Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megjelenése óta van 1g-s ipod touch-om, szeretem, megszoktam, de mostanság már alig használom.
Szemem láttán nőtt fel a rendszer a 1.1.2 által képviselt állapotról a mostani leendő 4esre, ami viszont még mindig nem lesz tökéletes.
És erre négy évet kellett várni.
Imádtam/imádom a kis touchomat, de szórakozásra jó, és másra nem. Komoly munkát nem tudok vele elképzelni, illetve jb nélkül túl "steril".
Szórakozásra van kihegyezve, nem munkára, de az itunestől az agyam eldobom.
Persze tudom, hogy meg lehet kerülni, csak itt megint akkor nem az "alap" megoldásokról beszélünk.
Viszont egy dologban világ életemben biztos voltam: sosem vennék iphonet.
Túlárazott, ipod-hoz képest vastag (a mai napig elcsodálkozom, hogy milyen vékony és mennyi mindent tud), illetve kényszerítenek a jb-re, ha ki akarom aknázni a telefon összes képességét, ami még így is kevés lenne az én igényeimnek.

Első wm telefonom egy diamond volt, imádtam.
És tényleg az az érzésem volt, hogy most a számítógépem egy részét vágom zsebre és bármit meg tudok vele csinálni, amit otthon tudnék a monitor előtt, bármit be lehet rajta állítani, bármit el lehet érni, és ami a legfontosabb: végre nem kellett konvertálnom a filmjeimet, ha le akartam őket játszani. Winről ismerős kifejezések és beállítások.
Csak.
Sokat kell utánajárni, sok programot kikeresni neten, állítgatni, stb.
Ami nagyon jó, baromi jól lehet személyre szabni a telefont, csak az egyszerű user-t ettől megijed, és azt hiszi, hogy ezen eszközök csak a kockák kiváltságai.
Persze a htc sokat segített azon, hogy ezen hozzáállás változzon, és éppen ezért nevetséges az ms azon döntése, hogy nem lesz egyéni gyártói felület a wp-ben.
Elfeledkeztek arról, hogy ki húzta ki őket a szarból (htc).

Diamond után hd-m volt, azt is imádtam.

Majd jött a nagy váltás, és belekóstoltam az "új fiúba": 1.6-os androiddal felszerelt htc magic.
Maga volt a rémálom!
Teljesen ismeretlen rendszer és kifejezések. Más szemléletmód.
Persze, korlátlan szabadság és testreszabhatóság itt is van, csak mindent külön le kell tölteni marketből, minden alkalmazásból van legalább 5-6féle, és mire az ember mindent kitanul és beállít, beleőrül.
Ebből a szempontból jobb volt a wm.
A másik pedig, hogy lassú volt, de az nem a rendszer baja volt, hanem a telefoné.
Két dolog tartott vissza mindig is androidtól: nincs rendes avi lejátszó és igo.
Igo-ra jött egy mű megoldás (amigo), avi ügyben pedig nemsokára kész lesz remélhetőleg a coreplayer.
Gyorsan megszabadultam a magictől, és reméltem, hogy egy jó darabig nem lesz újra dolgom androiddal, mentem volna vissza wm-hez.

Gondoltam beinvesztálok egy hd2be, az majd sokáig ki fog tartani.
De aztán sok minden közbejött, főleg egy balul elsült üzlet, és elkezdtem gondolkodni:
megveszem a hd2-t, a vasa elég sokáig elég lesz nekem.
Érdemi/hivatalos frissítés erre már nem lesz, új programok se nagyon lesznek már rá.
Persze a régiek untig elegek, de azért mégsem szívesen fektetek be egy "halott" rendszerbe.
Wp-t meg biztos portolni fogják rá, de az engem nem hoz lázba.

Akkor vettem egy desire-t és vissza az androidba.
Persze ez már kellemesebb volt, mert gyorsabb a telefon, frissebb a szoftver.
Egyszóval, más az android, sok helyen túlszárnyalja a wm-t, és persze ez a jövő, de az android megoldásaitól gyakran kapok agyfaszt, és még mindig hiányérzetem van.
Próbáltak pakolni bele látványt és funkcionalitást, de alapjáraton nekem vérszegény a rendszer, ha a gyártók nem pumpálnák fel kiadás előtt a telefonokat (pl: sense felület), de még így is kevésnek érzem.
És persze még mindig nem léptem túl azon, hogy a snapdragonon szaggat az avi.

Így tömören leírva a gondolataim a témáról:D

#18 Sh4rKy: két egyszerű, ámde nyomós érv android ellen, ami engem sokáig visszatartott tőle: nincs még mindig normális divx lejátszó, és rendes igo (amigo ami van, az nevetséges, és felsőbb kategóriás telefonon nem is megy).

#28 spedyboy: film lejátszás konvertálás nélkül nem megy, és az döntő lehet. Bárkinek, bármilyen gépe legyen (régi vagy új), konvertálgatni nem nagyon jó dolog, és időigényes. Voltak régebben próbálkozások avi lejátszókra, de azok siralmasak voltak.
És azért azt is vedd figyelembe, hogy az iphone sok funkcionalitását csak jb után lehet kihasználni, míg wm és android esetében nem igazán kellenek ilyen folyamatok (ok, root bővíti az amúgy is tág lehetőségeidet, míg a hardspl meg lehetővé teszi a főzött romok alkalmazását, de alapjáraton a wm és android sokban alázza iphone-t, míg wm még mindig odaver pár alap dologban androidra).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.