Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deske76


deske76
csendes tag

Üdv!

Milyen furcsa, a napokban én is belefutottam ebbe a gondba. Nálam is esedékes volt a 2. részlet...
Mondom, nosza, akkor befizetem... Ésssss..... Ugyan ezekbe futottam bele én is..
Kerestem alternatívát, de nem leltem, néztem a tárhelyemet, hogy mit lehetne és hogy???

Gondoltam egyet és felmentem az ügyfélkapumra... ott a keresőben elnavigált a gépjárműadó menüpontba, melyet átolvasva, ajánlotta a NAV-app applikációt.

Okés, letöltöm, megcsinálom ami kér, nálam is az első félév esedékes.... Mondom, ezt hülye, hisz be van fizetve, ott a NAV levél a tárhelyemen, hogy fizetve...
Rákatt a 2. félévre, átirányít a Simple appbe... Mondom, ez szuper, máris fizetem.... Rákatt a fizetés alklamazásban (mert regisztrált vagyok), de hibát dobott fel és itt megállt a tudománya... :W
MI a f@sz van , mondom, ezt miért csinálja... aztán pity a telón, email és sms, hogy a tárhelyemre érkezett a sikertelen ügy,
appban is folyamatgban... mondtgam, rendicsek.. appból kijelentkezés és vissza.. Láááám , ismét mehet a menet... újra, de mos a normál fizetést választom... beírok minden adatot, amit kér és így már engedi...

Na ez is letudva, mondtam magamnak...

Azért dühítő, hogy másként nem lehet megoldani, mégis mit csinál az aki nem nagyon ért ezen fizetések megoldásában, az esetleg ballagjon be egy ügyfélkapuba.... érthetetlen, hogy az ügyfélkapú rendzserben sem lehet elintézni,m csak írja, hogy hol, hogyan tudod elintézni..

Az is fura, hogy a NAV miért nem küldte egy hónappal előtte a tárhelyre az értesítést, hogy befizetésre váró adóm van, amibenm ott lenne a link (pont úgy, mint az elsőben)

Ui: Amúgy az sms-ben való csekk kérés is megy, és azt pár napon belül küldik is...

A lényeg, hogy leróttam amit kell, hagyjanak békébe! :C :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Milyen jó lenne, hogy faék egyszerű felület, bekéri a rendszámot, kiírja, hogy esedékes-e befizetni, ha igen, simán kártyával megcsinálod :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Hieronymus válasza kraftxld (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A német megoldás a faék egyszerűségű.
Évente egyszer beszedik az adót, a tulajdonos folyószámlájáról. Nincs mit elfelejteni.
Elegendő be- és kijelenti a járművet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Ebbe én is belefutottam. Miért nem lehet egy nomális webes felületen befizetni? - A NAV-mobil appban be lehet, végül azt választottam, persze azzal is volt némi kínlódás (pl. miért is lenne az ügyfélkapunak mobilra optimalizált bejelentkezési felülete). Mondjuk csak ezért van fenn a telefonomon...

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#5) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az első félévest elutaltam, de ugye a bejelentkezésekkel, kódokkal együtt is negyed óra lehetett kábé.
A második félévest meg befizettem csekken, ma. Postán, sorban állás nélkül (kivételesen jókor mentem).
Tök jó dolog (lenne) ez az oldjunk meg mindent appról meg digitálisan, HA működik. De inkább nem.

Lehet régimódi vagyok, de én megvagyok a sárgacsekkel, a postáskisasszonytól legalább nem veszem el a kenyeret.
Tecsóban is szépen beállok a keziccsókolomjónapotkívánok kasszához (ha épp van). Nem az önkiszolgálóshoz, mert én nem ott dolgozom.
Benzinkúton se azért hagyom a komának, hogy telecsöpögtesse a kocsit, mert félek a fegyverektől vagy nem tudom kezelni, hanem azért, mert többek között ő ezért van ott, ez a munkája. Ha nincs ott, akkor természetesen én emelem le a pisztolyt.
Szerintem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ugyanígy jártam, tegnap írtam nekik levelet, hogy súgják már meg a megoldást.
App-ban túlfizetés és az elsőre írja, hogy esedékes, de kijelölve nem enged fizetni.
A korábban küldött levél meg használhatatlan és a második részletre nincs link.
Teljes káosz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Ezt én is beszívtam. :D iOS NAV appon sikerült végül harmadszori próbálkozásra. Androiddal nem ment, folyton befagyott..

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem értem a problémát.

Ott a számlaszám, hogy mire kell utalni, utald rá a kért összeget, az utalásnál a megjegyzés rovatba írd be az azonosítóidat.

Évekkel korábban elmentettem a NAV gépjárműadó beszedési számlát a partner adatbázisba az internet bankomban, 1 perc az utalás teljesítése (évente egyszer utalok, kifizetem márciusban a teljes összeget, akinek autója van, azt nem vágja a földhöz az, hogy márciusban 15-20 eFt-al többet utal).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) Zirowe válasza Zirowe (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jött válasz a navtól, ami mind szép és jó, csak az android app utoljára júliusban frissült és az van fent nekem:
Tisztelt Ügyfelünk!

Hivatalunkhoz érkezett megkeresésére az alábbi általános tájékoztatást adjuk.

A NAV Mobil applikáció frissített változata lehetőséget biztosít a gépjárműadó második, szeptember 15-én esedékes részletének befizetésére függetlenül attól, hogy az adóhatóság a magánszemély adószámláján a gépjárműadó adónemen tartozást, vagy túlfizetést tart nyilván.

A befizetés indítása előtt, javasoljuk, hogy ellenőrizze az adószámla tartalmát, amelyet a https://ugyfelportal.nav.gov.hu címen az „Adószámla” menüpontban tekinthet meg. Az adószámla csempe tartalmazza az adószámla egyenlegét, amelynek részletezését a „Bővebb információ” gombra kattintva kérheti le. A paraméterek megadásánál az „Adószámla típusánál” a tételeset kell választani, majd a „Lekérdezés indítása” gombra elkészülő adószámla kivonaton tekintheti meg adónemenként az egyenleget.

Amennyiben az adószámla megtekintését követően is szeretne befizetést teljesíteni, de azt az applikációban nem tudja teljesíteni, akkor lehetősége bankkártyás befizetést teljesíteni az ONYA felületen is.

Az ONYA (Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás) https://onya.nav.gov.hu portálon keresztül az alábbi módokon érheti el az ELEKTRONIKUS FIZETÉSI SZOLGÁLTATÁST, illetve a VPOS fizetést.

Az ONYA (Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás) honlapon a „Fizetés” gombra klikkelve van lehetősége az adózónak az Elektronikus Fizetési Szolgáltatás indítására.

Az Elektronikus Fizetési Szolgáltatás – Megbízási csomagok felületen az „Új csomag összeállítás” gombra klikkelve van lehetősége az adózónak, hogy létrehozzon egy új megbízási csomagot.

VPOS megbízási csomag összeállításához először az „Új csomag összeállítása” gombra kattintva a fizetéssel kapcsolatos, a teljes csomagra jellemző alapadatok ún. „Csomagadatok” (pl.: csomag elnevezése, fizetési mód, adózó kiválasztása,) megadása szükséges. VPOS fizetés indításához az „OTP bank” és a „Bankkártyás (VPOS)” fizetési mód beállítása szükséges.

Adózóként kizárólag saját adóazonosító jel, illetve az ahhoz kapcsolódó adószám választható ki, amelyre vonatkozóan a természetes személy rendelkezik VPOS fizetési jogosultsággal.
A fizetési határidő automatikusan az aktuális dátumot követő nappal töltődik ki, felülírására nincs lehetőség.

A kötelezőként megjelölt csomag adatok megadását követően kerülhet sor a tétel adatok (tétel összeg, ügyleírás, adónemkód – adónem) rögzítésére.
A fizetés összegek megadására úgy van lehetőség, hogy a csomagban lévő tétel összeg(ek) összesen adata minimum 10 Ft, maximum 10 Millió Ft lehet (ettől eltérő összegre VPOS tranzakció nem indítható).

A csomag- és tételadatok teljes körű megadását követően a csomag mentésére és/vagy fizetés indítására van lehetőség.
„Mentés” esetén a rögzített adatok eltárolódnak, azok később módosíthatóak (szerkeszthetően), illetve belőlük fizetés indítható. Sikeres mentés esetén a program a „Szerkesztés folytatása”, a „Vissza a megbízási csomagokhoz” és a „Fizetés” lehetőségeket ajánlja fel.
„Fizetés” esetén a bankkártyás fizetési folyamat elindul, annak lebonyolítására a fizetés indítását követően 8 perc áll rendelkezésre. Az időkorlát túllépése esetén a Bank a fizetésre indított tranzakciót elutasítja. A „Fizetés” indításával egyidejűleg a csomag (fizetési tranzakció) adatait a program az EFER közvetítésével automatikusan továbbítja a VPOS befizetések lebonyolítására szerződött pénzforgalmi szolgáltató (OTP Bank Nyrt., továbbiakban: Bank) részére, amely válaszul visszaadja a tranzakciós azonosítót (pénzügyi ügyazonosító) és az átirányítási URL-t.

A „Fizetés” indításával a program a befizetést indító adózót átirányítja a Bank fizetési oldalára, ahol az adózó megadhatja a terhelendő bankkártya adatait (kártyatípus, kártyán szereplő név, kártyaszám, lejárat, kártyát kibocsátó bank neve, érvényességi kód) és a tranzakciót jóváhagyhatja. A fizetés során az ismert logókat (MasterCard, Maestro, VISA, Electron, American Express) viselő összes bankkártya termék elfogadott, függetlenül attól, hogy melyik kibocsátótól származik.

A közlemény rovatban a fizetésre kötelezett magánszemély adóazonosító jelét kell feltüntetni.

Az adószámla egyenlegére vonatkozó részletes tájékoztatást a NAV illetékes adó- és vámigazgatóságától kérhet e-Papír szolgáltatáson keresztül (https://epapir.gov.hu), postai úton levélben, illetve személyesen (meghatalmazott útján) az ügyfélszolgálaton.

Lehetősége van továbbá ügyfélazonosító szám (PIN kód) birtokában a 1819-es telefonszám 2. menüpontjában tájékoztatás kérésére.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) sh4d0w válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig nem olyan bonyolult: a haverok altal fejlesztett webapp szar, pedig amennyit kiszamlaztak erte, annyibol lehetne jo is.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) UnA válasza Zirowe (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

És ilyenkor látszik, hogy csak egy rosszabb dolog van a navos mobil appnál: a navos kommunikáció :D

Van benne egy mondat elrejtve, ami tartalmazza a választ, és még 50 semmitmondó és zavaró töltelék. Természetesen a szokásos hivatali nyelvezettel, hogy minél nehezebb legyen értelmezni...

(#12) Zirowe válasza UnA (#11) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ma reggel jött frissítés az appra, de persze továbbra se tudom kifizetni. :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Seirus


Seirus
tag

Szintén sima banki utalással csinálom, így a bankomnál ott a bizonyíték (meg lementve google driveban is).

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#14) gabor9991 válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


gabor9991
őstag

"Ott a számlaszám, hogy mire kell utalni, utald rá a kért összeget, az utalásnál a megjegyzés rovatba írd be az azonosítóidat."

Ugyanezt csináltam, 15másodperc volt amit ezzel az egésszel eltöltöttem :)

(#15) Donki Hóte válasza gabor9991 (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De ha mindenki így csinálná, akkor ki hőbörögne a Logouton, hogy szar a rendszer :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16) Deske89 válasza gabor9991 (#14) üzenetére


Deske89
csendes tag

Meg a tököm, az fizessen pluszba az utalásért járulékot a banknak (közel sem minden számláról ingyenes az utalás), ha a kártyás fizetés, vagy a sárga csekk (nekem) nem generál többletköltséget :DD

(#17) Seirus válasza Deske89 (#16) üzenetére


Seirus
tag

Először is szerintem utalás adónak kellene hívni,
és teljesen egyetértek, hogy egy agyrém.
(Mint sok minden más amit a kormány csinál)

Másodszor Raiffeisen Premium Gold 2.0 ;)
(Ha valamiért nincs havi 300K bevételed akkor sorry nem szóltam, bár egy sima államkincstár oda vissza utalással is kibekkelhető)

Mindamellett mondjuk egy 30000Ft-os súlyadónál ez 90-180Ft? Annyira (remélem) nem lehet rossz óradíjad hogy ezért megérje szenvedni akár csak 15 percet... :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#18) Savageboy válasza Seirus (#17) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Havi 400K bevétel szükséges az ingyenességhez.

(#19) Donki Hóte válasza Deske89 (#16) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindeki maga dönti el, hogy (az adott élethelyzetében) mi éri meg neki jobban.

1 perc alatt elintézi az utalást, de fizet érte nagyságrendileg 100 Ft tranzakciós illetéket.

Vagy

Tököl, dühöng, idegeskedik 20 percet az appal, hogy ingyenes legyen a fizetés.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) Seirus válasza Savageboy (#18) üzenetére


Seirus
tag

Köszi, tényleg! :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#21) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mondjuk az egész úgy szar, ahogy van. Beléptem, van egész pontosan egy félévnyi túlfizetésem, mert én balga, tavasszal az egész éves linkre kattintva fizettem be, hogy ne kelljen baszakodni vele.
Vagy ez normális, és majd ebből vonja le a 2. félévet a rendszer, csak hülye hozzá, hogy egyben kezelje? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Bird


Bird
addikt

Tipp: Már márciusban, az első befizetést követően beállítom a második időzített utalást szeptemberre a bankos appban, így problem solved. És akkor nincs ez a "havária". ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Mert a leghosszabb sorba álltál a postán.. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.