Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ABE válasza thomas791 (#49) üzenetére


ABE
őstag

Házilag barkácsolgatnak Androidot WinMo készülékre, pl. SE Speria X1-re is. De ezek csak ilyen házi barkács dolog, korántsem tökéletesek.

"lehet hogy aki megvan elégedve a winmo-s telóval, az akkor még nem látott jobbat???"

Az, hogy létezik nála jobb rendszer is, még nem jelenti azt, hogy ne lehessen megelégedve használni. Én pár hete tértem át Symbianról WinMo-ra, eredetileg Androidra akartam váltani, de az nem jot össze végül. De azt mondom, hogy hibái ellenére is jobban bejön, mint a Symbian. Biztos, hogy el van maradva, ugyanúgy össze kell vadászni hozzá a megfelelő programokat, de ha sikerült elszüttyögni vele, akkor szerintem nem rossz használni.

(#53) spedyboy válasza Zirowe (#48) üzenetére


spedyboy
senior tag

Hogyne menne a divx!

VLC player for iphone lekell tolteni es hasznalni voala:)

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#54) Zirowe válasza spedyboy (#53) üzenetére


Zirowe
nagyúr

App store-on nem találtam, cydia meg nem számít, mert ahhoz jb kell, és az iphone felhasználók többsége nem ért hozzá/nem vállalja be.
De hivatalos fejlesztés nincs (nem is lesz persze, mert akkor az itunes storenak lenne konkurencia).

Én még egy éve próbáltam ki azt az akkori béta vlc-t, de vmi szörnyű volt.
Azóta javult?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#55) beteg válasza Zirowe (#48) üzenetére


beteg
őstag

az előzményekben is sok a hasonlóság köztünk, de a lényeg:
én is hd2-ről váltottam Desire-re. Ráadásul úgy, hogy a munkámból kifolyólag sokat mozgok az MS-ben. Nehezen akartam megvenni a Desire-t, mert ha az MS-ben kiszúrja nálam valami agymosottabb alak... :D De kb. 3 nap után eldöntöttem, hogy nem érdekel! Eladtam a HD2-őt.
Amit akarok ezzel mondani: Nekem munkára kell a telcsi. Email, web, naptár. Ez pedig ezekre most maga a mennyország! És még az SMS-t is hajlandó elküldeni, nem úgy, mint a HD2.

A cikkhez pedig: profi munka.
Bár szerintem nem ennyire vészes a helyzet. Egyszerűen ki kéne hozni egy tömegigényeknek is megfelelő cuccot. Ennyi. Vinnék.

Csak futni kell!

(#56) beteg válasza orangez (#39) üzenetére


beteg
őstag

talán mert igen jogos alapja van

Csak futni kell!

(#57) stevve válasza orangez (#39) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem vagyok az Apple ellen, de az irány, amibe most a piacot kényszerítik, nem a legjobb és bár megy a birkózás, egyelőre egy nagy maszlag az egész... főleg most az MS palettája. Ebben bizony nincs imádat (hiába szeretem a WinMo-t,) szidom az MS-t, hogy most magára hagy egy jónak induló rendszert a trendekért. :(

(#44) erdoke
Ez nagyon velős volt, köszi :R

beteg:
"Egyszerűen ki kéne hozni egy tömegigényeknek is megfelelő cuccot. Ennyi. Vinnék."

Remélem, ezt el is követik hamarosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#58) kpal


kpal
veterán

Én maradok a nokia féle symbian-nál.

(#59) Drenadar válasza beteg (#55) üzenetére


Drenadar
veterán

Graphisoft park?

Szerintem nem nézik ott, mid van, bár tény én se nagyon mutogatom a desiret. De megadom az esélyt, dobjanak össze egy ilyen rendszert, vagyis hát jobbat, és már váltom is le. :)

(#60) fairi


fairi
addikt

Windows Mobile forever!
nem értem miért kukázták ki teljesen a Windows Mobile 7-et, vmi ilyesmi lett volna ittni.
Sok hülyeséget csinált a Microsoft az tuti...
WinMo legjobban alakítható rendszer, gyakorlatilag bármilyen lehet a todayje...

6.5.3 elég jóra sikeredett, nálam is az van fent...

(#61) futo001 válasza fairi (#60) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A következő telefonom tuti Androidos lesz, nem szeretem a korlátokat, viszont haladni kell a korral. :) Most még teljesen elégedett vagyok a WinMo 6.1-gyel, de eljár felette is az idő, a Windows Phone és iPhone viszont nem alternatíva számomra.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#62) majerfeco


majerfeco
csendes tag

nekem is winmo van és teljesen meg vagyok elégedve, egyetlen hátrányát érzem az android és az iphonehoz képest, mégpedig a normális market hiányát, lássuk be a marketplace nevetségesen kicsi, így viszont időbe telik mire összevadássza hozzá a user a megfelelő szoftvereket. nekem kb egy hétig tartott, amíg lett rá opera mobile, skype, offline navigáció és egyebek, mert azt se tudtam, hogy pontosan mi a program neve amire szükségem van, így nagyon sokat kellett googlezni, hogy megtaláljam őket.

amúgy touch2-m van és szerintem nagyon jól használható a winmo 6.5-el.

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#63) Tottika


Tottika
tag

Sziasztok!Én végigmentem a Htc telefonokon,most egy HD2-őm van 6.5el.
A mobileshell túl van bonyolítva,jobb a Sense szerintem.De a favorit az Android lesz :R

[ Szerkesztve ]

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#64) LA_COSTE válasza majerfeco (#62) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Tehát ha jól értelmezem, akkor itt sokaknak az a baja, hogy a WinPhone-n nincs normális marketplace, ahol össze lehet szedni az alkalmazásokat? :F

(#65) ABE válasza LA_COSTE (#64) üzenetére


ABE
őstag

Ha valaki szeret belemászni az ilyen dolgokba, kipróbálni mindenféle programokat, annak nem gáz összevadászni. Szvsz a WinMo nagyobb hátránya inkább a normális kezelőfelület hiánya, még a 6.5-ös sem az igazi.

(#66) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A 6.1-es és a 6.5-ös WinMO egy jól sikerült dolog. De ez a 7-es IPhone szintre butított valami már nem nagyom hoz lázba. Szerintem itt hibáztak.

Meg lehetett volna oldalni úgy is, hogy kicsit adnak a design-ra meg a felhasználói élményre, de mellette meghagyják azokat a dolgokat ami miatt eddig szerették ezt a rendszer az emberek.

Amúgy is kicsit bealudtak a rajtnál, mikor kijött az Iphon, meg már töretlenül terjedt az Android rendszer az után kapcsoltak csak, hogy ez így nem lesz jó, nekik is ki kellene dobni valami hasonlót. De el is késtek, meg az irány sem jó, amit én sajnálok.

(#67) majerfeco válasza BaLee (#66) üzenetére


majerfeco
csendes tag

tényleg nem jó az irány, amit a microsoft választott... a winmoban a multitask az egyik legjobb dolog, ami miatt úgy lehet használni a telefont, mint egy pc-t, erre kiveszik a multitaskot, ami a fő vonzerő volt benne az iphonehoz képest. felismerhetné már a microsoft, hogy iphone másolással nem fog elérni semmit, valami újat, valami egyedit kell alkotniuk az átütő sikerhez.

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#68) petymeg


petymeg
addikt

a cikk meg a kommentek elolvasásáig úgy gondoltam, ha megjelenik a win phone 7 rohanok venni egy új pda-t, de úgy lehúztátok hogy inkább kivárok... elleszek még a win 6.5+sense-el egy darabig

(igaz nem sokat tudtam a 7 ről csak láttam egy demo videot, az alapján nekem a külcsín bejött... kár hogy a belbecsen rontottak..)

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#69) Karma


Karma
félisten

"(igaz, így a multitouch képessége is korlátozottabb)"

Jó ez a mondat, de ez a relációanalízisben az az eset, amikor a két tagmondat külön-külön igaz, de közük igazából nincs egymáshoz.

A WM6.5 azért vérzik, mert tényleg egyszerű mint egy féltégla, ha a mai telefonok képességeinek támogatásáról van szó. Nincs platformszintű támogatás pl. a multitouchra (a HTC saját hekkelése csupán, hogy a HD2-n és a HD minin valamilyen formában működik – az ablak class paramétere alapján felismeri, hogy HTC alkalmazásról van szó, és spéci üzeneteket küld neki), vagy az accelerométerre, vagy az FM rádióra... Semmi se egységes. És ami a legjobb, még csak nincs is dokumentálva, az XDA-n fejtegetik vissza a rendszer működését, hogy lehessen valamit kezdeni vele.

A vége az, hogy a HD2-t valamennyire megfejtegetik, de mi lesz a többivel?
Semmi.

Tényleg, a VOIPolás megoldódott már legalább?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#70) fairi válasza futo001 (#61) üzenetére


fairi
addikt

ha veszek androidot az csak tartalékteló lehet a winmo mellett :P :P :P :DDD

(#71) beteg válasza Drenadar (#59) üzenetére


beteg
őstag

igen és én is!! :)

Csak futni kell!

(#72) LA_COSTE válasza majerfeco (#67) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Ezt más területekre is jó lenne kivetíteni. :K

(#73) stevve válasza Karma (#69) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos a VOIP el lett kaszálva. A Skype is csak iPhone és Symbian rendszerekre hagyta meg. :(

(#74) majerfeco válasza stevve (#73) üzenetére


majerfeco
csendes tag

hivatalosan nincs skype, de a régebbi verziókkal működik még mindig a VOIP.

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#75) erdoke válasza beteg (#55) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre a céges Exchange szerverhez nem tudok jobban illeszkedő alkalmazást az Outlook Mobile 2010-nél (threaded mail, teljes Exchange telefonkönyv integrálás, stb). Ugyanígy, szervező+naptár funkciókban a Pocket Informant 9.10 verhetetlen (2 hete volt egy napig inygen a Handango-n).
SMS küldés egyes szolgáltató és SIM kombinációval bug volt, amit réges-régen javítottak. Fel kellett volna tenni a frissítéseket.

(#73) stevve

Feltettem ide a legutolsó Skype, ide pedig az utolsó Nimbuzz verziót, ha valakiknek kell. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#76) Napfénysüti

Érdekes cikk lett. :R Nekem Omnia II-esem van, főzött ROM-okkal elégedett vagyok vele. Viszont a W7 az eddigi hírek alapján nem vonz annyira. Azt hiszem ha 1,5-2 év múlva cserélek telefont akkor kénytelen leszek Androidra váltani. Iphone-t nézegettem de egyáltalán nem fogott meg. Illetve riaszt a körülötte lévő hype is.

Més que un club!

(#77) erdoke válasza Napfénysüti (#76) üzenetére


erdoke
titán

1,5-2 év múlva a WP7 biztosan nem az induló tudással rendelkezik majd. Nézd csak meg, mennyit fejlődött 1,5 év alatt az Android, a WP7-en pedig több fejlesztő fog dolgozni.

A legjobb aláírás a héten

(#78) Namelesske


Namelesske
addikt

még mindig a symbian a legjobb, minden hibájával szeretem. Nincs felesleges csicsa. Mikor megjelent az E51 megvettem, és máig húzom a kis telefonomat, jönnek mennek a tacsfónok, engem nem tud meghatni, se pénzem, se downgrade kedvem nincs.

Egyéni vélemény, de én jobban szeretem az összetett rendszereket, nem szeretem a tacswiz szerű megoldásokat, amik szaggatnak minden képernyő váltáskor, nem lehet normálisan netezni, mert ott is beszaggat az agyon smooth scroll, az ui tele van felesleges giccses csicsákkal, tipikus koreai kaszvaty.

És én még nem találkoztam olyan telefonnal, ahol ugyan olyan live keresés van mint a windowsba. ViVA symbian.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#79) erdoke válasza Namelesske (#78) üzenetére


erdoke
titán

Androidon szerintem van teljes keresés.
A szaggatás meg vas és szoftver optimalizálás kérdése, próbálj ki több készüléket. WinMo-val a HTC HD mini se szaggat a középkategóriában.
Telefonnak nagyon jó a Symbian, de sok másra már elvérzik. Aztán ott a vas és szoftver optimalizálás kérdése, és egy E52 mindkettőben szar állapotban került a piacra. Van kettő a családban, mindkettővel voltak komoly hardveres és szoftveres gondok is. 6-8 hónap után rázódtak nagyjából helyre, ami szerintem nem elfogadható.

A legjobb aláírás a héten

(#80) sunsaw


sunsaw
tag

Ez a cikk úgy hülyeség, ahogy van. Méghogy wp7-et temetni kell... áhh :) Nem éltetek még külföldön, ez a baj! Elsöprő sikere lesz, majd meglátjátok!

Windows Phone 7 Developer

(#81) Narxis válasza sunsaw (#80) üzenetére


Narxis
nagyúr

aha..

Thanos was right.

(#82) Napfénysüti válasza erdoke (#77) üzenetére

Bízom benne hogy igazad lesz és akkor maradhatok a Windowsnál. :K

Més que un club!

(#83) stevve válasza erdoke (#77) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt én is nagyon remélem és a Vista jelenséghez hasonlóan hamar változik vagy cserélődik a WP7. Addig meg maradok a 6.5.x-nél. :)

"Feltettem ide a legutolsó Skype, ide pedig az utolsó Nimbuzz verziót, ha valakiknek kell."

Ezer hála és köszönet! :R

sunsaw:
Arra kíváncsi lennék, mert a legtöbben nem itthon fintorognak... :(

[ Szerkesztve ]

(#84) stevve válasza sunsaw (#80) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyébként a WinMo, vagyis a Windows Mobile platformról szólt a cikk (támogatás hiánya, helytelen döntések, stb...), nem a WP7-ről, de mindegy. :P

(#85) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk :)

"There is nothing permanent except change"

(#86) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Van egy PDA-m amire egy ismerő feltette a WM 6.1-et! Minden faszán megy rajta, csak a camerat nem tudom elindítani! Azt írj hogy nem bírja megnyitni a camera.exe file-t! Ez mitől lehet?? Mit kéne vele csinálnom??
Illetve, hogy tudnék feltenni MSN-t és Google Maps-ot??

Köszi :R

(#87) stevve válasza Hoffer (#86) üzenetére


stevve
nagyúr

A kamera problémát nem nagyon tudom, mitől lehet.
viszont google maps innen letölthető (oldal alja, "Download binary")
és WinLive pedig itt található.

[ Szerkesztve ]

(#88) Hoffer válasza stevve (#87) üzenetére


Hoffer
őstag

Köszi!

Beszéltem egy csókával aki azt mondta, hogy valószínű nincs beintegrálva a WM 6.1 oprendszerembe a camera, és külön egy .cab fájt kéne feltenni! Ez lehet???

(#89) Hoffer válasza stevve (#87) üzenetére


Hoffer
őstag

Jah és mégegy, hogy ezek USB keresztül kell feltenni active sync-el?? Ha tudnál erről valami leírást megköszönném!

(#90) stevve válasza Hoffer (#89) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha ActiveSync-kel akarod, akkor a File Management-et válaszd, majd tallózz ki egy könyvtárat a storage-en és másold át a cab fájlokat. Ha ez megvan, az eszközről indítsd el a cab telepítését.

A kamerás dolog könnyen elképzelhető. esetleg keress rá google-ben úgy, hogy beírod a kamera típusát (vagy az eszközét), meg azt, hogy cab, esetleg Windows mobile 6.1. hátha. egyébként mi a pontos típusa a PDA-nak?

(#91) Hoffer válasza stevve (#90) üzenetére


Hoffer
őstag

HTC Xda Exec O2 kiadásban!

Win7 alatt megy az active sync? vagy más kell? Mert rádugom a pda-t és semmit nem csinál....

[ Szerkesztve ]

(#92) sunsaw válasza stevve (#84) üzenetére


sunsaw
tag

Én meg úgy látom, hogy többen ujjonganak, mint amennyien fintorognak, csak a inftorgósok nagyobb előszeretettel post-olnak :) Egyébként, bocs, nem is a cikknek akart menni a leszólos hsz, hanem inkább annak, hogy WP7-nek csinálják a negatív előszelet, holott ennek pont az ellenkezője igaz. Belátom, nem az első verzi lesz a legnagyobb durranás, de a második-harmadik release már apple kártyái ellen fog játszani erősen!

Windows Phone 7 Developer

(#93) stevve válasza Hoffer (#91) üzenetére


stevve
nagyúr

azt már sajnos nem tudom, hogyan tudnád életre lehelni a Synce-et, ha nem látja a PDA-t. Talán az segít, ha minden előző kapcsolatot törölsz a PDA-n és a gépen is. Sajnos még nem találkoztam hasonlóval. :(

sunsaw:
Épp az a baj, hogy a WP7 buta lesz, mint a tök. Legalábbis sok korlátozást is tesznek bele a kevés innovatív megoldás mellett. Ezt szerintem sehol nem várja kitörő lelkesedés, csak max. MS fórumokon és ez most nem szimpla rosszmájúság. Igen, talán az x. verzió majd jó lesz, de úgy elsorvasztani valamit (bejelenteni az elsorvasztást), hogy az új még nincs is kint és nem is tűnik jobbnak, elég nagy hiba az MS részéről. Ezt szintén kevesen díjazták eddig.
Az MS a felhasználóit dilemma elé állította és mindenkit vagy váltásra vagy kivárásra késztet. Ezt nem mindenki tolerálja - ez nem közvetlen a WP7 hibája, de annak gyenge előszele nem éppen biztató. :(

[ Szerkesztve ]

(#94) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat nehez kerdes lenne eldonteni most melyik mobile OS-t valasszam, sok pro es kontra a 6.5 vs android kozott :)

(jol olvasom a kommentek kozott, iphone nem tud bluetooth-ot csak masik iphonnal???? :Y )

OK

(#95) stevve válasza Z_A_P (#94) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is a kettő között dilemmáztam, de mivel WinMo-ra nagyobb tapasztalatom volt fejlesztés terén is (meg PDA-k használatával a WinCE kernellel is), az nyert. Ettől függetlenül érdekes az Android is és az SDK is egész jó - csak számomra kicsit macerás az Eclipse. Ha lesz lehetőségem, lehet egyszer arra váltok majd, amíg nem jön egy értelmes Win. :)

(#96) sunsaw válasza stevve (#93) üzenetére


sunsaw
tag

Hát szerintem pont az ellenkezője igaz annak, amit mondasz, bár tény, hogy a WinMo sorvad, azért még ne temessük, SenseUI pl lefújta a port róla nem is olyan régen. Igen, WP7 nem lesz éppen okos. De viszont jól használható, látványos, marketplace-s, új cucc... ez kell a népnek! Nem mondhatnám, hogy MS fan kevesebb van mint Apple fan, és mivel sok embernek már hócipője tele az Apple egyeduralmának, csakazértis WP7-et fognak venni!Az egyik legnagyobb elemző 30 millió darabszámos WP7 eladást prognosztizált, és eddig elég kevésszer fogtak mellé. Már napvilágot láttak egyébként iPhone és WP7 összehasonlító videók, ahol előszeretettel mutogatják a WP7 alá kerülő HW-t, és ez komoly ütőlap lesz MS kezében. Bár tény, hogy már iPhone 4-et is 1Ghz-es Snapdragonnal szerelik, láttál róla képeket? Szerintem baromi ronda lesz... HTC meg kiad majd a WP7 alá vmi szép kis vasat, Microsoft, Wifi szinkronizálás, Zune, Windows Marketplace..stb... meg lesz ennek a vonzereje, és jó nagyot fog robbanni, én teljesen biztos vagyok ebben! Meg majd lesz alá jó kis MS marketing motor, az eddig mindig bevált :) Lesz most pénzük bőven mindenre, hihetetlen eladásokat csináltak a szoftvereikből, Win7, Office2010... WP7 MIX10 videókon is, bűzlik a platform a pénz szagától... ez a szekér már most borítékolhatóan jól fog szaladni :)

Windows Phone 7 Developer

(#97) stevve válasza sunsaw (#96) üzenetére


stevve
nagyúr

Elolvastad a cikket, amúgy? :)) Szerintem valahogy nálad összemosódik a WinMo és a Wp7, pedig elég nagy az űr köztük.

Én épp nem temetem a WinMo platformot, hanem azt mondom, hogy ez az eddigi legjobban sikerült Win mobilra - csakhogy MS szépen fiókba is teszi, amint kijön a WP7.

Szép? Lehet. Okos? Nem. Ez a baj.

"Microsoft, Wifi szinkronizálás, Zune, Windows Marketplace..stb... meg lesz ennek a vonzereje, "

Persze, de nem azok körében, akik eddig pont ezeknek a vakításoknak a mellőzéséért szerették a platformot. Nem bántás, de a Facebook ikon a főképernyőn és a fizetős és megkerülhetetlen Market, a cab fájlok csak úgy telepítésének vége meg az enyhén minimál pár darab kék négyzet a felületen a tiniket fogja csak lázba hozni, meg a sok geeket, akinek mindegy, csak csillogjon.

Senki nem mondta, hogy nem adnak el belőle egyet sem, de ez az Apple majmolás csúnya volt pont a nagy riválistól. Attól, hogy Zune-t is talál most már, nem csak wi-fi-t, amire kicsit nagyobb szükség van, még buta. Olyan hülyeségekkel akarják eladni, ami csak a tulajdonságok listáját növeli, az értékét nem.

A vas erős lesz alá, ez egyértelmű és szükséges, ezt nem is kétlem. Viszont a HTC már elpártolt tőlük azzal, hogy bejelentette, hogy az Android lesz most náluk a favorit és az is lett a Desire megérkezésével. Innentől max. vaskos pénzekért tesznek a Win fejlesztésekbe erőforrást, szóval nem várok túl sok újdonságot tőlük sem. Max. a főzött cuccokkal lesz majd életképes az új telefon azok körében, akik a régi jó bütykölős WinMo korszakból jönnek.

Olyan ez, mint a Need For Speed. Egy ideig mekkora sorozat volt, alig vártuk az újat, ami fejlődés volt az előzőhöz képest, de aztán az EA elment a konzolok kemény arcade irányába, elkezdett portolni és lassan oda jutunk, hogy a leggányabb valami az NFS. Hamarosan már elég lesz egy gombot megnyomni és nyerhetsz is (vagy annyira tré a port, hogy 20 tonnásnak hat az autó a pályán, mintha guruló repülőkkel kellene versenyezni :DDD ). 3 évesek színvonalára süllyesztik a felhasználót. Na valahogy ez jut eszembe az új WinPho7-ről is sajnos. :(

Érted már, mi fáj? Nem lényeg, mennyit adnak el belőle, nem arról szólt a fáma. Lenyomják majd a nép torkán úgyis, de visszalépés... miközben olyan vasat tesznek alá, amin például a WM 6.5.x álom lenne, ám azt szépen el is felejtik idővel (még ha most fogadkoznak is).

Így lesz nekem Wm 6.5-ös Snapdragon, amint lesz ROM ezekre a kütyükre is. :D

De persze a közhely szerint az idő majd megválaszol minden kérdést. :R

[ Szerkesztve ]

(#98) sunsaw válasza stevve (#97) üzenetére


sunsaw
tag

"Szerintem valahogy nálad összemosódik a WinMo és a Wp7, pedig elég nagy az űr köztük"

Ezen azért meglepődnék, mint WP7 fejlesztő :) Igen, tény, hogy van akinek ez az előrelépés hátralépés lesz, de én, mint developer inkább hirdetem az igét :) Remélem így már érthető... fejlesztettünk WinMo6-ra is, de az a platform már olyan régi, hogy lassan a hamut is mamunak mondja, ráncfelvarrás ide vagy oda, most előrelépünk ;)

Windows Phone 7 Developer

(#99) stevve válasza sunsaw (#98) üzenetére


stevve
nagyúr

Én meg WM6 fejlesztő vagyok, jól összejöttünk. :DDD De így már értem a vonzódásodat... UX előnyben. :)

WP7-hez miben fejlesztesz? XNA és játék vagy Silverlight? Kapsz majd hardvert a beígért fejlesztői mintákból?

[ Szerkesztve ]

(#101) sunsaw válasza stevve (#99) üzenetére


sunsaw
tag

Silverlight 4. XNA is érdekel, de ez későbbi project témája lesz, jelenleg WCF szervíz programozását kell bepótolnom. Nem lett igényelve fejlesztői hardver, SL-hez egyelőre jó az emulátor is, na meg a fejlesztői eszközök sem ingyenesek (ha jól tudom), szóval ez még korai lenne. Már csak pár hónapot kell várni úgyis, bár hazudnék ha azt mondanám, hogy nem várom nagyon :) Jelenleg egy kisebb alkalmazáson dolgozok, SQL + WCF + SL4 kombóval, de még nagyon az elején van a project. Kicsit hiányolom a Pivot controlt :) De nem fogok nekiállni saját UC-t írni most, erre nem sok időm van (a többi project mellett) sajnos. Remélhetőleg hamar jön a WP7 és akkor lesz belőle vásárolva a rendes fejlesztéshez. WM6-os telefonod HD2 esetleg? Megnéznék rajta Tőled egy WP7 hacket! Van aki már valahogy feltolta rá, én most hezitálok, hogy HTC HD2-t vegyek és hackeljek, vagy csak simán vegyem meg, de túl közel van már a WP7, és hát a device sem olcsó (sajnos).

mod: pont most olvasgattam, úgy néz ki, hogy már két bétás telefon is napvilágot látott a MIX protojain kívül... az egyik egy (szerintem ronda) LG, a másik meg a (szerintem nem a legszebb) Dell Lightning. Utóbbi érdekessége, hogy már az újabb, 1,3Ghz-es Snapdragonnal lesz/van felvértezve... (szemben ugye az almacég 1Ghz-es Cortex-ével). Egyébként ez az alma is, milyen hazudós egy cég, csak megjegyzem, a Samsung Wave-je ugyanazt az ARM chipet tartalmazza, amit az almatelefon, annak ellenére, hogy Jobbs saját fejlesztésű chip-ként mutatta be :) Nem ártana, ha úgy hazudna, hogy hihető is legyen, ott bukott kit a dolog, hogy a Samsung és az Inferocity közösen fejlesztette ki a Cortex-et (ezt a verziót biztosan). Dehát, tőle megszoktam már :) Mostanában a retina display-n röhögök... jó kis szóösszetétel az emberi szem BE-olvasását egy telefon KI-jelzőjéhez hasonlítani :) Meg az előbbi ugyebár analóg, de őszerinte a kijlezőn nagyobb a DPI mint az emberi szemen :D Vannak hülye szövegek, egy cikket megérne ez is!

[ Szerkesztve ]

Windows Phone 7 Developer

(#102) stevve válasza sunsaw (#101) üzenetére


stevve
nagyúr

A Silverlight izgalmas terület, az biztos. Nekem egy régebbi Touch Diamond van most, HD2 túl drága. erre biztosan nem lesz ROM. Gyenge ahhoz. :(

A Dellre kíváncsi leszek. Már láttam képeket róla és egész jól néz ki. A fizikai billentyűzet jó ötlet.

Az Apple iPhone 4 nagyon be lett harangozva, de fejlesztést nem látok annyit, ami olyan eget rengető lenne. Max. az iPhone-hoz mérten azok. :) Nem mernék cikket írni róla, mert egyszer égő kereszttel a házam előtt ébrednék, bár tény az is, hogy vannak benne jó dolgok. a kamera is tetszik, de az új OS is jó lesz, ahogy mondogatják.

(#103) gabor85 válasza stevve (#97) üzenetére


gabor85
őstag

Épp ENERGY ROMot nézek a Diamond2-re.

sajnálom hogy temeti az MS a winmo6.5öt.
ennek ellenére agyalok egy HD2-n még mindíg...

(#104) sunsaw válasza gabor85 (#103) üzenetére


sunsaw
tag

Akkor inkább Android, bár én is majdnem vettem egy HD2-t a héten! Ki kell tartani fiúk, nincs már messze a karácsony! :) Én inkább amúgy HTC Mondriad-re várok, hogy az hogy fog kinézni. Dell és LG közül egyértelműen Dell, de nekem a kicsusztatható keyboard pont, hogy nem jön be, ezzel megölnék az új mezőérzékeny beviteli módokat gondolom. Annyit meg nem pötyögök, inkább egy normális kapacitiv touchscreen legyen inkább benne!

Windows Phone 7 Developer

(#105) ABE válasza gabor85 (#103) üzenetére


ABE
őstag

Xperia X1-em van, próbáltam rajta Energy-t meg ezer másikat is, és sokadik próbálkozás után oda jutottam, hogy most egy clean ROM van a telefonon, ami gyors, stabil, nincs telerakva csicsával, jó az üzemideje, messze körözi a csilli-villi verziókat. Nem tudom, ezek a ROM-ok mennyire kompatibilisek más telefonokkal, mennyire típusspecifikusak, lehet, hogy most tök feleslegesen jártattam a számat. :DDD

(#106) gabor85 válasza ABE (#105) üzenetére


gabor85
őstag

az utóbbi; mindíg egy adott típusra főzik ezeket a romokat. Energy népszerű, továbbá jó romokat csinál... ezért merészelem én is felrakni... amúgy óvatos vagyok:)

(#107) stevve válasza ABE (#105) üzenetére


stevve
nagyúr

Clean ROM van több típusra is. Szerintem is azok a legjobb kiindulási alapok. Fogok egy kitchen-t, egy clean ROM-ot és beleteszem azt a pár progit, amit mindenképp feltennék,így nem kell takarítani a sok - számomra nem érdekes - cuccot.

(#108) stevve válasza stevve (#107) üzenetére


stevve
nagyúr

gabor85:
Jó a HD2. Az Android elsőre biztos szokatlan lenne. Nekem az a véleményem, hogy ha meg vagy elégedve a WinMo-val, akkor az is jó lesz még azért 1-2 évig, támogatással. Nyilván nem egyik napról a másikra vágják el a fonalat MS-nél sem.

(#109) gabor85 válasza stevve (#108) üzenetére


gabor85
őstag

pont így gondolkozom én is... már csak a használt/új témakör érdekel, de jobban húz a szívem az új felé, mégha az +25-30000 forintot is jelent...

egyébként a tegnapi energy rom pff... idiótán elhelyezett ikonok, lassú, ésatöbbi... hidegen hagy... nézek valami mást...

(#110) stevve válasza gabor85 (#109) üzenetére


stevve
nagyúr

Sose használtam Energy-t. Don Salari, GenY, illetve Clean Basic-ből vagy GenY-ból átalakított saját ROM-ot szoktam használni. :)

(#111) gabor85 válasza stevve (#110) üzenetére


gabor85
őstag

na kipróbálok valamit; ha van tipped diamond2-re szójá kérlek. :R

(#112) stevve válasza gabor85 (#111) üzenetére


stevve
nagyúr

Milyen tippre gondolsz, lemaradtam? :) Az Energy helyett? Ott a GenY vagy Don Salari ROM-jai, azokhoz már elég a Dia2 memóriája is.

(#113) gabor85 válasza stevve (#112) üzenetére


gabor85
őstag

olyanra ami neked bevált (magyarul hiába keresnék tapasztalat nélkül); bár az "azokhoz már elég a Dia2 memóriája is." mondatrész némi izgalmat hoz a keresésbe:D

(#114) Hoffer


Hoffer
őstag

Tudna nekem küldeni valaki egy WM 6.1 működő Windows Live linket??? Mert egyet kaptam, de a Messengert nem akarja megnyitni!

Köszi!

(#115) Lune


Lune
tag

Nekem nincs bajom a WM-mel. 6.1 prof. van a telómon és ami hiányzik belőle, azt feltettem mint szoftvert. Van itt twitter, facebook, opera meg sok-sok egyéb proggi is. Most mindenki az Androidot isteníti, mert az a divat, de ne felejtsük már el a WM-et sem! :)

(#116) rob400


rob400
csendes tag

Újra fejest ugrottam a WM-ba. Egy HTC Universal-lal. 640x480-as, 520-as Intel proci, ááá nagyon szuper. Kis excel, levelezés, rss, msn tiszta "nyugat", nem kell ide iPad. : P

Bazinga!

(#117) Oz Nagyúr


Oz Nagyúr
csendes tag

Windows Mobile 6.1 Professional+HTC Touch Pro rulez!:C

[ Szerkesztve ]

Ami nem fut,az nincs is.

(#118) Complete válasza Oz Nagyúr (#117) üzenetére


Complete
tag

Szia!

Van egy Yakumo Deltax 5Bt-m [link], most kaptam nemrég egy ismerőstől,akinek ez már régi..
Erre is fel lehet tenni a Win mobile 6.1-et? 1gigás kártáyt tud kezelni.
Ha igen,akkor hogy teszem fel rá? :U
:R

(illetve mivel érdemes helyettesíteni azt a kis tollat,amit az ismerősöm elveszített és amivel a képernyőt kell nyomogatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#119) Brutális eb válasza sunsaw (#80) üzenetére


Brutális eb
addikt

Tudom régi hsz de azért így megkérdezném a kvázi lehülyézésed után hogy is áll most a wp7?Muhahahaha ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#120) gzbotii válasza stevve (#3) üzenetére


gzbotii
veterán

De nem aradt ki, amennyire en tudom, jelenleg is Omniad van :DDD

[regeszkedem]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.