Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-30 19:41:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) system75


system75
tag

Dehogy böködöm, azért kérdeztem meg, hogy szabad-e? De a 15 mp Power gomb segített, köszönöm! De azóta is azon elmélkedem hogy a MIC vagy M-ből, hogy lesz R? Receiver? Van mit gondolt oda a festő?

(#452) tjb007 válasza system75 (#451) üzenetére


tjb007
nagyúr

Record, legalábbis gondlom én.

(#453) kelzsoca válasza Bibby (#449) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hülye kérdés, de fel van töltve a gép rendesen?

https://vertigostore.eu

(#454) Bibby válasza apeelme (#450) üzenetére


Bibby
addikt

Köszi, másodszor bent hagytam a kábelt, most jó lett.

Egyébként jól látom nincs is érzékelő az auto fényerőállításhoz? :)

Ελευθερια η θανατος

(#455) apeelme válasza Bibby (#454) üzenetére


apeelme
addikt

Jól látod... :K ;)

(#456) zoo.x válasza Bibby (#454) üzenetére


zoo.x
csendes tag

hm... se auto fényerőállíó se akkuhőmérséklet szenzor....ja meg nekem ha ki akarom kapcsolni akkor elvileg a rezgést ki vagy be lehet kapcsolni de ugy néz ki hogy az sincs benne ,vagy tévednék?! :F

(#457) peterk válasza zso79 (#437) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem ez meg fogja. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#458) Verot


Verot
csendes tag

Reinstall kész, teszt:
The quick brown fox jumps over the lazy dog

Asztalon, semmi nincs beledugva. Nagyon jó lett :)

(#459) peterk


peterk
senior tag

Kis háttérinfó ehhez az érintéses ügyhöz, hátha valakit érdekel:

A rockchip kernel alapból nem tartalmaz az érintő panel eprom programozásához kódot, de természetesen aki (amelyik gyártó) akarja, az befordíthatja a megfelelő drivert és felprogramozhatja a saját kedve szerint. Belekukkantva a hasonló (rk3066+mali400+ips1280x800) felépítésű tabletek firmware-jeibe, a legtöbb gyártó nem foglalkozik vele, használja a screenhez gyárilag felprogramozott eprom-ot.

Nem úgy a wayteq. Ők úgy látszik nagyobbra törnek, mert ők saját kútfőből átprogramozták az említett epromot. Ami eddig leginkább "nagyot akar a szarka, de nem bírja a farka" módon sikerült, azaz sz*rabb lett, mint a gyári. :) A legújabb viszont valóban korrigálta a problémákat. Csináltam egy kis saját tesztet. Felírtam a saját, colorovo márkájú tabomra szép sorban az összes kiadott wayteq firmware-t (illetve annak a boot image-ét és a kernelét), és láss csodát, végig is tapasztaltam a többiek által leírt, hogy lesz a "the quick brown fox jumps over the lazy dog"-ból "te uck brox mv hzyd" jellegű problematikát. :D Azaz, a videón látható módon bizony marhára leromlott az érzékenység ahogy a korábbi kerneleket próbáltam, és örömmel jelenthetem, hogy a legutóbbi kernellel viszont visszatért a kánaán, megjavult a dolog. :) (Aminek így utólag nagyon csak örülök, mert én hülye kihagytam a számításból, hogy az én tabom kernele nem programozza a screen epromot, így ha szar a wayteq kernel elcseszi az epromot, akkor szar is marad, hiába teszem vissza a sajátot. :))

Most már csak azt lenne jó tudni, hogy a legutóbbi javítás pontosan mit is tartalmaz. Vajon megunta-e a wayteq a "külön utas politikát", és egyszerűen visszarakták a gyári kódot, vagy pedig saját fejlesztésben érték utol azt. Ha ez utóbbi, akkor érdekes kérdés, hogy mindezt miért csinálták/csinálják? Vajon akarnak valami extrát is beletenni hosszabb távon, ami a gyáriban nincs?

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#460) zoo.x válasza peterk (#459) üzenetére


zoo.x
csendes tag

Köszönjük ezt a részletes tályékoztatót. :C Esetleg az akkuval kapcsolatban nincs ilyen részletes informáciod amit meg osztanál velünk.Köszi. :))

(#461) peterk válasza zoo.x (#460) üzenetére


peterk
senior tag

Az akkuval kapcsolatban én ott kezdeném, hogy felraknám mondjuk a GSam Battery Monitor-t, és megnézném, hogy mi eszi az akksit. Utána már lehet okoskodni, hogy mi lehet a gond.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#462) Bibby


Bibby
addikt

Láttam a qcr tesztben hogy azon van szoftveres hangerőgomb. Erre nagy macera lenne utólag? Néha kicsit kényelmetlenek, nagyon süllyesztett a hardveres.

Ελευθερια η θανατος

(#463) Christian79


Christian79
tag

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy hol találok hozzá kijelzővédő fóliát?

(#464) kiskutya0


kiskutya0
tag

Már most ki van a t.k.m ezzel a géppel. A keretből jön ki a touch. Ha visszanyomom, akkor egy ideig ott marad. Szemmel láthatóan íves a készülék azon a részen.

(#465) zso79 válasza kiskutya0 (#464) üzenetére


zso79
őstag

Nekem cseréltek egyet ilyen miatt.

(#466) kiskutya0


kiskutya0
tag

Nem azzal lenne probléma. Volt nálam 10 napot, 30 nap "szervíz". Most volt nálam 4 napot, várják megint 30-at?

(#467) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
A gyári fóliát nyugodtan levehetem a készülékről? Jól tűri a karcokat? Persze nem vésővel esek neki, csak féltem egyelőre :K

(#468) tjb007 válasza atika88 (#467) üzenetére


tjb007
nagyúr

Leveheted, gondlom nem ezen fogod szeletni a hagymát :) (bár lehet, hogy azt is kibírná)

(#469) system75 válasza Christian79 (#463) üzenetére


system75
tag

Igen! Én innen vettem, ennél olcsóbbat nem találtam, 2 db 2.100 Ft,- [link]

(#470) Bibby válasza atika88 (#406) üzenetére


Bibby
addikt

Ez a gond tényleg létezik? Mert nálam valami nem stimmel.
Éjjel feltöltöttem teljesen, reggel egy fél órát böngésztem, bekapcsolva hagytam. Hazaértem 54%-on volt, azóta megint használom, 10-20 perc youtube, egy és negyed óra net kb, akku most 14%! :W Tehát ha össz két órát ment sokat mondok. Szinte percenként merül.

Ελευθερια η θανατος

(#471) zoo.x válasza Bibby (#470) üzenetére


zoo.x
csendes tag

Kapcsold ki teljesen és várj kb 10 percet és ujból be ,nálam ez kb 10-20% akku fesz növekedést reredményez. Lécci... nézd meg nálad is ilyen?

(#472) Bibby válasza zoo.x (#471) üzenetére


Bibby
addikt

Igen. Először kikapcsoltam 14-nél, felugrott 21-re. Most megint kikapcsoltam 10-nél, felugrott 22-re. :Y
Volt pár éve xtab70-em, ugyanezt csinálta, reméltem hogy ilyen manapság már nincs...
Kelzsoca, ezt lehet javítani?

Ελευθερια η θανατος

(#473) zoo.x válasza Bibby (#472) üzenetére


zoo.x
csendes tag

Ja...ja...ja... :K :K :K
Valahol olvastam hogy kalibráli lehet az akkut illetve a saccoló progiját ,ez segítene?
Sajna elötte rootolni kell.(ezt olvastam)

(#474) csemberlen


csemberlen
őstag

A most boltban vásárolhatók már a frissitett szofverrel jönnek ki? (szinátmeneti hibák mentes stb?)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#475) kiskutya0


kiskutya0
tag

Nálam az aksi idő (készenléti) elviselhető. 1nap 1óra 10 perc (50 perc képernyő) és most van 41%-on. Nincs benne sim, repülögép üzemmód bekapcsolva, wifi folyamatos.

(#476) Christian79 válasza system75 (#469) üzenetére


Christian79
tag

Köszönöm szépen!

(#477) Bibby válasza kiskutya0 (#475) üzenetére


Bibby
addikt

Elviselhető, de messze nem jó.
Van olyan tab ami napi pár %-ot merül készenlétben. Szoftveresen lehetne szeirntem még javítani ezen.

Ελευθερια η θανατος

(#478) apeelme válasza zoo.x (#473) üzenetére


apeelme
addikt

Akkor ezt nagyon gyorsan felejtsd is el. Nincs semmi ilyenre lehetőség. Szép kis városi legenda.

(#479) kelzsoca válasza csemberlen (#474) üzenetére


kelzsoca
félisten

A boltban megvásárolható javított szoftverrel rendelkezik, de azóta kijött már egy másik szoftver is, ami értelemszerűen nincs a készülékeken, felrakása a készülékre nem igényel hozzáértést, elegendő figyelmesen elolvasni a használati utasítást, és ez alapján bárki fel tudja tenni a friss szoftvert, vagy a WayteQ térítésmentesen elvégzi a frissítést.

https://vertigostore.eu

(#480) minusz9


minusz9
csendes tag

Valakinek van tapasztalata a SIM kártya használatával kapcsolatban?
Csak egyféleképpen kattan be a helyére, vagy rosszul is be ehet tenni?
Mit kell csinálni, hogy lehessen telefonálni, sms-t írni?
Ha belerakom a sim kártyát, nem történik semmi újraindítás után sem, nem kéri a pin kódot.

Köszi

''Nem akarok semmit, de nagyon szép lesz, tudom jól. Nem akarok tudni a hullámról...''

(#481) z0d1AK válasza minusz9 (#480) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez alapján csak feltételezem, hogy rosszul tetted bele a SIM kártyát. Nekem is sikerült már.
Ha jól teszed bele, akkor feljelentkezik a hálózatra bekapcsolás után, ami látszik is a jobb alsó sarokban. Ekkor már tudsz is hívást/SMS-t fogadni/indítani.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#482) tjb007 válasza minusz9 (#480) üzenetére


tjb007
nagyúr

A helyes behelyezés így néz ki:

Ha így van behelyezve és nem megy, akkor a meg kell nézni, hogy nincs-e kikapcsolva a modem, illetve, hogy helyen be van-e konfigurálva a hozzáférési pont.

[ Szerkesztve ]

(#483) peterk válasza apeelme (#478) üzenetére


peterk
senior tag

Feltételezem - de biztosra nem tudom természetesen -, hogy az aktuális töltöttséget néhány akku állapotjelző alapján állapítja meg a rendszer. Namost, akku karakterisztika függvénye, hogy ezek az állapotjelzők mennyire lineárisak és mennyire nem azok. Ráadásul bőven előfordulhat, hogy egy akkura nézve is egyedi. Az egyik lineárisabb, a másik nem. Elméletileg, ha az ember kiméri egy lemerítés során az állapotjelzőke, és ebből felállít egy függvényt, akkor a kiolvasott értékek ennek alapján korrigálhatóak (mesterségesen linearizálhatóak). De, hogy erre nincs appstore-ból letölthető szoftver - rootolt vagy nem rootolt -, az egész biztos. Ehhez először is ki kéne venni az akksit és mérni el lemerítés tesztet.

Szóval természetesen igazad van, csak gondoltam járatom egy kicsit a számat. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#484) peterk válasza Bibby (#477) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem a "van olyan tab" az esetek többségében úgy értendő, hogy van megfelelően konfigurált tab, amiben nincs app/funkció ami leszívja az akksit, és van olyan amiben nem, vagy nem teljesen sikerült a gazdijának ezt megoldania. Persze, előfordulhat 1-2 eset, hogy hardveres a probléma, de az esetek többsége szerintem a fenti kategóriába esik.

Az én tabom megvásárláskori állapotában 2 nap standby után lemerült. Most 2 hetet is kibír, pedig nem kapcsolgatom repülő módba minden kikapcsoláskor. Egyszerűen, szép fokozatosan kimazsoláztam azokat a szolgáltatásokat, háttér folyamatokat, stb. ami számomra felesleges, és ezeket vagy "lefagyasztottam" (letiltottam), vagy "green módba" raktam (azaz csak előtérben fut, ha háttérben van, akkor le van tiltva).

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#485) system75 válasza peterk (#484) üzenetére


system75
tag

Erre a lefagyasztásra és greenre melyik progit használod?

[ Szerkesztve ]

(#486) peterk válasza system75 (#485) üzenetére


peterk
senior tag

A fagyasztást a Titanium backup-al. Ez letiltja kompletten az alkalmazást, lényegében olyan, mintha eltávolítanád. Emiatt értelemszerűen a gyárilag telepített beépített funkcióknál van értelme használni, amiket nem lehet leszedni.

A green funkcióra a fantáziadús Greenify nevű progit használom. Ez nem tiltja le az appot, de háttérben nem engedi futni. Azoknál az appoknál érdemes beállítani, amiket használsz, de nem szeretnéd, hogy a háttérben is menjenek. Például én a Drive, Dropbox, Goggles, Play zene, ScoreCenter, SSHDroid, HVG, NSO, stb. alkalmazásokat "zöldítettem", amik hajlamosak a háttérben garázdálkodni. Ezt nem szeretném, de amúgy használni használom őket.

Még van egy nagyon hasznos alkalmazás: SetCPU. Ezzel profilokat lehet létrehozni, beállítva, hogy milyen tempóban menjen a proci. Mondjuk nekem van egy alapbeállításom, amivel 800mHz-re van maximalizálva a proci. Ez az alap dolgokhoz, navigálgatáshoz bőven elég. És mellé felvettem egy "kiemelt alkalmazások" profilt, amibe felgyűjtöttem azokat az appokat, amiket max tempóban akarok futtatni (böngésző, videolejátszó, xbmc, igényesebb játékok, stb.). Ha ezek vannak az előtérben, akkor a proci turbóra kapcsol, de ahogy kilépek, vagy háttérbe teszem, visszaáll 800 maxra. És van olyan profilom is pl. hogy "alacsony akkuszint", ami 20% alatti akkuszintnél "erővel" leveszem a proci futást 600-ra. Ezzel kitolható az üzemidő. (Persze azon az áron, hogy CPU igényes appokat ilyenkor nem érdemes futtatni. De egy video nézése befejezhető, vagy pl. némileg ugyan lassabban, de fél órával tovább tudok böngészni.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#487) Bibby válasza peterk (#484) üzenetére


Bibby
addikt

Persze, énis arra gondoltam hogy a hardver részt leválasztva a szoftver konfigurálásán múlik. Amit pl egy nexus esetén meg is kapsz alapból, és nem a juzernek kell kitalálnia.

Ελευθερια η θανατος

(#488) Bibby


Bibby
addikt

Egyébként remélem nem lesz a tab elfelejtve, csak azért mert jöttek a négy magosok. :U
Arra mindjárt kész a 4.2.2 itt meg semmi hír?

Ελευθερια η θανατος

(#489) apeelme válasza Bibby (#488) üzenetére


apeelme
addikt

3 napja kaptál egy friss firmware-t...roham léptékben javítják a felmerült hibákat...nem érzed picit úgy hogy sokat akarsz? :F

(#490) kelzsoca válasza Bibby (#488) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két gépnek semmi köze egymáshoz. :)

https://vertigostore.eu

(#491) Bibby válasza kelzsoca (#490) üzenetére


Bibby
addikt

Oké, csak nem olyan nagy cég ez, gondolom szűkösebb a fejlesztői kapacitás. De nem aggódom akkor. :R

Ελευθερια η θανατος

(#492) Verot


Verot
csendes tag

Amúgy a frissítés óta kesztyűben is működik :D:D

(#493) minusz9


minusz9
csendes tag

Köszi a SIM kártyás segítséget.

Másik kérdés: A frissítés előtt milyen appal érdemes kimenteni az adatokat? Játékok high score-ja, háttérkép, google fiókos és egyéb beállítások megtarthatók?

Köszi

''Nem akarok semmit, de nagyon szép lesz, tudom jól. Nem akarok tudni a hullámról...''

(#494) kelzsoca válasza minusz9 (#493) üzenetére


kelzsoca
félisten

Titanium backup, vagy My Backup.

https://vertigostore.eu

(#495) atika88


atika88
senior tag

Van ötletetek arra h miért fagy le a Chrome spontán? Hosszú másod percekre, rendszertelenül....

(#496) apeelme válasza atika88 (#495) üzenetére


apeelme
addikt

Chrome-nak mostanában nagyon sok a nyűgje...személy szerint én is "őt" használom mert az asztali böngészővel gyönyörűen tudom szinkronizálni...de a mostanában történt frissítések nem tettek jót. Több eszközömön is "haldoklik". :(

(#497) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Sziasztok!
A wifi után érdeklődnék, hogy van-e stabil jel vagy nem dobja le percenként? :)

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#498) hjanos1 válasza balázs xp4e (#497) üzenetére


hjanos1
senior tag

Nálam stabil a wifi.
Router: TP-LINK WR841N

The Factory Must Grow

(#499) tjb007 válasza balázs xp4e (#497) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szintén stabil (TP-LINK TD-W8920GB).

(#500) apeelme válasza balázs xp4e (#497) üzenetére


apeelme
addikt

Semmi probléma a WiFi-vel. (TP-Link 1043ND)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.