Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Realradical válasza Sabber (#400) üzenetére


Realradical
őstag

Ha nem használod simán kikapcsolható.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#402) hcl válasza Sabber (#400) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

800Mb szabad hely mellett semmilyen winnyóz nincs jól meg. Kell nekik a hely a normális működéshez (minden oprendszernek mondjuk). A hibernálást, ha kikapcsolod, akkor felszabadul a gépen annyi hely, amennyi RAM-od van. (Letörölheted a hiberfil.sys -t.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#403) lorincmate


lorincmate
tag

elolvastam a cikket és úgy gondoltam hogy frissítem a win 7-et úgy 1 éve ne foglalkoztam vele
lásd csodát azóta elmúlt a TDR-em

(#6) Silentfrog
és is használom ezt a progit és szerintem is hasznos

F4 modul

(#404) Namelesske válasza Sabber (#400) üzenetére


Namelesske
addikt

A hibernálás kikapcsolása nem árt a rendszernek, nyugodtan kikapcsolhatod. 15 giga kevés a Windowsnak 16 giga asszem a MINIMUM. 800MB szabad hely meg rohadt kevés. Én szerintem kapcsold ki a hibernálását és máris jobb. Ha a rendszer partíció pirosban van, vagy szól hogy szabadíts fel helyet akkor már kevés van neki ilyen egyszerű.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#405) Sabber válasza Namelesske (#404) üzenetére


Sabber
aktív tag

Köszi köszi

(#406) InfiniteReality válasza Sabber (#400) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én kikapcsoltam, mert feleslegesnek tartom. Hibát nem okoz a rendszerben.

Elevált parancssorba (Jobbgomb, futtatás adminisztrátorként): powercfg -h off
Restart se kell, egyből törli a hibernációs file-t a winchesterről.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#407) Protoss válasza ZxZ (#76) üzenetére


Protoss
senior tag

Komolyan mondom, monitor kalibráció. szakirodalom itt..

Szemkiégetés tipikusan a rosszul beállított LED-es, "képjavítózott" LCD-k jellemzője. Pl.: Asus monitor design vonal, kontraszt javítás, szín kiemelés, nesze paraszt vakulj meg. Hab a tortán, hogy alig lehet kalibrálni. Lehetséges, hogy a színhőmérsékletet választottad ki rosszul. Nos ez a kérdésedre a válasz, remélem így már érthető.

Apropó mielőtt megint felháborodsz, azért gondolom, hogy a monitor kalibrációd rossz, mert minden programra vonatkozóan jelezted a vakítást.

ui.: A tévedés jogát fenntartom természetesen, jobb kedvet az élethez. ;]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#408) staccato


staccato
tag

Jó és számomra hasznos cikk.Én mindig telepítés után leállítottam a indexelés,mert azt olvastam hogy így nem pörg majd állandóan a vinyó,és ezáltal kímélem.Valamint a táblaszámítógépet,és az internetes nyomtatási ügyfél szolgáltatást is kikapcsoltam win 7 64 bit ultimate-nél.Akkor ezekre sincs szükség?nem gyosítják a rendszert?

üdv

(#409) Shing válasza staccato (#408) üzenetére


Shing
őstag

Én is... Akkor elvileg indexeléssel sem pörög annyira a vinyó, csak (elvileg) üresjáratban "indexelget". Én úgy vagyok vele, ha árt ha nem, letiltom. Nem kell, akkor minek menjen. Kérdés megoldva. :DDD De ezt lehet fordítva is persze...

(#410) staccato válasza Shing (#409) üzenetére


staccato
tag

Hát igen.Jó lenne tudni az igazságot.

üdv

(#411) stifi82


stifi82
aktív tag

Megint 1 okos tojás löki itt az igét kikapcsoltam ezt a hibernálos dolgot kaptam 6gb-ot de a böngészöm meg belasult tőle ugy hogy on vissza és lássanak csodát minden pörög mint régen én maradok a jól bevált dolgoknál.

(#412) Realradical válasza stifi82 (#411) üzenetére


Realradical
őstag

Nálam is ez van. Bekapcsolom a mikrót lassul a torrent vazze! :Y

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#413) Lacza_26 válasza Realradical (#412) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

:C :C :C :DD

(#414) Sub-ZeRo válasza stifi82 (#411) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az gáz, mert a hibernálás meg a böngésző 2 különböző dolog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#415) Namelesske válasza stifi82 (#411) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem a lapozófájlra gondolsz?

Mert:

1, 4GB Memória felett nincs hibernálás bekapcsolva gyárilag
2, 6GB szabad helyet kaptál, tehát lehet hogy annyi a memóriád... az meg a lapozófálj 1:1 arányú gyári beállítására utal
3, Lehet hogy lapozó fáljod kevesebb memóriával, de ennyire hízva..

Ha a lapozó fájt kapcsoltad ki, akkor megértem hogy belassult.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#416) stifi82 válasza Namelesske (#415) üzenetére


stifi82
aktív tag

Mikor beírtam az off-ot akkor a leállítás menűből ki is vette a hibernálás fület most visszakerült és szépen megy a gép amúgy 8gb ramom van benne fizikailag.

(#417) Namelesske válasza stifi82 (#416) üzenetére


Namelesske
addikt

Érdekes. Akkor csak a hibernálás volt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#418) stifi82 válasza Namelesske (#417) üzenetére


stifi82
aktív tag

Feldobtam az új firefoxot és most gyorsabbnak tünik ugy hogy meg fogom még1 szer probálni ezt a hibernálás kikapcsolást.

(#419) Namelesske válasza stifi82 (#418) üzenetére


Namelesske
addikt

Eleve minek babrálni vele ha nem romlott el.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#420) stifi82 válasza Namelesske (#419) üzenetére


stifi82
aktív tag

Mert az ember ilyen mindig a jobbra szebbre gyorsabbra törekszik.

(#421) Namelesske válasza stifi82 (#420) üzenetére


Namelesske
addikt

Annak az a vége, hogy telepítheti újra. :D Hidd el van tapasztalatom a témában, jobb ha békén hagyod, nem nyersz vele semmit. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#422) Dj BlackZ


Dj BlackZ
csendes tag

Szerintem, a RAM-ra visszatérve, elegendő 3 GB is, egy x86-s op. rendszernek az sok is.
Az x64-nek már windows 7 alap 2 GB-t kér, annak is elegendő a 3 GB. Akik viszont játszanak vagy esetleg tervező programmal dolgoznak, azoknak ajánlott minél több RAM, hogy a windows is jól működjön, illetve a háttérdolgok is fussanak, de az tévhit, hogy minél több RAM van a gépben annál jobban fog menni, segíti a működést, de egy jó proci is kell, 4GB RAM felett, legalábbis szerintem. :)

Dell Inspiron n5110 Core i7 2670QM 8GB DDR3 nVidia GeForce GT 525M / Nexus 4

(#423) Dj BlackZ


Dj BlackZ
csendes tag

A böngészők körében pedig egyik sem viselkedett annyira jól, mint az Opera. Vannak hibái, nem lehet semmi tökéletes, de Safari, IE 9, Firefox, illetve Opera közül az Opera teljesített a legjobban a HTML5 teszten. A Google Chrome kb. egy szinten van az Operával, de nekem a kezelőfelülete sokkalta jobban tetszik az Operának, a Chrome átlagban a gyengébb gépek, illetve netsebességek orvosa. Most lehet, hogy egyesek lemondják az Operát, de hosszas tesztelés után mindenki rájön, hogy pl. a híres róka böngésző besül egyes helyzetekben. :))

Dell Inspiron n5110 Core i7 2670QM 8GB DDR3 nVidia GeForce GT 525M / Nexus 4

(#424) disy68


disy68
aktív tag

Üdv, köszi az írást, sok újat nekem nem hozott, de legalább már tudom, hol kell kikapcsolni a különböző animációkat (igaz eddig lusta voltam utánanézni).

Ajánlott programokhoz, nekem a zenelejátszáshoz a Foobar2000 progira váltás hozta a kánaánt (Winampról). Igaz nem átlagfelhasználóknak való, kell némi utánajárás, hogy az ember rendesen beállítgasson mindent a saját igényeinek, de utána viszont nem lesz vele a világon semmi gond. Néhány plusz amiért nekem különösen bejött (általában kiegészítők segítségével): last.fm rádiók hallgatási lehetősége, last.fm-ről infók betöltése (előadó, album - persze csak ha ott is van infó), dalszöveg megjelenítés (és automata keresés, mentés), könnyen kezelhető médiatár (gyorsabb, egyszerűbb, mint a Media Player esetében), ébresztő funkció sok beállítással (alvás, hibernálásból ébreszti a gépet), tagek kezelése minden mértékben, tömörített állományok kezelése, és mindenféle állomány kezelése.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#425) Kuruc2 válasza Pano (#86) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Köszönjük az írást, jó volt végigolvasni a véleményed, ill. további beszélgetésre ad okot.
A legjobban a helyesírást sajnálom, az egybeírandó szavak egybeírása látványosan nem megy, és ez egy ilyen volumenű cikknél jó lett volna pedig.
(pl.: "gondolkodás mód", stb stb stb)

"és vannak azok, akiknek mondjuk a Windows Media Player vagy az IE nem áll kézre, többre vágynak vagy más gondolkodás módra."

Ezzel teljesen egyetértek. Ezt a válaszodat slein részére írtad, aki még véletlenül se érti miért nem elég az IE meg a WMP. Részvétem számára.

Amúgy nálam hardcore netezésre Opera jött be, fapados zenehallgatásra lite winamp helyett a Billy nevű progi, videókra meg egyértelműen az MPC-HC a legkényelmesebb, kár hogy nem játszik mindent, akár csak a VLC, MPlayer és társai. De kezelhetőségben verhetetlen. (számomra, meg ahogyan látom, a többség számára is.)

Sok filmet, videót, klipet nézegetek, ezért rengeteg lejátszót kipróbáltam Xp-n is, win7-en is, eddig egy olyat találtam ami tényleg mindent visz: KMPlayer. Csak sajna sok beállítgatás kell hozzá, hogy valamennyire hasonlítson MPC-re, és sokszor gond van az audio minőségével, már bele is fáradtam a sok állítgatásba, marad az MPC-HC. Max az a 10% amit nem visz, az megy KMP-vel.

Amúgy sajna még csak fél éve megy ez a 32-es ulti, de újra kell raknom már.
Elég sok progit, játékot teszek fel, és törlök, valszeg' ez tesz be neki jórészt.
De ez van, ha egyszer sok különböző szoft-ra van szükség, akkor ez van.
Pedig hogy reménykedtem hogy na majd a win7 sokkal jobban bírja a gyűrődést xp-nél...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#426) MeroM


MeroM
senior tag

nem rossz, de a fiók felügyeletet én mindig kikapcsolom mert egy baromság nekem ne villogjon a képernyő ha valamit telepíteni/törölni módosítani vagy esetleg csak megnyitni szeretnék, és vírusírtot se szedek le sose mert az csak nyeli a vírusokat! (saját tapasztalat) :D és pl anyám laptopján 3 éve hibátlanul üzemel a win7 :R

(#427) creedszl


creedszl
aktív tag

Sokszor látom azt mikor egy virágbolti játékot sokan pakolna fel és elárasztják az adott fórumot hogy: "nekem nem megy mert...", "hibaüzenet", "rákattintok és semmi" és hasonlók.Ezt tipikusan az okozza hogy szanaszét van babrálva a rendszer vagy tonnaszám lett rá mindenféle program feltelepítve aztán törölve.Ez a cikk segíthet az ilyen usereknek.

Én kristálytisztán felrakom a rendszert kb csak a vidkártya meg hangkártya illesztőjét rakom utána plusz azt az egy két programot amit használok.Láss csodát, sose ütköztem még olyan hibába amit a rendszer okozott volna, max olyanba ami a feltelepített szoftver saját hibája volt.

A Felhasználó fiókfelügyelet meg csak annak kell aki úgy kattintgat hogy közben nem olvassa el amit lát csak folyton next..next...next.Nekik segíthet bár valszeg nem mindíg.

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#428) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Feltelepítés után driver utánna SP1 aztán programok végén nyelv és update amik kellenek csak azok : .net legujabb DX11.1 , visual studió legújabb , UxTheme patch , silver light , XNA , MSE , CPU kezelés bulldozerhez rendes updaten , OFFICE update. Ennyi, oszt felraktam mikor 2010ben és még mindíg stabil a rendszer! KX-audio driver az audigy kártyámnak mert anélkül használhatalan wines driver fos hangzása zavaró tényező, azért nem veszek újat mert redmondiak nem képesek maximálisan használható drivert irni. ;] Az UxTheme patch meg azért mert redmondiak nem képesek elszakadni a szememet ingrlő fehérségtől és nem akarok win95-ös szintü témát a gépre mert már unalmas. :P

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#429) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Nem tudom hol kérhetnék segítséget,ezért megpróbálom itt.
Bekapcsolás után mindég előugrik ez az ablak
Mi lehet ez?

Előre is köszönöm :R

(#430) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Erre gondoltam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.