Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szpisti


Szpisti
addikt

Jó és hasznos cikk! (kezdőknek meg pláne...)
És az világosan látszik, hogy szereted a Windows 7-et... :D

(#2) Realradical


Realradical
őstag

Szépen összeszedted. Maj' jönnek a registrytakarítósok flémelni! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3) BigManus


BigManus
addikt

Szia!

Jó cikk!
Ha adsz rá engedélyt, bent a cégnél terjeszteném nyomtatva mint " igét " Sok a véristván stílusú user.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

A hibernáció kikapcsolása miért jó? Meg akkor most állítsunk le szolgáltatásokat vagy ne? ;] A kezdők nem tudják mi az, de azt javaslod állítsák le... :U

Hibernálás:
Gyorsabban indul a gép, mint normál boot esetén és zöldebb, mint az alvó mód. Ugye ötvözi a leállítás és alvó mód előnyeit...
Csúnya, rossz... Fúúúj, áramtalanítás után is ugyanonnan tudom folytatni a munkám... Phöööj...

Mennyivel jobb áramot zabáltatni vagy mindig indításnál kivárni a teljes boot időt... :B

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) franc0


franc0
őstag

A leges-legfontosabb, hogy SSD-re kell telepíteni. Onnantól minden rendben.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Jó a cikk,de a " kerüljük el a különböző tweaker és takarító programokat" résszel nem értek egyet.
Évek ota/4-5 éve biztos/ használom az Advanced system care programot. Inteligens,töredezettéség mentesit,az/ ssd-t kihagyja/,eltünteti a szemetet a gépről,optimalizál. Soha nem volt bajom vele,sőt a félévenkénti op.redszer telepitést is megnyujtja a duplájára.
Több ismerősömnek javasoltam a használatát és senkinél nem okozott gondot a működése,pedig a pro változat a regstry töredezettségmentesitését is elvégzi automatikusan,ha pihenő állapotban van a gép.

(#8) Pano


Pano
addikt

Persze Laca :K :D

@Pollen:
"hibernáció kikapcsolása miért jó? Meg akkor most állítsunk le szolgáltatásokat vagy ne? "

Hely felszabadításnak. Ha nem használjuk egyáltalán sose a hibernálást, minek foglaljon több giga helyet? Az, hogy ne túrjunk bele a szolgáltatásokba nem azt jelenti, hogy nem lehet egyéni igényekre szabni, de mint írtam: tudni kell a határokat :). Egy hibernáció kikapcsolás nem érint rendszert.
Mindenkinek egyéni joga eldönteni, hogy neki kell-e avagy sem :)

[ Szerkesztve ]

(#9) --ka


--ka
senior tag

Azt nem sikerült beláttatnod, hogy miért driver telepítés előtt frissítsük.
(Én személy szerint, csak akkor updatelem a windows-t, ha már nincs sárgaháromszög.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10) Pano válasza --ka (#9) üzenetére


Pano
addikt

Dehogynem, ki van van fejtve. Azért használom így a lépést, mert inkább Microsoft drivereket szeretek használni, ha nincs telepítve akkor meg csekkol rá a WU drivert. Ha feltelepíted előtte, akkor nem fog. Legalábbis én így figyeltem meg.

[ Szerkesztve ]

(#11) VincentXxX


VincentXxX
csendes tag

UAC: "Annyira nem zavaró már"????
Összesen sem vagyok hajlandó annyit várni egy program elindulására, mint amennyi ideig tart ennek az ablaknak a felugrása... és akkor hol van még az hogy rá kell kattintanom az igen gombra is...

(#12) Sub-ZeRo válasza Silentfrog (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem használok ilyet még sincs fent sok felesleges dolog. Ésszerűen kell használni, meg nem mindent feldobálni meg törölni és akkor nincs szutyok a gépen.

A cikkhez. Kapásból a vlc, chrome, winampot kukáznám, de ez egyéni szoc problem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13) Pano válasza VincentXxX (#11) üzenetére


Pano
addikt

Akkor használj korlátozott fiókot. Rendszergazdai fiók + UAC is ki van gyomlálva, sztem elég nagy öngyilkosság.
Persze, azt csinálsz, amit akarsz, ez csupán javallat :)

@Sub-ZeRo: A szoftverek (ki, milyet használ) mindig is sok réteget alkot, mindenki másra esküszik, mert választék az bőven van:D Ezért nem lehet azt a részt minden igényt kielégítőnek megírni, lehetetlenség :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Polllen válasza Pano (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

- Ne piszkáljátok a rendszert, de ezt meg ezt ki lehet kapcsolni...
- És ezek mire jók?
- Ízlés szerint használhatod őket...

;]

Ennyi a gondom, nem az hogy milyen módosításnak számít. Az egészben az lenne a titok, hogy mire jó és mit nyersz vele, ha használod/kikapcsolod, hiszen ezt kell megtanulnia a kezdő felhasználónak, azután tud dönteni.

Azzal nem nyer semmit, ha megmutatod neki, hogy minden kapcsolót merre lehet tekergetni, de nem mondod el a hatását, mert neked egyértelmű... :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) neorow1 válasza VincentXxX (#11) üzenetére


neorow1
senior tag

Nálam is ki van kapcsolva, affinitás módosítást pl. eleve elutasítja, COD2-nél minden indításkor be kell pipálni a többi magot is, ha nem akarok másodpercenkénti FPS dropot.

(#16) --ka válasza Pano (#10) üzenetére


--ka
senior tag

Pont ez zavar; mert sok esetben a Microsoft drivere - különösen VGA-k, LAN kártyák, de még audio eszközök esetén is - sokkal szerényebb képességekkel bír, mint a gyári (bizonyos funkciók egyszerűen nem elérhetőek, pedig az eszköz tudja).
Ízlések és pofonok, ha azt szereted, azzal is jól fog működni. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#17) Pano válasza Polllen (#14) üzenetére


Pano
addikt

Sajnálom, de annyira nem érzed a balanszot :(

@--ka: VGA-nál osztom a véleményt, annál mindenképp gyártói driver.

[ Szerkesztve ]

(#18) RaZroX


RaZroX
addikt

Jó cikk! :R Nagyon hasznos (kezdőknek)!

This is the way

(#19) --ka válasza Pano (#17) üzenetére


--ka
senior tag

Ja, a lényeg lemaradt: köszönjük a cikket. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20) Pano válasza --ka (#19) üzenetére


Pano
addikt

Én köszönöm, hogy elolvastátok :)

(#21) Silentfrog válasza Sub-ZeRo (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha egyszer rászánnád magad és kiprobálnád az emlitett programot elcsodálkoznál,hogy mennyi nem szükséges dolog van fent egy régi sok mindent megélt op.rendszeren.
Bár ha nagyon értesz a win7 nemi életéhez akkor biztos ki tudod törölni a felesleges dolgokat,sajnos én ennyire nem értek hozzá. :)

(#22) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

szerintem azért olyan szinten érdemes belenyúlni a rendszerbe, hogy az msconfigban vegyük ki a startupból a csomó fölösleges flashupdater-t meg ilyen hülyesgeket.

(#23) Polllen válasza Pano (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor nem fogunk kiegyezni, mert szerintem te nem érzed az egyensúlyt a cikkben felsorolt dolgok között... Valamiért leragadtál ott, hogy a hibernálás nem is nagy tweak, pedig nem azzal van a bajom, hogy mekkora, hanem az, hogy úgy javasolsz valamit, hogy nem ismerteted meg a userrel, hogy az egyáltalán mire jó, mert úgy gondolod, tudja...

Ha kezdő a felhasználó, nem tudja mi az a hibernálás... Ha közép haladónak szól a cikk, aki tudja, akkor úgy 70%-ban nekik felesleges az egész írás...

Kezdő usernek egy két rész vérpistis kapcsold ki ezt meg állíthatod azt (de mi az), haladónak meg kevés.

A szándék megvan, az látszik, csak túl középutas akar lenni és inkább a kezdő usereket próbálom védeni, hogy a cikk alapján, amiről nem tudják mire jó, ne kapcsolják ki.
Előbb ismerjék meg, aztán döntsék el "ízlés szerint", hogy a gyorsabb boot vagy a néhány GB hely a winchesteren a fontosabb nekik. (Nem nekem vagy neked...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, nagy részével egyetértek, főleg az UAC békén hagyása, illetve a tweaker és csicsaprogramok kerülése a lényeges.

@Pollen : SSD-re ne nagyon hibernálj, mert megeszi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) BigManus válasza Kalandor (#7) üzenetére


BigManus
addikt

Úgyvan :K

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#26) PowerBuldog válasza Silentfrog (#21) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Lassan 2 éves lesz az én Win7-em. Ezalatt talán ha 2xer felraktam azt a programot, és halál fölösleges volt, semmi látványosat nem csinált. (és egyéb tweaker programmal sem ökörködtem) Ésszerűen kell használni a rendszert és akkor nem lesznek gondok.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#27) dosailord


dosailord
tag

Jó cikk, én most tértem át win7-re, eddig xp-vel meg voltam elégedve. Mivel XP-ben minden telepítéskor pár dolgot megbötykölök hogy gyorsabb legyen, és ez érezhető is, már itt is kerestem ennek a lehetőségét. Azonban minél jobban kutatom a témát (ill. használom a rendszert), rájövök hogy 7-nél már nem szükséges.

Hibernálás: a legjobb dolog a világon, mióta húgomnak megmutattam pár éve, imádja. Pedig átlag felhasználó, semmi komolyabbra nem használja a gépet, de szeret sok dolgot használni egyszerre :D

Persze aki csak 1-2 tabot használ a böngészőben, amiket filmnézéskor úgyis bezár, annak teljesen felesleges.

(#28) Pano válasza Polllen (#23) üzenetére


Pano
addikt

Elismerem ezt a hiányosságot a cikkben, megkövetlek :)
Direkt középutas az írás és inkább egy egyéni út és vélemény kifejtése ezt írtam is. Én sem vagyok tökéletes, nem fogom úgy beállítani magamat :)
Nem volt célom ennél egyszer se az, hogy korszak alkotó és hatalmas szakmai cikket írjak.

(#29) Polllen válasza hcl (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tiszta sor, de nem erről szól a fáma... Meg amúgy is winchester-t írtam... :P


Pano

:R

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Jah, nagyon jó a Chrome, főleg mikor fogja magát és 100%-át eszi a processzoromnak...

(#31) Shing


Shing
őstag

Jó kis írás lett, gratula.
Szolgáltatás letiltás nekem mindig a kedvencem volt. Persze manapság már nyóc giga RAM-al nem érdemes. A régi szép idők.. küszködés még vagy 30Mb szabad RAM-ért, mert csak 256 van összesen. :DDD

(#32) Pano válasza dosailord (#27) üzenetére


Pano
addikt

Én is beleestem ezekbe, hidd el :) Szerintem mindenki átesik egy ilyen korszakon, amikor megpróbálja feszegetni a határokat és boncolgatni a rendszert, mert kíváncsi rá és arra, miket tud kihozni belőle. Igaz, én azért olyan nagyon durva dolgokba nem mentem bele sose, mint a megszállot twekakerek és modding userek.

(#33) Speeedfire válasza Polllen (#4) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azért alvó módban nem igazán eszik sokat egy gép. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34) freemanone


freemanone
őstag

Érdekes cikk volt, ami nagyon jó kezdőknek, de hiányoltam belőle egyes funkciók pro/kontra leírását. Mivel ugye kezdőknek készült, az alap feltételezés az lenne, hogy nem tudják mik az előnyei illetve hátrányai egyes funkciók használatának, vagy kikapcsolásának.
Illetve a drivereknél, az MS driverek elég minimális dologra törekednek: működjön az adott eszköz alapfunkciója. Ezért én inkább a gyártó által készített legfrissebbet ajánlom mindenkinek.

(#35) Sub-ZeRo válasza Silentfrog (#21) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyeneket nem használok, rá sem fogom magam szánni, hogy feldobjam. Igen, értek annyira hozzá, hogy tudjam mit kell kitörölnöm és hol kell keresnem.
+ van gyári defrag és lemez kezelő is. Szóval felelsleges az ilyen program. Biztos más cégek szofverei jobban tudják mit kell törölni, mint az ms gyári programja.

(#26) PowerBuldog:+1.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36) Atos23


Atos23
senior tag

- Imadom amikor S478 / 1GB / 40GB IDE gepekre X64 Ultimate van felturva. En fejlesztek Visualban egy C2D-s laptopon, 2GB-al, 3 eve hasznalom ugyanazt az X32 Home rendszert. Erdekes, nekem eleg.

- Szerettem a Vistat. SP nelkul gyors volt, SP 1 - 2-vel viszont mar jo is :)
A baj az volt, hogy a paraszt a szinten S478 / 1,7 Celeron gepere felturta esz nelkul az XP utan, es maris jott a kopkodes.
Pedig jo volt a Vista, keveset lattam virustol, lomoktol megnyaklani.

- Utalom a W7-ben azt, hogy nincsen olyan reszletes es erdemleges hibajavitasi lehetosege, mint pl. az XP "Elozo verzio keresese es javitasa" -volt. Talan majd egyszer a Windows 9-ben.

Ellenben tenyleg erdekes a W7 / Vista rendszerekben az, hogy kepes mukodni olyan hardvereken, mint pl. hibazo memoria, full bades HDD. Ahol mar az elozo rendszerek szamtalan kek halalt dobtak, ott meg ok csak valamivel lassabbak :)

(#37) Pano válasza Shing (#31) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm :)

Na igen. Emlékszem, hogy a Windows XP-t még úgy kezdtem, hogy 64 MB ram volt a gépembe és bővítettem 128-ra, hogy tudjam használni :D

(#38) Pano válasza freemanone (#34) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm az építő jellegű kritikát.
Igen, erre már kitértünk. Ha legközelebb esetleg írok hasonlót, erre majd jobban figyelek :K

(#39) lujó55


lujó55
őstag

Hát hogy is mondjam.
Ha jól be van állítva és tényleg nem a hatéves szomszéd gyerek a rendszergazda, akkor totál stabil a Win7 és szinte mindenre elég.
De nem free. És ez számomra a legnagyobb bökkenő.
(Ubuntu 11.10 :R )

(#40) freemanone válasza Pano (#38) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, amíg megírtam közben észrevettem, hogy volt jópár hozzászólás előttem... :B
Vasárnap van és nekem még egy kicsit korán! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"csak a rossz beidegződések végett bonyolítják túl,": lyalyly.

ezt a posztot meg lehetett volna írni fikázás nélkül is... registry takarítást lehet mellőzni egy gyári ms win7 lemezről telepített w7-nél, de egy hardvergyártó által összeállított oem w7-nél biztosan nem. ugyanez a feltelepített programokra is igaz.

az automatikus update is lehetne vita tárgya, most hullanak sorban az ismerettségi körömben a levelező programok, mert két víruskergető gyártó is olyan update-t tett közé, amitől fejreáll a levelezés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Silentfrog válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


Silentfrog
veterán

Bizonyára igy van ahogy mondod,de én nagyon szeretem ezt a programot.Aki meg tényleg szinte semmit sem ért a karbantartáshoz annak kifejezetten hasznos. Kárt biztos nem csinál,és gyorsitja a gépet a nem kellő dolgok törlésével,optimalizálással.

(#43) kpityu2


kpityu2
őstag

Az világos, hogy a Win és a Linux úgy van készítve, hogy változatos hardvereken fusson. Viszont épp ezért nem értem, hogy pl. az IDE->AHCI váltás miért okoz kék halált a Win7-en.
A minap SSD beépítés miatt a multiboot gépemben átállítottam a vinyók kezelési módját. Az XP és a Suse nem zavartatta magát, de a Win7 lehalt, és fél órán át javítgatta magát sikertelenül. Persze a registry buherálás kezelte a problémát.
A Suse pedig még akkor se nyivákolt, amikor komplett alaplap+proci cserét hajtottam végre.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#44) lujó55 válasza bambano (#41) üzenetére


lujó55
őstag

Ja, mint az új Catalyst is. Eltávolítottam és visszatettem a régit, vagy kukucskálhatók 800x600-on.
Nekem anno a WinXP telepítések történtek behunyt szemmel, de ésszel. Volt egy driver lemezem és azzal csináltam mindent, mert tudtam, hogy az megbízható kiadás volt.

(#45) lujó55 válasza kpityu2 (#43) üzenetére


lujó55
őstag

Azért amikor kicseréltem a C2D E6400-at E6750-re, az Ubuntu lehalt. Újra kellett raknom az egészet.
De nem volt nagy gáz, két óra alatt frissítésekkel együtt megvolt :C
Windóz? 1 nap. :U

(#46) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

amugy a hibernalas kikapcsolasa a legnagyobb hulyeseg, amit eddig olvastam "szakmai" tanacskent. ez egy olyan funkcio, ami KELL

(#47) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Szent ég.. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#48) hcl válasza lujó55 (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sima procicserétől nem kellett volna elhalnia, más baj volt ott...

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) kispx válasza Silentfrog (#6) üzenetére


kispx
addikt

Egyszer promozták az Advanced Sysem Care Pro 3 -as verzióját (tudom régebben volt). Gondoltam kipróbálom. Pár ezer hibát talált a registryben (többségük üres kulcs volt), viszont újraindítás után a tapasztalom, hogy a program törölte a Visual Studio fájlkiterjesztését. Ezzel még együtt tudtam volna élni. Később vettem észre, hogy a Word (ami még előző nap hibátlanul ment) nem indul. Az volt az utolsó alkalom, hogy felraktam azt a programot, és még nem is tapasztaltam, hogy mérhető időnyivel gyorsabb lett volna a gépem. Azóta maximum a szemetet takarítom el a háttértárról lemezkezelővel és CCleanerrrel.

[ Szerkesztve ]

(#50) zoltanz


zoltanz
nagyúr

VLC Media Player sem játszik le mindent, én mellé használom az SMPlayer, Media Player Classic - HC, XBMC-t (ez elég takarékos).
Zenelejátszónak a Winamp felejtős, sokkal szebben szól az XBMC (Win7, Vista-n).
Böngésző: nekem a FF kényelmesebb.
DVD írásra: DVDDecrypter

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.