Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Álomszép az a kombinált fogó.

(#2) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Jó kis teszt, de nekem speciel az istennek nem akar normálisan működni a mantle. Állandóak Bf4-ben a random képmegállások. Talán a format majd segit.

(#3) evo86


evo86
tag

Köszönet a tesztért, alapos munka :R Hát igen érdemes r9 270x felett nézelődni aki komolyan gondolja a gamelést, persze fhd-ben kell az a 3gb ram lassan.

(#4) Simon02


Simon02
tag

Köszönöm a pozitív véleményeket és, hogy elolvastátok! :R
Nem volt gondom a Mantle-al, legalábbis működött, bár én csak teszt erejéig próbáltam ki. (mással igen, de az a Catalyst hülyesége). Ahogy írtam is, ha megvan a keret rá és komolyan akar valaki gamelni, akkor 270x (7870) alá nem igazán szabad adni. Kedvezőtlen, hogy ez a szint a 4850 korában kb. 25 ezer volt, most meg a duplája...
Ja, a fogó természetesen/sajnos nem az enyém :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#5) kleinguru válasza WongFeiHong (#2) üzenetére


kleinguru
addikt

Unokaöcsém is ezért nyavalyog állandóan, mert nem hiszi el hogy a gépének semmi baja, csak a játék sz*r:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Elteszem holnapra ezt a tesztet. :)

(#7) Joshi


Joshi
titán

A cikk érdekes volt de egy kicsit hosszú. :D
Én is hasonló cipőben jártam csak nekem szerencsém volt és a PH apróban vett R9 290 végül is hibátlan. Igaz hogy ehhez komplett gépet kellett cserélnem de most már működik minden ahogy kell. Egyébként a Béta driverekkel vigyázni kell mert nagyon be tudnak kavarni. A Mantle pedig kb nyárra de még inkább az őszre lesz használható, nem kell mindjárt csodákat várni jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó cikk! :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) WongFeiHong válasza kleinguru (#5) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

De milyen érdekes, hogy csak a mantleval van bajom... ;)

(#10) WongFeiHong válasza Joshi (#7) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Ezek szerint Neked is vannak gondjaid vele nem? (csak érdeklődök)

(#11) kleinguru válasza WongFeiHong (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor a fórumon való olvasmányaim ismeretében Te egy szerencsés véletlen vagy ;)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12) olbaidhun válasza Simon02 (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

Köszi a cikket, hasznos volt. Sajnos valóban drága egy game-re is alkalmas vga.. és az az igazság, hogy ennyiért már bőven lehet venni ps3-at, ami egyrészt csak egy konzol, másrészt simán fut rajta kb 10-20 olyan cím, ami űbereli a dx11 játékok egy részét. Főként kanapés élményben.. Kevés játék van pc-n, amiért érdemes ennyit beruházni.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13) Dark Archon válasza Joshi (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mire a Mantle meg használható lenne, jön a DX12 és a kutyát nem fogja érdekelni egy nem szabványos API, nem hogy a fejlesztőket. Főleg, hogy jó hozzá bármely gyártó DX11 kártyája is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) Findzs


Findzs
addikt

pont van egy ilyen kombinált fogóm :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#15) WongFeiHong válasza Dark Archon (#13) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

A Mantle még ha bugos is, rendesen dob a Bf4-en. A DX még odébb van, most a jelenlegi cuccok a fontosak.

(#16) Joshi válasza WongFeiHong (#10) üzenetére


Joshi
titán

Inkább csak voltak de ehhez új konfigot vettem igaz hogy elég lett volna csak elfelejteni a béta drivereket. Végül is egy R9 290-hez már kell a vas úgy hogy nem jártam rosszul.

(#13) Dark Archon: kötve hiszem hogy az új DX12 használható lesz a jelenlegi kártyákkal oda valószínűleg DX12-es kártya fog kelleni, ha így lesz akkor jól fog jönni a Mantle ráadásul most közölte a Crytek hogy ők is támogatják a Mantlet.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Kössz a cikket, hogy nekem sosem volt ilyen mázlim gariztatásnál! ;)

(#18) Goll-r válasza Dark Archon (#13) üzenetére


Goll-r
tag

Főleg mire kijön a dx12 használható állapotban, addigra már jól kiismerik a mantle-t a fejlesztők. Sokszor elfelejtődik, hogy nem csak a teljesítményhez jó dolog a mantle, hanem a konzolról való portolást is megkönnyíti... dx12 is lutri ha az ms-ről van szó: os (verzió) korlát, 1-2 fontos dolgot mégsem építenek bele, kitalálják, hogy mégis kell új kártya hozzá...szóval ugyanúgy kérdéses még ez is.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#19) Dark Archon válasza Joshi (#16) üzenetére


Dark Archon
addikt

Valahol mintha olvastam volna, hogy nem kell új vas, most hirtelen nem találom. De hihető, hiszen a Mantle-nek sem kell új, meg aztán az Xbox One sem fog új VGA-t kapni a DX12 miatt, márpedig a MS arra is rá szeretné gyógyítani.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20) synthattik válasza Simon02 (#4) üzenetére


synthattik
aktív tag

Pont tegnap volt nekem is ilyen problémám,hogy nem néztem meg normálisan 1 7970-et,és mikor hazajöttem jött a feketeleves,mert az 1 ik ventillátor az már meg adta magát,szóval hívtam is 1 ből az eladót,aki nagyon készségesen visszaadta a vételárat,szóval ezután én is töviről hegyire átvizsgálom mielőtt megvenném.
A mantle-ról meg annyit,hogy most újjítottem r9 270x top kártyát,és olyan szinten elfogy 1920 x 1200 high és very high beállításokkal a vram,hogy csak öröm nézni,össze vissza akad ,nagyon komoly fps droppok vannak.
Dx11 alatt nem jelentkezik ez a probléma ugyan azokkal a beállításokkal,szóval mantle alá legalább 3gb ram kell,ahogy látom.
Egyébként a cikk jó lett,még csak átfutottam,de majd pótolom a többit is.
üdv zs.

(#21) deja vu válasza synthattik (#20) üzenetére


deja vu
addikt

Igen Abu is ezt írta:
"Amire figyelni kell, hogy a Mantle kétszer több VRAM-ot igényel,"

Elég sok a panasz a mantléra, lehet emiatt, én nem tartom megváltónak jelenleg.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22) Simon02 válasza olbaidhun (#12) üzenetére


Simon02
tag

Örülök, hogy tetszett! Sajnos ezen tényleg nincs mit ragozni, nem olcsó mulatság PC játék - bár van ennél jóval drágább hobby is! Viszont a konzolos résszel nem teljesen értek egyet. Egyrészt a PC játék mellett sok minden másra is jó. Másrészt ha valaki nem csak az ismert címekkel akar játszani, bizony belefuthat olyanba, amivel csak PC-n megy (igaz ez fordítva is igaz lehet, de ez egyéni ízlés és pénztárca kérése :) ). Viszont az egyértelmű előny a PC mellett, hogy itt mindenféle "buzerára" van lehetőség - egyedi modok patchek, ami konzolon korlátozott és itt általában nincs megkötve a játékos, hogy se felbontás, se élsimítás, se grafikai beállítás ügyileg - persze itt megint előtérbe kerül a pénz kérdése. Ami pedig árat illeti, egy PS4, xbox one árából elég korrekt PC-t ki lehet hozni, ami teljesítményben hozza azok szintjét. Ami viszont a konzoloknál sokaknál feltétlen előny, hogy nem igazán kell szaktudás, nem kell driverekkel, patchekkel törődni, hanem eléd rakják a készt - bár nekem személy szerint ez nem jelent előny.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#23) Simon02 válasza Lolka Bolka (#17) üzenetére


Simon02
tag

Tényleg szívesen írtam és örülök, hogy sokan elolvasták! :R
Én sem vagyok egy szerencsés alkat, és itt a kivétel erősíti a szabályt. :D Bár azt azért hozzá kell tenni, hogy az eredeti ára a 7970 TOP-nak nem lehetett messze a 290x-étől, de tudom a magyarországi nagykereknél nem ez a bevett gyakorlat..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#24) Simon02 válasza synthattik (#20) üzenetére


Simon02
tag

Úgy néz ki mégse olyan prémium termékek az Asus DCU hűtéses kártyái. Már nem egy ilyen problémáról olvastam, hogy a hűtés rakoncátlankodik. A 7970-esnél ráadásul a VRM is nagyon melegszik, nálam olyan 90-95 fokos volt egy jól szellőző HAF X házban, és feszemeléssel meg szépen meglódult (persze olvastam hogy 120 fokig még nem nagy probléma, de az élettartamra tuti nincs jó hatással...)
Érdekes ez a vRAM kérdés Mantle alatt, nem is figyeltem (igaz 7970-en, 290x-en van bőséggel és valószínűleg olyan helyen teszteltem, ahol a 7870-en nem ez volt a gyenge pont). Ha ez általános, hogy DX11-el szemben dupla mennyiségű videómemóriára van szükség, akkor az az API részletes ismerete nélkül is, hatalmas optimalizációs lyuk, fekete pont - lesz mit javítani rajta az egyszer biztos!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#25) pakriksz


pakriksz
őstag

"Úgy érzem csak processzor és vegyes limit esetén segít a nagyobb teljesítmény elérésében, ami nem túl meggyőző! "

Miért mit vártál? Gondolod hogy bevarázsol a GPU-d mellé még egy GPU-t, aztán lesz egy dupla olyan erős videokártyád?
Hát igen, az irreális és nevetséges elvárásokat nem teljesíti :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) Simon02 válasza pakriksz (#25) üzenetére


Simon02
tag

Nos flame nélkül, azt amit előzetesen ígértek! Nem a marketing +45%-ot, még csak a ph cikkjében említett min 20%-ot sem, hanem hogy kimutatható, érezhető előnyt jelentsen a hardverközeli felépítése okán és ne csak egy gyenge CPU mellett mutasson valamit. Ehelyett csúszással érkezett egy bugos API, ami BF4 alatt sokaknál csak problémákat eredményezett a megnövekedett teljesítmény helyett (rosszabb minőségű grafika, az itt is említett megnövekedett vRAM igény, fagyások, lag). Azt hiszem az a nevetséges, ha valaki azt nem ismeri el, hogy az előzetes ígéretek nincsenek összhangban a jelenlegi eredménnyel! Mondhatod, hogy idővel megoldják, de vajon tényleg lesz erre idő :F - mert ha én most játékfejlesztő studió lennék és most kezdenék egy játék projectbe, akkor a dx12-re várnék.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#27) pakriksz válasza Simon02 (#26) üzenetére


pakriksz
őstag

Mondom irreális, nevetséges, lehetelen elvárásokat semmilyen api nem fog teljesíteni, nem fog neked ingyen GPU-t rendelni, sem pedig unlockolni rejtett feldolgozóegységeket a gpu-ban, és sajnos a GPU plafont nem lehet kifejelni, csak jobb gpu vételével... CPU limit megszűntetéséről volt szó benne, semmi többről, meg esetleg majd ahogy jobban kitapasztalják egyéb gpu közeli trükkök lehetőségére, de ilyen hardverközeli dolgoknál nem pár hónapig tart a legjobb trükkök kitapasztalása, hanem évekig, lásd a mindenkori konzolok. Nem hogy 45 de akár száz százalék fölött is elérhető bizonyos vga cpu kombinációkban(olcsób cpu erős drága gpu-val), szóval még alá is becsülték. Ha elterjedne, az pl nekem azt jelentené, hogy maradna a 2008-ban vásárolt gépem a 2010-es procival, csak gpu-t kéne benne újítgatnom, hogy mindig az aktuális legújabb játékokokkal maximum beállításon játszhassak, mert a mantle-vel a gpu-n kívül más nem igazán számít.

A rosszabb grafika dolog már akkor meg lett cáfolva pár hónapja amikor kiadták azt a kamu összehasonlító képet.
Bugos? Hát igen a beta dolgok ilyenek szoktak lenni, de biztos lehetett volna betonstabilként rögtön kiadni, és akkor talán 2 év múlva (talán) meg is jelenhetne mint a dx12.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#28) Simon02 válasza pakriksz (#27) üzenetére


Simon02
tag

Ezeket az elvárásokat nem én támasztottam/találtam ki, érdemes pl visszaolvasni a ph Mantle elemzését és a hozzászólásokat. Itt még a cikk szerzője is 50+%-okról beszél és 20+ játékról. Ebből lett 4 hónap alatt egy (kettő) beta driver és 2 játék, ahol támogatva van, csak éppen alig jelent plusz teljesítményt és messze nem hibamentes.
Sajnos nem igazán érték a 3d programozáshoz, a programozói trendeket pedig nem ismerem ezen a téren, de a cikk szerint valós limitációkat szüntet meg a hardverközeli programozás, ennek kellene, hogy legyen eredménye. Cikkemben mért adatok ezt nem támasztják alá, de a felhasználói visszajelzések sem. Ha elolvastad az írásom, láthattad, hogy 7870 alatt nincs pozitív hozadéka a Mantle-nek, 290x alatt is igazából csak I3-nak megfelelő cpu esetén számít. Hát az nagyon életszerű, hogy valaki I3-at tesz 290x alá, hogy majd "á mántli megoldja", a maradék "néhány" nem támogatott játék meg cpu erő szempontjából le van ejtve...
Lehet, hogy cáfolták a rosszabb grafikát, de rengeteg hozzászólásban panaszkodtak a szegényesebb látványvilágra és én hiszek nekik!
Azt azért programozóként tudom, hogy a beta nem ez az állapot, maximum csak egyes userek szemében. Beta kiadás előtti állapot, ahol komoly hiba már nem lehet és már csak apró hibajavítások lehetnének a végleges kiadásig - ez szvsz alfa így. Egyébként az honnan tudod, hogy mikor kezdték el fejleszteni?? Mert úgy beszélsz, mint ha a 290 megjelenésekor estek volna neki, pedig kicsit hihetőbb, hogy nagyjából akkor, amikor az AMD elnyerte a konzolok fejlesztését. A DX12-höz pedig kár hasonlítani, mert annak sokkal többféle architektúrán kell mennie, nem csak GCN-en.
Ha valaki nem vörös szemüvegen keresztül nézi a világot, annak ezt látnia kéne!
A cikkem végén leírtam, hogy milyen pozitív hozadéka van, itt nem ismételném meg, de nem látom életképesnek, mint API, ahogy általában a zárt, korlátozott megoldásokkal lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#29) Gainka válasza Dark Archon (#13) üzenetére


Gainka
őstag

Mire jon a dx 12 rég elfelejtjuk ezeket a màr most 2 éves dx 11-es kàrtyàkat :D

(#30) WongFeiHong válasza Simon02 (#28) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Tanulság, hogy a pécétől ma már csodákat várni nem szabad. Én is 4 nv kártya után átjöttem az AMD-hez a mantle miatt, de ahogy nézem kár volt. De majd holnap format után kiváncsi leszek a dolgokra.

Persze most meg majd a dx12 váltja meg a világot. Hogyne... :(((

(#31) Simon02 válasza WongFeiHong (#30) üzenetére


Simon02
tag

Igabából én nem is vártam, csak járulékos nyereség lett volna :D
Olyan nagy mantle istenítés ment, hogy ehhez képest ez nagyon sovány. Hátha pont a dx12-nek ad pozitív hozadékot, ahol már a szebb látvánnyal is elégedett lennék, bár én sem hiszek a csodákban...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#32) Ubran


Ubran
tag

Koszonet a cikkert :)

(#33) seederking


seederking
őstag

Jó cikk lett grat hozzá.Durca a 290 ereje.

(#34) Simon02 válasza seederking (#33) üzenetére


Simon02
tag

Köszönöm! :R Na igen, nem érdemes lebecsülni!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#35) Dark Archon válasza Gainka (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az is igaz :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#36) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Remek cikk lett ! Aztán külön örülök hogy végre valami normális diagramot mutat fel valaki, nem úgy mint a többi. :K

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#37) Chp


Chp
őstag

Klassz cikk! :R Én kipróbálnám ezt az ATItool nevű progit, de sajnos azt írják, hogy nem fejlesztik többé és a legfrissebb kártyák már nem támogatottak. Nincs esetleg valami alternatívája?

(#38) Simon02 válasza Jeollam (#36) üzenetére


Simon02
tag

Na ennek nagyon örülök, hogy külön kiemelted a diagramokat, mert tényleg próbáltam minél olvashatóbbra csinálni - pont azért mert gyakran nekem se tetszenek a cikkek mellé kerültek. :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#39) Simon02 válasza Chp (#37) üzenetére


Simon02
tag

Köszönöm! :R Sajnos nem ismerek alternatívát és tudom, hogy nem fejlesztik ezt a progit - ami nagy kár :((( Viszont a cikkben is említett Scan for Artifacts része működik az új videókártyákkal is (órajelbeállításra, monitorozásra pl. az MSi Afterburner jól használható, de majdnem minden gyártónak van saját is)! A hibát produkáló képet pl a 7970-em tuningjával készítettem, de most megnéztem 290X-em alatt és itt is működött - 1150MHz-es GPU órajelen jelzett már hibát (ez egyébként nem is rossz érték pedig a fogyasztási limitet se toltam ki :K ) Amit még bírok a progiban, hogy nem fagyasztja ki a windows, ha nem nagyon durva értéket adunk meg a kártyánknak - általában ilyenkor csak az eszközillesztő indul újra.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#40) Chp válasza Simon02 (#39) üzenetére


Chp
őstag

Köszönöm szépen, hogy kifejtetted! Akkor rápróbálunk a dolog működő részére. :K

(#41) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok a cikkhez ! ;)
Remek munka, összeszedett , sok-sok információ / kép és teszt ! :C
Csak így tovább ! :K
/valaki csinálhatna nV GTX770 -től felfelé ilyen tesztet !/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42) NandoXXL válasza deja vu (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Majd jönnek megoldásnak a 3-4GB-os DDR3-as Mantle-val reklámozott kártyák:) ;]

(#43) Simon02 válasza Chp (#40) üzenetére


Simon02
tag

Nagyon szívesen, szerintem menni fog az! :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#44) Simon02 válasza MaxxDamage (#41) üzenetére


Simon02
tag

Nagyon köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#45) Chp válasza Simon02 (#43) üzenetére


Chp
őstag

:R

(#46) kona005 válasza olbaidhun (#12) üzenetére


kona005
senior tag

Ezt cáfolom!!!

Mindezt úgy hogy 2013 Novemberében vettem egy PS3-at az akkori 7870-em eladásából hogy de jó lesz meg ilyenek, de a szar HD-ready felbontást meg a még úgy is akadozó játékokat kb 2 hónapig bírtam :(
Visszaváltottam PC-re inkább.

Van egy-két cím ami jól néz k,i de egy PC közelébe sem érhet :N

Amúgy grat, jó kis írás lett :R

[ Szerkesztve ]

(#47) Simon02 válasza kona005 (#46) üzenetére


Simon02
tag

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#48) hypp01


hypp01
tag

Nekem tetszett,jól sikerült cikket írtál.
Tele volt hasznos infóval.
Köszi!!!!!

Kemény vagyok, mint a kiszáradt gumicukor

(#49) Simon02 válasza hypp01 (#48) üzenetére


Simon02
tag

Köszi, örülök, hogy érdekesnek és hasznosnak találtad! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#50) ricshard444


ricshard444
veterán

No, végre egy normálisnak tűnő Logout cikk, holnap elolvasom :)

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.