Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Shyciii válasza hege21 (#750) üzenetére


Shyciii
veterán

Szigorúan Miuihu Lite V6.

(#752) HUNgabus válasza Dava (#748) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Működik ! Nem tudom hogy ez most jó hogy ennyire védik a rendszert, vagy rossz hogy ennyire bele kell mászni egy szutyok óra widget miatt is.

Lassan egész használható lesz a rendszer... :C

[ Szerkesztve ]

(#753) hege21 válasza Shyciii (#751) üzenetére


hege21
senior tag

Mi4 nincs lite rom....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#754) Shyciii válasza hege21 (#753) üzenetére


Shyciii
veterán

Vagy mégis...:miui_MI3WMI4W_5.2.6_4.4.4.zip Angol/Kínai ROM EZ az alap rom, ezt könnyítették ki, meg egy-két változtatás.

[ Szerkesztve ]

(#755) hege21 válasza Shyciii (#754) üzenetére


hege21
senior tag

Igaz,de nekem túl csupaszított :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#756) Shyciii válasza hege21 (#755) üzenetére


Shyciii
veterán

Mi hiányzik belőle neked?
Amúgy a mienkre szintúgy elérhető Ivan által kreált, és elég jó állapotban levő Lollipop is. Szerintem 1-2 hónap múlva ki is fogom próbálni, mert annyira jól halad vele, hogy már a Xiaomi azon gondolkodik, hogy a Lollipop-os MIUI kernelének át fogja venni Ivan "ügyködését" :)

(#757) hege21 válasza Shyciii (#756) üzenetére


hege21
senior tag

Xiaomi fiók használatban van....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#758) Shyciii válasza hege21 (#757) üzenetére


Shyciii
veterán

Komoly? Uhh...Én azt magamtól is elkezdtem gyomlálni ahogy tudtam, míg erre rá nem akadtam. Nekem csak Google fiók van, és TB-os mentések. Mindenki kínai program, beállítás, framework így nekem vacak erőforrás-zabáló program csak.

(#759) hege21 válasza Shyciii (#758) üzenetére


hege21
senior tag

Üzemidőn is megmutatkozik?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#760) Barthezz2 válasza Shyciii (#758) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is használom. Smsek mentése, képek mentése(onedrive mellett), de mondjuk a find my phone is jól jöhet, ha baj van..

Everybody lies.

(#761) Shyciii válasza Barthezz2 (#760) üzenetére


Shyciii
veterán

Barthezz2

Programok, sms-ek mentése Titanium Backuppal csinálom. Képek, zenék mentését meg wifin keresztül időnként másolom, szinkronizálom a winyómmal, vagy ne adj isten a google drive-al (Titanium Backup is tud oda menteni). Ezekért nekem teljesen felesleges még egy fiókot, és erőforrást fenttartanom.

hege21

Most pl kőkemény játékkal tarkítva (kis angry birds season, Real racing 3, Drone: Shadow Strike), állandó szinkron gmail, weather, 3G kapcsolat, wifi, kis iGO teszt GPS-el, facebook messenger folyamatos kapcsolat, időnként faceboook, instagramra ránézve, kb 20 percnyi telefonálással most épp 1 nap 13 órája és 58 perce megy egy töltéssel, és 2 óra 46 perces kijelzőidővel, és van még 39% akksi.

[ Szerkesztve ]

(#762) Barthezz2 válasza Shyciii (#761) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Normális kihasználtság mellett, szerintem észre se veszed azt a pár percet, amit nyersz vele..

Everybody lies.

(#763) Shyciii válasza Barthezz2 (#762) üzenetére


Shyciii
veterán

Az attól függ. Nekem a gyári MIUI-val sosem sikerült ilyen, vagy ehhez hasonló időt elérnem. Az viszont sajnos tény, hogy a MIUI v6 alvó fogyasztása eléri az 1,00-1,2%-ot óránként, ami nagyon sok. Ezen jó lenne, ha javítanának, mert egy sima 4.4.2 vagy 4.4.4-es androidon jópár készüléknél ilyen esetekben el tudtam érni a 0,3-0,5% csökkenést óránként, vagyis deep sleep-ben alig-alig fogyasztottak.

[ Szerkesztve ]

(#764) Barthezz2 válasza Shyciii (#763) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

1 nap 15 óra, 7 óra kijelzővel, vagy volt már 2 nap 5 és fél óra kijelzővel. Semmit nem gyomlálok, semmit nem kapcsolgatok. Multi weekly v6.

Gsam szerint az átlag(tavaly október óta) 1 nap 10 óra, 5 óra kijelzővel. És ebben benne van, hogy melóban alig, vagy egyáltalán nincs térerő, és úgy is be van kapcsolva a mobilnetem.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#765) Shyciii válasza Barthezz2 (#764) üzenetére


Shyciii
veterán

Mennyit és mit játszol rajta?

(#766) Barthezz2 válasza Shyciii (#765) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Semmit. Netezek, egy rakat fiók szinkronizál, fb, Instagram, 3 mail, zene(átlag 3 óra nap), stb..

Everybody lies.

(#767) Shyciii válasza Barthezz2 (#766) üzenetére


Shyciii
veterán

Értem. Nuku játékkal, csak web, chat, fb, telefonálás, email-el sikerült valamivel 8 óra alatti kijelzőhasználatot elérnem nekem is, de nálam hardcore használatban van egy jó adag játék is. A Real Racing 3 pedig zabál, nem keveset...(mondjuk már az Angry Birds Season is amióta felduzzadt a tartalma, vagy csak rosszul optimalizálták az elmúlt 1 évben).

(#768) Barthezz2 válasza Shyciii (#767) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nade ha a kezemben van, és játékot tolok órákat, akkor meg mit számít egy háttérben néha szinkronizáló micloud.. És onnan indultunk ki, én arra írtam, amit.

Everybody lies.

(#769) Shyciii válasza Barthezz2 (#768) üzenetére


Shyciii
veterán

Onnan, hogy nekem a teljes verzióval mégiscsak rosszabb értékek jöttek össze, ráadásul jól mérhetően. Amúgy meg a sok a kigyomlált cucc sem 1-2MB, hanem több, és nekem csak 16MB-os készülék van, és ugye nem bővíthető (sajnos) :)

(#770) Dava válasza HUNgabus (#752) üzenetére


Dava
tag

Nekem tetszik, hogy ilyen. Először én sem értettem, hogy mi van, azt hittem hogy Google meg egyéb külső appokat el se tud indítani autostarttal, ami nagyon gáz lenne. Így viszont legalább te döntöd el, hogy mi indulhat és mi nem, és csak egyszer kell beállítani :)

Más: MIUI alap zene appot használtok, vagy külsőt? Már az official MIUI fórumba is beírtam ezt, nem sok sikerrel: Elég idegesítő, hogy be kell jelentkezni a Mi accountba ahhoz, hogy hozzáférj a saját zenéidhez. Nem lenne olyan idegesítő, ha magától belépne, de először mindig azt írja 'not logged in', bele kell mennem az account menübe, ott végre megtalálja az accountomat, vissza kell lépnem a zenéhez, viszont ott még mindig 'not logged in'. Át kell mennem az online fülre, majd vissza a localra, és csak akkor látja végre rendesen.

Általában aePlayert használok, de ugye a 'natív zenevezérlő', ami ott a lehúzható toggle gombok felett van, az csak az alap lejátszót tudja vezérelni...

Ez a magyar MIUI-ban is ilyen bugos? Kérdeztem nem lehetne e egy gombot belerakni, amivel az online streaming részét inaktiválni lehetne, de azt írták hogy hát az nagyon népszerű Kínában :W

Azt is kértem, hogy akkor azt a toggle feletti vezérlőt lehessen átirányítani külső zene appra, de nem.

[ Szerkesztve ]

(#771) Digojr válasza Dava (#770) üzenetére


Digojr
csendes tag

Küldtem pü-t. :)

info@miuiszerviz.hu

(#772) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Most adom el a Note3-at mert nagy a méret a 16 éves fiamnak. Xiaomi Mi4 , S5 és Alpha a lehetséges utód. Van itt aki esetleg S5ről váltott vagy használta párhuzamosan valamelyiket a Mi4 mellett? Tapasztalatok vagy javaslatok?

Rappi

(#773) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Megjött a mikulás :))

Jó ez a fehér tölgy is, élőben tetszik. De azért bánom kicsit még, hogy elcseszték a bambuszt, mert még mindig az a favoritom.

Mikey viszont nem frankó.. Vagyis maga a "hardver" ok az app viszont el sem indul, és nem nagyon akar működni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#774) TomPack válasza Barthezz2 (#773) üzenetére


TomPack
őstag

És milyen? Fàból van? A belső fele is? Nekem még nem jött meg, és amit itthon vettem egy kollegàtól, eddig mindnenki azt mondta rà, hogy baràzdàlt műanyag. :D Nem tudom megàllapítani, hogy tényleg fa-e.

(#775) Barthezz2 válasza TomPack (#774) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Belső fele tuti műanyag, muszáj is, ha fa lenne első alkalommal törnéd le a felfogató pöcköket. Egy nagyon vékony réteg van rá felhordva kívülről. Szerintem nem műanyag, teljesen más a tapintása. Nekem bejön.

Everybody lies.

(#776) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Aki már huzomosabb ideje használja a telót, folyamatos wifivel kb mennyi időt megy a készülék?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#778) TomPack válasza Barthezz2 (#775) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem egy picit műanyagérzetem van, a belseje műanyag az tuti. Kívül barázdált, és fura fogása van, nem tudom mihez hasonlítani. :D

Kíváncsi leszek arra, ami majd az Ibuygo-ról jön. Az egyik eladó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#779) hege21


hege21
senior tag

Kis segítséget kérnék....
Feltettem R11 Cwm recoveryt utánna visszatértem a gyárira,de már nem indult el...
Most így recovery nélkül vagyok pár napja....
Hogyan tudnám vissza csalogatni

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#780) Barthezz2 válasza TomPack (#778) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem fa, de hogy nem műanyag, az tuti. Mármint kívül.

Gabe123: Hát ez így sokat nem mond, hogy folyamatos wifi. Ha csak be van kapcsolva se ugyan annyi, meg ha egész nap film letöltés megy rajt se.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#781) Shyciii válasza TomPack (#778) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem ez az egyik ami tetszik hátlapnak, mert ez illik a feete előlaphoz :)

(#782) hege21 válasza hege21 (#779) üzenetére


hege21
senior tag

Fastboot Rom megoldotta.... :C

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#783) Shyciii


Shyciii
veterán

No végre bekerült az új developer verzióba a smartcover opció, persze igencsak felemás módon. Ki-be lehet kapcsolni, semmi más. Bezzeg azt nem tették bele, hogy én választhassam ki, hogy a smartcover funkciót használva az asztalra dobjon, vagy a lockscreen-re. Régen olyan jó és gazdag funkciókkal bírt a MIUI, lazán megelőzte a CM-eket, de most...Egy CM Rom 100x jobban konfigurálható, több funkcióval bír, és legfőképp hallgatnak a felhasználókra, hogy mit szeretnének.

(#784) TomPack válasza Shyciii (#781) üzenetére


TomPack
őstag

Feketéhez én is ezt venném, de a fehérhez is jól mutat! :)

(#785) Gabe123 válasza Barthezz2 (#780) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Értem. Azért kérdeztem mert nagyon gyorsan merült de ránéztem a batteryre és a twitter 44% volt úgy hogy twitterem sincs. Egyenlőre alap rendszer. Gyári formáztam , most próbáltam csak facebook app-al és folyamatos wifivel mennyit megy, eddig jó szóval akkor volt valami app ami beragadhatott.
Egyébként melyik custom romot érdemes feltenni, ami stabil és jó(nem kell hogy Magyar legyen)?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#786) Shyciii válasza TomPack (#784) üzenetére


Shyciii
veterán

Feketéből mintha valakinél láttam volna matt hátlapot is. Kerestem neten, de nemigen találtam. Valahol valami link ahol az összes fajta hátlap "gyűjtemény" fent van? Mert ha egyszer találok egy normális bugatti tokot a telóhoz, akkor lekerül ez a smartcover, és akkor kellene egy jó hátlap :)

(#787) Barthezz2 válasza Shyciii (#786) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam. Aliexpress. Keress rá, hogy xiaomi mi4 és tálalni fogsz egy rakatot. De minőségben azért alább van, mint ezek az origi hátlapok, de nem rosszak.

Gabe123: weekly miui v6-al használom én.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#788) Shyciii válasza Barthezz2 (#787) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi, megsasolom akkor, csak majd ha kicsit több időm lesz, mert még ha cover szóra is rákeresek akkor is van 7000 találat :)

(#789) porkiy


porkiy
aktív tag

Megérkezett a MIKey, működik rendesen, csak egy bibi van: lezárt képernyőnél megnyomódik a zsebben és elkezd szövegelni, hogy a hangalapú kereséshez oldjam fel a képernyőt. A hang alapú keresést hol lehet kikapcsolni? Ez google-s cucc, nem?

(#790) Barthezz2 válasza Shyciii (#788) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jah, de egy rakat ugyan az. Az első 10-20 oldalt ha végignézed, biztos fogsz találni. Érdemes azért körülnézni, és nem az elsőre lecsapni, mert bár egyformák, lehet mégse. Eladókat csekkold, meg az értékeléseket, és akkor nem lehet baj :)

(#789) porkiy:
Mikey app beállításai közt le lehet tiltani, hogy ne működjön lezárt képernyőnél.

Everybody lies.

(#791) porkiy válasza Barthezz2 (#790) üzenetére


porkiy
aktív tag

De ha letiltom akkor nem csak a lezárt képernyőnél, hanem egyáltalán nem működik, nincs olyan opció, hogy csak aktív képernyőnél....

(#792) porkiy válasza porkiy (#791) üzenetére


porkiy
aktív tag

Letöröltem a Google-t.

(#793) Barthezz2 válasza porkiy (#791) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De ne az appot tiltsd le.. A mikey appot ha elindítod, ott van a beállítások közt, hogy "use proximity sensor". Azt kapcsold be. Ez kvázi a zsebzár a MIUI-ban, így zsebben nem fog működni.

Pff.. ez meg nem ér semmit, mert hosszan nyomásra akkor is bejön.. Ez szerintem bug lesz akkor..

Mondjuk az a jó, hogy kikapcsolt képernyőnél hosszan nyomva feljön egy szürke ablak inicializálás felirattal, meg bemondja, hogy kérjük várjon, de aztán meg nem történik semmi. 2 perce így van..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#794) szaszapi


szaszapi
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm vett egy ilyen telefont,a gyári romban van magyar nyelv,de kb mintha webfordításos lenne az egész.Segítenétek melyik a legstabilabb, legajánlottabb rom most jelenleg amivel nincsenek gondok?

Köszönöm!

(#795) porkiy válasza Barthezz2 (#793) üzenetére


porkiy
aktív tag

A porxi be volt kapcsolva, amit írtál, de akkor is szövegelt a zsebben, google nélkül nem. Viszont kiszedtem-visszaraktam a key-t és kb 10-ik csatlakozásra ismerte csak fel...

(#796) hege21 válasza porkiy (#795) üzenetére


hege21
senior tag

Mikeyt mikor bebugod a gombot nem szabad megnyomni,ez a titka....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#797) Gabe123 válasza Barthezz2 (#787) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Erre egy linket tudnál adni? Konkértan nincs bajom a gyárival de a battery use -nál megint 34%-ot ír a twitterre, ez le lehet valahogy tiltani/törölni?
Miumi : V6.11.2.0.KXDCNBJ

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#798) Barthezz2 válasza Gabe123 (#797) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Beállítások, alkalmazások, itt keresd meg twittert és tiltsd le. De ha nem használod, egyszerűbb ha törlöd.

Rom: [link]

Everybody lies.

(#799) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

9H-s üvegre rárakni egy fóliát is, mennyire gáz? :D

Everybody lies.

(#800) Shyciii válasza Barthezz2 (#799) üzenetére


Shyciii
veterán

Megnéztem pár oldalnyi cuccot, és azt nem találtam mint egyszer ide betette valaki.
Csak ezt találtam, ami kép alapján jól néz ki, de rendes nagyobb képet nem találtam róla, nem tom milyen lehet ez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.