Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soderes


Soderes
aktív tag

NetBSD!

Nem tudtam először elődönteni, hogy kalandvágyó vagy bolond. :)
De hajrá!

Nem fogsz unatkozni az biztos.
Sok szerencsét kívánok!

(#2) totron


totron
addikt

A virtuális rész ilyen esetben nyugodtan átugorható.

(#3) Vladi válasza Soderes (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Nem tudtam először elődönteni, hogy kalandvágyó vagy bolond."

Igen. :D

Kell valami opció, ha a Linux végképp lemegy a klotyón.

(#2) totron

Jah a particionálóba már belegabalyodtam. Telepítés után meg feltettem külön az xorg setseket erre közli velem, hogy /etc/rc.conf nincs konfigurálva, kész, így jártam.
Ha meg megszerkesztem nem tudom elmenteni, mert a bill nem úgy működik ahogy kéne. :F Azt nem tudom, hogy ez rc működés vagy mi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) totron válasza Vladi (#3) üzenetére


totron
addikt

RC is lehet akár, de alapvetően egy háklis OS-t átengedni még +1 rétegen csak a káoszt teszi hatványra, nekem eddig mindig ez volt. Adott célhardveren kell reszelgetni az első pillanattól. Kitartást és lelkierőt. Megvan a maga szépsége egyébként, szóval értem a törekvést.

(#5) Vladi válasza totron (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, van ennek többrétegű kulturális célja is, magyar nyelven a naprakész információ az szinte nulla. Na nem mintha angolul sok lenne. pl a desktop összerakást ahányan bemutatják annyiféleképpen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) totron válasza Vladi (#5) üzenetére


totron
addikt

Hát igen, kicsit rögös, de ezért szeretjük. Cserébe a saját kitaposott utadról te is gyárthatsz doksit. Esetleges későbbi nekifutásaid esetére sem haszontalan, felejt az ember.

(#7) berusbacsi


berusbacsi
junior tag

Kíváncsi vok mire jutsz!
Személyes tapasztalatom OpenBSD-vel volt, elég sokáig szolgált a házi backup szerveren (semmi komoly, ssh, FTP), de aztán jött az elkényelmesedés (meg a Btrfs fétisizmus), és az új Fuji vasról kitúrta a Rockstor (gyk. OpenSUSE)... :B
Minden esetre pár jó magyar nyelvű leírás biztosan jót tenne a BSD világnak itthon, legyél te az úttörő! :R

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Namost: ennél a hibánál akadtam el. Próbáltam egy ghostbsd-t live-ot ráindítani, hogy majd kijavítom, mert netbsd-n valahogy nem működött a bill a single user konzolban. :F

De nem bírtam megtalálni a megfelelő device fájlt, úgyhogy inkább újratelepítem. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) Vladi válasza Vladi (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

íme egy kis sopiler a következő részig.. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Elég sok mindent tud és használ is a Linux világából. Amit nem tudtak maguknak megcsinálni, pl: driverek, azt onnan pótolják."
Há' má'most ez egy Unix, a BSD saját jogon vagy 10-15 évvel korábbi dolog, mint a linux, az egyik ős-Unixról van szó, jóhogy hasonló.
Az AIX adminok is azért nem szeretnek Linuxozni, merthogy az AIX milyen kényelmes. Aha. :D

Mondjuk a hardverkövetelmények impresszívek, routerre való :)

És hát :R

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.