Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

A VGA árak továbbra is nevetségesek, ajánlásuk ennyiért inkább bicskanyitogató, pedig engem nem is érint. A mi home egy kupac szar, és minden „fejlesztéssel” rosszabb, ahogy a többi xiaomi eszköz (szoftveresen) is. A pompás gamer székek gázrugói gar. lejártával tönkremennek. Nekem ez a tapasztalatom többszöri merítéssel. Ócska, spórolós egereket 18 rongyért, vagy azt a házat 30-ért adni pofátlanság. Szerintem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) pusszycat válasza Predatorr (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

...és pocsék az idő is kint. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Predatorr válasza pusszycat (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Amióta megvettem az RTX2080-at 225e-ért, újan, egyre fényesebben ragyog a Nap. :P Semmit nem lehetne drágán adni, ha nem lenne olyan hülye, aki megveszi. Több xiaomi termék és gamer szék tulajaként meg tartom fenti véleményemet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) pusszycat válasza Predatorr (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van pár xiaomi cuccom nekem is. 2 telefon rendben szofveresen is csak kicsit ritkán frissítik az igaz, xiaomi air compressor imádom, xiaomi black shark lucifer t1 tws szintén oké. Más nincs tőlük.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) Create.


Create.
addikt

Felmentem a foramaxra és az asus dual rtx3050 179900Ft. Szóval a cikkben vagy el van írva, vagy nem volt jó a kommunikáció a reklámmal kapcsolatban.

(#6) ANOka válasza Create. (#5) üzenetére


ANOka
őstag

Az nem a nagyker ár?

(#7) Semplar


Semplar
őstag

...ezek a kártyák 144 órás, izzasztó validációs eljáráson(1 hét bánya) esnek át... ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#8) nubreed válasza Predatorr (#1) üzenetére


nubreed
veterán

A vga árak esnek lefelé folyamatosan. Most én még kivárnék, reméljük a bányászat sem lesz kifizetődőbb, az utóbbi pár hónap trendje az, hogy folyamatosan csökken az kitermelhető profit és egyre bonyolultabb kibányászni. Ha ez így marad akkor néhány héten vagy hónapon belül még jobb árakat láthatunk majd.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) fanti válasza Predatorr (#1) üzenetére


fanti
addikt

A PH ebből él...
Ha senki sem venne semmit, akkor tőlük is megvonnák az összes reklám és szponzorációs pénzeket, éppen ezért ők is azt ajánlják, amit ajánlaniuk kell a szerződések alapján.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) Linem válasza nubreed (#8) üzenetére


Linem
senior tag

Jó irányba haladnak a VGA árak, de azért 200ezerért egy RTX3050... :U Enyhén szólva túlzás.
Talán windows felhasználásra tudnám elképzelni, vagy maximum minecraft szintre még elég lehet. :DDD

(#11) Create. válasza ANOka (#6) üzenetére


Create.
addikt

Nem, ennyiért van, az a bruttó.

(#12) Aprósólyom válasza Create. (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az már "csak" 30-45% felár... Haladunk... Talán lesz valami az év végére....

Jevons paradox

(#13) Juhaszatti válasza Linem (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A tesztek szerint azért Full HD-ban bármilyen játékban hozza az 50-60 fps-t, magas beállítások mellett.
Far Cry 6, Valhalla és hasonlókban 1440p mediumon is vállalható.

(#14) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sry, rosszul emlékeztem. MSRP elméletben 250USD lett a kezdeti 330USD helyett, úgyhogy még mindig ~2x áron megy...

Jevons paradox

(#15) Linem válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


Linem
senior tag

Úgy értettem, hogy az árához képest játékok alatt túl sok a kompromisszum, amit el kell fogadni. Az igényeimből nem nagyon akarok engedni. Akkor már inkább a számomra is használhatót veszek, és hozzágyűjtök a jobbhoz kis felárat, de nem gagyit ilyen drágán.
de persze kinek mi.. :R

(#16) Gave válasza Linem (#10) üzenetére


Gave
addikt

Az RTX 3050 nem rossz kártya FHD-ig, persze a 200e rablás, az amúgy 90-110e tartományba szánt kártyáért.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#17) ProEvoFan válasza nubreed (#8) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Vártam eleget.
Közben még a rtx 3050 is megjelent. Azt hittem (én naivan) hogy 110-130k körül megkapom.Mikor megláttam az árát, pfff...ne tudt meg... Inkább vettem egy Sapphire rx6600 xt nitro OCt 250Kért. Kb 45-50%al gyorsabb. Ez a kártya tavaly volt 400K is....lol

(#18) Predatorr válasza fanti (#9) üzenetére


Predatorr
őstag

Ez tiszta, nem is kifogásoltam, tudom, hogy élni kell valamiből. Régen viszont voltak olyan tesztek, amelyek bemutatták az árnyoldalakat is, ma ez nem nagyon fordul elő. Minden szép és pöpec, amíg meg nem vesszük. A xiami önálló életet élő „biztonsági” kamerájáról is mesélhetnék sokat.

Nubreed: Ahogy ezt igazolja a 3050 ára. :D

Juhaszatti: Hát, a Far Cry 5-öt végigtoltam 1440p-ben max grafikán egy 970M-es laptopon, szóval hogy a 6-os elfut egy mai belépő asztali kártyán, az nem nagy teljesítmény. Ezt 200e-ért adni viszont az. Persze, mibe is lépünk bele vele... :U

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Synthwave válasza Create. (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor két nap alatt olcsóbb lett egy húszassal.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Stormbird


Stormbird
tag

Kűgyek haza nektek olcsóbban?😁 [Angilali ár]

Egyébként néztem egy 3080at is Az angol ccl-en meg a mordori aqua computernél. Egy laza 100ezer ft differencia van minuszba az angol árra. Büntetném ami "otthon" szabadrablás megy.

[ Szerkesztve ]

(#21) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A vertikális egér hatalmas királyság. Tulajdonképpen az egerek többségének ilyennek kellene lennie, ráadásul semmilyen felár nem indokolt.

El nem tudom képzelni, hogy mi kerülhet 20e Ft-ba egy egéren. Az előző egerem 5e Ft-ért volt egy elem- és drótmentes darab, ami 15 év munka után is tökéletes -- csak a nem vertikálissága miatt váltottam le.

Ami vérlázító, az a balkezesek diszkriminálása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) nubreed válasza Predatorr (#18) üzenetére


nubreed
veterán

A 3050 -nél még simán benne van az "újdonság felár", hiszen egy friss termékről van szó, ez még rátesz egy lapáttal. Annak is csökkenni fog az ára.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) Synthwave válasza MaCS_70 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"El nem tudom képzelni, hogy mi kerülhet 20e Ft-ba egy egéren."

A Delockon annyira én sem, de gaming grade cuccoknál egyáltalán nem nehéz elképzelni. Viszont a Delock pont nem diszkriminálja a balkezeseket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az egér egyenes, nem csavarodik jobbra, akkor az lehet balos is a gombok funkciója felcserélhető. Nekem egyenes az egerem :)

Amúgy a bal kezem a suta.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#25) Ixion77


Ixion77
őstag

Ezt a Xiaomi routert alkalmassá lehet tenni valamivel 5G mobilinternet vételére és megosztására?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#26) MaCS_70 válasza pusszycat (#24) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vertikális egerek esetén kizárt a szimmetria. A Delock megoldása tetszetős, de szerintem nagyon drága.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) MaCS_70 válasza Synthwave (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ha valami "gémer", akkor a határ a csillagos ég. Irodai használatra azonban indokolatlannak tartom a végtelenhez konvergáló árazást. A sima kommersz, de nem hulladék egerek simán elmennek 20+ évet, az pedig, hogy egy egér vertikális legyen, csak alaki kérdés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) zetor2000 válasza MaCS_70 (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

"El nem tudom képzelni, hogy mi kerülhet 20e Ft-ba egy egéren..."
Talán a fejlesztés?

Egy kőkori egér is drága volt, mert a két tengelyt, amit egy golyó hajtott, amin egy lukakkal ellátott tárcsa forgott, és két optocsatoló pár olvasta le az elfordulást, ki kellett találni. Az ezt felváltó optikai szenzort is. Meg a lézeres letapogatást is. Meg a vezeték nélküliséget. Meg a tenyérbe simuló formát, ami nagyjából mindenkinek kézreáll, nem csak a tervezőinek.
Némelyikben a motoros arretálós görgőt, az akkumulátort, az ahhoz tartozó dokkolós töltőt is le kellett gyártani a tervek alapján. És 20K HUF még nem az egerek teteje :D MX Master 3 asszem jelenleg 30 körül van, de egynémely játékos egér 50+, és a tervezőszoftverekhez használható cuccok meg 80-100+, és azok is "egerek".

Igen, a legalja egerek 3-5000Ftból megvannak, nem is nagyon lehet tőlük sokat várni. Lapos, szappan formájú, bal-jobb gomb, görgető gomb, néha klikkelhető. Ez az alap. Ha jó a széria, akkor valóban 5év+ az élettartama. Ezek tömegtermékek. A kicsit jobbaknál van, hogy oldalsó gombok, dönthető (4 irányú) görgető gomb, klikkel, ésatöbbi. Ugyanebben a szegmensben vag kicsit feljebb már vezeték nélküliség is, de még csirke hatótávval, mindent bezavaró / mindentől zavarba jövő adó/vevővel. Kicsit feljebb talán világít, vagy ergonomikusabb, vagy elmegy 2-3 évet egy elemről. Na, ezeket mrár terezték. Feljebb többféle kapcsolat (drótos és anélküli) is lehet, zavarmentes, "titkosított" csatornán, többféle vezetéknélküli összeköttetés is (BT és "sima" wireless), ezeket nem a legyek hordják össze. A görgő itt már lehet motorosan fékezett, vagy szabadonfutó, állítható az érzékenység, nem csak 2 klikkelő gopmb van, hanem több, ezek ráadásul programozhatóak, az egér mozgása sokszor van lekérdezve, ezáltal precízebb a kurzor mozgatása, ésatöbbi.
A fentiekhez kell pár mérnökóra, vagy indiai programozó, mire összejön, de relatív sok pénz egy épkézláb egér kifejlesztése, még ha az alapok meg is vannak. Aztán kellenek ergomókusok, akik tesztelik, hogy a sok faragott fadarabból melyik legyen a gyártásba küldött. Itt is pár óra belemegy, mire egy MS Optical vagy LogitechMX egér megszületik.
És a csomagolás se egyszerű. Egy alap egér sima karton dobozban van, némi összehajtott, fekete-fehér leírással. Egy MX Masrer meg úgy van előadva, hogy inkább azt veszed le a polcról... :D Színes, kihajtható, tépőzárral ellátott, hajtogatott belsejű, vákumformázott műanyag belső... ez nem 2Ft, és még csak nem is az egér. Adnak mellé CDn egy programot, meg egy pár oldalas tűzött/ragasztott füzetet. Meg az egeret és a vezeték nélküli vevőt, madzagot, amit textil borít. Ez is növeli az árat.
Röviden a fentiek miatt drága.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29) Gave válasza nubreed (#22) üzenetére


Gave
addikt

97 000 - 110 000Ft áron széles vigyorral kellene hozzánk vágják, ebben már benne van az újdonság prémiuma is. :K

Nekem van fent hirdetésem rá, cirka 150 000 Ft körül egy ideje, igaz bele írtam, hogy skalpertől nem veszek ;] , nem is tolonganak az ajánlatokkal :K

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#30) vaakuum


vaakuum
addikt

Székeknél ez a darékpárna téma mennyire fontos? Nem elég, ha megfelelően van kialakítva a görbülete a háttámlának, mint mondjuk egy jó autóülésnek? :F
(normális fejtámlás forgószéket keresek, ami azért anniyra nem nyírja ki a gerincet és a tartást a sok ücsörgéssel sem)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#31) Thrawn válasza Predatorr (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

"egyre fényesebben ragyog a Nap" - RTX ON? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32) Synthwave válasza MaCS_70 (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A sima kommersz, de nem hulladék egerek simán elmennek 20+ évet"

Azért annak a korszaknak már régen vége.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) ceia válasza Stormbird (#20) üzenetére


ceia
őstag

Amíg vannak olyan emberkék, akik megveszik, mert nem engednek az ő személyüket "megillető" luxusból, addig ez nem is fog megváltozni.

        it's more fun to compute

(#34) MaCS_70 válasza Synthwave (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

Noigen, a mai daraboktól már nem várom el a 20+ évet. Ezért is irritál a 20e Ft-os árcédula.

Jelenleg, három éve egy kínai, teljesen no name, balkezes, vertikális, beépített akkus egeret használok. Anno 2400 Ft volt, most a duplája. Munkaeszköz, folyamatos használatban van, de sem a gombjai, sem a felülete, sem az akkuja nem mutatja még öregedés jeleit.

zetor2000: Gamer egereknél lehet, hogy van fejlesztés, de ezeket az árakat az sem indokolja. Sima mezei/szürke/háziegereknél viszont értelmetlen erről beszélni. Az A4Tech BatteryFree technikája mondjuk nagyon bejött, de sajnos nem volt folytatása. Mégsem kerül csillagászati összegekbe, anno 3500 Ft-ba került.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) Predatorr válasza nubreed (#22) üzenetére


Predatorr
őstag

Ne vettess! :((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) Synthwave válasza MaCS_70 (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Gamer egereknél lehet, hogy van fejlesztés, de ezeket az árakat az sem indokolja"

Ha csak "lehet" (van), akkor honnan tudod? : > A gyártásfejlesztés nem két forint, és már nem csak a szenzorok terén terjed egyre jobban a high-end, hanem a kapcsolók, kábelek, és esetenként már a talpak vonatkozásában is. Elkezdtek kísérletezni a műanyagnál könnyebb fémekkel, de akad már full szénszálas burkolat is. Tappancsokból már nem csak PTFE és kerámia van, hanem megjelent az üveg, mint alternatíva (meg a zafír kristály, bár az biztos jó ideig nem lesz factory sealed cuccokon).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Predatorr válasza Synthwave (#36) üzenetére


Predatorr
őstag

Ezek teljesen gagyi egerek, zéró fejlesztéssel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#38) Synthwave válasza Predatorr (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jóvan, mennyévisszamennyé tologatni a verynagyonüberkorszakalkotó G600-as tégládat. ;]


:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Gave


Gave
addikt

Nekem csomó energiámat megspórolták, hogy újra kiadták az MX518-at, így nem kellett utódot keresgélni, nekem majdnem 15 évbe (asszem) telt amire kinyírtam az elsőt. Nem tudom ezt hová lehetne még fejleszteni nekem, auto kávé melegítő smart AI? rendeljen pizzát? ..mondjuk a zsinór beakadásra lehetne valami AI-ja xd

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#40) Synthwave válasza Gave (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nem tudom ezt hová lehetne még fejleszteni"

Részemről azért nagyon gyorsan megbarátkoznék azzal, ha majd' fele olyan nehéz lenne, mint amilyen – ehhez nem kell sajtreszelő dizájn sem, a Logi ezt már bebizonyította a G PRO X Superlighttal, ami akksival együtt ~62 gramm, és nem is egy picike egér. : >

Meg mondjuk Kailh GM 4.0/Kailh GM 8.0/TTC Gold Dustproof/TTC Pink/Omron D2F-01F, netán valamilyen optikai kapcsolókra sem húznám a számat a gagyi kínai Omronok helyett, de egy parakábel (döntött haranggal) vagy a normális (~0,8 mm) vastagságú, virgin grade talpak sem lennének ördögtől való gondolatok, azonban a vezetékes szegmensben sajna nagyon nem akarózik felzárkózni a Loginak a konkurenciához. :(

"mondjuk a zsinór beakadásra lehetne valami AI-ja "

Egy bungee vagy két darabka szigszalag megoldja dolgot. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Gave válasza Synthwave (#40) üzenetére


Gave
addikt

Az én űrvámpír™-kezemhez sajna az MX518-on kívül még nem nagyon volt semmi ami kényelmes lett volna és aránylag pontos, gyors is. A nehézsége is pont jó érzésre, ha könnyebb lenne már zavarna. A többi valószínűleg korrekt megállapítás, bár nem értek hozzá :D

Gondolom nálam azért nem érződik annyira a nehézség, mert amikor nagyobb távot kell vinni az egeret (általában ez csak FPS játékban kell, akkor inkább a WASD Strafe-el oldom meg a nagy részét), az egéren alig tolok valamennyit, munka közben még annyira sem, ott is általában ha pontosság kell akkor rásegítek billentyűzettel.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#42) Synthwave válasza Gave (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Az én űrvámpír™-kezemhez"



:DDD


ZOWIE EC1 formavilágát próbáltad már? Csak azért kérdem, mert NAGYON szimmetrikuspárti vagyok, de ezek az ívek meglepő módon eléggé kézre állnak (egyébként fogásra kényelmesnek tartom az MX5xx-eket, csak sajna nekem borzasztóan nehezek).

Egyszer amúgy szerintem érdemes lenne kipróbálnod (legalább 1-2 délután erejéig, hogy picit hozzászokj) majd valami nagy ergót, ami könnyű (pl. Pulsar Xlite, G-Wolves Skoll, ZOWIE ECx-C széria, Vaxee Zygen NP-01)!

Meg ha már MX-ek; nincs véletlenül elfekvőben egy MX500 felső burkolatod (vagy halott MX500-ad)? Arra vadászom már egy ideje. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) MaCS_70 válasza Synthwave (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, lehet drágán fejleszteni és gyártani, és nagyon pontosan tisztában vagyok azzal, hogy ennek a költség/érték-görbéje mennyire exponenciális. Szóval elfogadom, hogy akár milliós költséggel is lehet egeret gyártani.

Valahogy mégis az a nagyon határozott érzésem, hogy a legtöbb több tízezres árú egérnél (és még nagyon sok hardverelemnél) egyszerűen csak a piac farkastörvényei érvényesülnek: vö. lehúzás. Ez pedig a "gamer" kategóriában fokozottan érvényesül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) Synthwave válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szinte minden létező termékkategóriában vannak túlárazott dolgok/szemetek, de alapvetően most nem ezekre céloztam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) Gave válasza Synthwave (#42) üzenetére


Gave
addikt

ZOWIE EC1 érdekesen néz ki, csak sajnos pont az eleje rövid, nekem meg a hosszú vézna ujjaimnak a hosszúkás eleje szuper. MX500 laptophoz volt legutójára, talán valamelyik rokonnál kötött ki, nincs már meg sajnos. Döglött MX518 megvan, de az szét van kopva.

Előre is bocs a látványért, pedig ebből a szögből pont nem látszik jól a pontos arány :DDD

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#46) Gave válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


Gave
addikt

De ha a tartósságuk eléri a 10-15+ évet mint ahogy nálunk az MX518-ak, akkor közben egy jobb minőségű egeret használhatunk és eloszlik az ára az évek során. Persze ott van, hogy kipurcanhat hamarabb és akkor nem jó deal. :D

Ha valaki garantálná nekem, hogy normál használat esetén megy 10 évet, én szerintem a 30-40 is csak első benyomásra lenne sok érte. Ennyit adok ki tipikusan 1 évben egy adott játékra + DLC ha éppen ráfüggtem.

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#47) Synthwave válasza Gave (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szép csülök. :DDD

MX518: Köszi, de azzal sajna nem lennék előrébb. Van MX500-am, csak az a gikszer, hogy MX518 felső burkolat van rajta, és ezt szeretném majd lecserélni az eredetire.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Predatorr válasza Synthwave (#38) üzenetére


Predatorr
őstag

Azóta sem készítettek jobb egeret. :P (Nem a kezességre értem, mert nyilván készült bal is.). Csak keresek, keresek jobbat, de semmi. Szerencsére (és karbantartva) máig jól szolgál. Kb. mint az FSP CMT230, annál sem tudnak jobb házat kitalálni léghűtésre, pedig volt HAF932-m, előtte meg egy Fractal Black Pearl. Ez a vicces darab 50 lepedőért, hát... :(

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#49) Synthwave válasza Predatorr (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Azóta sem készítettek jobb egeret."

Miért is tennék, ha egyszer már elérték az abszolút csúcsot? :DDD

FSP CMT230/szellőzés:

A zárt, egykamrás, hangelnyelő betétekkel kibugyolált Black Pearl nem szellőzött túl jól? Nem is értem. :))

Szerintem csak nem néztél körül elég alaposan. Kezdésnek ott a Lian Li PC-O11 Air/O11 XL, a Lian Li Lancool II Mesh, a Phanteks P300A Mesh/P400A/P500A, a Fractal Meshify 2 Compact/Torrent, AeroCool Aero 1000 <3, a Corsair 7000D, esetleg a SilverStone Raven RV02-E vagy az... ...ötvenhat másik. A kutya inkább ott lehet elásva, hogy a "bruttó 15 000-ért" kitételt nem említetted – és nem árt egy szett Noctua/Noiseblocker venti szett sem, az esetlegesen gyárilag mellékelteket meg száműzni kell. Persze ez sem olcsó mulatság...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) Predatorr válasza Synthwave (#49) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem mondtam, h csúcs, csak azt, hogy a legjobb. Kiadhatnák kicsit modernizálva, venném is.

Sőt, annyira jól körülnéztem, hogy megtaláltam a black pearl szellőzős módját. :Y Még sőtebb, az összesről (sokba nem is lehet hátra 14cm ventit tenni) néztem egy rakás tesztet, a cmt230-ban 2-3°C-kal melegebb a cucc, mint a legszellősebb, legdrágább házban (amelyekben mind gagyi ventilátorok vannak, tehát ugyanúgy cserélni kell). Elölre ment 2db 107cfm-es 14cm CM venti + hátra is 1 (anno 3900Ft volt akcióban a 3), felülre 2db Akasa 14cm 110cfm-mel (10e Ft). Csak a legdurvább terhelésnél hangos, de az 5800X-nek hála nem sokáig. 3-4 fokkal melegebb csak a proci, mint egy jobb aio víz alatt. Tudom, mert havernak az van egy drága, jól szellőző házban. Na, bumm, felmelegszik 78-ra max. :O
Tehát attól még nem hülye valaki, hogy spórol, amin lehet és böszme drága ház és vízhűtés helyett jobb procit és vga-t (hehe, sírjatok a magas árak miatt) vesz (és egetet). Max. ez nektek nem üzlet. :P

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.