Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) RexMaximus válasza bambano (#42) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igyekszem adatok alapján dönteni. Eddigiek alapján ezekben a kérdésekben véleményünk eltér. Egyes válaszaidban tudtál olyan példákat említeni ami megerősíti az álláspontodat. De egy-egy kiragadott példából meg nem lehet az egészre következtetést levonni.

Azt azért enged meg, hogy megjegyezzem,mert egy picit zavar. Tudjuk több területet szándékosan hátrányos helyzetbe hoztak, ami által bekövetkezett ürt véletlen modón más (külföldi) szervezet pont be tudta tölteni. Itt csak az Audival érveltél. Tovább olyan cégeket is beengednek akiknek a termelése a környezetünkre nézve káros, és ezt ittmarad. Vannak akik ilyeneket nem engednek be.

Triviális dolgokat meg igyekszem nem lebontani mert akkor napestig itt üllünk. Triviális mint ha valóban jó döntést hoznak akkor nyilván támogatom. Ami meg szerintem hibás azokat szintén leírtam.

Audinál is tudok meg mas cégnél akiket nem baj, hogy beengedtek. Legvégső esetben ad megbízást hazai cégnek. Mert Ők okosabban döntenek ezekben a kérdésekben. Lehetett volna kérés, hogy ok idejöttök, kaptok kedvezményt, hazai beszálítóknak adjatok cserébe megrendelést. Saját piacaikat meg velünk ellenben védik.

Multiknál dolgozó magyar döntéshozok se a magyar beszálított választják ha több, a feltételeknek megfelelő választási lehetőség van. Nem fura?

Ha náluk ezek a protokolok működnek akkor miért történik itt sokszor az ellentéte?

-----
A optimalizációs nyereség részben valami rosszul ment át. Igyekszem picit jobban összefoglalni:

Egy nagyobb magyar válalkozásnak nincsenek olyan lehetőségei mint egy multinak. El se éri azt a világot amiben a multi mozog. Mindezt kiterjedt, megfelelő szürkeállománnyal megtámogatott szervezetének köszönhetően. Élnek is vele, végtelenségig optimalizálják papiron a cég eredményét.

Szerintem ekkora mozgástere nincs egy azonos területen müködő, magyar piacból megélő, magyar cégnek.

Ha ez a cég ugyanazon a hazai piacon, hasonló müködéssel, hasonló eredményt ér el (optimalizáció elött), akkor a fentieket figyelembe véve magasabb lesz az eredménye is. Mert kevesebb mozgástere van. Ha magasabb az eredménye (adózás elötti) akkor nyilván több adót is fog fizetni.

Ezt probáltam levezetni, remélem most érthető volt. Most hagyjuk figyelmen kívűl az idióta modón okoskodókat. Mellesleg ott ha kiderül a vásárlók megbüntethetik - nem vesznek tőle és kész. (tudatos fogyasztó ugye)
-----

Nekem az az érzésem, mintha küzdeni akarnál velem - Pl társadalmi felelőségvállalás rész. Ha nem is ismersz tuti találsz a neten magyart. De említek egy értelmes példát ami valóban azzal foglalkozik ami fontos - Kürt RT. és az oktatás. Valódi, hosszútávu értékteremtés ami a haza jövőjét is pozitivan befojásolná.

Szerintem ha több tőke lenne itt akkor többet is adnának vissza olyan projektekbe mint a fenti. Olyanokba ami visszaad a közzöségnek.

Szerinted hany külföldi fog ehhez hasonló volumentü projektet finanszirozni? Nyilván saját hazájában tenné inkább. Ez nem image jellegü :)

Közzöség számára nulla lenne ha hazai tulajdonos birtokolja a céget?
Már a fentiek miatt sem nulla (támogatott projektek).
Ha osztalékként kiszedi itthon, akkor haza adózik utána (pl. szerintem az alaptalanul támadott Gattyán).
Többségük egy jelentős részét itthon költené el. (ergo itthon marad a körforgásban, nem távozna külföldre mint küldöldiek esetén)

Amit itthon költ el azt hazai szolgáltatóknál teszi, akik hazai munkaerőt foglalkoztatnak. Vagyonosabbak nem is keveset költenek, hanem sokat. Kiszolgáló személyzetet foglalkoztatnak, kiegészitő szolgáltatásokat igényelnek ami plusz munkát ad.

Figyelmen kívűl hagytad a körforgást. Ha külfödre megy ez a tőke akkor ez az összeg se itt kerül elköltésre.

Mi az épkézláb bizonyiték? Ahhoz elösször meg kéne történie ugye, hogy bizonyitani lehessen :). Megint az irigyelt országokra mutatnék. Elég jól müködnek ezzel a modellel. De miért ne lenne itthon? Itt van a cége, feladatai nagy része ide kötik, vállalható bevétele van és hasznos tagja a közzöségnek. Inkább az a kérdés miért ne lenne itt akkor?

Azért tippelhetsz az inkább nem forgatókönyvre mert ilyeneket mutatnak itthon. Ja csak azoknak rejtegetik a vagyonukat mert nem tiszta a forrása. És itthon csak a rossz folyik mindenhonnan. Sikeres vállalkozók, cégekről gyakorlatilag nem is hallasz. Nem azért mert nincsneke, hanem azért mert itthon ez szinte bün. Nem elismerik a teljesítményt hanem keresik a hibát.

Pont a napokban láttam egy kis beszélgetést Czeizel Endrével. Téma a genetika és a siker közötti összefüggés volt. Megerősítette Ő is ezt. Arra az eredményre jutott, ha itthon sikeres valaki azt el kell pusztitani inkább. Bár nyugi van remény. Szerinte ennek nem genetikai okai vannak :)

Persze lehet ezek után is totál máskép értlemezzük a dolgokat. Zárásként még pár adatot javaslok a figyelmedbe:

Munkahelyek hány százalékát adják a multik? Évente a megtermelt érték hány százalékát viszik ki innen?

Szumma-szummárum, ha van értelme szivesen forditok időt eszmecserére. Csak ne fordulján át személyeskedő a forum tartalmának nagy részét kitevő offolásba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.