alatt érdemes beállítani a legjobb minőséget (Lanczos (slowest)).

Telefonon belül pedig a Galérián belüli szerkesztő emlékeim szerint alapból max. 50 MP-es képet ment el, tehát ezt a 200 MP-est leméretezi annyira. Bár még nem hasonlítgattam, hogy ugyanolyan jó minőségű-e.

(#327) kreg


kreg
tag

Alapból ez a tré Google telefon app van,de ez nem igazán tetszik nekem. Lehetséges valahogy a Xiaomi saját tárcsázóját felhegeszteni? Egy apk-t próbáltam,sajnos nem működött. Van olyan verzió amelyik fog,vagy ne is próbálkozzak ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#328) OSERANSKY válasza Kátai (#313) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Neked az EUROPE-os HyperOS 1.0.11.0.UNREUXM fel kellene hogy menjen. A másik oldalt, amit belinkeltél, sajnos nem ismerem...

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#329) OSERANSKY válasza kreg (#314) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Igazán nincs mit.

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#330) OSERANSKY válasza Kátai (#315) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Ezt a Xiaomiui appot nem javaslom. Mi Community-ben sokan panaszkodtak rá, viszont vannak akik használják. Külső appot én nem ajánlok frissítésekhez semmiképpen.

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#331) OSERANSKY válasza kreg (#320) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Egy pillanatképet tudnál esetleg küldeni?
A Recovery-s verziót töltötted le?
És simán a Frissítéseken belül betallóztad neki a fájlt?

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#332) Kátai válasza OSERANSKY (#328) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi. Az OTA Update-t vagy a Recovery ROM-t töltsem le?

(#333) Threant válasza kreg (#305) üzenetére


Threant
tag

Szia, én arról váltottam, minden szép és jó, egyedül az üzenetkezelés és kijelzés ami nekem nem tetszik. Néha jelez (gmail, Viber, Messenger) néha meg nem, ahogy éppen kedve tartja. Üzenetjelző LED nincs!

(#334) kreg válasza OSERANSKY (#331) üzenetére


kreg
tag

Igen mindent így csináltam ,de hibaüzenettel leállt a folyamat. Akartam csinálni róla képet,de ahogy most wifivel beléptem oda egyből feldobta hogy van elérhető frissítés... ráadásul pont az amit manuálisan nem sikerült telepíteni. Érdekes. Most jön lefelé, kíváncsi vagyok mi lesz ebbol

(#335) kreg


kreg
tag

Mondjuk azt valaki elmagyarázhatná hogy miként lehet ide képet beilleszteni (pl a telefon galériájából) mert rohadtul nem vágom... :W

(#336) kbyte1024 válasza kreg (#335) üzenetére


kbyte1024
veterán

Nézd. Ott van hogy kepfeltoltes, tallozas, konvertáló JPG, majd beilleszt.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#337) kreg válasza kbyte1024 (#336) üzenetére


kreg
tag

Köszi. Amilyen marha v.ok,felül a kép beszúrása ikont nyomkodtam... :W

[ Szerkesztve ]

(#338) kbyte1024 válasza kreg (#337) üzenetére


kbyte1024
veterán

Semmi gond :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#339) attak79


attak79
tag

Tnreuxm-re is megjött a hyper,angol régión :)

(#340) janakbacsi válasza kreg (#327) üzenetére


janakbacsi
őstag

szerintem csak bootloader nyitás, és xaomi.eu rom felrakása után lesz miui tárcsázód hívásrögzítési lehetőséggel. a google tárcsázót én is rühellem. nekem egy telefon megvásárlása után az első dolog mindig a bootloader kinyitása, de sokan ódzkodnak ettől.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#341) OSERANSKY válasza Kátai (#332) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Először az OTA-t próbáld, de egyébként a Recovery ROM is fel kell hogy menjen. A Fastboot verziót kerüld el. Az más tészta.

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#342) OSERANSKY válasza kreg (#334) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Szolgáltatói kínlódás, megint. Vagyis még mindig. Visszatartják, ellenőrzik, remélem belenyúlni nem nyúlnak bele. Igen, vannak érdekes dolgok... A Frissítések téma nagyon izgalmas manapság :)

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#343) kreg válasza OSERANSKY (#342) üzenetére


kreg
tag

Végül lejött OTA-n szépen, aztán (jó lassan) fel is települt.
Egyelőre nem vagyok tőle elragadtatva. Egy hülye kérdés :TNREUMX volt,most UN lett,ez normális? :DD

(#344) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Á, sokkal lassabb a töltés, mint MIUI-val volt. Most "alig" 45-50 percig töltötte 50-ről 100%-ra. Ez mi? Pedig minden be van állítva, nem optimalizált a töltés, még a "Töltés felgyorsítása" funkciót is bepipáltam, de még mintha lassabb lenne a töltés, mint nélküle. Hiába jelzi ki, hogy 67W-os szuper-gyorstöltés, a valóságban ez még a 33W-osnak sem felel meg. :(

(#345) pdave válasza Ba cy lus (#344) üzenetére


pdave
aktív tag

saját gyári kábelét használod? valahol olvastam, hogy csak azzal tudja a gyorstöltést

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#346) Ba cy lus válasza pdave (#345) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt. Kíváncsi lennék egy olyan tesztre, ahol HyperOS alatt mérték a töltési sebességet. Nekem eddig a leggyorsabb 0-ról 100-ra az 55 perc. Egyébként hullámzik a töltési teljesítmény, függetlenül attól, hogy mindegyik esetben "szuper-gyorstöltést" jelez ki.

(#347) atytoth1


atytoth1
csendes tag

Esetleg valakit érdekelhet?
Eladó (Redmi Note 13 pro 5g, Poco x6 5g) bontatlan, sosem használt:
2 db tok (egyik ütésálló, mindkettő belső oldala plüss bevonatos)
2 db üveg kijelzővédő
2 db kameravédő
Párnázott hungarocell dobozban tudom küldeni, postán, vagy Foxpost-al.
4000 Ft lenne a teljes csomag.
(korábban rendeltem, de nem tudtam megvárni az érkezését, ezért vettem üzletből.., most érkezett meg így felesleges)

[ Szerkesztve ]

(#348) OldMike válasza Ba cy lus (#322) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Újonc vagyok ezzel a telefonnal. A legelső használat előtt le kell-e meríteni az akkumulátort teljesen, utána teljesen feltölteni, és csak akkor elkezdeni a használatot? Valahol ezt olvastam, de nem tűnt teljesen autentikusnak. Köszönöm.

42LM660S

(#349) mcharles


mcharles
csendes tag

Sziasztok!
Új telefont szeretnék venni. A Telekomnál néztem ezt, illetve a Samsung A54-et. Alapvetően a jobb minőségű kamera volna fontos (főkamera elsősorban) A Mobilaréna csak 7 pontot adott a note 13 pro-ra, a dxomart.com viszont még a Samu S 21-nél is jobbnak hozza ki. (mondjuk én nem mindig értem a Mobilaréna logikáját). Tudna valaki véleményt mondani?

(#350) kbyte1024 válasza mcharles (#349) üzenetére


kbyte1024
veterán

A 54-rol váltottam,nyugodtan vedd ezt :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.