Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Simon02 válasza ricshard444 (#50) üzenetére


Simon02
tag

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#52) woodstock323


woodstock323
tag

Hmm elolvastam a cikked és elgondolkodtam.
Eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget de azóta zavar a dolog.
Szóval nekem full random csinál olyat a gépem,hogy pihiből visszalépéskor(mikor kikapcsol a monitor ha nem használom a gépet) amikor mozdítom a egeret és vissza kéne jönnie a képnek simán csak fekete képernyő fogad,nem reagál semmire csak az újra indítás segít neki.
De ezt van hogy hetekig nem csinálja és semmilyen más szituban nem fordult elő,csak a fent leírtban.
Eddig tényleg nem érdekelt,de most filózok,hogy lehet a kártyám rossz?,Ősszel vásároltam egy HD7790.
Még olyat szokott a gépem hogy bekapcsolás után ha nem nyúlok hozzá fogja magát és újra indul 2-3 perc után...szintén minden előjel nélkül és csak bekapcsolás után.
De programokban,filmeknél netezésnél,sehol nem produkál semmi hibát.
Néha firefoxnál van ilyen grafikai zavar a fejlécnél,meg görgetősávnál fekete foltok,de azt meg cromeban,explorerben nem csinálja szóval valszeg a firefox marhasága.
Egyébként tényleg összetett és jó cikk lett.

(#53) Lolka Bolka válasza woodstock323 (#52) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

A CPU és a GPU is gyári értékeken megy?

(#54) woodstock323 válasza Lolka Bolka (#53) üzenetére


woodstock323
tag

Igen minden teljesen gyári.
A cpu 2 hónapos i5,az alaplap is,a vinyó is,táp is(fsp hexa 500)
Ami "régi" maradt a gépben az a gpu meg a ram.

(#55) WongFeiHong válasza woodstock323 (#54) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Újabb AMD driverek kegyetlen bugosak, nem lepődnék meg, ha valami ilyen problémád lenne. Nekem speciel a 14.2-vel random fekete kockák jelentek meg játékokban, sőt még néha a desktopban is. A kékhalálról nem is beszélve. De youtube-on rákeresel, hogy amd artifacts, és láthatod mennyi gond van mostanában a driverekkel.

(#56) woodstock323 válasza WongFeiHong (#55) üzenetére


woodstock323
tag

Igazából az intel is egy amd-t váltott és nem sok választott el egy nvidiától sem amikor ezt a kártyát vettem,de éppen nem volt ilyen árban ekkora tudású zöldike akkortájt...
De sajnos kezdek egyre jobban eltávolodni az amd-től negatív tapasztalatok miatt.Pedig amióta gépem van azóta nem volt benne zöld meg kék...csak egyszer gariba mert elszállt a 9600pro-m :D
Mindenesetre a cikkben leírt programokkal végfuttatok pár tesztet hogy kiszűrhessem ha a kártya bajos.

[ Szerkesztve ]

(#57) Simon02 válasza woodstock323 (#52) üzenetére


Simon02
tag

Tipikusan olyan hibád van, amiről nehezen lehet megmondani, hogy mi okozza. Ahogy a többiek is javasolták, mindenképpen játszanék a driverekkel - hátha segít, vagy esetleg egy OS újratelepítés. A cikkben írtam a Display Driver Uninstaller-ről, én ezt azért használom, mert valamiért nem tudok újabb Catalystot felrakni, kékhalált nyom telepítés közben. Ez le tud szedni minden hozzá köthető fájlt, bejegyzést, így olyan, mint ha a gép először látná a vga-t. Ezt egyébként nem csak neked, hanem bárkinek, akinek driver gondja van tudom javasolni (előtte egy win rendszervisszaállítási pont létrehozása és akkor nem lehet baj)!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#58) woodstock323 válasza Simon02 (#57) üzenetére


woodstock323
tag

Most hogy említed...nekem is csinált ilyet hogy amikor a catalystot tettem fel kékhalállal újraindult.
Utána újra kezdtem a telepítést akkor viszont jó volt.
Amúgy friss tök üres vinyóra telepítettem a windowst és utána a drivert.
Meg ugye a Mantle előtti utolsó drivert tettem fel szóval ami amúgy is járt a kártyához,jobb volna régebbi?

[ Szerkesztve ]

(#59) Simon02 válasza woodstock323 (#58) üzenetére


Simon02
tag

Azt nem tudom, hogy ennek a beta driver az oka, de a kékhalál driver telepítéskor már eleve probléma. Az a baj, hogy nálam szerintem nem is ment fel legközelebb rendesen. Nem tudom nálad csak úgy tűnt hibátlan a telepítés, vagy tényleg nem volt gond. Ha már úgyis win-t telepítesz, a jelenlegin sztem az említett a Display Driver Uninstaller próbáld ki, vesztenivalód nincs vele. Sajnos a drivereket meg próbálgatni kell, ha a Mantle nem fontos, akkor egyelőre nem erőltetném a betakat a helyedben, valamelyik whql-t tenném fel (utolsót, vagy azelőttit).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#60) woodstock323 válasza Simon02 (#59) üzenetére


woodstock323
tag

Köszi!

Amúgy whql van fent nem a mantle driver mert beta drivert sosem telepítek pont az említett instabilitás miatt.
Csak az a baj,hogy anno a 4870es karimat is azért cseréltem mert elkezdett hibákat produkálni és arra jutottam hogy amúgy is öregecske biztos az a hibás.. Aztán később kiderült hogy annak nem volt baja,szóval lehet belefutottam ott egy komoly szoftverbakiba ami az AMD sara.
Sok utánaolvasás alatt legalábbis az jött le nekem.Ezzel a kártyával viszont eddig semmi bajom nem volt...csak mondom a cikked sarkalt gyanakvásra...de egyre csak nyugtalanabb leszek miatta :P
Bár mondom eddig programban semmi hasonlót sem produkált bármit is futattam csak annyit amit fentebb első hsz-emben megemlítettem.

(#61) Simon02 válasza woodstock323 (#60) üzenetére


Simon02
tag

:R
Igazából pont ezek a hibák, amiknél nehéz eldönteni, hogy a hardver rossz, vagy csak a driver (vagy a program persze). Ezek szerint belefutottál korábban is. Viszont akármennyire is nem állandóak a hibáid, ez nem normális működés, emiatt sokkal több panasz lenne. Szóval hiába rossz hallani, esélyesebb, hogy valami a hardverrel nem okés. Ha korábban volt problémamentes és emlékszel még milyen driver volt akkor fent, érdemes lenne azt kipróbálni. A legtisztább egy win reinstall, utána meglátod, hogy megszűnnek-e a problémák!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#62) woodstock323 válasza Simon02 (#61) üzenetére


woodstock323
tag

Januári winfos van és azóta drivert sem váltottam,szóval ez kb 1.5 hónapja jelentkezett először.De mint mondtam amikor felraktam a drivert akkor kékhalál volt utána meg újra feltettem.

(#63) Simon02 válasza woodstock323 (#62) üzenetére


Simon02
tag

Nem hiszek a véletlenekben, így sztem is köthetőek a problémák az új win telepítéshez és a driver telepítésekori kékhalálhoz. Tényleg a legtisztább az új win és driver telepítés lenne.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#64) Lycanthrope


Lycanthrope
csendes tag

Köszönöm! Remélem nem lesz rá szükségem, de ha mégis, akkor biztos visszanézek még ide. :)
Egyébként az én gépem is fekete képernyővel szokott ébredni alvásból, de amint beírom a kódomat visszaugrik gond nélkül. Igazából nem zavar, főleg annak tükrében hogy sem a hardver (C2D, HD5770 Vapor-X) sem a szoftver (Win7 x64 ultimate ~4 éve raktam fel) nem mai darab, és más baja gyakorlatilag nincs :))

(#65) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Sajnos én kifogtam az 1%-ot.
Valamikor a nyáron vettem egy Sapphire R9-270OC DUAL-X kártyát a hardverapróról.Szemre semmi sem látszott rajta még a szervíz sem tudta megmondani,hogy mi a gond csak nem indult el vele a gép.
Sikerült találnom valakit aki érvényesíteni tudta a gyártói garanciát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.