Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Male válasza Воланд (#70) üzenetére


Male
nagyúr

Az alja is fixen ott van, az meg a megszokott hely. (oké, Win 7-nél kitolták jobbra is, de maradt lent, ahol már a Win95 óta ott volt)

(#102) kispx válasza DoxaM (#99) üzenetére


kispx
addikt

Az operációs rendszerek "kicsit" bonyolultabbak, minthogy kéregetünk és megcsináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#103) Male válasza #19617792 (#72) üzenetére


Male
nagyúr

Ez nem áll távol az MS-től... WS2012 kedvenc részem ilyen téren: Az ablak a modern, belül egy kis IE8 / Win7, középen agyon kerekített részek, baloldalt meg a szögletes, Win9x maradék

King Unique: Igen, és? A sima Win8-hoz hasonlítottam, mint leginkább elcseszett megoldás.

(#104) Воланд válasza Male (#101) üzenetére


Воланд
titán

ott tul zsufolt lenne. a kereses, meg az all apps mellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#105) Воланд válasza DoxaM (#97) üzenetére


Воланд
titán

most irjam azt, hogy Munchen is lecserelte?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#106) Döglött Róka válasza DoxaM (#97) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Majd visszacserelik...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#107) Male válasza Воланд (#104) üzenetére


Male
nagyúr

Most meg Win7-en a keresés és az all apps, akarom mondani all programs mellett van... szóval pontosan ugyan ott, és én nem érzem túl zsúfoltnak :) ...de ez teljesen szubjektív dolog.

(#108) C$abi válasza BlackDesert (#21) üzenetére


C$abi
aktív tag

2015 tavaszától csak újdonságokat nem fog kapni, 2020-ig viszont támogatva lesz, igaz, csak biztonsági frissítésekkel, no nem mintha azokon kívül kapna bármit is, mert nagyrészt csak azokat kap, szóval nem kell váltani.

ON: A videón látható UI nem rossz, de az Aero még mindig jobb.

(#109) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Gondolom 8.1ről nem lehet majd ingyenesen updatelni mint 8.0->8.1?! Amúgy itt én azt érzem, mint az xboxnál bekeményítenek aztán meghunyászkodnak pedig nincs itt semmi baj a metro menüvel.

(#110) kispx válasza gabesszg (#109) üzenetére


kispx
addikt

Semmilyen hivatalos információ nincs az árakról.

(#111) King Unique válasza BlackDesert (#98) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak van különbség a között, h nem tetszik és xar a rendszer, meg a között , h nem tetszik és mondhatni jó.
Nekem, ha vmi annyira nem tetszik, akkor megnézem van e vmi más skin, átalakítási lehetőség stb. Ha nem akarok ezzel foglalkozni, akkor vagy használom, ahogy van, vagy nem és keresek helyette mást. Ergo vkinek annyira nem jön be ez a Metro dolog, v a 9-be továbbvitt változata, akkor minek használja, ott a 7 :F
Csak persze fikázni, elégedetlenkedni a legkönnyebb mindig, aztán meg lehet nézni előtelepített, illetve céges gépeken kívül, ki használ eredeti Windowst (tisztelet az elenyésző kivételnek!)....megvenni már derogál, de fikázni divat. :D

(#99) DoxaM: nem hinném, h ez bekövetkezne, másrészt mire végetér a Win7 support, lesz addigra már Win11 is. ;)
A közösségi pénzösszedobásban nagyon nem érdemes bízni, mert ha már fizetni kell vmiért, a többség szeret kibújni alóla...pl. Ubuntunak is megszüntették a felhő alapú tárhelyszolgáltatását (Ubuntu One), arra hivatkozván, h nem tudják/ akarják felvenni a konkurenciával a versenyt....vajon mért, mert vsz nem volt elég pénze a Cannonicalnak a fejlesztésekre és nyilván a userektől hiába várták volna, h esetleg támogassák a projektet, akár egy kis összeggel is....v amikor xy nyílt programnál/ rendszernél ott van, h ha akar, támogassa őket egy kis adománnyal, pl. 10 $, vajon hány user teszi meg...??
Holott Apple (iCloud), MS (OneDrive) meg működik, igaz mert ott eladásokból van rá keret. :)

[ Szerkesztve ]

(#112) Воланд


Воланд
titán

Leaked Windows 9 video shows multiple desktops at work

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#113) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Not bad... :D :D

A Hideo Kojima Game

(#114) vimes válasza DoxaM (#88) üzenetére


vimes
senior tag

Annyiból persze igazat adok, h nem lehet ugyanazt az ui-t 5.jére is kiadni/rókabőrtlehúzni.

Tessék. Ha mindenki úgy gondolkodna, aminek az eredménye lehetne pl
hogy még 2020-ban is a W7 kinézetét nyomnák le a torkunkon, még mindig kőbaltákkal meg csontnyilakkal vadásznánk a mamutokra.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#115) #41133696 válasza vimes (#114) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen, e tekintben több tábor van. Az egyiknek csak az lenne a fontos, hogy motárháztető alatt legyen új az OS, nekik jó lenne még a Windows XP kinézet is, sőt lehet a Win9x UI is megfelelő lenne. Minden legyen a szokott helyen aztán kész. A másik még igénytelenebb mert nekik a rendszer komponensek is maradhatnának változatlanul (Windows XP-t használók a támogatás lejárta után). Igazából ők a rémálom az MS-nek, mert nekik nem lehetne új rendszert fejleszteni. Aztán ott vannak, akik kívül belül újat akarnak, de nekik is meg kell felelni, mert az a tény, hogy újat kapnak még nem jelenti azt, hogy el is fogadják az újdonságot abban a formában.

(#116) Kékes525


Kékes525
félisten

A modern appokról miért nem esik szó, vagy legalábbis alig? Azok mindenkinek tökéletesek? :F Nekem speciel nem tetszenek. :( Tudom, hogy a cikk ezt emelte ki, de azért az mégis csak fontosabb, mint a felület, ami könnyedén lecserélhető, ha valakinek nem tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#117) #41133696 válasza Kékes525 (#116) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem tetszenek, de a sajátosságuk, miszerint csak a teljes képernyős kezdőképernyőn néznek ki jól a hibrid megoldáson nem, teszi szükségesség, hogy azon használjuk őket. Ebben a videóban meg éppen a hibridet menüt mutatják be.

(#118) Kékes525


Kékes525
félisten

Csak a vita kedvéért!

Mindenki azt gondolja (legalábbis a többség), hogy a Microsoft hegemóniáját nem lehet megtörni az OP terén. A Windows egyeduralkodó. Most egyértelműen. De a jövőben is az lesz?

Eddig azért nem sikerült megtörni a Windows egyeduralmát, mert vagy drága volt a gép, amin használható a másik OP (lsd. Apple), vagy a cég nem volt tőkeerős, így kevés emberrel tudott fejleszteni és a reklámra sem futotta, továbbá kevés alkalmazás futott alatta. Azonban színre lépett egy nagyon tőkeerős cég a Google, aminek szerintem van esélye, ha nem is rövidtávon, de hosszú távon betörjön az PC OP piacra is. Jönnek a Windows-alkalmazások Chrome OS-re

Ezt a folyamatot felgyorsíthatja, ha a Windows 9 is ha a Windows Vista vagy a Windows 8 sorsára jut.

Persze mindez csak feltételezés, fikció. A jövő majd eldönti.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119) #41133696 válasza Kékes525 (#118) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Google a Chrome OS-szel? Ugyan már...

Az emberek nagy részének az kell, hogy a rendszer jól nézzen ki, biztonságos és gyors legyen, no és az évtizedek alatt megszokott módon működjön (ugyanazok a fájltípusok legyenek, ne kelljen RPM-et Tar.GZIP-et piszkálni), nos és a megszokott Microsoft Office is elérhető legyen rá. A Windows ezt mind nyújtani tudja.

Ugyanez látszik az Apple termékeinél is, az ő felhasználói táboruk is megszokások rabja, és ez egyáltalán nem baj.

A Linuxra is igaz ez, csak nekik azért keserű a szájízük, mert nincs annyi pénz a fejlesztésre, és lényegesen kevesebben használják otthon mint a másik kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#120) Kékes525 válasza #41133696 (#119) üzenetére


Kékes525
félisten

Most még igen, most még igazad van.

De emlékez vissza, milyen volt a Windows 1 vagy a Windows 2. Sőt a Windows 3 sem volt egy szuper. Elsőként a Windows 3.1 az ami igazán elterjedt.

Minden kezdet nehéz. Másrészt van egy aranyszabály, ami megdönthetetlen: Semmi sem tart örökké.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#121) #41133696 válasza #41133696 (#119) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont van egy fontos különbség. Ameddig egy Linuxos jól elboldogul Windowszal is, addig ha az átlag emberekből indulunk ki, ez fordítva nem működik.

(#122) Kékes525 válasza #41133696 (#121) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha az átlagemberekből indulniuk ki, akkor maga a számítástechnika hogyan tudott elterjedni? Pedig rendkívül fapados volt a kezdetekben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123) DS39 válasza Kékes525 (#118) üzenetére


DS39
nagyúr

én másképp látom. nem új OS fogja letaszítani a trónról, hanem egy másik platform. nevezetesen az okostelefonok és tabletek világa. jelenleg rengeteg családban van otthon PC, amire rányomnak zömmel tört Windowst, de ha azok a gépek kiöregednek, elromlanak, már koránt sem biztos hogy vesznek helyette másik gépet, mert minek? az átlag usernek töketesen megfelel helyette egy Android-os tablet (+ esetleg egy bluetooth-os bill.), az elkövetkezendő 5-10 évben asztali gépet otthonra nagyon kevesen fognak venni/összerakni, inkább valószínű hogy akinek munkára kell, vesz egy laptopot, azon lesz mondjuk Windows, de a család többi tagja ellesz egy-egy Android-os okoseszközzel. inkább ebben látom a Google "trónfosztását", nem hiszem hogy ez a Chrome OS valaha is komoly rivális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#124) Воланд válasza Kékes525 (#118) üzenetére


Воланд
titán

a chrome os-nel van valami menedzsment megoldas? gpo, ad, ilyesmi?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#125) Воланд válasza DS39 (#123) üzenetére


Воланд
titán

igen, ez mar sokkal realisabb. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#126) Kékes525 válasza DS39 (#123) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát nem tudom. Ilyen formán ahogy ma néz ki egy okos telefon biztosan nem. A használata sokkal kényelmetlenebb mint a PC-é (adatbevitel, kezelés, képernyőméret). Persze ezek megoldhatók a jövőben. Hangvezérlés, TV képernyő, fejlettebb OP és minden OK.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127) Kékes525 válasza Воланд (#124) üzenetére


Kékes525
félisten

Hangsúlyoztam, hogy nem a mára gondoltam. Ma a Windows leválthatatlan.

Másrészt gondolj arra, hogy milyen volt a Windows a kezdetekben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128) #19617792 válasza BlackDesert (#87) üzenetére


#19617792
törölt tag

megduplázták: egyről kettőre. ;]

(#129) tatararpad


tatararpad
őstag

Én vágom hogy most a flat design a divat, a Google-é még be is jön jobb napjaimon, de ez a Metro csúnya nekem, az ilyeneknek mint én belerakhatnának egy Aero témát. És nem bánnám hogy ha ebbe raknák mert ideje lenne már váltani, a Windows 10 mivel páros úgyis kudarc lesz, legközelebb a Windows 11 lehetne, de az már messze van.

(#130) King Unique válasza #41133696 (#121) üzenetére


King Unique
titán

Ezt pontosan így van. :K
Megfigyelhető, h Linuxot általában IT-szakemberek használnak munkára, illetve home szinten, hozzáértő hobby userek, akik szeretnek bütykölni. Viszont az átlaguser, aki manapság a Windows-t is már egyre kevésbé tudja normálisan használni, az nem fog Linuxot tákolni és terminálban babrálni.... :N

(#129) tatararpad: ez alapján 1-es/ 2-es tábor...
Ez az új irány, ezt kell szeretni, de szerintem ez is jól néz ki, nagyon szubjektív a megítélése.
Ha vki meg annyira nem tud elszakadni az Aero Glaas-tól (Aero van itt is), az ahogy 8.1, úgy vsz 9 esetében is rakhat bele magának seperc alatt: Aero 8.1 Update 1 + Glass8 stb.

(#131) #19617792 válasza King Unique (#130) üzenetére


#19617792
törölt tag

"az nem fog Linuxot tákolni és terminálban babrálni"

éppenséggel egyre kevésbé kell "tákolni"... a terminálban babrálás legalább kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

(#132) DoxaM válasza vimes (#114) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nem teljesen így van, mert ez az 1 színű,.flat design simán visszalépés még objektíven nézve is. Olyan, mintha kőbalta meg íj után, újra kavicsokkal meg gallyakkal szaladgálnának...ennyit a hasonlatról.
A kocsiknak is még mindig 4 kereke van.... :D szóval, ezek a hasonlatok nagyon ilyen hajuknál berángatott példák.

Egyébként, mégis mi lehetett a baj az AERO-val? Szerintem mindenkinek jó volt...azt is tovább lehetett volna fejleszteni, ilyen csempész bohózatra.

[ Szerkesztve ]

(#133) DoxaM válasza King Unique (#130) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Nem is néztem deviantot még :D :R Köszi. Bár 2020-ig sztem nem lesz szükségem rá :D
Nem gondoltam, hogy ráálltak ennyire...bár, látom egy kis buhera kell hozzá, hogy menjen, de ez jó opció.

Egyébként szerintem, nem elszakadni nem tudnak, hanem egyszerűen rossz a szájuk íze, h valami gagyibbat akarnak lenyomni a torkukon, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#134) King Unique válasza #19617792 (#131) üzenetére


King Unique
titán

Én tudom, mert én speciel nem ijedek meg tőle, de magyarázd el ezt egy átlag Win usernek....mert az aki Windows-on még a vezérlőpultot se találja meg, megrémül, ha parancssorban netán ipconfog-al meg kéne néznie ezt-azt, az neked nem fog Linuxon ennél bonyolultabb dolgoknak nekiállni. :N

(#132) DoxaM : hivatalos indok szerint erőforrás zabáló volt, amiben talán van vmi, de a mai gépeknek nyilván meg se kottyan. Illetve még gondolom azért vették ki, h az asztal jobban illeszkedjen dizájn terén a Modern UI szögletességéhez.
Ha utóbbinál is meglenne az az átlátszó megjelenés, mint a WP 8.1-nél, akkor már asztalhoz is jobban passzolna az Aero Glass.
De muszáj még mindig ilyen triviális dolgokon lovagolni :F AKi nem bír leszakadni a Win7 kinézetéről, az fabrikálja bele magának a fenti eszközökkel a 8.1/9-be is. Ha nem akarja, akkor vagy megszokja és anélkül használja tovább, vagy nem és marad 2020-ig a Win7-nél, ennyi. :)
Egyébként az is közrejátszik, h W7 lett az új XP2 és ahogyan utóbbiról nehezen szokták meg a 7 felületét, úgy 7-ről váltva újabbak esetén is fenáll uez.

[ Szerkesztve ]

(#135) tatararpad válasza King Unique (#130) üzenetére


tatararpad
őstag

Egy 3rd party cucc sosem ugyanaz mint a gyári, ilyen alapon kijelenthetjük hogy a Windows 9 nem változik semmit, mert startmenüt, virtuális asztalt, is lehet telepíteni hozzá. Alapvető bajom nem a flat designnal van, meglehet azt is ízlésesen csinálni (Material, Numix), hanem magával a Metroval. Meg nálam alap dolog, hogy ha újat adunk, attól még nem vesszük el a régit, Windows 7-ben is van régi Aero-mentes téma, csak Windows 8-nál gurult el a gyógyszerük. Maga az átlátszóság nem idegen a Metrotól, lásd WP8.1 átlátszó csempéi.

(#136) King Unique válasza tatararpad (#135) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem uaz 3rd party cucc az igaz. De ez lesz az új irányvonal, lehet megszokni, v ha nem, lehet más rendszert is használni. :) De pusztán csak az Aero Glass hiánya miatt lehúzni, elvetni az egészet, szerintem ostobaság...van benne csomó más dolog, ami jobban meg van csinálva, persze tudni kell értékelni azokat is.
Metrót meg ahogy 8.1-ben se nagyon, úgy 9-ben meg főleg nem kell annyira bámulni, szerintem Start menüből manuálisan ritkíthatóak, kiszedhetőek lesznek a csempék is, ha vkit annyira zavar.

(#137) tatararpad


tatararpad
őstag

Nem húzom le, csak nem veszem meg. Mondjuk ezt a "sok dolog jobban meg van benne csinálva" nem tudom honnan veszed mikor még semmit sem tudni róla, de ahogy te is írtad, 2020-ig támogatott a Windows 7, félévente meg új Linux distrók jönnek ki, szóval ha a Microsoft nem kéri a pénzemet, én minek adjam.

(#138) ZxZ


ZxZ
tag

egy számítógép operációs rendszerének lényege tudtommal az operátorral való kapcsolat kialakítása, fenntartása, fejlesztése..
egy olyan rendszerben, ahol a fehér háttérszínt is "védik", nem az operátorral, hanem a vásárlóval való kapcsolat a lényeg...
a "személyre szabás" felirat bárhol a windows-ban, egyenesen hazugság..!
a windows felülete semmi más, mint meddő viták melegágya.. : ))

ZZs

(#139) King Unique válasza tatararpad (#137) üzenetére


King Unique
titán

Ez is egy döntés, nyilván, ha nem felel meg, ne vedd meg, csak arra céloztam, h ennek hiányától még lehet jó bőven a rendszer.
Másrészt "jobban meg van benne csinálva" dolgot arra értettem, h ott van pl. ez a virtuális asztal kezelés, ez hasznosnak tűnik, de nyilván lesznek más jó újítások is.
Én pl. kifejezetten szeretem 8.1-nél a live fikókot. Pont minap telepítettem másik gépre, belépsz és leszinkronizál mindent, háttérkép asztalon + Modern UI-n, néhány beállítást, de még a videókari és egyéb drivereket is lementette és azokkal se kellett foglalkoznom. :) Win7 hol tud ilyesfajta szinkronizálást? Plusz maga az egész rendszertelepítés jóval gyorsabb, mint Win7-nél, a friss 8.1 U1 telepítés után csak 7,71 GB tárhelyet foglalt nálam, de frissítés, driverek, xy mindennapi programok felrakása után is 10 GB alatt maradt. :)
Ezek (live fiók) vsz a Win9-ben is benne lesznek és még tovább fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#140) BlackDesert válasza King Unique (#139) üzenetére


BlackDesert
tag

Mondom ennek az árny oldalát is, mert van íaz is. Speciál nekem tetszik ez az online account és email fiókokat, névjegyeket beállításokat leszinkronizál, de.. Eljön az a nap amikor ilyen mosatni szintű aktiválás sem lesz és kétlem, hogy az emberek többsége inkább szaladna megvenni a boltba a legal wint. (szerintem!) Más alternatívát fognak keresni.

Itt sokan félreértik az ellentábort. Nekem és feltehetően a többségnek nem az olyan újításokkal van a bajom amik megkönnyítik az életünk a windowsban, hanem az asztal modern-nek titulált ui kinézete. Jöhettek a külső programokkal, de az erőforrás igénylő(bb) és én spec nem szeretem ismeretlen appokkal moddolni a gépem, mert mellé feltelepít egy kis ezt -azt mint tudjátok. Egy kis spy , egy kis..

(#141) daimonion


daimonion
senior tag

Én azt nem értem, hogy mindenki úgy odavan a kinézetért..De a BELSŐ re nem nagyon figyel senki..Egy példa ..

a modern alkalmazásokat a rendszer mind homokozóban futtatja, csak a korábban engedélyezett modulokhoz engedve hozzáférést. De Pl a smart screen is a biztonságot növeli ugyanúgy mint a továbbfejlesztett UAC
például még tovább csiszolgatták az ASLR-t és a DEP-et, hogy azt még kevesebb kártevő tudja kicselezni. Az UEFI támogatásának köszönhetően bekerült a rendszerbe a Secure boot lehetősége, ami csak a digitális aláírással hitelesített programok (a linuxosoknak nem kevés fejtörést okozva) betöltődését engedi, így a korán ébredő rootkitek ellen hatékonyan lehet védekezni. A Windows Defender is szintet lépett, teljes értékű vírusvédelmet kapott, ami a felmérések szerint körülbelül 85 százalékos védelmet nyújt, azaz még külön biztonsági szoftver nélkül is elcsípi a fertőzések jó részét – persze a top antivírusok 95-98 százalékos hatékonyságát nem közelíti meg de mégis egy alapszintű védelmet nyújt ..Nem beszélve arról, hogy a win7 ben lévö összes biztonsági fejlesztés is megtalálható a windows 8.1 ben is..Gondolom a Win 9 még ennél is többet ad..

De ha azt nézem hogy a szar a csempe nincs startmenű szajkozók közül mennyien is vették a fáradságot arra hogy mondjuk beállítsák azt hogy egyböl az asztalra bootoljon a win8/8.1 nem tudom és mennyien raktak fel mondjuk egy classic shellt ? Azt minden meg van oldva és még az aerot is fel lehet rakni...Na mindegy sok lúd disznót gyöz azt jön megint a start menű hurrá..De az hogy a win8/8.1 biztonság terén sokkal jobb mint a win7 ugye sok uzert rohadtul nem érdekel csak az hogy fusson ezer fps -el a word of tank..

(#142) BlackDesert válasza daimonion (#141) üzenetére


BlackDesert
tag

..és ,ha szebb lenne a csempéje akkor ezek a funkciók nem működnének?

Igen, hosszas baszkurálással, utánanézéssel sok minden beállítható a windows 8-ban. Nekem ráguglizni nem okoz nehézséget, de rengeteg olyan embert ismerek akik még a magyar nyelven írt windows üzeneteket sem képes értelmezni, nem hogy egy nyomtatót feltelepíteni magától. Nahát ezaz amiről itt sokan írtak, a win8 nem felhasználóbarát ez is közrejátszott az elterjedésében. Ne adjanak ki évente ugyanolyan skinnel egy új op rendszert. Az itt linkelt egyik hszben az új feature-t mutogatják, hát.. csak kicsit van lemaradva a linuxhoz képest. Ezért Ők feltehetően megint a szokásos 30eFt -nyi összeget fogják elkérni. Ez a gond, nem az hogy biztonságosabb lett..

(#143) King Unique válasza BlackDesert (#140) üzenetére


King Unique
titán

A többség eddig se szaladt megvenni, Vérpistike a szomszédból beaktiválta nekik a rendszert, ahogy az Office-t is, hiába van ott az ingyenes Open és - LibreOffice :D ....kering vmi kósza hír, h a jövőben változni fog a Windows aktiválása, de arról még pontos infók nincsenek és lehet csak mende monda.
Másik oldalról az a baj, h igazán jó alternatívák, főleg azoknak, akik spec programokat használnak, nincsenek a Windows helyett. A Linuxok ennek az átlag user rétegnek pedig nagyon nem azok és még egy jó darabig nem is lesznek, ahogy Chrome OS és társai sem.

Modernek a Metro van titulálva, lásd Modern UI, nem az asztal, illetve a modernség nem csak az UI-ban merül ki. De ezt a részt kár feszegetni, mert feljebb GoodSpeed kollega nagyon jól összefoglalta a lényeget [link]. :D
Az igaz, h nem jó teleszemetelni a rendszert ilyen programokkal, de ennyi erővel más külső 3rd party programok is ezt teszik, vmint a legtöbb telepítőben azért bejelölhető, h mit fogadsz el, mit engedélyezel erre vonatkozóan.

A lusta, nemtörődöm, szarik mindenre, nem érdekli semmi ---->alig ért vmihez OS kezelés terén szintű userekkel meg nem lehet mit kezdeni... :N
Az, h Windows fizetős, meg szerintem nem újdonság. Komolyan azt várják itt egyesek, h csak mert van neki egy jó esetben megvett XP/Win7, majd ingyen hozzávágják a Win8.1/ 9-et....hiú ábránd. Ha vkinek derogál megvenni, akkor használjon Linuxot, az ingyééér van, csak azt meg használni derogál a nagy átlagnak... :U

(#141) daimonion: bizony ez se elhanyagolható szempont. Sokan pl., csak mert nem volt benne, lusták voltak a Win7-re is vírusirtót tenni, inkább megkérdezték a szomszédból Vérpistikét, hogyan lehet üzeneteket, UAC-ot kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#144) BlackDesert válasza King Unique (#143) üzenetére


BlackDesert
tag

Te magadtól jöttél rá win8-nál, hogy tudod bekapcsolni a gépet anélkül, hogy jelszót kérjen? Szükséged volt valaha, hogy leállító parancsikont hozz létre? Az szuper os amiben másfél évet kell várni arra, hogy láthatóbb helyre tegyék a leállító gombot? Soroljam...? Nem csak számítógépes zsenik használják a windowst, sőt..

"A lusta, nemtörődöm, szarik mindenre, nem érdekli semmi ---->alig ért vmihez OS kezelés terén szintű userekkel meg nem lehet mit kezdeni... " <-Ezt inkább nem kommentálom

[ Szerkesztve ]

(#145) King Unique válasza BlackDesert (#144) üzenetére


King Unique
titán

Erre azt tudom mondani, h talán az XP-ben, Win7-ben tudta mki kapásból tudta a jelszókérés kikapcsolását? :U
Másrészt meg én speciel nem éltem a "netplwiz" lehetőséggel, mivel egy normális gépen van beállítva felhasználói fiók és jelszókérés.
Leállítást meg megtaláltam kb. 5 perc alatt bőven, csak kicsit venni kell rá a fáradtságot, h mikor leül az ember egy új OS elé, akkor előtte "körbenéz" kicsit, mi hol, hogyan van. ;) Plussz ott a google, ez a cikk már a sima Win8 megjelenésekor is az első találatok között volt, számtalan más hasonlóval egyetemben: Windows 8 tippek-trükkök...más kérdés, ha vki még arra is lusta, h 1 percet googlizzon....
Másrészt meg ott a jó öreg Alt+F4, ami mindegyiken működik, az már más kérdés, h vki ilyen alap billentyűkombinációkat sem ismer...bezzeg, ha másra (film, zene stb.) kell rákeresni, arra van ideje minek.
Soroljad nyugodtan, mert pár kivételevel, a legtöbb alap hozzáértéssel bőven megoldható, csak az a baj, h nagyon sok home usernel ez nincsen meg és ehhez nem kell egyáltalán IT-szakembernek lenni.
És azt a bizonyos kijelentést, mert nem kommentálod, attól talán még nem igaz, nem ez a jellemző manapság :F
Az a user, aki egy nyomtatót nem tud feltelepíteni, a mellékelt képekkel, magyar nyelvű leírással beüzemelni, ott nem a Win7 vs Win8 a probléma, hanem user részéről az alap hozzáértés hiánya...

[ Szerkesztve ]

(#146) arnyekxxx válasza BlackDesert (#144) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te magadtól jöttél rá win8-nál, hogy tudod bekapcsolni a gépet anélkül, hogy jelszót kérjen?

Nem adsz meg jelszót telepítéskor és akkor nem is kér.

Szükséged volt valaha, hogy leállító parancsikont hozz létre? Az szuper os amiben másfél évet kell várni arra, hogy láthatóbb helyre tegyék a leállító gombot?

a számítógépeken ott van egy nagy gomb az előlapon, a laptopokon is ott vírít a billentyűzet fölött, és nem tudom létezik-e egyáltalán olyan 15 évesnél nem régebbi billentyűzet amin ne lennének power gombok. Szerinted 1000 windows felhasználóból hány hozott létre legalább egyszer az életben leállító parancsikont?

(#147) #19617792 válasza King Unique (#145) üzenetére


#19617792
törölt tag

tehát az nem gond, hogy egy új Windows esetén "körül kell nézni" mi hogy működik benne, amikor azt mindenkinek, beleértve 1 bites usert is készítik, aki nyílván nem ért hozzá... de egy Linux az már rocket-science. felhasználóbarát OS és a körülnézés szükségessége enyhén ellentmond egymásnak. Spocknak már füstölne az agya...

[ Szerkesztve ]

(#148) arnyekxxx válasza #19617792 (#147) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy átlagos tv menürendszerét azért bonyolultabb megtanulni mint a win alapjait és-vagy változásait az elődhöz képest, pedig ugye a tv vásárlók se kizárólag az IT részleg alkalmazottaból állnak.

Érdekes módon a TV-nél az ecceri juzer képes elolvasni a használati útmutatót ha nem találja magától a menüben az időzített kikapcsolást, de ha a pc-n nincs a szájába tolva a szoftveres kikapcsoló ikon hanem pont annyi kattintásra van mint az elődben csak nem ugyanott, akkor törölni kell az oprendszert mert egy használhatatlan szr

(#149) tatararpad válasza arnyekxxx (#148) üzenetére


tatararpad
őstag

Sosem az volt a probléma hogy máshol van, hanem hogy minek van máshol. Win8-ban pl. miért kellett jobb oldalt huzogatnom az egeret egy újraindításért? Ez miben segítette az én mindennapjaim? Vagy mitől lett nekem jobb ezáltal? Teljes képernyős start menü dettó. Egyáltalán nem jobb mint az elődje, sőt még rosszabb, akkor tényleg sok értelme volt kicserélni. Bármennyire is próbáljátok beállítani a felhasználó messze nem olyan hülye, tudja mi tetszik neki, és mi halálfölösleges neki, ezt a Windows 8 sikere is mutatja. A Linuxról meg annyit hogy édesanyám Ubuntut használ minden különösebb tanítás nélkül, a suliban is linuxos gépek voltak és érdekes módon senkinek nem volt gondja.

(#141) daimonion: Van egy kis köze a dolognak ahhoz hogy a felhasználó nem a kernelt vagy technikai paraméterlistát bámulja egész nap. Engem pl. miért izgat, hogy egy app sandboxban fut mikor egyik appot sem használom, a Defendert úgyis kikapcsolja a rendszergazda és rak valami értelmeset.

[ Szerkesztve ]

(#150) arnyekxxx válasza tatararpad (#149) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hanem hogy minek van máshol

hát mert pl ahol addig volt startmenü az megszűnt, így ha oda teszik akkor nincs is szoftveres kikapcsolás

miért kellett jobb oldalt huzogatnom az egeret egy újraindításért?

Előtte bal oldalra kellett húzogatnod az egeret az újraindításért. Itt a világvége.

Egyáltalán nem jobb mint az elődje, sőt még rosszabb,

Ez a te véleményed, ém pl hányingert kapok amikor a jól megszokott rendezett w8.1es felület után anyámék w7-es gépét kell piszkálnom és belekényszerülök a startmenü kaotikus mocskába.

Bármennyire is próbáljátok beállítani a felhasználó messze nem olyan hülye

dehogynem

tudja mi tetszik neki,

Az amit a szomszédpistike feltett neki "ez a jó az a másikasszar, tudod én értek hozzá látod neked is ingyenért van a windózod tőlem" kommenttel

tudja mi tetszik neki, és mi halálfölösleges neki, ezt a Windows 8 sikere is mutatja.
+
A Linuxról meg annyit

érted ugye mi a problma azzal, ha egyik oprendszer szrságát az elterjedségével igazolsz aztán feldícsérsz egy másikat aminek az elterjedsége töredége az általad fikázottnak?

"a felhasználó nem a kernelt vagy technikai paraméterlistát bámulja egész nap."

A felhasználó a megnyitott programot bámulja egész nap. A torrentbarát vérpistike az aki az oprendszer csicsáktól olvad el, a felhasználó akinek pénzért adják el a windózt nagytömegben az nem a desktopban gyönyörködik hanem dolgozik a gépen és őt érdekli, ha munka közben a rendszer gördülékenyebben és stabilabban üzemel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.