Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rob400


rob400
csendes tag

Nekem megmarad jól bevált PDA platformnak Hermes 200-on(WinMo 6.1).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Érdekes gondolatmenet, és feltárás. Köszi szépen.

Én egyelőre meg vagyok elégedve az Omnia 2-őm tudásával, sőt még túl sok is.

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Nekem Touch Diamond van és elégedett vagyok, nem is bánom, ha kimarad az új Phone 7.

Az írás meg annak nyomán született, hogy tényleg sok helyen már az elborultabbak az MS mobilpiaci létét is megkérdőjelezték.Érdekelt, vajon mennyire túlzóak a borúlátó cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#4) geezer


geezer
aktív tag

HTC Touch Viva-m van, WinMo 6.5-tel, és szuperjó!

Igen, kimaradt a Fészbúk alkalmazás. Szerencsére! ;]

Imádom, hogy van rajta Word, Excel, PPT, PDF, Opera, Google Maps (GPS nélkül is!), nyelvtanuló progi, és hogy általában nézve egy kicsike számítógép a zsebemben, amivel szinte mindent meg lehet oldani.
Ehhez képest nekem egy iPhone érzésre sokkal inkább valami játéknak tűnik.
Nem offense, jó az is sok szempontból, de komolyságot tekintve a WinMo az közelebb áll a számítógéphez, iPhone, meg a többi inkább valami mobil szórakoztató-kapcsolattartó egység szoftverének tűnik.
Persze, amint ez látszik, erre van is igény rendesen... :U

(#5) bossvico


bossvico
senior tag

Alapul véve ezeknek a redmondi jenkiknek eddigi húzásait, amikor eleve halvaszületett, pc-s vonalon is kidobtak oprendszereket és mégis ők jöttek ki győztesen a buliból, tuti megdumálnak most is mindenkit hogy nélkülük nincs élet a földön.

Egy olyan baklövéstől pl mint a Vista, Xp után főleg, más cég felborul.

Ja meg van némi kp amivel nyomást lehet gyakorolni. Ugye Bili papa?

Tuti megcsinálják ezt mobilos fronton is, és nyomorgatják majd a droidot, meg a harapott almát.
De hogy csinálják?

Ugy mint a Dadanék, ha valamit nem tudsz megoldani pénzzel, oldd meg több pénzzel? :DDD

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#6) blokad


blokad
senior tag

Én egy lg ks20-at használok, 6.5-tel, és nagyon jó érzés, hogy bárhol vagyok, szinte mindent meg tudok csinálni, ami szükséges és kéne hozzá számítógép, valamint, hogy ha felírok valamit a gépen a naptárba, az a telefonon is látszik, az e-mailek is, szóval a teljes szinkron is tetszik az eszközeim között.

(#7) gtamate2


gtamate2
veterán

Van egy HTC Himalaya-m, meg egy iPod Touch-om. A HTC-be tetszik már a megszokott Windows-os gondolatmenet, mivel soha nem volt Mac-em, viszont nekem fontos szempont a játék, arra pedig a Winmo használhatatlan, vagyis inkább szörnyen gagyi játékok vannak rá. Aki üzleti telefont akar az szerintem a Winmo-val még mindig jobban jár, bár azért az iPhone-ok stabilabbak (OS), valamint akik üzletre veszik azok úgy se fognak sokat törődni vele hogy milyen szoftvert kellene letölteni hozzá, így marad a Winmo, aki viszont rászánja az időt, és megkeresi a számára ideális szoftvert az az iPhone-t is alakíthatja ahogy gondolja (JB után), az androiddal nem volt még sok dolgom, de valahogy nem jött be. Amúgy jó írás! ;)

*Sn0w

(#8) temes69


temes69
aktív tag

nekem omnia 1-em van, és én is elégedett vagyok vele, pláne SPB MS-el, de a következő pda-m az tuti Androidos lesz :)

(#9) stevve válasza bossvico (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Ebben van igazság. Sok helyen a sjató már csak mobil Vista-ként emlegeti a Phone 7-et. :)

gtamate2:
Játékra valóban nem a legjobb a WinMo, ezért is tetszik annyira az iPod Touch és az iPhone. Azokon játszani tényleg élmény - csakhogy ezért nem veszem meg őket, inkább nem játszok mobilon. :)

(#10) atike


atike
nagyúr

Nekem is 6.0-át használ az X500+ -om. SPB Mobile Shell-el használom és teljesen hibátlan!

(#11) thomas791


thomas791
tag

nekem 1 p750em van.
kipróbálnák más rendszert is rá, de nincs :(
Mindenkit nyugtasson meg az a gondolat, mégha a microsoft megszünteti az újabb win mobile rendszerek kiadását, az oroszok továbbviszik :DDD
jelenleg is ők főznek rom-ot a legjobban! kitudja? lehet hogy továbbviszik :F
Mindenesetre nemhiszem hogy a microsoft nem rukkol elő valami újjal,
amibe persze ott lesz a régiekkel való kompatibilitás!?!
nemtom, majd meglátjuk!
Köszönjük az írást!!!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#12) LA_COSTE válasza temes69 (#8) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Megkérdezhetem, hogy mi a döntés oka?

(#13) stevve válasza thomas791 (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, egy jó konyhában majd kiokoskodják a séfek, hogy megmaradjon a kompatibilitás. Phone 7 UI-ból már van több is 6.x rendszerekre.

(#14) thomas791


thomas791
tag

Egyébként Bossvico hsz. igaz! Pénz beszél! vagy mégtöbb pénz? :DD

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#15) Drenadar


Drenadar
veterán

én Omnia-ról(winmo6.5) váltottam HTC Desire-re és én is happy vagyok :D

(#16) stevve válasza Drenadar (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Azt meghiszem... a Desire igen jó lett. :K

(#17) thomas791


thomas791
tag

Valamit csak kiadnak.. még..amit mások csúcsra fejlesztenek egy "konyhában"
, mint eddigi összes op. rendszerüket... kivétel a VISTA...na azt nagyon elk€rt@k...
annyira hogy alapjaiba ...... volt!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#18) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

én 6.5ös winmo-ról váltottam androidra, ég és föld a különbség... szerettem, imádtam a wm-et, de az android hihetetlen fejlődése, az alkalmazások mennyiségének töménytelensége megfogott... el is kezdtem írni egy cikket pár héttel ezelőtt, hogy összehasonlítsam a régi és az új telefonomat és ezáltal a két OS-t, de nem volt se erőm se időm befejezni mostanság...
de röviden, tömören leírom a véleményemet, hátha valaki kíváncsi:

a windows mobile az évek során egy tényleg ügyes, okos és szerintem elég stabil rendszert fejlesztett ki, de mivel jó ideig nem volt úgymond, ellenfelük a piacon (csak a WebOS és a Symbian, de előbbi egyáltalán nem, utóbbi pedig nem teljes érintőképernyővel rendelkeztek jóideig), ezért szerintem úgy gondolhatták M$-nél, hogy minek annyira fejleszteni egy működőképes és használható OS-t... de miután berobbant az iPhone és hozta a csilli-villi felületet, utána meg már a különböző SPB Mobile Shell-el próbáltak meg hasonló felületet elérni az emberek WM-nél, amik viszont már lassították a telefonokat elég rendesen...
a hiba itt kezdődött, hogy M$-ék már későn jöttek rá a lehetőségekre, amiket nem használt ki, és folyamatosan kezdtek el jönni az Apple újításainak megfelelője a WM-re, mint például a marketplace, a HTC Sense UI-ja és a TouchFlo3D... ha előbb rájöttek volna a stylus-nélküli használat előnyeire akkor sokkal nagyobb részben lehetne jelen a mobil piacon, mint jelenleg...

ezzel szemben itt az Android:

nyílt, testreszabható, gyors, nem igényel brutális hardwaret, és ahhoz képest, hogy egy fiatal, "pelenkás" rendszerről beszélünk, nem tudok olyat mondani, ami WM-be jobb, vagy használhatóbb volt... semmit!
írtátok, hogy office van a wm-en így, meg úgy... hát, nekem a középkategóriás androidos telefonok közül van egy a birtokomban, de ő is képes kezelni bármilyen word, excel, PP fájlokat, de még PDF-et is, gond nélkül... és a másik hiba, amit az M$-nek soha nem tudtam elnézni, az az, hogy a gyári beépített böngészőjük egy ipari hulladék minőségével ért fel.. lassú, ronda, használhatatlan volt számomra... tudom, opera mini, használtam is, de nézzük meg, az android gyári böngészője teljesen korrekt, használható és gyors... MS-ék meg életre halálra erőltették a gagyi IE-jüket...

egy szó mint száz, szerintem az új WM eléggé nagyot kell, hogy szóljon és tudnia kell pár lenyűgöző újdonságot, mert jelenleg nagyon elmaradt a mai "újfiúktól"... ettől független, szeret(t)em, imádom/imádtam, de jelenleg a 4 évnyi WM után felüdülés az Android.

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#19) motorhead


motorhead
aktív tag

Nálam QTEKs200 WinMob5.0. És ami a legfontosabb,SPB Mobile Shell 3.5 amit imádok. Szerintem ez kiváló alkalmazás.Ennél több nekem nem kell. Sokkal fontosabb lenne egy újabb gyorsabb telefon, de ott viszont nem tudom merre menjek.Mindenképpen ismét egy HTC WinMob. De hogy ott melyik??
iPhone is tetszene de a bekorlátolt szoftver ellátottság az nekem nem fekszik. No meg az ára sem.
Egyébiránt a többi (na jó a symbiant ismerem) oprendszerről nem sokat tudok,ezért jó volt erről olvasni.Tetszett.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#20) motorhead válasza Sh4rKy (#18) üzenetére


motorhead
aktív tag

"utána meg már a különböző SPB Mobile Shell-el próbáltak meg hasonló felületet elérni az emberek WM-nél, amik viszont már lassították a telefonokat elég rendesen..."

Na én ezt nem tapasztaltam,pedig elég régi a HTC-m.Sőt,meglepően gyors még ezzel is a készülék.Gyorsabb telefonon meg még gyorsabbnak gondolnám.
De ezek után amit írsz egyre kíváncsibb vagyok egy androidos készülékre.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#21) Sh4rKy válasza motorhead (#20) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

nekem egy régi HTC Charmerem volt, most egy Pulsera váltottam...
SPB Mobile Shell maga annyira nem lassította be, de ha indítottam valami olyan programot, akkor már azon éreztem a lassulást mivel az SPB attól független foglalta a memóriát, és az nem tetszett...
Androidba amit szeretek az az, hogy minden marhaságomra találok appot...

ez a saját idiótaságomra van kitalálva... egyszerű példa... múltko egy esős napon unatkoztam és itthon üldögéltem, és kiváncsi voltam, hogy vajon mekkorát szólhat az itthon vagy az autómban lévő hangcuccom... beléptem android market-be, beírtam, hogy decibel és már dobta is ki, hogy van hangnyomás mérő program...
ez csak egy a sok közül...
egyetlen egy dolog jutott eszembe közben, ami jobban tetszett a winmo-ban. lehetett letölteni különböző programokat, amik a kamerát ténylegesen jobban kezelték! emlékszem anno csináltam a régi kis Charmeremmel 640x480as videót 24FPS-el, igaz hang nélkül, de akkoris. sajnos eddig használhatót nem találtam a Pulsera :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#22) motorhead válasza Sh4rKy (#21) üzenetére


motorhead
aktív tag

Szétnézek a HTC háza táján, nem ismerem az androidos telók árait. Ideje felébredni talán a winmo árnyékából?! :F

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#23) Sh4rKy válasza motorhead (#22) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

én fogtam a kezembe iPhone-t, sok androidos készüléket, és WinMo is volt évekig... iPhone abból a szempontból jó, hogy a drágalátós fejlesztőknek 3-4 adott hardware-re kell fejleszteniük, android-os fejlesztőknek meg jóval több típusra... WinMo fejlesztők meg már alig vannak :DDD

tudom ajánlani a pulse-t mindenkinek, mert 20k HUF, új előfizuval a T-nél, és szerintem ennyit megér... azt az egyet bánom, hogy nem a HTC adta ki, mert én is HTC fan vagyok, de az egyetlen amit vehettem volna az a HTC Hero (alias G2 Touch), ami pedig jóval több lett volna, de annyival meg nem tud többet...

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#24) stevve válasza motorhead (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Android-ban az a jó, hogy eredetileg WinMo készülékre is telepíthető. Ugyan még nincs minden HTC-hez stabil ROM, de készülnek. :)

Ha Android, érdemes a 2-es verziósokat figyelni.

Sh4rKy:

"WinMo fejlesztők meg már alig vannak"
Én szoktam fejlesztgetni, de már csak magán célra vagy ROM-ot bütykölök.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sh4rKy válasza stevve (#24) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

magán célra okés, de úgymond használható de alapjában véve értelmetlen app-okat (mint az előző hangnyomás mérős példa) elég körülményes lenne találni WM-re... androidnál viszont ingyen vannak ilyen marhaságok :K

utólag vissza nézve, eléggé leszólom a WM-t, pedig nem akarom :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#26) madstunt


madstunt
addikt

Jó írás.

Én valószínűleg X1en vagy X2-n keresztül de felszállok a sokak szerint süllyedő hajóra majd idén, még az is lehet jövőhéten.
Szerintem a platform jelenlegi helyzetét 2 dolog eredményezte:
1. Megpróbálták olyanok torkán is egyes gyártók lenyomni akik esetleg nem annyira értenek a dolgokhoz mondjuk úgy
2. Az MS nem ösztönözte kellően az apple appstore megjelenése után a fejlesztőket hogy ide is fejlesszenek.
Ezeken kívűl még vannak okok csak ezt a 2-t soha nem látom leírva...

(#27) stevve válasza Sh4rKy (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is volt a telefonon fénykard pl., aminek szintén semmi értelme, de mindenkinek kell :D
Nem szóltad le a WinMo-t, tényleg nem olyan erős a market és a felhozatal egyelőre.

madstunt:
Az ösztönzés hiánya most meg egy jó kis lemaradásba került nekik... remélem, azért belehúznak és csak nem süllyed el az a hajó. :))

[ Szerkesztve ]

(#28) spedyboy


spedyboy
senior tag

Sziasztok!

Sokan irjátok itt hogy az iPhone os szoftver korlátozottság és hogy a win mobile sokkal inkább számitógép mint pl az iPhone
Ne kövezzetek meg érte de ez nem ígyvan!
mondom miért!

Átlag user aki wint használ otthon a gépén mit csinál?
használja az office-t,netezik,filmetnéz,játszik,tervez stb...
aki winmobilet is használ mit tud csinálni a telefonján?
vegyünk egy zászlós hajót a HTC HD2-t!
ugyanúgy tud szöveget szerekszteni,officet használni,netezni,filmetnézni miegymás
ezeket átnézve lehet állítani hogy igen egy kis számitógép lakozik a zsebünkben!

Most akkor nézzük az iphonet!
adott a user aki otthon win7et használ a zsebében meg egy iphone lapul.
az iphoneal ugyanugy tud szöveget,táblázatot,powerpointot szerkeszteni mint otthon a gépével
ugyanugy tud vele játszani mint otthon a gépével
ugyanugy tud filmetnézni zenét hallgatni rajzolni netezni miegymás.

kérdem én akkor miért a winmo a kis számitógép és miértnem az iphone?
mmint szerintem nem azt kéne mondani hogy az iphone egy játékszer a winmo meg nem az
hanem úgy gondolom hogy mind2vel lehet dolgozni ugyanugy kisszámitógép mind2
csupán anyi a különbség hogy
a winmo kötötteb mint az iphone (!)

gondolkozzonk el... sétálunk az utcán hirtelen megakarjuk tudni az esti meccs eredményét vagy a holnapi tv müsort vagy rajzolni akarunk vagy navigálni vagy megnézni egy receptet hogy mit főzzünk a kedvesünknek vagy vagy vagy...
sorolhatnám
és hogy ezeket megtegyük nincs más dolgunk mint elhuzni a lockslidert és kattintani
egyszerű nagyszerű gyors felhasználó barát.
ha valamien szoftver mégis kéne akkor app store és 2perc alatt ottvan a kezünkben a szoftver nem kellet hozá gép nem kellet hozá adatkábel
egyszerű nagyszerű gyors felhasználübarát

természetesen ezeket winmobileon is meglehet csinálni
csak nem ugyanaz az élmény hogy ráböksz müködik vagy ráböksz ( a fenébe roszul büktem) mégegyszer ráböksz akor betölt
ha szoftverkéne benézel a win market placebe és hopp nem találod mert nincs benne semmi értelmes.

tehát azt akartam csak elmagyarázni hogy lehet utálni az iphonet
de aki utálja azt kérem tőle hogy ha egyszer lessz lehetősége hogy kiprobálja ( nem 5percre gondolok) akkor tegye de türelemmel és ne utálattal
mert ha az iphonehoz valaki nem ért az utálni fogja
ha értenek hozzá akkor meg imádni.
persze lehet mondani h drága meg itunes megkötés de JB után már itunes megkötés sincs
és ha azt nézed hogy bármi baja van a telefonodnak kapásbol kapsz egy újat akkor nem drága.

végül:
az iphone is használható számitogépként és a windowsmobile is
az a kérdés hogy melyik használható jobban:)

üdv spedyboy

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#29) spedyboy válasza Sh4rKy (#23) üzenetére


spedyboy
senior tag

bocs hogy neked külön válaszolok de az elözöbe nem fért volna bele!:D

az iphone fejlesztőknek hülyeség h 3-4 HWra kell fejleszteni!
1re fejlesztenek az a játék ami elmegy iphone 3gs en elmegy iphone 2g-n is és nincs akadás ugyanolyan szép mint a másikon.

ezt egy winmo egy android egy bada se tudja ezen kivül...

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#30) stevve válasza spedyboy (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

Elmés okfejtés és igazad van. az iPhone komoly szerkezet és komoly OS van rajta. A sok app valóban jó dolog, de többségük általában játék vagy hasonló. WinMo-ra is van nagyon sok app, csak nem a marketetn, központosítva. Ezt akarja most megszüntetni az MS.

Az nagyon tetszik, hogy a HTC UI-k Today képernyői mindent elmondanak, ami érdekel, ha csak rápillantok a telefonra. Ilyet iPhonre-on még nem láttam - bár létezhet, csak én nem láttam.

Leginkább az nem szokott tetszeni az iPhone tulajoknak, hogy a WinMo mellé jár ceruza is. Vannak felületek, progik, amiket telepítve nem kell használni, én mégis szeretem azt is használni (pár collon nehezen megy a gépelés, olyankor jól jön :) ).

Egy gond van azzal, amit leírtál, de ez mindkét rendszerre igaz: az utcán ma az országban ritkán lehet netet találni, hogy mindezeket elvégezhesd. :D

De mondom, mindezek mellett igazad van, az iPhone is nagyon jó és használható.

Végre nem egy olyan hsz., amiben csak az van, hogy de mert az minőségibb, jobb és különben is Apple. :R

(#29) spedyboy:
Itt egy picit cáfolnék: az iPhone fejlesztők fel is skálázhatják iPad-re is a cuccaikat, de ami lényegesebb, hogy a WinMo bármelyik verziójára (5-6.x) írt progi futhat a többin is. :R

[ Szerkesztve ]

(#31) tomi79


tomi79
csendes tag

Elég gáz ez az új winmo. Nincs multitasking? Körülbelül ez a legalapvetőbb dolog, amitől egy okostelefont okosnak nevezünk.

Más: Pofakönyv meg minek ide? Elég az a divatmajom szifonosoknak is. :DD

(#32) Sh4rKy válasza spedyboy (#29) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

attól még különböző hardware, és vannak olyanok amik a 2G-n már nem mennek el tudtommal... pl ha jól tudom az új os-t már meg se kapja a 2G
de lényeg abban volt, hogy arra a pár különböző hardware-re amire fejleszteniük kell nincs akkora különbség, mint a többinél, ennyiben rejlik a hatalmas előnyük és hátrányuk is apple-éknek szerintem...

stevve:

HTC-k Sense UI-ját nézd meg androidon, akár csak egy HTC Hero-n, szerintem hibátlan :R
(és ilyet lehet letölteni bármeik android-os telóra, még ha csak koppintás is, és pár funkció kimaradt, de lehetséges... egyedül az sms olvasó widget az, amit nem találtam még sehol androidra olyat, mint a sense ui-ban van)

tomi79
és mégis a bada-ba is korlátozva lesz, az iphone-ban csak a os 4.0-ától lesz, szintén korlátozva...

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#33) stevve válasza tomi79 (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos egyre butítják az okostelefonokat - minden gyártó (és nem hardver téren, ott fejlődnek). Lassan már csak butafonok lesznek. :)

Sh4rKy:
Bizony, a Sense (2.5 van most fent nálam)... egy álom szerintem is. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) motorhead válasza spedyboy (#28) üzenetére


motorhead
aktív tag

Volt a kezemben iPhone, nézegettem próbálgattam.Nekem spec. nagyon tetszik.Gyors,gyönyörű a kijelzője, jók a benne lévő szoftverek.

De! És itt van a sok negatívum amitől eltántorodom. Nem tudom ez sajátossága e,vagy az adott készülék volt béna, de más típusú készülékkel a blutooth nem működik! Ne bassz mondom. A körünkben lévő egyetlen telefont sem látta az iPhone. Csak másik iPhone látja!???? Egy nyamvadt képet nem tudtam a tagnak átküldeni.
Továbbmegyek. Nem tudsz memóriát bővíteni, ami okés meglehet elégedni a benne lévővel de ez akkor is furcsa.Hova teszem a fényképezőgépemmel készült fotókat a memóriakártyámról? És a zenéimet? Filmeket? Töltögetem adatkábellel?
Szerintem drága, és elég nagy is a készülék. A mérete pont a határ amire már nem mondanám, hogy kis kezes.Bár ezt csak hallomásból tudom, de a szoftveres korlátoltsága szintén a gyengéje a készüléknek.Nem ismerem a lehetőségeit,pl. mennyire lehet a PC-vel összekötve kezelni a telefonkönyvet vagy menedzselni a telefont. De ha most leírod, hogy csak Mac-el lehet összekapcsolni akkor nincs miről beszélni...
Hogyan változtatod meg a kezelőfelületet ha meguntad? WinMO esetén pl. SPB mob.shell. stb...
Nekem a használhatóság rovására megy a zárt oprendszer.Ezt nem tudod kivédeni. Nem tudom a fentiekből mi nem felel meg a valóságnak, ha valamit rosszul tudok írd le.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#35) stevve válasza motorhead (#34) üzenetére


stevve
nagyúr

erről jut eszembe:
iPhone-t lecserélő ismerősöm is azt mondta, hogy egyszerűen megunta. Az UI merev, nem változtatható szabadon, a játékok kicsit elszórakoztatták, de végül megunta. Azok, akik szeretnek buherálni, változatos felületet a telefonra, nem választják, de ismerek olyat is, aki pont azért szereti, mert nem kell (az ő szavaival élve) "b*szt*tni", mert 1x megveszi, elindítja és marad minden a régiben 5 évig. Mindkét oldal érvei logikusak. Én az 1. csoportba tartozok. :)

(#36) Sh4rKy válasza motorhead (#34) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

tudtommal bluetooth-ozáshoz külön program kell neki, de azzal se tökéletes :K
én se szeretem, hogy a felületet nem változtatható
iphone szép és gyors, mérettel sincs nagyon bajom, de amennyire tetszett az elején maga a szoftver, annál kevésbé tetszik most már, hogy unlockolok és pofámbarakja az összes progit...
a másik ami nekem iphone-ba nem tetszik, hogy ami gyárilag van rajta szoft úgy tudom, azokat nem engedi kiváltani az iphone, mint pl a zenelejátszó... ami alapjában véve gyönyörű, de én kipróbálnék még párat rajta... az opera az első tudtommal ami engedélyt kapott az iphone-os verzióra, a safari mellé, ami megint ritkaság szerintem...
androidnál ilyenek szerencsére nincsenek, azt csinálok amit akarok, olyat "külsőt" adok neki amilyet akarok, a bőség már-már tényleg zavaró :U
bár őszinte leszek és a 6.5-ös windows felülete nekem nagyon tetszett sense ui nélkül is!

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#37) spedyboy válasza motorhead (#34) üzenetére


spedyboy
senior tag

Pont ezert irtam hogy erteni kell hozza!

Èn ugy masolok iphonera barmit hogy megse nyitom az itunest csak 1progikell a gepre es jb a telora es megy is minden egyszeruen...

Bluetooth is van kepkuldesre meg jb nelkul is appstorebol ingyenesen letoltheto mover a neve.

En nem mondom h az iphone a kiraly csak azt merem allitani hogy a legjobb NEKEM!!
Sok telefonom volt mar es ez az eggyetlen ami biztos h meg josokaig megmarad...
Vannak hibai es kompromisszumokat is kell nehol kotni
de oszesegeben ha az ember hasznalja bele lat a gondolat menetbe akkor nagyon jo dolog az iphone:)

Net mindenhol van (3G) xd

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#38) tomi79 válasza stevve (#35) üzenetére


tomi79
csendes tag

"nem kell (az ő szavaival élve) "b*szt*tni", mert 1x megveszi, elindítja és marad minden a régiben 5 évig. "

Kérdem én miért nem elég akkor a nokia 3310? :DDD

(#39) orangez


orangez
csendes tag

Nagyon jó írás. Csak zavaró az iphone utálat, és winmo imádat.
Egy cikkben elfogulatlannak kéne legalább látszani.

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#40) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jó kis helyzetjelentés:R
De a Symbiant hiányolom. Mert majdnem mindegyik platformot használtam huzamosabb ideig, és a frankót megmondva a Symbian (mostani) inkább van multimédiára kihegyezve szemben a WinMo-val ami meg inkább a professzionális felhasználást támogatja. Ezért is van meg mindkét tábornak a maga felhasználói (ajnározói).
Na a szignózás az meg valami őrjítő. 5800-val szívtam az i900 ezzel szemben meg gondtalan volt.
De a cikk az nagyon jó és laikusnak is érthető (képek meg tutik)
És igen a 3310 mindenre elég ami egy halandó embernek szüksége van (telefon+SMS)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#41) devast válasza spedyboy (#37) üzenetére


devast
addikt

Én meg rádugom az androidom akármilyen gépre oszt kész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) cicafiúú


cicafiúú
csendes tag

HTC Kaiser WM 6.1-el, és mesés.

Pannon->Telenor. Pannonhalma->Telenorhalma.?! WTF?! - S775 CPU POT-ot keresek haver!!

(#43) Atos23


Atos23
senior tag

Nekem mindegy mit hoznak ki, csak:
- Telefonálni lehessen biztonságos módon
- Legyen normális wifi-kezelés, és egy jól működő böngésző. (Nekem még az Opera sem jött be WM-ra, bár aláírom, hogy mérföldkövekkel előbb jár az explorer mobile-nál

Ha ezt megoldották, és könnyű menüből minden elérhető, akkor jöhet a parasztvakító töltelék.

Akármilyen okostelefont próbáltam eddig, még egyik sem váltotta ki megbízható telefonálás-telefonkönyv-naptár funkciókban a jó öreg K750i-met. :)

(#44) erdoke


erdoke
titán

Két hibát rónék fel, és azokat gyakorlatilag a minap Steve Ballmer is beismerte.

1. Kihagytak egy generációt. A leendő Windows Mobile 7-est félkész állapotban kukázták az iPhone miatt, és szinte senkit nem hagytak a meglévő 6.1 fejlesztésére.
2. Amikor végül rájöttek, hogy nagyon új valami bő egy évvel később fog megjelenni, mint ahogy szeretnék, hirtelen ráállítottak egy kisebb csapatot a 6-os vonalra, akik gyorsan kiizzadták a 6.5-öt. Aki próbálta már a 6.5.5-öst, az tudja, hogy ennek kellett volna a 6.5-nek lenni. Ha a 6.5.5 kijön tavaly ősszel, még fenntarthatta volna az érdeklődést, és a hitet, hogy ez párhuzamosan létezhet a WP7-tel.

Ezektől függetlenül a gyártó partnerek is hibáztak, mert az utolsó pillanatig nem toltak versenyképes vasat a rendszer alá. Aki próbálta a WinMo-t Snapdragonon és jó adag RAM-mal, az tisztában van vele, mennyire más élmény használni, mint bármelyik 2009-es WinMo készüléket.

Azt viszont továbbra is hibának tartom, hogy nem terveznek (vagy legalábbis nem kommunikálnak) két, fejlesztői szempontból jól átjárható testvér rendszert: egyet a népnek, és egyet a profi, üzleti felhasználóknak. Szerintem nem csak az iPhone-t, hanem a BlackBerry-t is be kellett volna támadni.

A legjobb aláírás a héten

(#45) karl_fischer válasza Atos23 (#43) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Telefonként egyik WM készülék sem vált be igazán. Ha csak arra kell, akkor egy SE vagy Nokia (S40-es) sokkal jobb választás. Én a KS20-ast csak levelezésre használom, arra viszont tökéletes. Persze nem egy Blackberry, de azért használható.

(#46) bacsis


bacsis
Közösségépítő

HP Jornada 720 -am máig imádom és a rajta futó HPC2000 oprendszer sem lenne olyan gáz ha 20percenként nem fagyna... nagyon sajnálom hogy a Handheld PC-k kihaltak mostmár bő 10éve :(

(#47) D-Roy


D-Roy
tag

ha lenne 3 mobilszámom,tutira lenne android és iphone is.
így választanom kellett,"kidobtam" az almát.
sokadszorra újra windows mobile.(htc)
már a standard ce rendszer óta kedvenc,és valószinűleg az is marad.
WP7 mit tartogat,arra kiváncsi leszek,de amit eddig láttam nekem nem olyan szimpi.
Bár ezt mondtam a 6.5-re is,amíg nem láttam élőben működni a csúcsvason.
Elég durva,hogy a skype support megszünt,ezt nem tartom korrektnek,a flashről meg ne is beszéljünk.
Android:
nekem egyszerűnek tünik,minek oda snapdragonos vas?nem tudom megfejteni :DDD
Viszont kétségkívül baromi gyors kis motyó.

 Think Different.

(#48) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megjelenése óta van 1g-s ipod touch-om, szeretem, megszoktam, de mostanság már alig használom.
Szemem láttán nőtt fel a rendszer a 1.1.2 által képviselt állapotról a mostani leendő 4esre, ami viszont még mindig nem lesz tökéletes.
És erre négy évet kellett várni.
Imádtam/imádom a kis touchomat, de szórakozásra jó, és másra nem. Komoly munkát nem tudok vele elképzelni, illetve jb nélkül túl "steril".
Szórakozásra van kihegyezve, nem munkára, de az itunestől az agyam eldobom.
Persze tudom, hogy meg lehet kerülni, csak itt megint akkor nem az "alap" megoldásokról beszélünk.
Viszont egy dologban világ életemben biztos voltam: sosem vennék iphonet.
Túlárazott, ipod-hoz képest vastag (a mai napig elcsodálkozom, hogy milyen vékony és mennyi mindent tud), illetve kényszerítenek a jb-re, ha ki akarom aknázni a telefon összes képességét, ami még így is kevés lenne az én igényeimnek.

Első wm telefonom egy diamond volt, imádtam.
És tényleg az az érzésem volt, hogy most a számítógépem egy részét vágom zsebre és bármit meg tudok vele csinálni, amit otthon tudnék a monitor előtt, bármit be lehet rajta állítani, bármit el lehet érni, és ami a legfontosabb: végre nem kellett konvertálnom a filmjeimet, ha le akartam őket játszani. Winről ismerős kifejezések és beállítások.
Csak.
Sokat kell utánajárni, sok programot kikeresni neten, állítgatni, stb.
Ami nagyon jó, baromi jól lehet személyre szabni a telefont, csak az egyszerű user-t ettől megijed, és azt hiszi, hogy ezen eszközök csak a kockák kiváltságai.
Persze a htc sokat segített azon, hogy ezen hozzáállás változzon, és éppen ezért nevetséges az ms azon döntése, hogy nem lesz egyéni gyártói felület a wp-ben.
Elfeledkeztek arról, hogy ki húzta ki őket a szarból (htc).

Diamond után hd-m volt, azt is imádtam.

Majd jött a nagy váltás, és belekóstoltam az "új fiúba": 1.6-os androiddal felszerelt htc magic.
Maga volt a rémálom!
Teljesen ismeretlen rendszer és kifejezések. Más szemléletmód.
Persze, korlátlan szabadság és testreszabhatóság itt is van, csak mindent külön le kell tölteni marketből, minden alkalmazásból van legalább 5-6féle, és mire az ember mindent kitanul és beállít, beleőrül.
Ebből a szempontból jobb volt a wm.
A másik pedig, hogy lassú volt, de az nem a rendszer baja volt, hanem a telefoné.
Két dolog tartott vissza mindig is androidtól: nincs rendes avi lejátszó és igo.
Igo-ra jött egy mű megoldás (amigo), avi ügyben pedig nemsokára kész lesz remélhetőleg a coreplayer.
Gyorsan megszabadultam a magictől, és reméltem, hogy egy jó darabig nem lesz újra dolgom androiddal, mentem volna vissza wm-hez.

Gondoltam beinvesztálok egy hd2be, az majd sokáig ki fog tartani.
De aztán sok minden közbejött, főleg egy balul elsült üzlet, és elkezdtem gondolkodni:
megveszem a hd2-t, a vasa elég sokáig elég lesz nekem.
Érdemi/hivatalos frissítés erre már nem lesz, új programok se nagyon lesznek már rá.
Persze a régiek untig elegek, de azért mégsem szívesen fektetek be egy "halott" rendszerbe.
Wp-t meg biztos portolni fogják rá, de az engem nem hoz lázba.

Akkor vettem egy desire-t és vissza az androidba.
Persze ez már kellemesebb volt, mert gyorsabb a telefon, frissebb a szoftver.
Egyszóval, más az android, sok helyen túlszárnyalja a wm-t, és persze ez a jövő, de az android megoldásaitól gyakran kapok agyfaszt, és még mindig hiányérzetem van.
Próbáltak pakolni bele látványt és funkcionalitást, de alapjáraton nekem vérszegény a rendszer, ha a gyártók nem pumpálnák fel kiadás előtt a telefonokat (pl: sense felület), de még így is kevésnek érzem.
És persze még mindig nem léptem túl azon, hogy a snapdragonon szaggat az avi.

Így tömören leírva a gondolataim a témáról:D

#18 Sh4rKy: két egyszerű, ámde nyomós érv android ellen, ami engem sokáig visszatartott tőle: nincs még mindig normális divx lejátszó, és rendes igo (amigo ami van, az nevetséges, és felsőbb kategóriás telefonon nem is megy).

#28 spedyboy: film lejátszás konvertálás nélkül nem megy, és az döntő lehet. Bárkinek, bármilyen gépe legyen (régi vagy új), konvertálgatni nem nagyon jó dolog, és időigényes. Voltak régebben próbálkozások avi lejátszókra, de azok siralmasak voltak.
És azért azt is vedd figyelembe, hogy az iphone sok funkcionalitását csak jb után lehet kihasználni, míg wm és android esetében nem igazán kellenek ilyen folyamatok (ok, root bővíti az amúgy is tág lehetőségeidet, míg a hardspl meg lehetővé teszi a főzött romok alkalmazását, de alapjáraton a wm és android sokban alázza iphone-t, míg wm még mindig odaver pár alap dologban androidra).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) thomas791 válasza Sh4rKy (#18) üzenetére


thomas791
tag

Sh4rKy jól kielemezte a jelen állapotot! GRAT és igaza van!
lehet hogy aki megvan elégedve a winmo-s telóval, az akkor még nem látott jobbat???
Valaki írta hogy már létezik winmo-s telóra android?
asus P750-re?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#50) thomas791 válasza Zirowe (#48) üzenetére


thomas791
tag

OK.. de akkor miért nem fejleszt az MS?
Filmet mondjuk nagyon jól játszik a wm,ebben egyetértünk!
Szerintem elég nagy a "szórás " a véleményekbe!
végül is ki mire használja?

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.