Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Simon02 válasza pakriksz (#27) üzenetére


Simon02
tag

Ezeket az elvárásokat nem én támasztottam/találtam ki, érdemes pl visszaolvasni a ph Mantle elemzését és a hozzászólásokat. Itt még a cikk szerzője is 50+%-okról beszél és 20+ játékról. Ebből lett 4 hónap alatt egy (kettő) beta driver és 2 játék, ahol támogatva van, csak éppen alig jelent plusz teljesítményt és messze nem hibamentes.
Sajnos nem igazán érték a 3d programozáshoz, a programozói trendeket pedig nem ismerem ezen a téren, de a cikk szerint valós limitációkat szüntet meg a hardverközeli programozás, ennek kellene, hogy legyen eredménye. Cikkemben mért adatok ezt nem támasztják alá, de a felhasználói visszajelzések sem. Ha elolvastad az írásom, láthattad, hogy 7870 alatt nincs pozitív hozadéka a Mantle-nek, 290x alatt is igazából csak I3-nak megfelelő cpu esetén számít. Hát az nagyon életszerű, hogy valaki I3-at tesz 290x alá, hogy majd "á mántli megoldja", a maradék "néhány" nem támogatott játék meg cpu erő szempontjából le van ejtve...
Lehet, hogy cáfolták a rosszabb grafikát, de rengeteg hozzászólásban panaszkodtak a szegényesebb látványvilágra és én hiszek nekik!
Azt azért programozóként tudom, hogy a beta nem ez az állapot, maximum csak egyes userek szemében. Beta kiadás előtti állapot, ahol komoly hiba már nem lehet és már csak apró hibajavítások lehetnének a végleges kiadásig - ez szvsz alfa így. Egyébként az honnan tudod, hogy mikor kezdték el fejleszteni?? Mert úgy beszélsz, mint ha a 290 megjelenésekor estek volna neki, pedig kicsit hihetőbb, hogy nagyjából akkor, amikor az AMD elnyerte a konzolok fejlesztését. A DX12-höz pedig kár hasonlítani, mert annak sokkal többféle architektúrán kell mennie, nem csak GCN-en.
Ha valaki nem vörös szemüvegen keresztül nézi a világot, annak ezt látnia kéne!
A cikkem végén leírtam, hogy milyen pozitív hozadéka van, itt nem ismételném meg, de nem látom életképesnek, mint API, ahogy általában a zárt, korlátozott megoldásokkal lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.