Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

"Kéremkapcsojjaki!"

A tej élet, erő, egészség.

(#2) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Szerintem így már korrekt lesz, tetszik, hogy ott vannak az élő csempék. Remélem itt is lesz majd 15 eurós váltás lehetőség, mint a Win7-ről 8-ra esetében. :K

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#3) Syoke


Syoke
csendes tag

IGEN Megcsináltak !! ezt is. GG
Windows 95
1995

heal

(#4) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Szomorú, hogy beadták a derekukat, teljesen felesleges.

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Na így, hogy választható lesz a Windows 8.1 stílus is remek :)

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem egyszerűen kellett volna egy gomb a tálcára, amivel átkapcsolható a klasszikus és a modern UI között.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Mate


Mate
nagyúr

Tetszik a dolog, bár nekem Win8.1 is tökéletesen megfelel.

Egyetlen dolog ami nem tetszik (bár lesz rá megoldás), hogy start menüben felülre került a kikapcsológomb. Ezt leszámítva jó ötletnek tartom. Mondjuk ötletem sincs, hogy milyen csempét raknék oda, de biztos találok majd valami jót.

Arról van már valami biztosabb infó, hogy valóban Windows néven fog futni és ingyenes vagy egyszer megveszem és életem végéig használom módszerre áttérnek?

(#8) qad válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


qad
senior tag

Nagyon helyes oldották meg, így mindeni elégedett lesz. Remélem beleteszik az új msn-t is.

(#9) BlackDesert


BlackDesert
tag

Hát igen.. Nos, nemrég azt nyilatkozták, hogy több mint 1400 dizájner munkája volt a windows 8 és a windows 9 dizájnjára még nagyobb hangsúlyt fektetnek. Nekem fontos a dizájn is, mert elég sokat bámulom a monitort.. Ezek szerint tényleg ezt a semmit hozták össze megint. Hányinger már bocsánat.

A windows 8 után ez megint csak nem előrelépés, hanem a 8.2. Megint feltalálták a(z akár egész képernyős start menüt és persze, ha mazoisták vagyunk használhatjuk megint a csempés nézetet). Ebben megint hol az innováció? A legszörnyűbb, hogy ezért még pénzt is kérnek.. Ezen dolgoztak több évig??

Tudom más az irány, de meg lehet nézni az apple, vagy a linux fejlődését ehhez képest. Nézzétek meg az ingyenes mavericks és szintén ingyenes yosemite közti különbséget.

No offense..

[ Szerkesztve ]

(#10) Mate válasza BlackDesert (#9) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Nem kell megvenni, ha nem vagy elégedett vele.
2. Egy oprendszer nem csak kinézetről szól, bármi hihetetlen is. Win 8-at én sem azért imádom, mert raktak bele csempét. Rengeteg minden történt a motorháztető alatt is. Megjelenés óta használom a win 8-at és csempét első hetet leszámítva nem indítottam még el, jó ideje nem is találkoztam velük.

(#11) Zolik válasza Syoke (#3) üzenetére


Zolik
senior tag

Valakinek semmi nem jó...

Alakul ez, ha jól összerakják akkor érdemes lesz win7től váltani (anno a vistát is kihagytam)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12) anulu válasza Mate (#10) üzenetére


anulu
félisten

ezt p*fázom, mióta megjelent :) a metrotól hülyét kapok, de ami a motortérben van, azt nagyon szeretem!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Воланд válasza BlackDesert (#9) üzenetére


Воланд
titán

ez meg nem a vegleges.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) #51736960 válasza BlackDesert (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

egyszerűen nem értem, hogyan bírtak egy ennyire nem egységes, zavaros dizájnt létrehozni (megint), könyörgöm, nézzenek már szét a konkurenciánál.
azt pedig kifejezetten sajnálom, hogy nem értették meg, miért bukott iszonyatosat a win8, a többség látni sem akarja a csempéket, erre dafke berakják az új start menübe megint :(

pedig annyira reméltem, hogy egy letisztult, átgondolt windows kapunk, de az eddig látottak alapján erre még várni kell win10-ig, vagy ki tudja, hogy hívják majd...

[ Szerkesztve ]

(#15) atike


atike
nagyúr

Végre ( :DDD ) nem rossz... :) Az a kapcsoló el is felejthető.... :U

(#16) Mate válasza #51736960 (#14) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tűnt fel, hogy a csempe berakása a start menübe opcionális? :U

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem sem tetszik.
Mi lesz, ha a 9-es is a Vista és a 8-as sorozat sorsára jut? Az már anyagilag is nagyon megfoghatja a Microsoftot. Sőt teret engedhet más OP rendszerek előretörésének.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

De jó lenne, ha az élő csempéket kirakhatnád az asztalra is, mint az ikonokat. Jól nézne ki például az időjárás vagy a sport app.

(#19) anulu válasza #51736960 (#14) üzenetére


anulu
félisten

meglátásom szerint most nem fognak csak a saját fejük után menni. kötve hiszem, h véletlenül került volna ki, inkább az lehet mögötte, h megnézzék a reakciókat, és az alapján menjenek a devek tovább.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) 3ye válasza BlackDesert (#9) üzenetére


3ye
tag

Szóval az a fejlődés, hogy folyamatosan új ikonokat terveznek, átszíneznek, több átlátszóságod adnak...stb.
Hát nem tudom, semmi bajom nincs az OSX-el vagy a LINUX-okkal, szépek, de a felhasználói felület még mindig ugyanaz mint 10 éve. Ikonok, ikonok, ikonok, ikonok. Semmi radikális változtatás az elődökhöz képest. Az MS meglépte a "nagy" váltást, aminek én személy szerint örülök. A többi maradt a klasszikus 20 évvel ezelőtt kitalált kezelő felületnél és azt csiszolgatják.

(#21) BlackDesert válasza Mate (#10) üzenetére


BlackDesert
tag

1. Te is tudod, hogy a programok többsége miatt kénytelen a windowst használni..
1.2. A windows 7 támogatása 2015 tavaszán megszűnik
1.3. Ebből következik, ha tetszik ,- ha nem váltanod kell ,mert nincs más alternatíva.

(Most azzal érvelsz majd, hogy használjak osx-et, linuxos, egyéb os-t.. Mint írtam, a szoftveres támogatottság miatt nem lehet, másrészt anyagi okokból sem)

2. Neked nem fontos, hogy milyen környezetben dolgozol, de nekem inspiráló lehet az asztal környezete is.
2.1 Windows 8 újítása? Olyan érdembeli dolgokkal amik valóben megkönnyítenék a dolgomat nem találkoztam. Stabilnak,- stabil, de már a win7 is ilyen volt. (De, Te milyen újításokra gondolsz amit az átlag júzer kis is hasaznál?)

Az, hogy Ti elégedettek vagytok a látottakkal, még nem kötelez arra, hogy én is beálljak a sorba.

(#20) 3ye: az osx-ről

Lehet, hogy ugyanúgy néz ki már hosszú ideje és csak finomíthatják a külsőt, de a lényeg a motorban van. Mondd, Te tényleg nem érdeklődsz más os-ek íránt csak kíváncsiságból is, hogy ezt tudd? Keress rá a yosemite-re yutubon. A videó is magáért beszél. Mewllesleg a dizájnja szép letisztult, azt kár nagyon javítgatni..

[ Szerkesztve ]

(#22) Zotya84 válasza anulu (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

abszolúte egyetértek...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) Mate válasza BlackDesert (#21) üzenetére


Mate
nagyúr

1+1.3: Ez oké, nem is javasolnék mást.
1,2: Windows 7-et még hosszú évekig használhatod.

2. Fontos és ha nem tetszik valami, akkor teszek ellene, amire eszméletlen sok, profi alkalmazás létezik. Bár B tervnek marad, hogy bosszankodok és szidom, hátha magától átalakul.
2.1 Nem fogom felsorolni az összes újítását, de van bőven. Ha eddig nem találkoztál velük, akkor ez van. Én elég sokkal találkoztam már.

Sokszor le lett már írva egyébként, hogy tömérdek programmal kb. 4-5 perc alatt átalakítható windows 7-es kinézetre. Nincs lehetetlenség csak tehetetlenség.

(#24) 3ye válasza BlackDesert (#21) üzenetére


3ye
tag

Használom mind a hármat. Egyik sem jobb a másiknál, mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Én személy szerint unom az ikonokat. Windows-on is, a desktopom-on nincs egy darab sem....sry a KUKA ott van a jobb alsó sarokban eldugva.

Támogatom, hogy szép letisztult, de ez szubjektív, nekem a W8 is az is, szeretem a minimál stílust. Tetszik a Ubuntu is, az is jól néz ki, használhatóság szempontjából talán a legjobb, mert konkrétan azt csinálsz amit akarsz. Ettől még a felhasználói élmény OSX-en ugyanaz mint 10 éve, DOCK alul, ikonok ugrálnak, kinyílnak..stb.

Félre ne értsd semmi bajom velük, de most úgy érzem, hogy van egy cég aki megpróbál radikálisan változtatni az emberekbe beleégetett ikonokon, és tetszik. Támogatom.

Viszont szomorúan nézem, hogy nem sikerül nekik, mert az emberek nem szeretnek váltani, újítani.

[ Szerkesztve ]

(#25) #51736960 válasza Mate (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

még opcionálisan sem kell, tűnjön el a csempe a desktop windowsból, csak megzavarja a felhasználókat, és bonyolítja a fejlesztést is. nem kell csempe.

(magánvélemény)

(#26) BlackDesert válasza 3ye (#24) üzenetére


BlackDesert
tag

Azt díjaztam már a win8-nál is, hogy újítani akartak, de lássuk be nem jött be. Ők ezt tudják, MI ezt tudjuk, Te ezt tudod.. mégis erőltetik. Miért?

Jelenleg is win8-at használok, de ne haragudjatok azért mert nem szeretném ,ha ugyanilyen felületet kéne bámulnom az új windows-ban is. Eddig mindig előrukkoltak egy új designel, most miért nem amikor annál nagyobb visszajelzés nem lehetett számukra, hogy alig használják a 8-at.

(#27) Kékes525 válasza #51736960 (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Nekem nemcsak a csempe, de a modern appok sem tetszenek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) ztoldy válasza BlackDesert (#26) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én szerintem azért használják kevesen a win8-at, mert valakinek az ismerőse azt mondta, hogy fújj csempe és ezért inkább ki sem próbálja a user, persze ő maga még életében nem használta a rendszert.

Ha használta volna, akkor tudhatná, hogy szinte rá sem kell nézni arra a felületre. Főleg, ha azt veszem alapul, hogy a legtöbb ember teleteszi ikonnal az egész asztalt és mindent onnan indít.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#29) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Én a csempéket inkább nem a Start menü szélére tenném, hanem a képernyő jobb szélére, mint ahogy a Vista-nál volt az oldalsáv, és az interaktív csempékkel, még használható is lenne.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#30) joghurt válasza anulu (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Ööö... a legújabban vásárolt laptophoz már csak Windows 8 van, hiába nem szeretnéd megvenni. Most még össze lehet hozzá vadászni a Windows 7-es meghajtókat innen-onnan, kb. egy napos szívással.

A tej élet, erő, egészség.

(#31) #21810944 válasza 3ye (#24) üzenetére


#21810944
törölt tag

a kukat is le lehet venni :K

(#32) saelin válasza ztoldy (#28) üzenetére


saelin
veterán

Lényegtelen. Rossz véleménnyel vannak róla az emberek és a régi rendszer megfelel nekik. Szvsz fölösleges évente új wint kiadni, mert csak a bevételt akarják így növelni és az nem a felhasználó javára van. Egy év alatt nem változik annyit az it, hogy új os kelljen a gépek alá, bőven elég lenne 3-5 évente új os. Senki nem fog évente új rendszert venni és most az átlag user-re gondolok mint én, akik nem munkára használják a pc-t.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#33) jety91 válasza ztoldy (#28) üzenetére


jety91
őstag

Apámnak most raktam fel a laptopjára 2 hónap győzködés után és ez volt az első mondata win7 után:

"Hű de gyors! Biztosan ugyanaz a laptop amit én használtam?"

Ő is félt a csempéktől, mert a munkahelyén találkozott már velük és nagyon bonyolultnak találta (54 éves fejjel).
Most Start8-al használja és a csempék közelébe sem megy, teljesen meg van vele elégedve.

Én nem tudom hány designer dolgozott ezen a start menün, de szerintem okádék az egész. :U Állítom ezt úgy hogy designer vagyok. Eddig még mindig a Start8 dizájnja jön be számomra, akár a csempés változatról, akár a win8-as szögletes start menüről beszélünk.

(#34) DS39


DS39
nagyúr

ez így korrekt megoldás lett, aki start menüt akar ott van, aki start screent ott van. a start menü is csempésíthető, de nem kötelező, ezzel szerintem mindenki elégedett lesz. :K

(#35) Loha válasza Sanraith (#4) üzenetére


Loha
veterán

Szomorú, hogy az embereknek ezentúl lesz választási lehetősége? :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Kékes525 válasza vm93hun (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az oldalsávos ötleted nekem tetszik. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) BlackDesert


BlackDesert
tag

A win 8 szimpatizánsoknak: [link]

(#38) Döglött Róka válasza BlackDesert (#37) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mit kezdjek egy blogger véleményével?

"szaracsempe" voltmár?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Egy olyan tőkeerős vállalat mint a Microsoft, nem értem Windows 8-nál, miért nem tudtak pár csempénél többet felmutatni.
Ez a csempe túl "Fapados", ennél azért kicsit több kell.

Windows 7 nagyon ellett találva egyszerűen klassz, tényleg szinte mindenkinek tetszett.

(#40) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Win7 a 95 végletekig polírozott változata, semmi több.

A 8 ui szinten egy új nézőpont, az új start menütől kezdve a ribbonos explorerig. Én személy szerint örülök, h megmarad a start screen, mert tetszik. Jó lesz ez, a szaracsempe fan klub is befogja végre.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) ztoldy válasza bbTamas77 (#39) üzenetére


ztoldy
senior tag

Mit kellene felmutatni? Az operációs rendszer fogalma: Az operációs rendszer olyan programrendszer, ami betölti és vezérli a gépen futó programokat (alkalmazásokat), elosztja, ütemezi az erőforrásokat, kezeli a hardvert, biztosítja a felhasználó és a számítógéprendszer közötti kommunikációt.

Nem tudom, hogy mit kellene csinálnia egy Windows-nak? Szerintem így is sok felesleges cucc van benne, mert az integrált programok közül szinte semmit nem használok. Tehát nekem még az is elég lenne, ha lenne egy üres felület, amire a saját programokat telepíthetném, ezért mindegy nekem, hogy start menü vagy csempe vagy járólap van éppen az oprendszerben.

Persze, aki annyit ért a géphez, hogy bekapcsolja annak kellenek az integrált szolgáltatások, de akkor neki meg legyen mindegy, hogy milyen felületet kap, ne reklamáljon. Linuxnál, OSX-nél sem tudsz reklamálni.
Szerintem a start menü régi formájában egy elavult dolog volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#42) BlackDesert válasza Döglött Róka (#40) üzenetére


BlackDesert
tag

A "szaracsempe" fanklubb szerint nem erről volt szó: [link]

(#41) ztoldy :Részben egyet értek veled. Sok felesleges dolog van a win-ban amit sosem használta mén sem. Sőt a legegyszerűbb kezelőfelület ötletét is támogatnám, ha mindenki szabadom moddolhatná, anélkül, hogy mindenféle ismeretlen készítésü exe-t kelljen telepítgetnie a gépre.

Mondd, miért baj, ha a windows felhasználók egy része igényes asztali felületet szeretne? Csak az anyaga miatt veszel meg egy pólót? Vagy mindegy mi az, csak eltakarja a felső tested?

[ Szerkesztve ]

(#43) babkukta


babkukta
senior tag

Az eddigi 8as szériákkal se volt bajom, de már a legelején is ehez hasonló kellett volna. Az kellett volna, h a telepítésnél ki lehessen választani, h kell e a metro vagy nem. Ugyanis nagyon sokan ki se próbálták a 8at, vagy ha kipróbálták, egyből a metro felület volt az, ami gond volt. Én se a 8al, se a 8.1el nem használok metrot, de soha nem is zavart. Sztem egy modern felület, de nem asztali géphez illő. Ettől függően se ítélem el, hisz van benne potenciál, amennyiben érintős notebookja van az embernek.
Ez a start menü pedig kifejezetten tetszik. Remélem ismét belendül majd az Ms. Nincs problémám az op rendszereivel, egyáltalán nem hiányzik más. Csak így tovább!

Üdvözlettel, Tibi

(#44) Kékes525 válasza ztoldy (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

Az is fontos, hogy hogyan jeleníti meg a programokat, milyenek a modern applikációk. Mennyire könnyű, vagy éppen nehéz a kezelésük. Ebben sem jeleskedett (szerintem) a Windows 8.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) Döglött Róka válasza BlackDesert (#42) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem ez is igényes, a szaracsempe fanklub nem látja az okos újításokat a a szaracsempétől. Pl a charm barokat én nagyon is szeretem, a nagytöbbség meg a haját tépi tőle számomra érthetetlen okokból.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#46) IG-88


IG-88
tag

Sry mindenkitől, kissé túlzásba estem :) Nekem nem tetszik, ettől persze lehet használható. Ennyi lett volna a mondanivalóm lényege. L

(Hopp, másik felhasználóval léptem be xD)

[ Szerkesztve ]

(#47) iMaverick válasza jety91 (#33) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát az én apámnak már az 1 hónapja felrakott Win7 is tarumát okozott a többéves XP-zés után. (69 éves)

Mondjuk tovább bonyolította a helyzetet, hogy az Outlook-ot kellett beállítanom neki az Outlook Express után. (Ugye annak is más a felületete.)

szerk: hogy a hírhez is írjak valamit... Hát szerintem eléggé bénácska lett ez a "cucc". Olyan, mintha a csempék-alkalmazás oldalakat (tehát amikor a csempés felületről az alsó nyílra megjelenő alkalmazásos nézetre gondolok) egyszerűen "összenyomták" volna és voila = Start menü...

Kérjük vissza a "klasszikus" Start menüt!!! :O

(A váltás lehetősége viszont korrekt! Nem is értem, hogy a Win8-ba ezt miért nem tették bele? Teszem azt már telepítés közben megkérdezhette volna, hogy "Mit szeretnél? Klasszikus UI vagy Metro?" Ennyi.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#48) prolad


prolad
őstag

Úgy lenne a jó (szerintem), ha visszahoznák a win 7-es staetmenüt (bár kb. 5 perc és a 8-as is teljesen használható), csempéket pedig lehetne kirakni az asztalra (úgy nem lenne sivár az asztalom, van kint egy lomtár, többit startmenü vagy fájlkezelő), persze a normál ikonok maradhatnának.

(#49) ztoldy válasza prolad (#48) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szerintem is ez egy jó megoldás lenne PC esetében, hogy nincs külön csempe felület, hanem az asztalra tudnál kitenni app-okat.

iMaverick:
Én nem értek egyet azzal, hogy telepítés közben lehessen választani. Ez feleslegesen megakasztaná a telepítési folyamatot, mint még XP esetében, amikor a hálózati beállításokat stb. a telepítés közepén kellett megadni. Viszont, ha telepítés után kérdezné meg, hogy mit szeretnék az már más, mint ahogy most is telepítés után választhatsz magadnak profilképet, színt miegymást a saját profilodhoz.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50) #19617792 válasza ztoldy (#49) üzenetére


#19617792
törölt tag

OOBE folyamat részeként, mikor user adatokat adsz meg, elfért volna ott egy kapcsoló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.