Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Tomi_Ohl válasza stjopa (#5950) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia!
Én ezt olvastam nemrég a Vodafone-ról: "Elkezdték átcsoportosítani az 1800MHz-es 2G frekvenciákat 4G-re, amin ugye csak adat megy már, hang nem, így jobban tömöríteniük kell, és rosszabb lesz a hang"
Ez akár magyarázat is lehetne, bár akkor valószínűleg másnál is kéne lennie ilyen problémának...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5952) hampidampi


hampidampi
senior tag

Feleségem Mi4-ese az utóbbi 2-3 hónapban rendszeresen azt csinálja, hogy megszűnik a kijelző érintés érzékelése. Sem a képernyő tapizás, sem az érintő gombok nem működnek. A hangerő és power igen. 5-6 újraindítás általában helyre rázza egy darabig, de 1-2 nap után újra előjön ez a roppant idegesítő hiba.
Szoftverből a mindig aktuális MIUIHU van rajta. TWRP is van fent és ha elmegy az érintés érzékelés, az alatt sem működik. OTG-n egér megy.
Tudtok esetleg erre mondani valamit, találkozott már más is ilyen hibával?

(#5953) Tomi_Ohl válasza hampidampi (#5952) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha még TWRP-ben sem működik, akkor az erősen hardverhibára enged következtetni, az viszont fura, hogy az újraindítások helyrehozzák. Nem lehet, hogy csak a nyomkodástól javul meg?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5954) hampidampi válasza Tomi_Ohl (#5953) üzenetére


hampidampi
senior tag

Menet közben nyomkodástól nem javul meg, csak ha újraindítjuk párszor.

(#5955) molnarpeter válasza hampidampi (#5954) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Data-cache wipe volt, vagy csak frissítés? Megpróbálnám újrahúzni, lehet valami beakad.

[ Szerkesztve ]

(#5956) hampidampi válasza molnarpeter (#5955) üzenetére


hampidampi
senior tag

TWRP-ből csináltam biztonsági mentést (OTG egérrel), aztán egy teljes wipe-ot (kivéve system). Sajnos a wipe-olt rendszerrel is ez volt a helyzet. Így visszatöltöttem a biztonsági mentést.

(#5957) carr


carr
őstag

Urak! korábban gyári bootolással rendberakott telefont anyukám sikeresen lenullázta, vagy nem tudom mit csinált. de mivel most nem tudok vele beszélni, ezt írta:
"A telóm megadta magát! jött egy figura "fastbout" szóval. kikapcsoltam és nem tudom újraindítani. azt mondja, hogy nincs mobilhálózat. a csekket tegnap fizettem be. igaz nem küldtem el emailbe mert nem bírtam. pusz anya"
Valakinek tipp, hogy ez mi lehet? fastboot módba nem tudja rakni, max frissítéssel. Helyrehozható?
Help!

OFF

Vaklárma! huh... o.O :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5958) stjopa válasza Tomi_Ohl (#5951) üzenetére


stjopa
csendes újonc

Üdv újra!
Köszönöm a korábbi választ! Sajnos továbbra sincs konkrét megoldás a problémámra. De még nem adtam fel. Most épp ott tartok, hogy 4.4 alapú ROM van fent, kizárólag 2G-n használom és a hanghiba csak a kimenő hívásoknál jelentkezik. Viszont, amikor beszélgetés közben elindítom a hangfelvétel funkciót, azonnal megjavul, ha kikapcsolom, azonnal újra rossz lesz. Kipróbálom még egy frissebb ROM-al, meglátjuk mi lesz. Ha ezek alapján valakinek lenne még ötlete, nagyon megköszönném.

(#5959) ZolkoW válasza stjopa (#5958) üzenetére


ZolkoW
őstag

biztos próbáltad, de ha automatikusan minden hívást rögzítesz?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#5960) stjopa válasza ZolkoW (#5959) üzenetére


stjopa
csendes újonc

Igen, ha más nem marad, akkor az lesz a "megoldás". :)

(#5961) safranek322 válasza stjopa (#5960) üzenetére


safranek322
csendes tag

Csak ne felejtsd el bemondani minden hívás elején hogy "a hívást minőségbiztosítás céljából rögzítjük".. :DD

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#5962) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Van nálam egy Mi4 LTE, a MI logónál nem jut tovább, de fastboot-módba betudok lépni vele. Hogyan tudnék bele életet lehelni? Tudnátok adni egy linket, amin elindulhatok? Köszi előre is! :R

(#5963) ZolkoW válasza TomPack (#5962) üzenetére


ZolkoW
őstag

Fastboot romot találtál? régen volt, de PC-re dugva volt egy kezelőprogram, amin keresztül az aktuális globál vagy kínai fastboot romot lerántotta, és fel is telepítette. de alaposan elfelejtettem már a dolgokat, talán lesz valaki, aki jobban képben van. a topicban is találsz szerintem bővebb leírást.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#5964) TomPack válasza ZolkoW (#5963) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi szépen, megoldódott! Találtam rá fastboot romot a xiaomi oldalán, és MiFlash-el szépen felment. A legújabb MiFlash nem volt jó hozzá, 1Mp alatt végzett, és persze nem lett jó. Régebbit kellett keresnem.

(#5965) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok! Remélem van itt még valaki és tud is rajtam segíteni. A reggel (csak mert eddig lusta voltam) frissítettem a párom MI4-esén a rendszert. Olyan gondja akadt, hogy nem találja a régi, jól megszokott csengőhangjait. Ha valaki el tudná menteni a saját készülékéről az eredeti (bocs, MIUI 9.5.2.0 előtti)csengőhangokat és hozzám eljuttatni, nagyon megköszönném.
Amúgy jól látom, hogy az Android verzió visszafele lépett? A korábbi verzió emlékeim szerint Oreós volt, most meg 6-ost ír. Mi a fene? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5966) Tomi_Ohl válasza geprombolo (#5965) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia!

A csengőhangok nekem sincsenek meg, de tölts le egy régebbi romot xiaomi.eu-ról, abból ki tudod csomagolni (system/media/audio mappa, ha jól emlékszem).

Az Android sosem volt oreós erre a telefonra, a 6.0 az utolsó hivatalosan elérhető kiadás.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5967) geprombolo válasza Tomi_Ohl (#5966) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi :R : Egyelőre nem nagyon boldogulok az oldallal, a letöltési oldal, amire küld, az meg tele van olyan romokkal, amik nem a MI4-hez valóak, többszáz közül kicsit nehéz lesz kibogarászni, hogy melyik is jó...
Esetleg valaki egy konkrét linket egy MIUI8-as Globalhoz nem tud adni? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5968) aytukabozs válasza geprombolo (#5967) üzenetére


aytukabozs
addikt

De neked csak csengőhangok kellenek, ahoz nem mindegy milyen telefon romjából csomagolod ki? :)

btw, itt egy régebbi rom, a fentebb ajánlott oldalról, mi4-hez.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5969) geprombolo válasza aytukabozs (#5968) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az igazság az, hogy fogalmam sincs, mekkora különbség van két hasonló időpontban kihozott rom között, ezért igyekeztem ragaszkodnia MI4-hez. A linket köszönöm szépen, már jön lefele :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5970) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, újabb kérdésem van: a MI4-es telefon-alkalmazását le lehet valahonnan tölteni más készülékekre? A párom másik telóján Lineage android 7.1-es fut, valami olyan telefon appal, ami még engem is elképeszt, hogy mekkora egy rakat sz*r! Azt szeretném lecserélni a megszokott és jól bevált MI-s telefon alkalmazásra. Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5971) Tomi_Ohl válasza geprombolo (#5970) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia,
Sajnos ez a MIUI rendszeralkalmazás nem érhető el más rendszerekre.
Én Lineage alatt a Google-féle Dialer appot szoktam használni, de van egy olyan érzésem, hogy az sem tetszene, ha az alap nem tetszik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5972) Fulee válasza stjopa (#5950) üzenetére


Fulee
csendes tag

Ez nálam is előfordul mostanában , azóta amióta LTE hálózaton is működik a Vodánál , újraindítás után jó egy ideig, aztán megint elromlik , időm még nem volt kipróbálni egy tiszta telepítést vagy más egyéb , majd később

Szép lagos napot !

(#5973) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok, erről a telefonról váltanék, tudnátok tanácsot adni?
Akik rendlkeztek ezzel a készülékkel, mire váltottak?
Nagyon keresem az utódját, de nem tudok dönteni.
Felmerült LG G6 (70 Eft) és Xiaomi Mi Mix 2s (105 Eft), ajánlottak LG V30-at is (120 E ft) de nem tudok dönteni. Kamerában szeretnék előre lépést főleg rossz fényviszonyok között. Tudom hogy sose csinálok mobillal olyan képet mint akár egy kompaktal géppel, de azért szeretném hogy ne legyen olyan krumpli mint a mostani :)
Köszönöm szépen ha tudtok segteni!

(#5974) hege21 válasza Gerr'y (#5973) üzenetére


hege21
senior tag

Én MI6 vettem,nekem bejön,de ügye b20 ebbe sincs :)
Kamerában szeretnél fejlődni akkor Huawei P20 Pro :DD

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#5975) ZolkoW válasza Gerr'y (#5973) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezek közül szerintem mindegyik előrelépés lesz kamerában, de úgy tippelem, hogy legjobban a V30. Én a Mix2s-t venném :)
Mix2 van egy kollégának, az elég korrekt darabnak tűnik, én azért nem azt választottam cégesnek, mert ki akartam próbálni mást is, natúrabb Androiddal. Egyébként saját telónak egy P10 lite-ot választottam utódjául, ebben erősen közrejátszott, hogy szolgáltatótól jó áron kaptam, de nem is bántam meg. A Mi4-emet azóta is anyukám használja gond nélkül.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#5976) Tomi_Ohl válasza Gerr'y (#5973) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia,
Én az elődről (Mi3) váltottam Mi5S-re. Kamera terén van érezhető előrelépés, éjszaka is, csak az OIS hiányzik (viszont az általad felsorolt készülékeknél ez megvan).
Ha most kéne váltanom, akkor valószínűleg a Mi Mix 2S-t választanám, csúcs kamera, még elfogadható méret.
A G6-nak 2016-os hardvere van, és bár most olyat használok, 2018 végén már újabbat vennék.
A V30 is elég jól néz ki, bár kicsit tartok az LG modellektől a sok alaplap/tárhelyhibás készülékük miatt, de a V30 már talán nem érintett. Ebben meg a 2017-es csúcs snapdragon van, szóval kicsit gyengébb a Mix 2S-től, de talán olcsóbban be lehet szerezni.
Száz szónak is egy a vége, a Mix 2S szerintem most a legjobb választás, ha valaki notchmentes telefont keres. Nagyon rendben van a kamerája (ugyanaz, mint a Mi8-ban), a felsoroltak közül ebben van a legnagyobb akku és a legerősebb is, nekem személy szerint a MIUI is bejön (gesztusokkal külön élmény használni).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5977) Tomi_Ohl válasza Gerr'y (#5973) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Bocsi, duplikáció

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5978) Gerr'y válasza Tomi_Ohl (#5976) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Szia!
Koszonom hogy elmontad a tapasztalatd es a tobbieknek is koszonom a visszajelzeseket.
Vegul hirtelen felindulasbol, mert mar nagyon elegem volt a tokolesbol (rengeteg idot elvisz a tesztek bujasa) rendeltem BD-rol egy O6 keszuleket.
LG G6-ot elvetettem a regebbi hardver es tamogatottsag kerdessege miatt, V30-at pedig az ara miatt. Xiaomi Mi Mix 2s-nel kicsivel volt dragabb a Oneplus 6, de ugy lattam este jobb kepeket keszit es a videozas alatt is jobban mukodik az optikai stabilizator.
Par het es kiderul jol dontottem-e.

(#5979) Tomi_Ohl válasza Gerr'y (#5978) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Na ja, a Oneplus a másik márka, amit általában tudok ajánlani. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5980) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Sziasztok
Mi a legfrissebb rom amit fel lehet tenni erre a telóra? Mi4 lte
Jó vakami custom rom is
Most 9.5.7.0-ás globál stabil van rajta 2017. 06.-os biztonsági szinttel droid 6.0.1.
A kinai 10es miui felrakható?
És tartalmaz magyar nyelvet?

(#5981) Tomi_Ohl válasza Sgr_A (#5980) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia,
Ha MIUI10 kell, a xiaomi.eu-s verziót válaszd, az tud magyarul. A legújabb verzió őszi, akkor fejezték be a telefon támogatását. A biztonsági patch és az Android-verzió maradt ugyanaz.
Custom ROM-ból vannak jól működő Android 8.1 és 9.0 alapúak is, akár 2019. februári biztonsági csomaggal. Javaslom, nézz át a Mi3 topikba, ott tudnak ajánlani megfelelőt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5982) aytukabozs válasza Tomi_Ohl (#5981) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hello

Most nagyon láma leszek vagyok, de az istennek nem találom ezt a .eu-s miui10-et.
Nagy pofátlanság lenne konkrét linket kérni?
Kerestem az oldalon is, kerestem a sourceforge meg andoidfilehost mappáikban, de nem lelem...
(Barátnőm telója megvadult kissé, szeretném újrarakni.)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5983) Tomi_Ohl válasza aytukabozs (#5982) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia,
Ha jól tudom, csak béta verzió volt, abból ez az utolsó: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5984) aytukabozs válasza Tomi_Ohl (#5983) üzenetére


aytukabozs
addikt

Köszönöm szépen.
Bár sajnos közben kiderült hogy HW probléma.
a https://www.miuiszerviz.hu/ még mindig ajánlott?

btw a link meg azoknak is hasznos lehet akik utánam keresik a miui10-et :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5985) Tomi_Ohl válasza aytukabozs (#5984) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tudtommal igen. De ha biztosra akarsz menni, neked is azt tudom ajánlani, hogy nézz át a Mi3 topikba, vagy akár újabb telefonok topikjába, ahol nagyobb élet van.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5986) Pluto69


Pluto69
tag

Sziasztok,
Akkumulátort honnan érdemes rendelni ?
Minden hol sonyt látok, ezem meg samsungot ír. Fel van duzzadva.
Ez jó lehet ?
[link]
Köszönöm,

(#5987) ZolkoW válasza Pluto69 (#5986) üzenetére


ZolkoW
őstag

én valszeg meg merném venni, főleg, ha beszéltem velük előtte telefonon..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#5988) geprombolo


geprombolo
senior tag

Szeretném egy tapasztalatomat megírni: az utóbbi időben jelentkezett egy olyan hiba a párom MI4-esével, hogy bár ő mindent hallott rendesen, a mikrofonja olyanformán szólt, mint egy zajos metróban. Konkrétan kiabálnia kellett, hogy érthető legyen. Odaverdestem, egy időre megszűnt. Szétkaptam a készüléket, a mikrofon kontaktjait (is) megtakarítottam izopropil alkohollal, majd összeraktam. A hiba azóta nem jött elő.
Nem volt könnyű rájönni, hogy melyik a mikrofon érintkezőpárja, de kilogikáztam. Azért írtam meg, nehogy valaki kidobja az amúgy hibátlan és még mindig jól teljesítő telóját egy ilyen apróság miatt. :N
Megjegyzem az akksicsere sem egy nagy dolog, sokkal könnyebben ki lehet cserélni, mint sok versenytársban. Videókat lehet találni a jutyubon.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5989) HuMarc válasza geprombolo (#5988) üzenetére


HuMarc
addikt

Wow, már nincs használatban a Mi4, mert a második kijelzőbetörés után úgy lett összerakva, hogy az antenna kontaktos lett, és akkor nem lett vele többet szórakozva.

De a mikrofonja a Mi4-nek kb megvétele óta szórakozott, valószínűleg ha szétkaptuk és kitisztítottuk volna, az megoldotta volna a problémát. Na most már késő bánat.

(#5990) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ha esetleg használ még valaki ilyen típust, 1-2 apróságot (pl kijelzővédő üveg) fel tudok ajánlani postaköltség jeligére. Az enyémet sajna ellopták :B

(#5991) aytukabozs


aytukabozs
addikt

:(
pedig a mai napig jó kis masina

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5992) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, ha valaki még figyeli ezt a topicot, kérem segítsen! Párom MI4-esén újabban az jelentkezik, hogy hívás végeztével amikor elveszi a telót a fülétől, az nem adja vissza a képet, fekete marad. Evvel lehet összefüggésben, hogy amikor fel akarja oldani a készüléket, az kiírja, hogy ne takarja el a beszédhangszórót és lezárva marad. Lehet, hogy haldoklik a közelítésérzékelő? Vagy elég újrakalibrálni? Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5993) geprombolo válasza geprombolo (#5992) üzenetére


geprombolo
senior tag

Úgy tűnik, a szenzor volt a ludas, most működik minden.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5994) molnarpeter válasza geprombolo (#5992) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kijelzővédő van rajta valami fólia/üveg esetleg? Nekem volt, hogy a védő üveg szélénél megbújó kosz zavarta az érzékelőt.

(#5995) geprombolo válasza molnarpeter (#5994) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a választ, valóban a kosz zavarta a védőüveg lyukjában.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5996) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, szeretnék a Win7/64-est futtató gépemre a MI4-eshez való ADB drivert telepíteni, hogy használhassam a DroidCam nevű progit, de bárhogy próbálkozom, vagy nem is teszi fel, vagy hibakódot kapok. Tud valaki olyan drivert, amit a gép elfogad, mint MI4-kompatibilis drivert? Köszi :R
Szerk: USB hibakeresés be van kapcsolva a telón

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5997) molnarpeter válasza geprombolo (#5996) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] azóta biztos 2x le lett váltva a program meg átnevezve stb, korabeli verziót keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#5998) geprombolo válasza molnarpeter (#5997) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a gyors választ, majd beszámolok az eredményről. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5999) geprombolo válasza geprombolo (#5998) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igértem a beszámolót, sajnos nincs miől beszámolnom, mert valamikor réges régen lecseréltem a gyári romot egy frissebbre, ami szintén "gyári", de a MI Cloud nem működik, a program meg kéri, hogy be legyen kapcsolva meg be legyek rá jelentkezve. A MI Cloud minden alkalommal összeomlik, ha megpróbálok belépni. Szóval egyelőre ennyi. Majd ha sok időm lesz, leszedek egy másik romot, amiben hibátlan a Cloud.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6000) geprombolo válasza geprombolo (#5999) üzenetére


geprombolo
senior tag

Sziasztok, egy főzött rommal (Resurrection Remix legfrissebb verzió) máris működik a DroidCam, de csak egy percig kb., utána összeomlik a telefonon az app. Lehet hogy másik rommal több szerencsém lesz.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6001) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, kérdésem volna. Adott ez a még mindig jó készülék, rajta egy Havoc 4.16 OS, 11-es android verzió. Tudtok valami olyan időjárás appot, amiben óra is van (mint a Sense Flip Clock & Weather), ami nem foglal sok helyet a háttértárban és nincs benne reklám sem? Nem baj, ha régebbi verzió, legfeljebb nem frissítem. Köszi

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6002) Tomi_Ohl válasza geprombolo (#6001) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia! Én anno a cLock widgetet szerettem, régebbi Cyanogenmod/LineageOS ROM-okban benne volt, de már egy ideje nem frissítik: [link]
Alternatívának ezt találtam: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.